PDA

צפייה בגרסה מלאה : DANA 30 שאלת התאמה

zvikabar
24-01-05, 00:13
יש לי בצירוקי מקדימה שנה 30 עם צלחת 4.5 וABS ובלי דיסקונקט
כמו לא עלינו סופה מהמניין)
אני רותה להחליף את הציר הקדמי לדנה 30 עם דיסקונקט(כדי לשים נעילה אוטומטית....נגיד
באיזה רכבים היה את זה כדי לפרק מגרוטאות? באילו בעיות אני אתקל?
והאם אני סתם מבלבל בשכל ועדיף לשמושים רכים לשים מוגבל החלקה

אדי
24-01-05, 00:34
אני מבין שיש לך כרגע את אותה הקונפיגורציה בדיוק כמו בסופה, נכון? אז למה לא להרכיב נעילה אוטומטית מלפנים כמו בהרבה סופות ... ?

zvikabar
24-01-05, 14:29
מעבר לתשובה המבודחת אני לא מתכוון להרוס את הנאת הנהיגה וקלות ההיגוי כל מטר לחוד כי אני נעול כל חיי.את הבחירה שנסוע עם דיפרנציאל לא נעול שלא מפריע להיגוי אני רוצה לשמור כשאני לא בשטח

אדי
24-01-05, 15:48
אתה נוסע בהנעה אחורית על הכביש ... לא? אני לא חושב שנעילה קדמית תפריע. בשטח, כאשר אתה בהנעה כפולה נעילה קדמית אוטומטית מאוד מורגשת מבחינת ההיגוי. חפש בפורומים דיונים באותו הנושא לגבי סופות. חוץ מזה שצ'רוקי זה לא סופה לא אמור להיות הבדל.

חנן א.
24-01-05, 15:54
את הבחירה שנסוע עם דיפרנציאל לא נעול שלא מפריע להיגוי אני רוצה לשמור כשאני לא בשטח

נסה, חביבי, למה לדבר בלי לנסות?

יצא לי כבר לשכוח לנתק לוקרים ביציאה מהשטח, לנסוע כך בכביש כמה שבועות ולגלות שהלוקרים נעולים רק כשבאתי לנעול אותם בכניסה לשטח בטיול אחר.

בשטח יש השפעות: אני חושב שהן לא נוראיות, ואתה תחשוב אחרת אולי, ואפשר להתווכח על זה, אבל אם אתה מדבר על הכביש אז כדאי שתנסה לפני שתעשה טעות (לימיטד סליפ) מהשיקולים הלא נכונים.

zvikabar
24-01-05, 22:59
אני לא מבין משהו
אם הסרן הוא ללא נתוק או ללא לוקרים בגלגלים אז שיש נעילה אוטומטית קדמית אני לא מרגיש שום הבדל בהיגוי??(במצב ללא שלוב הנעה קדמית הכוונה)
לטעמי ולא מניסיון הרי יש משהו שמפריע ...קצת.....לגלגלים - לא כך??

נמרוד
24-01-05, 23:06
אם הסרן הוא ללא נתוק או ללא לוקרים בגלגלים אז שיש נעילה אוטומטית קדמית אני לא מרגיש שום הבדל בהיגוי??(במצב ללא שלוב הנעה קדמית הכוונה)

נכון. אין הבדל ברדיוס הפנייה (מדדנו), אין הבדל בתחושות היגוי או אחרות. אני מצטרף לחנן, תעשה סיבוב על סופה נעולה קדימה.

הדיסקונקט של הסרנים האלו הוא בעיקר צרות על פי הפורומים הזרים.

asafk
24-01-05, 23:50
הניתוק הוא רק רע.
אבל... עם נעילה קדמית אוטומטית- לדעתי (שהופכת לפחות פופולרית מרגע לרגע) אי אפשר לנסוע. לא הפריע לי ב2H, אלא בעיקר ב4H. שוב- עניין אישי שלי, ובעקבות נסיעה קצרה בסופה נעולה קדימה, החלטתי שאני לא מרכיב נעילה אוטומטית בסופה מלפנים, אלא חוסך לנעילה נשלטת, או ללנדרובר- מה שיבוא קודם.
אני מציע- קח סופה נעולה לסיבוב, בכל המצבים, כולל על שביל ב4H, ותחליט לבד לפי איך שירגיש לך.

אסף.

דרור ברלי
28-01-05, 10:53
נעילה קדמית אוטומטית זה נפלא בסופה וב-CJ.
אבל לרכב כמו צ'רוקי, שמיועד לתת גם "קצת" יותר איכות חיים, אני חושב שזה לא הכי מתאים, ויפגע בנוחות ההיגוי ובעידון הכללי של הרכב. מאחור אפשר להרכיב נעילה אוטומטית ללא כל חשש, אבל מלפנים לך על משהו נשלט.

-->