PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט איזה רכב מבין השניים

zvik
02-06-03, 00:18
הרכבים העומדים לנגד עיני הם דיסקו והיילקס שנת 97.
אני יודע עליהם כבר הכל
לי אישית חשוב העבירות(סטנדרטיים)
לאישתי חשוב הדיסקו(מעדיפה ממראה הטנדר)
אותי מדאיג האמינות שלו לאומת הטויוטה
אבל מנגד הנוחות והאוטומט (לדעתי) עומדים לזכותו.
כל שאר הפרמטרים לא מעניינים כרגע ולא רלוונטיים כולל כן EBC או לא EBC.

לסיכום:
מצד אחד חוסר אמינות אבל אוטומט ונוח יותר.(דיסקו)
מצד שני אמין ונעול.(טויוטה)
מצד שלישי האישה רוצה דיסקו היא לא מודעת וזה לא עולה בשיקוליה עניין האמינות שלדעתי משחק פה תפקיד משמעותי מאוד.

מה אתם אומרים וממליצים. :?:
המתלבט באמת. :? :?

נמרוד
02-06-03, 09:44
לא ציינת על אילו מודלים מדובר, או יותר נכון, מה התקציב.

בכל מקרה, אתה ואשתך עליתם על הנקודות העיקריות, ומה שנשאר - עניין של טעם. אליי באופן אישי ההיילקס מדבר מאד כתחליף ג'יפ, בתור רכב שני במשפחה, לצד פריבט נוח. אבל במידה והרכב המדובר יהיה רכב יחיד וישרת את האישה רוב הזמן, אז הטעם והנוחות שלה קובעים...

יוני5
02-06-03, 10:02
כן EDC או לא EDC משמעותי מאוד.
ראשית מבחינת הסחיבה של האוטו, ואם זה לא מעניין אותך אז אולי כדאי שתביא בחשבון את סוגיית הסחירות - רוב האנשים מחפשים עם EDC, מה שאומר שאחת כזו תימכר יותר מהר וביותר כסף. כך שאם אתה קונה בלי, דע לך שיהיה לך קשה להיפטר מהרכב מחד, אבל יש לך קלף מיקוח חזק בבואך לקנות, מאידך.
כך או כך, הטיוטה הרבה יותר סחירה.

יוני5

זאביק
02-06-03, 10:11
אני מרשה לעצמי להכניס לך שיקול שאולי לא חשבת עליו, אבל הוא מאוד משמעותי.
אשתך תטייל איתך ?
היא תהיה מוכנה לטייל איתך בהיילקס ?
זה שיקול מאוד חשוב אם אתה רוצה שהיא תקבל ותשתתף בתחביב החדש.

zvik
02-06-03, 19:16
הרכב הוא רכב יחיד במשפחה ושנינו נסע בו במידה שווה.
EBC או לא ,אתה מפספס את העניין בעצם הכניסה לנושא.
המחיר הוא כפי הנראה 75000 פלוס מינוס.
וזאביק זה לא הג'יפ הראשון ויש לי מספיק נסיון(לא ביצים כמו לך אבל ניסיון כן)
לא שאלתי מי יותר טוב רק ענין של בינו לבינה וכן עניין האמינות,נוחות וכו'
דברים יותר משפחתיים וארציים מאשר מי יותר ממי
סה"כ זה מסתכם ב: על מי אני הבזבז ממוצע חודשי יותר גבוה
על הרכב או על ריצוי אישתי
בעבר היה לי פוראנר ולא נשמעו תלונות מאישתי(נהפוכהו)אבל הארגז מביא לה את הסעיף
מה אתם אומרים:להכנס עם הראש בקיר או לעשות מה בז--ן שלי או להתקפל?

