PDA

צפייה בגרסה מלאה : בחירת מנוע להיילקס

canaf90
05-12-11, 23:06
ערב טוב
הגעתי להשלמה שהמנוע במצב GAME OVER ורציתי להחכים לפני שאני קונה מנוע אחר.
אחרי מעבר על השירשורים לגבי אוברול מול מנוע מיבוא הבנתי שהאוברול מקבל נוקאאוט בסיבוב הראשון גם בעמידות וגם במחיר,קיבלתי הצעה מגונה לאוברול ב12 K לא כולל הרפיה.
לשלב הבא,האם יש כמה סוגי מנועי טורבו שונים או שההילקס טורבו\הייאס זה אותו דבר?
יש שנתון מוצלח יותר מהאחר?
אם כבר מנוע אז עשה את זה כמו שצריך
הכה את המומחה
אור

טל חסיד
05-12-11, 23:43
קודם כל טוב שירדת מהשיפוץ זה לא מתאים לכל אחד. מנוע של היאס וגם של הילקס 98 ומעלה יתאים. הבעיה שעכשיו כבר קשה למצוא מנועים כאלה שנסעו פחות מ300 400 אלף ק"מ, זה אומר מנוע עייף אך לא מחייב קנה ותרכיב רק ממשהו שנותן אחריות כמו שצריך בשביל שלא יהיו בעיות במידה והמנוע לא תקין.

טל

sus
07-12-11, 21:11
ככה,
לפני משהו כמו ארבעה חודשים מת לי המנוע בהיילקס (אטמוספרי 97). התלבטתי קצת בין האפשרויות השונות והגעתי לאותה מסקנה שלך, מנוע טורבו מיבוא.
עשיתי את העבודה במוסך שקנה את המנוע משלמה נאור.
מה לבדוק? מעברי מים נקיים ללא קורוזיה, אם יש מדבקות טיימינג אפשר להעריך ק"מ של המנוע, מצב כללי של המנוע (שוטפים וקצת צובעים אותם לפני, אבל לראות שאין מכות ואין שמן בכל מני מקומות חשודים), חופש בציר של מניפת הטורבו, מצב צנרת הגומי, רצועות (מקוריות או לא), חוסר בברגים או ברגים לא מקוריים יכולים להצביע על כך שהמנוע נפתח פעם. נראה לי שעדיף מנוע עם קירור לטורבו (יש כאלו עם ובלי).
אצלך זה לא המצב אבל אצלי לצורך ההסבה לטורבו המנוע הנבחר הגיע עם צינור אוויר (בין הפילטר לטורבו) מקורי- פחות אילתור אחד. ככלל מנוע שיהיה עם כמה שפחות השלמות (פאן קלאץ', מניפה, צנרת הקיפית וכ"ו).
בזמן שחיכינו למנוע משלמה נאור אני ראיתי משהו כמו 10 מנועים אצל יבואן אחר, לא הייתי נוגע באף אחד מהם.
המנוע הראשון שהגיע משלמה נאור לא נראה טוב, אפילו לא הורד מהעגלה ונשלח בחזרה. למחרת הגיע המנוע שהורכב ברכב.
בקיצור, נראה לי שפשוט צריך לחפש את המנוע שנראה הכי טוב גם אם זה לוקח קצת זמן, אני חיכיתי משהו כמו חודש למנוע.
ההבדל בין מנוע אטמוספרי גמור למנוע טורבו טוב זה משהו מדהים, פתאום הטרקטור הופך לאוטו.
בזמן כל התהליך קיבלתי המון עזרה מטושי בעצות והתלבטויות שהיו לי, ואולי זה גם המקום להודות לו.
בהצלחה
דוד

canaf90
07-12-11, 21:52
האם יש אפשרות לשים מנוע אטמוספרי ולהוסיף עליו את הטורבו שלי?

tooshey
08-12-11, 00:54
האם יש אפשרות לשים מנוע אטמוספרי ולהוסיף עליו את הטורבו שלי?

