PDA

צפייה בגרסה מלאה : הלך לי הגב!

raulz01
01-01-12, 19:29
בשבת שעברה יצאתי עם חבר מהעבודה לטיול גיפים, הם חבורה שכבר שנים יוצאת לטיולים ביחד, הטיול היה חתיכת טיול כיף, באמת הרבה זמן שלא הייתי בכזה טיול, יחד עם זאת זה היה טיול מטורף על גבול הלא שפוי, יום אחרי קמתי או יותר נכון לא הצלחתי לקום מהמיטה כי כל הגב שלי תפוס בצורה מטורפת, הזויה. לרופא לא הצלחתי להגיע כי לשבת זה משהו שאני כמעט לא יכול.
מרחתי משהו על הגב, זה עזר לי בדיוק ל10 דקות ועבר בדיוק בשניה שהתחושה של המשחה עברה.

בקיצור, מה אני עושה, אני כבר שבוע בדיוק עם כאבים חזקים, לעבודה הלכתי רק היום וסבלתי!

boazya
01-01-12, 20:30
ברוך הבא למועדון!!!

zviki
01-01-12, 21:06
הלוואי ושאחזור לקבל כאבי שרירים שכאלה, החולפים תוך מס ימים. [בטטה]

מירי פוקס
01-01-12, 21:23
בגדול, אם זה לא עובר תוך יום-יומיים עם חימום המקום, מריחת בנגיי או וולטרן אמוג'ל וכדורים נוגדי כאב קונבנציונאליים, רצוי מאוד, למרות הכאבים, להגיע לאורתופד. בד"כ פרוטוקול הטיפול זה מנוחה (לא להרים כלום אפילו לא קילו אחד), להמנע ככל האפשר מכיפוף או תנועות חדות ולקחת רצוף לפחות 10 ימים תרופות מסוג NSAID - non steroidal anti inflamatoy drugs-שהן דור מתקדם וסלקטיבי של הוולטרן, דוגמת אטופן, ארקוקסיה וברקסין. בנוסף-זריקות פלקסין שאפשר ללמד את אחד מבני הבית להזריק. וזאת בתנאי (מוחלט) שאין בעיות בדרכי עיכול עליונות וממילא ניתנות רק במרשם רופא. אם לא חל שיפור תוך 10 ימים ובהמשך הכאבים חולפים לגמריי תוך עד כחודש וחצי יש צורך להמשיך לבדיקות הדמיה כמו CT ן MRI כדי לשלול פריצת דיסק. ב-90% מהמקרים מדובר באמת בכאב על רקע של מתיחת שריר, רצועה ודלקת מקומית כתוצאה מכך, הגורמת לכאבים האיומים האלה שחולפים תוך כמה ימים אבל מרגישים כמו נצח...בריאות מהירה ושלמה...מירי

דרור ברלי
01-01-12, 21:33
זה לא סוד ולא מקרה - טיולי שטח, במיוחד בעבירות קשה, מעבירים לגוף הרבה מאוד טלטולים קשים, גם ברכבי שטח שנחשבים "נוחים".

גם אני סוחב שרידים של כאבים איומים כאלה מהטיול של סופ"ש שעבר, שאפילו לא היה "קשה", אבל היה טכני והצריך עירנות בנהיגה. המושבים ברכב שלי גרועים במיוחד (סופה עם המושבים המקוריים של תע"ר) ולכן אני לא מתפלא על התוצאה. כמה ימים לא יכולתי לסובב את הצוואר ולהזיז את יד ימין, היה קשה מאד לישון עם כאבים כאלה. מרחתי על עצמי כמויות מסחריות של בנגיי והסרחתי למרחקים, ואחרי ימיים-שלושה זה התחיל לדעוך. היום, שמונה ימים אחרי, עדיין כואב טיפ-טיפונת, אבל כבר לא מציק.

נתון חשוב - אני יותר מ-20 שנה ברציפות על ג'יפים, ולא מהמפנקים... רק CJיים וסופות, ככה שאני אמור להיות רגיל לזה... אבל עובדה - הגוף לא מתרגל. רק מזדקן.

יש פתרון מונע לזה, והוא לא זול (אלא אם מוצאים משומש) - מושב נהג אורטופדי גרמני איכותי כמו ריקרו, שילמן וכו'. התמיכה המושלמת שמושב כזה מעניק לגב, לכתפיים, לירכיים ולצידי הגוף, חוסכת הרבה מאוד כאבים עתידיים, והופכת "טילטוליות" כמו סמוראי, סופה, CJ והיילקס לכלי רכב נוחים להפליא...

השמשוני יחיעם
01-01-12, 21:52
"מחלה" של צעירים (:,,,

שגיא S
01-01-12, 22:03
יש פתרון מונע לזה, והוא לא זול (אלא אם מוצאים משומש) - מושב נהג אורטופדי גרמני איכותי כמו ריקרו, שילמן וכו'. התמיכה המושלמת שמושב כזה מעניק לגב, לכתפיים, לירכיים ולצידי הגוף, חוסכת הרבה מאוד כאבים עתידיים, והופכת "טילטוליות" כמו סמוראי, סופה, CJ והיילקס לכלי רכב נוחים להפליא...