מוני דיסקו
04-06-03, 10:20
להיליקס שנת תשעים ושבע יש מקפירסון מקדימה אם אני לא טועה.
אם כן אז הוא נחות בהרבה מדיסקו שיש לו שני סרנים חיים :!:
וגם אם יש לו שני סרנים חיים, המתלים של הדיסקו הרבה הרבה יותר טובים כסטנדרט.
גם מבחינת נוחות וגם מבחינת עבירות.
המנוע של הדיסקו שנת 97 הוא טורבו דיזל EDC, וזה נותן לו יתרון מסוים לעומת ההיליקס.
כמו כן האוטומט הוא יתרון גדול מאוד לעבירות (ורק אחרי שהתנסתי הבנתי עד כמה).
ומבחינת נעילות, בהשקעה של כמה אלפי שקלים (וזה לא הרבה יחסית למחיר הרכב) אתה מקבל נעילת ARB קדימה ואחורה, וזה הרבה יותר טוב ממה שיש להיליקס במקור.
ונזכיר גם את התחת הגדול של ההיליקס :lol:
כך שמבחינת עבירות הדיסקו עדיף מההיליקס.
מבחינת אמינות לפי יודעי דבר ההיליקס עדיף.
אבל עם טיפול נכון, גם הדיסקו אמין (יש לי כבר שנה טפו טפו)
והחלקים של הדיסקו זולים בהרבה מהיליקס.
ונוחות, כאן אים מקום להשוואה בכלל.
הדיסקו משתווה לרכב פאר, בעוד ההיליקס הוא לעבודה במקרה הטוב.
גם אני בזמנו התלבטתי בין דיסקו להיליקס, ובסוף בחרתי דיסקו, ואחרי שנה אני לא מתחרט.
אם אתה יורד מגיפים לטובת האישה והנוחות, אז תעשה את זה כמו שצריך :twisted:
אם אתה רוצה לעשות מה בראש, קנה גיפ ופריווט. האישה לא תסע אתך לטיולים, אבל תוכל להתפרע כמה שתרצה עם הגיפ.

זאביק
04-06-03, 13:18
zvik
אני כבר לא בטוח שהבנתי מה אתה שואל . . . .
אתה שואל אם לקנות מה שבראש שלך וללכת נגד אשתך ?

אדי
04-06-03, 15:25
מוני , כמה תיקונים קטנים . היילקס 97 עדיים מגיע עם שני סרנים חיים , ב-98 הוחלף הדגם .
לא לכל הדיסקברי 97 יש EDC , אם אני לא טועה ברכבים בהם מורכבת בקרת שיוט יש EDC .

אדי

יוני5
04-06-03, 20:15
אדי, אתה לא טועה.

ומוני, להוסיף נעילה קדמית להיילקס זה הרבה יותר זול מלדיסקו.
או לוקרייט, בדיוק כמו CJ - מצב 2X4 ולוקרים כך שבכביש אתה לא מרגיש כלום.
או לקחת דיפ' ננעל אחורי מסרן מפרוקים (נשלט חשמלית) ולשתול אותו מקדימה - צריך רק לבנות את הרכיב שמפעיל אותו - ואת הידע הזה יש לבחור בשם יואב שעשה זאת (כמדומני יותר מפעם אחת) והוא מוכן ומזומן לעזור לכל דיכפין בחינם.

