PDA

צפייה בגרסה מלאה : הצד האפל של מצלמות המהירות החדשות, להלן:

BlackStar
01-01-12, 22:40
http://www.globes.co.il (http://www.globes.co.il/)

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=read_count&om=15721&forum=scoops1&viewmode=threaded

דרור ברלי
02-01-12, 00:17
זו חוכמה מאד קטנה לקרוא לאזרח בודד "לא להיות כבשה".
אחד אחד אנחנו כבשים. חבל שעוד לא הפנמנו שכעדר כבשים מאוד גדול, אנחנו יכולים לדהור קדימה באמוק ולדרוס את המערכת. אבל זה כאמור - יכול לקרות רק אם לא נחשוש להשתמש בכוח. ואם זה אומר להשמיד מצלמות באופן מאורגן - זה מה שצריך לקרות. וזה גם מה שקרה בבריטניה אגב. חלק גדול ממערך מצלמות הגאטסו שם לא הושבת סתם ככה - הזעם הציבורי כנגד אכיפת המהירות התפרץ בצורת השמדה סיטונית של מאות מצלמות על ידי אזרחים. שם הבינו שאין דרך אחרת ללמד שלטון רע את הלקח זולת השימוש בכוח.

ועד שזה יקרה - סעו לאט, פשוט כי לנסוע מהר הולך להיות תענוג מה זה יקר...

Tourist
02-01-12, 00:24
באמת תיזהרו.
*למזלי* אני לא חושב שהדיפנדר יגיע ל-120 על כביש החוף....

zviki
02-01-12, 00:38
"1984" גורג' אורוול

דרור ברלי
02-01-12, 00:52
מה אתה צריך 120? המהירות המותרת בכביש החוף היא 90. 110 אתה משייט בכיף, ואתה תחטוף שם כמו כולם.

אסור לשכוח כמה דברים חשובים:
1. גאטסו היא מצלמה דיגיטלית, עם נפח זיכרון של אלפי תמונות ששולחת את התמונות מיידית למוקד שמנפיק דו"ח/הזמנה לדין + תמונה שנשלחים לכתובתו של בעל הרכב ומגיעים לידיו תוך 48 שעות. המצלמה הזו מסוגלת, תיאורטית, להנפיק אלפי דו"חות ביום. מדי יום ביומו. אתם קולטים את פוטנציאל ההכנסות?
2. מדובר במצלמה שמופעלת על ידי זכיין חיצוני פרטי. הזכיין הזה הוא חברת מל"מ-תים. עבור הפעלת המצלמה, הזכיין הזה מקבל אחוז מסוים מהקנסות שמפיקה המצלמה.
3. מכיוון שהמצלמה לא מוגבלת בנפח האיחסון כמו מצלמות הפילם הישנות, ומכיוון שהיא מופעלת על ידי זכיין חיצוני שלנגד עיניו עומד רווח בלבד - הרי שלצורך מיקסום רווחים, צריך ליצור מצב בו רוב המכוניות שחולפות על פני המצלמה אכן יצטלמו. ולכן "מרווח הטעות" של המצלמה הנ"ל יהיה קטן בהרבה מזה שנקבע למצלמות הפילם הישנות (שלמשטרה לא היה תקציב לתחזק אותן ולהחליף בהן פילמים). פעם, אם בכביש שמותר לנסוע בו 90, הצטלמתם רק ב-115 ומעלה, הרי שהפעם תצטלמו כבר ב-100 ובהמשך, אם המצלמות לא יכניסו מספיק רווחים, או הן יצליחו עד כדי כך שהתיאבון החזירי של המערכת והזכיין יגבר - ייתכן שמרווח הטעות יקטן עוד, כדי להבטיח שכל מכונית שעוברת תצטלם, אלא אם ממש תזחל, כלומר לאט יותר מהמהירות המותרת.

מה עושים נגד זה? כולנו יודעים טוב מאוד מה צריך לעשות, וזה לא דיבורים אלא מעשים. אבל אנחנו שפנים. ולכן ניסע לאט.

Pageup
02-01-12, 01:42
ברלי אל תשכח שבנוסף לזה שהמצלמות דיגיטליות. יש עליהן מצלמות סטילס להגנה.
היינו, קם אדם בבוקר והחליט לשרוף אחת (או בלילה, או יותר מאחת) זה לא טריוויאלי.
הכל אפשרי אבל צריך להיות מוכן לזה שעוד יקפוץ עלייך שוטר מהשיחים (ואני לא אתפלא
אם ישימו שוטר ליד כל מצלמה, זה מכסה את העלות שלו 50 פעם).

בני
02-01-12, 03:15
הזיהוי של הרכב נעשה באמצעות לוחית הרישוי, בחול ישנם מגוון רחב של פתרונות,
יותר מזה, יש נהגים בחול שנוסעים אם לוחית רישוי מזויפת.
בשימוש נכון והדגש הוא על נכון אפשר לצחוק למשטרע בפרצוף,
ובכלל מי יודע אולי יש כאלה בארץ שכבר צוחקים למשטרע בפרצוף

GodsFather
02-01-12, 05:27
ואולי ברגע אחד של שפיות, פשוט נלמד את החוק וניסע לפיו ? נכון זה מתסכל מאד, ואכן 10 קמ"ש מעל המותר זה לא מה שיעשה את ההבדל, אבל האם זה שווה את כל הברדק ? את כל הטררם ? התסכול ? העצבים ? הכעסים על שום וכלום כי בסופו של דבר אין עם מי לדבר ?

שימו קרוז קונטרול איפה שאפשר, סעו רגוע, שימו דיסק טוב בטייפ שלכם, תגיעו מנקודה א' לנקודה ב' כשאתם חושבים על מי שמחכה לכם שם.

בני, מה שאתה אומר נכון בוודאות, אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים לעודד את זה או לפרסם את זה. ובסופו של יום, מדובר בלהתמודד עם סרטן על ידי אקמול, כי הם עדיין צריכים לישון עם עין פקוחה ולחיות מתחת לראדאר וכשהם נתפסים אז מדובר בצינור 2 צול חלוד שנכנס ל....

boaz avrahami
02-01-12, 08:42
אני מציע שנעשה פרוייקט למען הקהילה במקום רק לקטר.

נחזיר מלחמה נגדית... נצא לסמן את הכביש לפני המצלמות בכדי להזהיר את הנהגים.
דרור, אתה מתנדב לעצב את הסמל לשבלונה?
יש לנו כמה מתנדבים למשטרה שיוכלו לשם שינוי לעשות פעם אחת משהו מועיל והם יוכלו לאבטח אותנו...

אני מוכן גם לתרום כסף לצבע וגם לצאת לצבוע

BackDoorMan
02-01-12, 08:50
יש צ'יטה (http://www.speedcheetah.co.il/), חוצמזה לא חייבים לשרוף, ספריי דבק מגע על העדשה יחולל נפלאות.

boaz avrahami
02-01-12, 08:56
יהיה קשה מאוד להתקרב למצלמות האלו בכדי לגרום להם נזק.
הן מאובטחות עם צילום הקפי.

zviki
02-01-12, 08:59
חברים יקרים, המדינה זקוקה לכסף ,הכסף יועבר למטרות נעלות -שידרוג הבורקסים במזנון, קשר עם הציבור, ביטוח לאומי לעזמי בשארה, מלונות פאר, חיסול יתרת העו"ש השלילית של חב החשמל, רכבי שרד משופרים, לשכות , מזקירות [במקור] אל תהיו קטנוניים, מה נפל עליכם? עוד לא התרגלתם?
דון ויטו ,צינור 2 צול חלוד אבל עם T בקצה

BackDoorMan
02-01-12, 09:06
מה עם הארקטיק ספיידר 3 ?
לא צריך להתקרב

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=E0oM66jfaJ4&NR=1

דרור ברלי
02-01-12, 09:41
אם על כל מצלמה יצמידו שוטר שמגן עליה 24 שעות ביממה, זו תהיה פשיטת הרגל הגדולה של המשטרה. כבר לא יוכלו לספר לנו על מצוקת כוח האדם שלהם, והתקשורת תחגוג על זה.
אבל יש לזה גם צד חיובי - כל שוטר שמגן על מצלמה = זה פחות קלגס אחד בכביש = פחות הצקות = פחות בדיקות רשיונות = פחות הורדות מהכביש. זה גם פחות מרדפים מיותרים = פחות תאונות ופחות נפגעים. אז אני ממש בעד. אני אפילו בעד ארבעה שוטרים שיגוננו בחירוף נפש על כל מצלמה - אחד קורא, אחד כותב, אחד מרביץ ואחד יורה. האמת? מושלם. ושלא תייללו חס וחלילה שזה על חשבון השירות לאזרח והמלחמה בפשיעה, כי גם ככה כשאתם מתקשרים 100 הם לא ממהרים להגיע.

מידבר
02-01-12, 10:24
לא יצמידו ולא בטיח. ההפך, ככל שהטכנולוגיה מתקדמת צריך פחות כ'א.
וכפי שאנו עדים, הטכנולוגיה מתקדמת גם במשטרה. ועוד תכנס הרבה יותר מתקדמת. התוצאה-יותר ניטור, יותר אכיפה ופחות חרות.
יתחילו עם הכבישים האדומים, יעברו לוורודים ולבסוף כל הארץ הקטנה שלנו תהיה מרושתת מצלמות וכל תנועה שלנו מצולמת (בזכרון כמובן, יעשו שימוש רק מול עבריינים...).

התבשרנו לאחרונה כי נתוני ההתנהגות פיננסית שלנו יועברו לחברות האשראי ע'מ לאפשר דיפרנציאציה במתן הלוואות ואשראי. מעולה.

לא ירחק היום שכולנו, במצוות המדינה, נסתובב עם ציפ קטן בעורף בו יאוחסנו: נתונים בריאותיים-שמא נקלע לתאונה ונזדקק לטיפול, נתונים כלכליים-שמא נזדקק להלוואה, נתוני משרד הפנים-לזיהוי ודאי (זה גם חוסך המתנה בביקורת דרכונים) ולחיילים, שהם בכלל רכוש המדינה, יהיה חיבור מיוחד למוח ע'מ לאפשר מחיקת זכרון מרחוק במקרה של נפילה בשבי וע'מ שניתן יהיה לבדוק האם הם השלימו שעה ביציאה בתחנה המרכזית בב'ש (לא כמונו שהיינו צריכים להביא פתק מהבנקט, אמרנו כבר-טכנולוגיה). יהיו על הציפ הזה עוד כמה נתונים אבל לא נרחיב כאן.

בבנין ציון וכו'

אמיר ב.א
02-01-12, 10:37
למי שדיבר על שינוי לוחית המספר - או חבלה מכוונת בה כדי שאי אפשר יהיה לזהות את המספר ,
רק לידיעה - זו עברה פלילית , והמשטרה תופסת כאלה בדרכים משלה מידי פעם , ומתייחסת אליהם הרבה יותר בחומרה..

למרות שאנחנו במיעוט - אני גם בעד לנסוע במהירות המותרת - בדיפנדר זה לא בעיה - ממילא קשה לו להגיע למהירות תלת ספרתית :)

BackDoorMan
02-01-12, 11:16
למי שדיבר על שינוי לוחית המספר - או חבלה מכוונת בה כדי שאי אפשר יהיה לזהות את המספר ,
רק לידיעה - זו עברה פלילית , והמשטרה תופסת כאלה בדרכים משלה מידי פעם , ומתייחסת אליהם הרבה יותר בחומרה..

למרות שאנחנו במיעוט - אני גם בעד לנסוע במהירות המותרת - בדיפנדר זה לא בעיה - ממילא קשה לו להגיע למהירות תלת ספרתית :)

צודק, כשזה נעשה ע"י אחד, אבל כשאלפי מפגינים ישרפו מצלמות זה כבר אקט פוליטי.
פלילי ? שיהיה פלילי, הרי הם מחר יכולים להגדיר חוקי גזע (אהה בעצם כבר הגדירו) או עוד דרכים יצירתיות שיהפכו את רוב השכבות לעברייניות בעל כורחן,

הבעיה היארק המחיר שאתה מוכן לשלם, זאת בסה"כ עבירה על חוק שנחקק ע"י חבורת האפסים המטורפת ביותר שנבחרה בישראל ונאכפת ע"י הזרוע הבריונית שלה.
אני קורא לזה התגוננות אקטיבית מהבוזזים המנסים רק דרך לתחוב יד לכיס של כולם.

yes1952
02-01-12, 11:24
אני לפעמים ממש נדהם מההתלהמות לכיוון של הלא חוקי
אנחנו מדברים על זכיין שאם לא ירוויח כסף לא יתפעל את המצלמות
בניגוד לכביש 6 שבו בחלקו המדינה משלמת לחברת דרך ארץ
במקרה זה אין הגנה על אי רווחים(אם אני טועה תקנו אותי)
באם נחליט או ציבור הנהגים בארץיחליט שלושה חודשים לנהוג לפי החוק -לא יהיו הכנסות מדוחו"ת והחברה המתפקדת תיכנס להפסדים
גם קופת המדינה
בניגוד לכבשים שאם לא יחלבו אותן הן עלולות לפתח דלקת בעטין ,אנו לא נפתח שום דלקת להיפך
המדינה והברה הזכיינית יפתחו דלקת כיס
זו מחאה חברתית
יוסי

TsA
02-01-12, 11:33
הערכות מדברות על תוספת של 185 מליון ש"ח בשנה לקופת האוצר.
יש גם איזה שהוא פיילוט שמבשיל להתקנה של "קופסא שחורה" ברכבים של כולנו לטובת מיסוי נוסף על בסיס של זיהום אוויר, שעות עומס, מספר נוסעים ברכב ובטוח עוד כמה דברים שיחשבו עליהם.

zerez
02-01-12, 11:36
אין לי שום בעיה עם מצלמות רמזור, מספיק לנסוע בבוקר בתל אביב ולראות כמה פקקים נגרמים בגלל אידיוט (או אידיוטית) שנכנסים לצומת לא פנוי ויוצרים ריצ'רץ,
מבחינתי שיעיפו אותם מהכביש.

