PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרגע הקשה הגיע.... בחירה סופית בין 2 מתמודדים קשוחים !

tripuli5
16-12-11, 16:47
שלום חברים ,

אז הנה הגיע לו רגע רגע הבחירה...
הרנגלר צפוי להימכר בימים הקרובים , ולהישאר בלי רכב לא מתאים לי כל כך...
אז אחרי מחשבות רבות של "מה אני מחפש בדיוק..." נמצאו 2 אופציות שעומדות על השולחן.

הראשונה היא :
גראנד צ'ירוקי - גרסאות ה 4700 או 5700 בלבד.
שנתון : 2008-2009

השניה היא :
טויוטה לאנד קרוזר דיזל
שנתון : 2006-2007

עכשיו הבעיה היא כזו :
נהגתי דיי הרבה על הלאנד קרוזר - והרכב באמת נותן תמורה נהדרת.
לא מזמן חוויתי את החוויה של הגראנד צ'ירוקי 5700.... תשמעו... זאת חוויה אמיתית !!! אבל מה ? רק בכביש (וכאן הבעיה).

אני אחד שאוהב שטח - קצת טכני , קצת שבילים , חולות , בוץ... הכל מהכל....
ומה שמבאס אותי בכל הסיפור של הגראנד צ'ירוקי זה עניין הגובה שלו , הוא נמוך מאד !!
הבנתי שקיימות אופציה להגבהה , אבל מה שמעניין אותי במיוחד זה האם ניתן להתקין לרכב את חבילה ה overland , שהיא למעשה חבילה עם מתלי אוויר שניתן להגביהה ולהנמיך מתוך הרכב .
או שבכלל לא קיימת האופציה להתקין חבילה כזו.
אז למעשה - האם ניתן להתקין את חבילת ה overland על גראנד צ'ירוקי במודלים האלו ?
ובמידה ולא ניתן ומחליטים שהולכים על הגבהה סטדרטית-קבועה של נניח 5 אינצ' , כמה זה עלול לפגוע בביצועי הכביש והנוחות של הרכב ?
ובכללי לשמוע את דעתכם , האם הבחירה חכמה , ועל מה אתם הייתם הולכים מבין השניים.

המון תודה לעוזרים !!!! :)

mik_l86
16-12-11, 20:05
לא מכיר את קיט האוברלנד, אבל אם זה במקרה הקיט של ארז אוברלנד, פשוט תשאל אותו ישירות... ;)
ד"א נראה לי יש מצב שאנחנו מכירים...:rolleyes:

שגיא S
16-12-11, 21:50
בקשר לקיט אוברלנד - אתה צריך להתייעץ עם סמואל מטריפנט, ויניב דקל מהייטק מוטורס שהם היחידים שאני מכיר עם ניסיון בהסבת רכבים לקפיצי אוויר.
למרות שלפי מה ששמעתי ודיברתי עם סדנת רוקסוליד גם הם יוכלו לעזור.

בקשר לקיט הגבהה של 5" - זה די הרבה, וכנראה זה לא רק קפיצים ובולמים אלא גם מוטות רדיוס, זרועות וכו' וקיט עם הרבה חלקים...גם יהיה יקר מאוד וגם תצטרך לייבא מארה"ב...מתאים לך?

tripuli5
17-12-11, 07:07
בקשר לקיט אוברלנד - אתה צריך להתייעץ עם סמואל מטריפנט, ויניב דקל מהייטק מוטורס שהם היחידים שאני מכיר עם ניסיון בהסבת רכבים לקפיצי אוויר.
למרות שלפי מה ששמעתי ודיברתי עם סדנת רוקסוליד גם הם יוכלו לעזור.

בקשר לקיט הגבהה של 5" - זה די הרבה, וכנראה זה לא רק קפיצים ובולמים אלא גם מוטות רדיוס, זרועות וכו' וקיט עם הרבה חלקים...גם יהיה יקר מאוד וגם תצטרך לייבא מארה"ב...מתאים לך?

אכן אתייעץ איתם בתחילת שבוע בנושא.
לגביי הקיט הגבהה של 5" , "הרבה" זה עניין יחסי , הרכב מגיע בבסיס נמוך מאד , ואני מנסה למצוא את השילוב הראוי בין גובה גחון סביר לשטח , לבין אי פגיעה בנוחות וביכולות הכביש הקייומת.
השאלה האם יש קיט כזה שבאמת יכול לפתור את החידה , וכמה הוא עלול לעלות .

grand
17-12-11, 10:51
אם אתה מדבר על השוואה לרמת עבירות של לנד קרוזר אז אתה לא זקוק ליותר מ 2" הגבהה. ישנם קיטים כאלה בשפע ובמחיר זול.
הקיטים היותר מקצועים הם 4", תצטרך כמובן לשנות מידת צמיגים, יחסי העברה, וכיוב' מחיר בהתאם.

IlanHadar
17-12-11, 13:28
אתה משווה רכבים שונים מאוד מבחינת מנועים, אי אפשר להשוות את מנועי ה V8 של ג'יפ לסולר של טיוטה, לא מבחינת הרגשה, הספק וחיסכון. תחליט מה אתה מחפש. כיוון שאתה בא מהרנגלר אז אני מניח שצריכת דלק זה לא השיקול הראשון.

