PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם יש סירקולציה במערכת הבלמים?

ערן המסוקס
01-06-03, 21:35
האם במערכת הבלמים של הרכב קיימת סירקולציה של שמן הבלמים?
האם בכל לחיצה המשאבה דוחסת ובשחרור הוא חוזר כלעומת שבא ואין סירקולציה?
מה הולך שם?

נמרוד
01-06-03, 21:38
אין סירקולציה, אם הבנתי למה אתה מתכוון.

ערן המסוקס
01-06-03, 22:29
אנסה להבהיר את עצמי.
אם החלפתי את השמן במיכל של המשאבה הראשית בלבד ולא יותר מזה, זה פשוט לא ישנה שום דבר כי השמן בקליפרים, למשל, עדיין יהיה השמן הישן, אשר ישאר שם ולא יגיע לעולם למשאבה הראשית.
מתשובתך אני מבין שזה המצב.

חנן-ג'יפולוג
01-06-03, 22:43
אכן.
פתח את ברגי הניקוז ותן להם לטפטף לאט לתוך כוסות, תוך כדי שאתה דואג שמיכל הנוזל לא יתרוקן.
לאחר כ20-30 דקות כאלה, אתה תראה לפי הצבע של הנוזל שמטפטף שהוא כבר הוחלף בחדש.

איציק - 4X6ZH
12-06-03, 10:09
בוקר טוב

נוזל הבלם למעשה אינו נמצא בסיבוב המשאבה דוחסת אבל כל עמוד הנוזל זז קדימה
אחורה .
יש איזה שהיא תנועה כתוצאה מהפרשי החום אבל לדעתי בשטח הנוזל לא זז .
חשוב מאד להחליף את הנוזל גם בקליפרים שם הוא עובד קשה ביותר החום הגבוה נמצא שם והפרשי הטמפרטורה גורמים לרתיחה מקומית ושינוי תכונות הנוזל .
כמו שחנן כתב לפתוח את הפקקים ולתת לנוזל לנזול .
לא לנפח בדוושה !!
לא לנפח בדוושה !! במיוחד בכלי רכב ישנים . ניפוח בדוושה עשוי לגרום לנזילה
פנימית במשאבה המרכזית . ואז הדוושה נמוכה או הרגל שוקעת בלחיצה ארוכה .
הסיבה היא מישקעי ליכלוך הנוצרים בסוף אזור העבודה של בוכנות המשאבה .
ניפוח בדוושה גורם לגומיות להשתפשף במישקעי הליכלוך ולעבד לחץ .
הכל פנימי ולא ניראה חיצוני .
זאת הסיבה שיש להוציא אויר במערכת על ידי משאבה חיצונית ( למי שיש )
או לחילופין לדחוס אויר דרך פקק הנשם הנמצא בפקק משאבת הבלם.
במשאבות של סופה יש מתאם מיוחד לפעולה זאת .
איציק

polar bear
12-06-03, 22:52
איציק, על איזה פקק נשם אתה מדבר? במיכסה של המשאבה המרכזית? עד כמה שאני יודע אין אפשרות לידחוס משם אויר בבליזר.
מצד שני - כל הספרים שבהם נעזאתי עד היום, וכל האנשים שנעזרתי בהפ עד היום, כן מנקזים מהדושה..........

השאלה היא - האם החשש מבלאי משאבה מואץ מצדיק טירחה של עבודה עם כלים מיוחדים לניקוז בלחץ אויר.

ואם אתה יכול לפרט מה זו בדיוק משאבה חיצונית.

תודה.

איציק - 4X6ZH
12-06-03, 23:34
ערב טוב

היה צפוי שיהיה הרבה תגובות ושאלות לנושא .
לא רצוי לנקז אויר על ידי שימוש בדוושת הברקס אתה עשוי לגרום נזק פנימי
לגומיות של משאבת הבלם המרכזית .
אויר מנקזים על ידי משאבה חיצונית המעלה את הלחץ במיכל של משאבת הבלם .
או על ידי משאבת ואקום השואבת את נוזל הבלם דרך חיבורי ניקוז האויר .
יש מחברים שונים המחליפים את פקק משאבת הבלם המרכזית ומאפשרים חיבור
חיצוני של מקור לחץ אויר ( בלחץ נמוך ) ובצורה כזאת דוחסים את השמן לתוך מערכת הבלמים ומאפשרים לאויר לצאת על ידי פתיחת פקקי ניקוז אויר בגלגלים .
זה נכון גם למשאבת המצמד .
איציק

איציק - 4X6ZH
12-06-03, 23:46
זה הכלי שאני משתמש היום במוסך
בעבר השתמשתי בכלי אחר .

http://buy.snapon.com/catalog/pro_det.asp?P65=yes&PartNo=BB250C&tool=a ll&Desc=Kit%2C+Brake+Bleeder%2C+Vacuum-Type%2C++Master&store=snapon-store&group_id=1672&Item_id=65147

איציק

איציק - 4X6ZH
12-06-03, 23:52
זה הכלי שהיה בשימוש בעבר .
כלי זה מסורבל מאד מחייב הרבה יחידות לתאום לפי סוג מיכל נוזל הבלם של כל רכב .
כלי זה יצא משימוש בשנים האחרונות היום מעדיפים את הכלי הראשון בקישור העליון .
איציק

http://buy.snapon.com/catalog/pro_det.asp?P65=yes&qt=1&tool=all&catIte m=true&INV_ONHAND=&FREIGHT=&qty=1&Item_i d=12342&PartNo=BB300B&Price=530.35&ListP rice=530.35&FORMNAME=0&Desc=Kit%2C+Brake +Bleeder%2C+Diaphragm-Type&SUB_Cat_ID=1618159&SUB_Cat_NAME=Ble eder+Kits&Cat_ID=1617987&Cat_NAME=Brake& group_id=1670&group_NAME=Diaphragm-Type+Brake+Bleeder+Kit&store=snapon-store&dir=catalog

נמרוד
13-06-03, 10:38
איציק הפיל לי אסימון...
אכן, לא כדאי לפמפם. הנזק שאיציק מתאר, לגומיה שבין שתי הדגות של המשאבה זה בדיוק מה שאני גרמתי בפעם האחרונה שניקזתי בלמים (מי שהיה איתנו בחורשן לפני שבועיים, כשהתלוננתי כל הזמן שהברקס לא בסדר, ניקזתי עוד באמצע הטיול, ובסוף נגמר לא ממש טוב). אז זו הבעייה, ובשיחה טלפונית עם איציק האבחון כנראה מדוייק.

