PDA

צפייה בגרסה מלאה : יורם או אמנון?

yoav
18-01-05, 18:52
לפני שקופצים עליי ...רגע- להקשיב: חלקכם שלח לי ה"פ בנושא(תודה!), והמידע כ"כ סותר, שאני מבקש להביאו לדיון ציבורי. לא מטעמי פרסומת חלילה או פרסומת רעה- אלא כמו כל נושא אחר פה בפורום- ללמו דמהנסיון הרב של הרבה חברים יחד.
העניין הוא כזה- למרות שאנו דוגלים בעבודה עצמית- מגיעים הימים בהם אנחנו רוצים דווקא מוסך מסיבותינו אנו. שני מוסכים מומלצים שוב ושוב פה ובג'יפ טריפ באיזור ת"א- אמנון ממעריב ויורם מאפ"ק. לאן הולכים? (ושוב בלי השמצות- רק נסיון אישי בבקשה).

yossivarman
18-01-05, 19:07
רק לחדד את הנקודה
האיש מגיע מבאר שבע במיוחד

tayrie
18-01-05, 19:08
אני לא מכיר את אמנון , דיברתי איתו פעם אחת בטלפון , לא התרשמתי ממנו לכיוון חיובי...

אצל יורם אני מטפל , הוא מאוד נחמד , מקצועי - והכי חשוב במוסכניק , הוא אמין מאוד.

gil4
18-01-05, 20:06
מה אתה רוצא לתקן ?בהתאם יכולה להשתנות התשובה.

asafk
18-01-05, 21:11
יורם אברמוב בראשון. ותמסור ד"ש לכלב (עומר).

ובלי קשר- כל המוסכניקים מתישהו עושים פדיחה שעולה ללקוח הרבה. על פדיחה של אפק כבר שמעתי, על פדיחה של אמנון עוד לא (כי אני לא מכיר אף אחד שמטפל אצלו, אם הייתי מכיר אני בטוח שהייתי שומע).

אסף.

dizza man
18-01-05, 23:03
אמנון תותח על בסמוראים אבל הוא מפוצץ עבודה צריך לתאם שבוע מראש

אלון_ק
19-01-05, 01:14
אפ"ק חבר'ה מאוד נחמדים. אני מכיר יותר מפאדיחה אחת שלהם וראיתי מקרוב (בעיני שלי) משהו שידיר רגלי משם לעולם ועד. הפרטים אינם רלוונטים, נסכם בכך שמה שראיתי איננו שנוי במחלוקת, איננו נתון לשיפוט ובשום פנים ואופן לא ניתן לתירוץ ע"י שום מוסך. אני מוכן לפרט בה"פ, אם מישהו רואה צורך בכך.

את אמנון אני לא מכיר ברמת הלקוח. אדם חביב, נחמד ושש לעזרה. עבודות שלו ראיתי, הרמה סבירה. מכונאות? אין לי מושג, אבל הפידבקים עליו טובים.

יש לך כאן, לידי, בחור שאני מוכן לחתום עליו. זה מאוד רחוק לך, אבל אני חותם עליו עם הביצה הימנית שלי אם זה מה שיספק אותך. אייל בן הרוש, מעופר.

אני הייתי הולך על אברמוב מראשון, במקומך. יש לי מידע פנימי משם - שווה כל אגורה. :lol:

Bulldog
19-01-05, 19:23
טוב, אם העלתם את הנושא אז כן, אני עובד אצל יורם אברמוב.
וכן, הבנאדם מאד אמין, מאד מיקצועי ומאד אחראי. והכי חשוב אם יש לו סבלנות לבחור כמוני אצלו במוסך אז יש לו סבלנות להרבה שטויות של אחרים (עד גבול מסויים כמובן).
אם אתה מעוניין בפרטים נוספים צור איתי קשר בה"פ.
עומר

