PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה מכונת כביסה מומלצת עם מירב שנות אחריות מלאה?

BackDoorMan
25-12-11, 16:37
המכונה הישנה אצל ההורים הושבתה סופית.
קראתי כמה שרשורים בפורומים מלפני שנתיים וראיתי שהיו מכונות שנמכרו גם עם 6 שנות אחריות מלאה.
בחיפוש בזאפ לא מצאתי כלום.

הכיוון הכללי הוא 1200-1800 ש"ח, רצוי 1000 סל"ד,
חשבתי על LG לא הבנתי מה היתרון בהנעה ישירה בה היצרן מתהדר, אבל זה נשמע טוב ועושה רושם.
סמסונג, כי יש להורים כבר פלזמה מאותה חברה.
אלקטרולוקס, כי אני אוהב שבדיות,
AEG שעוד לא החליטו אם המכונה גרמנית או איטלקית וסיפקו לי מדריך בשפה היוונית אותה אני מאוד אוהב, אבל כלל לא מבין.

כמעט כולם מספקים שנה אחת בד"כ של אחריות מלאה והשאר על המנוע,

yes1952
25-12-11, 21:50
אינני יודע עם עוד מייצרים
אך לנו יש מכונת כביסה LAVAMAT כבר שמונה שנים ללא תיקון
עכשיו בטח היא תתקלקל
יוסי

BackDoorMan
25-12-11, 23:19
LAVAMAT זה AEG .

Jacob80
26-12-11, 16:18
אני לא יודע להמליץ על מכונה טובה אבל אני יכול להמליץ לך על מכונה לא טובה:
BOSCH
קניתי לפני שנה את אחת היותר משוכללות שיש להם. התקלקלה שבוע אחרי תום האחריות והיבואן לא לוקח אחריות..

קובי

BackDoorMan
26-12-11, 18:52
כן , גם ככה לא חשבתי.
מצד שני יש יתרון למכונות החדישות הממוחשבות, כמות המים בכביסה ירדה ל 40 ליטר לעומת 100 ליטר במכניות.
עם המכונה הזאת (http://www.zap.co.il/ratemodel.aspx?modelid=752336) היה מבצע של ניופאן לפני כשנה כשסופקה עם 6 שנות אחריות מלאה.
עכשיו אף אחד לא מדבר על יותר מ 3 שנים, הרוב נותנים שנה אחריות מלאה ואח"כ רק המנוע מכוסה,
הלך הכרטיס ? תשלם סכום כמו עלות המכונה.
עוד טריק מלוכלך: יש אחריות אבל צריך לשלם על ביקור טכנאי 230 ש"ח וגם על החלפים יש לשלם, בכך בעצם רוקנה האחריות מתוכן.

BackDoorMan
10-01-12, 00:19
לבסוף נרכשה LG (http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=793442) ב- 2K מחנות אינטרנטית, אבל חווית הרכישה נפגמה קצת עם רמת השירות הנמוכה וכנראה המקובלת ברוב החנויות פה.
למרות התחייבות החנות
(Cell-Tec) ל- 3 ימי אספקה לכל היותר, כך שהתאמתי את סדר הזמנים ליום רביעי,
חלה דחייה (בתואנה של ספירת מלאי) והמכונה שהוזמנה ביום ראשון הגיעה ביום חמישי.
כלומר היתה אמורה להגיע בבוקר לפי האחראי, אבל כשהתקשרתי עצבני ב 12:00 לבדוק לאן נעלם המוביל, הם הסתפקו בהעברת הטלפון הנייד.

המוביל התפלא שבכלל מישהו תיאם איתי מבלי ידיעתו את טווח השעות, ואמר שיגיע בין 13:00 ל- 16:00,
ב 16:40 הם נחתו, פרקו את המכונה בסלון, רק מתקין מטעם החברה אמור לפתוח את האריזה, אבל פעולת תיאום פשוטה של טכנאי+מוביל גדולה מידי לברימאג.

אז הכביסה הראשונה נדחתה ליום שני ואחרי צעקות הוקדם ביקור הטכנאי ליום ראשון,
אתמול הטכנאי הגיע ואז הסתבר שהמכונה בקושי עוברת את הפתח, הצעתי לו לפרק את דלת המכונה והוא טען שלפעולה הזו
נדרש טכנאי שעבר הכשרה מיוחד לפירוק דלתות מכונת כביסה, לבסוף המכונה עברה את הדלת ללא שריטה.

ואז הסתבר שלעגלה נדרש תשלום נפרד, אחרי מיקוח המחיר ירד ל 216 ש"ח והמכונה הופעלה אחר כבוד.
היום הופעלה בפעם הראשונה עם כביסה אמיתית אבל להפתעתי בקושי נראו מיים בתוף, אני לא יודע אם המכונות החדשות עובדות
על כל כך מעט מיים שלא ניתן לראות לרגע את הכביסה משתכשכת במים, זה נראה מוזר מידי והתקשרתי לשרות(מ 9 עד 5) ב 16:30 אבל הטכנאי היחידי
החליט לחתוך הביתה קודם והתעלומה תפתר כנראה מחר.

בקיצור ברימאג וסל-טק SUCKS.

boaz avrahami
10-01-12, 03:09
ככה זה גם אם היית רוכש מכונה של יצרן אחר.
כולם מתנהלים באותה השיטה.
המכונה שקנית שוקלת את הכביסה לבד וממטירה מים לפי החישוב שלה.
בסיום הבגדים יוצאים נקיים ורטובים כנראה.
בכל מקרה מה אתה מתערב?
החלק הזה שייך לנשים אז תשאיר להם את הסמכות ואל תתערב

BackDoorMan
10-01-12, 10:33
במקרה הזה מדובר באימי, אישה מבוגרת מאוד שלא מתמצאת בכיתוב הלועזי שבממשק המכונה.
אצלי בבית ה AEG עובדת עם כמויות מים בריאות.