אפשרות גרועה.
א. מנוע אטמוספרי לא ישרוד הרבה לאחר הוספת טורבו.
ב. כמעט ולא ניתן להשיג מנוע אטמוספרי מיבוא. כולם טורבו.

12 אלף לאוברול מלא כולל הכל עד אוטו נוסע זוהי הצעה לא רעה בכלל.
התקנת מנוע יבוא תהיה מעט יקרה יותר.

בברכה,טושי

canaf90
08-12-11, 07:32
במקרה הזה הבעיה זה לא עוד אלף או אלפיים.אני פשוט רוצה לעשות את הדבר שיתן לי שקט תעשייתי להרבה זמן. הפחד שלי הוא שלמכונאי כזה או אחר לא תהיה בעיה לחסוך בחלקים כאלה או אחרים בזמן האוברול כי הם נראים בסדר או משהו כזה מבלי שאני יוכל לאכוף את זה.יש לך יבואן מנואים טוב שאתה יכול להמליץ עליו? ביפנאוטו מצאתי רק אטמוספרי

ספרדי
08-12-11, 14:37
במקרה הזה הבעיה זה לא עוד אלף או אלפיים.אני פשוט רוצה לעשות את הדבר שיתן לי שקט תעשייתי להרבה זמן. הפחד שלי הוא שלמכונאי כזה או אחר לא תהיה בעיה לחסוך בחלקים כאלה או אחרים בזמן האוברול כי הם נראים בסדר או משהו כזה מבלי שאני יוכל לאכוף את זה.יש לך יבואן מנואים טוב שאתה יכול להמליץ עליו? ביפנאוטו מצאתי רק אטמוספרי

בטנדר הקודם שלי החלפתי מנוע להיאס 2001 והרכב לא התחמם בעליות והמכונאי שלי עשה אחלה עובדה היה שווה כל שקל, אם אתה רוצה אני יכול לתת לך את הטלפן של המכונאי שלי ואתה יכול לדבר איתו.

tooshey
08-12-11, 20:48
בטנדר הקודם שלי החלפתי מנוע להיאס 2001 והרכב לא התחמם בעליות והמכונאי שלי עשה אחלה עובדה היה שווה כל שקל, אם אתה רוצה אני יכול לתת לך את הטלפן של המכונאי שלי ואתה יכול לדבר איתו.

איתי
אנו לא מכירים, אבל זכיתי לראות ולגעת באוטו שנקנה ממך.
לו אני במקומך, לא הייתי מהלל את האוטו ובטח לא ממליץ לאף אחד על המכונאי שעבד עליו.
וזה עוד בלשון המעטה, כי היום אני במצב רוח מנומס...

בברכה,טושי

טל חסיד
09-12-11, 07:16
איתי
עכשיו תן לנו את השם שלו בשביל שנדע ממי להזהר.

טל

baga
09-12-11, 18:28
החלפתי מנוע לפני מספר חודשים......
יקר יותר ופחות טוב מאוברול, לטעמי אם יש לך מכונאי אמין :) וחלקים איכותיים
אז עדיף שיפוץ איכותי.
הרכב נרכש מראש עם מנוע מאוד :) מעפן.
שיהיה לך ולאוטו בהצלחה.

ספרדי
09-12-11, 21:34
איתי
אנו לא מכירים, אבל זכיתי לראות ולגעת באוטו שנקנה ממך.
לו אני במקומך, לא הייתי מהלל את האוטו ובטח לא ממליץ לאף אחד על המכונאי שעבד עליו.
וזה עוד בלשון המעטה, כי היום אני במצב רוח מנומס...

בברכה,טושי

ואם אפשר לדעת איך זכית לגעת ברכב?

tooshey
09-12-11, 21:41
ואם אפשר לדעת איך זכית לגעת ברכב?

הבטתי בו בעין בילתי מזויינת ומיששתי אותו בעדינות בידי המסוקסת.

בברכה,טושי

טל חסיד
09-12-11, 21:55
רגע עם כפפות ?