yoav
21-01-05, 09:51
תודה על ההמלצות והעצות- עזרו לי מאוד (הרכב טופל והבעיה המעצבנת שגבתה ממני ביקורים מרובים במוסכים באיזור שלי ללא הועיל נפתרה בשעה טובה! :lol: )
עד הפעם הבאה
יואב

yoav
21-01-05, 10:23
או קיי- לכל האס אמ אסים:
אחרי כל ההמלצות וחשוב מכך- האזהרות, מאחר שהבעיה הספציפית שהיתה לי טופלה בהצלחה אצל סמוראי אחר שאני מכיר במוסך אפ"ק פניתי גם אני לטיפולם. המושג "ביליתי יום שלם במוסך" קיבל משמעות אחרת לגמרי לגבי. כי זה היה בילוי:
1. הכי חשוב- הבעיה תוקנה.
2. לגבי היחס המיוחד ללקוחות במקום- כולם כבר יודעים- מדהים.
3. כשאיש מקצוע נתקל בבעיה לא שגרתית, ולא מתבייש לפתוח ספר עב כרס, לקרוא בו בעיון יחד עם הלקוח ורק אז לגשת לפתור את הבעיה- אני מסיר בפניו את הכובע (אני מכיר את זה מהמקצוע שלי- אי אפשר לדעת הכל על הכל ולזכור את כל הפרטים הקטנים ע"פ- ולפתוח ספר בנכחות הלקוח זו תכונה מוערכת ומעוררת אמון גם מנסיוני).
4. כשנפתרה הבעיה- פנינו לשגרה. האוטו עלה על ליפט גבוה וקיבלתי חינם אין כסף יום הדרכה על הסמוראי והטיפול בו (הן מיורם והן מרמי שעבר איתי בורג בורג , פילטר פילטר, כבל כבל וכו' להסביר מה זה מה ולמה ולקינוח אפילו מהאבא)
5. פעם ראשונה שבמוסך מרשים לי לעמוד עם המכונאי שמטפל ברכב "ולהציק". ולא רק מרשים- מזמינים! אחד כמוני שלא מבין הרבה, תמיד יהיה מוטרד מ"מה זו הנזילה הזו?" ו "למה זה רועש לי?" וכו' וכו'. הם פשוט שמו את האוטו למעלה שנעמוד בנוחות תחתיו, ואמרו לי "כל מה שלא נראה לך, מטריד אותך, מסקרן אותך- תשאל!"
6. נכון שבאתי רק לבעיה הספציפית של הטורים הקופצים. אבל הם לא מכירים את האוטו אז כבר בדקו על הדרך עוד דברים ותיקנו פה ושם פיצ'פקעס מטרידים. אפשר ללמוד הרבה מספרים- אבל אי אפשר ללמוד לטפל באוטו בהתכתבות- נכון? כן אפשר ללמוד כשמכונאי עומד לידך, מפרק גלגלים ומראה לי מה בודקים בבלמים ולמה, והמיסבים ומערכת ההיגוי, ואיפה לגרז וכמה, וכל השאלות הקטנות שפעם אחת מישהו צריך להראות לך. אפשר גם אצל חבר שמבין -נכון- אבל מתחת לליפט בעמידה ותצפית נוחה- יותר קל!
7. באתי מרחוק מאוד. בתיאום טלפוני- חיכו לי וכיבדו את הזמן שהקדשתי לבוא ופשוט נתנו לי יום שלם במוסך, במקום להגיד לי " לך תסתוסס עד הצהריים ותחזור ". לטיפול שלעובד שלהם היה לוקח3 שעות מקס'אם לא היה צריך להראות לי כל דבר וללמד אותי וכו', הוקדש יום שלם, אבל תומחר כאילו לא הייתי שם!
לסיכום:
1. יחס נדיר
2. אין לי כלים לשפוט מקצועיות. הבעיה שהיתה לי נפתרה לשביעות רצוני, ונראה לי שלבעיות כאלה נכון לחפש מקום שכבר מצא פתרונות ספציפיים לבעיה ספציפית.
3. בד"כ "ביליתי יום במוסך" לא נשמע משהו טוב. אני באמת ביליתי
תודה לחברה מאפ"ק (יורם רמי וסעדיה- כן 3 אנשים התעסקו איתי!).

