PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עושים עם נדל \ מרבה רגליים שחור שמטייל בבית? מלחיץ

סופת המדבר
10-12-11, 23:14
בתקופה האחרונה התחילו לטייל אצלי בבית נדלים שחורים קטנטנים
כמעט כל יום בערב אני מוצא אותם פתאום מופיעים מטיילים על הרצפה כל יום איזה 3-4-5
גם אצל אמא שלי מטיילים כמה (אנחנו גרים לא רחוק אחד מהשני)
היום מצאתי 5 כאלה מטיילים בבית כל כמה זמן אחד
אני אוסף אותם עם איזה נייר וזורק לפח (ירוק מפלסטיק שהם לא יכולים לטפס עליו -אני מקווה)
אבל היום היה אור קצת ליד הפח (הוא קרוב לבית) ואני רואה כמה מטיילים על הבטון זרקתי אותם והנה עוד כמה
בקיצור רק היום זרקתי איזה 25 -30 ''חתיכות''
מה עושים עם תופעה כזאת יש איזה ריסוס? או איזה מקום מיוחד שהם מסתתרים בו עם האמא שלהם הזו.... הזאת?

8ball
11-12-11, 01:11
מפזרים בגינה וממש מסביב למבנה של הבית דיזיקטול מגורען. חומר מסריח ברמות אחרות אבל יעיל מאוד - אגב מסריח רק באריזה כי הוא מרוכז. כמובן לקרוא את ההגבלות לשימוש לפני שמפזרים ולהתחשב בעובדה שמדובר ברעל על כל המשתמע מכך (אחסון נכון ושימוש בציוד מגן מתאים בפיזור - מומלץ מסכה על הפנים וכפפות) ניתן להשיג בכל חנות גינון \הום סנטר אייס ודומיהם.

lizard
11-12-11, 03:03
השאלה היא האם אלו נדלים ארסיים או נדלים סתם?
לנו יש נדלים שחורים בעלי גוף עגול (כמו צינור) ולא ארסייים. נכון שמידי פעם יש כאלו ארוכים יותר או פחות אבל הם בסופו של דבר לא ממש מזיקים (לפחות לפי מה שאני יודע) ואחרי שמתרגלים לא שמים לב שהם שם.
אם אלו נדלים ארסיים אז להרוג ומיד! ורצוי מאוד להביא מומחה שימצא את הקן שלהם ויהרוג את כולם.

אמיר ב.א
11-12-11, 04:11
הנדלים שהוא מתאר הם השחורים הקטנים ולא עושים כלום.

רבנדל ארסי הוא ענקי - עד עשרות ס"מ ובצבע חום צהוב.

דיזיקטול הוא חומר אסור לשימוש ביתי , גם לא בגינה ביתית.(ולא סתם הוציאו אותו מחוץ לחוק)

הנדלים האלה לא עושים כלום , ואם מפריעים לך - זרוק החוצה , מתרגלים לזה (מניסיון של שנים)

omri_t
11-12-11, 07:23
אם אני מבין נכון- מדובר במרבה רגליים, לא מזיק ולא ערסי.
גם אצלי יש "מתקפה" לאחרונה. איכשהו הם עוברים מתחת סף הדלת בשעות הערב.

אני מטאטא אותם החוצה באלגנטיות. שאר הטריקים לא עובדים לי.

אישית משתדל להימנע מחומרי הדברה באשר הם.

הצרה האמיתית שבקיץ באים העקרבים....

Tourist
11-12-11, 10:13
הצרה האמיתית שבקיץ באים העקרבים....

אני משתדל להאכיל באופן קבוע שני חתולים מחוץ לבית.
בתמורה הם מעמידים אחת לשבוע גוויה של נחש או עקרב (ופעם אחת גם יונה...) מחוץ לדלת.

omri_t
11-12-11, 15:40
במקרה שלי, החתולים עושים רעש, יושבים לי על האוטו ומפחדים מהעקרבים- כך שהם לא מועלים ואף מזיקים.

zagi
11-12-11, 16:48
יש מין מברשת כזו שמתלבשת על החלק התחתון של הדלת ומונעת מכל מיני מזיקים כאלו להכנס .

בנתיים הוצאתי מגוגל דוגמאות (http://www.bitter.co.il/pdc96_%D7%A1%D7%A4%D7%99-%D7%93%D7%9C%D7%AA-%D7%95%D7%92%D7%95%D7%9E%D7%99-%D7%90%D7%99%D7%98%D7%95%D7%9D.aspx) .

nirs
11-12-11, 17:56
אני מצטרף לפיתרון עם החתולים (ואני מתכוון לחתולי רחוב ערסים שלא מפחדים גם מכלבים מזדמנים ובטח לא מנדלים נחשים וכו׳), אצלי עושים את העבודה יופי

סופת המדבר
13-12-11, 19:11
תודה על ההמלצות אחרי דילול של כמה ימים בינתיים אני לא רואה ''היתחדשות''
אני מקווה שנפטרתי מהם
בכל מקרה מטיילים לי מסביב לבית כמה חתולים שכנראה שאין הרבה מה לאכול בנדל כזה קטן
אז הם לא מתאמצים ל''טפל'' בו

מירי פוקס
13-12-11, 19:54
מקוה שלא תהיה התחדשות...אם כן, נסה לפזר בפתחי הבית (דלתות, ספי חלון, מרפסות...), אבקת "אופיגל" בפס מוגבה וברוחב 1-2 ס"מ. מנסיוני, האופיגל מהווה מעין "מכשול"-גם טכני וגם הדברתי לנדלים "אורי-כדורי", נמלים ועוד...וגם נחשב חומר הדברה "שפיר" למדי לסביבה...

-->