PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזבו אותכם מצמיגים גדולים, הדבר החם הבא - טנק מרוץ

Bulldog
19-01-05, 21:09
http://www.dumpalink.com/media/1118

כמו שנאמר תוצרת בית ובארץ לא חסרים זחלים ושאר חסרי חוליות בשיטחי אש.
מי מרים את הכפפה?

המהנדס
19-01-05, 21:15
ומה נעשה במילואים ? ניסע בסמוראי ? :lol:

נמרוד
19-01-05, 21:20
וואו!

(וקשה להוציא ממני וואו)

מדהים, לא ראיתי שום דבר דומה בחיים, או באינטרנט (וראיתי זחל או שניים...). יש לך קישורים לעוד חומר? מעניין אותי באיזה זחל הוא משתמש, ואיזה מין ממסרת. איזו מהירות!

נמרוד
19-01-05, 21:34
מצאתי!

חבורה של דפוקים ממיין - אתר הבית:
http://howeandhowe.com/HoweandHowe.html

http://howeandhowe.com/sitebuilder/images/Ripsaw_10s-758x569.jpg

אין הרבה פרטים טכניים לצערי... אבל התמונות מדברות.

http://howeandhowe.com/images/RipSaw_13.jpg

http://howeandhowe.com/images/RipSaw_8.jpg

http://howeandhowe.com/images/RipSaw_3.jpg

המהנדס
19-01-05, 22:02
הם זוג תותחים....
כל העיניין נשלט ע"י שלט רחוק...GPS ומערכת ניווט לויינית
פשוט מדהים .תראו את הסרט שהוא שובר את הקרח ויוצא החוצה מדהים- והעריכת סאונד- ממש ממש נחמד.

צעצוע נחמד לשייחים ערבים ומיליונרים משועממים.

נמרוד
20-01-05, 21:15
לא יאומן.

הממסרת היא פשוטה מאד - סרן אחורי חזק (נראה פורד 9 אינץ', אבל דנה 60 של סופה יעשה יופי של עבודה) מחובר קשיח לשלדה ולזרים המניעים והשליטה היא פשוט על ידי בלימת כל צד בנפרד!
http://howeandhowe.com/slideshow_2/images/DSC01732.jpg
לכל דיסק יש משאבת בלם רגילה לחלוטין. ההפעלה היא על ידי בוכנה פנאומטית, זה בגלל שהם בונים רכב רובוטי, מבוקר מחשב, עבור התחרות השנייה של DARPA שתארך בסוף 2005. אני מנחש שבמקור, הם פשוט שמו את המשאבות בחזית והשליטה עליהם על ידי שתי דוושות או אולי סטיקים פשוטים. כמה פשוט!
http://howeandhowe.com/slideshow_2/images/DSC01728.jpg
הכל הרבה יותר פשוט ממה שנראה, גם רמת הריתוכים והעבודה לא בשמיים... אבל בסרט זה פשוט נוסע מדהים, לא יאמן!

הכל מאולתר יפה - גלגלי המתח עשויים מזוג ג'אנטים מעפנים של פריבט:
http://howeandhowe.com/slideshow_1/images/DSC01672.jpg

הנה תמונה שרואים גם את הזרים המניעים, מאולתרים גם מג'אנטים כנראה, את הסרן, דרישפט, הדיסק המרכזי הוא כנראה הבלם הראשי, זה שמתפקד בשביל לבלום את העסק בקו ישר, שני הדיסקים שעל הסרן הם ההיגוי בלבד.
http://howeandhowe.com/slideshow_1/images/DSC01682.jpg

המזקו"ם הוא בעקרון מסוג ויקרס... הדבר היחיד בולדוג שחסר לי, זה מאיפה לעזאזל הזחל? אני לא מזהה. לא מאמין שהם אשכרה יישבו וייצרו את החוליות... אם כן הם באמת דפוקים.
http://howeandhowe.com/slideshow_1/images/DSC01685.jpg

המהנדס
20-01-05, 22:21
הוא אומר איפה שהוא בסרט על זה שהזחל יוצר ביד...
יש מספיק טנקים בשטחי אש בנגב בבקעה ובגולן שמתים לעבוד שוב...
הייתי לוקח T-55 או 54 מוריד מזקו"ם לגמרי משתמש בזר ההמקורי אולי אפילו בממסרת..
הבעיה היא הכובד של המכלולים על השילדה שתיבנה והמנוע הקטן יחסית למזקום.
אהה.. הכי פשוט וגם יחסית קל זה הזחלים של הנגמש"ים הצהליים..יש גם רפידות...(סתם)
אגב שמעתי על טנק למכירה (או פירוק) באיזה מגרש..

עוד רעיון זה לקחת מלטרון את הקטנטנים האלה מתחילת המאה...היה שם אחד נראה כמו מיני מיינור של הטנקים.

עדיף ויקרס אם מתכננים גם לנסוע בתוכו...אבל איפה לעז**ל הבוגי מתח ?

המהנדס
20-01-05, 22:22
סתם שאלה מה מונע ממנו לעשות פריסה חיצונית/מנימית של הזחל? הרי אין לו מובילים..

ERAN NO 1
20-01-05, 22:55
על זה נאמר:
אמריקה ארץ האפשרויות הלא מוגבלות ושרוטי המוח
כבר התחלתי לחשוב איך אפשר לנצל את הכלי הזה לחרוש את השדות שלי .נראה לי שבמקום יום עבודה אני עושה את זה בשעה

עירא
21-01-05, 01:40
מי מרים את הכפפה?

