PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברקס שמאלי קידמי מעשן ורכב מושך חזק ימינה בלחיצת דוושה

stavamrosi
16-12-11, 18:29
התופעה לא ברורה והופיעה בפיתאומיות.
מדובר בגימני 2007 נעול אחורית ועם צמיגי מקסיס, 48000 קילומטר
לאחר נסיעה ארוכה(20 קילומטר) הרכב במהלך ברקס(כול ברקס חלש/חזק) מושך ימינה בפראות.
בעצירה ברמזור ראיתי עשן עולה מכיוון הגלגל השמאלי וריח חריף של פלסטיק או משהו בסגנון שרוף.
לא היה לי זמן באותו היום אז עזבתי את זה עד הערב. בערב התנעתי ונסעתי נסיעה בת 4.5 קילומטר לא במהירות גבוהה וכאילו לא היה דבר.
גם בהמשך השבוע הבעיה לא חזרה ואפילו לא הורגשה קלות , כנ"ל לגבי עשן וריח.

היום, במהלך נסיעה שיגרתית לאיזור בן שמן, באיזור ה 20-30 קילומטר בכביש מהיר התופעה חזרה ואותה החריפות וכנל לגבי עשן וריח חריף.

פירקתי גלגל קדמי ימיני פירקתי קליפר, הכול תקין, רפידות תקינות דיסק תקין שמן מלא עד הסוף, ברקס עוצר .

אין לי אפילו קצה חוט! ממש ממש מוזר...
מישהו עם בעיה כזו בעברו?
מישהו יודע מה יכול לגרום לדבר כזה!?

סתיו .

shmulikbg
17-12-11, 01:02
פרק גם את הגלגל השמאלי לבדיקה.

מורי
17-12-11, 08:54
סתיו,מדובר במשאבת בלם תפוסה (קליפר).
אופייני לרכבים שאוהבים בוץ...:rolleyes:

יש לשפץ את המשאבות ב-2 הצדדים,ולהחליף גם את הרפידות (ההתחממות הזאת לא עשתה להן טוב.)

מורי

stavamrosi
17-12-11, 09:35
פירקתי את הגלגל השמאלי. מורי איך זה מסביר את התופעה שזה קורה רק אחרי נסיעה ארוכה במהירות גבוהה? ולא בכול נסיעה? אני מאמין שכבר נתקלת בתופעה? שלח לי עלויות בפרטית בבקשה. . .שבת שלום

ד ו ר ו ן
17-12-11, 10:23
פירקתי את הגלגל השמאלי. מורי איך זה מסביר את התופעה שזה קורה רק אחרי נסיעה ארוכה במהירות גבוהה? ולא בכול נסיעה? אני מאמין שכבר נתקלת בתופעה? שלח לי עלויות בפרטית בבקשה. . .שבת שלום
חיכוך גבוה.
משהו תפוס שם, ואם עלה עשן וריח שרוף אז מאד ייתכן שהרפידות מזוגגות ולא בולמות כמו שצריך ואולי גם נזק לדיסק.
לך למוסך בהקדם שיפרקו ויבדקו מה קורה שם.
בפעם הבאה המשיכה הפראית תסתיים במקרה הטוב בתאונה עצמית ובמקרה הרע בתוך מישהו אחר.

eyal1979
17-12-11, 23:16
סתיו!
אתה כנראה נהנה לממן את בעלי המקצוע בתיקונים שקשורים עם ההנאות הקטנות שלך(כמו נסיעה בבוץ)
;)
עצה שלי, וותר על נסיעות בבוץ, ובכסף שחסכת במקום תיקונים תשקיע בשיפורים.
קליפר שנתפס מריח(שרוף) כמו עוד פרק של תעופה בחקירה בנשיונל ג'אוגרפיק :cool:

-->