יש לי שילמן בסמוראי.
לא הייתי מגדיר אותו עדיין כנוח. אלא כפחות לא נוח ;)

דרור ברלי
01-01-12, 22:05
לא מרוצה מהשילמן?
אם מצבו טוב, זרוק מחיר שפוי. אני אאמץ אותו ממך.
לי יש נסיון מצוין עם שילמן שנגנב עם הסופה הקודמת.

raulz01
04-01-12, 21:21
הייתי אצל אורטופד נתן לי איזה כדור ואמר לי ללכת לשחות. אין שום שיפור לצערי.
הכל תפוס ורק יותר כואב.

לפני שאני פונה לעשות צילומי CT וכו, לראות אם זו פריצת גב, רציתי לדעת אם כדאי ללכת לכירופרקט? איך עובדת השיטה? כמה טיפולים מצריך, ואם יש למישהו אחד כזה להמליץ אשמח.

savyon
04-01-12, 22:22
לכ- 80% מהאוכלוסיה יש בלט או פריצת דיסק, רק כ-30% מודעים לה...

כירופרקט, מוסמך!!! חבר באיגוד הכירופרקטורים, יכול לעשות פלאים, בנוסף טווינא ודיקור.
יש לי 2 פריצות, מכיר את התופעה ואת הכאבים וגם את משך זמן, או אין סוף זמן של כאבים...
כירופרקטיקה משחררת "קנאקים" פותחת את החללים שבין החוליות, וע"י כך משפר את זרימת הדם, משחררת את הדלקת מהאיזור הכואב ובלה, בלה, בלה.

אם אתה מאיזור מודיעין אני יכול להמליץ לך על כירופרקט.

סביון

סיקס כחול
04-01-12, 22:53
אני "בוגר" 2 ניתוחי פריצת דייסק ב- 10 שנים ויש לי מספר תובנות:
1. את הניתוח הראשון עברתי בגלל כירופרקטור שהעיף לי את הדיסק לגמרי החוצה.
2. בד"כ כאבי הגב נובעים גם. משרירים מכווצים לאחר מאמץ שתומכים בעמוד השידרה, .מנוחה והרפייה של השרירים יכולה לסייע.
3. גם במקרה של ניתוח גב, היום זה עניין פשוט ולא צריך לחשוש ממנו.
4. יש להמנע ממצב שבו הגב הוא הציר, אלא הברכייים
5. בנהיגה יש להטות את המושב צעט לאחור על מנת שהלחץ יהיה על הכמות ולא על עמוד השידרה
6. הסכנה בטיפול לא נכון בבעייה ולמשוך את הסיפור כרוכה בהצלקה (מלשון צלקת) של עצבי עמוד השידרה והתסמין הוא נימול או כאב חזק ברגל 7
כיום לאחר כ- 12 שנים לאחר הניתוח השני אני לא מוגבל בכלום, כולל הרמת משאות כבדים, טיפולים ברכב וכד', למדתי לעבוד נכון עם הגב.
תרגיש טוב ובהצלחה.

סיקס כחול
04-01-12, 22:55
כמובן להשען על השכמות ולא על עמוד השדרה
נימול: מלשון נמלים

revi3
04-01-12, 23:18
בהמשך למה שסביון כתב.
אם אתה באיזור ראשל"צ מכירה מטפל שהוא גם קנבציונלי וגם בא מתחום הרפואה הסינית (דיקור וכ'ו)
(המחירים סבירים )
...והוא עושה ניסים ואני עומדת מאחורי כל מילה :)
רק בריאות.

zerez
04-01-12, 23:18
בתור אחד שסובל מהגב מגיל צעיר אני יכול להגיד לך ששחיה עוזרת לפעמים, כירופרקט מפחיד אותי.
מהטיול של שבת, שלא היה קופצני במיוחד, אני סוחב כאב גב ושום דבר לא מעביר אותו.

אל תזניח, לך לאורטופד ותבקש CT כדי שאם יש לך שם משהו אז תהיה מודע לו ותדע איך להתנהג.

Bernard
05-01-12, 00:01
זה לא סוד ולא מקרה - טיולי שטח, במיוחד בעבירות קשה, מעבירים לגוף הרבה מאוד טלטולים קשים, גם ברכבי שטח שנחשבים "נוחים".

....
נתון חשוב - אני יותר מ-20 שנה ברציפות על ג'יפים, ולא מהמפנקים... רק CJיים וסופות, ככה שאני אמור להיות רגיל לזה... אבל עובדה - הגוף לא מתרגל. רק מזדקן.

לא יודע על מה אתם מדברים... בעצם כן, אבל.
היתה לי סופה סופר משופרת: קפיצים ארוכים ורכים, ריבולברים ב4 הפינות, מושב פניאומטי + בולם זעזועים.
אחרי כל טיול הייתי/היינו חוזרים עייפים וכואבים - עד כאן החלק של "יודע על מה אתם מדברים".

בצער רב (בזמנו, לפני שהחכמתי..), עם פרוץ הילד השני, עברתי לרכב בעל שתי דלתות יותר - ריינג' רובר 1996.
מיד החלפתי את הבולמים ל-7100 ארוכים ואת קפיצי האויר, לכאלה בעל מהלך ארוך יותר - עולם אחר!!!
אין יותר עייפות אחרי טיולים. אין יותר כאבי גב ובכלל, החיים, בטיול ולאחריו, רגועים יותר - בלי להקריב את העבירות.
עכשיו אני עם ריינג' שנת 2000 (עם אותם קפיצים/בולמים של הקודם, פחות או יותר) ואין כאבים ואין עייפות.

וכל זה בלי להזכיר, שבגלל השירות הצבאי, הגב והרגליים לא משהו (אבל משהב"ט מפצה אותי ברכב ודמי כיס...).

