PDA

צפייה בגרסה מלאה : אלה למהנדסי מכונות-גלגלי שיניים

elitkh
22-01-05, 20:54
אני צריך קצת מידע על תכן וייצור של גלגלי שיניים-עם סברים ושרטוטים על זויות השיניים,סוגי מתכות,וכל ידע אחר שצריך כדי לתכנן ולייצר גלגל שיניים.
אם מישהו יכול להפנות אותי לאתר העוסק בנושא אהיה אסיר תודה

אלי

AvigdorAharon
22-01-05, 21:08
אני עדיין לא מהנדס מכונות (וכנראה שגם לא אהיה בגלגול הנוכחי), אבל תוכל לומר לאיזה צורך?
פשוט השבוע השתעשתי עם הרעיון של בניית גלגלי שיניים חדשים לטרנספר ליחס העברה נמוך יותר ל LOW.

אביגדור

נמרוד
23-01-05, 09:05
יש בספרים דוגמאת machinerys handbook.

אבל תגיד באמת מה הצורך. אם זה גלגלי שיניים "אמיתיים", שעובדים בעומסים כבדים, כמו בממסרת רכב - די חבל לך על הזמן. עלות הכלים גבוהה מאד, אז אם לא מדובר על סדרת יצור משמעותית, אין לזה הצדקה.

elitkh
23-01-05, 12:33
לא מדובר בגלגלי שיניים לעומס גבוה-מדובר במשאבת גלגלי שיניים.
צריך מידע בעיקר לגבי הגיאומטריה של גלגלי שיניים.
תודה
אלי

נמרוד
23-01-05, 19:57
זה לא בדיוק גלגלי שיניים.

אם אתה מתכוון למשאבה כמו של שמן מנוע או משאבת מים, חפש את המושג external gear pump, יש ים של חומר.

http://www.pumpuniversity.com

elitkh
30-01-05, 17:19
OK...קראתי קצת.
כעת אני זקוק לשני גלגלי שיניים זהים בקוטר הגדול מ50 ממ וקטן מ100-עדיף במידות מילימטריות-אם למשהו יש משהו כזה בג'אנק-אני אשמח לבוא לנקות לו את זה...גם אם זה דורש תשלום סמלי

אלי

MAZDA 4X4
31-01-05, 17:45
אל תשכח שלגלגל אחד חייב להיות מספר שינים זוגי ולשני אי-זוגי , אחרת יקרה משב שבו לאחר X סיבובים שן אחת תפגוש את השניה

אלכס.

אמיתי
31-01-05, 18:39
אני לא חושב שזה נכון
לפי דעתי תמיד שן של גלגל אחד יכנס לתוך רווח אחר

elitkh
31-01-05, 21:21
עניין אי הזוגיות הוא כדי לגרום לשחיקה שווה של כל השיניים
לא רלוונטי לגבי
תודה בכל אופן
אלי

MAZDA 4X4
31-01-05, 21:22
אמיתי , ראיתה פעם את 2 גלגלי השינים שנמצאים על גל הארכובה וגל הפיקות? , עם פעם תראה ותספור תראה שעל אחד יהיה מספר שינים זוגי ועל השני אי זוגי , זה נועד למנוע את מה שתיארתי למעלה.

זה היה סתם בתור דוגמא אבל במציאות בכל מנגנון גג"ש זה ככה.

אני לא כל כך יודע להסביר לך את זה אבל ככה לימדו אותי כשלמדתי הנדסת מכונות.

אלכס.

eran4x4
01-02-05, 09:10
אלכס,

אמיתי צודק, את הסיבה למספר זוגי \ אי זוגי ראה בתגובה של אלי.

-->