PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה לא מניעה

Neilman
13-12-11, 23:25
שלום רב,

נסעתי היום עם הסופה מהצפון הרחוק לנתניה (כולל 3 עצירות בדרך), עד כאן הכול טוב ויפה. בסוף יום העבודה אני בא להניע ו....כלום.
המצבר נטען עם מטען של CTEK, ככה שהוא אמור להיות בסדר (הוא בן שנה). סימפטומים:
* אין סטרטר בכלל...
* כאשר פותחים סוויץ נורת התקלות לא נדלקת בכלל ואין חשמל לשום דבר שמחובר אחרי הסוויץ.... נורת התקלות עבדה בבוקר. כמו כן בדקתי עם נורת ביקורת
(הרב מודד לא איתי) אם נדלק אור על נתיך 9, ואין עליו מתח לא לפני ולא אחרי סוויץ......
* בדקתי את כל הפיוזים - נראים בסדר
* נעלי כבל חדשים, בכללי כל מע' החשמל עברה שיפוץ לאחרונה...

אני אשמח לרעיונות איך לגשת לנושא

תודה

kobiarava
14-12-11, 06:51
אהלן אמיתי

משתתף בצערך, אין דבר יותר מתסכל מלהיתקע עם הרכב אחרי יום עבודה, רחוק מהבית, ובלי שום מושג מאיפה להתחיל בכלל כדי לפתור את הבעיה... לעניינינו, אם לא מגיע לך מתח לשום צרכן שניזון אחרי סוויץ', הייתי מתחיל בלבדוק את הסוויץ. בסופות הסוויץ' המקורי קבור במורד עמודת ההגה לכיוון קיר האש ומקבל תנועה באמצעות מוט דחיף מהצילינדר שלמעלה. פרק אותו, למרות שקשה, ונסה קודם להפעיל אותו ידנית (כי יכול להיות שהתנועה המגיעה מהצילינדר לא מפעילה אותו מסיבה כלשהי), ואם לא הולך, בדוק אם הוא המחסום שלך עם רב מודד\נורית ביקורת, כלומר, אם יש מתח לפניו ואין אחריו. במקרה כזה, יכול להיות מאוד שהשנים, האבק והלכלוך הכריעו אותו וצריך להחליף אותו באחר או לפחות לפתוח אותו ולנקות את המגענים הפנימיים שלו. שווה לנסות שטיפה יסודית בספריי מגעים לפני פתיחה שלו.

בהצלחה-קובי

Neilman
14-12-11, 11:55
אין דרך לתת סוייץ בלי לפרק את כל עמוד ההגה? לפחות בשביל הבדיקה וכדי להניע כדי לנסוע הביתה...

מוני אורבך
14-12-11, 13:05
אפשרי

ניתן לפרק את הקונקטור של עמוד ההגה ולקצר חוטים (לא מסובך במיוחד)
אתה יכול להוריד את ספר הרכב של הסופה למצוא שם את תאור הקונקטור ולקצר בהתאם
ניתן לתת כך גם סטרטר

Neilman
14-12-11, 13:25
אתה מתכוון לקונקטורים השחור והכחול שמתחברים בצד ימין של עמוד ההגה? איזה מהם אני צריך לקצר? גם סטרטר וגם סוויץ?

shmil
14-12-11, 13:34
אם הסופה עדיין בנתניה, והבעייה קיימת, דבר איתי

מוני אורבך
14-12-11, 13:46
אתה צריך לקצר את הסוויץ
ואז לקצר רגעית את הסטרטר (הוא יופעל)
אתה חיב להסתכל בספר, אני לא זוכר בעל פה

-->