אבל כאשר מנצלים בצורה צינית את הסיסמא של "מלחמה בתאונות הדרכים" כדי להעשיר את אוצר המדינה ואוכפים את העבירה שגורמת להכי פחות תאונות זה מרגיז.
אם באמת רוצים להלחם בתאונות שיתחילו לאכוף את העבירות שגורמות לתאונות,
עקיפה בקו לבן, רמזור אדום, תפירת נתיבים.....ויש עוד כמה.
יש גם שיטות לעשות את זה ולזהות נהגים מסוכנים אבל למי אכפת? אז יהיו עוד כמה תאונות ועוד כמה הרוגים אבל העיקר שלא יחסר בקופת המדינה, רק אתמול התבשרנו ששכר השרים עלה ומה עם שכר המינימום???

וכאן אני אפסיק כי אני לא רוצה להפוך את התגובה לפוליטית.

moshik999
02-01-12, 11:45
הצביעות חוגגת
הגיע הזמן שבג"ץ ייחייב את המדינה לאסור ייבוא רכבים
שנוסעים מעל 110 קמ"ש ובא לציון גואל.

בן אדם סביר נכנס לסוכנות רכב ורוכש במיטב כספו (ומשלם הרבה מס)
רכב עם נתונים מפוארים של תאוצה ומהירות מירבית אבל למעשה אסור לו
לעשות שימוש במה שהוא רכש.

אני משוכנע שהראשון שיגיש עתירה לבג"ץ לחייב את המדינה לתת מענה מדוע היא
לא אוסרת כניסה של רכבים הנוסעים מעל המהירות המותרת ותחייב ברכבים קיימים מנתק הצתה מעל 110 קמ"ש יעשה פה מהפך
ויטרוף את הקלפים לאלה הסוחטים מאיתנו כסף ומשתינים עלינו בלי להניד עפעף.

מידבר
02-01-12, 11:51
הערכות מדברות על תוספת של 185 מליון ש"ח בשנה לקופת האוצר.
יש גם איזה שהוא פיילוט שמבשיל להתקנה של "קופסא שחורה" ברכבים של כולנו לטובת מיסוי נוסף על בסיס של זיהום אוויר, שעות עומס, מספר נוסעים ברכב ובטוח עוד כמה דברים שיחשבו עליהם.

בקשה, הבנת את זה ברוך.
רק שלא יקראו לזה "קופסה שחורה" אלא "ירוקה" וזה לא תהיה קופסה, יותר בכיוון של צינור...

דרור ברלי
02-01-12, 12:49
ואולי ברגע אחד של שפיות, פשוט נלמד את החוק וניסע לפיו ? נכון זה מתסכל מאד, ואכן 10 קמ"ש מעל המותר זה לא מה שיעשה את ההבדל, אבל האם זה שווה את כל הברדק ? את כל הטררם ? התסכול ? העצבים ? הכעסים על שום וכלום כי בסופו של דבר אין עם מי לדבר ?

שימו קרוז קונטרול איפה שאפשר, סעו רגוע, שימו דיסק טוב בטייפ שלכם, תגיעו מנקודה א' לנקודה ב' כשאתם חושבים על מי שמחכה לכם שם.
.

ברור .
כי חוק זה חוק.
אז מה אם מי שמחוקק אותו הם רק בני אדם - פוליטיקאם עלובים, מתועבים, מעוררי בחילה וגועל, חלקם קרימינלים לכל דבר ועניין, שמעוניינים רק בכסף שלנו. אבל מה לעשות - חוק זה חוק.

http://www.youtube.com/watch?v=tOFeB6IQdow

אם זה לא היה כל כך עצוב, זה היה מצחיק.

GodsFather
02-01-12, 12:55
רק לי יותר מעניין שיש עכשיו הצעת חוק על השולחן שאומרת ששר הפנים יוכל למנוע מהורים לקבוע את שם ילדיהם במידה והשם יראה לו "קצת שונה" ?

חוק זה חוק, וחוקים אפשר לשנות. בג"צ או לא בג"צ. לוביסטים ועוד.

אם הג'יפאים היו חכמים, הם היו מרימים לוביסט אחד שיעשה להם את העבודה. יראה שאין קשר בין ירוק לאגזוז של סופה ושהדלק צריך להיות זול ממים. אבל מה לעשות, הם מעדיפים להיות "מתקדמים" ורק לכתוב על זה בג'יפולוג.

דרור ברלי
02-01-12, 13:08
בישראל אין דבר קשה יותר מלשנות חוק קיים.
תשאל את כל מי "שבא מתוך הפוזיציה" כדי שיסביר לך למה.

TsA
02-01-12, 13:39
"מס נסועה" זה נקרא...
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4145436,00.html

ינון
02-01-12, 14:01
כנראה הם יעזרו במכוני הרישוי שימדדו לנו את הנסועה במסווה של הגנה על האזרח בטסט השנתי ובהתאם נקבל חשבון.

דרור ברלי
02-01-12, 14:44
מכוני הרישוי כבר רושמים מזה זמן רב קריאת מד מרחק - וזה מופיע ברשיון הרכב הבא שלך. על פניו נועד למנוע "זיופי מדי מרחק" כן, בטח... זה ממש אכפת למדינה הזו.

אבל את מס הנסועה החדש (פיילוט שיתחיל בקרוב) יחשבו באמצעות טכנולוגיות ניטור דומות לאלה המשמשות את כביש 6, שהוא בעצמו ככל הנראה סוג של פיילוט ענקי למס הנסועה...
במכוניות יותקנו משדרים, לאורך הכבישים ייפרסו מצלמות ויהיה שמח.
ג'ורג' אורוול כבר לא סתם מתהפך בקברו. הוא עושה שם סאלטות.

zviki
02-01-12, 15:31
מכוני הרישוי כבר רושמים מזה זמן רב קריאת מד מרחק - וזה מופיע ברשיון הרכב הבא שלך. על פניו נועד למנוע "זיופי מדי מרחק" כן, בטח... זה ממש אכפת למדינה הזו.

אבל את מס הנסועה החדש (פיילוט שיתחיל בקרוב) יחשבו באמצעות טכנולוגיות ניטור דומות לאלה המשמשות את כביש 6, שהוא בעצמו ככל הנראה סוג של פיילוט ענקי למס הנסועה...
במכוניות יותקנו משדרים, לאורך הכבישים ייפרסו מצלמות ויהיה שמח.
ג'ורג' אורוול כבר לא סתם מתהפך בקברו. הוא עושה שם סאלטות.

דרור, אז אתה מסכים איתי ש-"1984" כבר כאן ושהוא היה נביא? ושזו רק ההתחלה?
הוי גורג'י גורג'י

talw
02-01-12, 16:00
היי צביקי,גם אתה הכרת את ג'ורג' ? אחלה נביא.
בעבר יצא לי גם להחליף כמה מילים עם נוסטרדמוס,היינו יושבים על הברזלים ומעבירים דאחקות על רומו של עולם,הוא תמיד היה אומר לי שסוף של משהו זו התחלה של אחר,אף פעם לא הבנתי אותו,היה מדבר ברמזים.

מה כבר יכול להתחיל, קיבינימט.

דרור ברלי
02-01-12, 16:01
ללא ספק.
אם ח"כ שקוראים לו "זבולון" רוצה להכתיב לך איך תקרא לילד שלך, אז מצלמות המהירות זה כבר באמת כסף קטן.

zviki
02-01-12, 16:20
היי צביקי,גם אתה הכרת את ג'ורג' ? אחלה נביא.
בעבר יצא לי גם להחליף כמה מילים עם נוסטרדמוס,היינו יושבים על הברזלים ומעבירים דאחקות על רומו של עולם,הוא תמיד היה אומר לי שסוף של משהו זו התחלה של אחר,אף פעם לא הבנתי אותו,היה מדבר ברמזים.

מה כבר יכול להתחיל, קיבינימט.
טל, וולאק ,תהייה פעם אחת רציני בחיים שלך:). תראה- לא יצא לי לשבת עם גורג' על כוס קפה [נס על חלב ו2 סוכרזית } אף פעם. קראתי את הספר בפעם הראשונה בגיל 12 אולי, לא הבנתי אותו כמו שצריך. בפעם השניה- אחרי כ-10 שנים,[ וזה באמת היה מזמן מזמן ]לא רק שהבנתי אלא אפילו הזדהתי. הכל הולך לכיוון של החזון שלו, ואנחנו רק בהתחלה. עבאדאן. קיבינימט.

dudu
02-01-12, 17:24
כדי להלחם במצלמות צריך לעשות שני דברים,
1: כמו שנאמר קודם ,למנוע את החזר ההשקעה האדירה במצלמות על ידי הקפדה על נסיעה מתחת למהירות המותרת...
2:"לגייס" את כל הנהגים בעל כורחם ולנסוע במהירות הנמוכה משמעותית מהמהירות המקסימלית המותרת (בגלגל"צ ממליצים 10 קמ"ש פחות- אפשר גם 20 קמ"ש פחות)
ועל ידי כך גם להימנע ולמנוע מאחרים מלהעשיר את קופת במדינה ושו"ת ,גם ליצור פקקי תנועה אדירים שיובילו ליצירת שיח ציבורי(מחאה,שביתה איטלקית...) וגם לנזק לקופת המדינה (כמובן שאני נגד נזק לקופה הציבורית - המטרה היא נקודתית כדי להראות שהמצלמות גורמות נזק ולא מביאות תועלת).
זו צורת מחאה חוקית ,קלה לביצוע (כמות קטנה של פעילים יכולים לגרום לאפקט גדול) ובטוחה.

BackDoorMan
02-01-12, 17:33
זה אופציה גרועה לא פחות, הכסף על פרוייקט המצלמות הוא ציבורי, לא נלקח מהכיס הפרטי של כלומניקיהו (שום דבר לא יוצא משם בעצם)
ואנחנו חוזרים על הדיון בשרשור "איך לחיות נכון", שזה בעצם איך לשנמך את רמת החיים כדי לעמוד בגזירות.
זה בעצם פסיביזם, בכל מקרה אתה מופסד: תעבור על מגבלת המהירות המגוחכת -תשלם, תסע במהירות מגוחכת כדי לשלם אתה אזרח צייתן
בדיוק מהסוג הרצוי לשלטון, נשארת קרח בכל אופציה.

talw
02-01-12, 17:47
דודו,אם כולם יסעו כמו טטל'ה יהיה חסר כסף בקופה ,בדיוק הסיבה שלשמה הוצבו המצלפות הללו.
אז ימציאו לנו מצלפת חדשה...

בקיצור, אם לא נעקור מהשורש את ניגוד האינטרסים ואי האמון בין העם למצליפו לא נצא מזה.

בלה בלה בלה ...

מיקי וייס
02-01-12, 18:30
אני לפעמים ממש נדהם מההתלהמות לכיוון של הלא חוקי
אנחנו מדברים על זכיין שאם לא ירוויח כסף לא יתפעל את המצלמות
בניגוד לכביש 6 שבו בחלקו המדינה משלמת לחברת דרך ארץ
במקרה זה אין הגנה על אי רווחים(אם אני טועה תקנו אותי)
באם נחליט או ציבור הנהגים בארץיחליט שלושה חודשים לנהוג לפי החוק -לא יהיו הכנסות מדוחו"ת והחברה המתפקדת תיכנס להפסדים
גם קופת המדינה
בניגוד לכבשים שאם לא יחלבו אותן הן עלולות לפתח דלקת בעטין ,אנו לא נפתח שום דלקת להיפך
המדינה והברה הזכיינית יפתחו דלקת כיס
זו מחאה חברתית
יוסי
אין ספק שחוק הוא ערך מקודש, בסיס לחברה בריאה ומתפקדת, אך:
לידיעתך, הרבה מאוד מהעוברים על המהירות המותרת ונתפסים הם דווקא כאלה שלרוב נוהגים במהירות חוקית, כאלה המחזיקים את ההגה ב- 2 ידיים ו- 2 רגליים, לוחצים על דוושת הבלם מרבית הזמן ונצמדים עם הראש לשימשה על מנת לראות טוב את מכשולי הדרך. ברגע של חוסר תשומת לב למד אוץ והרפייה קלה של דוושת הבלמים, ללא כוונת זדון הרכב "דוהר" מעבר לרצוי...ואז הבישגדא מצולם או נתפס על עבירת מהירות..
אלה העוברים על המהירות במודע, בד"כ מודעים היטב ושמים לב למארבי המשטרה, מצלמות מהירות בצידי הדרך ונזהרים מהם. נכון שלא תמיד מצליחים. כך שקריאתך "להחליט" לנסוע לפי החוק לא בדיוק מעשית, סתם, בעצם אתה רוצה לאמר בואו נקבל את רוע הגזרה ונשלם, או במילים אחרות בואו ניתן לרשויות עוד הזדמנות ל"לחלוב" אותנו.
בגלל שכמותך הגזירות רק מתרבות ומתעצמות ואנו משלמים ותומכים ב"חלבנים" או יותר נכון ב"גזלנים" הפועלים "בחסות החוק".....

