PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט האם לקנות polaris rzr או suzuki samurai

EranZ
24-12-11, 21:09
אני עוד 5 חודשים משתחרר מהצבא ורוצה לקנות רכב שטח ועכשיו אני מתלבט אם לקנות סאמוראי 94-98 ולבצע בו שיפורים או שפשוט לקנות רייזר שמגיע כמעט מצוייד לגמרי לשטח.

אשמח אם תוכלו לעזור לי בהחלטה ותסבירו לי על היתרונות והחסרונות של כל אחד

תודה רבה

reuvenk
24-12-11, 21:39
בוא נתחיל מזה שסמוראי זה רכב שיכול לנוע על כביש ציבורי ו RZR זה רכב לכיף בלבד ואי אפשר לנוע איתו ביום יום
חוץ מזה יש את השאלות המנחות כאן בפורום המתחילים תנסה לענות עליהן ולהחליט מה אתה רוצה מהרכב ואז נוכל לעזור יותר

EranZ
24-12-11, 22:02
למה בעצם אי אפשר לנוע עם הrzr על כביש יש לו אישור ברישוי לנסוע על כביש וגם המהירות המקסימלית שלו היא 100 שאפשר לנסוע איתו נסיעות של חצי שעה- שעה בכיף

nir.samo
24-12-11, 22:05
אני מבין את ההשוואה שניהם רכבי פאן אבל לרייזר עדיפות אך ורק אם -
1. המחיר לא מהווה שיקול
2. ישמש רק לטיולים
3. איך לך בעייה של הובלה לטיולים רחוקים

EranZ
24-12-11, 22:15
יש חבר במשפחה שקנה אחד חדש ובאמת לא נסע בו חוץ מבישוב ואפשר לארגן אותו בסביבות ה60 והוא 2010 חדש באמת עם כננת וכל המיגונים וסמוראי יעלה לי לפחות 40 אם אני ירצה להביא אותו ליכולות של הrzr וגם אז הרייזר יקח אותו בכל תחום אפשרי

reuvenk
24-12-11, 22:25
אני לא בטוח ש RZR יקח בכל תחום אפשרי אבל זה לא הדיון
מה אתה צריך מהרכב אתה צריך אותו גם ליום יום או רק לטיולים כי סמוראי מאפשר לך עוד דברים חוץ משטח נטו

EranZ
24-12-11, 22:30
נטו טיולים יש לי רכב בבית.. לי עולה שלושה מינוסים עיקריים
1.בחורף פשוט קפוא לנסוע איתו -שבסאמורי יש דלתות ומזגן שעוזר לך להשאר חיי.
2.ההובלה שלו
3.מיכל דלק קטן ייחסית מה שאומר שאני חייב לנסוע עם עוד ג'ריקן ספייר

רון נחמן
25-12-11, 12:27
לדעתי ההשוואה בכלל לא רלוונטית. מדובר על כלים שונים בתכלית -

הרייזר ייתן לך נסיעה שבילים מהנה בטירוף. מנוע נמרץ, מתלים שיודעים לעבוד. ישיבה נמוכה יחסית, רכב פתוח - באגי אמיתי עם רישיון כביש (ללא כבישים מהירים, כמובן).

הסמוראי כבד יותר, עם מנוע עצל. הוא ייתן לך הרבה יותר בשטח טכני כמו סלעים, אבל לא יהיה מהנה כמו הרייזר בנסיעת שבילים מהירה.

התקציב הדרוש לסמוראי טוב ומשופר נמוך משמעותית מהרייזר.

בוא תתחיל מהגדרת הצורך שלך, כפי שמפורט בשרשור המתחילים ב"ייעוץ לפני קנייה".

ishc
25-12-11, 12:57
לדעתי ההשוואה בכלל לא רלוונטית. מדובר על כלים שונים בתכלית -

הרייזר ייתן לך נסיעה שבילים מהנה בטירוף. מנוע נמרץ, מתלים שיודעים לעבוד. ישיבה נמוכה יחסית, רכב פתוח - באגי אמיתי עם רישיון כביש (ללא כבישים מהירים, כמובן).

הסמוראי כבד יותר, עם מנוע עצל. הוא ייתן לך הרבה יותר בשטח טכני כמו סלעים, אבל לא יהיה מהנה כמו הרייזר בנסיעת שבילים מהירה.

התקציב הדרוש לסמוראי טוב ומשופר נמוך משמעותית מהרייזר.

בוא תתחיל מהגדרת הצורך שלך, כפי שמפורט בשרשור המתחילים ב"ייעוץ לפני קנייה".

+1
אם המטרה היא פאן ליד הבית וגיחות קצרות לשבילים/בוץ וכו׳ אז RZR מנצח. אם אתה מחפש רכב קשוח לטיולים בתקציב מצומצם ועלויות אחזקה נמוכות לך על סמוראי. אם יש לך 60K וסמוראי זו לא השריטה שלך חפש משהו אחר ;)

Tom Bril
25-12-11, 13:02
רון, למען הדיוק rzr יהיה טוב יותר מסמוראי בכל תנאי השטח האפשריים.