מתלי אויר ארוכי מהלך - זה הפתרון.
לכל רכב ולכל גב...

דרור ברלי
05-01-12, 00:52
לא שאנ ימשווה, אבל בסופה הקודמת שהיתה סגורה ועם מתכון דומה לזו שהייתה לך (למעט הריוולוורים שבעיני זה קשקוש הזוי שגובל בסכנת נפשות) + מושב אורטופדי של שילמן, והייתי יוצא ממנה כמו חדש גם אחרי יום שלם של נהיגה אינטנסיבית בכביש ובשטח כולל טיסות נמוכות בשבילים מהירים וכולל עבירות טכנית והכל.
מה שבאמת מתיש בסופה, גם משופרת, זה לא הקפיצות והטלטולים אלא ויברציות ורעשים למיניהם - מכני (ניתן להחרשה באמצעות בידוד טוב) רוח, צמיגים, חדירת אבק וכו'.
בסופה הנוכחית, (ברזנט, קלה יותר מהקודמת, אבל על סט הקפיצים ששימש בקודמת, מה שאומר שהם קצת קשים אם האוטו לא עמוס) הבעיה העיקרית שלי הם המושבים. BOSTROM 905 מקוריים של תע"ר (בעל הג'יפ הקודם, צייד חובב מנצרת שאהב ש"הכל בג'יפ יהיה מקורי" אשכרה הלך וקנה אותם מתע"ר. חדשים מהניילון), שמע, זה זוועת עולם בלשון המעטה. היתרון היחיד שמצאתי בהם זה שהם מכוסים בסקאי עבה ועמיד בצבע שחור שקל מאוד לנקות בסמרטוט - אידיאלי למי שמסיע באוטו ילדים עם גלידות נוזלות וכלבים שאחרי כל נסיעה של דקה וחצי משאירים שטיח של שערות. זה הכל. כל היתר - חרא מזוקק - מושב קטן מימדים, כרית קצרה, גב נמוך וצר, קשה, לא תומך בשום כיוון, אתה מחליק ונופל ממנו בפניות ובשפ"צים, ממש זבל אמיתי למזוכיסטים. ברמה של סכנה בטיחותית וסכנה לבריאות הגב ואני רציני.
וכן - אני מחפש מושב שילמן או ריקרו במצב סביר (ריפוד לא קרוע וכריות שלמות) ובמחיר סביר.

ברור שבריינג' יותר נוח. למען האמת? ריינג' הוא ה-4X4 הכי נוח. מי משווה בכלל לסופבה או לכל רכב שטח אחר...
מצד שני, לא צריך להסביר לאף אחד למה אוטו שעלה חצי מיליון שקלים כשהיה חדש (מקביל למיליון וחצי היום) נסחר במחירים שנמוכים יותר מסופה הרבה יותר ישנה ממנו... כמו שאתה מבין (ואני לא מתכוון לפתוח ויכוח של מי יותר טוב ויותר גדול, זה כמו להשוות תפוח אדמה לגויאבה) כשיגיע זמני לרדת מג'יפ אמיתי ל-SUV "נוח" שכזה עם חמש דלתות, ריפודי עור, גיר אוטומטי וים של פלסטיקים, אלקטרוניקה, תקלות והוצאות, עדיין יהיו כמה וכמה אופציות (אפילו תוצרת יפן רחמנא ליצלן), שבאות לפני ריינג' - בטח ובטח ניו-ריינג', שבו אני לא מתכוון לגעת אפילו עם מקל....

Bernard
05-01-12, 01:09
...
ברור שבריינג' יותר נוח. למען האמת? ריינג' הוא ה-4X4 הכי נוח. מי משווה בכלל לסופבה או לכל רכב שטח אחר...
מצד שני, לא צריך להסביר לאף אחד למה אוטו שעלה חצי מיליון שקלים כשהיה חדש (מקביל למיליון וחצי היום) נסחר במחירים שנמוכים יותר מסופה הרבה יותר ישנה ממנו... כמו שאתה מבין (ואני לא מתכוון לפתוח ויכוח של מי יותר טוב ויותר גדול, זה כמו להשוות תפוח אדמה לגויאבה) כשיגיע זמני לרדת מג'יפ אמיתי ל-SUV "נוח" שכזה עם חמש דלתות, ריפודי עור, גיר אוטומטי וים של פלסטיקים, אלקטרוניקה, תקלות והוצאות, עדיין יהיו כמה וכמה אופציות (אפילו תוצרת יפן רחמנא ליצלן), שבאות לפני ריינג' - בטח ובטח ניו-ריינג', שבו אני לא מתכוון לגעת אפילו עם מקל....

