PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון : קניית סמוראי ישן ושיפוצו לרמת הבורג VS קניית סמוראי חדש

Alley_Cat
27-12-11, 23:27
שלום , אני חדש כאן בפורום.
לאחרונה התחלתי להתעניין ברכבי עבירות בכלל ובסמוראי בפרט.
הבנתי שיש אפשרויות רבות ומגוונות כדי לשפר סמוראי בין היתר הגבהות , בניית כלובי התהפכות ואפילו החלפת מנועים.
אך לא נתקלתי בפרויקטים כאן מהארץ של שיפוץ סמוראי ברמת הבורג.
זאת אומרת : פירוק הבודי עצמו מהשלדה ונקיונה לחלוטין מחלודה וממה שעבר עליה ב20 השנים האחרונות. שיוף המרכב עד לפח וצביעה מחדש. ובקיצור , החלפת כל חלקי הרכב לחדשים [ומן הסתם גם 20 שנה מתקדמים יותר].
ברצוני לקנות סמוראי ולשפר אותו ברמה הזאת. לכן אני צריך את עזרכתם כדי לדעת אם כדאי לי לקנות נבלה שחוטה לחלוטין במחיר הכי זול שאמצא , כי בכל מקרה הכל יוחלף , או לקנות סמוראי במצב טוב ומשופר , ולא לקפוץ מעל הטבור.
בין הדברים שהייתי רוצה לשפר :
1.הגבהה והחלפה לצמיגי שטח מלאים , 235.
2.שיפוץ מתלי עלים ונעילות אחוריות וקדמיות.
3.בניית קשתות התהפכות לחלק הפתוח בסמוראי.
4.שיוף המרכב עד לפח , תיקון חלודה אם יש צורך , וצביעה מחדש.
5.קיצור מהלכים.
6.שיפור בלמים.
7.בניית פגושים מחוזקים , כנפונים ומדרגות צד.
8.החלפת המנוע שהבנתי שהוא בעייתי בסל"ד נמוך ובכלל , ישן. [הייתי שמח לדעת מה החוקיות בנוגע לעניין הזה]
ועוד כהנה וכהנה , תודה לעוזרים מראש.

נ.ב , מדוע לא ויאטרה בעצם?

GodsFather
28-12-11, 05:26
בין לקנות אחד תקין ללשפץ אחד רקוב יש הבדל אחד עם שני סעיפים - כסף וזמן.

אם יש לך הכסף והזמן לביצוע העבודות העצמיות, למה לא. אם אין לך אחד מהשניים, בדגש על הראשון - תקנה את הסמוראי הכי טוב שתמצא ותיישר קו בסיסי. יש כלים יפים בחוץ במחירים שפויים.

לגבי הויכוח הנצחי על "למה לא ויטרה" - ויטרה זה לא סמוראי, נקודה.

תחרוש על דפי הפורום, יש תשובות לכל השאלות שלך, כולל FAQ שעדיין רלוונטי ברובו.

הגבהה = שיפור/שינוי המתלים.
כלוב/קשת התהפכות - יש לך הידע ? או שתלך לסדנא
קיצור מהלכים (אני מניח גיר) = קיט הנמכה בטרנספר, זה גם עונה על שאלת החולשה של המנוע שהופך לרענן יותר מבלי להחליפו לאחד גדול יותר (לא חוקי)
ועוד כהנה וכהנה.

אז תתחיל לחרוש ומשם תחזור עם שאלות - מובנות בתוך השרשורים הישנים.

בהצלחה וברוך הבא.

שגיא S
28-12-11, 09:49
לי יש סמוראי ארוך סטנדרטי ולא משופר. הכל אצלי חוקי וברישיון. מבירורים שעשיתי ושמעתי, לשפר אותו כמו שאתה רוצהכמו שצריך זה עניין של כמה עשרות אלפי שקלים. רק הפחחות זה חמש ספרות בשביל לעשות כמו שצריך. צמיגי 235 זה לא חוקי רק שתדע, וכדי להכניס אותם לרישיון צריך קומבינות שאנחנו פה באתר נגדם.

