PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לעזרה - עבודת פחחות ברמה נמוכה

asypeer
21-12-11, 23:04
אז ככה: לפני חודש פגע בי מישהו מאחורה וסדק לי את הפינה של הפגוש. בקטנה לגמרי. מכיוון שהוא הודה החלטתי לתקן. הלכתי למוסך בנתניה שאבא של חבר שלי עובד בו (הוא פעם היה בעל מוסך ועקב הסתבכות עובד היום כשכיר במקום אחר.זאת מתוך כוונה לקבל טובה חזרה בצורת צביעת הפגוש הקדמי בנוסף (מה שבמוסך אחר לא הייתי מקבל) במחיר עלות.
היום כשהוצאתי את האוטו חשכו עיני:
לא מספיק שמהצעת מחיר של 1200 ש״ח המחיר הסופי קפץ ל-2400 (אמנם השמאי אישר הכל, אבל עדיין..). איכות העבודה מתאימה למוסך מדרכה בעזה. מכיוון שהם צבעו את שני הפגושים כשהם היו מורכבים על הרכב, הצבע מאוד לא אחיד בנקודות מסוימות. הפחחות ממש גרועה והפגוש מחוספס בנקודות מסוימות. וחלק מחלקים שלא קשורים בכלל (בולמים, מיכל דלק) זכו גם להיצבע. אני מרגיש שפשוט חיפפו. אמנם לא מדובר על רכב חדש, אבל רבאק.. 2400 שקל (שאותם כנראה לא אשלם) - לא תצפו לקבל עבודה ברמה?? לתקן סדק ולצבוע פגוש אחורי ובקדמי רק לצבוע.
מה כדאי לעשות? אני מרגיש שבסהכ רציתי לתת לאבא של חבר פרנסה ובעצם קיבלתי תמורה גרועה מאוד..לא משתלם במיוחד.

BackDoorMan
22-12-11, 00:14
לא מבין, למה לא ניסית לדרוש משמאי החלפת הפגוש ?
אם כבר הלכת על תיקון הייתי ממליץ על צבעי הפיירינגים לאופנועים הם מאוד מיומנים בריתוך פלסטיק וגם בצביעה.
ממליץ על טירן אבל יש עוד.

asypeer
22-12-11, 07:18
הנזק לא ברמה של החלפת פגוש. לא נראה לי שאף שמאי היה מאשר החלפה.

BackDoorMan
22-12-11, 09:17
אז "עוזרים" לנזק להיות ברמה של החלפה. http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQF6p-Java4uoA1j5lSJmSVDEv7RwaRVdMn3GtmIlNMUYC Y68hxlTh_wQ

lizard
22-12-11, 09:32
פנית בחזרה למוסך ולחבר של אבא שלך?
תגיד לו שזה לא מקובל ואין לך שום כוונה לשלם.
אחרי זה תלך לפחח נורמלי שיתן הצעה לתיקון. רצוי מתחת ל2400 ש"ח.

asypeer
22-12-11, 10:23
לגבי "לעזור" לנזק - אני אמנם לא חסיד של חברות ביטוח. אבל זה משהו שאני לא אעשה, לצבוע את כל הפגוש ולתקן על הדרך שפשופים אחרים בצד השני שלו על הדרך - לגיטימי. אבל לרמות את הביטוח - קו אדום מבחינתי, אפילו שלא אני משלם (מקווה לפחות..)

BackDoorMan
22-12-11, 10:40
תתפלא עד כמה הענין ממוסד ואף בידיעת ואישור חברות הביטוח.
בפעם אחת לפני יותר מעשור היה נזק קל בדלת האחורית העשויה מפיברגלס, (שם שבר קל משמעותי יותר ממתכת),
הפחח אמר לי לא לדאוג ושהוא יסדר את הענין עם השמאי.
לתדהמתי השמאי שהגיע עם מצלמה כיוון כמו במאי את הפחח, איפה בדיוק להכות עם הפטיש כדי להגדיל את הנזק, ואז צילם ואישר החלפת דלת.

בפעם אחרת, פקידת חברת הביטוח שזיכתה אותי בהערכת נזק של 1500 ש"ח, אמרה לי בפירוש שאני רק צריך להביא קבלה על תיקון לכאורה ב 1500 ש"ח וזה יכול להיות כל דבר אחר שפחח עשה באוטו במקום תיקון הנזק מאותה תאונה.

בפעמים אחרות כל מה שנדרש זאת שיחת הבהרה (עם/בלי הפחח) עם השמאי והסבר לגבי נדירות החלקים, בד"כ הם נעתרים אם ההסבר מנומק היטב.
אבל צריך להזהר יותר מהפחחים, הם תמיד ינסו לדחוף חלפים תחליפיים באיכות נמוכה בגלל שולי הרווח הענקיים לעומת חלפים מקוריים (10% לעומת 50%)
בפעם אחת רבתי עם הפחח שניסה לדחוף ברוב חוצפתו פגוש תחליפי למרות שהשמאי כבר אישר לי מקורי.

asypeer
24-12-11, 00:13
לא יודע, אולי אני תמים.
מה שכן מעלה לי את הסעיף עוד יותר זה שעכשיו גיליתי שכל הפנסים האחוריים שלי לא עובדים!! כנראה שהם ניתקו לי שם משהו כשפירקו את הפגוש. מה שאומר שאני לא יכול לנסוע הביתה בלי שמשטרה תעצור אותי (מאוד יעזור לי לספר שנפלתי עם מוסך חלטוריסט..)
קיצר, אני מחזיר להם את האוטו בראשון על הבוקר שיסדרו את הכל או שאני מבטל להם את הצ׳ק וניפגש בבית משפט. אני אחכה לאור בשביל לצלם את על הפאקים בעבודה שלהם.

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=32.317969,34.899778

BackDoorMan
24-12-11, 00:52
גם אצל אותו פחח חצוף גיליתי מאוחר יותר שלא כל הברגים בפגוש חוברו לגוף, אין ספק שצריך לעמוד להם על הראש גם במחיר של כסאח,
אצלי זה הגיע למצב שפחח אחד (זכי שמו, ליד מוסך קפויה יהוד) נופף עלי פטיש אחרי שסירבתי לשלם על העבודה שבמהלכה הצליח הטמבל לשבור את המסילות מפיברגלס בדלת האחורית של ה ZX , ניסה לשכנע אותי להתרחק מהמקום כדי שלא אבחין בפדיחות, ואח"כ חיבר את חיפויי הפלסטיק בצורה מזעזעת ע"י ברגים קודחים פשוטים שקדח בחיפויים ובפיברגלס.

asypeer
26-12-11, 09:13
שאלה.. זה מוגזם מצידי לבקש שהם יצבעו את החלק כשהוא לא מורכב על האוטו? (זה גורם לכך שהצבע לא "תופס" במקומות שבהם אין גישה עם הפיסטולט). החזרתי להם את האוטו ואמרתי להם. התחילו להגיד שזה רק בחלקים חדשים ושאי אפשר לצבוע על סטנד ואז להרכיב.
אני אקח את הרכב היום אחרי הצהריים ונראה אם המצב השתפר. מה שהכי מפריע לי זה שהם דפקו לי את התאורה מאחורה. עם איכות הצביעה והפחחות נצטרך לחיות, אין לי כח להסביר לחאפר למה העבודה שלו נראית באיכות של השטחים.

-->