עזוב אותך משטויות, דרור.
הכל אגדות והשמצות!
יש לי חבר, ג'קי אחד, שיש לו אוטו כמו שלי. ממש אחד-לאחד. בעצם זה אחד-לחמש (או עשר. לא בטוח..)
תקלה אחת לא היתה לו. אחת!
עומד על המדף כבר שנים ונראה כמו חדש!!
:)

asafk
05-01-12, 01:23
ואם נחזור לנושאי הגב....
אז גם אני, אחרי משהו כמו 20 שנה בשטח, ברכבים מכל הסוגים, הגדלים, והמינים... סובל. יש כמה כאבים ידועים וקבועים של ג'יפאים, ולי היתה תקופה, לפני כמה שנים, של כולם יחד, באים והולכים. ואיך אני יודע שאלו כאבים שקשורים לשטח? פשוט - בנהיגה בשטח לא הרגשתי אותם. בגלל האופי שלהם, גם הבנתי מותיקים ממני שאין טעם לטפל. מתרגלים, וזה באמת ככה.
עברתי תקופת "צינון" מסויימת של כמעט בלי לנהוג בשטח, ורובם של הכאבים עברו חלפו כלא היו. ואז, אחרי יומיים אינטנסיביים בטנדר מזדה, חזר לי הכל במכה. איזה מכה.
מאז זה בא והולך, והתרגלתי. פעם הגב התחתון שמקרין לרגל, פעם צוואר וכתף, דברים בסה"כ רגילים, לא כואבים מדי, לא מגבילים ולא חמורים מדי.
אבל שום דבר לא הכין אותי למה שיש לי בשבועות האחרונים - זה התחיל אחרי התהפכות שעברתי לפני 4 שנים. מדי פעם, כל חודש חודשיים, נימול קל ביד שמאל. שני רופאים אמרו שהם לא יודעים מה זה, אז ויתרתי להם. אחרי חצי שנה הפסיק ודי, אז יופי. ולפני כמה שבועות הנימול חזר, לשבועיים רצוף. ואז הפך לכאב, קבוע ורצוף, שלא עוזב לי את כתף ויד שמאל.
הפנמתי שהפעם זה כנראה לא יעבור מעצמו.
אני יודע שזה מצחיק להתייעץ בפורום של ג'יפים על בעיות רפואיות, אבל מדובר בבעיה משותפת ומנסיוני לרופאים אין פתרונות חוץ מתרופות להקלת הכאב... זה מה שהם היו מסוגלים לו עד היום. לקבוע תור לאורטופד? אולי סוג אחר של רופא/ וטרינר? מה לבקש? CT? מה רואים שם? מה הם יודעים לעשות? יש איתור תקלות מסודר לדבר הזה, ואם כן - יש פתרונות?

אסף.

בני
05-01-12, 02:04
ואם נחזור לנושאי הגב....
אז גם אני, אחרי משהו כמו 20 שנה בשטח, ברכבים מכל הסוגים, הגדלים, והמינים... סובל. יש כמה כאבים ידועים וקבועים של ג'יפאים, ולי היתה תקופה, לפני כמה שנים, של כולם יחד, באים והולכים. ואיך אני יודע שאלו כאבים שקשורים לשטח? פשוט - בנהיגה בשטח לא הרגשתי אותם. בגלל האופי שלהם, גם הבנתי מותיקים ממני שאין טעם לטפל. מתרגלים, וזה באמת ככה.
עברתי תקופת "צינון" מסויימת של כמעט בלי לנהוג בשטח, ורובם של הכאבים עברו חלפו כלא היו. ואז, אחרי יומיים אינטנסיביים בטנדר מזדה, חזר לי הכל במכה. איזה מכה.
מאז זה בא והולך, והתרגלתי. פעם הגב התחתון שמקרין לרגל, פעם צוואר וכתף, דברים בסה"כ רגילים, לא כואבים מדי, לא מגבילים ולא חמורים מדי.
אבל שום דבר לא הכין אותי למה שיש לי בשבועות האחרונים - זה התחיל אחרי התהפכות שעברתי לפני 4 שנים. מדי פעם, כל חודש חודשיים, נימול קל ביד שמאל. שני רופאים אמרו שהם לא יודעים מה זה, אז ויתרתי להם. אחרי חצי שנה הפסיק ודי, אז יופי. ולפני כמה שבועות הנימול חזר, לשבועיים רצוף. ואז הפך לכאב, קבוע ורצוף, שלא עוזב לי את כתף ויד שמאל.
הפנמתי שהפעם זה כנראה לא יעבור מעצמו.
אני יודע שזה מצחיק להתייעץ בפורום של ג'יפים על בעיות רפואיות, אבל מדובר בבעיה משותפת ומנסיוני לרופאים אין פתרונות חוץ מתרופות להקלת הכאב... זה מה שהם היו מסוגלים לו עד היום. לקבוע תור לאורטופד? אולי סוג אחר של רופא/ וטרינר? מה לבקש? CT? מה רואים שם? מה הם יודעים לעשות? יש איתור תקלות מסודר לדבר הזה, ואם כן - יש פתרונות?

אסף.

הניסוח שלך משעשע...
ולענין, לפני מספר חודשים סבלתי מכאבי גב תחתון + כאבים בחיבור של הירך לאגן ברגל ימין,
דבר כזה לא היה לי מעולם וקיוויתי שאולי הענין יעבור מעצמו אך לא כך היה.
הגעתי למיון, שם הרופא עשה לי סי טי ובצילום הוא לא ראה כלום
בשלב הזה כבר לא יכולתי לעבוד, הבנתי שאני צריך מומחה, ואכן הגעתי לאורטופד מומחה שמתמחה בגב תחתון + אגן,
הוא הפנה אותי לצילום הדמיה, שמו אותי על הליפט והמכונה החלה לעבוד, בצילום הזה סורקים את כל השלד בגוף ולפי מה שהבנתי צילום יותר טוב מזה אין,
כלומר אם כבר צילום אז צילום הדמיה, הענין שהבדיקה הזאת יקרה מאוד לקופות החולים וככה סתם אורטופד המוני לא ישלח אותך לצילום כזה,
אני בזמנו עשיתי מחקר לגבי האורטופד שאליו אני רוצה להגיע, וכך מצאתי את האורטופד שטיפל בי.