איציק - 4X6ZH
21-01-05, 15:16
אם להם היה את חלקי הגנק שיש אצלנו ....
כל הכלי הזה בנוי מחלקי מסוע תעשיתי ולא זחל אמיתי
הביצוע ואילתורים שלהם מדהימים .
למי שחושב על מסקום צבאי שיחשוב על מנוע וממסרות הרבה הרבה יותר גדולים ואז גם הביצועים בהתאם .
כל הכבוד להם
הכל בגלל הרצל ....
איציק

אריה פאהן
21-01-05, 15:27
אולי זחל של חתול שלג מתאים יותר

דרור הראל
21-01-05, 20:45
דבר אחד בטוח אין שום קשר מחלקים מהם מורכב הרכב הנ"ל לבין טנק,הרכב הזה נראה קל מאד,אם היו משתמשים בזחל של טנק או נגמ"ש לא היה להם מספיק כח או מכלולים מתאימים להניע אותו,הזר מניע עשוי מג'נט מאולתר והיה מתעוות מיד.
דווקא מזק"ום של זלדה עם זחל גומי היה יכול להיות נהדר כבסיס לבניית רכב כזה,כשריונר בהוויה,וכאחד שנהג על כמעט על כל כלי משוריין שהיה בצה"ל(מרכבה1,2,3 פטון מג"ח 48,60,6 ,6ב,6ג,7 T62 ,BRDM' TOPAZ'שו"ט -ועוד כלי חסוי) תמיד פינטזתי על יציאה לשטח עם תובה של טנק,בעיקר שלT62 בעל יכולת עבירות מדהימה,גיר ידני וזחל שלא פורס.
אם אפשר היה להשיג זלדה כזאת(הצבא מוכר אותן במשקל) לפרק את המזק"ום אפשר היה לבנות רכב אקסטרים מדהים.
כל מה שצריך,זלדה קצת כסף,חזון מקום ומוסך לבניה יש.
ממשיך לחלום דרור הראל

נמרוד
22-01-05, 10:00
אם להם היה את חלקי הגנק שיש אצלנו ....
כל הכלי הזה בנוי מחלקי מסוע תעשיתי ולא זחל אמיתי
הביצוע ואילתורים שלהם מדהימים .
למי שחושב על מסקום צבאי שיחשוב על מנוע וממסרות הרבה הרבה יותר גדולים ואז גם הביצועים בהתאם .
כל הכבוד להם
הכל בגלל הרצל ....
איציק

הביצועים אכן היו בהתאם - של טנק. זחל אחד של מג"ח/מרכבה שוקל יותר מכל הכלי הזה לדעתי... המפתח כאן הוא הזחל, משהו חזק וקל. אם הם אכן עבדו על חוליה חוליה להתאים אותה לצרכים שלהם - הם מטורפים.

זחל של זחל"ם הוא חתיכה אחת של גומי, לא? אפשר לקצר/להאריך אותו? אני שואל מתוך סקרנות את איציק ודרור.

ofervan
22-01-05, 12:02
כבר במלחמת העולם השנייה יייצרו את הכלי הזחלי שהוא לדעתי המתאים ביותר לשעשועים שלנו: קטן - משהו כמו 3.5 מטר אורך כולל, וקל (יחסית) - כארבעה טון, כולל השריון.
לכלי הזה קוראים Bren Carrier, הוא היה מצוייד במנוע v8 של פורד.
בתקופת המנדט זה היה הכלי העיקרי של הצבא הבריטי בפעולות השיטור שלו בארץ.
לדעתי היו כאלה גם בצה"ל בתחילת דרכו. ניתן לראות דוגמאות שלו בשדה הקרב המשוחזר ביד מרדכי ואם אני לא טועה גם במוזיאון השריון בלטרון.
יש כמה סוחרי נשק ברשת שעדיין אפשר לקנות אצלם כאלה. תורידו את השריון, תשימו מנוע V8 מודרני - והנה הכלי האולטימטיבי.

http://www.flmvpa.org/images/Deren%20Italy/British%20Bren%20Gun%20Carrier%20front%2 0right.jpg

עוד מידע תמצאו כאן
http://www.diggerhistory.info/pages-armour/allied/bren_carrier.htm

ד ו ר ו ן
22-01-05, 12:52
היה אחד כזה זרוק ליד הישוב,נלקח לפני כמה שנים ע"י מישהו שמשחזר דברים כאלו,התנהג כאילו מצא מציאה גדולה.

זלדות יש בשטח אש,לפחות אחת למרות שמוזר איך סוחרי אלומיניום לא התלבשו עליה ישר.

Bulldog
22-01-05, 13:00
התלבשו, לפני פחות מחודש הייתה כתבה על בני דודנו שהניעו כזה כלי ולקחו אותו איתם משטח האש בנסיעה.
בנוסף אם אני לא טועה אז לזלדה יש מנוע GM דיזל 2 פעימות כך שמדובר ברכב בהחלט קל מישקל.
ובנוסף יש לי קשר עם מכואי עתיק שעבד על הכלים האלה בצה"ל אז אני אוכל לברר קצת פרטים על נושא הזחל. במידה והוא מתאים אני מכיר כלי אצל סוחר גרוטאות, אני וpolar bear עברנו אצלו פעם כשעודד עוד התעניין ברכישת ריאו.

ד ו ר ו ן
22-01-05, 13:05
התלבשו, לפני פחות מחודש הייתה כתבה על בני דודנו שהניעו כזה כלי ולקחו אותו איתם משטח האש בנסיעה.

זה קטן,
יש פקח רט"ג שראה טנק מג"ח שלם שהוצב כמטרה שהועמס על מוביל ע"י גנבי מתכת בנגב.

לבחור מאחד ממושבי הנגב שנעצר ע"י המשטרה אחרי שנתפס עם עגלה מלאה בחלקי מטרות עשו דבר עוד יותר גרוע מאשר "סתם" לעצור אותו..השוטרים הזמינו את מע"מ שפתחו לו תיק אצלהם כסוחר ברזל וחישבו עפ"י הכמויות שמצאו אצלו בחצר במושב+הערכה כללית...אאוץ' :shock:

גיא
22-01-05, 15:01
ומה עם הזחלים של כל מיני שופלים למינהם ?
יש שופל קטן מאוד שהיה פעם נפוץ בקיבוצים ויש המון מהם שזרוקים בשדות וחצרות ..

ואם לא, אז כמה קשה באמת לייצר לבד זחל ?