ניר ל
28-12-11, 12:46
אתה חדש בפורום ולא הגדרת בעצם מה אתה רוצה ולאן אתה מכוון -

האם אתה מעוניין ברכב עבירות לצרכי תחרות, האם זה רכב שמיועד לנסוע על כביש ציבורי, האם אתה מתכוון לבצע את העבודות האלה בעצמך ומה הרקע וההסמכה שלך .

עד שלא תגדיר במדוייק, לא תזכה לתשובות ממוקדות וענייניות.

פרוייקטים של שיפוץ סמוראי ברמת הבורג לא שונים מפרוייקטים של שיפוץ סיקס או סופה הלכה למעשה. אין "סמוראי חדש" ואם תמצא רכב משופץ לטעמך אז בוודאי תחסוך לא מעט כסף. אם אתה ממילא מתכוון להחליף מכלולים - אז אין מניעה מלקנות רכב שחוט.
לגבי הגבהות, שינוי מידת צמיגים, קשתות והחלפת מנוע - הכתובת לשאלות היא משרד הרישוי . חלק מהשינויים יצריכו תקינה מיוחדת ויש לזה עלויות לא מעטות , אל תסמוך על שמועות ועצות בפורומים באינטנט- גש למקורות. תיקוני פחחות - עניין טריוויאלי, שיפוץ מתלים והתקנת נעילות דיפ' - גם כן , כל מוסך שמכבד את עצמו או מסגר קפיצים ישמח לבצע עבורך. שיפור בלמים - למה? , מדוע לא ויטארה? - תגיד אתה.

Alley_Cat
28-12-11, 13:10
תודה לעונים.
ניר , הייתי רוצה לבצע את העבודות האלה בעצמי. הייתי גם רוצה להאמין שיש לי את הידע הנחוץ , או שאני יכול לרכוש אותו מנסיון וטעיה או מהאינטרנט\ספרי רכב.
אך האמת המרה היא שנכון להיום אין לי שום ניסיון , רק רצון גדול להשתפר ולהכיר את הכלי שאני עומד לקנות הכי לעומק שאפשר.

לא לצרכי תחרויות , אבל נחמד לדעת שהרכב שלך יכול לעבור במקומות קשים מאוד.
רכב שמיועד לנסוע גם על כביש ציבורי בפעמים שאני חוזר מהצבא הביתה.
קראתי במילון המונחים את הערך 'שלדת סולם'. רשום שם כי ג'יפים בנוים כך במיוחד כי יותר קל כך להחליף את המרכב עצמו לאחד חדש כשהפח כבר נשחט. האם יש מצב לקנות רק מרכב של סמוראי? נאמר של סמוראי 98' ולהתקין על שלדה של 88'?
שיפור בלמים? מכיוון שלפי ההבנה שלי ככל שאתה מגביה את הרכב , מרכז הכובד משתנה כי אופן הישיבה של המרכב על הקפיצים [עלים\סלילים , אותו דבר לצורך העניין] דבר שגורם לערפול בהיגוי , ובעיתיות משהו בבבלימות פתע. או שאני אפילו לא בכיוון?

דרור ברלי
28-12-11, 13:47
לא, אתה לא בכיוון.
אין קשר בין הגבהת מתלים ליכולת הבלימה.
אם לא מגדילים גלגלים ו/או מגדילים מאד את משקל הרכב, ו/או מתגברים מאוד את הספק המנוע (מה שמייצר תאוצות חזקות יותר או מהירויות נסיעה גבוהות יותר) אין מה לגעת בבלמים. בטח לא בסמוראי, שככל הידוע מערכת הבלמים שלו מספקת לחלוטין. יש ג'יפים כמו סופה למשל, שמערכת הבלמים המקורית שלהם מלכתחילה לא מדהימה בעוצמתה ביחס לביצועים שהרכב מסוגל להם, ושם זה סיפור אחר....

