PDA

צפייה בגרסה מלאה : אולי באמת השתגעתי?

illian
26-12-11, 20:28
​*גלוי נאות: ב- 6 שורות הראשונות מוקדשות לשפיכת הנשמה*

לפחות זה מה שאומרים לי כל האנשים הקרובים:(.

בני משפחה כבר לא מגיבים, רק מסובבים את האצבע ליד הצדע.

החברים מייעצים פסיכולוגים מוכרים ותרופות.

ולמה כל זה?

כי אני בסה''כ רוצה סוף-סוף להגשים חלום – לקנות את הג'יפ הראשון משלי, אפילו משומש ומבוגר

"תפשוט רגל על תיקונים”, הם אומרים. “תקרוס בגלל הוצאות דלק” הם מזהירים. “תבלה יותר זמן במוסך מאשר על הכביש” הם טוענים.

אבל אני כבר עברתי את השלב של התלבטויות ולא מוכן לוותר לטוב או לרע. חיים רק פעם אחת.

ובכן תודה לכל מי שקרא את זעקת נשמה הזו:D, נעבור לגופו של עניין.

ההחלטה לקנות ג'יפ כבר נפלה, התקציב הוגדר והדרישות נוסחו. אני צריך את עזרתכם כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

ניסיון בהחזקת ג'יפ: אין, היו רק פרייבטים מליסינג.
תקציב: 55-60 אלף כולל יישור קו.
ייעוד: רכב יומיומי עיקרי שלי + טיולים בסופ''שים
קילומטרז': כביש – כ-100 ק''מ ביום * 4 בשבוע.
מנוע: רק דיזל(סיבות: קילומטרז', סידור לסולר מעבודה).
גיר: אוטומטי או ידני
עבירות ושיפורים: רמה בינונית+אופציה לשדרג במחיר שפוי(עם אוכל בא הטאבון)
גודל: יכולת להסיע 4 אנשים + ציוד(רגיל לטיול ארוך+מיוחד: קיאק(גג) וציוד דייג)
דרישות מיוחדות: אמינות, צריכת דלק, זמינות חלפים חלופיים.

מה ראיתי עד כה:
טראנו ארוך(98-2.7): צפוף(צר), לא מצאתי תנוחת נהיגה נוחה, מנוע מרגיש חלש, לפי מה הבנתי פרונט חלש ומצריך טיפול אחרי טיול מאתגר.
טרופר ארוך(01-3.0): מספק את הסחורה אבל מפחיד בגלל 4JX1(מנוע) ובעיותיו הידועים.

מה עוד יש בשוק שיכול לענות על הדרישות שלי בתקציב שמוגדר? או שאין חייה כזו?(לא מאמין).
אני בכל זאת בן אדם שפוי ומבין שהדרישות שכתבתי הם בהרבה מקומות מנוגדות: כמו המחיר( קרי שנתון) והאמינות, היכולות שטח והנוחות ביומיום.
ולכן אני צריך את עזרתכם בכיוון בו יש להתרכז בחיפושים.

בתודה לכל מי קרא עד הסוף,
אילן.

BackDoorMan
26-12-11, 21:22
הטראנו 3 ליטר 2000 או 2001 בכלל לא חלש עם 170 כ"ס ולא מעט קג"מים הוא אפילו חזק מידי לכביש,

raanan
26-12-11, 21:22
יפה, הכנת שיעורי בית ...

המלצתי לך,
א. טרופר דיזל 3.1 (עד שנת 98 ) ידני .
מרווח, אמינות, עבירות, חוזק מכני, שורד יפה את השנים (חיצונית ופנימית)
ב. פאג'רו דיזל 2.8 .
דיי אמין, קשוח, עבירות טובה (בזכות נעילה אחורית), מרווח

הכי חשוב, לבדוק טוב ולמצוא את "האחד" (שמור ומטופל ורצוי כבר משופר).