איציק - 4X6ZH
22-01-05, 15:31
בדרך כלל כל זחל ניתן לקיצור / לחיבור בחוליות על ידי החלפת חוליה . אתה רואה את החוליות צמודות על דופן הכלי כך שבמידת הצורך יש חוליות זמינות .
איך מחליפים זה כבר סיפור לא קל דורש הרבה נסיון כח / ואלף ואחד טריקים שכל צוות פיתח לעצמו .
לגבי הזחל שמגיע כחלק אחד הכוונה היא לזחל של הזחל"מ הצבאי הישן מדגם אינטרנש או וייט
( היה הבדל בכנפיים ) . כלים אלה יוצרו עם מזקום בחלק האחורי ומערכת היגוי רגילה במיתלה הקידמי . ( לא היה נעילת דיפרנציאל ) אבל היתה יכולת לשלב הנעה קידמית . כלים מאד מגושמים בעלי מנועי בנזין ( דליקים ונפיצים ) לימים החלפו המנועים למנועי GM וכלים אלו נקרוא זחלדים . שחרור לא מבוקר של דוושת המצמד והממסרה היתה מתרסקת !!
השרשראות היו בחוליות פח מצופה גומי וכבלי פלדה בתוך הגומי הכל חבילה אחת כמו צמיג .
זה לא ניתן לקיצור היינו מחליפים את כל הזחל . כאשר השרשרת היתה נקרעת היו משאירים בשטח והכלי ממשיך לנסוע על הובוגיזים ( גלילי גומי ) . כמובן חובה לשלב הנעה קידמית
להמשך תנועה .
יש כאלה בשטחי האש בכמויות .
איציק

גיא
22-01-05, 21:45
מכיוון שהדבר טורד את מנוחתי והחלומות הרטובים שלי סובבים סביב זה ...

אני מציע דיון / תרגיל מחשבתי. ( פעם נורא רציתי לבנות באגי קטן ... )
אין מין מנוע הייתם שמים בזה ? בנזין / דיזל איזה גיר ? אוטומטי ? צריכים LOW ?
טרנספר ? מיותר ? מנוע אחורי ? מרכזי ?

דנה 44 ? אולי סרן של סמוראי ? אפשר לעשות את זה ממש קטן ...

מה הרוחב הרצוי של הדבר הזה ? האורך ?

נהיגה ? היגוי בדוושות ומצערת ידנית ? או מצערת רגלית והיגוי ידני ?
אני מאמין שזה לא צריך להיות הרבה הרבה יותר מסובך מכל מפלצת מכנית אחרת שהייתי
בונה.

אני עוד אנצח את היוקוהומה / יונדאי צ'לנג' :twisted:

אולי תרך שירשור חדש בשביל זה ?

אומי5
23-01-05, 13:40
קודם כל ביצוע הדהים חוץ מזה כל מי שנהג על רק"ם כלשהו בצבא בטוח חשב על לפחות פעם אחת .
דרור כתבת שנהגת על כל הכלים האלה ,לא ידעתי שהם היו בצה"ל אבל יש טופז אחד זרוק ליד באזור לכיש.
לגבי המזכו"ם יש כלים חקלאיים עם שרשראות גומי ,למרות שלדעתי עדים שרשרת של D5 אוD6
לגבי הממסרת המנוע והגיר ,הכל תלוי במטרה ,אני היייתי בונה את זה על דיזל מטורף עם הילוך לאו ולאו סלאו בסיס רכב ,כלב חזק ,ומתחיל לטפס דברים....
עם מישהו מרים ת'כפפה אני בא לעזור לו....

גיא
23-01-05, 13:58
אני נהגתי עם תומ"תים ונגמ"שים עד שיצא לי מהתחת ואכן כל פעם מחדש חשבתי איזה כיף יהיה אחד כזה בבית ...

הנה אני מתחיל להרים את הכפפה ...

חנן א.
23-01-05, 14:07
אני נהגתי עם תומ"תים ונגמ"שים עד שיצא לי מהתחת ואכן כל פעם מחדש חשבתי איזה כיף יהיה אחד כזה בבית ...

ניסיתי להעביר את השרשור הזה לפורום המתאים לו, אבל אז גיליתי שאין לי כאן "פורום יוצאי אברבנאל" :shock:

גיא
23-01-05, 17:55
עם = על

למה משוגעים חנן ? ...

למה יותר משוגעים מלטפס 40 פעם את מחמל /זיק / דרייבשפט/סטרטר / ... ? ....

גם ככה כל הזמן פה גשם ולא יכול ללכת לבדוק מפל מתח על הכננת אז מפנטזים ...

:roll: :twisted:

חנן א.
23-01-05, 17:58
לא, לא השיגעון של לבנות. השגעון של לרצות לנהוג עם זחל"ד בשביל הפאן...

גיא
23-01-05, 18:01
זחל"ד מרוץ !!!!

ניראה לי, על פניו חוץ מהזחל יותר פשוט מאוטו לבניה ....

חוצמיזה. זה לא יהיה מחר.

אבל זה בהחלט חלום מתוק :oops:

אומי5
24-01-05, 15:11
לא שיש לי אגורה שחוקה אחת מיותרת (טוב אולי אחת)אבל לחלום מותר.
אז באו נראה :
1 מאיפה אפשר לקנות זחל"ד /זחל"מ/או כל רק"ם ישן אחר?
2יש מכרזים למיחזור?
3נראה הגיוני לבנות על בסיס של טרקטור זחל ישן?(המטרה עבירות)
4 יש למישהו רעיונות מעשיים?

עירא
24-01-05, 15:25
3נראה הגיוני לבנות על בסיס של טרקטור זחל ישן?(המטרה עבירות)
4 יש למישהו רעיונות מעשיים?
לגבי שאלות 3 ו-4, אם אתה רוצה כלי לעבירות תיקח באגר או D9 כמו שהוא, עבירות מדהימה.
מה שנראה לי מדהים בכלי הזה (זה שבתחילת השירשור) הוא המשקל הקל שלו והמהירות המדהימה שלו ולאו דווקא העבירות שלו (שגם היא אני מניח גבוהה עקב השימוש בזחלים).
אבל עם אתה מחפש כלי לעבירות בלבד, למה לבנות משהו קיים, פשוט יותר לקנות כלי זחלילי וליסוע איתו.
עירא

גיא
24-01-05, 16:58
אז ככה

כשיש לך מנוע עם 650 כ"ס הכל נוסע מהר .....