עוד אציין שתחושת נימול יכולה לנבוע גם מאספקת דם לקויה למקום הכואב.

מקווה שעזרתי,

בני.

יונתןמצפה
05-01-12, 02:46
ואני רק חושב על הלל... :confused:

מירי פוקס
05-01-12, 09:50
עוד שניה לפני שחוזרים לנושא המושבים האורתופדים (או לא...) (כל אחד במה שהוא מבין...).
1. כירופרקט שיטפל בך בלי לדעת מה הגורם לכאבי הגב (גורם מוכח אבחנתית) הוא חסר אחריות ויכול גרום ל...החמרת ה"פריצה", פיזור הממצא חו"ח..אם לא הוכח שזה לא זה...
אם באבחנה ב-CT או MRI - (תהודה מגנטית)-מדובר בבלט דיסק או פריצה קלה בינונית -יש מקום להתערבות כירופרקט, כל מטפל אלטרנטיבי. או...בעיניי הכי מקצועי זה פזיוטרפיסט שמתמחה ומכיר שיטות לטיפול בבעיות גב. בשלב החריף אין צורך אלא לעשות מתיחות כדי לשחרר את הלחץ של הדיסק על העצב...
2. אם הארתופד נתן לך כדור מתאים לכאבים והפחתת דלקת, עם כל הכאב והסבל הכרוך בכך- (וזה כאב שיכול להוציא מהדעת...), צריך סבלנות לסיים קורס טיפולי של לפחות 10 ימים עד שזה מתחיל להשפיע...
3. במידה ומדובר בכאבי גב בגובה המותניים-גב תחתון-(עמוד שדרה מותני)-אפשר להקל על הכאב אם מגלגלים מגבת על משענת הכסא ונשענים כשהמגבת לוחצת על איזור הכאב. אם מדובר בעמוד שדרה צוארי ונימול היד (אסף), כדי להקל בזמן אמת על הכאב המטריף אפשר להרים את היד בצד הכואב למעלה והכי נוח לשים את כף היד על הצואר-אם מדובר בבלט או פריצה תוך כמה שניות הלחץ על העצב יפחת והכאב והשריפה יפחתו.
4. נימול באמת יכול לנבוע מחוסר אספקת דם לאיזור אבל אז לא תהיה הקרנה שמאפיינת כאבים נוירולוגיים (לחץ על עצבים).
5. ניתוח לתיקון פריצת דיסק (בתקווה שלא מדובר בזה)...נעשים (לפחות בבית ספרי) רק במידה ויש תסמינים נוירולוגים כמו-צניחת כף רגל או בעיות אורולוגיות(שלא נפרט כאן...) ובמאמר מוסגר "הצלקה" או הצטלקות יכול להגרם גם מדלקת וחיכוך אבל גם כסיבוך של הניתוח ..בכלל, יש לעשות הרבה דברים אחרים לפני מוצא של ניתוח כמו טיפול תרופתי, הזרקות אפידוראליות, בלוקים מקומיים
6. זהו, גמרתי להרדים ולהלחיץ...כשהכוונה רק תיאורטית..ואם תרצה תלקט מהסאגה הזאת מה שמתאים לך...וחוץ מזה ...זה בכלל לא זה אצלנו...זה רק דברים ששומעים עליהם מרחוק...!!! הרבה בריאות

amimiller
06-01-12, 10:43
תפנה לאילן 054-45905424 ,נמצא ביהוד.הוא משתמש במכשיר היורה פולסים לשרירים. לי הוא מאד עזר, עם כאבים חזקים בכתף. לאחר 4 טיפולים הכאבים חלפו.עלות טיפול 250 ש"ח.הוא גם מטפל בקבוצת נשים בכדור-סל.יש תרגיל טוב לגב שהוא ישיבת כריעה.לשבת פרק זמן עד כמה שאתה יכול ולקום לאט לאט. בהתחלה אתה מרים את הישבן עם גב נטוי קדימה ועז מישר את עמוד השידרה עד שאתה מיושר לחלוטין כולל הצוואר.
בהצלחה ותרגיש טוב.

shay_love_off_road
06-01-12, 12:52

גם אני סוחב שרידים של כאבים איומים כאלה מהטיול של סופ"ש שעבר, שאפילו לא היה "קשה", אבל היה טכני והצריך עירנות בנהיגה. המושבים ברכב שלי גרועים במיוחד (סופה עם המושבים המקוריים של תע"ר) ולכן אני לא מתפלא על התוצאה.

דרור, למה אתה לא שם מושבים של ספארי? ראיתי כבר סופות עם מושבים כאלו,
ואני כמעט קניתי זוג לטנדר שלי (רק הבעיה היא שהם לא נכנסים בגלל מגבלות האורך של הקבינה)

אני כשעבדתי בתור נהג משאית, אני מאוד נהנהתי מהכיסא אוויר המקורי של וולוו FL
למי שיש קומפרסור באוטו, אני ממליץ על כיסא אוויר, יותר נוח כמעט מכל כיסא (ואני אומר את זה בביטחון מלא)
כשנהגתי במשאיות החדשות שהגיעו בזמנו ל"טיב-טעם" פשוט נהנתי, (עברתי מוולוו FL מודל 1999 עם מיליון וחצי ק"מ
לוולוו FL מודל 2006 ואחרי חודשיים קיבלתי אחת חדשה מהחברה - אין בכלל פראמטר להשוואה! אך אם להודות באמת
אהבתי יותר את הוולוו 2006 - תשימו לב לרוחב הקאבינה)

http://www.trucks-r-us.eu/static/images/trucks/3287677/volvo-fl-250-manual-gearbox-C.jpg

http://www.trucks-r-us.eu/static/images/trucks/3287677/volvo-fl-250-manual-gearbox-F.jpg