בהצלחה
רענן

zviki
26-12-11, 21:34
קודם כל, סיגנון כתיבתך יפה , אפשר להבחין בו -שאתה ניחן בחוש הומור בריא. אני האחרון שיכול לייעץ לך מה לקנות. אני איש של JEEP ולא מסתכל ימינה או שמאלה. לא בגלל שהוא הכי טוב [לפעמים הוא לא כזה בכלל]. יש יפים ממנו אבל אין יפים כמוהו. אלא בשל העובדה שהוא היה "החברה הראשונה שלי בחיים" ואני שומר לה אמונים עד עצם היום הזה ואני כבר חטיאר.
אני רק מתייחס ל6 השורות הראשונות של דבריך.
כולם רוצים את טובתך, יש הרבה אמת בדבריהם. אל תעצור את החלום, פרוש כנפיים וצא לשמיים הפתוחים. אלה החיים הפרטיים שלך, לא הכל יילך בקלות, אבל - תגשים חביבי,תגשים.

illian
26-12-11, 21:36
הטראנו 3 ליטר 2000 או 2001 בכלל לא חלש עם 170 כ"ס ולא מעט קג"מים הוא אפילו חזק מידי לכביש,

BackDoorMan (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=5031),

הבעיה היא לא רק חולשת המנוע +מנוע 3.0 מורכב יותר (common rail) משהו שהוא בהחלט שיקול לרכב משומש.

המלצתי לך,
א. טרופר דיזל 3.1 (עד שנת 98 ) ידני .
מרווח, אמינות, עבירות, חוזק מכני, שורד יפה את השנים (חיצונית ופנימית)

רענן,
חשבתי עליו גם, עשיתי חיפוש ביד2 רובם כבר הרבה מעבר ל- 400K קילומטר. כמה עוד נשאר למנוע ולשאר הרכיבים מרכזיים עד המוות מזיקנה? שמעתי על בעיות בקלאץ' ותיבת הילוכים(ידני)

vortec5700
26-12-11, 21:37
בתקציב כזה ניתן לשקול טראקן או פגרו.

raanan
26-12-11, 21:44
רענן,
חשבתי עליו גם, עשיתי חיפוש ביד2 רובם כבר הרבה מעבר ל- 400K קילומטר. כמה עוד נשאר למנוע ולשאר הרכיבים מרכזיים עד המוות מזיקנה? שמעתי על בעיות בקלאץ' ותיבת הילוכים(ידני)

יש כאלו שהגיעו ל- 700 אלף ...
ג'יפ מחפשים "ברגוע" . אין מה להחפז (לי לקח שנה וחצי למצוא את "האחד")

רענן

BackDoorMan
26-12-11, 21:47
אין לי הכרות משמעותית עם הטראנו, שלא לדבר על הדור הקודם.
יכול להיות שזה ענין של טעם אבל לא היתה לי בעיה עם תנוחת נהיגה ובמסלול עבירות קל-בינוני נהניתי לנהוג בו.
הבוס שלי דאז שקנה אותו ב2001 מחזיק בו עד היום, וכסף זה הדבר האחרון שחסר לו.

illian
26-12-11, 21:49
כולם רוצים את טובתך, יש הרבה אמת בדבריהם. אל תעצור את החלום, פרוש כנפיים וצא לשמיים הפתוחים. אלה החיים הפרטיים שלך, לא הכל יילך בקלות, אבל - תגשים חביבי,תגשים.

zviki (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=12584),
תודה על החיזוק. יש לי כל כוונה לעשות את זה סוף-סוף.

illian
26-12-11, 22:11
ג'יפ מחפשים "ברגוע" . אין מה להחפז (לי לקח שנה וחצי למצוא את "האחד")
raanan (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=3034),
מסכים ב- 100%. אבל לא פשוט להתאפק אחרי שההחלטה התקבלה בייסורים רבים+צריך את הרכב ליוםיום.
מקווה שיקח לי פחות משנה וחצי.

