PDA

צפייה בגרסה מלאה : כסאות בסופה פתוחה

גיתאי נוה
23-01-05, 18:51
שמתי לב שכאשר מסדרים מושבים רוחביים בסופה ארוכה פתוחה, הנוסעים בהכרח 'תקועים' עם הראש בתוך גג הברזנט, כאשר מדובר בכלוב סטנדרטי.
כדי שלא לאבד מקומות מצד אחד ולקבל מרווח ראש סביר מצד שני, ראיתי כמה שפשוט התקינו כלוב גבוה יותר או איכשהו הגביהו את הקיים, ושינו את הברזנט בהתאם.
האם יש למישהו נסיון בעניין הזה, ושוב, בהנחה שאיננו רוצים לאבד מקומות (ע"י מיקום נמוך של המושבים בין הבליטות שבצדדים)? מה ניתן לעשות כדי לשנות את הכלוב+הברזנט בעלות שפויה?

תודה

נ.ב. אם מישהו מכיר סופה ארוכה, פתוחה, בנזין, 92-95 למכירה, אשמח לשמוע...

barak4*4
23-01-05, 19:44
כך זה גם בסופה סגורה.
אצלי יש את אותו דבר מעצבן :evil: .
הרכב לא נועד ל-3 מושבים לרוחב.
אם רוצים מושבים רוחביים, צריך להתפשר ולוותר על נוסע אחד.
הבעיה נעוצה בכך, שכאשר רוצים 3 מושבים, הם חייבים להיות ממוקמים על בתי הגלגלים. זה מרים את כל העסק למעלה (ואם אכן יושבים שם 3 אנשים, אז גם את מרכז הכובד של הרכב).
כאשר מורידים מושב אחד, ניתן למקם את השניים הנותרים בין בתי הגלגלים. זה כבר הרבה יותר נוח.
מעבר לכך, גם בקונפיגורציה זו, עדיין תוכל להסיע נהג + 5 נוסעים, אחד ליד הנהג, שניים מאחור ועוד שניים במושבי יחיד רוחביים בסוף הרכב.
תאמין לי שבטיול, מספיק שאחד ברכב (או יותר נכון אחת :twisted: (אני מקווה שהאישה לא תיכנס לפורום ותקרא את זה) מבלבל לך בשכל, אתה רוצה עוד נוסעים?)
כאשר יהיה לי קצת זמן מיותר, אתפנה לפרוייקט הזה, אתה מוזמן לבוא לראות.

לשנות את הכלוב והברזנט, אפשרי וגם לא כל כך יקר, היו דיונים בעבר, תריץ חיפוש.

גיתאי נוה
23-01-05, 20:19
barak 4X4, האם אצלך יש ספסלי אורך כרגע? לאיזה פרוייקט אתה מתכוון?
וכן, האם לא ריאלי איכשהו לחתוך מהפינות של הספסל במקומות שבהם הוא יושב על בתי הגלגל, כך ש'יישר קו' בגובה? צריך לראות אם זה אפשרי ומה האימפקט על נוחות הישיבה.

barak4*4
23-01-05, 21:33
אצלי כרגע מותקן מושב רוחבי ל-3 אנשים (על בתי הגלגלים כמובן).
מאחוריו ישנם שני מושבים בודדים, בכל צד של הרכב, כך ששני היושבים בהם (אומללים), רואים אחד את פני השני (ספסלי אורך של איש אחד).
בכוונתי להשאיר את שני הספסלים הללו, אבל את מושב הרוחב אני הולך להפוך לדו-מושבי ולהוריד אותו אל בין בתי הגלגלים.
הבסיס של המושב הזוגי ישב על מעין תיבה, כאשר החזית (ברכי הנוסעים) תהיה בגובה של 12 ס"מ ואילו החלק האחורי (ישבן הנוסעים) יהיה בגובה 8 ס"מ.
ראיתי את זה בסופה אחרת ותנוחה זו נוחה מאוד לנוסעים.
בנוסף, בחלל שמתחת ניתן להרכיב ארגז לאיכסון כל הזבל שבד"כ רוקד מאחור.

האם לא ריאלי איכשהו לחתוך מהפינות של הספסל במקומות שבהם הוא יושב על בתי הגלגל, כך ש'יישר קו' בגובה?
לא הבנתי את השאלה שלך.

AvigdorAharon
23-01-05, 22:37
אבל את מושב הרוחב אני הולך להפוך לדו-מושבי ולהוריד אותו אל בין בתי הגלגלים.

