PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עצה בענייני עבירת תנועה

asypeer
06-12-11, 18:02
****נמחק על מנת שלא תפליל את עצמך (המערכת)****. זו הייתה פניה שמאלה. לאחר כמה שניות עצר לידי רכב אזרחי למראה והנהג אמר לי שעברתי באדום ( הוא לא נסע אחרי אלא בא מכיון אחר)
הוא טען שאני צפוי לקבל זימון לשימוע ושזה עשר נקודות ו1000 שקל קנס, לא הזדהה כשוטר, לא ביקש רישיונות. פתח חלון, אמר ונסע. נראה לי שראיתי צ׳קלקה על המגש האחורי שלי (זה היה רכב יונדאי i10)

האם יש לי סיבה לדאגה?
מה אומר החוק במקרה זה?
להגנתי יאמר שאני בעל רישיון כמעט 15 שנה ללא אף עבירה ברקורד. ייתכן והגזמתי עם הצהוב. אבל אור אדום בכניסתי לצומת לא היה.תודה למי שיכול לענות ולהרגיע אותי בעניין..

ליאור ק
06-12-11, 18:23
אם תקבל זימון כזה (ממש לא בטוח יתכן שסתם רצה להלחיץ אותך), לך ותקשיב אם יש ראיות שעברת את העבירה המיוחסת.
כלל אצבע, אל תודה, יש לך גרסה טובה? תמסור אותה ותהיה אסרטיבי.
דו"ח בדיעבד ניתן לתת גם על סמך עדות של אזרח מהשורה שראה אותך עובר עבירה לכאורה.
אם מדובר בשוטר שלא היה לו פנקס דוחות והוא ימלא "טופס לבן" המתאר את העבירה ותזומן לשימוע, צריך להציג בפניך את הראיות שמוכיחות לכאורה שאתה עברת את העבירה.
אם מדובר על גרסה מול גרסה יש מספר אפשרויות העומדות בפניך, אם תרצה לשמוע תפנה בה"פ.
בינתיים שן בשקט.
ליאור.

shmil
06-12-11, 18:45
אם, ודגש על המילה "אם", תקבל איזשהו דו"ח, או הזמנה לשימוע, נדבר שוב.
אתה אומר בעצמך שלא לקח ממך פרטים. יתחיל לחפש של מי הרכב ומי נהג בו?
כנראה שרצה להפחיד אותך, וגם הצליח.

מכל מקום, למען הבטחון שלך, עשה לך תרשומת של הפרטים המדוייקים שאתה זוכר.
אם יגיע משהו, ויגידו לך שאיך אתה יכול לזכור, תגיד שממש נבהלת מהאיום ורשמת הכל. כולל צבע האוטו שעצר אותך.

asypeer
06-12-11, 19:30
תודה על ההרגעה. נראה אם אכן יגיע משהו...נקווה שלא.

tallevi
07-12-11, 00:21
היה לי משהו כזה לפני איזה 15 שנה...
עקפתי בפס מקווקו אבל סיימתי את העקיפה בפס לבן. עצר אותי רכב משטרתי, (לא ניידת). יצא ממנה קצין משטרה בדרגה גבוהה - נדמה שלוש פלאפלים אם אני זוכר נכון.
אמר לי : "אני אדאג אישית שייקחו לך את הרישיון" (ועוד כמה דברים).
אני דאגתי שבוע-שבועיים ושכחתי מזה.
הוא כנראה דואג עד עצם היום הזה... :)

-->