BackDoorMan
02-01-12, 18:57
חוק לא מקודש אם הוא לא נועד להגן על האזרח, תקרא מה שברוך (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9A_%D7%A9%D7%A4%D7 %99%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%94) התכוון:

"בדומה להובס, שפינוזה ראה את המדינה כאמנה חברתית (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%94_%D7%97%D7%91%D7 %A8%D7%AA%D7%99%D7%AA) שהאזרחים מצטרפים אליה על מנת להגן על עצמם ממלחמת הכול בכל שתהיה בלעדיה. לאור זאת שפינוזה הדגיש שהמדינה תתקיים רק כל עוד האזרחים יחשבו שהיא מועילה להם. הגבלה זו היא שמחייבת את המדינה לדאוג שאזרחיה יהיו מרוצים והיא שגורמת לכך שבניגוד להובס (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%95%D7%91%D7%A1) שפינוזה לא תמך במשטר אבסולוטי."

dudu
02-01-12, 19:32
דודו,אם כולם יסעו כמו טטל'ה יהיה חסר כסף בקופה ,בדיוק הסיבה שלשמה הוצבו המצלפות הללו.
אז ימציאו לנו מצלפת חדשה...

בקיצור, אם לא נעקור מהשורש את ניגוד האינטרסים ואי האמון בין העם למצליפו לא נצא מזה.

בלה בלה בלה ...
מי מדבר על "לנסוע כמו טטל'ה"? אני מדבר על נסיעה איטית חוקית שתגרור עומסי תנועה ,פקקים אדירים, איחורים למקומות העבודה,איחורים לטיסות ,לישיבות ממשלה,בקיצור נזק לכיס שרוצים לגדוש בכספי הדוחות.
תוך יומיים כולם ידברו על זה שהציבור הפסיק להיות עדר שתקן וממושמע....

מיקי וייס
02-01-12, 19:57
חוק לא מקודש אם הוא לא נועד להגן על האזרח, תקרא מה שברוך (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9A_%D7%A9%D7%A4%D7 %99%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%94) התכוון:

"בדומה להובס, שפינוזה ראה את המדינה כאמנה חברתית (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%94_%D7%97%D7%91%D7 %A8%D7%AA%D7%99%D7%AA) שהאזרחים מצטרפים אליה על מנת להגן על עצמם ממלחמת הכול בכל שתהיה בלעדיה. לאור זאת שפינוזה הדגיש שהמדינה תתקיים רק כל עוד האזרחים יחשבו שהיא מועילה להם. הגבלה זו היא שמחייבת את המדינה לדאוג שאזרחיה יהיו מרוצים והיא שגורמת לכך שבניגוד להובס (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%95%D7%91%D7%A1) שפינוזה לא תמך במשטר אבסולוטי."

א. - מקבל בהחלט את הערתך ומסכים.
ב. - אמנה חברתית ע"פ שפינוזה היא משהוא שאולי יש לשאוף אליו, אך בהחלט לא מתקיים במדינתינו .
ג.- מילוי "קופת המדינה" אמור להועיל לאזרחיה, לא??????
[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

yes1952
02-01-12, 21:03
מר וייס היקר
"בגלל שכמותך הגזירות רק מתרבות ומתעצמות ואנו משלמים ותומכים ב"חלבנים" או יותר נכון ב"גזלנים" הפועלים "בחסות החוק"...."
מי הם שכמוני?אנו מכירים?
חבל שלא
באם רוב נהגי ארצנו היו כמוני לא היה צריך מצלמות מהירות מפני שתאונות הדרכים לא נגרמות ממהירות שבגדר הנורמה במכוניות המיוצרות כיום
אז קרא בבקשה שוב את אשר כתבתי ואולי תבין להבא לקרוא את מה שאתה כותב לפני השליחה לעבר העולם האינטרנטי
כאשר יש חוק דורסני חף משיקול דעת הגיוני אך מכניס למדינה הון עתק יש לי ולאחרים שהינם האזרחים הקטנים המשלמים הכל לפי חוק להלחם ובחוכמה
כתבתי וכתבתי בבירור-ברגעע שזכיין לא יראה כסף הוא יפסיק להיות זכיין==באם לא יהיה לו קופון לגזור הוא לא יעבוד-חשבון כלכלי פשוט
נסיעה בצורה כזו שלא תפעיל את המצלמות הללו תגרום נזק בשרשרת
א,אי הכנסות
ב הוצאת כספי ציבור לבטלה
ג כאוס חוקי שיביא לעריפת ראשים כזו או אחרת
סתימת הבג"ץ מפניות
ועוד כהנה וכהנה שהשלטון מאוד לא יאהב אך הוא לא יכול לכפות עלינו לעבור על החוק ולממן אותו
לא כתבתי שמהירות הינה גורם לתאונות
הגורם היחיד הינו הנהג נקודה
הענשת ממשל הינה דרך לא פסולה כאשר אתה משתמש בחוק כנגד הגזירות
תחשוב על כך
אנחנו לא מענישים את עצמנו אנחנו ממשיכים לנהוג-רק נתנו לנו בידי עם הנהגים את ההזדמנות להחזיר לאותם עושקי ציבור במטבע לא פחות קשה
מה רע בזה?
ואמרו או יותר נכון כתבו לפני שאם היו מציבים מצלמות בכבישים עם קו הפרדה רצוף(קו לבן בשבילך-בשביל כמוני קו הפרדה רצוף)
או בצמתים עם עצור אור אדם חצחת נתיבים ואי שמירתמרחק הייתי מברך על כך
אלא שאנו נהגים אידיוטים שנפלנו לידי חלבני האוצר שמבינים שהדבר הקל ביותר לעשוק אותנו אילו מצלמות המהירות ומצלמות הצמתים
הבנת זאת עכשיו?
ערב נפלא לך
יוסי

מיקי וייס
02-01-12, 21:33
מר וייס היקר
"בגלל שכמותך הגזירות רק מתרבות ומתעצמות ואנו משלמים ותומכים ב"חלבנים" או יותר נכון ב"גזלנים" הפועלים "בחסות החוק"...."
מי הם שכמוני?אנו מכירים?
חבל שלא
באם רוב נהגי ארצנו היו כמוני לא היה צריך מצלמות מהירות מפני שתאונות הדרכים לא נגרמות ממהירות שבגדר הנורמה במכוניות המיוצרות כיום
אז קרא בבקשה שוב את אשר כתבתי ואולי תבין להבא לקרוא את מה שאתה כותב לפני השליחה לעבר העולם האינטרנטי
כאשר יש חוק דורסני חף משיקול דעת הגיוני אך מכניס למדינה הון עתק יש לי ולאחרים שהינם האזרחים הקטנים המשלמים הכל לפי חוק להלחם ובחוכמה
כתבתי וכתבתי בבירור-ברגעע שזכיין לא יראה כסף הוא יפסיק להיות זכיין==באם לא יהיה לו קופון לגזור הוא לא יעבוד-חשבון כלכלי פשוט
נסיעה בצורה כזו שלא תפעיל את המצלמות הללו תגרום נזק בשרשרת
א,אי הכנסות
ב הוצאת כספי ציבור לבטלה
ג כאוס חוקי שיביא לעריפת ראשים כזו או אחרת
סתימת הבג"ץ מפניות
ועוד כהנה וכהנה שהשלטון מאוד לא יאהב אך הוא לא יכול לכפות עלינו לעבור על החוק ולממן אותו
לא כתבתי שמהירות הינה גורם לתאונות
הגורם היחיד הינו הנהג נקודה
הענשת ממשל הינה דרך לא פסולה כאשר אתה משתמש בחוק כנגד הגזירות
תחשוב על כך
אנחנו לא מענישים את עצמנו אנחנו ממשיכים לנהוג-רק נתנו לנו בידי עם הנהגים את ההזדמנות להחזיר לאותם עושקי ציבור במטבע לא פחות קשה
מה רע בזה?
ואמרו או יותר נכון כתבו לפני שאם היו מציבים מצלמות בכבישים עם קו הפרדה רצוף(קו לבן בשבילך-בשביל כמוני קו הפרדה רצוף)
או בצמתים עם עצור אור אדם חצחת נתיבים ואי שמירתמרחק הייתי מברך על כך
אלא שאנו נהגים אידיוטים שנפלנו לידי חלבני האוצר שמבינים שהדבר הקל ביותר לעשוק אותנו אילו מצלמות המהירות ומצלמות הצמתים
הבנת זאת עכשיו?
ערב נפלא לך
יוסי
מר יוסי היקר.
צר לי שלקחת את הערתי לרמה האישית. מי שלא מבין את אשר הוא קורא או כותב, זה בטח לא אני. מה שהתכוונתי זה שלהערכתי לא ניתן ליישם את מחאת הקוטג' האינטרנטית בכוון שהצעת וזה מה שכנראה לא הבנת.
עבירות מהירות ברובן נעשות בטעות ולא במודע. החלטה לא לקנות מוצר בהתארגנות אינטרנטית למשל, היא מעשה מודע, לכן לבקש לא לעבור עבירת מהירות זה כמו לאמר בואו לא נטעה או לא נגרום תאונות. ואתה כבר גלגלת את הפנטזיה הוירטואלית שלך לרמות שהחברה המפעילה את המצלמות תפשוט את הרגל
ואנחנו הנרמסים המסכנים ננצח. אכן פנטזיה אינטרנטית יפה ומתאימה לסיפורי הילדים אבל לעניות לא למציאות המחוספסת והקשה במקומותינו.

yes1952
02-01-12, 21:47
מיקי זה לא אישי
אני קורא ומגיב
נכון זו פנטזיה ,חלום--אך זה חלום אפשרי ולא באספמיה
ולגבי מהירות בכבישים?
אני עובד יום יום בכבישים-ונהגים נוהגים במהירויות מטורפות -נכון לא כולם אך הרבה
כבישי עוטף ירושלים-נכון כבישים מפותלים ולא קלים לנהיגה-אתה יודע כמה כסף מע"ץ משלמת לחברות הקבלניות בגין החלפת מעקות בטיחות?זה מהכיס שלי ושלך
אני נגד נסיעה במהירות של מאה קמ"ש בכביש שמסוגל להכיל נפח תנועה גדול ואפשר לללחוץ ל130 ו-140-אם המחוקק יאשר זאת אך הוא לא.-
טוב או לא טוב זה לא העיניין
העיניין שנהג שמזגזג בכביש ב-160 ומפחיד נהג נורמטיבי כאן תמונה חלק מהבעיה
לו היתה תרבות נהיגה בארץ הכביש לא היה גהינום ולצערי אכן מצאה רשות התחבורה עדר שחולבים אותו בקלי קלות --ודאי שאני נגד זה
אך למה לא לנסות לקחת את החלום שלי ולבצע אותו?
יש במשטרה פטנט להורדת מהירויות בכביש 6-זה נקרא פקק הולנדי
שתי ניידות אחת ליד השניה נוסעות במהירות 110 וכך התנועה זורמת
0שכחתי-ניידת שלישית סמויה מורידה את אלה שעוקפים את ה"פקק"במהירות של 140
אין לנו הרבה אפשרויות למחות במסגרת החוק בצורה שלא תזיק לנו לבעלי הרכבים ובמיוחד לנו בעלי הארבע על ארבע שסובלים מהתנכלויות
והנה נתנו לנו אפשרות נפלאה על מגש של כביש(כסף)לעורר רעש ציבורי בחסות החוק
מה דעתך?כה אוטופי הרעיון הזה?
חוץ מזה כל החיים נלחמתי בתחנות רוח
עוד לא נלחמתי נגד מצלמות-וואלה הגיע זמן לא?
מה צריך 4 5 רכבים?פעמיים בחודש?
לא יותר
יוסי
שכחתי להוסיף
הגרוע יהיה שלחלק מהמצלמות תהיה התראה לנהג שלפניו מצלמות לניטור מהירות/דרך עם עקיפה מוגברת--וכמה ק"מ אחר כך כמצלמות מוסוות
שימו לב לשני פסים מגבילים לאורך הכביש היזהרו מהם
יוסי

shay_love_off_road
02-01-12, 21:57
יוסי ידידי,

מחדלים גדולים וחמורים לא הביאו במדינת החלם לעריפת ראשים, ראשים שהציבור היה צריך לערוף מזמן,

אני חושב שמחאה חברתית שלא מלווה בדם ואש לא שווה כלום, וזה כולל את מצלמות המהירות החדשות,
זה כולל את מחיר הדמים שאנחנו משלמים על דלק, וזה כולל את מחירי המים שאנחנו משלמים,
אנשים יותר מחצי שקל לקוב זאת גניבה! המים לא של המדינה! הם של אלוהים! ויש דמי הובלה וטיפול!
סבבה! אני מקבל את זה! אבל אני לא רוצה לממן חופשות לעובדי מקורות, ולא רוצה לממן סטייקים לארוחת
צהריים של עובדי חברת חשמל והוועד החזק שלהם,

לדעתי, המחאה החברתית הבאה צריכה להיות בדם ואש ותימרות עשן!
והלוואי שאני והידים הפסיכופטיות שלי היינו יכולים להחזיק ב-Patton tank
מאותה סיבה שעד עכשיו כלום לא השתנה - נהיה חמור מיום ליום, והגענו
למצב שאלימות כנראה נשארה המפלט האחרון

http://data.primeportal.net/tanks/marcel_von_hobe/m47_patton/images/m47_patton_01_of_18.jpg

yes1952
02-01-12, 22:00
שי ידידי
תן לי סיבה טובה למהפיכה בסגנון המהפכה הצרפתית ואני אהיה בשורה הראשונה
זו מחאה שצריך ואפשר לעשות בלי להקיז דם
וכן רצוי גם טנק שיאט את התנועה
יוסי

דרור ברלי
02-01-12, 22:10
אתם יכולים לעכב את התנועה בלי לעבור על החוק.
כמדומני מהירות המינימום המותרתעל כביש מהיר היא 55 קמ"ש.
נסיעה מאורגנת של עשרות ומאות כלים במהירות הזו תפקוק צירי תנועה שלמים בלי לעבור על החוק.

