PDA

צפייה בגרסה מלאה : ראיתי סיקס ויש לי כמה שאלות.

אלדד צמח
31-12-11, 10:25
טוב ההחלטה כבר נפלה ואני מחפש לקנות סיקס.
לפני כמה ימים ראיתי סיקס מתאים לדרישות ולתקציב שלי ועכשיו יש לי שאלות.
יש לו בודי מפיברגלס, מה זה אומר מבחינת תחזוקה, ומבחינת בלאי?
הג'יפ עומד משהו כמו חצי שנה מה זה אומר מבחינת יישור קוו.

MMR
31-12-11, 11:06
האם אתה בטוח שכל הבודי מפיבר, לא מדובר בסגירת פיבר? אם כן לוודא שאין נזילות
ג'יפ שעומד חצי שנה- סביר שהוא ללא טסט , תתעקש לקבלו עם טסט בתוקף. מבחינה מכאנית אני לא חושב שיש סיבה לדאגה, אך יש לבצע החלפת שמנים באופן מיידי.
האם נסעת ברכב ומה ההתרשמות? בדקת מכלולים עיקריים? וכרגיל אני אצרף את האזהרה הרגילה למתחילים לא לקנות רכב מוזנח כדי לחסוך כמה שקלים שיעלו בהרבה כסף ותסכול אח"כ.

אלדד צמח
31-12-11, 12:57
קודם כל תודה על התגובה.
כן כל הבודי מפיבר ואני לא יודע אם זה טוב או לא רציתי לקבל קצת יותר מידע לגבי זה. האוטו אכן ללא טסט אבל ברגע שנסגור עסקה המוכר יעביר את האוטו טסט.
לא נסעתי באוטו בגלל שהוא ללא טסט וללא ביטוח. אני יודע שהוחלף מנוע למנוע סופה מוזרק המנוע עובד ונשמע במצב טוב.
לגבי גיר וטרנספר אני לא ממש יכול לבדוק כי לא ניתן לנהוג באוטו. (או שיש דרך אחרת?)
השסי הוחלף ולא ניראה שיש חלודה. מה אני עוד צריך לבדוק?

MMR
31-12-11, 13:06
קודם כל תודה על התגובה.
כן כל הבודי מפיבר ואני לא יודע אם זה טוב או לא רציתי לקבל קצת יותר מידע לגבי זה. האוטו אכן ללא טסט אבל ברגע שנסגור עסקה המוכר יעביר את האוטו טסט.
לא נסעתי באוטו בגלל שהוא ללא טסט וללא ביטוח. אני יודע שהוחלף מנוע למנוע סופה מוזרק המנוע עובד ונשמע במצב טוב.
לגבי גיר וטרנספר אני לא ממש יכול לבדוק כי לא ניתן לנהוג באוטו. (או שיש דרך אחרת?)
השסי הוחלף ולא ניראה שיש חלודה. מה אני עוד צריך לבדוק?

את זה אתה מכיר ? http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1163-jeepolog-archive
מנוע סופה זה טוב, בתנאי שבוצעה הסבה כמו שצריך והעסק ברישיון.
שמע, מבחינתי נשמע קצת מחשיד שהמוכר מתנה את זה שתבדוק את הרכב בנסיעה בכך שתסגור איתו עסקה קודם. הרי בכל מקרה הוא יצטרך לשלם את כל הטסטים שהרכב לא עבר...
כמה רכבים בדקת מלבד זה?

Saar
31-12-11, 16:14
מנסיון, לא קונים רכב לפני שנוסעים בו.
אני לא אספר כמה עלתה לי הספיידר וכמה הוצאתי אח"כ....
(גם שם, אותו סיפור, אין טסט, אין ביטוח, אעביר טסט לאחר הרכישה)
אז אכן, הטסט עבר, בד"כ רכבים עוברים בלי אורות, עם בלם תפוס וחור בגודל כדור טניס באגזוז....
אבל את זה ראיתי אחרי שקניתי....

haim510
01-01-12, 19:32
שסי הוחלף???

RONI
01-01-12, 20:17
השאסי,לא מפיבר?

riko
01-01-12, 20:22
תבדוק טוב טוב שלא במקרה ציפו את כל הבודי בפיבר , כי אם יש מתחת לפיבר פח המצב בטח רעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע עד מאוד מתחת לפיבר
מדבר מניסיון !
אם הבודי הוא באמת בודי פיבר אורגינל מארה"ב ( שדרך אגב יש רק ל- cj7 ) אז אין בעיה .
לדעתי תן למישהוא עם ניסיון בסיקסים לבדוק את הגיפ כמו שצריך .
שלא תגיד שלא אמרנו...............!

kobiarava
01-01-12, 22:47
אם הבודי הוא באמת בודי פיבר אורגינל מארה"ב ( שדרך אגב יש רק ל- cj7 ) אז אין בעיה .

