PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך המלצה על טנדרון.

lizard
11-12-11, 21:14
יש לי סכום של בערך 50 אלף שקל (אולי יותר אם אשיג הלוואה) לקניית רכב במקום זה שמת לי.
אני מחפש טנדרון אמין, אוטומט (אין לי סבלנות להילוכים) ושיסחוב.
לא חייב להיות גדול. בסה"כ אני צריך אותו בשביל ארגזי כלים ונשיאת חמרי גלם ועבודות לא גדולים או כבדים (בשביל זה יש לי טנדר סונומה).

חשובה לי הבטיחות כי בזמן האחרון אני וכלי רכב לא כל כך מסתדרים. את הרכב שהרכב הזה אמור להחליף אפילו לא הספקתי להכניס למוסך לטיפול ראשון (16399 ק"מ על השעון ברגע שנהג אחר פירק לי את האוטו).

חשבתי על הפיורינו כי מבחינת מימדים מתאימה לי ויש לי נסיעת מבחן ביום רביעי אבל המנוע החלש והגיר הרובוטי, בלית מלה אחרת, מבאסים לי תתחת. היתה לי פיאט פונטו איבו (שמתה בטרם עת בתאונה מטופשת) והפיורינו זה\ו בערך הגרסה הטנדרונית שלה רק כנראה אפילו יותר חלשה ועם רק 2 כריות אוויר (מה שגורם גם לאישה לא לרצות את הרכב).

על מה אתם ממליצים? השמועה אומרת שאת כל האירופאיות (קנגו, ברלינגו ושו"ת) אפשר לזרוק לים אחרי 3 שנים כי הן כבר לא שוות דבר.

תודה

דרור ברלי
11-12-11, 22:19
סתם שמועה. הן מתות רק אחרי 5 שנים...
ועכשיו ברצינות - פיאט זה אחלה, אבל לא באוטומט בבקשה.
שאר הטנדרונים באים באוטומט? לא בטוח. טנדרונים זה קטע אירופאי, ובאירופה רכב עבודה בד"כ לא בא עם גיר אוטומטי. פשוט לא וזהו.
אני חושב שאין מה לפחד מברלינגו/קנגו ושות'. בסופו של דבר אלה סוסי עבודה, ואם הם היו כל כך גרועים כבר מזמן אף אחד לא היה קונה אותם.

אודי פ.
11-12-11, 22:34
יש קנגו אוטומט, לפחות בנזין.
אני בעד קנגו (יש לי אחד), אבל נכון שיש ירידת ערך רצינית.

lizard
11-12-11, 22:38
אין לי כוח לגיר רגיל, הפיורינו היא היחידה שיש לה גיר "אוטומטי" ותג מחיר מאוד אטרקטיבי עבורי אבל הבעיה בגיר הרובוטי שלה היא שהתכנות שלו זוועה. הוא לא מעביר הילוכים כמו שצריך מבלי להשתמש כל הזמן בקיקדאון או שליטה ידנית. אה, גם הסטארט אנד גו הזה שלהם זה פשוט מעצבן. פעם זה היה נחשב דפקט כשמכונית נכבית בכל עצירה, היום זה פיצ'ר....

אם אני מביא פיאט פיורינו אז היא חדשה דנדשה. הבעיה שהשילוב של גיר אנמי מאוד ומנוע שלמרות שהוא מוגדש, חלש מאוד, גורמים לי לחשוש.
בתכנון להתקין וו גרירה כדי שאוכל לשאת שערים ועבודות שלא נכנסות בתא המטען (אם כי לא קריטי כי יש לי את הטנדר) אבל אני לא חושב שהוא יסחוב.

דרור ברלי
11-12-11, 23:31
מנוע טורבו דיזל 1.3 ליטר עם 70 כ"ס... "חלש מאוד" זה דבר יחסי. בפנדה ובגרנדה פונטו שניסיתי באיטליה זה היה מנוע נהדר., אבל הוא היה משודך לגיר ידני...
אל תשכח שפיורינו זה רכב עבודה קטן, הוא באמת לא מיועד לרייסים. מצד שני יש למנוע הזה מומנט לא רע כדי לצאת מהמקום ולסחוב בסדר. אני לא מדבר על לשרוף את הכביש, כן? רק לנסוע בסדר.
מה שמפריע לי זה אכן הגיר - רובוטי עם מצמד בודד ופעולה לא חלקה ודי מעצבנת. אני גם לא סומך על האמינות שלו. אבל אני לא דוגמא, כי אני לא סומך על האמינות של אף גיר שאינו ידני.

lizard
12-12-11, 07:35
האמת? לא אכפת לי אמינות כי הרכב יהיה באחריות. אחרי 3 שנים טרייד אין ורכב חדש. זאת האסטרטגיה. נמאס לי ממכוניות ישנות, שלא לצרכי משחקים.
יש מצב שאבקש גם נסיעה על פיורינו עם גיר ידני, אולי אפילו יהיה זול יותר לקנייה. (באמת שפיאט עשו לי הנחה מצויינית, אבל מצד שני המשפחה שלי שמה להם על השולחן איזה חצי מליון שקל בשנה האחרונה... 5 רכבים חדשים)

טל חסיד
12-12-11, 07:46
בשביל מה שאתה מתאר שאתה צריך לעבודה מספיק טויטה קורולה אוטומט עם גגון, בתקציב של 50 אלף ש"ח אתה קונה היום אחלה קורולה., לא חייב טנדרון מה גם שכמעט כל הטנדרונים שאתה רוצה לא סובלים מעודף אמינות וב50 אלף ש"ח הם סביב ה200 ק"מ וזה הרבה לכל הצרפתיות והאיטלקיות האלה וקשה למצוא אוטומט.
ודרך עגב רכב פרטי וטנדרון מבחינת מיסוי והוצאות לעסק אותו הדבר , הם לא מוכרים. אבל תשאל ליתר בטחון את מנהל החשבונות שלך.

טל

lizard
12-12-11, 08:28
טל אני יודע שהם לא מוכרים במיסוי, חשבתי להביא דודג' אבל זאת הגזמה פראית. אולי כשהטנדר ימות (אם כי הרעיון של מסחרית סגורה מתחיל לקסום לי יותר).
אני יכול להשיג פרייבט חדש בלי בעיה. או חדש דנדש או לעשות איזה דיל עם אמא שלי שגם לה יש רכב חדש אבל היא לא מרוצה ממנו. (היא רוצה לקנות סיאט קורדובה משום מה, לא ברור לי עדיין למה).
המטרה היא שאוכל לשאת כלים ובעיקר עגלות כלים בלי בעיה. התא מטען של הטנדרון מתאים בול למטרה הזו.

טל חסיד
12-12-11, 14:01
חפש סטישן מזדה 323 או סוברו סטישן

טל

shay_love_off_road
12-12-11, 17:19
מכונית סטיישן עם אופציה למושבים מתקפלים, וגגון תהיה אופציה מעולה!
נסה את הסובארו לגאסי B4 סטיישן, רכב מעולה! וגם אנשים שלא רגילים למפלצות יכלו לנהוג בו,

אודי פ.
12-12-11, 23:01
...ב50 אלף ש"ח הם סביב ה200 ק"מ וזה הרבה לכל הצרפתיות והאיטלקיות האלה ...

טל

200,000 ק"מ זה אכן הרבה לצרפתיות (מכוניות), אבל יש מספיק רכבים עם ק"מ נמוך במחיר הזה. אני חיפשתי שבוע אחד וראיתי 150,000 ו-95,000 ק"מ ב- 36 ו-24 אלף ש"ח

-->