יואב.

ארז
21-01-05, 11:08
תשמע...אני רק אגיד לך מה שאני אומר לבעלי לנדרובר שבאופן קבוע חוצים נוסעים חצי מדינה רק בשביל מוסך, אם אתה באמת חושב שבשביל הרכב שלך צריך לנסוע מבאר שבע עד ת"א זה הזמן לחליף רכב.

הרכב שלך בעל מבנה מכני מאוד פשוט ואין צורך בדוקטורט בפיזיקה או מומחה למנועי גחליליות בכדי לטפל בו.

yoav
21-01-05, 13:18
ארז אין לי כח לוויכוחי סרק אז אענה בפשטות:
א. בב"ש ניסו לפתור את הבעיה מספר פעמים ונכשלו- זה הם שהרימו ידיים ואמרו לי "זה מה יש".
ב. אני מוכן לנסוע הרבה יותר רחוק בשביל לפגוש אנשים נחמדים גם כשאני לא צריך מהם כלום...קל וחומר כשהם עוזרים לי :lol:
ג. אני חושב שהרבה יחלקו עליך פה. בשביל מוסך טוב (לא טיפול 10 K אלא בעיות יותר נדירות) שווה לדעת רבים לנסוע רחוק (בישראל המושג "רחוק" מגוחך ממילא) או לחכות בסבלנות וכד'.
ד. מי שיבחן בעיניים פרקטיות אוביקטיביות את כל התחביב של כולנו פה ימצא הרבה נקודות מוזרות למחשבה...(טיפולים עצמיים, בניית שיפורים משוגעים, התעקשות על מעבר מכשול דווקא קשה כשאפשר לעקוף ועוד אלך דוגמ' שלא עולות לי בראש . כולנו הרי מכירים את המבטים המשתאים שנועצים בנו חברינו שאינם חובבי ג'יפים , כשאנחנו מתלהבים מאיזה רכב שטח שעובר סמוך- שבעינינו הוא מדוגם וקרבי ובעיניהם גרוטאה קופצנית מסורבלת ומלוכלכת..).
ה. הכי חשוב- פרגן! מה אכפת לך? אתה רואה אנשים מאושרים מהתעסקות עם הרכב שלהם (אני!!!) גם אם זה נראה לך בזבוז מטומטמם וחובבני של זמן וכסף....תעודד את המתלהבים- אל תגיד לנו- להחליף אוטו :?

שעיה כליף
21-01-05, 17:49
נו :evil: כתובת וטלפון של המוסך :twisted:

המהנדס
21-01-05, 19:44
אני עם ארז בעניין הזה .
האוטו הזה "מזמין" טיפולים ע"י בעליו ולא ע"י מוסך.
כל בעיה אפשר לפתור לבד בבית. כח רצון והרבה סבלנות.
ללכת כדי ללמוד פעם אחת - אין עם זה בעיה -
ללכת למוסך על בסיס קבוע לטיפולים - לא מסכים. לא ברכב הזה לפחות.
חוויה חיובית אחת לא מלמדת על המוסך או על בעליו (תמיד יש פאשלות ובדר"כ זה דווקא שאתה לא מסתכל ומציק).
אם היחס כמו שתיארת סחתיין עליהם וכל הכבוד להם כנ"ל לגבי המקצועיות.

והכי חשוב כל הכבוד לך על זה שאתה יודע לתת קרדיט. :wink:

yoav
21-01-05, 20:07
מוהנדס:
1.שוב זהכמעט קרה לך (שאתה מתכוון לחיובי ויוצא שלילי :twisted: :twisted: )
2. האמת שבניתי עליך לטיפול ההוא- אבל זכרתי שאתה בתקופת מבחנים אז ויתרתי לך.. :lol:
3. זהו? עכשיו סגור בחדר עד האביב? :shock:
4. רוית ואני טיילנו היום באיזור והפריחה מתחילה... יש סיכוי לשדל אתכם בתקופה הלחוצה לאיזה חצי יום שמורת פורה/בתרונות רוחמה?

