PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקנית ג'יפ ראשון - ויטרה

אופיר ק.
01-01-12, 21:42
שלום.
לאחרונה החלטתי לעזוב את עולם האופנעים (ספורט/כביש) ולנסות את מזלי בג'יפ.
אני מחפש ג'יפ שיהיה טוב לשטח ולטיולים אבל שישמש גם רכב ליומיום, יש לי מעט נסיון בנהיגת שטח לכן לא יזיק רכב טיפה משופר אבל הוא גם צריך לנסוע בסביבות ה- 60 ק"מ ביום לעבודה ולהיות בנוחות סבירה...
התקציב שלי הוא בסביבות ה- 35,000 כולל יישור קו, כרגע אני בכיוון של סוזוקי ויטרה ואני אשמח לכל עצה.
ראיתי כבר כמה וויטרות ואני קצת חושש מכמות הקילומטרים שיש להם, כולם בסביבות ה- 200,000 ואני לא יודע בדיוק כמה מנוע בנזין יכול באמת להחזיק...?

תודה רבה.
אופיר.

foty
06-01-12, 18:07
אהלן אופיר ,
ויטרה זה רכב מצויין אחלה בחירה!
תחפש ויטרה שהחליפו לה את המנוע ,
מקסימום תוריד את המוכר ותחליף בעצמך ,
איזה שנה אתה רוצה??
ומה אתה אומר על ג'ימיני??

ishc
06-01-12, 18:20
תשקול גם ג׳ימני. קצת פחות פרייבט קצת יותר ג׳יפ. לשניהם אופציות שיפורים כעומק הכיס ובשניהם הגבהה סולידית של 2״ ונעילה אוטומטית יובילו אותך דרך רוב מסלולי הטיול בארץ.
אני הייתי מעדיף גיר רגיל, קצת פחות מפנק וגם קצת יותר מסרבל בשטח אבל אמינות גבוהה יותר בכמה רמות. אצלי הסמוראי הקצר מיצה את עצמו מאוד מהר ואני לא מבין איך הסתדרתי באוטו כל כך קטן. שקול לדעתי גם ויטרה ארוכה. בהצלחה.

אופיר ק.
07-01-12, 10:23
אני לא ממש מוצא ויטרה שהחליפו לה מנוע, וכל אלה שמספיק זולות כדי שיהיה לי מספיק בצד כדי להחליף בעצמי נראות במצב לא משהו...
אני מסתכל פחות או יותר על 92-96, תלוי במחיר...
לגבי ג'ימני, הבנתי שהוא פשוט לא בתקציב שלי אבל אם כן זאת גם אופציה טובה

raanan
07-01-12, 10:35
מה המצב המשפחתי ? (רווק , נשוי +1 אפשרי עם ג'ימני . יותר כבר רצוי ויטארה ועדיף ארוכה).
בכול מקרה, המלצתי לך, לך רק על הדגמים המוזרקים +16 שסתומים (משנת 94 בארוכות, משנת 95 בקצרות).
חזקות וחסכוניות יותר מדגמי הקרבורטור. גיר אוטמטי 4 הילוכים לעומת 3 הילוכים בקרבורטור.

בהצלחה
רענן

אופיר ק.
07-01-12, 10:37
מצב משפחתי רווק, אני מחפש כמעט רק גיר ידני, נראה לי עדיף לג'יפ ראשון וגם אני פשוט יותר נהנה מזה...

raanan
07-01-12, 10:51
אני מחפש כמעט רק גיר ידני, נראה לי עדיף לג'יפ ראשון וגם אני פשוט יותר נהנה מזה...

גיר ידני זה מצויין מבחינת אמינות "ואי השתעממות" על הכביש. אבל,
בשטח טכני ומעלה קשה, צריך נסיון ולעיתים אומץ.
(אני עם "המעט" ניסיון שלי, לא מסתדר בשטח עם גיר רגיל. לעומת זאת ביום יום נוהג על פרייבט ידני)

רענן

ishc
07-01-12, 11:04
מה המצב המשפחתי ? (רווק , נשוי +1 אפשרי עם ג'ימני . יותר כבר רצוי ויטארה ועדיף ארוכה).
בכול מקרה, המלצתי לך, לך רק על הדגמים המוזרקים +16 שסתומים (משנת 94 בארוכות, משנת 95 בקצרות).
חזקות וחסכוניות יותר מדגמי הקרבורטור. גיר אוטמטי 4 הילוכים לעומת 3 הילוכים בקרבורטור.