ידוע לך על רסורס של מנועי 3.1 של איסוזו? מה הבלאי הטיפוסי? כמה עולה להחליף מנוע?

illian
26-12-11, 22:16
בתקציב כזה ניתן לשקול טראקן

מעניין..לא חשבתי בכיוון הזה בכלל. לא אסתיר שיש לי דעות קדומות בנוגע לקוראנים. איפה אפשר לקרוא על הכלי? או אולי אתה מחזיק באחד?

vortec5700
26-12-11, 22:24
אני לא מחזיק טראקן, אבל אני מכיר מספר אנשים שיש להם כזה והם מרוצים. סך הכל כלי טוב, דומה בתכונות שלו לפגרו, מערכת הנעה כפולה מאט פשוטה יותר והיא כמו לרוב רכבי שטח מתקופתו.

nirs
26-12-11, 22:25
טארקן וסראנטו הם בהחלט אופציות ראויות למאכל. צריך כמובן לבחון מהם השנתונים הנכנסים לתקציב.

illian
26-12-11, 22:40
הרגע בדקתי מחירי טראקן, שנת 2003 אפשר להכניס בתקציב.
שאלות הנובעות מארץ מוצאו: איך הוא שורד את השנים/טיולים? איך האמינות הבסיסית? חלפים מקוריים.תחליפיים? יכולות שיפור?
המחיר מפתיע לשנתון, המתחרים היפניים יקרים בעשרות %. שאלה ממה זה נובע?

דרור ברלי
26-12-11, 22:57
אני הכרתי טרופר 3.1 שעבר למעלה ממיליון ק"מ. על אותו מנוע. אמיתי.
אבל אוטו זה לא רק מנוע. זה מכלול של דברים.
מנועים אפשר לשפץ או להחליף, אבל אוטו שלם שמתרפט ומתעייף?...

אתה מחפש את הק"מ הכי נמוך, את המצב המכני הכי טוב. גם אם תצטרך לבדוק בשביל זה 40 כלים ואפילו יותר.
בתקציב שלך הייתי מחפש פג'רו Q ארוך (עד שנת 2000 כולל) עם מנוע 2800 שהוא דגם אמין ומוצלח ומוכח ואפילו היה נשאר לך קצת עודף בארנק.
ידני או אוטומטי - לשיקולך. נכון להיום, כל עוד אני בריא וכשיר, אני מעדיף תמיד גיר ידני וזה באופן עקרוני (נכון- אני לא ארכוש דגמי רכב מסוימים אך רק בגלל שהם הגיעו לישראל עם גירים אוטומטיים בלבד. גיר אוטומטי הוא בדרך כלל קללה, צרעת, וכמעט אין יום שבו אני לא מקבל הוכחה עד כמה אני צודק), אבל במקרה של הדגם הזה גם האוטומטי יהיה בסדר. כמובן שכל זה בתנאי שהרכב שמור ומטופל באופן מסודר + תיעוד, והק"מ נמוך ואמיתי (קל מאדו לבדוק א תזה) וללא טראומות. זהירות - רוב הכלים האלה עבדו קשה ונשחטו, וככל שהם מתיישנים ומחירם יורד, כך הם מגיעים לידים צעירות ותפרניות שמצד אחד מתעללות בכלי, ומצד שני מזניחות אותו ומתקמצנות על הטיפולים ואיכות החלפים. זהירות ושוב זהירות!

raanan
26-12-11, 23:07
אני הכרתי טרופר 3.1 שעבר למעלה ממיליון ק"מ. על אותו מנוע. אמיתי.
אבל אוטו זה לא רק מנוע. זה מכלול של דברים.
מנועים אפשר לשפץ או להחליף, אבל אוטו שלם שמתרפט ומתעייף?...

נכון ! אבל,
הטרופר 3.1 הוא שורד מצויין (אולי הכי טוב מכול ה SUV ) כולל מרבית המכלולים שלו.
אפילו הפלסטיקה בתא הנוסעים מחזיקה עמידה יותר משאר המתחרים.

רענן

illian
26-12-11, 23:23
פג'רו הוא בהחלט אופציה ראוייה+נעילה מהמפעל מוסיפה לו ניקודות.
הבעיה היא באמת למצוא אחד שמור, עברתי כמה וכמה מודעות ולא הגעתי אפילו לאחד שהיה שווה לבוא לראות....
+שמעתי שהכלי יקר יחסית באחזקה שוטפת ותיקונים ושהראשים של 2.8 נוטים להסדק.
בקיצור חומר למחשבה.
תודה על התגובה.

