PDA

צפייה בגרסה מלאה : איתור 2 ספרות ראשונות במספר רישוי.

הירשפלד יובל
06-12-11, 00:40
במוצ"ש 3.12.11 נזרקה אבן על רכבי בשעה 17.45 בי-ם בשד' עוזי נרקיס באירוע שהוגדר ע"י המשטרה כפלילי ולא כפח'ע .הזורק היה בחור צעיר , ערבי וזאת לאחר ובמרחק 5 ק"מ ממחסום חיזמה לאחר ויכוח מילולי מצדי לפחות על זכות קדימה בתוך מעגל תנועה שלפני מחסום חיזמה .לבחור שנהג בפולקסוואגן פאסאט אפורה/כסופה הוסבר בעדינות שחבל על הרכב שלו שהוא חדש יחסית לשלי והוא נאלץ לוותר על זכות הקדימה .לתומי חשבתי שבכך הסתיים הענין אבל בדיעבד הסתבר לי שטעיתי . כבר במחסום החלטתי לצלם בזכרון את מס' הרכב ומכיון שלא רציתי להעמיס עליו 7 ספרות צילמתי את ה-5 האחרונות .xx 854 35 . כנראה שהדם עלה לבחור לראש והאגו נפגע ולאחר שהבין את כיוון נסיעתי המתין לי במרחק 5 ק"מ במזלג של צומת הגבעה הצרפתית , החנה את רכבו על אי תנועה וחיכה לי .כשעברתי לידו שמעתי חבטה ברכב וצליל זכוכית , לא נפגעתי פיזית ,עצרתי את הרכב והוא נמלט. האבן שנמסרה למשטרה העיפה ממקומו את המגב השמאלי , סדקה את תחתית השמשה הקידמית ולמעשה חלפה במרחק 20-30 ס"מ מראשי .
הוגשה תלונה בתחנת המשטרה הסמוכה על סעיפים סיכון אדם בנתיב תחבורה בירי/זריקה -332(3) וחבלה במזיד ברכב - 413ה .
כמו כן הוסבר לחוקר שצילום הרכב מופיע במחסום חיזמה כפי שהסביר לי מפקד תורן במחסום אולם רק המשטרה יכולה לקבלו .

מכיון שחושש מאוזלת ידה של המשטרה/עייפות/חוסר ענין לציבור שואל אלו אפשרויות חוקיות יש לי לפענח/להשלים את 2 הספרות הראשונות של הרכב ע"מ להגישן על מגש של כסף למשטרה במידה ויתקשו למצוא אותן מבין 90 האפשרויות הקיימות ?

sapog
06-12-11, 10:39
היי יובל,
מדובר על פחות מ-90 אופציות.
שתי הספרות הראשונות די מקובעות בהתאם ליבואן ודגם הרכב.
ככה שמדובר, לדעתי, בכמה מספרים בודדים.

ניסית כבר לפנות לצ'מפיון מוטורס?

shmil
06-12-11, 12:14
אל תדאג, משטרת ישראל כבר תסווג את זה כ"חוסר עניין לציבור" ותסגור את התיק :(
אופתע אם לא.

מה אתה יכול לעשות?
לפנות לבית משפט שיחייב אותם להעביר לך את הפרטים כדי שתגיש קובלנה פלילית פרטית ותביעה אזרחית בהתאם לתוצאות הקובלנה הפלילית הפרטית.

ואם יהיה לך את המספר, בדרך אחרת, נניח מצ'מפיון או ממקורות אחרים, מה תעשה עם זה?

meir alony
06-12-11, 12:27
לאור הודעות אחרות בנושא מצלמה לרכב :
אולי מצלמה לרכב הייתה עוזרת פה, אבל מצד שני אם היית סומך על המצלמה ולא רושם / זוכר את המספר והמצלמה לא ברזולוציה שמאפשרת זיהוי המצלמה הייתה בעוכריך.