טל

tzagi
10-12-11, 06:15
וזה עוד בלשון המעטה, כי היום אני במצב רוח מנומס

אבל אתה תמיד במצב רוח מנומס........
מה החוכמה?

boazya
11-12-11, 09:34
אפרופו בחירת מנוע... אני כיום עם מנוע אטמוספרי שלא רק מנפח גם יש לו חופש לא נורמלי בקראנק. עלתה בראשי המחשבה לעשות אוברול למנוע ולהגדיל בוכנות וכל השאר כמו מנוע ה 3L 2800. האם שווה להיכנס להרפתקאות האלו? האם זה ישתלם כלכלית?

canaf90
11-12-11, 18:08
עלתה לי בראש מחשבה מנוע אטמוספרי ולגמור עם כל הסאגה הזאת מתחת למכסה מנוע.פשוט אין למצוא.או לא פשוט למצוא איך שתבחרו שזה יהיה. אז נגיד פירוק? מקומי או מיובא? למי מוניטין יותר טוב?

boazya
11-12-11, 18:29
אמרת שמצאת ביפנאוטו. בכמה הציעו לך?

liveyal
11-12-11, 21:03
הבטתי בו בעין בילתי מזויינת ומיששתי אותו בעדינות בידי המסוקסת.

בברכה,טושי

מתי ההילקס שלי יזכה למגע ידך ...????????????????:p:p:p

mtntz
12-12-11, 08:44
לשים לב למנועים מפירוק, הרבה פעמים מגיעים עם ראש מנוע סיני...הייתי נזהר...

tooshey
12-12-11, 15:22
לשים לב למנועים מפירוק, הרבה פעמים מגיעים עם ראש מנוע סיני...הייתי נזהר...
מתן
א. איך אתה יודע על זה ?
ב. איך אתה מזהה ראש סיני על מנוע יבוא (מטונף בשמן ונסורת מההובלה) ?

ביפן בד"כ משתמשים בחלפים מקומיים, ואפילו מקוריים, לא מיבוא.

בברכה,טושי

canaf90
12-12-11, 19:42
חיפשתי אטמוספרי אך ללא הצלחה למצוא משהו מזמין.וגם שמצאתי ביקשו עליו מחיר זהה לטורבו. אז נראה לי שלא תהיה לי ברירה וללכת על הטורבו מיבוא ולקוות לטוב.בישראל יפן אמרו שיש אטמוספרי וגם במחיר לא רע ואז אמרו שאין ולא יודעים למה אמרו שיש..........דווקא.הייתי הולך על זה.יש איזה קמע שאתם ממליצים לשים על האוטו לאחר ההשתלה המיועדת?

mtntz
12-12-11, 22:47
אהלן דוקטור!

אני יודע על זה מברורים ואזהרות שקיבלתי בעבר... אני אישית כנראה לא מזהה ראש סיני,יפני או קוראני...

אתה אומר שיש מנועים אטמוספריים טובים מיובאים מיפאן?

מתן
א. איך אתה יודע על זה ?
ב. איך אתה מזהה ראש סיני על מנוע יבוא (מטונף בשמן ונסורת מההובלה) ?

ביפן בד"כ משתמשים בחלפים מקומיים, ואפילו מקוריים, לא מיבוא.

בברכה,טושי

tooshey
12-12-11, 23:52
כמעט ולא ניתן למצא מנוע אטמוספרי מיבוא.
הרוב המוחלט הם מנועי טורבו.
יש מוסכים שלפי בקשת לקוח או מתוך עצלות או חוסר רצון להתעסק עם הסבה מתקינים את המנוע ללא טורבו.
המנועים מגיעים בד"כ מהייאס או סרף,עם הגה ימני.
בכל מקרה, מרבית המנועים דורשים עבודת התאמה מרובה כדי להכניס בהילקס עם סרן חי.