היה בTV לפני כמה ימים על איזה טנדר ענק מפלצתי עם מנע משופר של קמינס שהוא הטנדר הכי מהיר בעולם
נסעו איתו 360 קמ"ש אם אני זוכר נכון ...

לגבי הטנק, אז כבר התחתי לברר לגבי זחלים

כשיגיעו תשובות נדע. חוץ מהזחל הכל פשוט וזול. חשבתי מנוע של סונומה או של ונדורה ... ניראה כבר .. קודם שיגיעו התשובות על הזחל.

אומי5
24-01-05, 17:53
עירא ,בסוף הסדיר שלי ניסו להפוך אותי למפעיל צמ"ה מכיוון שהעדפתי להישאר בסיור אז כמעט הפכתי להם D9 (זה לא היה קשה) אני רוצה כלי כלי ,קל ,קצת מהיר עם זויות גישה ונטישה 90% ,וכו'
בנתיים זה ישאר חלום כנראה

gali
24-01-05, 19:53
לא שיש לי אגורה שחוקה אחת מיותרת (טוב אולי אחת)אבל לחלום מותר.
אז באו נראה :
1 מאיפה אפשר לקנות זחל"ד /זחל"מ/או כל רק"ם ישן אחר?

אז ככה, היום ראיתי 2 זחל"דים אצל אונגר בצריפין, חשבתי על הפסיכים מג'יפולוג שרוצים לקמבן טנק קליל :wink:
לכו תנסו להוציא ממנו במחיר סביר ואל תשכחו שפרייר הוא לא.

ככה, אני לא מכיר מנוע של קמינגס שנותן 650BHP שמתאים למימדים שאתם מתכננים, אבל מילא. אני הייתי ממליץ על מנועים אחרים, אבל זה לא השלב הראשון.
השלב הראשון שלכם זה למצוא ממסרת אוט' שתאכל את הכוחות סוס ותתרגם אותם למומנטים בזר המניע, משם תחשבו איזה יחס הפחתה הייתם רוצים לקבל (נקרא לזה מהירות קווית של הזחל) ומשם אני יעזור לכם להתאים מנוע לממסרת.
תשדלו להשאר בפרופורציות ולא להגיע לתכנון של חטיבת כוח לטנק.

תגדירו מה אתם מעוניינים, מנוע דיזל או בנזין - שתי גישות שונות בעקומות הספק/מומנט מול סל"ד.

הקיצר, זה מה שאני עושה יום יום בלי לשכוח כמה מומנט הזחל הזה מסוגל להעביר.

חג שמח.

נמרוד
24-01-05, 21:01
גלי, השרשור הזה התחיל מהוכחת התכנות (מדהימה). המבנה הכללי שלהם פשוט וישים - הממסרת שלהם היא סרן אחורי סטנדרטי של טנדר - דנה 60, 70 או GM14 שאת כולם יש לנו בארץ יעשה את העבודה. ההיגוי הוא פשוט על ידי מעגל בלימה נפרד לכל צד. אפשר לראות בתמונות שהם משתמשים ברכיבים אוטומוטיבים סטנדרטיים - משאבות ראשיות רגילות, אחת לכל צד. הסרן מקבל מומנט דרך גל הינע רגיל, מממסרת אוטומטית רגילה, מאחורי מנוע V8 רגיל (אוקי, משופר מאד כנראה, מגדש על והכל - אבל כל זה לא עקרוני). עוד עניין חשוב זה בלם נוסף על היציאה מהגיר, שמתפקד בתור הבלם הראשי שבולם את שני הזחלים ביחד - או לפחות זה מה שאני מבין.

המזקו"ם (מערכת המתלים למי שלא מצוי בז'רגון) הוא נושא פתוח לתכנון. מה שחסר הוא הזחל. זחלים של טנקים ושל דחפורים כבדים (ודחפורים זחליים לא כבדים זה משהו די נדיר לדעתי כבר הרבה עשרות שנים) נפסלים על הסף, הם בכלל בליגת משקל אחרת. זחל גומי של זחל"ד נראה על פניו כמועמד מתאים, אבל בגלל שלא ניתן לקצר ולהאריך אותו הוא נראה לי מגביל מאד את התכנון. זחל נגמ"ש M113 נראה לי גם כבד/גבולי. זחל של חתול שלג לדעתי רחב הרבה יותר מדי, זחל של אופנועי שלג - לא יודע איך הם בנויים בכלל, אבל הוא כנראה בליגת משקל נמוכה מדי. בקיצור - אין לי מושג מאיפה מביאים זחל מתאים. מכל המועמדים, M113 נראה לי הכי מתאים. אם אפשר להשיג נגצמ"ש כזה, אז הייתי משתמש אולי גם בגלגלים שלו, כל הבוגים כולל בוודאי הזר המניע, בונה מערכת זרועות עוקבות כמו שהם בנו (או מרכבה סימן שלוש), עובר להנעה אחורית כאמור ולשלדת צינורות .

*אל תקחו אותי ברצינות. אני נהנה לשפוך דלק למדורת הפנטזיות. :lol:

גיא
24-01-05, 21:46
נימרוד יקירי

לרשום אותך לסיבוב ? ...
אני פשוט מניח שיהיה תור ארוך מאוד :twisted:

יש לי חבר שהמקצוע שלו זה לדגם ולבנות מכוניות גרר בהזמנה מיוחדת. הוא גאון שחבל על הזמן בדברים הללו

יש לו כל הציוד שרובינו מזילים עליו ריר ונסיון מפה ועד שם הפתרון בעיות יחודיות.

ישבתי איתו היום וחיממתי אותו על העניין הזה.

הוא הראה סימנים של חרמנות קלה עד גבה גלי על זה ...

זה אחד.