הלקח?

בניגוד למה שכתוב בספרים! ובניגוד למה שרובנו, ורוב המוסכים מבצעים! כשמחליפים נוזל בלמים או מנקזים אויר במילים אחרות, לא ליצור את הלחץ עם הדוושה!. להשתמש או בלחץ חיובי (קטן) על מיכל הנוזל, או לשאוב, בוואקום קטן, מהניפלים. או, וזו השיטה שחנן הציע, לפתוח את הניפלים מעט ולתת לכוח הכובד לעבוד - זה לוקח הרבה זמן, אבל זו השיטה הכי קלה.

זו נקודה מאד חשובה שאני למדתי רק עכשיו, ואני אתן לחנן ולאיציק להוסיף פרטים, למען כולם.

זאביק
13-06-03, 12:35
איציק,
איפה נמצא הנשם במשאבת בלם של הסופה ?

נמרוד
13-06-03, 12:41
במכסה הפח, יש איזשהו חריר שמאפשר לאוויר למלא את החלל שמעל הגומי. אחרת הגומי לא היה יכול לרדת. בסיקס זה סך הכל חור בפח, לא ממש נשם - לא יודע איך בסופה. אם אתה מכניס לחץ לחור הזה, לרווח שבין הגומי למכסה הפח, אתה מפעיל לחץ על נוזל הבלמים.

סוזי המשתוללת
13-06-03, 20:09
ויש טריק נוסף על עיקרון "שומו שמיים" של בנג שבקצהו צינור גומי גמיש בקוטר כזה שיתלבש על הניפל ואפשר אפילו לחבר "פומפה של מדלחץ דם רפואי כדי ליצור ואקום
ראיתי והשתמשתי אצל חבר וה עובד שיגעון
מה שכן נוזל בלמים מעכל צבע ומתכת רצוי לשטוף היטב אח"כ

ערן המסוקס
15-06-03, 17:16
השאלה היא האם גם בועות אוויר הכלואות במערכת משתחררות בשיטת ההמתנה?
כלומר מספיק שאני פותח את ברגי הניקוז וממתין וכך גם אויר במערכת יצא? או שחייב לחץ חיובי כלשהו?

ערן המסוקס
15-06-03, 18:03
טוב נו.. אני לא מצליח לפתוח את הניפלים בכל מיקרה.. אודרופ למוסך? :cry:

נמרוד
15-06-03, 18:15
ניקוז בגרויטציה עובד ומוציא גם את האויר.

אל תלך למוסך בשביל הניפלים. אם הם קרועים לחלוטין ומפתח 3/8 (ולא 10 מ"מ) לא עובד עליהם פלאייר פטנט ישלוף אותם, על בטוח. תכין חדשים לפני זה.

ערן המסוקס
15-06-03, 18:42
ניסיתי עם פלייר פטנט.. לא הולך!!
אולי אנסה מאוחר יותר..

איציק - 4X6ZH
18-06-03, 15:33
אתה צריך לקחת פלייר פטנט קטן לא בינוני אלה קטן !!
להכניס את הניפל עד לסוף השפתיים של הפלייר ולנעול חזק .
על הפלייר להיות נעול לכיוון הפתיחה ( גם לפלייר פטנט יש כיוון עבודה כמו למפתח צינורות ).
והתפלל ולפתוח .
איציק

ערן המסוקס
18-06-03, 16:33
ספריי שמן לשחרור ברגים לא יעזור פה? אולי חימום? ואם כן כיצד לעשות זאת?

נמרוד
18-06-03, 16:35
אין מצב שאתה לא מוציא את הפיטמה עם פלאייר פטנט.

ערן המסוקס
18-06-03, 16:57
הפיטמה קצרה מאוד וקשה לתפוס אותה. שלשלום הייתי במוסך עם העסק ואמרו לי שעדיף לא לגעת בזה כי זה עלול להשבר בפנים. אפילו לא רצו להתעסק בזה, ואמרו לי להוציא אויר מחיבור הצינור לקליפר?!@ :shock:

נמרוד
18-06-03, 17:06
אל תתקרב למוסך הזה שוב. הם עצלנים. תפרק את הגלגל בשביל הנוחות, שב על שרפרף, קח פלייר פטנט קטן ותוציא את בפיטמה. ואם זה לא עובד יש עוד הרבה דרכים לנסות. אתה יכול לשייף את הצדדים של הפיטמה בשביל לשפר אחיזה.
להוציא אויר מהצינור? זה לא יוציא את האויר שיכול להיות כלוא בקליפר מעל הצינור. כל הרעיון בפיטמה זה שהיא נמצאת בדיוק בנקודה הגבוהה ביותר בקליפר.

t_uri
18-06-03, 17:46
בנוסף, לא מומלץ להוציא אוויר מהצינור כי אתה עלול לייצר נזילה בחיבור של הצינור לקליפר (במיוחד ברקסים הקידמיים - עקב צורת החיבור).

אורי טל.

-->