רגב1971
06-12-11, 14:19
ניסיתי ליבדוק לך את המספר דרך צמפיון ולא היצלחנו לאתר כרגע (ממשיכם לנסות)
וגם אם יהיה אותו לך תדע עם אפשר בכלל להגיע אל הנהג

דרור ברלי
06-12-11, 14:45
את המשטרה, כמו כל פשע פלילי שמתבצע כאן בין אזרחים ולא בין אזרח לרשויות, גם זה לא מעניין.
בגלל זה הם ממהרים להגדיר כל דבר כ"פלילי" מה שמאפשר להם לסגור את התיק עוד לפני שפתחו אותו, בנימוק של "חוסר עניין לציבור" (ובעברית מדוברת - חוסר חשק להזיז את התחת. למה מה? זה מסע ציד עברייני מהירות?...). לעומת זאת אם המצב היה הפוך, כלומר יהודי שזרק אבן על ערבי, זה היה מוגדר מיד כ"פח"ע" או "תג מחיר" ומועבר לטיפולו היעיל והמהיר של השב"כ. היו מוצאים אותך תוך שתי דקות בערך, ועל הדרך גם מלבישים עליך כמה תיקים פתוחים של "תג מחיר" שזו הזדמנות טובה לסגור אותם בהצלחה עם חשוד והעמדה לדין.

עכשיו תחפש את הבחור, ואם תמצא אותו ותדע את זהותו, מה יעזור לך? מה ייצא לך מזה?
תתבע אותו? מין הסתם הוא לא יתייצב לדיונים בבית המשפט.
הוא יצפצף צפצוף ארוך גם על פסק הדין. לא ישלם לך.
אתה חושב שהוצאה לפועל תעז להיכנס לשכונות המזרחיות של ירושלים כדי למצוא אותו?... הבריונים נמוכי המצח שלהם יודעים להיות גיבורים גדולים רק על נשים חד-הוריות, על זקנים, על חייבי אגרת הטלויזיה, כאלה דברים.
שכחת שאתה חי במדינה שבה החוק הוא משהו מאוד אמורפי, שהמשטרה קיימת רק כדי לגבות מיסי דרכים ושצדק בכלל לא נמצא בלקסיקון?....

בקיצור - אכלת אותה בקטן. הלך לך רק החלון. כפרה.
בפעם הבאה לא תהיה צודק, אבל תהיה חכם. כבר לא תתקוטט עם אנשים שאתה לא מכיר על שטויות כמו זכות קדימה או על חנייה. לא שווה את הבלגן שאחר כך. וגם תגיד תודה שאצל הבחור הערבי הזה הכל נגמר רק באבן. כי יש לא מעט מקומות בארץ הקודש שבהם יהודים טובים וכשרים היו סוגרים איתך את העניין הזה במקום עם סכין.

שמוליקו
06-12-11, 14:49
דרור,
זה ממש עצוב מה שאתה כותב כאן, אבל כמו רוב הפעמים ,אתה פשוט מציב מראה.

יובל, באמת יצאת יחסית בזול, עזוב, תמשיך הלאה, תפיק לקחים.
חבל על הכוחות שתוציא על זה....

הירשפלד יובל
06-12-11, 22:40
תודה לכל אלו שענו עזרו/עוזרים.לשאלתכם מה הייתי עושה עם מספר הרכב השלם - הייתי מגיש אותו על מגש של כסף לתחנה החוקרת כדי להקל עליהם ולו במעט כדי שלא ימצאו את הסיבה הראשונה לסגור את התיק מחוסר ענין לציבור או סיבה אחרת .כמו כן אם מספר הרכב יביא לזיהוי הנהג (לוחית צהובה -ירושלים וסביבתה כנראה ) אנסה לתבוע אותו בנוסף/במקביל/במקום בבית משפט לתביעות קטנות.

לשאלה מה מניע אותי -מעבר לעלבון ולנזק הפיזי לשמשה . אולי אני תמים או דון קישוט . המחשבה שמסתובב על הכביש בחור כזה שהדם עלה לו לראש ומעיז לעצור את רכבו בתוך י-ם ולידות אבנים ברכבים מרתיחה אותי ומדאיגה אותי .אצלי זה עוד נגמר בזול -ומה יקרה לבא שיעורר את חמתו ?
קל מאוד לבלוע ולהבליג אבל לי לפחות קשה לחיות בעיר / מדינה שבה כל דאלים גבר ואין דין ואין דיין .לכן עד רמת השקעת אנרגיה שעדיין לא ברורה כדגע אעשה מאמץ שהחמוד יעמוד לדין פלילי/אזרחי.