בכל אופן- כאמור הפקתי מהיום הזה מפגש עם איש נחמד מאוד , קצת תאוריה ופרקטיקה בטיפול ברכב שלי, וודאי שלא בתור בסיס קבוע לטיפולים השוטפים.

קפוץ לשם פעם, גם אם רק כדי לדבר עם הבחור ולשתות קפה (אני באתי מרחוק- קיבלתי גם ארוחת בוקר :lol: )

סמוראי 92
22-01-05, 00:25
כל קוץ במדבר הוא פרח.

כמי שידע כמה וכמה מוסכניקים בחיי המכוניות שלו .

אני יכול לומר בביטחון מלא שאין כזה דבר מוסכניק טוב.

פשוט אין.

אני אשמח להתבדות וכל דבר לגופו אבל בגדול אין ספק שטיפולים לבד למי שיש זמן לכך .

הם הדבר האמיתית והנכון שמקצץ את הוצאות הטיפולים ברכב בשלושה חמישיות לפחות .

בפעם האחרונה ששילמתי 650 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! שקל כדי להחליף מיסבים בגלגל ימין מקדימה, "לא כולל עבודה- לקחתי לך רק על החלקים" הבנתי באופן סופי. מוסכניק שווה שקרן וגנב. כל מה שאומרים על עורכי דין פליליים וסוכנים של הרבלייף רק בהרבה יותר גרוע.

כשטיפלתי לבד במיסב צד שמאל זה עלה כולל החומרים 110 שקל ונהניתי מכל רגע של עבודה עצמית.

זה לא אישי ומי מכם המוסכניקים מתבקשים לא להיעלב ולא לתבוע. לכל כלל יש יוצא מהכלל. אני מדבר מהנסיון שלי ושל חבריי עם מכונאים לסוגיהם ב 13 השנים האחרונות ולא רק עם ג'יפים.

גם מי שמתחיל בנחמדות נפתח לו התיאבון עם הגדילה. אף אחד לא יאהב את האוטו שלך כמוך.

אני מבקש לסגור את השירשור הזה בהודעה חד משמעית - מוסך לא.

אני לא ראיתי שאילתה שלך על הטורים הקופצים ובטוחני כי היה מי שיכול להסביר לך מדוע הם קופצים בטח ובטח אם קוראים לו היינס .

UNIX
22-01-05, 01:08
יש הרבה רכבים בעיקר חדשים שבלי מוסך אי אפשר לטפל .

שעיה כליף
22-01-05, 09:16
חלק גדול מהבעיה חברים זה לדעת לזהות את הבעיה, לדעת להגדיר את השינוי או התופעה שגורמת לך להרגיש שמשהו לא בסדר.
את זה אי אפשר לפתור לבד, לזה צריך נסיון וידע, זה לא כמו טיפולים או פעולות יזומות.

נוצרה לי פתאום בעיה בכלי, אם הייתי יודע לאפיין אותה אז הייתי יכול לטפל בה לבד למרות חוסר הזמן, (לבעיה זו אני אפתח שרשור) אז באין אני לי ...

נמרוד
22-01-05, 09:37
יואב, תתעלם מארז (באופן כללי :lol: וכי לנדרוברים זה עולם אחר, מקביל, לכל תוצר רכב אחר ), ואת שאר ההערות קח כמו שניתנו - ברוח חיובית וחברית.

