PDA

צפייה בגרסה מלאה : עיצות: כיסא הידראולי או בולמים לסמוראי

airzax3
18-01-05, 11:10
טוב אני מתחיל לפתח כאבי גב מהנבלה (סמוראי פתוח 89 מתלים ועלים סטנדרטיים)
ובגלל בעיות תקציב (ככה קוראים לזה אחרי החתונה :lol: )יש לי אופציה להשקיע רק באחד מהשניים - מה עדיף?
כיסא של אספיר (משומש-היה במשאית קלה) או בולמים אחוריים חדשים
זה רכב שני בבית ומשמש בד"כ רק אותי (בית-עבודה)
ושאלה נוספת: כשאני נוסע עם עוד 2 חברה מאחורה כל העסק הופך להרבה פחות קפיצי-זה בגלל שהסמוראי פתוח או בגלל שהמתלים גמורים-להתחיל להסתובב עם 2 שקי מלט באוטו?
נחום.

סולי
18-01-05, 13:44
אני מעולם לא אהבתי את הכיסאות הקופצנים האלה, (עברתי שלושה כאלו של אספיר)
במיוחד ברכב ידני בו הרגל צריכה להיות יציבה לתפעול הקלאצ'.

אם כי קשה לומר שבולמים ישנו באופן מהותי את הנוחות ברכב שכזה.. אני מניח שהמלחמה שלך אבודה מראש, זה פשוט לא רכב נוח.

המהנדס
18-01-05, 16:14
בולמים 380 שקל לזוג אחוריים בשילוב כיסאות של וולבו :lol: הפתרון האולטימטיבי.
אתה גם יכול ללכת על הפתרון של נקסוס וקפיצי הCJ

Alon
18-01-05, 17:52
כיסא מתנדנד בשטח גורם למחלת ים אחרי 100 מטר של נסיעה בשטח.
אלון

תומר א.
18-01-05, 23:20
כיסאות של וולבו הפתרון האולטימטיבי.
אמנם לא סמוראי אבל יש לי כיסא של וולבו ועובד מעולה.

אתה גם יכול ללכת על הפתרון של נקסוס וקפיצי הCJ
מצריך אימון רב,פניות ואיתות זה שילוב מסוכן :twisted:

shawa
19-01-05, 00:07
אני נוסע שנתיים עם כסא הדראולי בסמוראי ורוב הזמן בשטח וממש אבל ממש אין בעיה עם ההילוכים או הקלאץ מה שכן החגורת בטיחות קצת נלחצת בקפיצות...
בולמים החלפתי למונרו גז והשינוי לא היה רציני.. אבל הכסא משכך את רס הקפיצות והמכות שהרכב מעביר ישיר לגב..
שחף

אלון_ק
19-01-05, 01:55
כיסא הידראולי או פניאומטי מנתק אותך מהשטח. אין דרך אחרת לומר את זה. זה נח מאוד (בהנחה שיש לו כיוון קשה מאוד), אבל אתה מאבד מתחושת הרכב.

החלפת בולמים - אפילו מערכת מתלים קיצונית - תשפר, אבל לעולם לא ברמה טובה באמת. הרכב פשוט קל מדי. זו גם הסיבה שאם יש לך חברים מאחור נח לך יותר - התהודה טובה יותר, יש יותר משקל. הוספת משקל כדרך קבע איננה פתרון נכון או טוב - מערכת המתלים שלך לא תעמוד בזה לאורך זמן, היא לא בנויה לזה. מרכז הכובד יעלה. לא כדאי.

אני הייתי הולך על כיסא הידראולי, אבל בונה לו נעילה לשטח. סתם מתקן פשוט ממתכת שמנטרל את היכולת שלו לנוע מעלה ומטה. למעשה, יש לי 2 כיסאות כאלו אצלי (רק מתקן אחד, אין לי צורך שהנוסע יסבול). מושלם זה יהיה כשאמצא זוג כיסאות טובים לשים על התושבות ההידראוליות.
זה הפתרון העדיף, לדעתי, כי בכביש (בו אתה נמצא רוב הזמן) אתה נהנה רק מהיתרונות, ובשטח אתה לא מוותר על שום דבר משמעותי - ממילא לא תשיג תוצאות טובות ממערכת המתלים ללא שינויים קיצוניים (וגם אז... זה לא יותר טוב מCJ נח). בנסיעות שבילים רגילות (רוב הזמן שלך בשטח) גם ניתן להנות מהכיסא.

