PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית ג'יפ ראשון

aviv1995
18-12-11, 22:44
היי חבר'ה,
עוד כמה חודשים אני אהיה בן 17 ואוציא רישיון, ואני רוצה לקנות ג'יפ.
הדרישות שלי מהג'יפ הן שהוא יהיה רכב שטח אמיתי ללא מגבלות, חסכוני בדלק וזול באחזקה.
החלטתי בסוף שהסוזוקי סמוראי עונה על הדרישות שלי.
אם אני ממש אתאמץ יהיו לי 20000 ש"ח אבל התקציב שלי נכון לעכשיו הוא בסביבות ה17 ..
הסתכלתי ביד 2 יש שם כל מיני ג'יפים יפים באיזור ה17000 ש"ח והם בין השנים 92-94 פחות או יותר. אני מעדיף שהרכב יהיה מעל שנת 92 מכיוון שלאחר 20 שנה צריך להעביר אותו טסט פעמיים בשנה.
בתקופה הזאת המחירים של הג'יפים ממש זולים ולכן אני רוצה לקנות בחודש-חודשיים הקרובים, לפני כמה חודשים כשהתחלתי קצת להתעניין המחירים היו באיזור ה25-30 אלף ש"ח.
אני מעדיף סמוראי קצר ופתוח, לא קריטי אם הוא בלי מזגן אבל יהיה נחמד אם יהיה לו.
אשמח מאוד אם תוכלו ליעץ לי מה יש לבדוק פחות או יותר בשפה פשוטה, כי יש לי ידע בסיסי לגמרי ומהמדריך לקניית סמוראי לא הבנתי המון דברים הוא דורש רמה גבוה של הבנה וידע.
כמו כן אם אתם יודעים על סמוראי למכירה שעונה על הדרישות שלי אשמח אם תתנו לי את הפרטים שלו או טלפון של המוכר.
תודה רבה ולילה טוב

eysham
19-12-11, 09:04
אני לא מבין הרבה בסמוראים... (כלומר בתקופה שכן הבנתי בהם הם היו חדשים...)

בלי קשר לסוג הרכב, תשאיר לעצמך תקציב ליישור קו, תוספות מינימליות שתצתרך, ביטוח וכו'.
לא חוכמה להוציא את כל מה שיש לך - ועוד להתאמץ לשים קצת יותר - כדי להיתקע אח"כ כי אין לך כסף לדאוג לזה שהרכב גם ייתוחזק וייסע.

איל

ItayWitzer
19-12-11, 10:26
אתה רוצה למצוא רכב שמצב הבודי והשלדה שלו הכי נקיים שאפשר.
כשתמצא את הרכב הזה, תיקח אותו לבדיקה לפני קניה אצל מורי. מורי יגיד לך איזה בעיות יש במכלולים של הרכב וכמה יעלה לתקן.

מאחר וזה לא רק ג'יפ ראשון שלך, אלא גם רכב ראשון, הייתי מחפש סמוראי סטנדרטי לא משופר.
אתה צודק, טסט פעמיים בשנה זה לא להיט, מי כמוני יודע. אם זה כל כך מפריע לך, תחפש משהו מעל שנת 94, כי 92 אוטוטו 20 שנה...

מידבר
19-12-11, 13:39
לשטח סמוראי קצר מתאים לך כמו כפפה ליד אבל על הכביש אני לא בטוח שהייתי נותן לילד שלי לעלות עם רכב כזה מייד לאחר הוצאת הרשיון.

reuvenk
19-12-11, 15:46
ברוך הבא...
לדעתי גיל הרכב לא צריך להיות שיקול, שני טסטים בשנה זה לא סוף העולם ( ואני עושה את זה כבר שנתיים וחצי )
עדיף לך רכב שמור במצב פח טוב כי בסופו של יום הפחחות זה הדבר הכי יקר לתיקון בסמוראי
מצטרף להמלצה על מורי, הייתי חוסך הרבה כסף אם הייתי מגיע אליו לפני הקניה ולא אחרי
והייתי לוקח את האזהרה של מידבר ( מעלי ) ברצינות רבה צריך להתרגל לסמוראי זה לא ה..... ( על מה לומדים היום נהיגה? אני למדתי על בורה ) של המורה
זה רכב קופצני וקצת משייט פשוט צריך להתרגל קצת לא על כביש ציבורי
אם תגיד מאיפה אתה אני מניח שאנשים יוכלו לעזור ולהכוון אותך לרכבים למכירה