והינה החדשה,
http://www.auto.co.il/content/articles/00/10/00/00/24318-4.jpg

http://www.volvotrucks.com/SiteCollectionImages/VTC/Market/Trucks/Volvo%20FL/Gallery/1600x1200_FL_7_highres.jpg

hadtomer
06-01-12, 14:17
הבעיה, של גב תפוס במידה שאי אפשר לזוז, מוכרת היטב. לפני 7 שנים החלו לי מיגרנות אדירות שלא נפתרו, בשילוב עם גב תפוס ברמה של חוסר יכולת לזוז. (אז אתה שוכב על מיטה, בחדר חשוך, עם מיגרנה, וגם לא יכול לזוז). בקופת חולים נתנו כל מיני כדורים לשיכוך כאבים אצל סוסים ("תופעות לוואי שעלולות להתרחש: אולי תירדם ליומיים שלושה, אז אל תעשה תכניות לטווח רחוק"). בסוף, באיזה התקף קשה במיוחד הגעתי לבית חולים ורופא סימפטי שטיפה הגדיל ראש (והיה גם חבר טוב של גיסי) החליט לעשות לי בדיקה (MRI? CT? אין לי מושג). התוצאה הגיעה אחרי כמה ימים: שתי פריצות דיסק בחוליות עליונות מתחת לצוואר.

אחרי זה, כמו כל אחד שגילה שהדיסקים בגב שלו התפוצצו, הלכתי לכל מיני מומחים. הרשמים הם כדלקמן:
1. מדהים כמה ישראלים סובלים מבעיות גב. מדהים כמה ישראלים בטוחים שהם המציאו את הפתרון האולטימטיבי לבעיית הגב שלהם. וגם יודעים שכל פיתרון אחר הוא לא יעיל. הם יודעים שניתוח זה רע. הם יודעים שכירופרקט עושה נזק וזה נורא מפחיד. שאורטופד עושה כאבים וזה נורא כואב. שעלי נענע מיובשים בשילוב עם בצל וזרע של כבש, עטופים במגבת מטבח משוק הכרמל, תחת הירך הימנית יכולים להעביר כאבי גב, וגם לשמש אחרי זה כציר מצוין למרק ירקות.

2. אף אחד לא מסכים לנתח. זו פריבילגיה ששמורה לאנשים עשירים. קופות חולים יעדיפו לתת לבן אדם למות ולא יממנו ניתוח. מעבר לזה-יש סיפורי זוועה על ניתוחים, ואני מכיר אנשים שהגיעו עד שוויץ כדי לעבור ניתוחי גב-ובסופו של דבר באמת לא יצאו טוב מהעסק הזה.

3. כאבי גב, כשמם כן הם-רק כאבים. לכולנו כואב משהו פה ושם- אך כאבי גב הם כאבים שפועלים משום מה ברמה פסיכולוגית-מעבר לאי הנוחות שכרוכה בדבר, כאבי גב הם כאבים טורדניים מאין כמוהם. והם גם דבר שמאוד מפחיד. כאב שיניים-הולכים לרופא ועוקרים או סותמים. כאבי גב- לך תדע מה יהיה...בגב שלנו יש טורביניום קסום שעד היום טובי הקוסמים לא פיענחו את ההרכב שלו ולכן זה נורא מפחיד ומטריד. זה לא. אחרי כמה שנים מתרגלים.

4. אני, באופן אישי, הלכתי לאורתופד ולכירופרקט. הרושם שלי הוא שכירופרקט עדיף. התחלתי בתדירות גבוהה היום פעם ב...רק פגישת תחזוקה. (ד"ר שחר קנין, יש לו אתר אינטרנט) יש הרבה אנשים שמאוד מפחדים מכירופרקט, כי הוא עושה "קנאקים". אני אישית כבשתי את הפחד הנורא מפני קנאקים והלכתי. חשוב מאוד להדגיש, שהיום למרבה הצער יש הרבה מטפלים, מסאז'יסטים וכיו"ב שעושים במסגרת הטיפול "גם קצת כירופרקטיקה". זה בערך כמו להיכנס לתספורת אצל ספר שגם "עוסק קצת ברפואה". כירופרקטים יש עמותה.
http://www.chiropract.org.il/

ל (http://www.chiropract.org.il/)לכת לכל אדם שיתעסק לך עם הגב בלי להיות מוסמך בנושא זה כמו ללכת לניתוח אצל רופא בלי תעודה.

5. בסופו של דבר, העסק נפתר. גוף האדם הוא מכונה מופלאה (איזה משפט חזק...) ועם השנים הוא לומד לפצות על ליקויים-כגון דיסק פרוץ. עם השנים הבן אדם לומד באופן טבעי מה טוב לו ומה לא. באופן בלתי מודע לומדים ללכת קצת אחרת. לנהוג בתנוחה מעט שונה, לשבת מול מחשב בצורה אחרת ואפילו לישון בצורה אחרת. עם השנים הבן אדם גם לומד לא להיבהל מגב תפוס. גם לכאב מתרגלים ומה שנראה בהתחלה כמו סוף העולם הופך למטרד, כמו כאב ראש חלש. זה שם, וזה מה יש.