אז ככה, להגיד לך שזה נח אני לא יכול, נהפוך הוא, הרגלים מנסות להמתח קדימה ובדרך כלל הכסאות הקדמיים מפריעים...
נסעתי טיול שלם (שישי שבת), ואני מאושר שאצלי ברכב הכסא הוא מעל בית הגלגלים.
דבר נוסף שכדאי לעשות, הוא להאריך את הרצפה של המושב האחורי עד לכסאות הקדמיים. כך מרוויחים רצפה ארוכה יותר לרגלי הנוסעים, ותא אכסון נוסף מאחורי הכסאות הקדמיים.
בדרך כלל האנשים היושבים מאחור הם ילדים (ללא בעיות של גובה...) וכאשר אנשים מבוגרים ישבו אצלי נאחור אף פעם לא התלוננו על הגובה.

אביגדור

חנן א.
23-01-05, 22:54
כבר ציינת שאתה יודע שאנשים מגביהים את הקשתות לטובת העניין, אבל נמרוד טוען שאני צריך לענות לך (די, נמרוד, בלי מכות) אז הנה:
תסתכל בתמונה הבאה ותראה שכלוב ההתהפכות בנוי עם גיבנת. בדיוק לטובת העניין הזה.
אצלי זה עוד מוקצן כי הגבהתי את הכנפיים האחוריות ב10 ס"מ לטובת מהלך מתלה ועדיין התעקשתי על ספסל רוחבי מלא מאחורה.

http://www.hpphoto.com/sessions/521312102295/51592659.jpg

http://www.hpphoto.com/sessions/521312102295/51592671.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/ad7270e4cd237971994fa1b50bd0cd60030000.a spx

גיתאי נוה
24-01-05, 02:14
על העזרה ביום ו'. החלטתי לרדת ממנה לעת עתה בשל המחיר הקשיח (והגבוה) והעובדה שיש הרבה מה לעשות שם. ראיתי מדוגמות וזולות יותר.

יותר מאשמח אם תשמעו משהו ותרימו דגל...
גיתי

barak4*4
24-01-05, 09:30
אביגדור, אני באמת לא מבין איך זה אצלך, אבל אצלי שום אדם מבוגר לא יכול לשבת באופן נורמאלי מאחור.
אני1.86 מטר בגובהי וראשי שלי נוגע בתיקרה.
אנשים אחרים בעלי גובה ממוצע לא נוגעים בתיקרה, אך יושבים כמו על פדיסטל ובקפיצונת הכי קטנה ( אפילו במפר ברחוב) מתקרבים באופן מדאיג אל עבר התיקרה.
מקסימום אפשר להושיב ילדים מאחור, אבל עדיין אין ולכן אני רוצה להושיב חברים בנוחות.

הרגלים מנסות להמתח קדימה ובדרך כלל הכסאות הקדמיים מפריעים...
לא ממש הבנתי את כוונתך, המרחק מהכיסאות הקידמיים נשאר זהה לא?

ישיבה בתנוחה זו (מוטה אחורה במושב זוגי)היא כמו שקיעה אל תוך כורסת טלוויזיה. בישיבה הקצרה בה ניסיתי את התנוחה הזו היא נראתה לי נוחה למדי.

להאריך את הרצפה של המושב האחורי עד לכסאות הקדמיים. כך מרוויחים רצפה ארוכה יותר לרגלי הנוסעים, ותא אכסון נוסף מאחורי הכסאות הקדמי

גם את זה לא הבנתי (אני ממש דביל בזמן האחרון :oops: ), אשמח אם תפרט.

גיתאי נוה
24-01-05, 09:36
ומה לגבי שינוי הכלוב והברזנט בסופה פתוחה? האם יש למישהו ניסיון בפרוייקט כזה?

1. האם ניתן להתאים את הברזנט המקורי, או שחייבים חדש?
2. כנ"ל לגבי הכלוב?
3. עלויות...?

חנן א.
24-01-05, 09:37
אביגדור, אני באמת לא מבין איך זה אצלך, אבל אצלי שום אדם מבוגר לא יכול לשבת באופן נורמאלי מאחור.

אני חושב שבCJ הבעיה הזו פחות משמעותית. לפני שהגבהתי את הכנפיים האחוריות לא היתה אצלי שום בעיה, ואף פעם לא שמעתי תלונות בנושא, למרות שיצא להרבה מבוגרים לשבת מאחורה.

barak4*4
24-01-05, 10:32
ואף פעם לא שמעתי תלונות בנושא, למרות שיצא להרבה מבוגרים לשבת מאחורה.