דניאל מאירי
27-12-11, 10:43
מה עם טנדר ?
לא בא בחשבון ?
דניאל

illian
27-12-11, 12:16
מה עם טנדר ?
לא בא בחשבון ?
דניאל

דניאל מאירי (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=3115) ,
לא, טנדר לא מתאים לי כרכב ליומיום.

illian
27-12-11, 12:22
שלום חברים,
תודות לכל העונים מאתמול והיום.
יש לי בקשה הבאה אליכם: אולי יש מישהו שמחזיק טרופר עד 98 או פאג'רו עד 2000 שיוכל להראות לי על רכב שלו ממה יש להזהר ולמה לשים לב בבדיקת הרכב מעבר לדברים שנכתבו במדריך ג'יפולוג? מה המוסך המומלץ במרכז או בשפלה לבדיקת רכבים מהסוגים הנ''ל?
גיאוגרפית אני מוכן להגיע לכל מקום מרעננה עד אשקלון.
שוב תודה לכל העוזרים.

שמוליקו
27-12-11, 12:44
אני מראשון לציון, פאג'רו 2800 98,
אתה מוזמן להתרשם

BackDoorMan
27-12-11, 15:48
יש טרופר ארוך ב 35K ביד2 עם 130K ק"מ.

moshik999
27-12-11, 18:54
אני מציע לך פאגרו Q ארוך 2.5 ידני .למה?
בעיקר כי יש היצע גדול יחסית עם רכבים שמורים בתקציב נמוך יותר ממה שאתה מחפש.
נכון הוא מעט חלש מ 2.8 אבל לדעתי יהיה לך הרבה יותר זול לאחזקה וכשתתרגל
לא תרגיש יותר שהוא מעט עגלה.

motorica.net
27-12-11, 19:11
אולי במקרה הפרטי הזה לאור מה שציינת שווה לך לרכוש מנוע דיזל.
אבל לרוב הציבור אני בדעה שמנועי בנזין הם בחירה טובה יותר.
ולו רק כדי ולהמנע מהתעסקויות יקרות מאד של משאבות סולר, מזרקים, טורבו, אינטרקולר, צינורות אוויר ,שמן ומים ..
מנוע בנזין פשוט יותר לתחזוקה והרכיבים היקרים ברכב מצטמצמים למנוע+תיבה וזהו בעיקרון.
צריכת הדלק הגבוהה יותר ברוב המקרים היא שולית לעומת הוצאות האחזקה היקרות אם לא שוחטות.

illian
27-12-11, 19:58
יש טרופר ארוך ב 35K ביד2 עם 130K ק"מ.

שנת ייצור? אם עד 98 עכשיו רץ להעביר בעלות, לא ראיתי דבר כזה בלוח. יכול לתת קישור?
תודה

illian
27-12-11, 19:59
אני מראשון לציון, פאג'רו 2800 98,
אתה
וזמן להתרשם

תודה רבה! בכיף. נתאם בה. פרטית.

illian
27-12-11, 20:14
אני מציע לך פאגרו Q ארוך 2.5 ידני .למה?
בעיקר כי יש היצע גדול יחסית עם רכבים שמורים בתקציב נמוך יותר ממה שאתה מחפש.
נכון הוא מעט חלש מ 2.8 אבל לדעתי יהיה לך הרבה יותר זול לאחזקה וכשתתרגל
לא תרגיש יותר שהוא מעט עגלה.

שמעתי שהמנוע הזה מכנית וטכנולוגת נחות לעומת 4M40 שנחשב למנוע מוצלח. שוב זה לא מבוסס על ניסיון אישי אלה יותר על חרישה על פורומים שונים.
בנוסף אם המנוע הזה מרגיש כמו טראנו 2.7 אני פשוט מעדיף לא לקנות כדי להתרגל אליו אחר כך.
בכל זאת תודה על העצה.

illian
27-12-11, 20:18
ולו רק כדי ולהמנע מהתעסקויות יקרות מאד של משאבות סולר, מזרקים, טורבו, אינטרקולר, צינורות אוויר ,שמן ומים ..
מנוע בנזין פשוט יותר לתחזוקה והרכיבים היקרים ברכב מצטמצמים למנוע+תיבה וזהו בעיקרון.
צריכת הדלק הגבוהה יותר ברוב המקרים היא שולית לעומת הוצאות האחזקה היקרות אם לא שוחטות.