6. ספורט. חייבים לעסוק בספורט. אני רוכב כל יום לעבודה על אופניים. לפני זה הלכתי שעה כל ערב. אחת הסיבות לגב תפוס כשדיסק פורץ היא מאמץ של השרירים של סביב הדיסק-הגוף שלך עובד שעות נוספות כדי לייצב את עצמו. ספורט מחזק את שרירי הגב שמפצים על נושא הדיסק. מעבר לזה-אני אומנם לא רופא, אך אחד הדברים שמקלים אצלי על שריר תפוס הוא חזרה מהירה לפעילות ספורטיבית מתונה. במקרה שלי הגב חוזר לאיתנו תוך יום יומיים אם אני מקפיד לרכב על אופניים.

מקווה שעזרתי.

talw
06-01-12, 14:43
בתור בוגר 3 פריצות דיסק גב תחתון עם הקרנות נוראיות לרגל ימין (לפני כ 20 שנה),עד היום יש לי מעיין חוסר תחושה בכף הרגל.
בזמנו זריקות אפידורליות ולאחר מכן טיפולים כירופרקטיים הצליחו להעמיד אותי על הרגליים.
עם השנים לומדים להתמודד,שוכבים ב"פוזות" נוחות,עוסקים בספורט ואני מצאתי לנכון להזכיר את חגורת הגב שעוזרת לי המון בזמן העבודה ומונעת ממני לעשות תנועות חדות ופתאומיות לשרירי הגב.
אני גם לא מוצא שום פסול לנהוג או לרכב עם חגורת גב,פשוט אף אחד לא הזכיר את זה ,יכול להיות שאני טועה ,תקנו אותי המומחים בבקשה.

סיוט

מירי פוקס
08-01-12, 19:47
טל, אני לא מתיימרת להיות מומחית לנושא אבל מכיוון שאני בתחום האורתופדי "כמה שנים"... בזמן כאב חריף, חגורת גב טובה מקלה את הכאבים, נותנת ביטחון בתנועות אפילו מינימליות שמי שסובל מכאב אקוטי הן מטרד עבורו כמעט 24 שעות ביממה - וזה בלי לדבר על פעילויות יומיומית שב"שגרה" אפילו לא חושבים עליהן - כמו ישיבה (גם במקום חשוב... יש הגבהות מיוחדות למושב...), רחצה, קימה מהמיטה, כניסה לרכב...מכיוון שעמוד השדרה החוליות והדיסקים נמצאים ב"משבר" הם שבריריים במיוחד וחגורת הגב מטשטשת במידה מסויימת את השבריריות הזאת.
חגורות מומלצות הן חגורות עם "עצמות דג" (תמיכה נוקשה יותר) שממתנות יותר את תנועתיות עמוד השדרה (לעומת חגורות יפניות/סיניות שהן רכות יותר ולא נותנות תמיכה מספקת. לאורך זמן חגורת הגב לא מומלצת משום שחביקתה גורמת לדלדול שרירים במקום, וכמו שכתב תומר- חיזוק השרירים מפצה על איזור החולשה שגורם לבלט או פריצה של הדיסק (היא בעצם עושה חלק מתפקיד השרירים וגורמת להם למעין "עצלנות"). בגלל הרגשת הביטחון שהחגורה נותנת קשה "להפרד" ממנה, אך מומלץ, ברגע שהכאב נחלש ו/או נעלם. פעילות גופנית מומלצת אבל בהתייעצות עם איש מקצוע שיודע לומר איזה סוג פעילות, מתי להתחיל ובאיזו תדירות. מקווה שעזרתי. מירי

BackDoorMan
08-01-12, 20:24
יש גם אוסטאופתיה (http://www.osteo.co.il/heb_osteopathy_lower_back_pain.html).

דרור ברלי
08-01-12, 20:46
דרור, למה אתה לא שם מושבים של ספארי?
אולי כי זה חרא של כסא?... לא כל מה שבא מאמריקה זה זהב, אתה יודע...

ראיתי כבר סופות עם מושבים כאלו,
ראיתי כבר סופות עם כל סוגי הכסאות. אין כסא שאתה לא יכול להתאים אותו לתוך סופה... אבל את חוליות הגב אי אפשר לרמות. יש גם בעיית גובה (רוב הכסאות בעלי כרית מושב עבה ומסילות שתופסות המו ןגובה, ולכן גבוהים מדי. דווקא מושב ספארי בעל כרית דקה ומסילות קומפקטיות ומתאים, מבחינת גובה, אבל זה סתם מושב אמריקאי רך וצר ולא תומך. על ריפודי הקטיפה בצבעים המזעזעים אני כבר לא מדבר) אם אני משקיע כסף אז רק במושב אורטופדי גרמני טוב, ריקרו או שילמן (שאפשר אחר כך להעביר גם לאוטו אחר). אפשר גם מושב ספורט מתכוונן (ריקליינר, לא באקט) שנותן תמיכה צידית טובה. כל זה על מתאם טוב שלא מוסיף גובה לכל העסק (אני אוהב לשבת נמוך) כל דבר שפחות מזה זו פשרה, וכאמור - אפשר לעבוד על כל העולם, רק לא על הגב שלך.

ואני כמעט קניתי זוג לטנדר שלי (רק הבעיה היא שהם לא נכנסים בגלל מגבלות האורך של הקבינה)

...

Bernard
08-01-12, 21:21
...וכאמור - אפשר לעבוד על כל העולם, רק לא על הגב שלך.