בכל מקרה - במערכת בטיחותית כמו בלמים בטח לא משחקים! בטח ובטח לא לבד. לדעתי אפילו מי שמתחזק את הג'יפ שלו לבד לגמרי, מוטב שאת הטיפולים השוטפים במערכת הבלמים יבצע רק אצל בעל מקצוע מוסמך ומורשה.

כעיקרון - שילדת סולם בג'יפים לא נועדה להקל על החלפת מרכב. השיקולים אחרים לגמרי והם פשטות בתכנון ובייצור, אפשרויות לסוגי מרכבים שונים (קצר/ארוך, טנדר) יכולת נשיאת משקל, חוזק מבני וגמישות - שילדת סולם מסוגלת להתפתל על ציר האורך שלה במצבי הצלבה. תוכל לראות את זה קורה בפועל בעיקר בטנדרים, כאשר הם במצבי הצלבה חריפים, הארגז והקבינה לא מקבילים באותו קו.

וכן - בג'יפים בעלי שילדת סולם אפשרי להחליף מרכב. לא תמיד זו עבודה קלה ופשוטה ובכל מקרה, זה משהו שמבצעים רק כמוצא אחרון, בג'יפים שהמרכב המקורי שלהם נפגע קשה בתאונה או שסתם כל כך חלוד עד שאין טעם להשקיע בו בתיקוני פחחות. כמובן שרק החלפה למרכב של אותו דגם, היא קלה ו/או חוקית.
לעניות דעתי מרכב של סמוראי 98' יעלה בול על שילדה של סמוראי 88 ללא שום שינוי. לא חושב שיש כאן איזה שהוא שינוי מבנה שמצריך היתר מיוחד. מצד שני אני לא מכיר הרבה סמוראים שהגיעו לפירוק עם מרכב במצב תקין, אם בכלל, בטח לא ממודל גבוה כמו 98'.

ItayWitzer
28-12-11, 14:34
תודה לעונים.
ניר , הייתי רוצה לבצע את העבודות האלה בעצמי. הייתי גם רוצה להאמין שיש לי את הידע הנחוץ , או שאני יכול לרכוש אותו מנסיון וטעיה או מהאינטרנט\ספרי רכב. לפי דבריך יש לך את הידע, אז מה פשר השאלות?
אך האמת המרה היא שנכון להיום אין לי שום ניסיון , רק רצון גדול להשתפר ולהכיר את הכלי שאני עומד לקנות הכי לעומק שאפשר.
מעולה, אז תתחיל בזה שתקנה סמוראי סטנדרטי, מקורי ללא שום שינויים ותתחיל להכיר אותו
לא לצרכי תחרויות , אבל נחמד לדעת שהרכב שלך יכול לעבור במקומות קשים מאוד. סמוראי פשוט ורגיל עובר במקומות קשים מאוד
רכב שמיועד לנסוע גם על כביש ציבורי בפעמים שאני חוזר מהצבא הביתה. מתי תעשה את כל מה שרצית ? ברגילה פעם ב-4 חודשים?
קראתי במילון המונחים את הערך 'שלדת סולם'. רשום שם כי ג'יפים בנוים כך במיוחד כי יותר קל כך להחליף את המרכב עצמו לאחד חדש כשהפח כבר נשחט. האם יש מצב לקנות רק מרכב של סמוראי? נאמר של סמוראי 98' ולהתקין על שלדה של 88'? 98 ו88 לא מתאימים. אבל יש שנים מסויימות שהמרכבים זהים ב100%
שיפור בלמים? מכיוון שלפי ההבנה שלי ככל שאתה מגביה את הרכב , מרכז הכובד משתנה כי אופן הישיבה של המרכב על הקפיצים [עלים\סלילים , אותו דבר לצורך העניין] דבר שגורם לערפול בהיגוי , ובעיתיות משהו בבבלימות פתע. או שאני אפילו לא בכיוון?

