PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרייבט חדש עבור ההורים של הבוסית - מה עדיף.

אייל
28-12-11, 09:04
חמי מעוניין להחליף את האופל שברשותו (אסטרה 1.8) ועליי הוטל להביא אופציות. להלן הקריטריונים:
1. חדש מהניילון חובה.
2. לטעמי, אנשים בגילם (60+) לא ממש צריכים לזחול לפרייבט סטנדרטי ולכן אני המלצתי ללכת לכיוון הכלים הגבוהים יותר.
3. תקציב - עד 35K.
4. אמינות סבירה ושירות טוב באזור רשל"צ.

הכיוון שאני הולך אליו הוא קיא סול או סקודה יאטי (2X4). האם יש עוד דברים בכיוון, מה יש להגיד על הכלים המדוברים?

תודה.

דרור ברלי
28-12-11, 09:18
35K לאוטו חדש?......שכחת 100K איפה שהוא.
סקודה יטי TSI1.2 זה נחמד וכיף ונוסע מצוין, אם כי אין מה לצפות לביצועים מלהיבים כמו שהמנוע הזה מפגין בפולו/איביזה או אפיל ובאוקטביה/גולף/לאון - יטי נותן תחושה של אוטו יותר כבד. אישית אני עדיין חשדן לגבי האמינות של מנועי הטורבו הקטנים והגירים כפולי המצמדים. רק הזמן יגיד אם אני צודק או טועה.
קיה סול - לא כל מה שמתאים להיות מונית, מדבר גם לטעמם של לקוחות פרטיים.... לטעמי זו סתם קוביה חסרת חן וחסרת קסם. טכנית זה אוטו פשוט וכנראה שיהיה גם אמין, אבל אישית אני לא מתלהב. לא עושה לי כלום.

השאלה הנשאלת היא אם הם בכלל מעוניינים "לשבת גבוה", וגם לשלם יותר עבור זה - בד"כ פנסיונרים, כבר בלי ילדים על הראש, הרבה פעמים מסתפקים במשפחתית רגילה או אפילו "יורדים" לסופר-מיני. יותר זול, יותר חסכוני. יותר קל בחנייה.

yoav21
28-12-11, 09:21
אייל, התקציב לא ברור. לדעתי היום סקודה נותנת תמורה מעולה (שקל/לרכב), בנוסף לכך מנוע מעולה וחסכוני וגיר יעיל וללא כל קשר איכות ההרכבה והחומרים עולה משמעותית על קיה.
לאחרונה יצא לי לנסוע בסופרב האוטו מצויין אם כי קצת נוקשה בכביש, ולכן כדי לבצע נסיעת מבחן בסקודה ולראות איך היאטי מתנהג.
יש מצב שה 1.2 יהיה קצת חלש מאחר והוא יורד מרכב יחסית חזק ולכן ה 1.4 עדיף(אך שוב נכנס ענין התקציב שלא ברור).

בברכה יואב

אייל
28-12-11, 10:16
קטנוניים! על מאה אלף שקל אתם מפילים עיסקה?

ברור שמדובר על 135K ולא 35 כפי שנכתה.
הרעיון של מיני או פרייבט פחות קוסם לי כיוון שהכניסה והיציאה מהם נוחים פחות מהמכוניות שדיברנו עליהם. אף אחד לא מצפה לרכב מלהיב מבחינה עיצובית או ביצועית.

raanan
28-12-11, 17:23
אישית אני עדיין חשדן לגבי האמינות של מנועי הטורבו הקטנים והגירים כפולי המצמדים. רק הזמן יגיד אם אני צודק או טועה.

אתה כבר לא צריך להיות חשדן .
ה DSG7 מסתמן "כנפילה" בשידוך למנועים 1.8TSI .
יש בפורום NETCAR מס' רב של אנשים שדיווחו על החלפת קלאצ'ים באזור ה 30-40 אלף קלימוטר.
אני גם חושב שהמנועים הקטנים עם ההספק הגדול יכחדו כמו האונו טורבו והרנו 5 טורבו שיצאו בסוף שנות ה-80.

רענן

יואב פולס
29-12-11, 22:04
אני גם חושב שהמנועים הקטנים עם ההספק הגדול יכחדו כמו האונו טורבו
הזכרת לי את הטורים האלמותיים של ב. מיכאל בטורבו/אוטו (?) בשנות ה 80' וחוויותיו מהאונו טורבו שלו. כמה צחקתי אז...