ושי - אם יורשה לי? למרות שדעתך ממש כדעתי - שום מחאה בלי אש ואלימות (ופגיעה פיזית במצלמות) לא תצליח כאן, אבל אני סבור שהטעם שלך בטנקים ממש לא משהו.....

shay_love_off_road
02-01-12, 22:42
יוסי ידידי, לא ירדת לסוף דעתי הטנק חמוש בפגזים, ולא נועד להאט את התנועה,
הוא נועד להשמיד, להרוס, לשפוך את דמם של הפקידים הממשלתיים שגורמים
לנו ולעם ישראל היושב בציון סבל מרורים, את דמם של המחוקקים המטומטמים,
את דמם של אנשי בג"צ העוורים, אותו טנק שיגרום למשכן הכנסת להיראות כמו
הבתים שאותה ממשלה שלחה להרוס למתנחלים,

אבל זה רק בגדר פנטזיה, אין לי עדיין טנק בחניה,
למרות שאני דוגל בשיטת הדמים, גם אם זה יוביל למלחמת אזרחים,
אבל לצערינו הערבים למדו אותנו שאנחנו מבינים רק בדם

וכמו שנאמר ב-Rolling Stones: Sympathy For The Devil
Killed the czar and his ministers
Anastasia screamed in vain
I rode a tank Held a generals rank
When the blitzkrieg raged And the bodies stank

עוד נאמר באותו להיט ידוע:
Just as every cop is a criminal
And all the sinners saints
As heads is tails

(סתם נזכרתי בזה עכשיו בעקבות ההודעה)

e-sheta
02-01-12, 22:48
היום ניתקלתי בדבר מעניין בצומת סגולה בכניסה לפתח תיקווה מכיוון צומת ירקונים יש מצלמת רמזור נעשה בצומת סימון מסלולים ובנוסף סימנו את קוי הדריכה של המצלמה בסימון לבן על הכביש בצורה בולטת ייתכן שחברות הסימון קיבלו הוראה לבצע צביעה יזומה של קוי הפעלת המצלמות....

ודבר מעניין נוסף הרבה ניידות מבצעות עבירות במהלך נסיעה בצמתים מעניין איך הזכיין יחייב את המדינה בעבור עבירות אלה הרי המדינה בעלת הרכבים ולא השוטר הנוהג ברכב ,אני יודע שבריכבי המשטרה מותקן התקן לזיהוי הנהג הנוהג לפי קוד וגם מבוצע רישום יומן נסיעה אך מה יקרה כאשר יתחילו להגיע הרבה דוחות של ניידות המשטרה איך אז הם יצליחו לטשטש זאת מול הזכיין ... ימים יגידו ... חומר למחשבה ...

shay_love_off_road
02-01-12, 22:51
דרור - אני הייתי מג"בניק, לא שיריונר,

שיהיה הטנק ששמתי, מצידי, מצידי שיהיה טנק שרמן, טנק אברהמס, T34 מרכבה3 / 4 , טנקים סובייטים, לא משנה!
העיקר כלי של הרס, כי באמת הגיע שתן עד נפש, (וסליחה על הביטוי אבל זה כך!) מה אם אני נוסע על 101 קמ"ש אני עבריין
פושע רוצח ילדים ודורס זקנות וחתולים? אם אני רוצה להכניס צמיגים 37 אינץ' בבהמה שלי אז אני הופך להיות
עבריין מסוכן, ורוצח פונטנציאלי? למה רק כאן הכל עקום? למה רק כאן אני צריך לעבור מסכת התעללויות עד שאני מעביר
את הבהמה שלי טסט? למה רק כאן הייתי צריך לעבוד מגיל 14 כמו ערבי בבניין כדי לעזור בכלכלת הבית?
למה כאן אני לא יכול לטפח את התחביבים הלא ירוקים בעליל שלי, רק בגל צביעות, פוליטקלי-קורקט, אירגונים ירוקים, ותאבת בצע? למה?
מה אני חי במדינה קומניסטית דיקטטורית?

ודרור, נסיעה כזאת בשעות העומס בכבישים 1 ו443 יכולה להיות אולי אפקטיבית לרגע הדיווח של גלי צה"ל על מצב הכבישים,
מה שיהיה אפקטיבי זה מיליון וחצי אזרחים זועמים פורצים לפרלמנט ועושים שפטים באנשים שמיררו את חייהם

יש לנו בהחלט מה ללמוד מהמצרים ומהתוניסאים וגם מהחבר'ה של קדאפי

מיקי וייס
02-01-12, 23:12
יוסי, אכן אתה מציין מציאות יומיומית של תרבות נהיגה מוכרת ואין ספק שמציאות זו לא רצויה ופסולה. צריך להבין שהתנהגות זו נובעת ממציאות חיינו, אם זה פקקים אדירים יומיומיים, צפויים ובלתי צפויים.
אילו הרשויות היו פועלות במקומות הנכונים, כלומר הסדרת תשתיות רחבות יותר והמשטרע היתה עוסקת בעיקר בהסדרת התנועה ולא בהעשרת קופת האוצר, יתכן שהיינו חשים מנוצלים פחות, הסבלנות והסובלנות שלנו האזרחים היתה טובה יותר, היינו רגועים יותר אלא שלצערי זה רק חלום אפוקליפטי. אנו חיים באחת המדינות הצפופות בעולם ביחס מטר כביש/מס' רכבים. התשתיות שנבנות היום מתאימות למספר כלי הרכב שהיו לפני כ- 10 שנים, תחבורה ציבורית - על הפנים ולא נותר אלא לעמוד בפקקים, לקלל, לרטון ולהיות במתח אם נצליח להגיע בזמן ליעדינו או שמא היינו צריכים לצאת עוד שעה קודם.
כשכבר יש איזשהו מירווח כביש ומישהו כבר זז לנתיב הימני ומאפשר לך להתקדם קצת יותר מהר , אז תוקעים לך מצלמה נסתרת שתדאג שיסחטו ממך את כל המעט שהרווחת במשך החודש.
שיטת המשטרה שקראת לה הפקק ההולנדי, גורמת לי לחשוב שאולי הפקקים ברחבי המדינה הם גם ביוזמת המשטרה, שהרי זו שיטה להאטת מהירות הנסיעה, כשעומדים במקום הסיכוי לתאונה הוא קטן מאוד. אם כבר קוראת תאונה היא לרוב ללא נפגעים. התוצאה מספר הנפגעים השנתי יורד - הישג למשטרה.
בנוסף, בין איזורי הפקקים ובמקומות בהם ניתן גם לנסוע הציבו מצלמות נסתרות, אלה יצלמו את כל אלה שסוף סוף השתחררו מהפקק וממהרים ליעדם ובכך יעשירו את קופת האוצר.
יעילות המצלמות תתבטא לא רק בהכנסות המדינה אלא גם בדלדול מספר הנהגים על הכבישים עקב שלילות רשיון מרובות. אז תראה איזה תחכום יש למשטרה שלנו, הרבה מעבר למה שאנו מבינים, והכל מתוכן מראש ובקפידה..... לצערי זה המציאות העגומה שלנו לעומת הפנטזיה הנאיבית / אוטופית שלך.

yes1952
02-01-12, 23:35
מיקי כל מילה שלך בסלע
וכן חלק מהן גם עובדות
ארחיב מחר
קרא מה שכתב דרור
מבטיח מחר להגיב
ליל מנוחה
יוסי

גיא
03-01-12, 02:04
נחמד :)

לפני שנים אני קראתי לאלימות ואמרתי שעד שלא ישפך דם לא ישתנה כלום.
כולם השתיקו אותי, נימרוד .. דרור ...

יפה :) .. הגעתם עכשיו להבנה שאני הגעתי אליה לפני 8 שנים ...

בהצלחה לכם.

אני עכשיו חושב שהדבר היחיד שיצליח זה דרכון של האיחוד .. אבל האיחוד אולי לא יצליח ח ח :) ..
אולי דרכון טסמני ?!

לא שווה לי לשבת בכלא בשביל הקזת דם של איזה מטומטם ...
יש לי דברים יותר טובים לעשות עם הזמן הפנוי שלי.

יעקב נירלט
03-01-12, 03:39
דיבורים על דם ואלימות מיותרים לגמרי.
קטנוענים אמיצים חבושי קסדה מתמידים וחמושים במיכלים קטנים עם חומרים שקשה להסיר, כמו גריז, צבע, זפת, וכיו"ב.
יכולים לעשות עבודה מצויינת אשר תגרום להשבתה זמנית חוזרת ונשנית של המפגע, ולחברות המפעילות להוצאות תפעוליות גדולות מאוד.
וכל המרבה הרי זה משובח. בבריטניה עשו את זה: http://www.speedcam.co.uk/news.htm

דרור ברלי
03-01-12, 09:38
כל מי שחושב שמעבר לים הוא ימצא גן עדן של מהירות לא מוגבלת, שיחשוב שוב, או שיטרח להתעדכן - מספר הולך וגדל של מדינות בעולם המערבי מרושתות היום במצלמות מהירות בצפיפות שגורמת לפרויקט המצלמות הישראלי להיראות דליל כמו ה"הלוואה והחיסכון" על ראשו של אהוד אולמרט.
שם גם מרווח הטעות בין המהירות המותרת לבין מהירות האכיפה בפועל - קטן יחסית עד כמעט ולא קיים.
שם גם תמצאו מספר הולך וגדל של ערים שמטילות אגרות גודש או בכלל אוסרות כניסת רכב מנועי שאינו היברידי/חשמלי לתחומי המרכזים שלהן. תעריפי הקנסות- מהירות, חניה - גבוהים ביותר, עלות חניונים - גבוהה ביותר. הדלק יקר יותר מאשר אצלנו - גם שם גילו את נפלאות המיסוי הלא שפוי... אחד התענוגות הגדולים של פעם - טיול באירופה ברכב, כבר לא קיים. אתה מרגיש שעושקים אותך. מנוטר בכל פינה, מוגבל, נרדף.
מה שאני אומר זה ששלטונות וממסדים ברחבי העולם אוהבים את תחושת שכרון הכוח ו"מעתיקים" את השיטה הישראלית של שוד הציבור על ידי הרשויות. אחרי שנים רבות של התנהלות ליברלית, הם אולי מגלים את השיטה הזו קצת באיחור, אבל עושים זאת ביעילות מפחידה - תפיסת בעל הרכב הפרטי כאויב הציבור וכפרה חולבת שיש לשדוד אותה ולמצוץ ממנה כספים ומיסים כל הזדמנות. זה בולט יותר במערב-אירופה, קצת יותר במדינות כמו הולנד ושוויץ וקצת פחות במדינות אחרות, אבל זה קיים בהחלט. וזה לא הולך להיות טוב יותר בשנים הקרובות, בעיקר בשל מגמות "ירוקות" קיצוניות שהולכות ומשתלטות על סדר היום הציבורי.
כמובן שלמען ההגינות צריך לציין ששם יש אלטרנטיבה בדמות תחבורה ציבורית יעילה וראויה שהופכת את השימוש היומיומי במכונית לניג'וס מסורבל, יקר ומיותר. לעומת המצב אצלנו, בו הרשויות מסרבות לספק תחבורה ציבורית נורמלית כדי לאלץ אותנו להשתמש ברכב פרטי, ואז אשכרה טומנות לאזרח פחים ומלכודות בכל פינה ומאלצות אותו ליפול לתוכן.... זה כבר סיפור אחר.
מי שרוצה "גן-עדן מוטורי" בהקשר של מעט אכיפה ו"כל דיכפין כרצונו יעשה" על סף של כאוס, ימצא את זה רק במדינות עולם שלישי נידחות באפריקה, אסיה ודרום-אמריקה. וגם שם אני בטוח שייתקל בכמה חוקים דרקוניים שיגרמו לו להרגיש נרדף... אתם בטוחים שזה החלום שלכם? אני משוכנע שלא.

בכל מקרה - ראויה לציון, להוקרה ולהערכה מלחמתו של הציבור הבריטי במצלמות המהירות. גם שם השתמשו במצלמות "גאטסו" ההולנדיות. גם שם באמצעות זכיין חיצוני שעשה מזה המון כסף - אבל שם, הציבור הבין מהר מאוד שעובדים עליו בעיניים, שאכיפת מהירות לא נועדה להפחית תאונות אלא לשדוד כספים, ומיד אזרחים זועמים יצאו לכבישים ופשוט השמידו את המצלמות בסיטונות - כמו שאומרים "אלף מיתות משונות". הנזק היה עצום, הזכיין התחיל לספוג נזקים כספיים גדולים. מתי שהוא השלטון הבין שמתנהל כנגדו סוג של מרד, הציבור מסרב להרכין ראש ולהסכים להישדד "על פי החוק". המדינה הבינה שאם לא תוותר בנושא הזה, זה יכול להוביל לשפיכות דמים ולהפלת שלטון. זה מה שצריך לקרות גם כאן ומהר, ולא רק בהקשר של מצלמות המהירות.

GodsFather
03-01-12, 09:56
מי שרוצה "גן-עדן מוטורי" בהקשר של מעט אכיפה ו"כל דיכפין כרצונו יעשה" על סף של כאוס, ימצא את זה רק במדינות עולם שלישי נידחות באפריקה, אסיה ודרום-אמריקה. וגם שם אני בטוח שייתקל בכמה חוקים דרקוניים שיגרמו לו להרגיש נרדף... אתם בטוחים שזה החלום שלכם? אני משוכנע שלא.

תבואו למנילה, תראו גן עדן מוטורי, בלי שום סייגים חוקיים. תשלמו כסף, תבנו ותסעו לשלום, גם בכביש ועוד באנגלית של ג'ו :) ואם מישהו יגיד לכם משהו, תשלפו כמה שקלים מהארנק והוא ישכח שקרה משהו.

אגב הצעה לפגיעה במצלמות - נשיקה קטנה עם טמבון יכולה לעשות את העבודה יופי. רק להסתיר אמצעי זיהוי ;)

דרור ברלי
03-01-12, 10:14
אגב הצעה לפגיעה במצלמות - נשיקה קטנה עם טמבון יכולה לעשות את העבודה יופי. רק להסתיר אמצעי זיהוי ;)

כנראה שאתה יותר מדי זמן במנילה.
המצלמות החדשות יושבות בתוך קוביית בטון רצינית. חבל על נזק לפגוש, אלא אם אתה כמו בהצעה של שי, מגיע בטנק...

