PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה למטיסי טיסנים RC / מכוניות, המלצה למטען מהיר

ניר ל
11-12-11, 12:19
מעוניין בהמלצה למטען מהיר לסוללות LiPo , מדובר בסוללות 3 תאים , מחפש מטען זול ככל האפשר,

הציעו לי במחירים של סביב 450 ש"ח , ראיתי שב ebay ניתן לרכוש בפחות מ 50$ ואני נמצא בברלין בשבוע הבא - מה לחפש ?

A r i
11-12-11, 20:40
במחירים של 50 דולר ומטה לא חסרים מטענים סיניים שיעשו את העבודה (כמובן במגבלות - דיוק מתח יחסית נמוך ו- balancing לא אופטימלי, אבל מספק לרוב המשתמשים).

מנסיון שלי ושל חברים מהעבודה - Imax B6 או אחד מהמטענים של Turningy (לגבי ספק מתח - אפשר להשתמש בספק של לפטופ).
בסביבות 30 דולר כולל משלוח עד הבית (דרך Hobbyking או ebay). לדעתי לא תמצא בגרמניה משהו יותר זול...

ניר ל
11-12-11, 22:12
מדובר ב ar drone ובדאון ממונע ברשלס ששניהם מיוצרים בסין כולל כל הרכיבים, הבלנסר שאיתו הם מסופקים, ספק המתח וכו' . הסוללה המקורית של ה drone מספיקה לחמש דקות בערך... כך שלא נראה לי שיש בעיה עם סוללות תחליפיות או מטענים מסין , הדרישות היחידות הן שלא יעלה באש ושאכן יקצר את זמן הטעינה...

A r i
11-12-11, 22:48
מדובר ב ar drone ובדאון ממונע ברשלס ששניהם מיוצרים בסין כולל כל הרכיבים, הבלנסר שאיתו הם מסופקים, ספק המתח וכו' . הסוללה המקורית של ה drone מספיקה לחמש דקות בערך... כך שלא נראה לי שיש בעיה עם סוללות תחליפיות או מטענים מסין , הדרישות היחידות הן שלא יעלה באש ושאכן יקצר את זמן הטעינה...

בסוללת 3s של דאון לרוב מגבלת זמן הטעינה נובעת ממגבלת סוללה ולא ממגבלת מטען (מניח שקיבול סוללה באיזור 1000mah?). בהנחה של ליפו סיני פשוט לא מומלץ לטעון בזרם גבוה מ- 2c (ולפעמים גם 1c...) = זרם שכל מטען סיני יודע לדחוף (בסביבות 2A). בגדול אתה מקבל מינימום של כחצי שעה זמן טעינה.

לגבי אש - לא צפויה בעיה גם עם הסינים. בכל מקרה תמיד מומלץ לטעון על משטח לא דליק (+ "למהדרין" - אפשר להשתמש במארז lipo safe). אפשר גם אחרי טעינה ראשונה עם המטען לעשות בדיקה ולראות שמתח תא לא עובר 4.2V.

ניר ל
11-12-11, 23:33
על הסוללה של ה drone כתוב בפירוש לא לטעון בזרם של מעל 1A , זו סוללה של 1000mah , זה גם הזרם שהמטען המקורי שלה מספק - אם ככה, אז יותר מהר מזה אני ממילא לא יכול לטעון אותה..., הסוללה של הטיסן היא 1350mha אין עוד נתונים, מן הסתם גם כאן לא יועיל מטען מהיר יותר ?

A r i
12-12-11, 20:14
על הסוללה של ה drone כתוב בפירוש לא לטעון בזרם של מעל 1A , זו סוללה של 1000mah , זה גם הזרם שהמטען המקורי שלה מספק - אם ככה, אז יותר מהר מזה אני ממילא לא יכול לטעון אותה..., הסוללה של הטיסן היא 1350mha אין עוד נתונים, מן הסתם גם כאן לא יועיל מטען מהיר יותר ?

לגבי הסוללה של הטיסן - אין חברה, דגם, משהו?
אם אין אז אכן לא כדאי להטעין ביותר מ- 1c (במקרה זה 1.35A) = טעינה של כשעה.

-->