שנית, נישמעו מילים בשושו על כמה זחלד"ים נטושים שלמים כמטרות שעדיין לא ניבזזו .. והועלו השערות לגבי הזלח המצופה גומי שלהם ( עדיין דורש בדיקה לגבי מידות בהנחה שהם עוד שם ואת זה אני אבדוק מיד בשבת הקרובה ) אחד מהם הונע והוסע מסביב ככה סתם בשביל הכיף .... אני מקווה שיהיה אפשר גם להשתמש בבוגים והמיתלים שלהם אבל שוב .. זה עוד באויר עד שאני לא אוודא שהם שם.

כמו כן נישלחו השליחים לבדוק אצל אונגר ושות' מחירים ומישקלים ...

אם יהיה , אני אצלם לך :P

זה באמת ניראה כמו פנטזיה ששוה להתאמץ בשבלה ... זה משהו יחודי ומיוחד.

גיא
24-01-05, 22:57
שאלה למהנדסים

למה מנוע מרכזי וסרן מניע אחורי זה עדיף על מנוע קידמי אם סרן מניע קידמי ?
למשל כמו A113 ? ( אבל כמה שאני יודע כולם ככה .. תומ"תים/טנקים וכו' )

אני רואה בסירטון שכשהם משלחים כל רסן לסוסים הטנק צוהל ומרים רגליים קידמיות באויר .. זה בגלל שיש פחות מידי משקל מקדימה .... לא ?

gali
24-01-05, 23:10
או נמרוד, כולכם פה מדברים על קומבינציה של זחלים או מזקו"ם קומפלט צהליים. אני ניסיתי להכניס אתכם לפרופורציה. בכדי להתחיל להזיז כזה זחל אתה צריך חתכ'ת מומנט; עוד לא צייצתי מילה על לבנות תאוצות כמו באקזמפלר של שני הפסיכים. אתה רוצה להזיז כלי כמוהם אל תשתמש במזקו"מ של רק"מ - תבנה אחד שמתאים לך.

בכדי להזיז כזה זחל מסיבי אתה צריך הממממממון כח ששום מנוע V8 לא יתן בשום מוטציה של סופר צ'רג'ר.

בקיצור ולענין תורידו את הזחל של הברדלס מהתכניות שלכם ולכו על העתקה של 80% ממה שיש בסרטון. זה לא כזה בשמיים ונראה פגז. הלוואי שהיה לי זמן פנוי, אבל אשמח לייעץ.

asafk
25-01-05, 00:18
זחל של זחל"ד- הסיבה שהגרוטאות האלו לא נוסעות. הזחל נקרע על כל אבן. כי הוא מגומי ישן.

אסף.

גיא
25-01-05, 06:46
אז איך הייתם בונים את הזחל שלכם ?
מה גודל של חוליה ? איך החוליות מתחברות אחת לשניה ?
אני בטח לא ארד לדפוק מחברים מתחת לטנק ולחזק ברגים כול יומיים ....

נמרוד
25-01-05, 09:12
שאלה למהנדסים

למה מנוע מרכזי וסרן מניע אחורי זה עדיף על מנוע קידמי אם סרן מניע קידמי ?
למשל כמו A113 ? ( אבל כמה שאני יודע כולם ככה .. תומ"תים/טנקים וכו' )

אני רואה בסירטון שכשהם משלחים כל רסן לסוסים הטנק צוהל ומרים רגליים קידמיות באויר .. זה בגלל שיש פחות מידי משקל מקדימה .... לא ?

למה בנגמ"ש המנוע מקדימה? בגלל שנגמ"ש הוא בסך הכל ואן, מכונית מסחרית. מנוע מקדימה, תא מטען מאחורה, דלת תא מטען מאחורה... כנ"ל תומ"ת, הרי כל החלק האחורי הוא תא לחימה/עבודה/מטען. זו בדיוק אותה סיבה שהמנוע הוא קדמי ב90% מכלי הרכב בעולם (9% נוספים זה חיפושיות שעדיין נוסעות). פרקטיות, לא שיקולים של ביצועים או דינמיקה.

בטנקים אגב התמונה שונה, רוב הטנקים מאז ומעולם, הם עם מנוע וממסרת אחוריים. מבין הטנקים המודרניים, המרכבה הוא יוצא דופן עם מנוע קדמי - לכל המתחרים יש מנוע ותמסורת אחוריים (אברמס, לאופרד, צ'לנג'ר, לקלרק, וכל הכלים הרוסיים). במובן הזה טנקים הם כמו מכוניות מרוץ - הם הכל חוץ מפרקטיים.

נמרוד
25-01-05, 09:13
או נמרוד, כולכם פה מדברים על קומבינציה של זחלים או מזקו"ם קומפלט צהליים. אני ניסיתי להכניס אתכם לפרופורציה. בכדי להתחיל להזיז כזה זחל אתה צריך חתכ'ת מומנט; עוד לא צייצתי מילה על לבנות תאוצות כמו באקזמפלר של שני הפסיכים. אתה רוצה להזיז כלי כמוהם אל תשתמש במזקו"מ של רק"מ - תבנה אחד שמתאים לך.

בכדי להזיז כזה זחל מסיבי אתה צריך הממממממון כח ששום מנוע V8 לא יתן בשום מוטציה של סופר צ'רג'ר.

בקיצור ולענין תורידו את הזחל של הברדלס מהתכניות שלכם ולכו על העתקה של 80% ממה שיש בסרטון. זה לא כזה בשמיים ונראה פגז. הלוואי שהיה לי זמן פנוי, אבל אשמח לייעץ.

מסכים. אז מאיפה מביאים זחל מתאים?

gali
25-01-05, 09:23
לא מביאים - מתכננים ובונים. בדיוק כמו שה"דפוקים" בנו.
אני מאמין שזה החלק הפשוט יותר.

נמרוד
25-01-05, 09:43
לא מביאים - מתכננים ובונים. בדיוק כמו שה"דפוקים" בנו.
אני מאמין שזה החלק הפשוט יותר.