GodsFather
03-01-12, 10:16
עד איזה גובה הבטון ? :)

וכמובן שרצועה עם קצת "משוך בגזר" יכולה להועיל :)

גיא
03-01-12, 11:40
דרור, אני לא דברתי על מהירות ... מאז שאני ברכב גרמני איכותי וחסכוני ( מאד ) אני לא ממהר לשום מקום.

אני מדבר על כל שאר החולרה ...

דרור ברלי
03-01-12, 14:12
וכמובן שרצועה עם קצת "משוך בגזר" יכולה להועיל :)

זה דווקא רעיון לא רע בכלל.

Pageup
03-01-12, 16:45
אני חשבתי על ג'ריקן ומצית. אבל במחירי הדלק היום אכן משוך בגזר יותר זול.

mik_l86
03-01-12, 19:32
טוב קודם כל רשימה חלקית של המצלמות להשמדה :)

כביש 2 (כביש החוף) לכיוון צפון לפני אולגה כ- 1 ק"מ לפני גשר הולכי הרגל.
הערה : נכון לאוקטובר 2011 המצלמה מופנית דרומה, אבל זו רק ההתקנה הראשונית, בהמשך היא תסובב לכיוון צפון.

כביש 2 (כביש החוף) לכיוון צפון אחרי ג'יסר א-זרקא, מיד אחרי הגשר.

כביש 2 (כביש החוף) לכיוון דרום אחרי מחלף זכרון, כ- 1 ק"מ אחרי מחלף זכרון.

כביש 2 (כביש החוף) לכיוון דרום אחרי ג'יסר א-זרקא, כ- 1 ק"מ מהגשר.

כביש 2 (כביש החוף) לכיוון דרום אחרי אולגה, כ- 2 ק"מ אחרי תחנת הדלק.

כביש 4 לכיוון צפון אחרי מחלף גהה, אחרי מחלף אם המושבות, הכניסה לאזור תעשייה קרית אריה, פ"ת.
הערה : זו מצלמת הפיילוט המקורית, יש לה מצלמת וידאו במעגל סגור למטרת בקרה. לכל האחרות – אין.

כביש 4 לכיוון צפון בכניסה לחדרה מדרום, קילומטר 158.4, בין חדרה לתחנת הדלק "אלון".

כביש 4 לכיוון צפון לפני אור-עקיבא, קילומטר 166.2, בין אור עקיבא לבנימינה.

כביש 4 לכיוון צפון במקביל לעין המפרץ כביש 4 לכיוון צפון אחרי קיבוץ לוחמי הגטאות, כ- 300 מטר אחרי היציאה מהקיבוץ צפונה.
הערה : שימו לב, במצלמה הנ"ל מאוקטובר 2011 המצלמה מופנית דרומה, אבל זו רק ההתקנה הראשונית, בהמשך היא תסובב לכיוון צפון.

כביש 4 לכיוון דרום אחרי קיבוץ רגבה.

כביש 4 לכיוון דרום אחרי בנימינה, קילומטר 168, בין בנימינה לאור עקיבא.

כביש 4 לכיוון דרום ביציאה מחדרה, קילומטר 157.7.

כביש 44 (רמלה – חולון) לכיוון מערב כ- 150 מטר אחרי הגשר, בסמוך ליציאה ממקוה ישראל, ק"מ 39.

כביש 44 (רמלה – חולון) לכיוון מזרח כ- 20 מטר אחרי הגשר, קצת אחרי היציאה ממקוה ישראל, ק"מ 38.7.
הערה : שימו לב, המצלמה מוצבת כך שהעמוד של הגשר מסתיר אותה וכמעט שלא נראית כלל.

כביש 44 (רמלה – חולון) לכיוון צפון-מערב אחרי הכניסה לניר צבי.

כביש 44 (רמלה – חולון) לכיוון דרום-מזרח כמאתיים מטר לפני מעבר פסי הרכבת.

כביש 65 (וואדי ערה) לכיוון צפון-מזרח מול המשטרה, קילומטר 22, בין עארה לערערה.
הערה : שימו לב, המצלמה מוצבת בין מספר עמודי תאורה כך שקל מאוד לפספס אותה.

כביש 65 (וואדי ערה) לכיוון דרום-מערב אחרי צומת מגידו, קילומטר 33, כ- 100 מטר אחרי תחנת הדלק.

כביש 65 (וואדי ערה) לכיוון דרום-מערב אחרי ערערה, קילומטר 20, מול תחנת הדלק סונול.

עוד זוג שראיתי היום : כביש 784 בין צומת המוביל לקורנית/שכניה מצלמת מהירות לכל כיוון.

לגבי הרעיונות להשמדה (אני בספק רב אם מישהו באמת יעשה את זה כי רובנו וגם אני אזרחים שומרי חוק וחבל שכך) שימו לב שיש ארון חשמל ליד כל מצלמה, הרבה יותר קל להשמיד אותו פתחי אוורור.. חומצה.. כל חומר דליק ונדיף שיש בבגאז', ב. כל מצלמה מחוברת לקרקע עם... 4 ברגים בלבד ומחירי הברזל הם...

shay_love_off_road
03-01-12, 22:55
כנראה שאתה יותר מדי זמן במנילה.
המצלמות החדשות יושבות בתוך קוביית בטון רצינית. חבל על נזק לפגוש, אלא אם אתה כמו בהצעה של שי, מגיע בטנק...

זה למה שהצעתי טנק, (אבל לא רק, טנק זה בעיקר לתת מכה מכרעת בפריצה לביניינים ומוסדות ממשל) יש ליד הבית
שלי בחדרה מצלמה כזאת! (ימח שמה ויאבד זכרה, היא ומי שהתקין אותה!) זה פשוט גוש בטון, עם בונקר קטן מעליו
בתוך הבונקר יש מצלמה, רוצה להשמיד אותה מבלי להזדהות? תשרוף את כל השדה סביבה! אבל אני נגד פגיעה בטבע,
לכן נרד מזה לעת עתה, - מה שאתה כן יכול לעשות זה "לרגל" אחרי המצלמה, ההצעה שלי זה פשוט "ללמוד" את כל
האיזור שלה, מבלי כמעט להראות באמצעות חליפת הסוואה, (כמו בתמונה) לגלות את המיקום של
מצלמת האבטחה שלה, ופשוט "לנטרל" אותהhttp://www.forestofdeanpaintball.co.uk/airsoft%20an%20rays%20wedding%20058.jpg
ואיך לנטרל אותה? או לסובב אותה כך שתראה את הנוף, או לרסס לה בעדשה תרסיס צבע/זפת קר, או לכסות אותה
עם הסמרטוט שמן של האוטו, (או שהכי טוב זה לתלוש אותה פיזית) לאחר מכן, אתה חופשי להשמיד את הגטסו
בדרך הכי מהירה שתמצא, ואני מציע, את שיטת הספרי זפת, על העדשה בתוספת מנה גדושה של "סיקה"
(אני עד היום לא מצליח להוריד את הסיקה מהקורות A שלי באוטו!) מי שיודע חבלה ויכול לאלתר פצצה, מה טוב!
הכי טוב לצאת לפעולה ב2 לפנות בוקר, שאין כמעט תנועה, - עד 3 סיימתם את כל "המבצע", והמצלמה באיזורכם
הושמדה, - זה יצור אולי הד תקשורתי ותקדים אמיתי לעוד אנשים שמסוגלים להרשות לעצמם מבצע כזה,

כמובן שהמצלמה רחוקה כ20 דקות הליכה מהבית זה טוב, - כי אין צורך לשימוש ברכב, במקרה שהנבלה
במקרה שזה יותר רחוק פשוט מחנים את הרכב בקרבת מקום שלא מעורר חשד, ומשם ממשיכים "רגלי"

זה אולי נשמע הזוי, זה אולי נשמע לא ישים, אבל גם על הפרטיזנים ביערות אירופה הסתכלו כמשוגעים,
והם הצליחו להנחית מכות על הצוררים במדים, וגם לבזוז מהם אמל"ח וציוד, צריך רק ראש קשה בקיר
כוח רצון, ועקשנות של פרד, אני אולי נראה כמו פר! אבל נמאס לי שחולבים אותי ואת הקרובים אלי,

עד איזה גובה הבטון ? http://www.jeepolog.com/images/smilies/smile.png

וכמובן שרצועה עם קצת "משוך בגזר" יכולה להועיל http://www.jeepolog.com/images/smilies/smile.png

סנדק, כדי שהבטון לא ימחץ אותך בתוך האוטו אתה צריך לעשות חישוב
של גובה העמוד, + זווית נפילה, וכך לחשב את אורך הרצועה כדי שלא תצא בנזק,

ועם סמוראי (ובאמת שאני רוחש כבוד לכלי הזה ולא מזלזל בו חלילה!) לא נראה לי שאתה
מזיז שום עמוד בטון, - אולי ההיפך, העמוד יגרור אותך :p אבל כן! עם כלי חזק ועתיר
מומנט כמו משאית עפר (או ריאו, או נ"נ או זיל סובייטית לשעבר) אתה בכיף במעיף כל עמוד
כזה לאלף כיביני-מאטים, ותהיה בטוח שאחרי שמישהו יעשה את "הסופתח" יהיו אנשים
שנמאס להם שיצתרפו אליו, ותהיה בטוח, שאחרי שיהיה נזק עצום לספק המצלמות תאב הבצע,
ולמי ששלח אותו (התאבי בצע לא פחות) הם ירדו מעניין הגטסו, או שיציבו לך ליד כל מצלמה,
יס"מניקים חמומי מוח שרק מחפשים לשבור לסת עם אלה (והייתי במג"ב אני יודע מי אלו היס"מ)
אבל תהיה בטוח שאם אכן זה יקרה, שוטרי התנועה ימשיכו באיתיפאדת הדוחו"ת

GodsFather
04-01-12, 04:24
אנשים פה נסחפים יותר מגופות אחרי טייפון...(כן, גם כאלה יש אצלנו במנילה)

שי, בוא נסכם שאתה, כשאתה כועס, לא חושב הכי צלול. לתכנית שלך יש פגמים שבכיף יכניסו אותך לקלבוש, אבל נשאיר את זה ככה העיקר שלא תיישם :)

לגבי המשוך בגזר - התכוונתי רק לחלק הברזלי, לא צריך לגעת בבטון ואז גם הסמוראי מושך :) אבל גם זה בגדר אי שפיות.

אני אשמח לראות כמה תמונות של המצלמות האלה ומערך האבטחה שלהן, אני חושב שזה יכניס קצת מציאות לשרשור הזה.

יש בארצנו פורעי חוק שישמחו לעשות את העבודה בתמורה לזוזים פעוטים, כי הם גם ככה יוצאים לדרכים בלילות ועושים את זממם ברכושם של אחרים, סוחרים בסמים ונשים ושאר חומרות. אז אפשר גם להציע להם כמה גרושים פר מצלמה כי הם גם ככה "על הדרך", רק הנסיון לאתר ולתפוס אותם יתיש את המשטרה ויקח לה את המשאבים. ולהם יש אינטרס להזיק ליישות הציונית - כל הצדדים מרוויחים פה (האויב של האויב שלי, וכו וכו וכו).

ולבלש שקורא את השרשור הזה או הפורום הזה - תעביר לחברים שלך מסר, אנחנו מאד מתוסכלים, אבל אף אחד לא יעשה פה שום דבר באמת, כי כולנו בתכלס שפנים שומרי חוק.

shay_love_off_road
04-01-12, 07:03
צודק, שאני עצבן, עייף, ועם דו"ח של כמה מאות זוזים ביד אני לא חושב צלול,

אבל עדיין אני בעד להשמיד כל מצלמה כזאת!

יעקב נירלט
04-01-12, 07:45
לרסס את המצלמות בתרסיס משתק, באופן עקבי, יתפרש על ידי התקשורת הציבור והמשטר כאקט מחאה.
לעקור ולהשמיד יתפרש כוונדליזם ופגיעה חמורה ברכוש.
תראו את זה http://www.youtube.com/watch?v=iprAsCibZtM
(http://www.youtube.com/watch?v=iprAsCibZtM)שי אתה נסחף לגמרי.