יוני5

מוני דיסקו
05-06-03, 09:54
יוני, מסכים איתך. להרכיב נעילה כפולה להיליקס יותר זול מלדיסקו.
אבל אתה מדבר על נעילה לא נשלטת (אוטומטית) וזה לא בדיוק אותו הדבר.
למצוא נעילה מפירוק ולהתקין - אני לא בטוח שלא יהיה יותר זול לקנות ARB משומש ולהתקין.
ו ARB לכל הדעות יותר חזק.
אבל לדעתי למשהו שמשקיע 75K על רכב יש מעט משמעות אים הוא יצתרך לשלם עוד 3 או 4K על נעילות.
המתלים של דיסקו הרבה יותר טובים כסטנדרט משל ההיליקס (קפצים ספרלים). זה מתבטא גם בנוחות אבל בעיקר בעבירות.
היה לי CJ לא נעול, והיה לי דיסקו. זה מול זה כסטנדרט הדיסקו עדיף בהרבה.
ופוטנציל השיפורים בספרלים גדול בהרבה מעלים.
הסרך של הדיסקו הרבה יותר קטן משל ההיליקס וגם זה נותן יתרון.
באופן כללי הדיסקו גם כסטנדרט וגם כפוטנציל לשיפורים עדיף (לדעתי) על ההיליקס.
ואני בכלל לא הבאתי בחשבון את הנוחות והאוטומט.
להזכירך, היליקס הוא רכב עבודה.
כמובן שאים תשאל אותי איזה רכב לקחת לשם עבירות אגיד לך CJ. אבל זה לא בגלל שהוא כל כך עדיף בעבירות, אלא שאתה יכול להשיג מכלולים במחיר מצחיק אם אתה שובר ( גיר מנוע סורנים וכו). וכמו כן המנוע בנזין (הדיזל הוא כמובן התפשרות שלי בדיסקו)
מכלולי ההיליקס עולים יותר משל הדיסקו, כנל חלפים. אז לקחת אותו לשם עבירות לדעתי הוא לא רעיון טוב.
עובדה מי שרוצה גם רכב עבירות שהו גם נוח, קונה דיסקו בנזין.

נמרוד
05-06-03, 10:26
מוני, שתית לנו חשיש?

דיסקברי יותר נוח, מרווח וכולי... אבל בתור מכונת עבירות היילקס סטנדרטי עדיף! יש לו נעילה אחורית, מקורית, יש לו סרנים חזקים ועמידים יותר, יש לו מרווח גחון גדול משמעותית - בכלל היילקס הוא רכב מהבודדים שמגיעים במקור בגובה "נכון". יש לו יחסי העברה מצויינים בתור סטנדרט. קפיצי העלים שלו לא רעים. אתה רשמת שפוטנציאל השיפורים של קפיצי עלים קטן משל קפיצים ספירליים? אני לא מאמין שכתבת את זה מוני. תחשוב שוב. בתור בסיס למכונת עבירות היילקס הוא ג'יפ-סגור-עם-מנוע-דיזל, עם רוב התכונות הטובות של ג'יפים ועם אמינות, עמידות, ואיכות הרכבה של טויוטה. שזה הרבה, מנסיון אישי.

ההתלבטות של האיש היא במקום, כי כשאתה בא לדבר על מכונות עם פוטנציאל שיפורים אמיתי, אין מה לעשות, בארץ אתה נשאר עם שלושה מותגים - ג'יפ, לנדרובר, וטויוטה. ובהעדר לנדקרוזר 80 משוק המשומשות שלנו, לצערי, ההילקס הוא התחליף הזמין והוא מתמודד ראש בראש מול הדיסקברי על אותה הנישה.

מה ההגדרה של הנישה הזאת? קצרה וקולעת:

"רכב סגור עם 4 דלתות ומנוע דיזל, שאפשר לדבר עליו בג'יפולוג"
:D

יוני5
05-06-03, 10:26
מוני אני לא מסכים איתך.

ראשית, נעילה. סרן משומש של היילקס כולל נעילה כ 3.5 K (כשכל מה שאתה צריך זאת הנעילה) - ואז יש לך נשלטת חשמלית. למיטב הבנתי, עדיף על ARB. ARB מפירוק? עשה טובה ואל תיגע. בARB צריך אחריות. תאמין לי, מנסיון (כואב).

קפיצים בולמים - נכון, המקוריים של הדיסקו מעולים, אבל כשאתה מגדיל צמיגים, או כשהרכב אינו חדש והקפיצים הגיעו לסוף ימיהם, אתה מחליף אותם, ואז דיסקו, היילקס, סופה, דיפנדר.... אתה משקיע 4.5K כך או כך.