בכל מקרה המכונאי התקשר בבוקר, שמע את הסיפור וטען שהכל נורמלי וכך המכונות החדישות עובדות היום.
הוא לא ממש ידע לענות לי על השאלה איך הליכלוך מובל החוצה אם הכביסה רק רטובה.
המים חייבים להוליך את הלכלוך ולשם כך צריך יותר מהספגה.

boaz avrahami
11-01-12, 01:11
יש תהליך כביסה, שם לא צריך יותר מהרטבה.
ויש תהליך שטיפה שבו יש יותר מים שהם סוחבים את הלכלוך והסבון מהכביסה.

יש עוד כמה תהליכים כמו השריה, סחיטה וכו׳...

Saar
11-01-12, 10:39
למען הדורות הבאים, אני אמליץ על "לא סמסונג".
קנינו לפני קצת יותר מחצי שנה, הגיע עם מכסה שבור שלא הפריע לתפקוד (ולמען האמת גם לא ראו את זה), הטכנאי אמר שיחליפו. לקח להם יותר מ 3 חודשים להחליף את החלק...
הכביסה בסדר, מדי פעם היא ננעלת ולא נפתחת ואנחנו לא ממש מבינים למה, אחרי כמה RESTARTים זה מסתדר :)

BackDoorMan
11-01-12, 11:37
כמובן שלא שעיתי להמלצת הטכנאי לקניית תוספים, כל דבר עולה אצלם 200+,
הוא הציע פילטר לאבנית (הכי טוב לשמירה על חיי המכונה לדבריו) שמתחבר לברז ב 220 ש"ח,
המליצץ על רכישת מגן נחשולי מתח לשמירה על חיי כרטיס המכונה.

מה באמת מומלץ בקניה עצמאית ?

zivo
11-01-12, 22:14
מס' תובנות בנושא -
1- הכי טוב זה לדאוג לברז מים חמים ולקנות מכונה עם שתי כניסות מים (חמים וקרים), מה שאומר בד"כ מכונה אמריקאית. בהנחה שיש דוד שמש, זה אומר שבסביבות 300 יום בשנה, הכביסה זולה "וירוקה".
2- שימוש במים חמים חוסך את החימום במכונה ולכן מקטין את יצירת האבנית במכונה למינימום. זה גם מעריך את חיי המכונה וגם הכביסה לא מסריחה אם משאירים אותה, זמן סביר, במכונה.
3- זה נכון שרוב חומרי הכביסה מתפקדים טוב ב 30 מעלות \ מים קרים, אבל מים חמים מקטינים את כמות הסבון ומשפרים את הניקוי.
3- מכונה אמריקאית, אומר מכונה גדולה, מה שאומר בד"כ פירוק לצורך ההכנסה. גם במכונה החדשה שלי (לפני חודש), הם התווכחו כמו בישנה לפני 17 שנה ואימו לא לתת אחריות (אם אני אפרק לבד). הפעם היה יותר קל, הזכרתי להם את החוק החדש לגבי טיפול ברכב במוסך מורשה (ולא רק במוסך יבואן), אמרתי שיש לי טכנאי שלי (הם רצו 200 ש"ח) והזהרתי שאם לא ישלחו את התעודת אחריות אני תובע אותם. התפשרנו על טכנאי שבא לוודא שהמכונה הותקנה כראוי, וישאיר תעודה.
4- אבנית- אם אין לך מתקן מרכזי נגד אבנית (סיליפוס), אז מאוד ממולץ להוסיף למכונה מתקן משלה. לי יש מתקן מרכזי ובכל זאת הוספתי מגנטים (לא יעזור, לפחות לא יזיק), במחיר של 200 ש"ח יש לך מגנטים לכל החיים. בסופו של דבר המכונה שרדה 17 שנה עד שהלך "הגיר", כך שכראה לפחות בנושא של אבנית אני נוהג נכון.
-5 בבררות של מכונה חדשה כל 3-4 שנים באלפיים ש"ח לעומת 4.5-5.5 ש"ח כל 15-17 שנה, אני מעדיף להתעסק בנושא פעם ב 15 שנה ולחסוך הרבה כסף על אנרגיה לאורך כל השנים.

BackDoorMan
11-01-12, 22:26
השאלה אם עושים עדיין מכונות שמחזיקות 17 שנה.
אם הייתי יכול להרשות לעצמי הייתי קונה מילה.
הן בנויות כמו שצריך, הדוד החיצוני עשוי מנירוסטה, במקום פרופילן כמו ברוב המכונות היום, אז אם שכחת מטבע או משהו מתכתי קטן לא יווצר חור.
המשקולות לייצוב המכונה עשויות מברזל יציקה במקום בטון כמו בפשוטות העם, שעם השנים מתפורר מהויברציות.

yes1952
11-01-12, 23:13
אדון מכונת כביסה
מגן ברקים יש בכל הום דיפו ולא יקר
ובכלל אתה צריך לבנות פרגולה עכשיו ולא לכתוב במחשב
לגבי אבנית
יש חומר מנטרל אבנית אשאל את הגברת מחר בבוקר במה היא משתמשת
יוסי

-->