ינון
04-01-12, 09:12
זה למה שהצעתי טנק, (אבל לא רק, טנק זה בעיקר לתת מכה מכרעת בפריצה לביניינים ומוסדות ממשל) יש ליד הבית
שלי בחדרה מצלמה כזאת! (ימח שמה ויאבד זכרה, היא ומי שהתקין אותה!) זה פשוט גוש בטון, עם בונקר קטן מעליו
בתוך הבונקר יש מצלמה, רוצה להשמיד אותה מבלי להזדהות? תשרוף את כל השדה סביבה! אבל אני נגד פגיעה בטבע,
לכן נרד מזה לעת עתה, - מה שאתה כן יכול לעשות זה "לרגל" אחרי המצלמה, ההצעה שלי זה פשוט "ללמוד" את כל
האיזור שלה, מבלי כמעט להראות באמצעות חליפת הסוואה, (כמו בתמונה) לגלות את המיקום של
מצלמת האבטחה שלה, ופשוט "לנטרל" אותהhttp://www.forestofdeanpaintball.co.uk/airsoft an rays wedding 058.jpg
ואיך לנטרל אותה? או לסובב אותה כך שתראה את הנוף, או לרסס לה בעדשה תרסיס צבע/זפת קר, או לכסות אותה
עם הסמרטוט שמן של האוטו, (או שהכי טוב זה לתלוש אותה פיזית) לאחר מכן, אתה חופשי להשמיד את הגטסו
בדרך הכי מהירה שתמצא, ואני מציע, את שיטת הספרי זפת, על העדשה בתוספת מנה גדושה של "סיקה"
(אני עד היום לא מצליח להוריד את הסיקה מהקורות A שלי באוטו!) מי שיודע חבלה ויכול לאלתר פצצה, מה טוב!
הכי טוב לצאת לפעולה ב2 לפנות בוקר, שאין כמעט תנועה, - עד 3 סיימתם את כל "המבצע", והמצלמה באיזורכם
הושמדה, - זה יצור אולי הד תקשורתי ותקדים אמיתי לעוד אנשים שמסוגלים להרשות לעצמם מבצע כזה,

כמובן שהמצלמה רחוקה כ20 דקות הליכה מהבית זה טוב, - כי אין צורך לשימוש ברכב, במקרה שהנבלה
במקרה שזה יותר רחוק פשוט מחנים את הרכב בקרבת מקום שלא מעורר חשד, ומשם ממשיכים "רגלי"

זה אולי נשמע הזוי, זה אולי נשמע לא ישים, אבל גם על הפרטיזנים ביערות אירופה הסתכלו כמשוגעים,
והם הצליחו להנחית מכות על הצוררים במדים, וגם לבזוז מהם אמל"ח וציוד, צריך רק ראש קשה בקיר
כוח רצון, ועקשנות של פרד, אני אולי נראה כמו פר! אבל נמאס לי שחולבים אותי ואת הקרובים אלי,

מומנט כמו משאית עפר (או ריאו, או נ"נ או זיל סובייטית לשעבר) אתה בכיף במעיף כל עמוד
ולמי ששלח אותו (התאבי בצע לא פחות) הם ירדו מעניין הגטסו, או שיציבו לך ליד כל מצלמה,
יס"מניקים חמומי מוח שרק מחפשים לשבור לסת עם אלה (והייתי במג"ב אני יודע מי אלו היס"מ)

תן לאחמינג'ד נ"צ יש לו טילים ארוכי טווח וראש נפץ של כמה מאות קילוגרם רק תזכור להרחיק את הסמוראי עד תום המשימה.
אולי על הדרך לכוון אותו לכנסת סך הכל המדינה זקוקה להתחלה חדשה.(כמובן שאין ערבות שפרום המליאה יהיה מלא יש להם עניינים חשובים יותר)

דרור ברלי
04-01-12, 09:35
יש ימים ספציפיים שבהם יש נוכחות מלאה בכנסת. כל מיני אירועים וכו'.
תהיה בטוח שמי שמתכנן לזרוק עלינו טילים, יודע טוב מאוד את הימים האלה, ותהיה בטוח שדווקא לשם הוא לא יזרוק אפילו פצצת מים...
כי ביום שינחת טיל בכנסת ויפטור אותנו מעונשם של כל הקרימינלים שיושבים בה, השמחה הספונטנית שתתפרץ כאן לרחובות תאפיל אפילו על מעגלי ההורה של כ"ט בנובמבר 1947... נראה לך שהיטלר הקטן מטהרן מתכוון להעניק לנו מתנה כזאת?

shay_love_off_road
04-01-12, 19:05
הוא לא יתן לנו את התענוג הזה,

וביום שהכנסת על כל נגזרותיה השילטוניות ישמדו, לא רק שאתה תראה כאן מעגלי הורה,
היום בו החלום ההזוי, הלא מציאותי, המתוק והרטוב הזה יתגשם, זה יהפוך להיות יום העצמאות
הרשמי, - אשכרה מעבדות לחירות,

כמובן שבמודל השלטון החדש, צריך להעתיק את המודל האמריקאי שהוכיח את עצמו כבר יותר ממאתיים שנה,

yes1952
05-01-12, 15:10
אני חייב תשובות ואתן עכשיו
ראשית הדמוקרטיה האמריקאית נפלאה כל עוד יש לך כסף ואתה שומר חוק
ובמקומות רבים גם צריך להיות עם צבע עור מתאים
מצלמות המהירות הורכבו ויורכבו ברחבי הארץ על מנת לגרוף כסף ותו לא
המצלמות בצמתים הורכבו על מנת לצלם עבריינים ולהורידם מהכביש
יש תוכנית לרשת את כבישי הארץ במצלמות מעבר למצלמות המהירות
חציית קו הפרדה-נסיעה פרועה-אי שמירת מרחק
כן מדברים להסב את מצלמות המהירות למצלמות שליטה אך צריך לעזור לממסד להחליט
איך?
הגבתי לסהדק בשרשור אחר כאן באוף טופיק
משהו שקשור למזלט"ים
מהירות אינה גורם לתאונה -הנהג הינו הגורם לתאונה
כביש משובש לא גורם לתאונה -הנהג גורם לתאונה
יש לנו עדויות על כך ובכל העולם-יש בעיה אצלנו של אי תרבות נהיגה-לימוד נהיגה לא נכון וכו'
לו היו מחייבים נהג חדש לעבור קורס נהיגה מתקדמת וכן כל נהג הצובר עבירות תנועה -החיים על הכביש היו נראים אחרת
כאשר ג'יפאי יורד לשטח הוא בוחן את גורם הסיכון-מחשב זוויות נטישה וכו'
למה?
אך ברגע שרובנו חוזרים לכביש?שומו שמיים
אך אני חייב להודות שלאחרונה מספרים לי חבריי לעבודה שהם לא מבינים למה רכבים בשם הגנרי ג'יפים מאיטים לידם מצפצפים לברכה או סתם עושים שלום
אולי בגלל שיש לנו הרבה קוראים?
צריך הסברה והרבה
אצלנו לפחות 8 פקחים עפו לאחרונה מהמערך מפני שבעקבות פריסת אמצעי אזהרה לנהג קרו שתי תאונות באתרי עבודה(תאונות דרכים)
מפני שעצם העובדה שחוסמים לנהג חלק מכביש זה רע -אך אין ברירה צריך לתחזק את הכבישים
זה שרוב הנהגים מצפצפים על תמרורים זה עצוב ,חבל,וגובה קורבנות
אז כן בהחלט צריך להניע תנועת מחאה נגד שדידת כיס האזרח בנושא מצלמות המהירות-זה בכוחנו
וכן צריך לאלץ את שלטונות התחבורה בארץ הקודש שידאגו לפיתוח תרבות הנהיגה
אז למי יש הליקופטר עם שלט וספריי צבע.
יוסי

דרור ברלי
05-01-12, 15:55
ראשית הדמוקרטיה האמריקאית נפלאה כל עוד יש לך כסף ואתה שומר חוק - ובישראל? כל מה שאתה צריך זה שיהיה לך הרבה כסף - ואז אתה יכול לצפצף על החוק.
ובמקומות רבים גם צריך להיות עם צבע עור מתאים - ואצלנו לא?ראית מה קרה השבוע בקרית מלאכי?
יוסי
...

yes1952
06-01-12, 00:30
דרור גם אני אוהב אותך
במיוחד שאתה צודק
ואני שונא להגיד או לכתוב את המשפט הזה
אך לפחות כאן אני לא יהודי מלוכלך
והחרדי האחרון שצעק לי נאצי נפל בטעות על הפנים שלו
כשחייתי בקנדה(לא תקופה ארוכה)אמר לי פקיד ברשות ההגירה כאשר באתי לקבל אזרחות"אתה יהודי מלוכלך וישראלי מזוהם רוצח תינוקות חכה עד שיהיה לי זמן בשבילך"
הנ"ל היה ממוצא אוקראיני===הוא נישלף מהחלון הקטן יחד עם המסגרת ויומיים לאחר מכן הייתי על המטוס חזרה לארץ עם חותמת בדרכון---אישיות לא רצויה----
סתם ככה שתדעו שלא כל הירוק נוצץ
יוסי

BackDoorMan
06-01-12, 00:38
יוסי צודק בקשר לארה"ב, באופן כללי אני יותר ויותר מגיע למסקנה בזמן האחרון שלא המודל המדיני קובע את הצלחתה אלא האנשים שיוצקים תוכן בו,
ארה"ב היתה מדינה חשוכה בתקופת ניקסון, מקארתי, הדרום הגזעני בשנות החמישים (ואני לא ממשיך אחורה לתקופת העבדות והשמדת האינדיאנים).

שום מודל לא יעזור אם האנשים חרא.

GodsFather
06-01-12, 04:00
אני חייב תשובות ואתן עכשיו

מהירות אינה גורם לתאונה -הנהג הינו הגורם לתאונה
כביש משובש לא גורם לתאונה -הנהג גורם לתאונה
יש לנו עדויות על כך ובכל העולם-יש בעיה אצלנו של אי תרבות נהיגה-לימוד נהיגה לא נכון וכו'
יוסי

מצטער, אני לא מסכים איתך. הנהג הוא גם הגורם ולא רק הגורם.

אם יש בור בכביש וכתוצאה מכך התפוצץ לך הגלגל כשנסעת במהירות של 90, אתה לא אשם בזה.

אם העקומה לפניך חשוכה כי איזה דביל לא הקפיד לתחזק את פנס הרחוב שאמור להאיר את הדרך או לוודא התקנה ראויה של המראה הקמורה - התאונה אינה באשמת הנהג ב100 אחוז. הוא/היא יתאימו עצמם לתנאי הדרך אבל יש עדיין גורם סיכון שנכפה עליהם.

עד לפני כמה שנים גם גדרות הפרדה בכבישים לא היו ורק אחרי שכמה אנשים עפו לתהום אז הבינו שזה נחוץ.

להזכיר לך וכנראה גם לאחרים את האופנוענים שנהרגו כי מישהו החליט שאת ההפרדה הנתיבית באיזור הסינמה סיטי וגם בחיפה צריך לעשות על ידי הקמת רצועת בטון על הכביש בגובה של 5-10 ס"מ וגרם לכך שהאופנועים יפלו כשהם מנסים לחלץ מהתנגשות או סתם מעבר בין נתיבים... ואז הבינו שטעו והסירו את ההפרדה הזו, אבל מה עם החיים שנלקחו ? בזה הרוכב לא אשם (אלא אם תשאל את כץ).

וכן הלאה וכן הלאה. זה דיון שכל פעם חוזר על עצמו. כץ השמן מאשים רק את הנהג כדי שהוא לא יצטרך לעשות כלום ונראה שזה די מצליח להשפיע על אנשים עם שכל ישר.

tzagi
06-01-12, 06:14
ועוד באנגלית של ג'ו :)

אתה תפסיק לקלל
הגמדים לא מסוגלים לדבר באנגלית נורמלית גם אם תצמיד להם את נשר המדבר לרקה
כול הטוק טוק מהטאגאלוג דפק להם את המוח,
לידיעתך, במקום מסויים שנקרא מנילה הקטנה יש חור שנקרא ג'יפני קפה, ויש להם ג'יפני אמיתי באמצע החור, אוכל מעולה, רק שלא ניתן להבין מי נגד מי שם, בגין המבטא המזעזע.

אגב, כדי להרוס מצלמות דיגיטליות לא צריך אלימות, אפילו לא צריך לייזר 1W ב$300, 8 עטי ליזר ביחד מכוונים היטב ישרפו את החיישן באותה מידה. לוקח 2 שניות מקסימום.

yes1952
06-01-12, 08:38
ג'ו האיש עם התמונה-בכלל הסנדק יכול היה להביא לנו jeep42 ממנילה אך הוא בכוונה לא עושה את זה בכדי שנקנא
זה נכון שלפעמים הנהג לא אשם
אם נפער בור בכביש והוא לא סומן (עד התיקון)ניחא
"קווי"ההפרדה מבטונים?הגבהות?לא הוסרו בגלל שנפגעו אופנועים אלא משום שהם גרמו בזווית מסוימת להעיף את הצמיג מהג'נט
ונכון שהדביל שתכנן את הכניסה לכביש 6 מכביש 471 בפניה דרומה חשב שרכב יכול לפנות ב 90 מעלות במהירות העולה על 40(יתוקן על חשבוננו זה בסדר)
ובצדק עם נופל רמזור בדיוק שעובר שם נהג -הנהג לא אשם
אך ברוב המקרים הוא כן הגורם
ג'ו המצלמות המהירות החדשות מפופעלות ע"י שני פסים על הכביש -עם חיישנים מגנטיים
אני שואל את מושב החכמים-האם פיסת ברזל המחברת את שניהם יוצרת סגירת מעגל באופן קבוע?
יוסי

reuvenk
06-01-12, 08:54
ג'ו המצלמות המהירות החדשות מפופעלות ע"י שני פסים על הכביש -עם חיישנים מגנטיים

מעניין אם זה יעבוד על כלי רכב מוגבהים שלא ממש מפעילים את הרמזורים?

yes1952
06-01-12, 09:03
ראובן
לפי הנתונים שקיבלתי מהקבלנים שמבצעים את השתלת החיישנים -הם מתאימים גם לרכב גבוה(משאיות אוטבוסים)
יש בעיה עם הדו גלגלי
יוסי

Gilad
06-01-12, 10:42
אני היחיד פה שנראה לו שהשרשור הזה עבר לפסים הזויים ולא ממש שפויים???
הלו, מדובר על מערכת שבאה להעניש מי שעובר על החוק. אני לא תמים וגם אני נוסע מהר לפעמים אבל עם כל הכבוד מי שנוסע מעל המהירות החוקית צריך לדעת שיש לו סכנה לקבל דוח ו/או משפט ו/או שלילה

ברור לי שמחפשים את המטבע מתחת לפנס וזה לא מה שיפתור את בעיית התאונות אבל מפה ועד מלהפציץ את הכנסת על יושביה? נראה לי שקצת נסחפתם.
תסתכלו דרום מערבה ותראו מה קורה במדינה שהפילה את השליט שלה ב״מחאה חברתית״.
תסתכלו מסביבכם ותראו - יש עבודה? יש משרד בריאות וקופת חולים? יש כבישים ומכוניות חדישות ויחסית בטוחות?
נכון שלא הכל מושלם (והרי אף פעם לא יהיה) אבל אני בטוח שזה הרבה יותר טוב מהרבה מקומות אחרים בעולם.