דרור ברלי
30-12-11, 00:25
יש הבדל עצום בין המנועים האלה.
התפוקות והנפחים דומים, אבל פער טכנולוגי של 25 שנים לא הולך ברגל.

טורבו של 1985 שהוציא 105-120 כ"ס מ-1300 - 1400 סמ"ק נחשב אז למתקדם מאוד, אבל ביחס לטכנולוגיה של היום הוא היה גס וקיצוני, וככה הוא גם התנהג: השהיית טורבו מוחשית + "בעיטה" ברוטלית מהרגע שהמגדש בנה לחץ מספיק (וזה קרה רק בסל"ד גבוה, ובחלקי השניות שעברו עד שהוא הגיע לשם קיבלת ממנו קדחת). כדי לשפר את התגובות היה שם גיר קצר והאונו בכלל היתה מכונית קלה. התוצאה היתה ביצועים חזקים מאוד, אבל רק בתנאי שאתה שומר את המנוע בסל"ד הנכון. לפחות האוטו הרגיש ככה. היום 9 שניות בתאוצה ל-100 קמ"ש ו-200 קמ"ש מירביים זה לא כזה ביג דיל כי כל משפחתומטית 2 ליטר עושה את זה בקלות. אבל ב-1985 זה היה להיט והרגיש מה זה טובבבב... אממה? מה שנחשב אז "ספורטיבי" הגיע באופן טבעי לידיים מתעללות, ואם תוסיפו מוצא ואיכות איטלקיים ורמת טיפולים ישראלית, תבינו למה כל זה לא שרד זמן רב.

והמנוע של האונו טורבו עוד נחשב אז לפנינה טכנולוגית לעומת זה של הרנו 5 GT טורבו. רנו עשו לעצמם שם עבודה קלה - לקחו את מנוע הברזל העתיק והחסון בנפח 1.4 ליטר, ופשוט תקעו לו קיט טורבו. ושוב אותו סיפור - יחס דחיסה נמוך כדי למנוע דטונציות, הוביל לעקומת מומנט מאוד חדה ו"פיקית" - כלום בסל"ד נמוך ובינוני, ו"בעיטה" משוגעת בסל"ד גבוה. לא היה שום דבר הדרגתי או ליניארי בצורה שבה הכוח התפרץ, וכדי לקבל ביצועים, היה צורך לנהוג כל הזמן כמו חוליגן. ה-5GT טורבו החזיקה מעמד לכן, אפילו פחות מהאונו טורבו... אם כי למען ההגינות צריך לציין שרוב האקזמפלרים, הן של הרנו והן של האונו, סיימו את חייהם בדרך כלל בתאונה ולא כתוצאה מ"בום" מכני גדול.

הסיפור של מנוע ה-TSI שונה לגמרי. בהגדרתו זה לא מנוע ספורטיבי. הדגש הוא על הרבה מומנט בסל"ד שימושי. יחסי ההעברה בגירים של היום ארוכים מאוד-מאוד לטובת צריכת דלק חסכונית, גם המכוניות שוקלות הרבה יותר... ועדיין סופר מיני כמו פולו TSI שהיא בגודל מקביל לאונו של לפני 25 שנה, אבל שוקלת 50% יותר, מאיצה ל-100 קמ"ש בפחות מ-10 שניות ומגיעה בקלות ל-190 קמ"ש. הייתי מת לעשות השוואה ראש בראש, אבל לך תמצא היום 5GT ו/או אונו טורבו נוסעות...
אני משוכנע שה-TSI ישרוד הרבה יותר טוב ממנועי הטורבו הקטנים של פעם, אבל עדיין מדובר לדעתי בכאב ראש גדול בכל הקשור לתחזוקה.
יצרני הרכב סוחבים אותנו לעתיד מאוד בעייתי וקודר, כאשר רוב הלקוחות צריכים מה שנקרא "אוטו לעבודה" שיהיה פשוט ואמין ותו לא, ובקרוב כבר לא יהיו חיות כאלה. הם פשוט ייכחדו. כל מכונית הכי פשוטה וזולה תצטייד בטורבו, הזרקה ישירה, גיר רובוטי כפול מצמדים, מיליוני חיישנים ומוליכים קפריזיים, ותהפוך למלכודת של הוצאות-עתק בכל טיפול, שלא לדבר על עלויות התיקונים כשהיא תגיע לגיל המופלג של 3-4 שנים...

