PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בחלונות ובסן-רוף

Roadster
08-12-11, 11:00
עכשיו שאני רואה שיש כאן חברה רציניים אבקש לחלוק עוד מספר בעיות שיש לי עם החלונות ברכב.

להזכירכם, אני חדש בעסקי הטרנו (ובכלל בשטח).
רכשתי לפני כחודש טרנו 1999 קצר דיזל. עברתי טיפול וישור קו במוסך טופ-קאר בהוד השרון אבל עדיין לא פתרתי את כל הבעיות ברכב.
אשמח לעזרה.

1. לפני כשבוע פתאום הפסיק החלון הימני לעבוד, הוא לא עשה שום סימן מוקדם לכך שהוא עומד לשווק חיים. (מניסיוני מנועים שנישרפים מגמגמים לפני מותם) אצלי פשוט בבוקר הוא החליט לא לרדת יותר. עוד לא הספקתי לפתוח את הדלת ולבדוק.
לשאלתי:
היכן ניתן למצוא מנוע חלופי במידה ונשרף לי. הבנתי שלמנועים יש נטיות התאבדות. האים יש לכם כיוונים אחרים שכדאי לי לבדוק לפני שאני מתחיל לפרק? (חשבתי על פיוזים אבל לא ניראה לי שיש פיוז לכל חלון בניפרד, ואולי כן, תקנו אותי אם אני טועה).

2. בעית נזילות מיים מחלון הגג. יש לי נזילה בזמן גשם. נראה לי שיש צורך להחליף גומייות.
לשאלתי:
ראיתי כאן בהודעות קודמות שאנשים תקנו כאלה דברים, אם אני לא טועה אחד מכם כתב שהלך לזגג בכפר קסם. אשמח לקבל המלצה למקום ספציפי?
האים אני יכול לעשות את זה לבד? היכן אוכל למצא גומיות חדשות?

3. חלון הגג לא נפתח. נראה שהמנוע עובד, הוא מנסה להזיז את המנגנון אבל נראה שהוא מחליק.
לשאלתי:
מה עלי לעשות? זה אומר לשאני צריך להחליף את כל מנגנון הגג? יש למישהוא ניסיון ויכול להמליץ אשמח לשמוע.

קצת שאלות כלליות:
1. אני מחפש חנות חלפים, אני גר באזור השרון ועובד באזור הוד השרון אשמח לשמוע על מקמומות בסביביתי?
2. כנ"ל אשמח לקבל פרטים לפרוקיות שאוכל לפנות אליהם להשלמות וחלקים.

תודה מראש

יאיר

shahav
09-12-11, 17:07
לגבי חלון - תתחיל בספריי סיליקון במסילות ונסה להוריד את החלון יחד עם תפיחה קלה בדלת.
כשלב שני נקה את מגעיי הכפתור, וכמיפלט אחרון אתה יכול לפרק את הדלת ולהחליף מנוע\פחמים. חפש בגיפטריפ הוראות לפרוק כיסויי הדלתות ב גלריות הטכניות.

לגביי חלון גג, ישנם שתיי בעיות נפוצות - האחת הגומייה שמחזיקה את הזכוכית מתייבשת וגורמת לנזילה, אטימה פשוטה עם סיליקון תפתור את הבעייה, לא צריך זגג. למה לא הזכרתה את הבעיות היום במיפגש? ההסבר היה הרבה יותר פשוט שם :-)
בעייה שניה בחלון גג זה איסוף כל הנוזלים שכן עוברים בדפנות. צינור הניקוז הנלל עלול להיסתם בגלל לכלוך שניכנס מהמסילות או בנקודה בתחתית הרכב. לא נראה לי שבעיה זו קיימת אצלך. בכלל מומלץ לנקות ולגרז את מסילות חלון הגג.

רבין

אלי ספרן
09-12-11, 21:12
תתחיל ממפסק חלון תקול,המנוע שהוא מיתקלקל עושה דאוינים לפני
חבר לחוטי חשמל באזור המפסק כמובן סוללה של מברגה חשמלית היא נותנת 12v ואכשיו תבדוק כמובן + - בלי פדיחה בעים החלון עולה יורד אזיי מפסק מקולקל . אין תגובהמנוע חלון הלך !
חלון בגג \תנקה ,תשמן ,יש לבדוק צינורית ניקוז נקיה ,יש בגג סוג של מרזב לדאוג שיהיה נקי,תבדוק שהמנוע עם גלגל השניים על המסילה המזיזה
את החלון

liron_al
11-12-11, 08:01
מכיוון שהפכתי למומחה בסאןרוף של הרכב הזה, להלן ההבהרות:
אם המנוע עובד ונשמע מחליק, אין מנוס מלהחליף את המנוע (מכלול).
גלגל השיניים מהפלסטיק כנראה שבור ולא ניתן להחלפה. אם תרצה, יש לי את הדגם המדוייק וניתן לרכוש מלדיקו.
לגבי הנזילות - אין קשר לגומיות. הגומיה אוטמת רעשים ולא מים. המים זורמים מצינורות הניקוז של הסאן רוף לכיוון הכנפיים הקדמיות.
אם יש נזילות, יש לבדוק האם הצינורות סתומים.
דבר שני, יש לפרק את הזכוכית מהמסגרת. 99% שהיא חלודה והסיליקון (לא באמת סיליקון) שמחזיק את הזכוכית למסגרת לא אוטם. כנראה שהתקמצנו במפעל.
את שלי שיפצתי בעצמי. פירקתי, שייפתי עם מברשת ברזל על דיסק, מילאתי את השקעים, צבעתי והדבקתי לבד.. (רק על ההדבקה דרשו ממני 300 ש"ח, נגמר ב60 ש"ח לחומר האטימה וזהו...
יצא ממש כמו חדש!!! אין נזילות והכל עובד חלק.
שים לב שיש לדעת איך לכוון סאן רוף אבל זה לא מדע אטום. אם תרצה אתה מוזמן לקבל הנחיות ועזרה...
במושב גנות רצו ממני 2000 (!!!) שח רק על המסגרת, 300 ש"ח על פירוק והרכבה בלי שום התעסקות עם המנוע והמנגנון.
עוד דבר - אל תשים שום ספריי!! הספריי אוסף אבק ולכלוך שתורם לטחינת גלגלי השיניים והמכלול.

גם את החלונות שיפצתי לבד לפני כשנה וחצי. עד היום הכל עובד (טפו טפו טפו...)

לירון

-->