PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכונת קפה אוטומטית או מכונה+מטחנה צמודה?

אוקטבה
25-12-11, 17:11
שלום לכולם,

אני רוצה לשדרג את מכונת הקפה שעובדת על קפסולות.

מתלבט בין מכונה שטוחנת לבד את הפולים ומכינה קפה לבין מכונה מקצועית ראש אחד בתוספת של מטחנה ליד.

הארות והערות יתקבלו בברכה כמו גם המלצות ספציפיות על מכונות/מקום רכישה מועדף.

בתודה מראש ללוגמים ומקלידים

צחי

balmog
25-12-11, 17:34
לדעתי מכונה + מטחנה צמודה נותנת את הפתרון האידיאלי ומשחררת אותך מהשיעבוד לקפסולות היקרות.
אתה יכול ליצור את התערובות לפי הטעם שלך ...
אני רכשתי את שלי בחנות בשם "crema" ברמת ישי - לא החנות הכי זולה אבל יחס מקצועי, סבלני ואדיב !

shay_love_off_road
25-12-11, 18:08
אני מעדיף עדיין את הפינג'אן,

tzurs
25-12-11, 18:29
לי יש מכונה ואני קונה את הקפה טחון מהבית קפה

שלמי
25-12-11, 18:37
אני בעד ההפרדה בין המטחנה למכונה.
מכונה מקצועית עם ראש אחד זה שידרוג רציני למכונת קפסולות (עם כל הכבוד)
דבר עם גלעד, חבר בפורום, מחברת אינטרפרק :

http://www.interpreq.co.il/

boaz avrahami
25-12-11, 19:51
מה ההבדל במחיר כשמדובר בקפה איכותי בין קפסולות לבין קפה טחון?לפני כמה שנים עשיתי חשבון בשקלול עם מחיר המכונה המשוכללת שצריך בכדי להפיק קפה טוב ממכונה שמשתמשת בקפה טחון.נדמה לי שיצא שנקודת האיזון היא כ 7000 ספלי קפה!בלי לחשב אגב ירידת ערך של המכונות.לפיכך אני עם מכונת קפסולות של לוואצה ומכין קפה טעים ובלי להשתעבד לנקיון והוצאה על מכונה יקרה...

revi3
25-12-11, 20:33
קפה טחון טרי במיקנטה ,כמה פשוט ככה טעים.

עידו לוריה
25-12-11, 20:45
בועז אתה טועה בגדול , מכונה שלך עולה כ -1500 ש"ח קפסולה עולה כ - 2 ש"ח .
המכונה שלי עולה כ - 550 ש"ח מנה קפה עולה כ - 57 אג' .
עכשיו תעשה את החשבון .
ולעניין למה שאתה שואל יש הרבה משתנים כמו , כמה כוסות קפה ביום , קפוצ'ינו או אספרסו ,יש הרבה אורחים , עם תוכל לענות על אלו אז אפשר יותר לכוון אותך .
בשום מכונה לא הייתי ממליץ לקנות קפה טחון מראש , הוא מתחמצן מאוד מהר ובדרך כלל לא טחון בגודל הרצוי .

עידו

BlackStar
25-12-11, 21:11
עידו
מכונה של לוואטזה מפז עולה 600 שח עובדת על קפסולות של 12 גרם בבתי קפה משתמשים ב 16 גרם
יש לך קפסולה טרייה בכול הפעלה תחזוקה מינימלית ללא צורך בשטיפה וקירצופים
ללא צורך בטחינה וסכנה של התיבשות הקפה וזריקתו לפח
עובדת אצלי כבר שנה + \ - מרוצה מאוד מה גם שעם נגמר הקפה ב10 בלילה אפשר לקפוץ לילו ולקנות קפה טרי :)

Gilad
25-12-11, 21:23
גילוי נאות - אני מתפרנס בין היתר ממכירת מכנות קפה וקפה.

זה מאד פשוט - אם אתה פריק של קפה וחשובה לך איכות החליטה וההקצפה - לך על מכונה ידנית עם מטחנה צמודה.
אם אתה מחפש נוחות על חשבון ״ביצועים״ לך על מכונה אוטומטית.