יש להחליף את את החלקים הבאים:
גלגל תנופה במקום פלקס פלייט
פלטה מגן להאוזינג
מיסב הילוך ישיר בקראנק - לא קיים באוטומט
משאבת הזרקה מכנית לדגם טורבו במקום אלקטרונית או של דגם אטמוספרי
קרטר של דגם סרן חי במקום קרטר של דגם מתלה נפרד או 2X4 + מצוף מפלס שמן
אלטרנטור דגם ישן עם ווסת חיצוני במקום אלטרנטור דגם חדש עם ווסת פנימי
יוניט לחץ שמן לנורה במקום יוניט לחץ שמן לשעון
בית טרמוסטט
בית מצערת (ברך יניקת אוויר)
לינקג' גז
צינורות מזרקים 1,2 המתאימים ללינקג' גז
משאבת הגה להגה שמאלי במקום הגה ימני
תמכים לתושבות מנוע ימין ושמאל
התאמת צנרת נוזל קירור
פולי משאבת מים מוקטן

כמו כן בכל החלפת מנוע יש להתייחס לטיימינג, מחזירי שמן, מצמד, צנרות שונות, תושבות, רצועות , רדיאטור וכו'

בטח עוד כמה דברים ששכחתי

בזמן האחרון אני רואה מנועים טובים המיובאים מאירופה (אנגליה בעיקר).

להדפיס ולתלות על המקרר...

בברכה,טושי

boazya
15-12-11, 18:15
תגובה: בחירת מנוע להיילקסאפרופו בחירת מנוע... אני כיום עם מנוע אטמוספרי שלא רק מנפח גם יש לו חופש לא נורמלי בקראנק. עלתה בראשי המחשבה לעשות אוברול למנוע ולהגדיל בוכנות וכל השאר כמו מנוע ה 3L 2800. האם שווה להיכנס להרפתקאות האלו? האם זה ישתלם כלכלית?

boazya
16-12-11, 12:44
???

tooshey
16-12-11, 15:44
???
!?!? . .....

בברכה,טושי

boazya
16-12-11, 18:33
תשובה יפה תודה טושיי

tooshey
16-12-11, 21:31
תגובה: בחירת מנוע להיילקסאפרופו בחירת מנוע... אני כיום עם מנוע אטמוספרי שלא רק מנפח גם יש לו חופש לא נורמלי בקראנק. עלתה בראשי המחשבה לעשות אוברול למנוע ולהגדיל בוכנות וכל השאר כמו מנוע ה 3L 2800. האם שווה להיכנס להרפתקאות האלו? האם זה ישתלם כלכלית?

ההבדל המהותי בין מנוע 2.4 ל 2.8 הוא כמות מעברי המים בין הבלוק לראש.
כשתמצא דרך להתגבר על בעיית הקירור לראש, תודיע לי.
כל השאר זה פשוט.

כלכלית הכי משתלם יונדאי בליסיג או סובארו לאונה שנת 92.
הילקס ישן ומשופר לא כלכלי, זה מותרות.

בברכה,טושי

canaf90
21-12-11, 07:35
אז נבחר מכונאי שהומלץ בחום על ידי אודי פורת ונסענו ךשךמה נאור לראות מנועים.היה אחד במלאי מכוער תחת.אתמול הגיע מנוע מירושלים דווקא יפיוף.היום קלאץ ומחר הפרח נשתל בגינה.בלי חופש בטורבו ובלי קורוזיה במערכת מים.נחיה ונראה

tomer s
21-12-11, 10:08
עשית בשכל שהקשבת לאודי.
בהצלחה.

boazya
21-12-11, 11:31
כמה עלה אם אפשר לשאול?? אני גם בתהליכי חיפוש

canaf90
22-12-11, 08:14
10.5 על האוטו הבחור שמו קובי ממושב חצב לא פשרן על טיב המנוע ולוקח אותך יד ביד עד המנוע המיועד גם אם זה אומר שיעברו אחד או שתיים גרועים בדרך.