aviv1995
19-12-11, 16:14
אני מאיזור אשדוד.
אין לי בעיה שהתנהגות הכביש שלו לא תהיה להיט, אני עובד על טרקטור ישן כבר כמעט שנה ככה שאני רגיל לגיר וקלאץ' קשים, ובנוסף זה לא שאני רגיל לאיזה פרייבט חדש, שתהיה לי בעיה עכשיו להתרגל לג'יפ ישן.
ראיתי בינתיים 2 סמוראיים, אחד קצר סגור שרקוב וחלוד מלמטה בגלל שנסע הרבה בים ועוד כמה בעיות מכאניות שגרמו לי לרדת ממנו. השני קצר פתוח, מתוחזק היטב כמעט ובלי חלודה הרכב לא נסע בים ובגלל זה השלדה לא רקובה. בנוסף הבנאדם נראה אמין ומשקיען, עושה הכל לבד והוא לא איזה ילד שמשתולל. הבעיה היחידה היא שהוא 92 ואבא שלי פוחד מפעמיים בשנה להעביר אותו טסט, לי אישית זה לא מפריע.
אני יודע שאני צריך לראות עוד הרבה סמוראיים, ואשמח אם תוכלו לעזור לי אם תדעו על סמוראי למכירה שעונה על הדרישות שלי פחות או יותר.
בנוסף אשמח אם תגידו לי מאיזה דברים צריך להזהר כי כמו שאמרתי, קראתי את המדריך לבדיקת סמוראי לפני קנייה ולא הבנתי כמעט כלום, אני עוד לומד את הנושא.
וראובן- לשאלתך לומדים נהיגה בדרך-כלל על אוקטביה.

תודה לעוזרים

מידבר
19-12-11, 21:21
יקירי, זה לא ענין של גיר וקלאץ. זה ענין של מרווח בטיחות פאסיבי ואקטיבי קטן מאוד שהרכב הזה נותן לך אם אתה או נהג אחר בסביבתך עושים טעות.
נהגים חדשים וגם לא כל כך חדשים עושים טעויות כל הזמן.

aviv1995
19-12-11, 21:42
בסדר, לאט לאט אני אלמד איך לנהוג ולהסתדר איתו. תודה על ההארה, אני מודע לבטיחות הלקוייה שלו וגם הוריי מודעים לכך.
אשמח אם תוכלו לעזור לי במה שביקשתי בהודעה הקודמת.
תודה ולילה טוב

ItayWitzer
20-12-11, 12:51
יקירי, זה לא ענין של גיר וקלאץ. זה ענין של מרווח בטיחות פאסיבי ואקטיבי קטן מאוד שהרכב הזה נותן לך אם אתה או נהג אחר בסביבתך עושים טעות.
נהגים חדשים וגם לא כל כך חדשים עושים טעויות כל הזמן.

אתה מכיר ג'יפ בטיחותי? ב17,000 שקל?

אתה בעצם מייעץ לו לוותר על הרכישה.

ItayWitzer
20-12-11, 12:54
אשמח אם תוכלו לעזור לי במה שביקשתי בהודעה הקודמת.

ייעצתי לך למצוא סמוראי עם בודי ושלדה כמה שיותר נקיים מחלודה.

תחפש ג'יפ כמה שיותר מקורי, בלי קומבינות : מנוע מקורי, סרנים מקוריים וקרבורטור מקורי.

ברגע שאתה מתחיל עם השיפורים/שיפוצים/קומבינות, אתה מאבד את אמינות הרכב.

חוץ מזה, אי אפשר ללמד אותך דרך הפורום יותר מאשר המדריך לקניית סמוראי שקראת.

דבר אחרון : אבא שלך צודק, טסט פעמיים בשנה עם רכב ישן זה לא עניין פשוט, בטח שלא עם רכב שטח.

יש לך כסף לממן תחזוקה וטיפולים?

aviv1995
20-12-11, 16:04
ייעצתי לך למצוא סמוראי עם בודי ושלדה כמה שיותר נקיים מחלודה.