בחייאת אשר, כמה כאלה יש בכלל בארץ? ואלה שיש, שוכבים מוזנחים ונמכרים בלי טסט? כמו שרמזו כבר לפני, סיכוי מאוד מאוד קלוש שיש פה באמת ג'יפ עם בודי פיבר. יכול להיות תיקוני פיבר (על בודי חלוד ומחליד), יכול להיות סגירת פיבר (ואי הבנה של הקונה או הטעיה של המוכר), אבל בודי פיבר אמיתי-צ'אנס מאוד נמוך שזה באמת מה שיש שם

קובי

אלדד צמח
01-01-12, 23:28
כן השלדה הוחלפה לחדשה, הבודי בוודאות מפיבר (ולא לא סגירת פיבר, אני באמת יודע מה ההבדל) אני באמת צריך לבדוק שזה לא ציפוי פיבר למרות שלא נשמע לי הגיוני שמישהו יעשה דבר כזה.לפי דברי המוכר (ועוד מכר שלי שמכיר את הבעלים הקודם) הגיפ נבנה בסדנה מוכרת ובהרבה כסף.
אני כן מסכים שלא קונים רכב בלי לנהוג בו ואני אדבר אם המוכר וניראה איך מתגברים על זה. עדכונים בקרוב ותודה לעונים.

אלדד צמח
01-01-12, 23:33
ועוד שאלה. איפה אתם ממליצים לבדוק את הרכב באזור המרכז? (לא מכון בדיקה אני מחפש מוסך שמכיר סיקסים)

דרור ברלי
01-01-12, 23:58
אתה נדלקת על האוטו הזה, למרות שנודף ממנו ריח חזק וחריף של קומבינה.
הוחלפה שילדה (רשו םברשיון?), המנוע של סופה (וגם זה צריך להיות רשום ברשיון - דגם ומספר המנוע החדש), הגוף מצופה בפיבר ואני מבטיח לך שזה לא סתם ככה כי התחשק למישהו, אלא כי יש שם מתחת לפיבר חלודות ורקבונות קשים. וחוץ מזה גם אין לו טסט וביטוח, והבעלים מתחמק מלאפשר לך לנהוג בו... כי כאמור אין טסט ואין ביטוח. בתכל'ס בעל האוטו צודק... לא מספיק נורות אדומות מהבהבות לך מול העיניים?

אלדד צמח
02-01-12, 01:56
תאמת שאני חולם על סיקס מגיל 3 בערך... אבל אין לי בעיה להמשיך לחלום עוד קצת. העיקר לא ליפול בפח... כמו שכבר כתבתי ההחלטה נפלה ואם זה לא יהיה זה זה יהיה אחר אני לא ממהר לשום מקום ואני לא צריך את הרכב ליום יום.
יש לי ידע יחסית גדול ברכבים לאחד שלא מתפרנס מזה. אבל אני לא מכיר CJים ומה צריך לבדוק ביתר תשומת לב ולכן אני מבקש המלצה על מוסך אמין, שמכיר CJים ועושה בדיקות לפני קניה. בגלל כל סימני השאלה שעולים פה ואני באמת מקבל ומסכים אם כולם אני רוצה לקבל חוות דעת מקצועית לגבי הרכב. (אני כבר אמצא דרך להביא אותו למוסך).

דרור ברלי
02-01-12, 09:49
גם לגרור למוסך עולה כסף, אז בוא ונחסוך לך את זה.

טסט - למעט רכב אספנות שמיועד ממילא לשיפוץ עמוק וארוך, לא קונים שום אוטו שאין לו טסט בתוקף, בטח לא ג'יפ, כי זה פתח לצרות גדולות ויקרות. נקודה. קודם שהבעלים יעביר טסט, ואחר כך תדברו.
עבר טסט? יפה. אבל זה עדיין לא מבטיח לך שלא היו קומבינות בדרך. עכשיו תתחיל בבדיקות של ניירת - מספרי שילדה ומנוע תואמים למה שכתוב ברשיון. מס' ידיים שהמוכר מצהיר שתואם למה שכתוב ברשיון. מידות צמיגים בפועל שתואמות למה שכתוב ברשיון.
כל פרט קטן שלא מתאים - שלום שלום ואל תבוא לי בחלום.
רק אחר כך בדיקות טכניות מקיפות של הג'יפ, וזה משהו שאתה יכול לעשות עם מישהו מכיר CJ ויודע בדיוק לאן לגשת ומה לבדוק.

בלי קשר, הג'יפ שאתה מתאר, מבלי שראיתי בכלל, נשמע לי חשוד מראש.

riko
02-01-12, 14:08
+1 !!!!!

-->