היית אצל יורם, אתה מרוצה, למדת - זה מצויין. יש מכונאים כאלו גם, הנה הבאת עובדה, שמשקיעים בלקוח כדי לשמר אותו ולייצר שם טוב. אנחנו בהחלט צריכים לעודד את התופעה. תבינו, אנחנו בג'יפולוג (טוב, אני מדבר שם עצמי, ואני חושב שגם בשם חנן) תומכים בעבודה עצמית וכל השאר, נכון, אבל זה לא מתוך "שנאה" למוסכניקים או תחרות איתם... זה בראש ובראשונה בגלל הכיף והאתגר, כי מכונות מרתקות אותנו, וכי גילינו שזה משתלם כלכלית (אחרי תקופת לימוד כואבת כמובן, ולזכור שתמיד יש נפילות על הפנים, ואף אחד לא נותן לך אחריות). וכן, יש עוד סיבה, "נכוונו" בימינו הראשונים, כל אחד עם מוסכים כאלו ואחרים. אם בעזרת האינטרנט אתה יכול היום להגדיל את הסיכוי שלך ליפול מהתחלה על אחד הטובים - זה מעולה, לא?

ronen60
22-01-05, 11:09
ההיתי אצל אמנון שבוע שעבר הוחלפו ב2 גלגלים אחוריים רפידות ברקס + 2 משאבות ברקס הוצאת אויר מילוי שמן ברקס לקח לי 1000 שח

ארז
22-01-05, 12:16
נמרוד אתה אדיוט.

בכל מקרה אני רוצה לחדד את דברי ,אני לא יוצא נגד מוסך אפ"ק(יש לי דעה עליו מנסיון איתו, אבל אני שומר אותה לעצמי) או כל מוסך אחר ,מה שאמרתי שאין שום סיבה בעולם לעבור חצי עולם בשביל מוסך, הרכב שלך פשוט,כנ"ל הבעיות שלו ,כל מוסך טוב יכול לטפל בו כמו גם אתה עצמך(כמובן שיש כאלו שאין להם זמן/רצון/ידע/חשק לעשות כך והם הולכים למוסכים).

yoav
22-01-05, 12:34
בעלי הבית שלום רב,
אני חושב שהגיע הזמן לנעול את השרשור הזה. מטרתו היתה לתת חומר למחשבה ועוד טיפה של ידע מנסיון של המשוטטים פה לים הגדול שכבר יש- וזה לדעתי נעשה.
אפ"ק, אמנון, יורם אברמוב, לבד בחניה או עם חברים- כל אחד יטפל איך שמתאים לו במה שמתאים לו טיפול 10 K לדוגמא,את הראשון עשו לי במוסך- אני מניח שבלי אהבה ובצורה חפוזה- כי זה מוסך. אח"כ לימדו אותי החברה פה לעשות, (נסעתי חצי מדינה כדברי ארז לפגוש חברים מהאתר- כי לא לומדים בהתכתבות)- ואני עושה עכשיו לבד וגם לחבר בעוד שעתיים. כשתבוא הנעילה מארה"ב אני אנחת אצל עידן או אלון ואעשה בהדרכתם. כשמנורת ה 4WD לא עבדה- הדרכתם אותי איך לתקן- צולם פורסם ותוקן.כן- התיקון והטיפול העצמי גרמו לי עונג רב יותר משדמיינתי לעצמי. את בעיית הטורים הקופצים גררתי פה באתר ובמוסכים דרומיים הרבה מאוד זמן, ולא נפתרה. בשביל זה יש "דרג ב'"- שפתר את הבעיה (!) וההבדל הורגש מאוד בנהיגה הארוכה הביתה ובטיול אתמול. היה לי יום כיף שם.למדתי . נפתרה הבעיה. היה שווה לי כל שקל. יש כאלו שלא שווה להם- שלא יעשו.