תחפש ג'יפ כמה שיותר מקורי, בלי קומבינות : מנוע מקורי, סרנים מקוריים וקרבורטור מקורי.

ברגע שאתה מתחיל עם השיפורים/שיפוצים/קומבינות, אתה מאבד את אמינות הרכב.

חוץ מזה, אי אפשר ללמד אותך דרך הפורום יותר מאשר המדריך לקניית סמוראי שקראת.

דבר אחרון : אבא שלך צודק, טסט פעמיים בשנה עם רכב ישן זה לא עניין פשוט, בטח שלא עם רכב שטח.

יש לך כסף לממן תחזוקה וטיפולים?

תודה רבה, כל פעם שאני רואה עוד סמוראי אני מרחיב מעט את הידע.
למה אתה חושב שטסט פעמיים בשנה זה לא לעניין? אשמח אם תוכל להסביר את עצמך מה ההשלכות של זה.
כפי שציינתי אני עובד על טרקטור ואחת הסיבות שאני רוצה לקנות את הרכב כמה חודשים לפני הרישיון היא שיהיה לי זמן להרוויח עוד קצת כסף לצורך ישור קו. אבא שלי גם יעזור לי אם אני ממש אצטרך למרות שאני לא מאמין שאני אגיע למצב הזה אני מכניס בערך 1000 ש"ח בחודש ועכשיו יש את חופש חנוכה ככה שאני ארוויח יותר מזה כי יהיה לי זמן לעבוד.

שגיא S
20-12-11, 17:20
קח בחשבון הוצאות:
צמיגים 2000 שקל
טיפול קרבורטור 500 שקל
מתלים מינימום 3000 שקל.
כל טיפול קטן עולה בערך 200 שקל
חוטי הצתה 80 שקל
כיוון פרונט 250 שקל
אישור בלמים / מוסך עולה כמה כמה מאות כל חצי שנה
לחרוט תוף (ברקס) כולל הדבקה מינימום 250 שקל...
החלפת מנוע בערך 5.5-6 אלף שקל
גיר בערך 1500-2000 שקל
סוויץ' עולה באיזור ה200-300 שקל
סטרטר יותר יקר משהו באיזור ה500 כנל לאלטרנטור
מצבר 500 שקל

שיהיה לך מושג לתמחר את היישור קו.

ishc
20-12-11, 19:28
סתם לידע כללי האישור בלמים תקף לשנה

raanan
20-12-11, 19:30
קח בחשבון הוצאות:
צמיגים 2000 שקל
טיפול קרבורטור 500 שקל
מתלים מינימום 3000 שקל.
כל טיפול קטן עולה בערך 200 שקל
חוטי הצתה 80 שקל
כיוון פרונט 250 שקל
אישור בלמים / מוסך עולה כמה כמה מאות כל חצי שנה
לחרוט תוף (ברקס) כולל הדבקה מינימום 250 שקל...
החלפת מנוע בערך 5.5-6 אלף שקל
גיר בערך 1500-2000 שקל
סוויץ' עולה באיזור ה200-300 שקל
סטרטר יותר יקר משהו באיזור ה500 כנל לאלטרנטור
מצבר 500 שקל

שיהיה לך מושג לתמחר את היישור קו.

שגיא, הרגת אותו ...
מזל שלא ביקש ייעוץ לחתונה . זה עולה הרבה יותר אפילו ברמה של טור הנדסי ...

רענן

שגיא S
20-12-11, 19:32
שגיא, הרגת אותו ...מזל שלא ביקש ייעוץ לחתונה . זה עולה הרבה יותר אפילו ברמה של טור הנדסי ...רענןרענן..לא רציתי לבאס. אבל עם 1000 שקל בחודש זה נורא קשה להחזיק רכב כזה.תחשוב רק להחליף צמיגים וההוא מושבת לחודשיים. וזה עוד לפני דלק וביטוח. צריך לחשוב על זה..