קח בחשבון שמכונה אוטומטית נורמלית בסיסית מתחילה ב4000 שח. במחיר הזה אתה יכול להשיג אחלה סט של מכונה ידנית +מטחנה שיתנו לך תוצאה טובה פי כמה מבחינת איכות קפה.

אם אתה פריק קפה אמיתי לך כמו שלמי על מכונת מנוף, משם אין לחזור אחורה...

לגבי מחיר כוס קפה - בין חצי שקל לקפה זול ועד בערך שקל לכוס קפה איטלקי טוב.

אתה מוזמן להרים טלפון או לקפוץ אלינו לאולם תצוגה להתרשם ולטעום מכל אחת מהמכונות.

גלעד
052-6115556

BackDoorMan
25-12-11, 21:42
ה ASCASO DREAM נראית חלומית, חבל רק שהיא מתומחרת כל כך אגרסיבית.

עידו לוריה
25-12-11, 21:44
עידו
מכונה של לוואטזה מפז עולה 600 שח עובדת על קפסולות של 12 גרם בבתי קפה משתמשים ב 16 גרם
יש לך קפסולה טרייה בכול הפעלה תחזוקה מינימלית ללא צורך בשטיפה וקירצופים
ללא צורך בטחינה וסכנה של התיבשות הקפה וזריקתו לפח
עובדת אצלי כבר שנה + \ - מרוצה מאוד מה גם שעם נגמר הקפה ב10 בלילה אפשר לקפוץ לילו ולקנות קפה טרי :)

המכונה שלך 600 של בועז 1500 זה בדוק אני שותה אצלו קפה ;)

עידו

boaz avrahami
26-12-11, 06:21
לפי הנתונים של גלעד יש פער של כ 3000 שח בין מכונה טובה עם פולים לבין מכונה כמו שלי שמשתמשת בקפסולות גדולות ומפיקה קפה טרי ואיכותי ללא לכלוך.

3000 שח הם 3000 כוסות קפה.
בכמה זמן אתה מחסל 3000 כוסות?

אצלי מדובר על 2-3 שנים במקרה הטוב...
זו הסיבה שאני בקפסולות הלכאורה יקרות.
בפועל יותר זול לי...

עידו, המכונה שלך נהדרת ולא זולה אבל יש הרבה עבודה מסביבה בנקיון.
לי זה לא מתאים.

boaz avrahami
26-12-11, 06:24
ולעצם שאלתו המקורית של צחי:
אם אתה אוהב ומוכן נפשית לטכס ארוך של הכנת קפה קנה מטחנה ומכונה.
אם לא, קנה מכשיר אוטומטי.

אגב, איזו מכונת קפסולות יש לל?

אוקטבה
26-12-11, 09:38
כיום יש לי מכונה של לוואצה.

מחיר קפסןלה כ2.5 שקל.

צחי

זרקו
26-12-11, 22:53
שלום רב,
אני מחזיק מזה 4 שנים מכונה ידנית של LA PAVONI - כן ידנית עם מנוף.... ולצידה מטחנה (ללא מחלק מנות) של RANCILO הדגם "רוקי".
את המכונה קניתי יד שנייה כחדשה- טיפ: רוב האנשים קונים אותה כי היא יפה ומתקשים להוציא קפה איכותי (פשוט כי אין להם סבלנות)- מחיר חדש אני מניח סביב 4K אני קניתי ב1K ואת המטחנה חדשה ב1.5K.
ההכנה:
מרגע שהמים רתחו במכונה לוקח דקה להכין קפה כולל טחינה של הפולים ישירות לידית- אין טרי מזה (עזוב ת'קפסולות...)

עלות קפה איכותי 16-17 ש"ח ל-100 גרם שזה 14 כוסות, נכון שזה לא זול, אבל זה טעים (תבדוק כמה כוסות אתה שותה ביום- 1? זה זניח המחיר גם 2, תשתה 10 יש פה בעיה ולא של המחיר....)

תרצה עזרה- תגיד.
נועם

boaz avrahami
27-12-11, 08:17
לתשומת לבכם, החל מהראשון לינואר המיסוי על מכונות קפה ועוד כ 699 מוצרים נוספים צפוי לרדת.

-->