PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם מוט הברגה פשוט M20 מספיק חזק להארכה של מוט רדיוס בצירוקי???

DooM3
19-12-11, 00:03
חבר הגביהה צירוקי וצריך לכוון את הסרן כדי שיחזור לזוית המקורית
הוא העלה אפשרות לביצוע הארכה של מוטות רדיוס ע"י חיתוך המוט לשתים לרתך אומים על המוט החתוך ואת הכוון לבצע ע"י מוט הברגה

מוט הברגה פשוט מספיק חזק בשביל המטרה הזאת ?
אם לא איפה אפשר לקנות מוט הברגה שכן יעמוד במשימה?

תודה מראש

lizard
19-12-11, 06:20
ממש לא.
צריך להאריך את כל הזרוע או להחליף אותה לארוכה יותר.
מציע לחבר שלך לפנות לסדנאות שמתמחות בנושא. אחרת יתפרק לו בנסיעה.

DooM3
19-12-11, 19:22
ממש לא כי המוט חלש מדי ???
כול הרעיון של המוט הברגה זה שהוא יוכל להאריך אותה כמה שנדרש בלי להחליף (כמובן שהמוט ינעל ע"י אום נעילה)

השאלה היא יותר על המוט עצמו
זה גם פתרון שנתנו לו בכמה מקומות

talw
19-12-11, 19:39
אם בכל זאת תחליט לעשות לבד....
העצה שלי ,לעשות את הכיוון רק באחד הקצוות של זרוע הרדיוס,שמוט ההברגה יהיה מפלדה והכי עבה שיכול להיכנס לתוך צינור זרוע הרדיוס.
זה לא זול
אבל כל תעלול אחר כמו שהצעת עלול להגמר לא טוב .

DooM3
19-12-11, 19:49
נראה לי שאפשר שמוט בקוטר 30 יכנס יופי
אתה אומר לרתך אותו בקצה אחד ועם אום בקצה השני?
יש מוטות הברגה מפלדה בחנויות רגילות או שצריך להזמין
למה תעלול במקום להביא מיסב קצה עם אום (שהוא בעצם הכוון) להשתמש בשתי הקצוות שגם ככה יש אותם ,ואת הכוון לעשות ע"י סיבוב של כול המוט רדיוס ונעילה ע"י אום שיכולה לרוץ על המוט
ראיתי כאלה הארכות בעיקר למוט פנהארד(יכול להיות שהמאמצים עליו ממש קטנים ביחס למוט רדיוס)

talw
19-12-11, 20:09
אני אומר שתסתכל על מוטות כאלה שמיוצרים ע"י חברות מסחריות .
תשים לב איפה יש הברגות בתוך המוטות ,מה האורך שלהן,מה עובי מוט ההברגה,איך מוט ההברגה מחובר למיסב הקצה....

זה לא סתם

asafk
19-12-11, 20:15
ממש לא.
אתה יוצר ככה נקודת תורפה בחיבור בין המוט המקורי להברגה.

אסף.

reuvenk
19-12-11, 20:26
אז איך זה עובד במייסב קצה שמחובר עם הברגה? ( נראה לי שראיתי כאלה בכל מני שירשורים של בניה )

lizard
19-12-11, 20:31
מוט הברגה חלש מידי, בנוסף הוא מוט מלא מה שאומר שהוא חלש יותר לכיפוף מאשר פרופיל חלול.

מי נתן לו פתרון שכזה? שאדע לא להתקרב.
מה שכן אפשר לעשות ולגיטימי זה, במידה והשינוי לא גדול, לקנות קצה מיסב עם הברגה ארוכה יותר. אבל לא יותר מס"מ לדעתי.

כדי לוודא שוב שהבנתי, אתה רוצה לחתוך את המוט רדיוס במרכזו, לרתך לו אומים ולהשתמש במוט הברגה על מנת להאריך אותו למידה הרצויה?
במקרה הזה לדעתי הוא ישבר ו/או יתעקם.

DooM3
19-12-11, 21:13
אסף למה התכוונתה שרשמתה "ממש לא"

מיכה הארכה לא תהיה ארוכה יותר מה 5 ס"מ וגם זה יותר מידי כי כול הארכה של המוט תשפיע חזק על זוית הסרן ,לכן המאמץ לכיפוף יהיה קטן (בקושי יהיה מוט)
יותר מטריד אותי המתיחה והחוזק של ההברגות שלא יחרשו

asafk
19-12-11, 21:26
ה5 ס"מ האלה יהפכו לנקודת תורפה. ב"זרימת" המאמצים הרגילה במוט, הנקודות בהן יש את מירב המאמצים הם הנקודות החזקות ביותר. כאן אתה יוצר אזור מאמץ, ובו אתה שם חומר חלש במיוחד יחסית לשאר המוט. (מוט הברגה לא עשוי מחומרים חזקים)

אסף.

sos4u
19-12-11, 21:27
חבר הגביהה צירוקי וצריך לכוון את הסרן כדי שיחזור לזוית המקורית
הוא העלה אפשרות לביצוע הארכה של מוטות רדיוס ע"י חיתוך המוט לשתים לרתך אומים על המוט החתוך ואת הכוון לבצע ע"י מוט הברגה

מוט הברגה פשוט מספיק חזק בשביל המטרה הזאת ?
אם לא איפה אפשר לקנות מוט הברגה שכן יעמוד במשימה?