קליש
21-12-11, 17:40
עוד דבר חשוב - כמעט כל טיול של נהג מתחיל בשטח = תקלות.כל תקלה עולה כסף ולעיתים התקלה משביתה את הג'יפ, אלא אם מתקנים את הבעיה.ואם יתחשק לך לשדרג אותו: גלגלים חדשים, הגבהות, כננת, נעילות וכו', יהיו לך הרבה הוצאות נוספות שלא לקחת בחשבון.כל אחזקה עצמית של ג'יפ - בור בלי תחתית!! (אבל שווה כל רגע ושקל).אני אישית, במקומך הייתי "אוגר" עוד קצת כסף (אולי 5000 ש"ח נוספים) וגם אולי עובד במשרה חלקית כדי להחזיק את הרכב.בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה

aviv1995
21-12-11, 20:25
תודה רבה לכל העוזרים.
אבא שלי הציע לי אם אני רוצה שבמקום הסמוראי נחליף את הספורטאז' של אמא לג'ימיני שנת 2006 בערך ות'אמת זה הצעה נחמדה אבל אני קצת מתבאס מהסיבה הפשוטה שאני רוצה ג'יפ אמיתי פתוח שאני אוכל לעשות איתו הכל בשטח. שאם דוד שלי (בעל דיפנדר) יזמין אותי ליומיים במדבר יהודה או למסלולי עבירות אחרים אז אני אוכל לבוא איתו בלי לחשוב פעמיים ואוכל לעבור הכל. גם הקטע שהג'יפ פתוח מושך אותי מאוד. בנוסף זה מבאס להיות בשותף האוטו לא יהיה זמין לי מתי שארצה. ראיתי את הג'ימיני כבר בשטח והוא קצת ביאס אותי, בהמון מקומות שלנד קרוזר בסיסי עובר הוא מתקשה מאוד והרבה פעמים זקוק למשיכה ובחולות הוא חלש ומתקשה מאוד לטפס דיונות. הצעתי להורים שלי שבמקום זה נקנה סמוראי מהחדשים והמדוגמים וככה גם אין בעיה של תקציב אבל אמא שלי לא מוכנה לנהוג על רכב כזה. בקיצור מה אתם אומרים על ההצעה של הג'ימיני ?

moshik999
21-12-11, 20:31
לא יכולת אפילו לחלום על הצעה יותר טובה
תסכים להצעה ומיד.
כל מה שסמוראי עד שנת 92 עושה גימני 2006 יעשה יותר טוב.

שגיא S
21-12-11, 20:37
סמוראי סטנדרטי הוא לא מפלצת עבירות..בשביל זה צריך להשקיע בו. אמנם לא הרבה אבלב איזור ה5000 שקל לפחות.

ג'ימני וסמוראי סטנדרטי הם אותו דבר. ואכן אין תחליף לפתוח.

אם אתה רוצה סמוראי באמת מושקע ומשופר - אני מכיר מוכר עם סמוראי שמושקע בכמעט כל מה שיש לשוק להציע ב40 אלף...

aviv1995
21-12-11, 20:42
סמוראי סטנדרטי הוא לא מפלצת עבירות..בשביל זה צריך להשקיע בו. אמנם לא הרבה אבלב איזור ה5000 שקל לפחות.

ג'ימני וסמוראי סטנדרטי הם אותו דבר. ואכן אין תחליף לפתוח.

אם אתה רוצה סמוראי באמת מושקע ומשופר - אני מכיר מוכר עם סמוראי שמושקע בכמעט כל מה שיש לשוק להציע ב40 אלף...
סמוראי מוגבה עם צמיגים טובים יש לו עבירות מצויינת והג'ימיני ממה שראיתי והתרשמתי לא עביר הרבה יותר מהספורטאז', בחולות הקאיה גם טובה יותר. בנוסף אם אני אסע לטיול ויקרה משהו שיגרום לכך שהאוטו יהיה מושבת מספר ימים אז אין לאמא שלי אוטו בגלל זה אני פוחד.

נורי
21-12-11, 22:24
נו ,.אחרי כול הכיתובים האלה ,אתה בהחלט עוד תגיע רחוק רחוק..