mik_l86
07-12-11, 00:24
סתם מחיפוש בגוגל תמונות, המספרים שעולים : 29, 79, 21, 32, 17, 35, 96, 50 , 89 => אין משהו ספציפי שחוזר על עצמו יותר מדי.

tallevi
07-12-11, 00:49
תודה לכל אלו שענו עזרו/עוזרים.לשאלתכם מה הייתי עושה עם מספר הרכב השלם - הייתי מגיש אותו על מגש של כסף לתחנה החוקרת כדי להקל עליהם ולו במעט כדי שלא ימצאו את הסיבה הראשונה לסגור את התיק מחוסר ענין לציבור או סיבה אחרת .כמו כן אם מספר הרכב יביא לזיהוי הנהג (לוחית צהובה -ירושלים וסביבתה כנראה ) אנסה לתבוע אותו בנוסף/במקביל/במקום בבית משפט לתביעות קטנות.

לשאלה מה מניע אותי -מעבר לעלבון ולנזק הפיזי לשמשה . אולי אני תמים או דון קישוט . המחשבה שמסתובב על הכביש בחור כזה שהדם עלה לו לראש ומעיז לעצור את רכבו בתוך י-ם ולידות אבנים ברכבים מרתיחה אותי ומדאיגה אותי .אצלי זה עוד נגמר בזול -ומה יקרה לבא שיעורר את חמתו ?
קל מאוד לבלוע ולהבליג אבל לי לפחות קשה לחיות בעיר / מדינה שבה כל דאלים גבר ואין דין ואין דיין .לכן עד רמת השקעת אנרגיה שעדיין לא ברורה כדגע אעשה מאמץ שהחמוד יעמוד לדין פלילי/אזרחי.

אני דווקא חושב שאתה פועל נכון, אם תוכל לסייע למשטרה לאתר את הרכב, אז תעשה זאת.
אולי המשטרה עובדת לאט, אבל במידה ולא יסגרו את התיק, (ואני חושב שיש דרכים לדרוש שלא לסגור), אז יאני מניח שיעלו על הנבלה הזאת בהזדמנות כזו או אחרת.

אסור להבליג ולחזור לסדר יום על מקרים שכאלו, צריך לדווח מהמשטרה ולא לפחד לדרוש ממנה לבצע את עבודתה.

אני גם חושב שמוקדם מידי לקבוע איך תנהג המשטרה במקרה זה. סה"כ מדובר בעבירות חמורות ובאפשרות שהן יחזרו על עצמן שוב - ככה שזה מאוד עניין לציבור.

טל.

sgill
07-12-11, 03:00
אני מצאתי את האינפורמציה הבאה על הספרות, לא מדע מדוייק:

18-21, 38-43, 89-90. אלו התחילויות של VAG עם סופיות 35.

יונתןמצפה
07-12-11, 10:48
יובל...
קח בחשבון דבר אחד- אם תצליח לאתר את הבחור ותתבע אותו והוא אכן יעמוד לדין אתה פותח חזית עם מישהו שכבר ברור לך למה הוא מסוגל.
אל תשלה את עצמך שבמדינה שבה עבריינים ורוצחים שמוכרים למשטרה מסתובבים חופשי מישהו יתאמץ להגן עליך מפני הדביל הזה.
ברגע שתגיע אליו הוא כבר ימצא את הדרך להגיע אליך. לצערי הדברים האלו לא נגמרים כ"כ מהר (או כ"כ טוב)...

הירשפלד יובל
08-12-11, 19:22
היתקון לשעה 14.00 .בשיחה עם חוקר בתחנה ,נמסר לי כי שוטר שהגיע למחסום חיזמה לאחר שהפניתי אותם לשם ,הוציא מצילומי המחסום בשעה שחלפנו אני והבחור החמוד בו זמנית במסלולים שונים את צילום הרכב שלי ושל הפאסאט . כנראה שהרזולוציה וזויות הצילום מספיק טובות עד שהחוקר הצליח לתאר לי את תספורתו של הבחור ..בכל מקרה בידי המשטרה המספר המלא של הרכב ופרטי הבחור , והמשך הקלפים בידם. לטענת החוקר גם ב-3 ספרות האמצעיות טעיתי , אולם זה לא משנה ,פרטי הרכב והנהג בידיהם .תודה לכל אלו שעזרו ומתנצל על הטעות בספרות אם אכן כך הדבר.