ראה הערות מודגשות

Alley_Cat
28-12-11, 14:40
דרור , בבלמים לא התכוונתי להתעסק לבד.
מה לגבי החלפת קרבורטור? כמה זה באמת עוזר?
ואני מבין מהדיון שכדאי לרדת מהעניין ולקנות רכב במצב הכי טוב שאני יכול למצוא. ולהתאים אותו עם הזמן לצרכים והרצונות שלי.

shmil
28-12-11, 14:57
אלא אם אתה מכונאי, עם גישה לכל הכלים, ידע, וגם הנחות מפליגות בחלקי חילוף, כמעט תמיד משתלם יותר לקנות רכב מוכן בתקציב, ולא לקנות גרוטאה ולשפץ אותה.
כמעט כל מי שקנה גרוטאה כדי לשפץ לבד ולחסוך, מצא עצמו אחר כך בוכה על ההוצאה הכוללת.

ואני מבין מהדיון שכדאי לרדת מהעניין ולקנות רכב במצב הכי טוב שאני יכול למצוא. ולהתאים אותו עם הזמן לצרכים והרצונות שלי.
נכון מאד.

Alley_Cat
28-12-11, 17:26
ידידי יש נתון שלא הכנסת למשוואה - החלום

Alley_Cat
28-12-11, 17:34
ראה הערות מודגשות

איתי מצטער , לא ראיתי את התגובה שלך.
לגבי היציאות , יש לי זמן , אל תדאג.
תחושה של קצת אגרסיות מצידך , אבל תודה בכל זאת.

reuvenk
28-12-11, 17:56
תבדוק טוב מה החלום שלך, רכב לשחק איתו וללמוד אותו או לשפץ רכב מאפס
שיפוץ זו עבודת נמלים ארוכה וסזיפית
לעומת זה כל סמוראי שתקנה יהיו בו תקונים ודברים שצריך לסדר ועדיין הוא יהיה במצב נסיעה
תמיד יש מה לתקן לשפר ולסדר גם אחרי שנתיים וחצי של השקעה וטיפולים ומה לא
אז תבדוק טוב מה אתה רוצה ומה החלום שלך

ItayWitzer
28-12-11, 19:25
איתי מצטער , לא ראיתי את התגובה שלך.
לגבי היציאות , יש לי זמן , אל תדאג.
תחושה של קצת אגרסיות מצידך , אבל תודה בכל זאת.

רוצה לחסוך לך כניסה לבור בלי תחתית של הוצאות...

סורי.

mightyaad
29-12-11, 22:51
מחזק את מה שreuvenk אמר...
סמוראים הם ג'יפים ישנים שגם אם יהיו במצב טוב בעת הקניה יצריכו טיפול מסוים שיעניק לך את חווית השיפוץ שאתה מחפש.
הסמוראי הממוצע בישראל רחוק מלהיות מושלם...לכל אחד יהיה איזה כמה דברים שלא טיפלו בהם.
אם אתה אוהב לתקן ולשפר אני מבטיח לך שאתה תמצא שעות על גבי שעות של תעסוקה גם בסמוראי שנחשב במצב טוב מאוד.

הבעיה בגרוטאות היא שלרוב יש בהם דברים שהם פשוט לא ברי שיפוץ...כמו גלגלי שיניים שחוקים, מנועים גמורים חלודה שתפסה מכלולים למוות וכו'...אתה פשוט תצטרך להחליף הכל לחדש. זה לא נשמע כמו שיפוץ נכון?