יאללה!
תשקיע בעצמך!!
קח בתשלומים - שמעתי שאז היאוש נעשה יותר נוח..

riko
08-01-12, 22:10
הלוואי ושאחזור לקבל כאבי שרירים שכאלה, החולפים תוך מס ימים. [בטטה]

+1
זה כייף של טיול ראשון , שאנחנו כבר שכחנו ...............!
זה מזכיר לי את הטיול האשון שעשיתי לאחר רכישת הגיפ , חזרתי הביתה והייתי מבסוט לאללה , שכאבו לי כל השרירים
ראשית מסתבר שבנהיגה בגיפ יש מוטיב של פעילות גופנית , שרירים שלא ידעתי על קיומם כאבו .
ושנית השכיבה במיטה עם כאבי שרירים כאלה מעצם הטיול , העצימה את החוויה .

זה קורה גם כל קיץ שנפתחת עונת הגלישה מחדש , כל הגוף כואב בגלישות הראשונות , זה לא שאני מזוכיסט אבל אני חוזר מפעילות כזו ומרגיש שעשיתי משהוא
תהנה מכל רגע !

סולי
08-01-12, 23:07
...

וותר על השילמן.
תתרכז בלמצוא ריקרו.
נהגתי על שילמן, נהגתי על הרקארו.
מעבר לכך שהרקארו נוח יותר, יותר תחושה של מושב מאשר כיסא של נהג אוטובוס.
הוא קומפקטי לאין שיעור לעומת השילמן.

yes1952
08-01-12, 23:07
כבוגר תאונת עבודה מ-1995-c5שבורה (עמוד שידרה צווארי)כולל ניתוח
הכאבים תמיד קיימים רק מתרגלים אליהם ולומדים לשנוא חורף ומזגנים
שחיה הינה אחד מהדברים המקלים על הכאב
שחיה עם מסכה ושנורקל טובים יותר להתעמלות של שרירי הצוואר
צלילה עם מסכה ושנורקל פנס ורובה חץ טובים עוד יותר וגם משביע באם גם תופסים דגים
אין כמעט כאב שלא ניתן להתגבר עליו באופן מנטלי-נכון צריך הכשרה לנושא-דימיון מודרך-היפנוזה עצמית וכו'
אין זה במקום רופא או תרופות שצריך-אך זה מקל ועוזר לתיפקוד יומיומי.
אני עוד מחייך לי בשקט בזווית הפה עד היום שדרור שאל אותי במפגש הלילי בשפך נחל זוהר"אתה הולך עם מקל"?
כן שקשה לי או כשהקרקע אינה ישרה אני נעזר בו
חייכו והיו מאושרים ואופטימיים וכך רוב הכאבים יעלמו
יוסי

zagi
09-01-12, 13:37
בשוק רמלה - לוד אתה יכול למצוא גב חלופי , הזמנתי משומש במצב טוב ...;)

ת'אכלס , אצלי שום דבר לא עזר , עשיתי את כל סוגי הטיפולים כמעט וכמו שאומר המשפט " הזמן הוא הרופא הכי טוב ..."
לא שעברו לי הכאבים , להיפך הם רק התחזקו עם השנים אבל מתרגלים להכל ומחזיקים בבית זריקות למצבים הקשים .

אצלי הבעיות החלו לאחר ת"ד קשה לפני 10 שנים , הוגדרתי כמוות קליני , ולא ... לא ראיתי שום התגלות רוחנית , אך מאז גם הזכרון לטווח קצר משובש ברמות היסטריות ...אך גם לזה מתרגלים :rolleyes: .

חיים_ח
09-01-12, 22:15
טוב לא פלא, אחרי טיול ג'יפים זה מתבקש. קראתי שקור מאוד משפיע על כאב אקוטי כזה. תקרא את המאמר הזה, הוא מסביר בצורה ברורה מה כדאי לעשות ולנוח הכי חשוב, לא להכביד על הגוף. ואם זה ממשיך ומחמיר הייתי ממליץ לך ללכת לראות כירופרקט/רופא/אורתופד...<o:p></o>

BackDoorMan
09-01-12, 23:07
לדרור, הרבה יותר זול (400 ש"ח) אם תוכל למצוא זוג מושבים של וולקן ולבנות מתאמים פשוטים.
לגבי כאב גב, כל עוד לא מדובר בפגיעה כתוצאה מתאונה מקרית, אז טיפול מונע הוא השיטה הטובה ביותר.

אם אתה מתחיל להרגיש כאבים במהלך טיול, עדיף לעצור לצאת מהרכב ולחלץ קצת את העצמות.
לא לשבת באותה תנוחה יותר מחצי שעה רצופה, ואחריה לתרגל קצת מתיחות.
לשמור על חום הגוף.
מסז' מקצועי פעם בחודש לפחות, ותרגילי לחיזוק שרירי הגב בפרט ושאר השרירים.
מזרון טוב.

חיים_ח
11-01-12, 13:32
אופס... סליחה דרור! שמתי לב שלא שלחתי לך את נלינק למאמרhttp://www.rephael.co.il/index.php?כירופרקטיקה-יש-מי-שנולד-למקצוע-הזה,88

סיקס כחול
11-01-12, 16:29
שרירי הבטן תומכים את הגב ויש לוודא שאכן יהיו כאלה במקום בטן רפוייה.
חגורת מנוונת את השרירים ובסופו של דבר הרווח יוצא בהפסד, לא רצוי

-->