tallevi
08-12-11, 19:25
יובל...
קח בחשבון דבר אחד- אם תצליח לאתר את הבחור ותתבע אותו והוא אכן יעמוד לדין אתה פותח חזית עם מישהו שכבר ברור לך למה הוא מסוגל.
אל תשלה את עצמך שבמדינה שבה עבריינים ורוצחים שמוכרים למשטרה מסתובבים חופשי מישהו יתאמץ להגן עליך מפני הדביל הזה.
ברגע שתגיע אליו הוא כבר ימצא את הדרך להגיע אליך. לצערי הדברים האלו לא נגמרים כ"כ מהר (או כ"כ טוב)...

אתה טועה פה לפחות פעמיים.
פעם אחת - מי שיאתר ויגיע אליו זאת המשטרה ולא יובל.
פעם שנייה - מי שתובע זאת המדינה ולא האזרח.

ומעבר לכל, התפיסה שלך קצת מעוותת.
איפה הגענו ?! לפחד מעצם הרעיון שהמשטרה חלילה תתפוס את העבריין שמא הוא יתנכל לך ???
וגם מה עשית ממנו? סתם אפס פחדן שזרק אבן על רכב נוסע וברח כמו שפן...

טל.

יונתןמצפה
08-12-11, 19:40
איפה הגענו ?! לפחד מעצם הרעיון שהמשטרה חלילה תתפוס את העבריין שמא הוא יתנכל לך ???
טל.

בדיוק.
אם ה"סיכון המוגזם שלי" שווה לו, אז שילך על זה.
נראה לי שיש לו יותר מדי מה להפסיד.
התפיסה המעוותת שלי היא תוצר של החינוך שקיבלתי מהממסד במדינה שלנו.

(ואם המשפט המצוטט נראה לך הזוי בתקופה שבה המדינה לא מצליחה/רוצה להגן על חייליה וקציניה מפני משפחות של מחבלים שמאיימים לתבוע אותם אז תחשוב שוב)

הירשפלד יובל
08-12-11, 19:55
ליונתן וטל שלום .דעתכם בנושא שמייצגות שתי תפישות בחברה הישראלית בכללותה מוכרת לי ,אני מכיר ומכבד את שתיהן ,אולם בסופו של דבר כל אחד מאיתנו בא עם השקפת עולמו והוא בוחר מה חשוב לו ואיזה מחיר הוא מוכן לשלם על עקרונותיו. כמי שעובד יום יום עם בני דודינו ומבקר תדיר בבית חנינא ושועפט אני מכיר ומודע לרגישותם לכבודם .במקרה הנ"ל הדם עלה כנראה לידידנו לראש ,החליט שאין דין ואין דיין ועשה את מה שעשה .אני באופן אישי מעבר לפגיעה ברכב לא מוכן שאני או המדינה נעבור על כך בשתיקה משום שהדבר גם יתן לו אור ירוק להמשיך להתנכל לי או לאחרים.

shmil
08-12-11, 20:54
אתה טועה פה לפחות פעמיים.
פעם אחת - מי שיאתר ויגיע אליו זאת המשטרה ולא יובל.
פעם שנייה - מי שתובע זאת המדינה ולא האזרח.

טל.
מי שטועה זה אתה.
יש תביעה שנקראת קובלנה פלילית פרטית, זו תביעה לכל דבר, שאזרח יכול לפתוח בהליך פלילי. הוא, ולא המדינה.

טלטולי
09-12-11, 01:51
יובל אני לא מכיר אותך אישית אבל מכיר את הרכב ומזהה אותו "מקילומטר" על בגין כל פעם שאני רואה אותך לא רוצה לתת יותר מידי רעיונות רק שתדע שאני חטפתי שם דוד שמש על הגג של הרכב, כן זה היה מיזמן אבל תיהיה ערני אתה בולט כמו "סטיקלייט"

הירשפלד יובל
09-12-11, 09:59
"שתדע שאני חטפתי שם דוד שמש על הגג של הרכב "

שם, זה בבגין , או בשועפט - בית חנינא ?