בהצלחה
רענן

+1 לגבי ויטרה ארוכה ולגבי הדגמים המוזרקים, אפילו במחיר הקרבת הגיר הידני ולמרות המצב המשפחתי
לגבי ג'ימני, שנת 99-2000 ידני אמור להכנס בתקציב.

Saar
08-01-12, 08:46
גם אני ממליץ להתאמץ מעט יותר ולמצוא ויטרה מודל 95 ומעלה - 16V.
הבדל מאוד משמעותי על הכביש (ומן הסתם גם בשטח)
סער

אופיר ק.
08-01-12, 19:35
אני מתלבט כרגע לגבי ויטרה 92 עם הרבה שיפורים שנראית טוב בסהכ אבל אולי צריך להחליף מנוע, יש למשהו מושג כמה הסיפור הזה צריך לעלות? וכמה כאב ראש זה בערך??

שגיא S
08-01-12, 19:40
אני מתלבט כרגע לגבי ויטרה 92 עם הרבה שיפורים שנראית טוב בסהכ אבל אולי צריך להחליף מנוע, יש למשהו מושג כמה הסיפור הזה צריך לעלות? וכמה כאב ראש זה בערך??

כאב הראש תלוי בכסף שאתה משקיע - בשביל 7-8 אלף שקל לא יכאב לך הראש בכלל.

עמיתT
08-01-12, 21:55
ראשית בחירה בויטרה כרכב שטח ראשון לדעתי בחירה נכונה,
קח בחשבון שהחלפת מנוע ברכב יומיומי מצריך זמן השבתה לא קצר כ"כ.

מצד שני אם הוא נכנס לך לתקציב וגם שמת כסף בצד לימים "שחורים" בהחלט ייתכן והרכב ישרת אותך נאמנה לאורך זמן.
בהצלחה ואל תשכח לקחת איתך חבר שקצת מבין שיעזור לך עם החיפוש :-)

אופיר ק.
14-01-12, 17:34
אחרי כמה שבועות של חיפושים, אני כרגע מתלבט בין לקנות ויטרה יחסית ישנה (91-92) אבל משופרת מאוד ושמורה טוב (אחת מהן אפילו אחרי החלפת מנוע) במחיר שישאיר לי בערך 10,000 שקל בצד לבין ויטרה חדשה יחסית (98) אבל בלי שיפורים וגם היא עם 200,000 ק״מ במחיר שלא ישאיר לי כלום בצד...חשוב לי מאוד לקנות רכב שאני אוכל למכור עוד שנה - שנתיים בלי להפסיד יותר מדי אבל הרכב צריך בסופו של דבר לשמש לטיולים לא פשוטים כ״כ...אני אשמח אם למשהו יש עצה לגבי ההתלבטות שלי.תודה!

ishc
14-01-12, 18:37
תמשיך לחפש, תתמקד בשנת 95 ומעלה בגלל המנוע וההזרקה, השוק מת עם קצת סבלנות תגיע הכלה המיועדת.

Saar
14-01-12, 18:44
גם אני כנראה הייתי ממשיך לחפש.
אם הייתי צריך לבחור אחת מהשתיים שציינת, כנראה הנטיה הייתה לכיון ה 98.
91-92 זה "רכב מיושן" צריך אישור בלמים/בטיחות לפני כל טסט ושני טסטים בשנה...
ל 98 יש עוד קצת זמן לזה...
סער

gavri
15-01-12, 09:26
בוקר טוב אופיר
"ממש במקרה" אני מוכר ויטרה 97, 5 דלתות שמורה מאוד ומטופלת מאוד!
מנוע בן חמש - עשה רק 90 אלף .
שלחתי לך גם הודעה בפרטי...
אשמח לתת פרטים נוספים
בברכה ושבוע טוב

ishc
15-01-12, 11:26
גם אני כנראה הייתי ממשיך לחפש.
אם הייתי צריך לבחור אחת מהשתיים שציינת, כנראה הנטיה הייתה לכיון ה 98.
91-92 זה "רכב מיושן" צריך אישור בלמים/בטיחות לפני כל טסט ושני טסטים בשנה...
ל 98 יש עוד קצת זמן לזה...
סער

לא שיקול, עוד שנה בול גם ה-98 יהפוך למיושן

-->