מה הפקנו מהשרשור הזה לתועלת מאגר הידע:
1. שמות של מוסכים שחברה היו מרוצים מהם (יורם, אמנון, אברמוב)- למי שיחפוץ במוסך פעם.
2. שיש פתרון לבעית הטורים הקופצים- והכי חשוב- לא לתת לאף אחד לגעת בבורג אלן שמכוסה בפלסטיק שחור ומגביל את פתיחת המצערת בסרק- הוא מכוון בעדינות במפעל ואסור לגעת בו!!!(זה ציטוט מספר הרכב של סוזוקי)
3. למתחילים שבינינו (אני אני אני !!)- לא לומדים לרכב על אופניים ביום אחד- אין שום בושה בשימוש בגלגלי עזר :lol:

יאללה- תנעלו פה.

ד ו ר ו ן
22-01-05, 12:41
יאללה מה עשיתם מזה..
כולה יואב אמר שהוא מרוצה ואתם כמעט מחייבים אותו להודות שהוא טועה.

yoav
25-01-05, 10:42
סתם שמן למדורה:
שבוע אחרי: האוטו פשוט נוסע אחרת! שקט יותר, נעים יותר למגע המצערת, מגיב יותר טוב, ואפילו רושם ראשוני של ירידה בצריכת הדלק. (ובלי להזכיר שמות- יש פה עוד מישהו בפורום "יקה" שעשה שם TUNE UP יסודי וטוב לאחרונה ומרגיש שהאוטו - ציטוט- "כמו חדש"). מה עשו שם: ניקוי בית מצערת יסודי, כיוון מסודר של ההזרקה וסביבותיה (אין לי מושג מה זה היה- אבל שמה התעסקו) וכיוון הצתה: כל זה עשו לפי הספר (פיזית הצילומים היו פרוסים על המנוע בזמן העבודה) ועם ציוד מתאים- והתוצאה לשביעות רצוני.!

שלא תחשבו שלא התקשרתי ליורם לפרגן.... (כשמגיע אז מגיע :lol: )
יואב 8)

itayhi
26-01-05, 01:46
שבוע אחרי: האוטו פשוט נוסע אחרת! שקט יותר, נעים יותר למגע המצערת, מגיב יותר טוב, ואפילו רושם ראשוני של ירידה בצריכת הדלק. )

יואב חמוד
לך לאוטו תבדוק שלא התבלבלת ולקחת בטעות איזו גראנד-ויטרה במקום את הסמוראי.... :lol: :lol:

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

איתי

yoav
26-01-05, 08:02
אופס :oops: :oops:
באמת חשבתי שהוא הגזים עם הטיפול כשהחליפו לי תגיר לאוטומט, מתחו את האוטו ל 7 מושבים וצבעו לי על הפס השחור....ועוד בכלום כסף :twisted:

חנטריש- גראנד ויטארה?! בחיים לא!
אגב- רק להאדיר את האגו שלנו הסמוראים: אתמול (שוב!) עצרו אותי בתחנת דלק והתחננו שאמכור את סמו, אפילו מעל מחירון- מזומן ובלי בדיקה במוסך! :lol: :lol:
אח אח ...

asafk
26-01-05, 22:57
אחרי שבכית שמי שמכר לך את האוטו עבד עליך, מגיע זה:

אתמול (שוב!) עצרו אותי בתחנת דלק והתחננו שאמכור את סמו, אפילו מעל מחירון- מזומן ובלי בדיקה במוסך!

ומוכיח לנו שאתה מהפראיירים הדגולים שיש...

אסף.

yoav
26-01-05, 23:03
כן. אני פראייר גאה :lol: :lol:
והכי כיף שאנחנו זן בלתי כחיד בעליל (רק מתחלפים :twisted: )

המהנדס
26-01-05, 23:03
אשכרה פראייר ...
30 אלף אני נותן את שלי. חי- חי- חי :lol:

שעיה כליף
27-01-05, 22:46
אין עלינו :twisted:
יש כאן גאוות סמוראים שאפילו מעשני סולר שכמותכם לא תערערו :twisted:

אני גם ב 30 לא מוכר :evil:

zagi
27-01-05, 22:49
29K מזומן ... סגרנו ... :twisted: :twisted: :twisted:
שגיא . :evil:

six 4 life
13-05-05, 23:41
כטובה אחרונה לחבר העצלן שלי שקנה סמוראי לא מזמן ומסרב ללמוד להשתמש בפורום הזה,
אני מעלה את השירשור הזה מן האוב עקב בעיה שאני אישית לא מצליח להבין מאיפה נובעת.