עודד זנטון
11-12-11, 22:34
בפעם הבאה, היה חכם יותר, אל תספר כלום על ויכוח עם מאן דהו, פשוט ספר שזרקו לך אבן על החלון ושברו לך אותה, מס רכוש ישלם אל החלון ואתה תמשיך בשלך.
תקרה את מה שדרור כתב ותפנים היטב, אין בארץ משטרה!

טלטולי
11-12-11, 22:53
לא בבגין. אבל גם לזה נגיע עוד מעט בשועפט אבל במחנה פליטים עצמו.:mad:

הירשפלד יובל
12-12-11, 21:10
לא בבגין. אבל גם לזה נגיע עוד מעט בשועפט אבל במחנה פליטים עצמו.:mad:

השאלה שלי היתה אוילית וזאת ראיתי לאחר הקלדה . אבל כמו שציינת החשש שלי הוא שגם אם יאותר הבחור באיזור של "חובבי ציון " כמו מחנה הפליטים שועפט או סילוואן לפי רישומי המשטרה , יגידו לי במשטרה שאין לנו כרגע מחלקה/פלוגת מג"ב כדי לגשת לביתו של הבחור.

הירשפלד יובל
12-12-11, 21:26
בפעם הבאה, היה חכם יותר, אל תספר כלום על ויכוח עם מאן דהו, פשוט ספר שזרקו לך אבן על החלון ושברו לך אותה, מס רכוש ישלם אל החלון ואתה תמשיך בשלך.
תקרה את מה שדרור כתב ותפנים היטב, אין בארץ משטרה!

א: החלון לא נשבר אלא נסדק סדק מינורי בחלקו התחתון . (סדק שעם מערכת המיתלים של סמוראי עלול בבוא היום לפרק את השמשה לרסיסים . )
ב: לפעמים קל לתת עצות מאחרי המקלדת .קצת יותר קשה להסביר בתלונה מאיפה מס' הרכב ולהפנות אותם בדיוק של + - דקה למצלמה במחסום ספיצפי דבר שהביא אותם לפחות לזיהוי הרכב ברזולוציה של תספורת הבחור.
ג: נכון שהגדרת האירוע כאירוע פח"ע היתה מיטיבה עמי ומזרזת את הטיפול אבל מה לעשות ,אני לא טוב / חלש בלספר סיפורים .
ד ::אם ימצא הבחור , הוא ישלם על החלפת השמשה או לחילופין לאחר החלפה ישלם על השתתפות עצמית במידה ותהיה במימוש ביטוח שמשות שיש לי .

זרקו
13-12-11, 07:57
על פי רוב אין בכלל השתתפות עצמית בביטוח שמשות- מנסיון שלי (חזרתי מהעבודה כדי לגלות מברג תקוע בשמשה הקדמית- מחוויות העיר נתניה....)

dudu
13-12-11, 09:56
בתור מי שחי במרחב הזה כמו יובל (עטרות בית חנינא ועוד...) , דברים שרואים מכאן לא רואים משם:
מי שחי באזור המרכז ולא פוגש ערבים בחיי היום יום שלו או מי שחי בצפון (עם ערביי ישראל שדי מנותקים בסגנון החיים מערביי ירושלים והפלסטינים) שופט לא נכון את מה שקורה כאן, ביום יום ערבים ויהודים עובדים יחד ,אוכלים יחד, ולרוב אין יותר מידי בעיות וכשיש אלו לרוב ילדים (אני לא תמים ברור לי שמדובר בחינוך) ,עבריינות ובריונות יש בשני הצדדים,אך היות והיהודי במהות שלו פחדן ובעזרת התקשורת(הגזענית) חינכו אותו שכל ערבי הוא עבריין שצריך לפחד ממנו , אז היהודי ישלם כסף (כי כסף לא חסר ליהודים) לחברת הביטוח ויחליף את השמשה ששבר לו ילד מטומטם שלא קיבל סטירה , אני לא מכיר את יובל , אבל אם הוא היה עוצר את הרכב וניגש לאדיוט ומוריד לו סטירה ,וזה בכלל לא משנה אם זה היה בחיזמה או בגבעה הצרפתית הכל היה נגמר מזמן.
אבל יובל קורא עיתונים ובעיתונים כתוב שהערבים משוגעים שאין להם מה להפסיד וליהודים יש משפחה בבית .....