זה פשוט פחות אוטו, סמוראי זאת גם ככה מכונת כביסה לעניים, היה לי כזה שנתיים והיום אני יודע חד משמעית שהייתי צריך לחכות או לחסוך עוד קצת כדי להתקדם למשהו יותר מעודן, אין פה בכלל השוואה rzr בלי לחשוב....

ניר ל
25-12-11, 16:19
rzr לא רואה סמוראי ולא שום ג'יפ אחר למען האמת בכל שטח ... , קר לך - תתלבש טוב , אבל זה לא רכב שמתאים לנסיעה בכביש ציבורי , במהירות גבוהה הרעש הוא בלתי נסבל וזה מיותר ומטופש לשחוק אותו בנסיעות מנהלתיות, גם לי נראה שאין ספק בכלל לאור מה שאתה מתאר - RZR

סולי
25-12-11, 20:08
יש לי על המחשב סרטון של חבורה של סמוראים וג'ימיני משאירים RZR מאחור בעליה רטובה בנחל שילה..
אפילו ג'ימיני אחד סטנדרטי יחסית חוצת מהגבהה קלה ונעילה צמיג שטח במידה מקורית, של זרקו בכבודו ובעצמו.
הייתי מעלה אבל אני לא חושב שכול בעלי הג'יפים ירצו לחשוף לוחיות וכאלה..

BlackStar
25-12-11, 21:35
למה בעצם אי אפשר לנוע עם הrzr על כביש יש לו אישור ברישוי לנסוע על כביש וגם המהירות המקסימלית שלו היא 100 שאפשר לנסוע איתו נסיעות של חצי שעה- שעה בכיף

אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש
ל אר זד ערס מותר לנסוע 40 קמ"ש כמו כול טרקטורון או מכונה ניידת
זה שהמהירות המירבית שלו היא 100 זה סיפור אחר וגם על תבנה על זה ויש לו המון המון חסרונון רעש \ צריכת דלק \ נוחות ישיבה \ ושוב רעש \ ואבק. לפעמים נדמה שהוא שואב אבק \ חלקים יקרים \ וריאטור חלש מאוד \ וכו וכו..

זו דעתי על המכונה מנסיון אישי מה גם שהוא לא מהנה כמו שנדמה די משעמם אפילו הייתי אומר בהצלחה

רון נחמן
25-12-11, 22:47
יש לי על המחשב סרטון של חבורה של סמוראים וג'ימיני משאירים RZR מאחור בעליה רטובה בנחל שילה..
אפילו ג'ימיני אחד סטנדרטי יחסית חוצת מהגבהה קלה ונעילה צמיג שטח במידה מקורית, של זרקו בכבודו ובעצמו.
הייתי מעלה אבל אני לא חושב שכול בעלי הג'יפים ירצו לחשוף לוחיות וכאלה..

קודם כל, זרקו זה מקדם עבירות רציני. אתה לא יכול להחשיב את הרכב סטנדרטי.

דבר שני, אחרי כל התגובות בנוסח "RZR יותר טוב מסמוראי בכל שטח, אין מה להשוות" אתה צריך להבין שאנחנו מדרדרים לוויכוח בנוסח "אני ניצחתי סופה בפתיחות ברמזור עם סמוראי", וחבל שזה יגיע לידי כך (כרגיל)...

הרכבים הם בעלי פרמטרים שונים, תקציבים שונים ואף מתאימים לבעלים עם אופי שונה בתכלית... בואו ניתן לפותח השרשור להגיב קודם על הצרכים שלו, ואז נוכל להגיב בצורה פחות יצרית ויותר קונקרטית.

הכוכב הכחול
26-12-11, 09:36
אתה צריך להבין שאנחנו מדרדרים לוויכוח בנוסח "אני ניצחתי סופה בפתיחות ברמזור עם סמוראי"

מה שדיי נכון....

http://www.youtube.com/watch?v=yFTcyIAo2Kc&feature=share
:)

mightyaad
26-12-11, 19:34
עם כל הכבוד לRZR....בשטח הוא לא יותר טוב מהסמוראי.
מבחינה מבנית נטו הסמוראי חזק פי כמה וכמה רמות. 2 סרנים חיים ומערכת הנעה של גלגלי שיניים ולא ווריאטור וכל מיני צעצועים כאלה.
משולשים כמו שיש בRZR נועדו לנוחות נסיעה ולא לחוסן מבני שהוא דבר הכרחי בשטח.
לסמוראי כמה שזה נשמע מוזר יש תא נוסעים מפנק ביחס לRZR.
אני מוכן להתערב שאם RZR יעבור מה שסמוראי ממוצע עובר בחיים שלו הוא יתפרק לחתיכות.

לדעתי הסמוראי יתן לך טווח רחב יותר של אפשרויות בשטח במחיר הרבה יותר נמוך.

-->