GodsFather
30-12-11, 04:20
החלפת מכלולים זה החלק הקל והזול ביותר. פח רקוב או שלדה סדוקה, הם הבעיה היקרה שתיקון שלהם עולה המון ולרוב שווה לתחת אלא אם נופלים על בעל מקצוע שבאמת יש לו נשמה.

elitkh
30-12-11, 10:42
לשפץ סמוראי ברמה שאתה מדבר עליה יעלה יותר מלקנות ג'ימני משנים מתקדמות מאד אלא אם אתה עושה את כל העבודה בעצמך-ועדיין התוצאה תהיה רכב מיושן בן 20 שנה.
אם יש לך רגשות סנטימנטלים לרכב הזה-אז לך על זה-מכיון שהעדת על עצמך שאתה חדש בתחום הזה-ברור שזה לא המצב.
קנה ג'ימני בתול ככל האפשר ותצא הרבה יותר בזול

ניר ל
30-12-11, 17:14
קניתי מתנה לילד, דאון קלקר עם מנוע חשמלי rtf כלומר - מוכן לטיסה כולל הכל במחיר של 800 ש״ח , רק להדביק כמה חלקים, להוסיף סוללות למשדר ולהמריא... ככה נכתב במודעה. דבק ומאיץ עלו עוד 100 ₪ , עכשיו מה עם מטען מהיר לסוללה, לא חיוני ? ואולי עוד סוללות ליפו ספייר ? הרי לא נצא מהבית בשביל 15 דקות טיסה... הזמנתי מסין ב 300 ₪ נוספים. ומוט הקרבון-פייבר המקורי שמקשיח את הכנפיים חלשלוש, אז קניתי אחד מחוזק ועוד אחד להקשחת הגוף והזנב... 80 ₪ , נראה לי שאחרי כמה נחיתות לא מוצלחות נצטרך גם בלזה וסרט הדבקה מחוזק לשיפצורים, מדחף משופר זה must. בקיצור - אלוהים נמצא בפרטים הקטנים... אל תקל ראש בעלויות ובמורכבות של שיפוץ, גם אם בסה״כ מדובר בסמוראי קטן מקלקר.

הירשפלד יובל
30-12-11, 22:56
ידידי יש נתון שלא הכנסת למשוואה - החלום

" i have a dream " העלית לי זיכרונות ממשפט מפורסם שחלק מבאי האתר מכירים את מקורו והקשרו.כמי שמחזיק ארוך 87/88 למעלה מ-5 או 6 שנים תן לי לספר לך על חלקו השני של החלום -המציאות. בארץ בצורה חוקית לא תוכל מבחינת החוק / משרד רישוי / מכוני רישוי להגיע לרמות השיפורים של ידידנו מעבר לים. כל זאת בלי לפרט את כמות הזמן/כסף או שניהם יחד שתצטרך להשקיע .אלו שניסו לפני לצנן אותך לא עשו זאת מרוע לב אלא מתוך רצון להראות לך את קרקע המציאות .תוכל לקחת רכב ולהביא אותו אם הפח והשילדה במצב סביר למצבו המקורי עד רמת בורג -ללא שיפורים גלויים/חיצונים (צמיגים/הגבהות ) .השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך :מה זה יתן לי,כמה אצטרך להשקיע והאם התוצאה תהיה שווה את ההשקעה או שאתה עושה את זה יותר בשביל התהליך מאשר התוצאה?
{נעילות וקיצור מהלכים/יחסים בטרנספר או בדיפרנציאלים תוכל להרכיב -אלו סמויים מעין הבוחן/משטרה )

Alley_Cat
31-12-11, 22:13
מצטער שאני עונה רק עכשיו , בדיוק חזרתי משלושה ימים אשרם במדבר , היה מדהים.
תודה רבה לעונים , הבנתי לאן אתם חותרים גם מבחינת חוקיות וגם מבחינת המון זמן והשקעה שלא משתלמת אלא אם יש נעילה על סמוראי ספציפי , מה שלי אישית אין עדיין בתור מתחיל בתחום.
תודה רבה לכולם על התשובות , אתם בהחלט קהילה תומכת ואכפתית.
נ.ב בדרך חזרה מהמדבר צפיתי בשתי סופות מאובקות דוהרות להן על כביש 6 , כנראה אחרי ירידה לשטח. בהחלט דרך טובה לפתוח את השנה החדשה

-->