ובכול זאת,
גם אני מאאאד ממליץ ואומר לך , לך על מה שאביך הציע לך,.כי אתה עדיין מאד מאד צעיר,והנה לך משהו שאתה יכול להתחיל איתו בקטנה ולאט לאט,
ועדיין לא יעלה לך כסף,שאותו כמובן תוכל להמשיך ולחסוך,
הס"כ שיש לך הוא כמובן עדיין לא מספיק למה שאתה באמת רוצה,.המשך בחיסכון, היה בן 18 ומעלה , אולי גם תיסתדר ואכשהו תצליח גם להכניס טיפה יותר,
ואז גם יהיה באפשרותך ללכת גם לדברים וכילים מעניינים יותר..
ההבדל מהיום ועד אז....??.........הניסיון אביב ., הניסיון ,.אומנם בקטנה עדיין ...,אבל בכאל זאת משהו...,כמו גם אפשרות מימון טיפה גדול יותר,
אני מבין אותך ואת הלהט שלך לגבי אחד משלך, ואך לא..??.גם פתוח..!,אבל
אני מזכיר לך,.
אתה עדיין מאד צעיר, ממש בהתחלה,.תיהיה בטוח שעוד יהיו לך כזה או אחר בדיוק כמו שאתה רוצה וחולם...,
אבל כרגע אביב.., תיתפשר..,{ אבא שלך צודק } וכול הרווח יהיה כולו שלך..
בהצלחה ...

aviv1995
09-01-12, 17:53
נו ,.אחרי כול הכיתובים האלה ,אתה בהחלט עוד תגיע רחוק רחוק..

ובכול זאת,
גם אני מאאאד ממליץ ואומר לך , לך על מה שאביך הציע לך,.כי אתה עדיין מאד מאד צעיר,והנה לך משהו שאתה יכול להתחיל איתו בקטנה ולאט לאט,
ועדיין לא יעלה לך כסף,שאותו כמובן תוכל להמשיך ולחסוך,
הס"כ שיש לך הוא כמובן עדיין לא מספיק למה שאתה באמת רוצה,.המשך בחיסכון, היה בן 18 ומעלה , אולי גם תיסתדר ואכשהו תצליח גם להכניס טיפה יותר,
ואז גם יהיה באפשרותך ללכת גם לדברים וכילים מעניינים יותר..
ההבדל מהיום ועד אז....??.........הניסיון אביב ., הניסיון ,.אומנם בקטנה עדיין ...,אבל בכאל זאת משהו...,כמו גם אפשרות מימון טיפה גדול יותר,
אני מבין אותך ואת הלהט שלך לגבי אחד משלך, ואך לא..??.גם פתוח..!,אבל
אני מזכיר לך,.
אתה עדיין מאד צעיר, ממש בהתחלה,.תיהיה בטוח שעוד יהיו לך כזה או אחר בדיוק כמו שאתה רוצה וחולם...,
אבל כרגע אביב.., תיתפשר..,{ אבא שלך צודק } וכול הרווח יהיה כולו שלך..
בהצלחה ...

תודה רבה על התגובה.
לאחר התלבטויות והתייעצויות עם הוריי הוחלט שהקאיה תשאר בינתיים. אבא שלי בינתיים גם נדלק מאוד על סמוראי והוא רואה שאני עובד המון בשבילו, הוא אמר שיעזור לי בהוצאות. בנוסף אמא שלי לא רוצה ג'ימיני, הוא קטן מדיי ולא נוח לה.
אז התקציב הוא באזור ה20 ואם הסמוראי יהיה ממש מציאה ששווה להשקיע בשבילה אז אפשר לחרוג מעט צפונה. התקציב לא כולל ישור קו.
יש אחד שעומד אצל מורי שנת 91 שמורי אומר שהוא במצב טוב. רוצים עליו 17 וביום שישי אני ואבא שלי ניסע למורי לראות אותו.
תודה רבה לכל העוזרים ושיהיה ערב טוב

ilan.sch
12-01-12, 17:26
בהצלחה
גם אוטו ראשון וגם ג'יפ זה לא פשוט ותמיכה מההורים זה קריטי.
לגבי הבטיחות אני דווקא כן הייתי נותן לילד שלי סמוראי, כי זה אוטו שאי אפשר לעבור את ה90-100
ואם עוברים את ה90-100 מרגישים כמה שהוא לא יציב ומסוכן ואז מנמיכים מהירות..
ואם הילד שלי יהיה כלכך טיפש לעשות נסיעה מסוכנת עם אוטו צ'וקומו מבחינה בטיחותית כמו הסמוראי אז כנראה שעשיתי עבודה לא טובה :)

תעשה חיים

-->