אני דווקא חושב שזה החלק המסובך ביותר - זה בגלל שאני לא מבין כלום בתכנון זחלים... אשמח לשמוע על התיאוריות שמאחורי תכנון הזחל עצמו, ולקבל קישורים לנושא.

gali
25-01-05, 11:44
ואני חושב שהחלק המסובך הוא לשדך ממסרת למנוע 650 כ"ס. אבל בואו ותפתיעו אותי.

הזחל זה שטויות, אתה מתכנן את החוליות מג'נק כמו ששני האחים עשו ומצמיד את גיפור הגומי של זחל נגמ"ש עם ברגים לזחל עצמו. את החלוקה של הזר מניע אתה צריך לקבוע על סמך נתוני המנוע-ממסרת מול מה תרצה לקבל ככוח קווי בזחל (מותמר למהירות). סה"כ גם לזר מניע יש מילה בכמה מהר יטוס הטיל הזה מהמקום.
כמובן שישנם גלגלי מתח, מוטות פיתול וסטים של קפיצים ובולמים, אבל כל זה זמין לבניה ורכש אזרחי.

טופ... צריך להמשיך לעבוד. לא משלמים לי כסף בשביל להתעבק בשטויות.

עירא
25-01-05, 12:53
לכלי הזה יש זחל קטן, קל ובנוי מחוליות שניתנות להסרה והוספה, מנוע מאחורה, יכולת העמסה של 2 טון, גיר אוטומטי והכל עם מנוע קטנטן של גפ"ס. (ייש כאלו במזבלות של הצבא)
http://www.globalsecurity.org/space/systems/images/hawk01.jpg

gali
25-01-05, 13:26
זה לא ה"וויזל"? לא ידעתי ששירת גם בצה"ל.

עירא
25-01-05, 14:03
לכלי הזה קוראים "טען" או Loader / transporter. משמש להעמסת טילי הוק.

elitkh
25-01-05, 15:25
למה לא להשתמש בזחל של טקטורים קטנים כמו הבובקט (יש כאלו עם זחלים)
אלי

gali
25-01-05, 16:12
לא נראה לי שהנ"ל בנוי למהירויות שאתם מחפשים.

gali
25-01-05, 16:13
חוץ מזה הבנתי שמנסים להשיג בחינם או לבנות. אם לא אז נקרא לזה "פורום הקונים" :P

polar bear
25-01-05, 17:54
תגידו, אפשר רק שאלה קטנה? של אחד שמעולם לא היה יותר מדקה בכלי רכב זחלי בתנועה.

נניח שאתם נוסעים עם הכלי הזה בתחרות ראלי......אתם חושבים שתגיעו שלמים לקו הסיום? אתם חושבים שהרכב באופן כללי יעמוד בכל הטלטלות?

פשוט קשה לי לראות רכב כזה נוסע כמו שצריך, במהירות של מרוצי ראלי, מבחינת יכולת תמרון ומבחינת שיכוך מהמורות.

גיא
25-01-05, 18:16
מכיוון שכל מה שאני יודע על זחלים זה איך להחליך חוליות בטיפול....

אז על מה חושבים כשמתכננים זחל ?

עובי חומר ?
סוג חמר ?
רוחב ?
אורך ?
שיטת חיבור ?
כמה בוגים אני רוצה באמצע ?

המהנדס
25-01-05, 18:17
בתור אחד שנהג בין היתר בכמה זחלילים אפשר בכיף להגיע למהירויות גבוהות ולהשאר שפוי.
מג"ח בעל מוטות פיתול לא נוחים והרבה מאוד שיריון יכול לפתח מהירויות גבוהות ולתת היגויים במהירות גבוהה ואין עם זה בעיה.
נגמ"ש הרבה יותר מהיר וקצת יותר קופצני אבל זה לא נורא.

אגב גם לי יש תכנונים על כלי כזה.
אני אתחיל בתכנון והבניה כנראה שנה הבאה .
מה שנראה לי עכשיו זה רכבת כח של וואן GMC + זחל ייצור עצמי.

גיא
25-01-05, 20:04
עודד,

אםשר גם לנסוע איזה 50 קמ"ש ליפול לתוך נחל בעומק מטר ולהמשיך ...

אמנם אחד מוצא את עצמו עם המכשיר קשר על הברכיים
השני עם המא"ג על הראש
ושלישי מוצא את עצמו יושב על הצריח

אבל זה ממשיך לנסוע ...

יש לזחלים יכולת שיכוך טובה מאוד. אמנם ישנם כאלו עם מוטות פיתול ואלו נוטים להשבר
אבל בעלי הקפיצים ( היה ויקרס ו.... לא זוכר את השני הרפוי .. ) הם אמתניים למדי.

השאלה היא האם מותר בכלל להשתתף בראלי עם זחל ?

המהנדס
25-01-05, 23:17
קריסטי

polar bear
26-01-05, 01:14
50 קמ"ש? מה אתם עושים צחוק ממני? מה זה פה - ראלי-קארטינג?

בראלי נוהגים הרבה יותר מהר, שמעתי על 150 קמ"ש, ואולי יותר { היתי מחפש אבל אינ חולה אז תיסלחו לי } .

מה עם תמרון? הדבר הזה בכלל מסוגל לפנות מבהירויות האלה? { אני באמת לא יודע }.

נראה לי שאתם מחפשים לקחת דראג-רייסר ולהפוך אותה לEVO8.

lizard
26-01-05, 01:23
אין תחרות עבירות שאני לא לוקח עם זה אה?
חחח

בקשר לזחלים וכדומה.
יש במגרש ליד צריפין (זה שנמצא ליד ל.כ) -המון- כלים זחליים, חלקים וכדומה. אפילו טנק שהבעלים של המגרש טוען שהוא נוסע. (אבל לא רצה לתת לי מחיר 8) )

נניח ובניתי משהו כזה, האם יתנו לי להתחרות איתו?

גיא
26-01-05, 06:23
טעיתי 50 מייל/שעה לא ק"מ

אבל אל תשכח שמדובר בנגמשים וכו על עשרות טאונות
ופה מדובר על מקסימום 2 - 2וחצי טון ! ...