כבר מזמן (לפחות בירושלים) לא מדובר ביחסי יהודים ערבים /ימין שמאל אלא פשוט בעבריינות שפעם באה מהצד הזה ופעם מהצד השני מי שמריח פחד תוקף מי שמפחד מותקף - כזה פשוט. אם זה היה קורה בגבעתיים אני בטוח שהתגובות שלכם היו אחרות -אז הנה תזכורת -ירושלים היא עדיין ישראלית.

הירשפלד יובל
13-12-11, 21:54
" אני לא מכיר את יובל , אבל אם הוא היה עוצר את הרכב וניגש לאדיוט ומוריד לו סטירה ,וזה בכלל לא משנה אם זה היה בחיזמה או בגבעה הצרפתית הכל היה נגמר מזמן.
אבל יובל קורא עיתונים ובעיתונים כתוב שהערבים משוגעים שאין להם מה להפסיד וליהודים יש משפחה בבית ..... "

דודו ,אני לא יודע בן כמה אתה , אבל אני בעוונותי נושם את אויר י-ם משנת 62 בצוותא עם בני דודינו .כמי שגר בין שני בין כפרים (חיזמה -ענתא ) למדתי לההסתדר שם .להזכירך האירוע ארע בתוך י-ם והחמוד ברח עם רכבו (פאסאט )שמן הסתם מהיר במקצת משלי ברגע ששמע את נקישת האבן ולא המתין לשאול לשלומי.באופן קבוע יש עלי לדרמן שמשמש בעבודתי ולעניננו אנו היה משמש אם דברים היו מגיעים לכך להגנה עצמית בלבד .קל לומר להוריד סטירה אבל במציאות של ימינו וזה נכון ליהודים וערבים גם יחד - בתיגרות אתה יודע רק איך הן מתחילות .

8ball
13-12-11, 22:12
יובל... אני לא מכיר אותך אישית ואתה אותי. ובכל זאת אני ארשה לעצמי להציע לך הצעה כאחד שמכיר את החוק מקרוב, ואני מאמין שחברי הפורום שעוסקים בחוק מצדו המשפטי יגבו אותי. ההצעה היא נורא פשוטה - אל תדבר לפני שאתה חושב. להודיע קבל עם ופורום שעם הלדרמן שלך אתה מוכן להשתמש ולא רק כדי לפתוח פחיות צבע, מכניס אותך להגדרה של נושא כלי תקיפה - ואת הלדרמן התמים שלך להגדרת כלי תקיפה מסוג פגיון. וזה ידידי יעלה לך בהרבה מאוד כסף\שנים שבהן תתרגל איך "יושבים".

לגבי הבחור - אם יש לך סבלנות ובאמת מעניין אותך אתה מכיר את בסיס מג"ב הקרוב אלייך - ענתא\הגבעה וגם את הקצת רחוקים יותר. תפנה לקצין מבצעים שלהם תאמין לי שהוא ימצא בשבילך את הבחור. מילה שלי יש מספיק פלוגות מג"ב לשלוח לביקור אצלו בבית גם אם הוא גר באמצע סילוואן או מ.פ שועפט.

ותזכור שיצאת בזול. נזק לחלון זה הרבה פחות יקר מסלע בראש...

shmil
13-12-11, 22:15
ואני מאמין שחברי הפורום שעוסקים בחוק מצדו המשפטי יגבו אותי. .

אין לך גיבוי.
קרא טוב, שוב, את שיובל כתב.

8ball
13-12-11, 22:27
שמיל - מרגע שייעדת כלי עבודה לשימוש להגנה עצמית הוא נכנס להגדרת פיגיון - ושם הוא שולל את עצמו מהגנה עצמית. הסיבה פגיון=כלי תקיפה

shmil
13-12-11, 22:41
אני חושש שאתה טועה. כלי העבודה תלוי במקצועו של העובד.
גם מברג עשוי להיות כלי תקיפה להגדרתך.
הוא אכן מוגדר לעיתים ככזה, אבל בנסיבות אחרות, לא בנסיבות של הגנה עצמית.

אגב, היה פעם פסק דין של איזה ג'ודוקא/מומחה בהגנה עצמית שידיו הוגדרו ככלי תקיפה.
לגישתך, צריך לכרות לו אותן.
יובל כתב את שכתב בסדר גמור.

