PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי מכיר מע' מצתים ב- HDI ??

dingo1st
09-12-11, 19:14
כמו בכותרת...
מי מכיר את המע' י? יש לי בעיה מוזרה...
לאישתי יש C5 דיזל HDI ובמשך 3 שנים כמעט לא זכור לי שנדלק סמן סלילים בלוח שעונים אי פעם...
בזמן האחרון הוא עושה בעיות בהנעה בבוקר וחשבתי שזה מצתים..
בדקתי אותם וכולם תקינים.. ואח"כ עשיתי בדיקה עם מנורת ביקורת וגיליתי שמגיעה מטח רק אחרי שהרכב הניעה...
ז"א פתחתי סוויץ ואין כלום .. הנעתי את הרכב ואז יש מתח (נורית ביקורת נדלקת) למשך זמן סביר לחימום...
חשוב לציין כי לפעמים נידלקת נורת הסלילים בלוח לשנייה וכבת...
חברים אשמח לעצתכם...
או אם יש מישהו מומלץ שמכיר את הרכב..
תודה ..
ראם

חנן-ג'יפולוג
10-12-11, 17:42
אני עם ברלינגו עם מנוע HDI 1.6. הוא מניע בנגיעה ללא המתנה שהסלילים יתחממו אז אני מאמין שלא זה מקורה של בעיית ההתנעה שלך.
במקרים רבים במערכות מסילה משותפת כמו שיש במנוע הHDI בעיות התנעה נובעות ממזרקים "משתינים" שמקשים על המערכת לבנות לחץ.
אם העודפים מהמזרקים יוצאים מחוץ למנוע לצנרת גמישה ניתן לפרק את הצנרת ולבדוק אם יש זרימת סולר מוגזמת מאחד או יותר מהמזרקים בזמן עבודת המנוע.
שווה לנסות גם לפמפם במשאבה הידנית מתחת לכיסוי הפלסטיק של המנוע בבוקר לפני ההתנעה כדי לבדוק אם זה משפר את המצב. אם כן, אז אולי יש חדירת אוויר למערכת או שסתום אל-חוזר לא תקין.

dingo1st
10-12-11, 20:33
לדעתי אין בעיה במע' ההזרקה מכמה סיבות....
1. לפני שאני מניעה אני נותן למשאבה החשמלית לסיים לדחוס ...והיא מסיימת מהר מאד...
2. האינג'קטורים במצב טוב מאד האותו לא מעשן והצריכה שלו לא השתנתה מאז ומתמיד...
3.אתמול עברתי טסט ובבדיקת שען למרות שלחצתי מאד חזק על הגז (בניגוד גמור להיילקס...) הוא לא עבר את ה0.18 .....
4. איזו סיבה הגיונית יש למע' לחמם אחרי שהרכב נידלק? כמו שאמרתי שמתי נורת ביקורת על המצת ורק אחרי שהרכב הניע נידלקה המנורה וכבתה ארחי זמן סביר (30 שניות...)
5. אף פעם לא חיממתי... אבל לאחרונה.. המערכת עובדת הפוך....

יש למשהו רעיון...?
ראם

חנן-ג'יפולוג
11-12-11, 03:53
במע' מסילה משותפת מע' הדלק בנויה משני מעגלים: לחץ נמוך ולחץ גבוה.
1. המש' החשמלית עובדת במעגל הלחץ הנמוך. זה שהיא מסיימת לעבוד זה בד"כ בגלל שהטיימר המובנה במחשב אמר לה להפסיק לעבוד ולא בגלל שהלחץ כבר נבנה (לא תמיד יש בכלל חיישן לחץ למע' הלחץ הנמוך) וגם אם זה לא ככה במע' הספציפית הזו אין לזה קשר למעגל הלחץ הגבוה שחלק ממנו אלו המזרקים.
2. אני מדבר על השתנה לעודפים, לא לצילינדר, אז זה לא קשור לעישון או לצריכת דלק וזה עונה לך גם על סעיף 3.
4. להפחית זיהום אוויר ורעש.
5. לא בטוח. לעניות דעתי אתה שורף אנרגיות בכיוון הלא נכון. אגב, אני מכיר יותר ממערכת הזרקה אחת שלא מפעילה את המחממים לפני התנעה אם טמפ' הסביבה עולה על מינוס 5 מעלות. במקרה אחר היצרן הורה בקמפיין על ביטול מע' החימום בישראל מהסיבה שזה לא רלוונטי עם הטמפ' המקובלות כאן.

dingo1st
11-12-11, 18:09
חנן בהנחה שהמע' הזרקה תקינה...
יש מצב לכוון את קידום ההצתה לשלב לפני ההנעה ?
ד"א איך ניתן לבדוק את נזולות מע' ההזרקה ? ע"י העודפים ? בעמצאות מזקרים למדידה...
אשמח להצעתך..
ראם

חנן-ג'יפולוג
11-12-11, 19:00
אני לא מכיר מספיק טוב את המערכת הספציפית הזו. יתכן שיש פרמטר במחשב שניתן לשנות ע"י מחשב אבחון שיגדיר את זמן חימום המצתים.

הסברתי בתגובתי הראשונה איך לבדוק את העודפים מהמזרקים. אם חסר מידע, אשמח לנסות לעזור, במגבלות הידע המצומצם שלי על המע' הזו.

חנן-ג'יפולוג
20-12-11, 01:37
ציטוט מפורום TT בקארספורום:

עדכון:

בדקתי לראות מתי מצתי הלהט פועלים ב HDI - במקרה של היום, בטמפ' של מעל 20 מעלות בוודאות (קרוב ל 12 בצהריים), מצתי הלהט עבדו מייד עם התנעת הרכב (הם לא עבדו עם פתיחת הסוויץ' אלא מייד עם התנעת הרכב).
לפי מה שמצאתי ב BOSCH (למרות שמבקרה שלנו מדובר על מערכת של סימנס אבל העקרונות לא רחוקים שנות אור אחת מהשניה), מצתי הלהט עובדים עם פתיחת הסוויץ' רק מתחת ל 0 מעלות - וביתר המקרים הם מתחילים לעבוד אם המנוע מסתובב יותר מ 70 סל"ד (לא טעות, 70 סל"ד !) יותר מ 0.2 שניות. בכל מקרה, מטרתם במקרה של האקלים בארצנו היא בעיקר הפחתת זיהום אויר ב 30-60 שניות הראשונות של הנעת הבוקר.

איציק

-->