אייכות נסיעה? את זה אף אחד לא יוכל לקחת מהדיסקו.
מחירי חלפים? לא יודע של היילקס, אבל עפ"י השמועה החישוב צריך לקחת הרבה בדיסקו ומעט בהיילקס. (מה אכפת לי כמה עולה מיכל מים או קורונה פיניון בהיילקס אם הם לא הולכים?)

יוני5

מוני דיסקו
05-06-03, 11:14
יוני, דעתך כבודך :wink:
אבל לדעתי אתה שוב מתעלם מהעיקר.
נעילה - אתה לא רוצה משומש - בסדר. עדין ההפרש הוא של 3 או 4 אלפים ואתה גם מרוויח קומפסור טוב. ותסכים אתי שאין כאן הפרש גדול. נעילת ARB חזקה בהר
מתלים - טובים או לא של הדיסקו טובים בהרבה ולו בגלל שהם ספרלים ולא עלים. וזה בדיוק ההבדל. מתלי עלים טובים מאוד מגעים לרמה של מתלי דיסקו סטנדרטים. תשפר דיסקו והיליקס באותו סכום ועדין תקבל מתלים עדיפים בהרבה בדיסקו.
ונוחות - טוב על זה אנחנו לפחות מסכמים :wink:

מוני דיסקו
05-06-03, 11:46
ונמרוד - אכן שתתי חשיש :lol:
מי היה מאמין שאגיד משהו טוב על דיסקו :roll:
בקשר לסרנים, צודק. אבל גם זה ניתן לשנוי בכמה אלפים.

יוני5
05-06-03, 15:41
מוני,

ראשית תענוג שיש מקום שאפשר לא להסכים בו כבני תרבות (ואני אומר את זה, לשם שינוי, ללא ציניות)

שנית, את סיפור ה ARB שלי אתה מכיר? - כדאי אחריות (גם כך הייתי צריך להגיע לאוסטרלים - ליצרן ע"מ לממש אותה.

מניין לך שהARB יותר חזקה מנעילה מקורית של טויוטה? מה גם שבחשמלית לא צריך להחליף אטמים כל 4 שנים וכיו"ב.

ספיראלי מול עלים, אני מסכים איתך שהם בעלי פוטנציאל גדול יותר, וכנראה שלעולם לא יגיע היילקס לנוחות של דיסקו.

סרנים סיפור של כמה אלפי שקלים? לא ראית בארץ דיסקו עם סרנים חוץ משל לנדרובר, נכון? אם זה שקול לנעילה נשלטת (כמה אלפי שקלים) אז בטוח שמלא חברה היו רצים לעשות את זה ולשים לוקרייט במקום ה ARB ולצאת באותו מחיר.
זה לא קורה, שלא לדבר על מיקום הביצה האחורית בסרני לנדרובר.

יוני5

ארז
05-06-03, 18:57
יוני מה הבעיה עם מיקום הביצה מאחורה בדיסקו?

יוני5
06-06-03, 00:32
שום בעיה, אבל להכניס דנה 44 עם ביצה במרכז הסרן אפשר חופשי? לא פוגע בכלום למעלה? הזוית לטרנספר לא משחקת?

יוני5

מוני דיסקו
08-06-03, 15:59
יוני התכוונתי להחליף את הצריה ולא את כל הסרן :roll:
יש צריות מחוזקות שפותרות (לדעת רבים) את בעית שבירת הצריות כאשר אתה מרכיב נעילה.
והן עולות מספר אלפים.
להחליף את כל הסרן זה רעיון מענין אבל די מסובך (אולי כשאצא לפנסיה :lol: )
למען האמת רוב השבירות ששמעתי היו בדיסקו בנזין. בדיזל נראה כאילו אין בעיה.
אשר לחוזק של ARB, זה מה שהיצרן אומר. מעולם לא שמעתי על ARB שנשבר (אבל יש לא מעט בעיות בתחום הפאנומאטי )
יש לו ארבע סטליטים במקום שנים, והוא גם בנוי בצורה יותר חסונה.

-->