נוטה להסכים איתך + שכחת לציין שבזין יותר מהנה ואין את ריח הסולר התמידי באוטו:rolleyes:
אבל דיזל זה מה שעומד כרגע על הפרק בישבילי.
תודה,
אילן

raanan
27-12-11, 21:10

אני באותה דעה !
ממליץ לך לחשוב על עוד אופציה,
ג'יפ בנזין "בריא" לטיולים , לצידו פרייבט זול ליום יום.

אני מיישם זאת.
מהחישובים שלי זה יוצא לי יותר זול מאשר להחזיק את הטרופר (בנזין) כרכב פנאי + יום יום.
בנוסף יש את היתירות שבזכותה אתה לא לחוץ על תיקון מיידי ובכך אתה חוסך כסף (בודק, מתייעץ, מחפש חלק חילוף במקום זול יותר או בפירוקיות)

רענן

אפיז
28-12-11, 00:42
מצטרף בגדול לרענן
גם אני מחזיק בנזין עם עלות שנתית מצחיקה 4300 ש'ח ביטוח מקיף +חובה כולל מיגונים והכול !!! רכב 2002 שמשמש לטיולים ואם חייב כרכב שני
אמין ביותר ,נוח ,מפנק, וישמש להרבה שנים קדימה ,אין כמעט הוצאות (אם לא עושים נזקים בשטח ) צמיגים כל 3 שנים ,טיפול פעם עד פעמיים בשנה בעלות מצחיקה
במקביל פרייבט וקטנוע שמבוטחים רק בחובה , העלות המיצטברת שנתית נמוכה יותר מאחזקת רכב דיזל לכל הצרכים (מניסיון אישי לא גחמה )
שלא נדבר על הנוחות שאם צריך טיפול או לשחק ברכב זה באיזי לבד בלי הפרעה ולחץ ,יש רכב אלטרנטיבי לשעת הצורך וכו'
ואם אתה רוצה באמת לחסוך ולהנות חפש טרופר 3100 ידני , רכב אמין ביותר חלפים בגרושים ( לא שיש המ שיתרלקל ,אין כמעט תקלות ) לא מקרקש הרכב לדעתי עם איכות בנייה הכי טובה מהשנתונים הישנים ,נוח מפנק ובעל ביצועים מעל ומעבר , ו....חסכוני בסולר בצורה מדהימה , שיפורים בשפע ובזול
2 האג' שלי לרשימה ... בהצלחה

motorica.net
28-12-11, 07:28
מעבר למה שצוין כאן ביתרונות של רכב בנזין, למי שמתחזק את רכבו לבד מנוע בנזין פשוט יותר לתחזוקה.
בהיבט של משק בית הרבה יותר קל להתנהל מול סעיף הוצאה ידוע של דלק אבל קשה מאד להתנהל מול הוצאות בלתי צפויות .

דרור ברלי
28-12-11, 10:14
ממתי מנוע בנזין V6 יפני הוא "פשוט לתחזוקה"?...
מישהו כאן לאחרונה ניסה להחליף לבד מצתים בפאג'רו?... (פירוק סעפת יניקה קומפלט)... או התנסה בתעלולי מנוע ה-V6 של פוראנר לדוגמה?

raanan
28-12-11, 10:23
מישהו כאן לאחרונה ניסה להחליף לבד מצתים בפאג'רו?... (פירוק סעפת יניקה קומפלט)... או התנסה בתעלולי מנוע ה-V6 של פוראנר לדוגמה?

לא מכיר את הפאג'רו. אבל מנוע הטרופר (בנזין) הוא מתכנון של GM ויחסית פשוט ולא מורכב לאחזקה.
(החלפת רצועת טיימיניג כולל החלפת משאבת מים מיסבי גלגלות ומותחן, פחות משעתיים עבודה. החלקים 1000 ש"ח לערך)

רענן

motorica.net
28-12-11, 10:36

אולי לא קל אבל בהחלט אפשרי גם למי שמתחזק לבד.
לעומת זאת להתעסק עם מזרקים, משאבות סולר,שיפוץ של טורבו כל זה לא יכול להעשות בתנאים ביתיים ונדרש ציוד מיוחד.