mushkina
19-01-05, 12:02
לי בסמוראי גם מותקן כסא של אספיר ואני מרוצה מאוד ,לגבי התגובות שהכסא מנתק אותך מהשטח זה נכון אך רק בחלקו ישנם כסאות שבהם אתם יכול לכוון את משקל הנוסע ופשוט בשטח את יכול לכוון למשקל כבד יותר וכך להפוך את המושב הקופצני לקצת יותר קשה .
ממליץ בחום
משה

גיא
19-01-05, 12:43
אני חושב שבהשקעה מינימלית של להחליף את הבולמים גז HD מאחורה
גז SHD מקדימה ( 180 ש"ח לכל פינה בערך )

אולי גם להוריד עלה קטן מאחורה אתה מקבל אוטו נוח מאוד.
צמיגי 215 עם לחץ של 20 רק מוסיף לחויה המתקנת.

אני נסעתי ככה 3 וחצי שנים.
סמוראי 86 פתוח.

airzax3
19-01-05, 17:25
להוריד עלה?
את זה עוד לא שמעתי :shock: -זה לא הופך אותו לרך מדי ולסגירת בולם בכל קפיצה קטנה?
זה אמנם רכב לשימוש יום יומי אבל זה כולל גם נסיעה בשטח לפחות פעמיים בשבוע
נראה לי שבשלב ראשון אני ילך על הכיסא+נעילה לשטח
וככה יהיה לי רכב עם 2 נעילות :lol:
לאלון-אפשר תמונה של המתקן?
הרעיון הוא להכנים משהו בין הכיסא לרצפה ושלא יאפשר לכיסא לשקוע?

המהנדס
19-01-05, 19:14
מה עם הכיסא ההידראולי בשטחים? שם היה לו אופציה לכיוונון (כוס-א**ק למה לא לקחנו אותו כשיכלנו...)

airzax3
19-01-05, 20:16
עם כמויות הגשם האלה לא נראה לי שהוא יתייבש עד הקיץ
אני מנסה לארגן משהו פה אם לא יסתדר פה נחכה קצת -גם ככה אני אהיה שם במרץ במילואים

גיא
19-01-05, 20:18
כן

קפיץ רך בולם קשה מאחורה

תאמין לי ... אישתי נסעה איתי פעמיים לטיול 3 ימים לדרום .... את הג'ימני שנת 2000 השארנו בבית :twisted:

אלון_ק
19-01-05, 21:17
אין לי תמונות, אני אצלם אם אני אי פעם אחזור מהעבודה בשעות היום (מפברואר זה יקרה, ברוך השם - התפטרתי!).
המתקן לא רק מונע שקיעה של הכיסא, הוא גם מונע עליה שלו - יש לו חופש לנוע גם לשם. מין שני חבקים בין 2 חלקי הX שבצד התושבת ההידראולית.

אני מאוד נגד הורדת הקפיצים. מייד גיא יספר שאצלו זה עבד - ואכן כך, אגב - אבל זה לא הופך את זה לפתרון נכון יותר. אם אתה מתעסק עם המתלים תעשה את זה נכון - מערכת חדשה, מההתחלה ועד הסוף, שתענה לך על כל הדרישות.

גיא
20-01-05, 06:52
אני אתגבר .. ואשתוק

אבל תזכור אלון שהבחור ביקש פתרונות זולים !!!!!!!!

מה שאתה עשית אם הוא לא יכול לעשות לבד יעלה המון כסף. זה פנימי גובלן לא בטוח שיש מוסכים בכלל שיסכימו לעשות את זה !

טלסקופ
20-01-05, 13:40
לי כבר יש כסא הידראולי. הבולמים האחוריים שלי כבר גמורים (נפתחים ללא התנגדות כשהגלגל נופל למהמורה). למה כדאי להחליף? מישהו מכיר בולם טוב, אמין וזול? אני נוסע (לצערי) רוב הזמן בכביש (לעבודה) אבל מתכוון להכנס לשטח טכני יותר ויותר.אין לי בעיה לשלם 100-150 ש"ח תוספת למחירו הבסיסי של כל בולם על מנת לשדרג לבולם טוב שיתאים יותר לצרכי.
:?: אז מה כדאי לעשות? :?:
ראיתי פרסומת לבולמים באתר של אספיר. (אני לא יודע מה הפירמה). מה דעתכם?