8ball
13-12-11, 23:09
כלי העבודה תלוי בשימוש שנעשה בו ובנסיבות האירוע. משמע ידרש להוכיח מקרה של הגנה עצמית וסכסוך על זכות קדימה מוציא אות מכיון ההגנה העצמית שלפיה אם יכול להתרחק מגורם האיום ולא עשה זאת הוא אינו מוגן מתוקף ההגנה העצמית, ובנוסף יש הצהרת כוונות ברורה להמיר את יעודו של כלי עבודה לכלי "הגנה עצמית" משמע כלי משחית - שזו הגדרתו של כלי תקיפה\פגיון זו יכולה להיות אלת בייסבול מוט של טוריה או שבר בקבוק באותה מידה. עצתי הייתה להימנע מאמירות שכאלו לפחות על גבי הפורומים והרשת ואולי להגיד אותן במסגרת שיחה עם חברים על כוס קפה ברוגע. לא נראה לי שיש מה להמשיך לדוש בנושא. אולי מבחינה משפטית ופרשנויות של החוק במערכת המשפט יש משמעות שונה ממה שאני מכיר - אבל מצד החוק היבש="החוק בשטח" זו עילה סבירה לפגוש תא מעצר. לפחות ללילה או שניים.

אגב לגבי אותו ג'ודוקא\מומחה להגנה עצמית - אין שום סיבה לכרות את ידיו או איבר אחר בגופו. גם עם הגישה של לקלפ זנב ולברוח יש לי בעיה מאוד גדולה. כאחד שנתקל במציאות הזו כחלק מחיי היומיום שלו ולאו דווקא מידי בנידודינו, אני דווקא בעד השיטה האגרסיבית והתקיפה כלפי אותם "חמודים" שלוקחים את החוק לידיהם. בגלל זה המלצתי ליובל שאני מאמין שהוא אחלה בחור לא לעבור וגם אם בטעות לצד הלא נכון. למקרים של הגנה עצמית יש אמצעים שהם הרבה יותר נכונים ומתאימים. אומנויות לחימה המתמחות בתחום בסגנון נינג'יטסו\קרב מגע שגם משבות המון בריאות, אקדח (ברישיון כמובן למי שהיה ספק) או תרסיסי גז מדמיע\פלפל. מניסיון האחרון הוא אולי היעיל ביותר למשתמש הסביר קרי אזרח\ית תמים שלא רוצה להיקלע לארוע ללא יכולת מענה.

חפרתי מספיק ולכן אפסיק, וכל מה שנותר לי לאחל לכולנו זה שלא נגיע למצבים האלו, ולך יובל שהבן $%^& יתפס במהרה ויחטוף בראש. חזק.

הירשפלד יובל
13-12-11, 23:21
", אקדח (ברישיון כמובן למי שהיה ספק) "

זה דווקא יש לי עם רשיון נשיאה .אבל הפסקתי ללכת אתו כי נמאס והוא דווקא יותר מסוכן כי על השטות הכי קטנה גם אם ירית באויר - תואשם בירי בשטח בנוי או כל האשמה איזוטרית אחרת . ושוב- אתה במקרה הטוב אתה יודע איך זה התחיל -אתה אף פעם לא יודע מי עומד מולך ומה אורך הפתייל /פיוז שלו.

8ball
13-12-11, 23:39
", אקדח (ברישיון כמובן למי שהיה ספק) "

אתה במקרה הטוב אתה יודע איך זה התחיל -אתה אף פעם לא יודע מי עומד מולך ומה אורך הפתייל /פיוז שלו.

בזה אני מסכים לחלוטין ודווקא באזור שלך לא מומלץ לבדוק את העניין - יש סיכוי שזה ינדוד מהפלילי לפח"עי. למרות שבמצב היום לא רק אצלכם זה סביר.

הירשפלד יובל
13-12-11, 23:59
"יש סיכוי שזה ינדוד מהפלילי לפח"עי. "

לצערי לאחר שהחוקר שאל את מפקד התחנה אם להגדיר את האירוע -פלילי או פח"ע - וזה ענה לו פלילי הבנתי שלפחות מבחינת המרץ והשקעת האנרגיה/משאבים של המשטרה היה עדיף לי שהתיק יוגדר כאירוע פח"ע .

-->