יש הבדל

אייל
26-01-05, 08:43
כל מה שנשאר זה להכריז על תאריך יעד לתחרות של כאלו....

אומי5
26-01-05, 11:39
יש כאן מישהו רציני או שכולם מפנטזים?
לגבי הזחלים :זחל של אופנוע שלג מחוץ לרעיון ,קטן צר ולא ניתן להארכה.
את כל השארכבר שללו לפני לכן נשאר רק זחל ביצור עצמי ,אני ינסה לברר איך מתחילים תכנון של כזה.
לדעתי עם היעוד הוא מהירת ונוכות כלשהי חייב להיות מזכו"ם ויקרס ועם היעוד הוא עבירות אז כריסטי.
ואני בעד להתחיל לגשת לעיניין ולהפסיק לפנטז ,מי בא?

lizard
26-01-05, 11:51
תוכניות? לפחות של הזחל עצמו.

גיא
26-01-05, 20:10
שאלתי כבר קודם.

יש פה מהנדס זחלים ...

שידבר !

אני לא מבין בזה כלום !

אם אני אצא מנקודת הנחה ש:

400 מ"מ רוחב
150 מ"מ אורך
עם כיפוף לכיוון נגדי בכל פאה של 400 מ"מ על מנת לחבר לחוליה הבאה ?
כשצד אחד יש חלק אמצאי וצד שני שני חלקים ( כמו חוליות של שעון )
עם מה מחברים את זה ? מוט הברגה בטח לא מספיק חזק ?
איזה עובי הפלטה ? 6 מ"מ ? 8 ? 10 ?

אני הייתי הולך על עבירות, אותי אישית לא מעניין מהירות. לדעתי בהגדרה זה לא צריך לעבור את 80 קמ"ש בקו ישר.

http://info.galilan.com/niva/tmp/temp/hulya.jpg

lizard
26-01-05, 21:14
1. האם 40 ס"מ זה לא רחב נורא?
אני הייתי חושב דווקא על חלק ברוחב של 10 ס"מ ואורך של 20-25 ס"מ.
לא בעובי עבה במיוחד, אולי 5 מ"מ.
הרעיון הוא לצפות את הצד החיצוני של כל יחידה שכזו בגומי קשיח ועבה.

אבל שוב, זה סתם הירהורים ומשאלות לב.

אגב, ספרתי לחבר שלי, מהנדס מכונות במקצוע, על הרכב הזה והוא ישר שאל מתי בונים כזה.
חחח

lizard
26-01-05, 21:32
תחשוב על פס גומי חזק שעליו יסודרו פסי מתכת. גלגל שיניים מניע את פסי המתכת.

elitkh
26-01-05, 21:52
לדעתי לירז העלה רעיון שיכול להוות מפתח לפיתרון
לקחת צמיג גדול-מאד משהו כמו טרקטור או באגר ולהשתמש בחלקו העליון בלבד-ללא הדפנות-כבסיס לזחל.-החיסרון היחיד הוא חוסר יכולת לתקן דבר כזה במקרה של קריעה או לפחות לא באופן טריויאלי.

אלי

lizard
26-01-05, 21:58
8)

אפילו יש לי תמונה של לטאה ליד השם :D

גיא
27-01-05, 06:48
לא קריטי הגומי ... מקסימום תן שני ברגים בכל חוליה שיהיה "שפיצי" ...

איפה תמצא גלגל שההיקף שלו 3 מטר ? או 4 מטר ?

elitkh
27-01-05, 12:12
גלגל של טרקטור -קוטר-לדעתי כ1.3 -1.4 תכפיל ב3.14 ותקבל כ4.5 מטר
אלי

גיא
27-01-05, 16:39
איך תשמור על מרכוז ?

אתה לא יכול לחבר לו באמצע של החלק הפנימי סנפיר או משהו ? ...

elitkh
27-01-05, 16:59
מרכוז של מה? אתה מתכוון איך למנוע מהזחל לברוח הצידה? -אני מאמין שזה החלק הקל.
אני כבר אחשוב על משהו

dizza man
28-01-05, 11:15
מעוניין להחליף-סמוראי 89 בזחל זחלילי עם מלא כ"ס שרוב הזמן נמצא בווילי!

המשוטט
30-01-05, 09:42
לקטרפילר יש טרקטור זחל "צלנג'ר" אם אני זוכר נכון
שלא מופיע באתר שלהם www.cat.com - ולאחר בדיקה מעמיקה אין שום ציוד חקלאי .....???

בכל מקרה הנל מצויד בזחל גומי (רצועה סגורה) ומגיע למהירויות של כ 70 קמ"ש
ומדובר בטרקטור של כ 15 טון

אני יודע על אחד ששימש קבלן עבודות חקלאיות מטירה

אומי5
30-01-05, 12:54
היה צלנג'ר בקיבוץ שלי ,גם הזחל הזה פסול ,גדול ארוך ,ונדיר...
לגבי התכנון של הזחל לדעתי הרוחב צריך להיות משהו כמו 40 עד 50 סנטמיטר על 15 עד 20
החיבוריםצריכים להיות על אותו עיקרון של זחל של נגמ"ש (אני לא מכיר שיטה אחרת)

גיא
08-05-06, 19:38
אפשר להעלות את זה ?

יש לי רעיון לפנטזיה של הזחל.

צמיגאים כיום מחוייבים לפרק את הדפנות מהצמיגים הגמורים שהם מורידים מלקוחות.

אז שאלה, אם אני לוקח המון כאלו שהורידו להם את הדפנות ובעצם נישארה טבעת של הסוליה בלבד. ופותח אותה לסרט גומי של מטר בערך. ומחבר כמה כאלו עם ברגים אחד לשני וסוגר לולאה של איזה 6 מטר. זה יחזיק מעמד ?

זה יכול להיות קל מאוד.

האם הזחל חייב להיות ממתכת ?

mixael
08-05-06, 23:16
ואם כבר, להריץ בתוך לולאה כזאת זוג שרשראות בתור נקודות אחיזה לגג"ש המוביל.

