PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה מנורות נדלקות בסופה בפתיחת סוויטצ'?

סופת המדבר
24-12-11, 16:05
שמתי לב שבסופות אחרות שפותחים את הסוויטצ'
נדלקות עוד מנורות חוץ מהמנורות תקלות
אצלי נדלקת רק המנורות תקלות (וכמובן מתכבה אחרי ההנעה)
אבל אצל אחרים ראיתי שנדלקות עוד כמה מנורות
ואני רואה שבלוח איפה שכל המנורות יש עוד כמה אופציות כמו מנורות אזהרה לחץ שמן
מנורת אזהרה לחום מנוע \מים וכו'...
מדובר על הלוח שעונים של סופה 96

landY
24-12-11, 18:14
אם נורת לחץ שמן לא נדלקת עם הסוויטש, החיישן תקול או נורה שרופה. מה שאומר שכשתהיה בעיה אתה לא תדע עליה בזמן

kobiarava
24-12-11, 20:39
אם נורת לחץ שמן לא נדלקת עם הסוויטש, החיישן תקול או נורה שרופה. מה שאומר שכשתהיה בעיה אתה לא תדע עליה בזמן

בסופה אין נורת לחץ שמן. הבית קיים כי הלוח הוא כנראה אוניברסאלי ועובד על עוד כמה רכבים שבהם יש חיווי כזה, אבל בסופה גם אם תכניס שם נורה היא לא תעבוד כי כלום לא מזין אותה (כנ"ל גם עוד כמה בתים ריקים כאלה), מה גם שאין צורך בנורת לחץ שמן כי יש שעון כזה.
עם פתיחת הסוויץ' אמורה להידלק נורית התקלות בלבד, בזמן התנעה (מצב START) נדלקת גם נורית הבלם.

קובי

zviki
24-12-11, 22:24
שמתי לב שבסופות אחרות שפותחים את הסוויטצ'
נדלקות עוד מנורות חוץ מהמנורות תקלות
אצלי נדלקת רק המנורות תקלות (וכמובן מתכבה אחרי ההנעה)
אבל אצל אחרים ראיתי שנדלקות עוד כמה מנורות
ואני רואה שבלוח איפה שכל המנורות יש עוד כמה אופציות כמו מנורות אזהרה לחץ שמן
מנורת אזהרה לחום מנוע \מים וכו'...
מדובר על הלוח שעונים של סופה 96
גם אצלי בסופה המצב דומה לשלך,אין כל חיווי נוריות -פונקציות שונות פרט לחיווי המשולש הראשי שנעלם לאחר ההתנעה. המצב הזה היה אצלי בשלושת הסופות האחרונות שלי. נורות איתות תקלות מהמחשב,פועלות תקין. איתות רצועה קרועה,אי טעינה, התחממות יתר, מופיע כחיווי של תקלה כללית [המשולש]

riko
24-12-11, 22:40
אצלי נדלקות שתי מנורות ונכבות לאחר התנעה
1. מנורת תקלות
2. מנורה כתומה , חיסכון בדלק או העברת הילוך

סופת המדבר
24-12-11, 22:55
החלץ שמן אצלי עובד על שעון מכני והיוניט מנותקת אבל בכל מקרה קובי אומר שגם ככה זה לא ידלק
גם השעון חום אצלי נותק וכרגע מורכב בקר טמפ' דיגיטלי
בכל מקרה איזה מנורה אמורה להידלק כשיש איזה תקלה?

zviki
24-12-11, 23:21
החלץ שמן אצלי עובד על שעון מכני והיוניט מנותקת אבל בכל מקרה קובי אומר שגם ככה זה לא ידלק
גם השעון חום אצלי נותק וכרגע מורכב בקר טמפ' דיגיטלי

אם אתה לא מכיר את חיווי נורית התקלות דרך המחשב: אז זה סיפור ארוך להסביר לך [כך אני חושב] דרך המחשב. אני כמעט בטוח שבאתר,לא שראיתי , מישהו כבר דאג להעלות את זה. או לקבל הסבר ממי שמכיר ליד הסופה. יש רשימת תקלות.
אני בכל אופן כבר חיברתי וולט מטר בניפרד [המד המקורי לא כל כך מדוייק ומראה קריאה כללית גסה]למדידת מתח המצבר בכל זמו נתון. ומתכונן בהמשך להתקין שעוני בקרה נפרדים לכל הפונקציות ויותר מדוייקים.

kobiarava
25-12-11, 05:45

נורית התקלות, שאותה לפי התיאור שלך אתה כנראה מכיר, ואמרת שהיא נדלקת בפתיחת סוויץ' ונכבית לאחר מכן (למען הסר ספק, הסמל הוא משולש בצבע אדום)

קובי

הדסופה
25-12-11, 07:27
ריקו,
נורית העברת הילוך הכתומה קיימת רק בלוחות של השנתונים המוקדמים, 1992 ואולי 1993. אח"כ החליף אותה שעון טורים ...
הד