מין רעשי נקישות כשהרכב בגלישה ללא גז או הילוך

בעיקרון שלשום החליפו לו בסמו שלו שני מיסבי דיפרנציאל אחורי בגלל רעש "של טרקטור" שהוא טוען שהיה לו מהביצה, ואכן לאחר החלפת המיסבים הרעש עבר.
אממה- החל רעש חדש. רעש של דפיקות בינוניות כאשר הרכב בגלישה בניוטרל או קלאץ' לחוץ.

אני אישית ועוד בנאדם יודע דבר מהמרים שקודם כל- עצם זה שהרעש לא היה קיים טרם הטיפול בדיפרנציאל- הרעש נובע משם.
ההימור הויתר מתקדם הוא, שדרוש כיוון קורונה ופיניון עקב החלפת המיסבים והוצאת הדיפרנציאל לצורך העבודה הזו- מהסיבה הפשוטה שלפני ההחלפה לא היה את הרעש הנ"ל.
אני מתאר לעצמי שלא כל פעם שמוציאים דיפרנציאל נדרש כיוון קורונה ופניון (בטח לא ברכבים כשלנו, סמוראי /סיקס/ וכו', אבל עדין- אנחנו חושדים בביצה האחורית שטופלה.

להבין ממה הרעש נובע- נבצר ממני עקב היות בעליו של הג'יפ אדיוט "צעיר" בסמוראי, שכמו כולנו בהתחלה, נתן את העבודה לטיפול במוסך, ואין לי מושג מה עשו שם או לא עשו.
אם זה היה סיקס...ניחא, אבל סרנים של סמוראי אני יודע שהם גם שונים, וגם דומים. העדפתי לא להתעסק עם משהו שאני לא יודע, ובטח לא כשזה רכב לא שלי.

בכל אופן, דרוש לו מוסך בעל נסיון עם סמוראים, שיוכל לעלות על מקור הרעש והסיבה לו ובהתאם, לפתור אותה (במידה וזה חלילה לא גיר וטרנספר.)

אז לתכל'ס, שתי שאלות
1. מה דעתכם על ההימור שהרעש אכן נובע מהסרן האחורי, וכיוון קורונה ופניון יפתור אותו?
2. מכל הויכוחים כאן, לא הבנתי איזה מוסך כאן הכי מומלץ לסמוראי. ענו לי על זה בפרטי למי שיש כח כי ראיתי שזה נושא כאוב מבחינת דיעות לכאן ולכאן.

תודה מראש samodevils

-ארז 8) -

eran4x4
14-05-05, 12:45
תורידו דריבשפט אחורי ותשמע אם הרעש מהסרן האחורי

אם אני זוכר נכון אפשר גם את הטרנספר להעביר לניוטרל

יכול להיות שהרעש היה שם קודם ולא שמעו אותו ויכול להיות שהוא חדש, בכל מקרה רעש נקישות בד"כ לא מגיע מקורונה \ פניון אלה עם כן משהוא שבור שם, בד"כ רעש נקישות נובע ממיסב\צלב דפוק או משהוא שנוגע במשהוא אחר בזמן סיבוב - יכול להיות שמשהוא השתבש בהרכבת הדיפרנציאל.

תדר הנקישות יכול לעזור גם בזיהוי מקור הרעש (כל סיבוב של הגלגל או 5 פעמים כל סיבוב וכדומה).

yoni205
18-05-05, 19:14
אם הרכב ממודל ישן 87-88 אולי רעש הדפיקות נובע מהבלם יד שמורכב על הדריישאפט האחורי,תנסה לשחרר קצת את הריגולאז'.

-->