אגב, ממתי ההוראה על חיתוך הצמיגים הפסולים ? ת'אמת היא שמזמן מתבשל לי בראש רעיון להרכיב זוג זחלים קלים בצידי סובארו הנעה קדמית, אפילו ביצעתי נסיון של חיתוך דפנות צמיג, קריעת תחת.. הרעיון הוא להשתמש בממסרות של אופנוע להעברת הכח מהגלגל הקדמי לזחל, יש לך גם אפשרות לשינוי יחס העברה, ההיגוי ע"י בלם חניה מפוצל לכל צד בנפרד, בסובארו הוא קדמי וחזק מאוד.

גיא
09-05-06, 08:02
לא יודע ממתי אבל הרעיון הוא שלא יקוו מים שם וזה בית גידול ליתושים.

כמו כן, עם המתקן המסתובב של פרוק צמיג מהג'נט כשמרכיבים סכין על החלק הקבוע מלמעלה זה יותר קל.

M-C
12-05-06, 00:53
עזבו שטויות לי יש D9 אוכל כל שטח... :}

M-C
12-05-06, 08:32
טוב עכשיו אחרי שקראתי על מה מדובר
הרעיון של לקחת צמיג ולחבר עם ברגים לא יחזיק וגם לא יהיה יציב הוא יברח מהמסילה
לקטרפילר יש גומי על הBOBCAT שהוא יצוק ומתואם ועדיין זה נאכל בקלות
אז אני מציע תרדו מהרעיון של גומי
הכי פשוט זה להכין כמו שרשרת של אופניים בגדול ולרתח או עם ברגים ( לרתח אומים) פלטות ברזל עם בליטה לאחיזה
אבל גם לזה צריך המון ברזל ולא קצת עבודה
קיצר מי שרציני שילך לשטח אש ויחפש שם טנקים שמיתאמנים עליהם ויקח חלקים...

mixael
17-05-06, 23:00
מעניין אם בארץ יש יבוא של זחלים כמו בתמונה המצורפת. תשימו לב לעובדה שהוא לא רציף, אלא נפתח, ובעצם אפשר לחבר שניים, או כמה שנרצה, ברצף, ולקבל זחל גדול, קל יחסית ולא מאולתר.
אתר היצרן : http://www.emcg.ru/Products/Gusenica.shtml

ולעניין המשקל, מחפרון כזה שוקל נידמה לי 3 - 4 טון, ואם כבר לתכנן כלי כבנדון, השאיפה היא למשקל הרבה יותר קטן. שלא לדבר על שימוש בסובארו כבסיס..

עוד דבר מעניין, קצת יותר קשור לג'יפים :
http://www.mattracks.ru/

M-C
18-05-06, 16:19
מעניין אם בארץ יש יבוא של זחלים כמו בתמונה המצורפת. תשימו לב לעובדה שהוא לא רציף, אלא נפתח, ובעצם אפשר לחבר שניים, או כמה שנרצה, ברצף, ולקבל זחל גדול, קל יחסית ולא מאולתר.http://www.mattracks.ru/

תלך לאשקלון במיפעם של קטרפילר caterpillar לא זוכר בידיוק תמיקום אני מזהה אותו לפי שלט ענק שכתוב CAT
יש שם את מה שהראתה בתמונה זה מיניקט כמו בובקט ויש לו זחל כזה גומי ואולי יש גם מברזל

OMRI2423
19-05-06, 17:48
יש לי ראיון במלחמת העולם השנייה נולדו(וגם מתו) הזחלמים(זוחל למחצה)
למי שלא יודע זה סוג של נגמ"ש הם מזקו"ם מאחורה וזוג גלגלים רגילים מקדימה(לניווט)
הראיון הוא לקחת סופה,CJ ארוכים ומאחור לבנות מזקו"ם (הרי רק גלגל אחד בכל צד מניע אותו)+לבנות מין תיבה (מיתחת לגיפ) כדי לחבר עליה את המזקו"ם
זה אומנם לא כמו טנק אבל זה יותר טוב מגיפ
בשביל ההנה צריך גליל מתחת ברוחב של החוליות שבשני הצדידים שלו יש מין חורים שמסובבים
את החוליות ע"י זה שמשני צידי הזחל(בפנים) יש שיניים שאותם הגלגל "טופס)על הזחל"ם (http://afvdb.50megs.com/usa/pics/halftrackm3.html) תמונה (http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Half-track.jpg) ולמטה יש מין גלגלים אם חריץ באמצה שם כל שן שיש באמצה כל חוליה תהבור
כדי שהזחל לא יברך

OMRI2423
19-05-06, 17:58
סליחה התבלבלתי במרקז גלגל ההנה ישנו גלגל שיניים ובמרקז הזחל חריצים ונראה לי שרוב שהזחל
זה גומי

תמונות מקרוב (http://www.strijdbewijs.nl/voertuig/halftrack.htm)
כמה שמשחזרים את הרכב (http://www.fightingiron.com/FI-Drivetrainhtm.htm)

נמרוד
21-05-06, 01:07
עומרי, זחל של זחל"ד (זלדה) עלה כבר בתחילת השרשור כאחת מהאופציות הסבירות. יתכן שניתן למצוא זחלים כאלו במצב סביר, זלדות שימשו בצה"ל במשימות מסוימות עד לפני שנים בודדות, ויתכן שזחלים נמתאים עדיין במחסנים - השאלה היא איך להגיע אליהם?

הזחל הזה מעניין כי הוא לא כבד, ונועד לנסיעה על כבישים במהירות גבוהה יחסית. החסרון שלו הוא שהוא באורך קבוע - לא ניתן להאריך או לקצר אותו, אתה צריך לתכנן את המזק"ום על פי הזחל שיש לך ביד.

OMRI2423
21-05-06, 19:06
שניה מה רע בזחל של זה?
הוא פשוט לבניה היא מישהו שהציא לחתוך גלגל של כלי גדול זה הפתרון!
כמובן שהיה צריך לחתוך כצת גם את הגיפ
אבל בכללי זה די פשוט זה לא כמו טנק אבל זה גם טוב

-->