סופת המדבר
25-12-11, 07:47
ברור שאני מכיר את המנורת תקלות והיא גם נדלקת לי לפעמים שיש איזה תקלה אבל אני שואל אם יש איזה מנורה ספציפית שצריכה להידלק עם תקלה ספציפית כמו נורת חום גבוה האם היא פעילה? מנורת טעינה אם אין טעינה היא אמורה להידלק? בכל מקרה כבר הבנתי שרק המנורת תקלות עובדת וצריכה לעבוד ומה עם המנורת אזהרה זאת עם הסימן קראיה באמצע ועיגול מסביב היא כמורה להידלק מתי שהוא?

zviki
25-12-11, 10:22
זו שאתה מתכוון אליה, החיווי של עיגול עם סימן קריאה+חצאי עיגול [כמרכאות] משני הצדדים המופיעה מעל המשולש ובצידו הימני היא חיווי -בלם יד משוך.
לפעמים היא דולקת אצלי ללא הפסקה גם שבלם היד משוחרר [כנראה השראה ממעגל אחר].אני מבטל אותה ע"י מס לחיצות על בלם הרגל טרם נסיעה.

zviki
25-12-11, 14:52
זו שאתה מתכוון אליה, החיווי של עיגול עם סימן קריאה+חצאי עיגול [כמרכאות] משני הצדדים המופיעה מעל המשולש ובצידו הימני היא חיווי -בלם יד משוך.
לפעמים היא דולקת אצלי ללא הפסקה גם שבלם היד משוחרר [כנראה השראה ממעגל אחר].אני מבטל אותה ע"י מס לחיצות על בלם הרגל טרם נסיעה.

תיקון: צ"ל כסוגריים

סופת המדבר
25-12-11, 14:56
היא אמורה ליהיות ''מחוברת'' לשסתום חלוקה מתחת למשאבה הראשית?

zviki
25-12-11, 16:03
אני צריך לחפור בכדי למצוא איפה נוצר המגע שמדליק את הנורה במשיכת הכבל עם הידית [אף פעם לא התעסקתי עם זה]

kobiarava
25-12-11, 16:40
צביקי, מה שאתה מתאר אומר שיש לך בעיה בבלמים. הנורה מוחחה 2 דברים: בלם יד משוך ומפלס שמן נמוך. היא מקבלת פיקוד ממיקרוסוויצ' בידית בלם החניה ובמקביל מיוניט על מפצל החלוקה במערכת הבלמים. אם זה המצב אצלך יכולות להיות כמה סיבות, מפלס נוזל בלמים נמוך, רפידותקדמיות\דיסקים שחוקים או בעיה ביוניט עצמו. צביקי, ג'יפאי מנוסה כמוך אמור לדעת שמנורה דולקת של מערכת בלמים לא מבטלים ב2 לחיצות על הברקס ו"יהיה בסדר"...

קובי

סופת המדבר
25-12-11, 21:21
מה היוניט הזאת ''קוראת''? אין שמן? אין לחץ שמן? אין חלוקה טובה?

zviki
25-12-11, 22:11
[QUOTE=kobiarava;424726]צביקי, מה שאתה מתאר אומר שיש לך בעיה בבלמים. הנורה מוחחה 2 דברים: בלם יד משוך ומפלס שמן נמוך. היא מקבלת פיקוד ממיקרוסוויצ' בידית בלם החניה ובמקביל מיוניט על מפצל החלוקה במערכת הבלמים. אם זה המצב אצלך יכולות להיות כמה סיבות, מפלס נוזל בלמים נמוך, רפידותקדמיות\דיסקים שחוקים או בעיה ביוניט עצמו. צביקי, ג'יפאי מנוסה כמוך אמור לדעת שמנורה דולקת של מערכת בלמים לא מבטלים ב2 לחיצות על הברקס ו"יהיה בסדר"...

מצטער על התגובה המאוחרת,המחשב הבייתי התבחבש אצלי אז ניצלתי את זה לחרופ קצת:)
הגיפ אצלי חדש דנדש [מחודש] לא חסר גרם של כלום, אני גם מעולם לא נותן למצב הזה להתקיים ויותר מזה גם -מחזיק רזרבות למקרה הצורך.רפידות, דיסקים, הכל הכל אצלי ג'דיד.ברור שהבעיה ביוניט. כתבתי שזה יתכן מהשראה כי החיווי של בלם היד לפעמים דולק קבוע, רק שכחתי להוסיף שהוא חלש, חיוור, לא יציב, לא כמו במצב נורמלי. משיכות והורדות של ידית בלם היד לא מפסיקות את התופעה, רק כמה מכות גז ברגל, מוזר אבל עובדה.
חוץ מזה וזה הכי חשוב. וותיק-נכון, מנוסה- נכון, כרס כבר יש -נכון, שיער לבן- נכון . יודע הרבה דברים- נכון..... אבל הכי נכון זה שאני לא יודע את הכל ולא מתיימר לדעת את הכל. אף אחד לא יודע את הכל . אין חיה כזאת. העניין הוא שאני לא מתבייש להגיד את זה . כל יום אנ י לומד דברים חדשים, על בשרי

-->