אין בכלל מה להשוות סיבוכיות של מנוע בנזין לעומת מנועי טורבו דיזל, הרבה יותר רכיבים ומערכות לתחזק.

דרור ברלי
28-12-11, 11:04
כשאתם אומרים "פשוט לאחזקה" מוטב שתהיו ספציפיים.
כן, בנזין בד"כ פשוט יותר לתחזוקה מטורבו-דיזל, אבל יש מנועי בנזין באמת פשוטים לתחזוקה (למשל, סופה) ויש כאלה שממש לא (פאג'רו).
אני כבר לא מדבר על SUV יוקרתיים מודרניים כמו טוארג למשל - שם כדי להוציא אלטרנטור למשל, זה כבר פירוק משני של כל המנוע מהאוטו. איזה כייף.

ורוב האנשים באמת לא עושים טיימינג לבד בחצר, אבל טיפול רגיל (שמנים, מסננים, מצתים) עושים ועוד איך. מנוע שצריך לקלף ממנו כמה שכבות ולהוריד ממנו סעפות רק כדי להגיע לפלאגים? לא להיט.

raanan
28-12-11, 11:15
אולי לא קל אבל בהחלט אפשרי גם למי שמתחזק לבד.
לעומת זאת להתעסק עם מזרקים, משאבות סולר,שיפוץ של טורבו כל זה לא יכול להעשות בתנאים ביתיים ונדרש ציוד מיוחד.

אין בכלל מה להשוות סיבוכיות של מנוע בנזין לעומת מנועי טורבו דיזל, הרבה יותר רכיבים ומערכות לתחזק.

צודק 100% ועוד ,
מנועי הדיזל המודרניים חייבים תחזוקה במוסך מורשה יבואן (נדרש ציוד מיוחד והם מתוחכמים ומורכבים מאוד . כולל לחץ הזרקה אסטרונומי ! )
מאידך, המנועים הוותיקים והאמינים של פעם (פחות מתוחכמים ובהספקים נמוכים 100 - 125 כ"ס), הגיעו לקלמוטרז' וגיל מופלג (13 שנים לפחות).
לכן מתחילים לצוץ הבעיות והתקלות (טורבו, משאבת הזרקה, אינג'קטורים וכו ..).

בקיצור, לדעתי בג'יפים הישנים (מעל 10 ) ההוצאה הכוללת (לטווח של שנה ויותר) לדיזלים יקרה יותר לעומת הבנזין.

רענן

motorica.net
28-12-11, 11:54
דרור תמיד אפשר למצוא מקרה קיצון לפה ולשם.
מה שנאמר לטעמי נכון באופן כללי ואני לא דואג או צריך לייעץ למי שמחזיק טוארג/קאיין/X5/ML/Q7.
מבחינתי שיקנה Q7 V12 דיזל ושיהנה.

ניצן40
28-12-11, 12:08
2 הסנט שלי הם
או לנדקרוזר 98 (חלקים יקרים)
או טנדר אוטמט (לדוגמא די מקס) 2004+ עדיף סגור מאחורה וצריכת דלק של עד 1:11
הכי טוב טנדר טיוטה ידני.....(מכור ומודה)

illian
29-12-11, 18:54
קודם כל תודות:
תודה לכל משתרם מזמנו. הופתעתי לטובה מהמענה המהיר והאדב של החברים יותר מנוסים ממני.

נשאר לי מספר שאלות:
האם החלפת מנוע,גיר או מכלול גדול אחר מהווה עילה לפסילת או זהירות כפולה של ג'יפ מועמד?(מתייחס בעיקר לטרופר 3.1 כי רובם אחרי החלפת מנוע)
ממה יש להזהר ולמה לשים לב בבדיקת רכב שעבר החלפת מנוע?

האם יש טרופריסט שיוכל להראות לי על הרכב שלו למה יש לשים לב בבדיקת רכב?

תודה רבה

vortec5700
29-12-11, 19:06
טרופר 3.1 אחרי החלפת מנוע (זה דווקא מנוע אמין)? אולי אתה מתכוון לטרופר 3.0 שיש לו בעיות עם מערכת הזרקה ושם באמת היו מקרים שהיה צריך להחליף מנוע.