boazya
22-12-11, 09:18
תשאיר לי את הנייד של הבחור.תודה

tomer s
22-12-11, 09:54
0507303150 קובי.

canaf90
22-12-11, 22:48
תיקון לנייד של קובי 0507902445 הניתוח עבר בהצלחה דווח שהחולה כבר מתלוצץ עם רופאיו. רשמים לאחר נסיעה ראשונה- הילוכי פתיחה כביכול מרגישים הבדל משמעותי מהירות שיוט זהה למנוע הקודם (שזה עדיין מהירויות לא אופייניות להיילקס לפי דעתי) והרכב מרגיש הרבה יותר קל רגליים וזריז.שיהיה ברור זה עדיין לא אימפרזה טורבו sti אבל זה מרגיש כמו מנוע הייאס צעיר שכוחו עדיין במותניו.נחיה ונראה אור

canaf90
09-01-12, 20:55
עידכון מצב
250 קילומטר אחרי השתלת הלב הרכב מתחיל לעשן לבן ואחרי עשרים דקות רותח כמו אישתי שקיבלה את החשבונית מהמוסך.
חזרה לפס היצור המכונאי קובי מקפיץ אותי לתחילת התור ודואג להבהיר שהכל בסדר הכל תחת האחריות ושאני אתן לו לשבור את הראש.
מסתבר שהאטם ראש בנה על פנסיה מוקדמת והמים שירדו לצילינדר היו המקור לעשן הלבן,כמובן איבוד מים ואז הדרך להכנת כוס תה במנוע קצרה מאוד ונסדק הראש ב3 מקומות.
עמדת שלמה נאור-תביא את הרכב אלי ואני אסדר את העיניין המוסך שלי.
עמדת קובי המכונאי- לא היה ולא יהיה,הרכב מתחיל ומסתיים אצלי.
הגיע הראש,נבדק ע"י קובי (ללא תשלום)על מנת שלא יהיה מצב שהוא יעבוד פעם נוספת (שוב,תחת אחריות) הורכב ועבד איזה יומיים רצוף אצלו במוסך.
בינתיים הרכב נוסע מעולה,לא מחסיר שמן או מים,לא מעשן לבן של מים\שמן,שחור של סולר או ירוק של מריחו...ה.
כמה נזילות קטנות שיטופלו ע"י קובי ברגע שיהיה לי זמן להגיע אליו,ומבחינת אחריות על המנוע החל מהיציאה האחרונה מהמוסך.

בכל אופן קובי קבל פירגון קשה ועשרות אלפי תודות לאודי "המלך" פורת שעדיין לא פגשתי אבל נתן לי במצתבר שעות של יעוץ והכוונה,הוא אומר שזה בגלל שהאוטו היה שלו ואכפת לו אבל יש לי חשד מבוסס שהוא פשוט איש נחמד מאוד.

אור

integrala
12-01-12, 20:49
דרך אגב שמעתי על כמה חברה שהרכיבו מנוע של לנדקורזר .,אני אישית לא ראיתי במו עיני אבל תודו ... נשמע מחרמן

ירוני אבן
13-01-12, 13:50
יום אחד אני על 120 בכביש 6(היילקס 2005) מאט על ידי היילקס 95 מסתכל עלי דופק קיקדאון ונעלם,עליתי ל140,לא היה לי סיכוי,היה לו מנוע וגיר פראדו...זאת ההרגשה,ירון.

מאיר רוטברג
14-02-12, 07:43
מכיר אחד ששתל כזה המון עבודה. המון

פלג_
14-02-12, 11:06
יום אחד אני על 120 בכביש 6(היילקס 2005) מאט על ידי היילקס 95 מסתכל עלי דופק קיקדאון ונעלם,עליתי ל140,לא היה לי סיכוי,היה לו מנוע וגיר פראדו...זאת ההרגשה,ירון.

חחחחחח
נשמע כמו חלום רע.

מדמיין את הסיטואציה...כמה שניות של הלם.

*(רק בעלי היילקס יש את האפשרות לדמיין זאת)

-->