לאחר מבט מעמיק בתמונות של חנן, אני יכול לומר בשקט,
בטח שלא היו תלונות, יושב שם כלב!!!
הלו, הכלב לא יודע לדבר!!!
:twisted: :twisted: :twisted:

AvigdorAharon
24-01-05, 11:18
מקסימום אפשר להושיב ילדים מאחור, אבל עדיין אין ולכן אני רוצה להושיב חברים בנוחות.

אז תקנה אוטובוס :wink:
סתם...

אצלי בג'יפ ישבתי מאחור (יש בודדים יחידי סגולה שנוהגים בג'יפ ואני יושב מאחור...)
ולא נתקלתי בבעיה. נכון, אני לא שחקן כדורסל, רק 176 גובהי, אבל תוספת הרצפה שדיברתי עליה (ואם יהיה מפגש תוכלו גם לראותה), עוזרת מאוד לישיבה נוחה.
בכל מקרה, איש איש כראות עיניו יעשה!

אביגדור

אייל
24-01-05, 14:43
אצלי מותקן ספסל של BX על ברזנט שמותקן על כלוב נמוך בקצת מגובה הגג (בזמנו הכלוב שולב יחד עם הגג).
אין בעיה של גובה.

עירא
24-01-05, 15:19
ואם בכיסאות עסקינן,
אני מעוניין לשים כיסא אחורי בין הכנפיים. (פחות חשוב לי מקום ל-3 אנשים, ויותר חשוב לי המרחק שלהם מהכלוב) השאלה היא איזה כיסא (או מאיזה רכב) יכול להיכנס שם ולהתאים (לדוגמא, כיסא אחורי של וונדורה בנוי משני חצאים, אם לוקחים חצי אחד הוא מתאים בגודל אבל מבחינת תמיכה בצדדים של הנוסעים, אין דבר כזה.)
עירא

barak4*4
24-01-05, 15:55
אייל - :?: :?: :?:
עירא - תנסה כיסא של סיטרואן C-15, אני חושב שהמידות די מתאימות. חבר שלי שם כזה בדיפנדר 90 סגור.

חנן א.
24-01-05, 15:57
הכיסא האחורי של הC15 זוועתי.

barak4*4
24-01-05, 16:28
הכיסא האחורי של הC15 זוועתי.

את זה הכלב אמר? :wink:

חנן א.
24-01-05, 17:14
נסיון:

אתם רואים את התמונה הזו או שרק אני רואה אותה?

http://www.hpphoto.com/sessions/521312102295/51593144.jpg

http://img196.exs.cx/img196/5584/mahmaloly5wg.jpg

אייל
24-01-05, 17:25
על הכנפיים של הגלגלים האחוריים מונח כסא אחורי של BX. גובה הברזנט הוא כגובה גג פח סטנדרטי (אפילו קצת יותר נמוך). לא נתקעים עם הראש בברזנט.

אדי
24-01-05, 18:08
נסיון:

אתם רואים את התמונה הזו או שרק אני רואה אותה?

http://www.hpphoto.com/sessions/521312102295/51593144.jpg
אני לא רואה, גם הקישור לא מוביל לכלום.

חנן א.
30-01-05, 10:22
ועכשיו, רואים את התמונה?

AvigdorAharon
30-01-05, 10:43
ועכשיו, רואים את התמונה?

את התמונה רואים, אבל אני הבנתי שהדיון הוא על כסאות אחוריים והכלב, מיקומו מלפנים לא?
אולי כי מלפנים האוויר צח יותר...

ציטוט:
להאריך את הרצפה של המושב האחורי עד לכסאות הקדמיים. כך מרוויחים רצפה ארוכה יותר לרגלי הנוסעים, ותא אכסון נוסף מאחורי הכסאות הקדמי

גם את זה לא הבנתי (אני ממש דביל בזמן האחרון ), אשמח אם תפרט

אם המפגש ביום שישי יתקיים (מזג אוויר...) ואני אגיע (בעיות קלות אם יצוצו פתאום), תוכל לראות את כוונתי ואפילו למשש...

אביגדור

barak4*4
30-01-05, 15:39
תוכל לראות את כוונתי ואפילו למשש...
למשש זה תמיד טוב (אלה אם כן אתה איציק מורדכי) :D

אם המפגש ביום שישי יתקיים (מזג אוויר...)
מתקיים בכל מצב, לא?

-->