אפיז
29-12-11, 23:17
כן, בנזין בד"כ פשוט יותר לתחזוקה מטורבו-דיזל, אבל יש מנועי בנזין באמת פשוטים לתחזוקה (למשל, סופה) ויש כאלה שממש לא (פאג'רו).
אני כבר לא מדבר על SUV יוקרתיים מודרניים כמו טוארג למשל - שם כדי להוציא אלטרנטור למשל, זה כבר פירוק משני של כל המנוע מהאוטו. איזה כייף.

ורוב האנשים באמת לא עושים טיימינג לבד בחצר, אבל טיפול רגיל (שמנים, מסננים, מצתים) עושים ועוד איך. מנוע שצריך לקלף ממנו כמה שכבות ולהוריד ממנו סעפות רק כדי להגיע לפלאגים? לא להיט.

קצת ניסחפת , הבענו דעה ספציפית (שמבוססת על ניסיון רב שנים של חברים ,עסק, ושלנו ) על טרופר בנזין לדורותיו ,ודיזל 3100 בלבד שאין להם קשר למנוע הבעייתי של ה-, 3000 ולא למנועים אחרים ,אילו מנועים קלים ביותר לטיפול גם של חובבן
הבנאדם מתייחס לנוחות ואחזקה באופן כללי זה מה שאני מבין , וטרופר בנזין או 3100 הם בין האמינים והמפנקים שיש בקטגוריה וכן מה לעשות הזולים ביותר באחזקה מחיר קניה ,דלק זה פונקציה של כמה הרכב נוסע ומהווה שיקול אחר לגמרי שלא קשור לאמינות או אחזקה וקיים לכל רכב שהוא יבחר .
יש עוד רכבים שיכולים להתאים אבל הלא מוחלט ביחס מחיר /תועלת של הגודל הנ'ל מול טרופרים מאותם שנתונים

סוזי המשתוללת
30-12-11, 00:07
לא מכיר את הפאג'רו. אבל מנוע הטרופר (בנזין) הוא מתכנון של GM ויחסית פשוט ולא מורכב לאחזקה.
(החלפת רצועת טיימיניג כולל החלפת משאבת מים מיסבי גלגלות ומותחן, פחות משעתיים עבודה. החלקים 1000 ש"ח לערך)

רענן

רענן
המנוע של הטרופר מתכנון של הונדה ומגיע מהלג'נד ומשתף המון חלקים
רק החיישנים הם gm

סוזי המשתוללת
30-12-11, 00:21

דרור כנראה שאף פעם לא יצא לך לעבוד על מנוע v6 כי אתה זורע פחד ואימה מיותרים
1)במנועים יפנים החלפת פלאגים מתבצעת פעם ב 1600000 ק"מ ואם מביאים מחו"ל זה גם עולה גרושים
כמה? 4 דולר לפלאג - בארץ
2)למנועי בנזין יש המון חלקי חילוף באמריקה מה שאומר שלטפל בהם זה בערך כמו לטפל בג'יפ סופה
3)האמינות שלהם גבוהה מאד ביחס לדיזלים של היום ,אצלי בעבודה יש לשלשה חברים פג'רו 2.8
כולם ללא יוצא מן הכלל עשו בתוך שנה וחצי ראש מנוע + משאבת מים וחלקם אף נהנה לסבסד טורבו חדש (עלות התיקון כמעט חצי מערך הרכב !!!)
לעומת זאת עזרתי לחבר לקנות טרופר בנזין מתוחזק ברמה טובה , יפה מאד קוסמטית (אוטו שנת 93 ..) משופר כולל נעילה והגבהות וכו' , עם מנוע דופק ..... ב 10000 ש"ח!!!
הבאנו מנוע יפני עם 215 כ"ס (60אלף ק"מ) עם כל האביזרים עליו ב..... 4500 ש"ח כולל מע"מ
העברת מנוע כולל העברה ברשיון...... 1000ש"ח
סה"כ פחות מ16000 ש"ח
ואז לקחתי אותו לעלייה שהפג'רו והטרנו לא הצליחו להגיע לחצי הדרך (דרדרת ללא תנופה) ואחרי ששניהם חפרו את העלייה למוות הוא נסע כאילו מדובר בכביש ;) וזה עולה הרבה פחות מסופה!!! כך שבהפרש הכסף אפשר לנסוע לפחות שנתיים שלוש על הבנזין :p