שני הרכבים הם לא ממש לשטח טכני, אפשר לעשות הכול, תלוי בעומק הכיס, אבל תשתכח מעבירות של רנגלר.

לגבי ה WK תקרא קצת בפורום WJ, יש שם הרבה מידע על השנים שאתה מתעניין. אני לא מכיר קיט של כריות אוויר ל WK. יש הגבהות מ 2" עד ל6" אבל במדינתנו המוגבלת שאי אפשר לשים צמיגים גדולים יותר זה קצת מייתר את עניין ההגבהות הקיצוניות.

קפיצי האוויר שקיימים בדגמי ה WK2 מ 2011 לא קיימים בדגמי ה WK, אוברלנד ב- WK מתייחס לרמת גימור גבוהה ולנעילות דיפ' אלקטרוניות, שקיימות גם בגימור לימיטד עם מערכת הנעה QD2.

כיוון שה WK משופע באלקטרוניקה כל שינוי קיצוני גורר אחריו עוד הרבה שינויים שיש לבצע, נניח שהייתה אפשרות להגדיל צמיגים, לאחר מכן צריך גם לשנות במחשב את ההגדרות אחרת מתעוררות בעיות עם תיבת ההילוכים וכו'...

כמו שנכתב לעיל, WK מוגבה נותן את אותן יכולות השטח של לנד קרוזר.

tripuli5
17-12-11, 19:20
אתה משווה רכבים שונים מאוד מבחינת מנועים, אי אפשר להשוות את מנועי ה V8 של ג'יפ לסולר של טיוטה, לא מבחינת הרגשה, הספק וחיסכון. תחליט מה אתה מחפש. כיוון שאתה בא מהרנגלר אז אני מניח שצריכת דלק זה לא השיקול הראשון.

שני הרכבים הם לא ממש לשטח טכני, אפשר לעשות הכול, תלוי בעומק הכיס, אבל תשתכח מעבירות של רנגלר.

לגבי ה WK תקרא קצת בפורום WJ, יש שם הרבה מידע על השנים שאתה מתעניין. אני לא מכיר קיט של כריות אוויר ל WK. יש הגבהות מ 2" עד ל6" אבל במדינתנו המוגבלת שאי אפשר לשים צמיגים גדולים יותר זה קצת מייתר את עניין ההגבהות הקיצוניות.

קפיצי האוויר שקיימים בדגמי ה WK2 מ 2011 לא קיימים בדגמי ה WK, אוברלנד ב- WK מתייחס לרמת גימור גבוהה ולנעילות דיפ' אלקטרוניות, שקיימות גם בגימור לימיטד עם מערכת הנעה QD2.

כיוון שה WK משופע באלקטרוניקה כל שינוי קיצוני גורר אחריו עוד הרבה שינויים שיש לבצע, נניח שהייתה אפשרות להגדיל צמיגים, לאחר מכן צריך גם לשנות במחשב את ההגדרות אחרת מתעוררות בעיות עם תיבת ההילוכים וכו'...

כמו שנכתב לעיל, WK מוגבה נותן את אותן יכולות השטח של לנד קרוזר.

תשובה מספקת בהחלט , אבל השאלה שנשאלת היא האם ההגבה של 4" לצורך העניין לא תפגע ביכולות הרכב בכביש , שוב , כפי שאמרת , הרכב מלא באלקטרוניקה עדינה ומותאמת לרכב כמו שהוא מגיע מהמפעל, כאן נשאלת השאלה כמה הוא אכן יפגע מהגבהה של 4" , כמובן קיט מלא.

שגיא S
17-12-11, 19:42
לא שאני יודע מה אומר "קיט מלא" מבחינתך...אבל לדעתי
אם אתה קונה קיט שבאמת מלא, ומחברה טובה ומוכרת מארה"ב שיש לגביו כבר דעות באינטרנט - הרכב לא אמור להשתנות בהרבה.

IlanHadar
17-12-11, 20:22
תשובה מספקת בהחלט , אבל השאלה שנשאלת היא האם ההגבה של 4" לצורך העניין לא תפגע ביכולות הרכב בכביש

להלן רשימת ההגבהות הקיימות (בגדול, יש עוד חוץ מאלה):
http://www.jeepsunlimited.com/forums/showthread.php?t=485214

הגבהה של 4" (http://www.jeepsunlimited.com/forums/showthread.php?t=485214)בוודאי תשנה את הרכב:
נוחות - תתחיל בזה שכל מערכת המתלים תוקשח ותאבד את הנוחות האמריקאית של הרכב, אני הלכתי על קיט שהוא 2" שלא נחשב קשה מאוד בגלל שהיה לי חשוב הנוחות בכביש, כמו שנאמר - "קשה בכביש, קל בשטח" והפוך. לטעמי שמרתי על הפינוק של הרכב בכביש, נוח בצורה בלתי רגילה גם לאחר ההגבהה.

בקשר לאחיזת כביש וסיבובים - קל מאוד ברכב הזה להיכנס במהירות גבוהה מדיי לסיבוב, לא מרגישים מהירות, כאן האלקטרוניקה מצילה אותך וזה עובד מניסיון... ככל שהרכב יוגבה יותר הוא יהיה יותר רגיש בעניין זה.

-->