אלון_ק
20-01-05, 13:49
טלסקופ,

שאלתך סוטה מנושא השרשור, אנא בצע חיפוש בפורום (על צמד המילים "בולמים לסמוראי") והמשך את שאלותיך בשרשור רלוונטי.

http://jeepolog.com/jp_forum/search.php?mode=results

liranrein
06-11-05, 08:12
האם למישהו יש 2 כסאות הידרואלים ?
האם אין בעיה עם הכסא של הנוסע, האם הוא מאפשר כניסה אחורה כמו בכסאות המקוריים ?
איזה דגם עדיף לקחת או שזה ממש לא משנה (מידות רוחב, נוחות) ?

גיא
06-11-05, 08:32
התאריך של ההודעה האחרונה מאוד משונה ..... :roll:

alfa
06-11-05, 10:15
לדעתי כיסא הדראולי ברכבים כמו שלנו הוא כמעט מיצרך חובה :!:
כמו שציינת חלק גדול מהנסיעות מתבצעות בכביש ,ישיבה על כיסא הדראולי תשפר מהותית את נוחות הנסיעה (לעומת בולמים אשר השפעתם פחותה)
לגבי הנסיעה בשטח כאשר אני מרגיש שהעסק קופצני מדי אני פשוט מקשיח את הכיסא
(חשוב לבדוק שהמערכת של כיווץ/מתיחה של הקפיץ בכיסא תקינה).

בנתיים עד לקנית הכיסא היתי נוסע אם טיפה פחות לחץ בצמיגים , כמובן שיגרור בלאי מוגבר לצמיג ועליה קטנה בצריכת דלק ואפילו עליה במרחק הבלימה (ואולי עוד מספר בעיות שלא נגעתי בהם)
אבל יכול לשפר במעט את כאבי הגב .

liranrein
07-11-05, 19:29
אוקי בוא נניח שלנסיעה בכביש כבר התרגלתי (כנראה שהכבישים באזור שלי ממש טובים),
הנסיעה בכביש אינה קופצנית כמו בשטח
נכון את רוב הזמן הזמן הרכב מבלה בכביש ולכן אני רוצה להתקין כסא הדיראולי
נחזור שוב לשאלתי האם אין בעיה להתקין כסא ליד הנהג אשר יאפשר גם כניסה למושב האחורי ?
אלון האם תוכל לפרסם תמונות של המתקן שבנית כדי שהכיסא לא יקפץ בשטח ?

אלון_ק
07-11-05, 22:18
תבדיל בין כיסא לתושבת. הכיסא הוא החלק שהתחת שלך יושב עליו, התושבת היא החלק שבין הכיסא לאוטו. כל מה שאני עשיתי זה לקחת תושבת מוכנה (קל למצוא) ולתאם בינה ובין הכיסא מלמעלה, בינה ובין האוטו מלמטה. זה הכל. בשלב יותר מתקדם גם בניתי תושבת לבד לגמרי, אבל התוצאה יצאה הרבה פחות טובה מהתושבות שהתאמתי, אז היא עפה.

liranrein
07-11-05, 23:36
ההבדל בין תושבת לכיסא ברור לי
אני רוצה כבר לחשוב צעד אחד קדימה ואם כבר להתקין כיסא הדיראולי אז גם להתקין תושבת מתאימה, כדי שלא עוד שבוע אני אתקין גם תושבת כיוון שזאת לא מתאימה
אם יש איזה המלצות כיצד לעשות זאת אודה לך
אם לא בוצע כנראה שאשבור את הראש בעצמי

אלון_ק
08-11-05, 00:02
לא הבנת. הכיסא הוא כיסא, הוא לא הידראולי - התושבת היא החלק ההידראולי. הווה אומר, קח כיסא רגיל (שלך, לדוגמא), שים לו תושבת הידראולית ויש לך כיסא הידראולי...

תמונות של שלי פשוט לא יעזרו לך. אין סיכוי שאתה תמצא תושבות זהות לשלי. אתה פשוט צריך לקחת את התושבת, לראות מה חסר לה כדי שהיא תתחבר לכיסא שלך, להוסיף שם את מה שחסר (בדר"כ סתם פלח עם חור), כנ"ל למטה. זו עבודת מסגרות פשוטה.

maoz59
03-05-06, 17:41
אלון,
איפה אני מוצא תושבות היד' כאלו..?

אלון_ק
03-05-06, 18:47
זה כבר קל - בפירוקיות של משאיות יהיו המון כאלו. אני מצאתי משאיות זרוקות עם כיסאות במצב מצויין, אפילו יש לי בבית איזו תושבת ספייר שאתה מוזמן לקחת (היא תדרוש המון התאמות, אבל אפשרי לגמרי).

-->