סוזי המשתוללת
30-12-11, 00:35
אני גם חושב שאתה מפספס בנושא הטרופר דיזל 3.0 "הבעייתי"
למה ?
כי מחיר הקנייה שלו כל כך נמוך ביחס לשנתון שזה כמעט עוול לא לקנות
מה יכול ללכת? עיקר הבעיות הן לא במנוע עצמו אלא במערכות היקפיות כמו מזרקים וגם שם זה יותר טעות של דיאגנוסטיקה מוטעית מאשר בעייה טכנית אמיתית
חיפוש קצר באינטרנט על נושא שרוולי מזרק יסביר את הבעייה
מי שחי בעולם המשאיות חוווה את זה על בסיס יומיומי אבל שם יודעים שהתופעות זהות לחלוטין לתקלת "הלך הראש " ואז לא כל כך מהר מאבחנים (בטעות כמובן) את בעיית הזיוף כבעיית מזרק או ראש "שהלך"
וגם אם נפלת על מנוע שהלך או גיר שכשל (סתם הקצנה מכוונת כן?) עדיין מחיר הקנייה כל כך נמוך ביחס למקבילים שלו (קינג/פרדו שגם הם סובלים ממלא תקלות אגב) ולעומת זאת איכות הבנייה שלו מהגבוהות שיש
היום עם הידע שיש לי בנושא הדיזל לא הייתי מהסס לקנות אחד (למעט העובדה שאני אוהב בנזין...)(או שניים - אחד לחלקים...)

סתם דוגמא איך אפשר לטפל בשרוולי מזרק בבית http://www.isuzu.org.il/isuzu/index.php?showtopic=10201

tzagi
30-12-11, 07:10
מנוע שצריך לקלף ממנו כמה שכבות ולהוריד ממנו סעפות רק כדי להגיע לפלאגים? לא להיט.

אבל זה גם לא אסון גדול, הזמנים השתנו ואתה מראה את גילך
במנועים מודרניים אין מה להחליף פלגים ובטח לא לפני 160000 ק'מ
לפני כחודש החלטתי להחליף את הבלגים במזדה MPV שנת 2000 מנוע 2.5 V6 עם 110000 מייל, אומנם לא תענוג גדול, אבל לא סוף העולם
אז הוצאתי את המקוריים, NGK פלטינום, ומצבם היה כמעט כחדש, ותאמין לי, אם כבר לא היו לי פלגים חדשים, (בוש פלטנינום-69 סנט חתיכה)
לא הייתי מחליף אותם בכלל, מיותר לציין, כלום לא השתנה והעגלה עובדת בדיוק כהיתה.
רוצה אמצא ואצרף תמונות של הבלגים הישנים- תתפלא.

סוזי המשתוללת
31-12-11, 23:03
אבל זה גם לא אסון גדול, הזמנים השתנו ואתה מראה את גילך
במנועים מודרניים אין מה להחליף פלגים ובטח לא לפני 160000 ק'מ
לפני כחודש החלטתי להחליף את הבלגים במזדה MPV שנת 2000 מנוע 2.5 V6 עם 110000 מייל, אומנם לא תענוג גדול, אבל לא סוף העולם
אז הוצאתי את המקוריים, NGK פלטינום, ומצבם היה כמעט כחדש, ותאמין לי, אם כבר לא היו לי פלגים חדשים, (בוש פלטנינום-69 סנט חתיכה)
לא הייתי מחליף אותם בכלל, מיותר לציין, כלום לא השתנה והעגלה עובדת בדיוק כהיתה.
רוצה אמצא ואצרף תמונות של הבלגים הישנים- תתפלא.

ג'ו
בטרופר לא צריך לפרק כלום כדי להחליף פלאגים - אז אולי הוא בכל זאת אוטו לא רע....:)

-->