תודה מראש

רק תגיד לי שאתה צוחק, ולא מתכוון ברצינות.
או שלפחות זה רכב שלא עולה על הכביש.
לפעמים אני מגיע למסקנה, שחוקי התעבורה הדרקוניים שיש במדינת ישראל, מתאימים מאד לחלק מאיתנו ...

נמרוד
19-12-11, 21:50
מוט הברגה 20 מ"מ לא יספיק כמו שכתבו לך. אבל אתה צודק, אפשר לייצר זרוע מתכווננת. הזרוע הנפוצה היא של רוביקון אקספרס. היא עשויה מצינור בקוטר 38 מ"מ וההברגה בקוטר אינץ' ורבע - 32 מ"מ. נדמה לי שההברגה היא חלק חרוט מלא או מהולובאר (כלומר כמעט מלא), שמרותך לתוך הצינור הארוך יותר, ומוברג לצינור הקצר יותר. מוטות הברגה מסחריים עשויים מפלדה חלשה, אבל בורג אינץ' ורבע ארוך ומאיכות גבוהה יכול להיות בסיס מצויין לזרוע כזאת. החלק המסובך והיקר זה מה שבא בקצוות, לא הקטע של ההברגה.

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/without_watermark/XJ_cherokee_lift/rubicon_lower_adjustable_arm.jpg

עכשיו שאלה - החבר שלך על מתלים מקוריים? כי אם כן אז אין מה לדבר על להאריך אותם, הם לא מוטות אלא כיפופי פח (ראה תמונה). והאם החבר שלך מיצה את הכוונון המובנה בצד השלדה?

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/XJ_cherokee_lift/XJ_cherokee_rubicon_lift_report_007.jpg

DooM3
19-12-11, 21:58
יוסי בגלל זה שואלים לפני שמתחילים לעשות משהוא , מלשאול שום דבר לא יכול להשבר

ה5 ס"מ האלה יהפכו לנקודת תורפה. ב"זרימת" המאמצים הרגילה במוט, הנקודות בהן יש את מירב המאמצים הם הנקודות החזקות ביותר. כאן אתה יוצר אזור מאמץ, ובו אתה שם חומר חלש במיוחד יחסית לשאר המוט. (מוט הברגה לא עשוי מחומרים חזקים)

אסף.
זה השורה התחתונה שרציתי לדעת אם מוט הברגה רגיל יכול לעמוד בעומס

נמרוד הכוונה היא לא לקנות מיסבי קצה אלה להשתמש בקצוות שיש (בושיננגים) ולהאריך קצת ע"י ממוט
בקשר למתלים מקוריים אני מאמין שלא כי זה מה שהוא תיאר לי צריך להכנס מתחת לרכב שלו יכול להיות שבאמת אי אפשר לעשות כלום ולקנות זרוע חדשה

1.האם יש מוט שכן יכול לעמוד בעומס?
2. מה עושה את ההברגה במייסבי קוצה שמוכרים ברשת לכן חזקים מספיק (סוג חומר , טיפול טרמי , מיקום על המוט )??

תודה ראש לכול העונים

lizard
19-12-11, 22:07
1. אם יש אז הוא כנראה יעלה יותר מכל המתלה הזה.
2. סוג חומר, טיפול טרמי ומיקום על המוט.

נמרוד
19-12-11, 22:23
1.האם יש מוט שכן יכול לעמוד בעומס?
2. מה עושה את ההברגה במייסבי קוצה שמוכרים ברשת לכן חזקים מספיק (סוג חומר , טיפול טרמי , מיקום על המוט )??

1. כתבתי, בורג אינץ' ורבע באיכות טובה יעמוד בעומס ואתה יכול למצוא ברגים במגוון אורכים.
2. כן, סוג הפלדה, שיטת העיבוד וטיפולים אחרי העיבוד. מוט הברגה הוא לא משהו חזק, הוא לא נועד לאיפה שיש עומסים גדולים, אלא לאיפה שצריך הברגות ארוכות - שטנגות, מתקני קיבוע וכדומה.

DooM3
19-12-11, 22:45
תודה לכולם
קודם נכנס מתחת לרכב נראה עם זה אפשרי ומה האופציות

-->