ולגבי מנילה - גם כשירצחו מישהו שקרוב אליך (חס וחלילה) ויתנו כמה לירות לשוטר כדי שלא יחקרו זה ישמע מגניב?

שי - התגובות שלך לדעתי גובלות בלעבור על החוק ובהסתה, אני מתחיל לחשוב שמה שכתוב בחתימה שלך אמיתי...

GodsFather
06-01-12, 10:52
גלעד, כולנו הסכמנו שהשרשור הזה אינו עומד בקו ישיר עם המציאות ואין בעיה להוציא קיטור מידי פעם וזה קורה אחת לשבוע לפחות לצערי...

לעניין המדינות סביב - אחרי המחאה מתחילים לנקות את השברים ולהתיישר. אם הם ידעו מה הם עושים, הם יקחו את ישראל בסיבוב. כרגע מסתמן שהם לא יודעים מה הם עושים... למזלנו.

לחיות כל היום בפחד מפני היתפסות, זו הדרך לגמור את המעט שפיות שנותרה לאזרח הפשוט. אי אפשר לצאת לכביש ורק לחשוש מפני מצלמות או לייזרים או כל מיני שגעונות כאלה כשעוד יש את הנסיעה עצמה שצריך להתרכז בה. בנאדם לא צריך לרדת לכביש ולהסתכל קדימה בחיפושים אחרי מצלמות, הוא צריך להתבונן קדימה כדי לראות איך אלה שלפניו נוהגים ולהתאים עצמו לכך, באופן רגוע.
ונאמר ונתפס על מעידה שלא במכוון (וזה רוב העם), גם למשפט צדק הוא לא יכול ללכת. לשאול מה בדיוק קרה שם ולקבל תשובות מלאות ואמיתיות הוא לא יכול לקבל, נהפוכו, אם יעיז לשאול הוא מסתכן בהכפלת העונש וכל זאת עם חותמת המדינה על הטופס.

על כל שאר הדברים שדרור, אני ואחרים מתלוננים וקשורים להתנהלות השלטונות, נכתבו ספרים שלמים ואנשים הוציאו תארים רשמיים על ביקורת השלטון בארץ וטוב שכך.

לגבי מנילה, אתה חושב שלא קרו כאלה מקרים ? (אפילו היו מקרים שהמשטרה החליטה לקחת את החוק לידיים בטרם עת. מה שנקרא פעולת מנע) אבל היו גם כאלה ששילמו כדי לתפוס את היורה ואת המשפחה שלו... החזק עושה מה שהוא רוצה , החלש מה שהוא יכול. (האנס מורגנטאו)
אני חי עם זה בסדר, אני דואג למגן ולהגן על עצמי והסובבים אותי והם עושים לי את אותו הדבר בתמורה ובזאת זה מסתכם.

BackDoorMan
06-01-12, 11:09
השרשור הזה לא עומד בקו עם המציאות, כי המציאות מזמן לא עומדת בקו אחד עם יכולת אזרחי המדינה להתקיים בה.
מה שנשאר זה או מהפיכה או הגירה מסיבית, זה לא קורה כי יש כרגע מספיק שכבות מרופדות בציבור שטוב להן כך,
ככל שליותר ויותר אזרחים יהיה רע, כך יגדל הסיכוי להתגבשות כוח שיוציא לפועל הפיכה בכוח, צריך איזה רובספייר פה לכמה מאות פקידי אוצר ופוליטיקאים.

shay_love_off_road
06-01-12, 11:45
תאשים אותי בהסתה,
וכן אני לא אדם שפוי כ"כ (בכל זאת - אינך יכול לצפות ממי שנוהג בישראל על רכב שלוגם ליטר לכל ארבע ק"מ להיות שפוי)

תשמע, עדיף שאני אוציא את הקיטור כאן ולא על דברים אחרים, כי ידידה שלי גם עכשיו עולה לי על העצבים
וסביר להניח שאם היה לי טיל שיוט טומ-הוק סביר להניח שהייתי משגר אותה ממנו,

אני כיום עובד בבנין ועובד קשה, דו"ח אחד שקיבלתי השבוע גורם לכך שברגע שאשלם אותו בדואר (עוד מאפיה)
אם אני משלם אותו יוצא שהזעתי שני ימים לחינם, - איך לא תאבד שפיות?

M-ASHER
06-01-12, 12:39
טיסן/מסוק בשלט רחוק אולי יוכל להוריד או להסתיר למצלמת האבטחה למי שרוצה להתקרב אליה,או שניתן להתיז חומר מהמסוק על המצלמות
במקביל לחתום על עצומה או לשקול תביעה משפטית שר התחבורה שמפקיר אזרחים לטובת קופת האוצר :D

moshik999
06-01-12, 12:41
אני קורא את השרשור הזה ונדהם כמה ארס ,כפיות טובה
סלקטיביות מטרידה בהתייחסות לחוקים ובעיקר שנאה עצמית טהורה.

אנחנו חיים במדינה לטעמי מדהימה בתוך 63 שנים הצלחנו להקים פה מקום
שאפשר בקלות להתפרנס בכבוד לחיות בבטחון כמעט מקסימלי יחסית לתנאים האובייקטיבים
בסביבה שבה אנחנו חיים.

מי שכותב את הפסקה הבאה:
"כי ביום שינחת טיל בכנסת ויפטור אותנו מעונשם של כל הקרימינלים שיושבים בה, השמחה הספונטנית שתתפרץ כאן לרחובות תאפיל אפילו על מעגלי ההורה של כ"ט בנובמבר 1947..."
לטעמי חולה ומדבר בשם עצמו בלבד , להיפך אני שמח שיש אנשים שמוכנים להקדיש את זמנם בשבילי.
נבחרי הציבור ועובדי הציבור הם קהל של אנשים שהחליטו להקדיש את זמנם לטובת הציבור ויש רק להודות להם על כך.
נכון יש חריגים כמו בכל מקום אבל להטיל דופי גורף באנשים שיום יום דואגים שנוכל לחיות פה בצורה סבירה ואנושית זו עזות מצח וחוצפה.

אלה שיושבים בכנסת בממשלה ובמשרדי הממשלה דואגים לכם שתוכלו לחיות ולטייל בבטחה
אני מניח שבדיוק לפני שהקלדתם את ההערות שלכם במקלדת סיימתם לאכול את הסטייק עשוי במידה הנכונה בליווי יין בוטיק
מסוג כזה שאתם גם מסוגלים לחוות עליו דעה .
אתם צריכם להודות כל יום שבכלל אתם פנויים להתקשקש על סוגי הנעילות בגיפ או להתפנות ולבצע נסיעת מבחן לגיפ דיזל החדש.
אז מקשים עליכם לסוע מהר ביג דיל הכסף שיקחו לכם בדוחות מגיע בסופו של דבר אליכם בחזרה .

כל אחד שיש לו טענות מוזמן להתגייס ולעבור לעבוד בשרות הציבורי אם הוא חושב שהוא יכול לעשות את הדברים יותר טוב

shay_love_off_road
06-01-12, 12:59
"הכסף שיקחו לכם בדוחות מגיע בסופו של דבר אליכם בחזרה"

עוד לא ראיתי צ'ק עם החזר כספי ממדינת ישראל או מעריית חדרה!
איך זה חוזר אלי? הרי גם ככה המיסים פה גבוהים ושיטות המיסוי כאן
לא נמצאות בקו אחד עם קו ההגיון, הממשלה לוקחת הרבה יותר ממה
שהיא צריכה, ולאזרחים הקטנים. אותם ברגים שמחזיקים את עצמם בקושי
הולכים ונחלשים עם הזמן, הולכים ונשחקים, - הממסד בארץ שוחק ומתיש,
אני לא אומר שבארה"ב הכל מושלם, יש גם להם את החסרונות שלהם בשיטת
הממשל, ההבדל בינניו לבינהם הוא כזה: כאן החסרונות עולים על הייתרונות,
ושם הייתרונות עולים על החסרונות,

moshik999
06-01-12, 13:43
הבעיה היא לא הממשלה הבעיה היא הריכוזיות
שם תחפש ותמצא את האשמים
כשעשרה אחוז מהציבור חולשים על 90 אחוז מההון ויוצרים מונופולים
שם תמצא את הקושי בלהחזיק מעמד
המדינה דווקא עושה הרבה על מנת להקל על החיים שלך אבל היא לא קובעת כמעט כלום
בכמה תשלם על פלאפון גבינה וכו.

למדינה עם התנהלות קואליציונית יש מגבלות שלא ניתן לגשר עליהם
אם נהיה מאוחדים לפחות בדברים הבסיסיים אולי לא נהיה נטל להסכמים קואליציונים כאלה ואחרים
שדווקא מפלים את הרוב.

למדינה קשה במצב הזה (הסכמים קואליציונים הוצאות בטחון וכו) להחזיק איזון והיא מנסה בכל דרך חוקית
להוציא מאיתנו יותר מיסים כי הרבה ברירה אין לה וזה לא בגלל שיושבים שם אנשים רעים שכל מטרתם
היא להציק לנו.

תסתכל על הדוחות שאתה משלם כעל תוספת מס שבו מי שנוסע מהר ממן את מי שנוסע כחוק
זה כל הסיפור , כמו בסיגריות אתה רוצה לעשן תשלם , אתה רוצה לעבור על החוק תשלם .

דרור ברלי
06-01-12, 13:49
מושיק, פוליטיקאים "מקדישים את עצמם ואת זמנם בשבילך"?.............
"המדינה דווקא עושה הרבה על מנת להקל על החיים שלך "......
הרגת אותי.
לפני 30 שנה יכולת לקרוא דברים כאלה בפראבדה. אולי גם ב"יומון העם" הסיני...

ועכשיו ברצינות - את זה כבר קראת? http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4171789,00.html

אפילו ג'ורג' אורוול לא יכל לתאר טוב יותר עתיד כל כך קודר. ההתנהלות הכוחנית הזו של מדינת ישראל כלפי אזרחיה הולכת והופכת לאפלה ופשיסטית. שום דבר שם אינו מגיע מתוך כוונה טובה. הכוונות של הפקידונים האלה אפלות כמו הלב שלהם. אתה מדבר על שנאה? כן. אני שונא אותם. מתעב אותם. כוס מים פוליטיקאי לא יקבל ממני. הם מרוויחים את השינאה שלי ביושר.

כל זה עוד ייגמר רע. מה זה רע. נורא.

moshik999
06-01-12, 14:04
הרגת אותי.

קומדי בר בערוץ 2 מכיר? מחפשים שם כל הזמן כשרונות חדשים. למה לא תנסה?.

אני מתייחס אליך כעיתונאי רכב וקורא את הכתבות שלך.

אני חושב שלעיתונאי יש אחריות ציבורית לפחות כמו לנבחר ציבור בגלל ההשפעה שיש לו על
דעתו של הציבור בנושאים שונים

אני חושב שההשתלחות חסרת הרסן שלך בכל נבחרי הציבוור ועובדי הציבור ללא יוצא מן הכלל ובכל הזדמנות שנקראת בדרכך היא
חסרת אחריות מונעת משנאה לא מוסברת ובעיקר חסרת ביסוס עובדתי
בהיותך עיתונאי צריך וחובה עליך להטיל מגבלות על אופי ותוכן ההתבטאות שלך או לפחות להביא ביסוס עובדתי .
למזלם של נבחרי ועובדי הציבור בפרט ואזרחים בכלל ,עבר חוק שבו אתה גם עלול להתבע בהרבה כסף ללא הוכחת נזק ולכן אני מציע לך גם להזהר להבא
באופן בו אתה מתבטא.
דעתך רק תהיה יותר משפיעה אם יתלווה לה נופך רציני ועובדתי
ותשתדל לדון אדם או קבוצה לכף זכות ולהיות אחראי לפחות כמו שאתה מצפה מאחרים.

shay_love_off_road
06-01-12, 14:11
המס על הסיגריות הוא גם נושא טעון וכאוב,

למה הזכרת לי את זה בכלל! הינה עוד עושק של אנשים!
אני מעשן כי עישון זה הכדור הרגעה שלי! גם פה אני צריר לשלם למושחתים על תענוג? - למה מי מת?

moshik999
06-01-12, 14:23
"המדינה דווקא עושה הרבה על מנת להקל על החיים שלך "......
הרגת אותי.
לפני 30 שנה יכולת לקרוא דברים כאלה בפראבדה. אולי גם ב"יומון העם" הסיני...

ועכשיו ברצינות - את זה כבר קראת? http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4171789,00.html

אפילו ג'ורג' אורוול לא יכל לתאר טוב יותר עתיד כל כך קודר. ההתנהלות הכוחנית הזו של מדינת ישראל כלפי אזרחיה הולכת והופכת לאפלה ופשיסטית. שום דבר שם אינו מגיע מתוך כוונה טובה. הכוונות של הפקידונים האלה אפלות כמו הלב שלהם. אתה מדבר על שנאה? כן. אני שונא אותם. מתעב אותם. כוס מים פוליטיקאי לא יקבל ממני. הם מרוויחים את השינאה שלי ביושר.

כל זה עוד ייגמר רע. מה זה רע. נורא.

