PDA

צפייה בגרסה מלאה : חומר לשטיפת מנוע ?

amir2cv
21-01-05, 17:51
היום התחלתי את שיפוץ מנוע הדיאן שלי.
המטרה היא לשפץ אותו לאט לאט ובנחת
ולהגיע לתוצאה מושלמת של מנוע מלוקק במצב תצוגה... ללא נזילות, נקישות או אובדן קומפרסיה...
רינגים, אטמים ומחזירי שמן כבר הגיעו מחו"ל... עכשיו נותר רק לשטוף את המנוע.
עבודה ממושכת היום אחה"צ עם קומפרסור ופיסטולט מלא בנפט לא הזיזו למנוע שנשאר מטונף...

הקיצר,
אני מחפש חומר טוב לשטיפת מנוע באמצעות פיסטולט או גרניק (לא נפט).

מישהוא יכול להמליץ על חומר יעיל ? איפה קונים ?

itay-rover
21-01-05, 18:07
שלום!!
:idea: אני לא יודע מה זה מנוע של דיאן(הייתי רוצה לדעת)אבל במנועים "ראית אחד-ראית את כולם"(זה ממש לא נכון)בכל מקרה לפי מה שהבנתי אתה הפשטת לגמרי את המנוע והבלוק במצב גולמי מה שאני עושה במקרים האלה זה קודם כל מנקה עם גרניק וקצת עזרה עים מברג את כל ריכוזי השמן והליכלוך העיקריים.לאחר מכן צריך לתת לבלוק להתייבש טוב ואז למרוח אותו בחומר מסיר צבע למתכת-יש להקפיד לעבוד עים כפפות כי החומר צורב בצורה נוראית ואז כעבור כחצי שעה לשטוף שוב עים הגרניק-יש להיזהר לא להתקרב יותר מידי עים הפנים בזמן ההתזה כי עלולות לעוף שאריות מהחומר מסיר הצבע לכיוון הגוף והפנים!!לאחר ייבוש כללי בעזרת לחץ אוויר לכל המעברים הקטנים ומעברי השמן,באים יש צורך ניתך לעבור עים מברשת פלדה מיסתובבת(כזו שמיתלבשת על משחזת ידנית קטנה)בזהירות רבה.
לאחר כל זה ממולץ לבצע שטיפה נוספת ולעבור טוב על כל מעברי השמן.
לגבי הצבע-אני משתמש בהמרייט יש לו הרבה גוונים והוא מתחבר טוב למתכת מעט חלודה(ג'ינג'ית)וכמו כן הוא עומד יפה מאוד בטמפרטורות המנוע(רק הבלוק והראש כמובן)
:lol:

amir2cv
23-01-05, 17:15
תודה על התשובה המפורטת.
דיאן = סיטרואן דיאן

חנן א.
23-01-05, 18:03
אם אין חלקי גומי במנוע, אז אני מניח (לא ניסיתי-אין אחריות) שחומר לניקוי מאיידים (לא הספריי המעפן שקונים בכל חנות, אלא חומר שמיועד לטבילת חלקי המאייד בתוכו) גם יעשה את העבודה, רק אל תשאיר אותו יותר מדי על המנוע-הוא יעלם.

אני מוותר לך על זה שהכנסת לכאן רכב 2X4 רק בגלל שהוא חמוד :wink:

amir2cv
24-01-05, 12:36
הוא גם חמוד
וגם רכב שטח.........

שכחת איפה נפגשנו לאחרונה? (הבור...)

-->