yes1952
30-12-11, 11:44
דבר הקשישים בבקשה לקרוא
ראשית שישים+זה לא כמו לפני עשרים ושלושים שנה
היום גם המנועים שלנו יותר טובים(תרופות וכו')
וברצינות
הג'וק או הקשקאי נראה יותר ויותר בידי נערות בנות 60+וגברים בני 70+
תסתכלו בחניות של בתי הדיור המוגן
די גבוה לא לעקם את הגב
שומר על הברכיים
(רק רעייתי מוכנה להתכופף לביואיק שלה-אני כבר סובל מזה)
זו דעתו המלומדת של המצטרף החדש הקרוב לבני ה-60+
יוסי

shay_love_off_road
31-12-11, 02:12
יצרני הרכב סוחבים אותנו לעתיד מאוד בעייתי וקודר, כאשר רוב הלקוחות צריכים מה שנקרא "אוטו לעבודה" שיהיה פשוט ואמין ותו לא, ובקרוב כבר לא יהיו חיות כאלה. הם פשוט ייכחדו. כל מכונית הכי פשוטה וזולה תצטייד בטורבו, הזרקה ישירה, גיר רובוטי כפול מצמדים, מיליוני חיישנים ומוליכים קפריזיים, ותהפוך למלכודת של הוצאות-עתק בכל טיפול, שלא לדבר על עלויות התיקונים כשהיא תגיע לגיל המופלג של 3-4 שנים...

שום יצרן רכב/חוק לא יוריד אותי מהבהמה החבוטה שלי
וכן עם כל זה שהיא עושה כ1/5 במצב רוח טוב וללא עומס, היא משמשת אותי כפרייבט/רכב שטח/ורכב עבודה יחדיו,

אני גם די חשדן לגבי שיטות החיסכון בדלק ומניעת הזיהום, ואני המקסימום אלקטרוניקה שאני מוכן לסבול זה
הTBI המטומטם והמהנה שלי,

לגבי יצרני הרכב, אל תשכח שיש להם הגבלים ותקנות, כמו תקני יורו הארורים, כמו הפוליטיקלי קורקט הצבוע
של מכוניות ירוקות, מודרניות ופלסטיקיות, אל תשכח שרוב לקוחות אירופה מעדיפים מכונית, חסכנית, מקומצנת
פלסטיקית עם מראה מודרני, וע"פ זה היצרנים הולכים, ולא שדודג' פורד וGM חפים מפשע, אבל הם מייצרים
עדיין מכוניות אמיתיות בנוסף לצעצועים הרגילים והמשעממים,

לצערי בארץ גם הקו הכללי הוא כזה,
כמה שיותר קטן, כמה שיותר מקומצן וכמה שיותר חסכוני, והכי חשוב, מכונית שתיישר קו עם העדר,

בנוגע להורים של הבוסית
אני יכול רק להציע לך להזמין נסיעות מבחן ולקחת אותם,
כי יכול להיות שתבחרו רכב שהוא סופר מעולה, אבל הוא לא יתאים להם,
ועל מה אני מדבר? שבאנו לבחור לסבא שלי רכב, האיש המבוגר מבלי
להתבלבל הניף ידו בביטול לכל הצעת פרייבט חדיש שהצענו לו, ונחש
איזה אוטו הוא לבסוף קנה? אני אגיד לך, האיש קנה וולוו 244 מודל 81

אז הכי טוב שתתן להם לקחת נסיעות מבחן ולבדוק לבד מה הכי נוח עבורם
ואתה רק תתן את דעתך בקטע של תחזוקה ומכאניקה,

500 מעפ"ש
04-01-12, 11:34
רעיון קצת אחר - טריוס חדש.
הגובה שלו מצויין לכניסה ויציאה בלי להתכופף (גם טעינה ופריקה של שקיות מהבגאז'), המחיר מתאים והגודל הכללי מתאים מאד לנהיגה בעיר.
האמינות גבוהה.

-->