גם זו אמירה כללית חסרת אחריות וגובלת בהוצאת דיבה
תנסה לדמיין פקידים כאלה שאתה מכיר אישית .
החרדה הפאשיסטית היא רק לופ שרץ אצלך בראש אתה רוצה להחליף את השלטון
בשלטון שיהיה יותר נוח לדעות שלך תדאג שיהיו מספיק פתקים בבחירות הבאות
הנסיון שלך לקעקע את החוקיות של הבחירה של הציבור היא זו שצריכה להדאיג.

yes1952
06-01-12, 14:31
מושיק בו נפריד את הדברים
לקרוא תיגר על שלטון החוק זה פסול
להלחם באופן דמוקרטי זה רחוק מלהיות פסול
עובדי ציבור אינם פוליטיקאים-הם עובדי ציבור
מנהלים רבים בשירות הציבורי עושים עבודתם כהלכה
מנהלים רבים אחרים משמינים מארוחות שחיתות במסעדותפאר עם חשבון הוצאות פתוח
פוליטיקאים?
כנ"ל-מדוע צריך לנהל שיחות שלום באירופה או ארצות הברית או ירדן ומצרים כאשר המרחק בין ירושלים וראמללה הינו אפסי?
נשיא המדינה מר בן צבי זכרונו לברכה גר בצריף מעץ-והיום?נשיא לשעבר גר במעשיהו והנוכחי חי לא כל כך בצינעה
תמיד אבל תמיד יש לפוליטיקאים עדת מלככי פינכה-כך היה בעבר וכך היום
בכל שלטון לא רק פה
אנחנו במדינה הזו נתנו לפוליטיקאים יד רחבה רחבה
עובדי ציבור רבים אכן עושים עבודתם נאמנה ומרוויחים שכר לא רב אך מנגד יש עובדי ציבור במיוחד בצמתים בין אזרח לרשות שהכח מעבירם על דעתם
בירווקרטיה--שמעת על כך פעם?
ואכן לנו נמאס
לנו נמאס שחושבים שכל בעלי רכבי 4x4 הינם משחיתי נוף וחןפי ים,
לנו נמאס שמתייחסים אלינו כאל עברייני תנועה בפוטנציה
לנו נמאס נמאס נמאס
אך אני חייב לציין יוצא מהכלל אחד-שר התקשורת שעושה מה שהוא צריך לעשות-לדאוג לצרכני התקשורת בארץ-אך הוא די בודד
ניסית פעם (ואני כותב כנכה )להתמודד מול פקידי ביטוח לאומי שמתייחסים אליך כאל שקרן ורמאי?
אז נכון התלהמות וקריאת תיגר על שלטון החוק איננה במקום
אך מכאן ועד להלל את השירות הציבורי שבחלקו נגוע בשחיתות הדרך ארוכה
להזכירך כמה נבחרי ציבור יושבים בכלא וכמה בדרך.
למה?
מי משלם?
אנחנו-הציבור
ולציבור נמאס שעושקים אותו שלוקחים ממנו ובמקום שמינהל הכנסות המדינה יצא נגד הבזבוז במשרדי הממשלה והחברות הממשלתיות
הוא מחפש דרכים לשאוב עוד כסף מהאזרח
הזכרתי בעבר את המהפיכה הצרפתית
העולם בדרך למהפכה שכזו ולא רק בצרפת
יוסי

moshik999
06-01-12, 14:45
אני לשמחתי מסתכל על חצי הכוס המלאה
"אני שמח בחלקי"
אתה רוצה להסתכל על הפרט ולהקיש ממנו על הכלל בבקשה
אני חי במדינה טובה יש לי כל מה שאני צריך לא חסר לי כלום
ואני לא עשיר ולא בטיח אני אזרח ממוצע שהולך לסופר ויש שם מכל טוב

אני מכיר לא מעט אנשים שמשתמשים בתו נכה אעפ"י שאינם נכים
אני מכיר גם אנשים שמבקשים להיות נכים אעפ"י שהם בריאים לחלוטין
השלטון לא מאמין לנו כי אנחנו תחמנים כמעט בכל דבר
רוצה דוגמא : השרשור הזה מלא בהצעות איך להשבית מצלמות מהירות
אז אל תתפלא שמשרדי הממשלה הם חשדנייןם מטבעם ועבירו אותך שבעת מדורי גיהנום עד שיאשרו לך משהו.

הנסיון לייחס את מצלמות המהירות לחורשי רעתי ולפקידים חסרי לב הוא בורות לשמה וחוסר
הבנה בסיסי במה שקורה באמת במסדרונות השלטון.

בשנה האחרונה ירדו כמעט 20% משווי הנכסים הפנסיונים שלך וזה קשור רק לבעלי ההון שעושקים
לנו את הקופה הזו בלי להתבלבל.
התקשורת שהיא בבעלות של אותם בעלי ההון תמשיך לדאוג שהפוקוס שלך יהיה על הממשלה ועובדי הציבור
והסכמי שלום וכו.
ולא תשים לב שהם מגייסים כסף מהקופה הפרטית שלך ומבזבזים אותו בלי חשבון.
אתה חוסך כל חודש לא מעט כסף ופעם בשנה מקבל"פתק" שכתוב בו יש לך ככה וככה
אם אתה מרוצה מה"פתק" בבקשה אבל זה עדיין רק חתיכת נייר.

דרור ברלי
06-01-12, 15:10
1. גם לעיתונאי, כמו לבנאי, חקלאי או כבאי, יש דעה והוא יכול להביע אותה. אף אחד לא מחייב אותי או אותך, לזמרר רק את הקו הרשמי של השלטון. עיתונאים שמתוך "אחריות הציבורית" בוחרים רק לדברר את השלטון, ימצאו מקום בצפון קוריאה. כאן מותר לחשוב מה שרוצים וגם להביע דעה. נכון לרגע זה. מי יודע מה יהיה כאן בעוד שנתיים-שלוש, אם לא ניקח את העניינים לידיים...

2. דברים שנאמרים נגד הממסד, אינם דווקא ממקום של רצון "להחליף ממשלה" כי לדעתי הפוליטית אין קשר כאן. אם אני רוצה שיתחלף כאן משהו, הרי שזאת השיטה. הבעיה עם שיטת השלטון בישראל, שהיא מעדיפה להתעלם ממגמות ורמיזות מהציבור כי היא רואה בציבור הזה עדר של כבשים. הציבור לוחש שנמאס לו. אחר כך אומר. אחר כך אומר בקול רם ואחר כך גם צועק. ועדיין זה לא עוזר - השיטה לא זזה כשמבקשים ממנה. אז בסוף היא תזוז בכוח. בבעיטות או במכות. מכות של נבוטים וגרזנים. אני מאוד מקווה שעדר הכבשים הזה עוד יתגלה כעדר כבשים טורפות.

3. שום דבר לא התחדש בחוק לשון הרע. החוק הזה קיים כבר שנים. מה שעשה רעש גדול זו ההצעה להגדיל את סכום ה"פיצוי", מ-50,000 שקל כיום, ל-300,000 שקל. כמובן שללא הוכחת נזק... למה לא. אבל זה לא מפליא, אצל נבחרינו חולי הכסף, שרוצים לסתום את הפה לכל מי שמעיז למתוח עליהם ביקורת.

4. שאני לא אתחיל לתאר לך פקידים שאני מכיר אישית, להביא לך תחקירים שנערכו - על מס הכנסה, על המשטרה, על ביטוח לאומי. לצטט לך דברים שנאמרו לי על ידי אנשים שעבדו פעם בזרועות השונות של רשות המיסים, ולא יכלו עוד להסתכל על עצמם במראה, קמו ועזבו - מה שנקרא "דברים מבפנים". המסקנה שלי מכל זה היא היא שמה שמניע את גלגלי השלטון בישראל זה רוע ותאוות בצע טהורים. מעט מאוד אנשים שם נקיים מכל רבב. הכוח הבלתי מוגבל שבידיהם משחית אותם.

מה שקורה עכשיו במשרדי התחבורע ובטחון הפנים, מפחיד ממש. הם לא באמת מעוניינים לנטר פשיעה מהרחובות או עבירות תנועה מהכביש. מספר התאונות והנפגעים לא באמת מזיז להם ואף פעם לא הזיז להם, כי אם היה מזיז להם - הם היו נוקטים בכמה צעדים אמיצים באמת. פותחים קצת את הראש, יוצאים קצת מהקופסא, אותה קופסא של "אכיפה וענישה". בתכל'ס הם רוצים לשלוט בחיים שלך מושיק, מא' ועד ת'. לתעד ולנטר כל צעד שתעשה וכמובן לתרגם את כל זה לקנסות - כדי שתשלם קנס על כל שאיפת אוויר שתנשום. אם פעם יכולת לקרוא על חברות טוטליטריות קודרות כאלה רק בספרי מדע בדיוני? המנוולים האלה הופכים את זה למציאות. קוד ביומטרי הם רוצים - כדי שמחר לא רק כל ילד סעודי שיודע לפרוץ מערכת הפעלה יוכל להוריד את כל הפרטים של הויזה שלך, אלא גם כל שירות מודיעין של כל מדינה בעולם. אבל למה אני הולך רחוק לעולם? בוא נישאר כאן. כל שוטר סדיסט שכשהיה ילד קטן קיבל כאפות מהחברים שלו בכיתה ג' יכול עכשיו להתנקם בך דרך מצלמות. לתעד אותך שוגה במשהו, ואף אחד מאיתנו לא צדיק. כולנו עוברים על כמה עשרות חוקים מדי יום. והיי - ככל שיהיו יורת חוקים, כך כולנו נהפוך ליותר עבריינים. הילד שהתעללת בו בכיתה ג', הוא היום שוטר חס וחלילה, ישוב מול מוניטור של מצלמה, והוא לא שכח אותך. תתכונן.

לפני שנה או שנתיים יכולת לדמיין שמישהו מאזרחי המדינות שמסביבנו יעיז להרים ראש? שלטונו של חוסני מובארק היה הכי יציב בכל המזרח התיכון. אסד שלט בסוריה ביד רמה. קדאפי נהנה בלוב מהערצה ששמורה רק לאלים. תראה איפה הם היום. אני רוצה להאמין שעם ישראל לא טיפש, ושבסוף זה יתפרץ ויסחוף כאן הכל. תקבל את זה איך שתרצה, אני לא אצטער ולא אתאבל על אף פוליטיקאי שיפגע כשכל זה יקרה גם אצלנו.

לחשוב אחרת מהקו הרשמי זה "חוסר אחריות" ו"חולי"? תסמונת שטוקהולם זה חולי אמיתי, ידידי.

Gilad
06-01-12, 15:35
המס על הסיגריות הוא גם נושא טעון וכאוב,

למה הזכרת לי את זה בכלל! הינה עוד עושק של אנשים!
אני מעשן כי עישון זה הכדור הרגעה שלי! גם פה אני צריר לשלם למושחתים על תענוג? - למה מי מת?

אתה תמות, כנראה הרבה לפניי ועל חשבוני. בינתיים תשלם על זה.
כל מעשן שגוסס מסרטן ריאות עולה למדינה הרבה יותר ממה שאי פעם שילם לה ממיסים, את זה שיש לך כיסוי ביטוחי רפואי שכחת, נכון? נראה מה יקרה לך בארה״ב כשיהיה לך סרטן אבל לא יהיה לך כסף לביטוח בריאות...

אתה בוכה על זה שנסעת מהר וקבלת דוח שעולה כמו יומיים עבודה? כנראה שהתכנית שלהם הצליחה, אני בטוח שפעם הבאה תסע יותר לאט כי תדע כמה זה כואב בכיס וכמה מהר זה מגיע.
דרך אגב אני נוסע ברכב ששותה 1 ל12, בהפרש שעולה הדלק אני יכול לשלם הרבה דוחות :)

moshik999
06-01-12, 15:48
עכשיו אני מבין דיבורים דיבורים.

מהדיבורים האלה לא יצא לך כלום (זה כמו לאונן)
לקחת תאוריה פאשיסטית שנראית לך
לא רע ובצורה דמגוגית ומכלילה מקיש ממנה על החיים פה.

אתה חי בסרט תסתכל סביבך החיים פה יפים נקודה.

אתה ואני לא מעניינים אף אחד כך שבטוח אף אחד לא מעוניין לעקוב דווקא אחרינו.

ניסיתי לדלות משהו ממה שאתה אומר ואני לא מוצא אצלך מה שאתה דורש מאחרים:
צעדים אמיצים,פותחים קצת את הראש יוצאים קצת מהקופסא.

אם אתה חושב שהחיים שלך תלויים באחרים אתה טועה החיים שלך יראו איך שאתה רואה אותם
אתה רוצה להטיל את האחריות על החיים ה"עלובים שלך" (לפי הצהרתך) על אחרים לא תגיע רחוק

אם ב"דלת אמותך" תיישם את מה שאתה רוצה שיהיה עשית צעד ענק .

אין "הם ואנחנו" יש "אנחנו "כל עוד לא תבין את זה אתה תמשיך לשחות בביב החרדה למה שיהיה פה.
והמעטפת של מה שאתה כותב תהיה "ארסית" "צינית" ומכלילה ללא צידוק.

יש לי מספר חברים שהיו שוטרים עד לא מזמן ויצאו לפנסיה אתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר
זה אנשים מקסימים שאני משוכנע שגם כשהיו שוטרי תנועה הם היו כאלה.
חבל שאתה מכליל ופוגע לחינם.

אני באופן עקרוני לא מאמין למה שאני רואה בחדשות או קורא בעיתון אני משתדל שרק ואך ורק החוויות שאני עובר
יעצבו את דעתי כך שאני חסין מפני הדוגמאות שהבאת לעניין יושרם של נבחרי ציבור 0מי שכתב את התחקירים האלה לא אמין בעיני)
בכל המקרים שנדרשתי לעזרתם של עובדי ציבור קיבלתי שירות מעולה שהפתיע אותי לטובה.

zagi
06-01-12, 15:56
גלעד , נמנעתי מלהגיב עד כה אבל נראה לי שאתה חי במדינה אחרת מזו שאני גר בה.

אתה מדבר על לקחת מאדם סכום של יומיים עבודה כאשר רב העם ״לא גומרים את החודש ״ ! הכסף שנגזל מאותו אדם הוא לא בעקבות סיכון הציבור או עצמו אלה אך ורק ע״מ להעשיר את קופות המדינה ולשמור אותו עם הראש מתחת למים !

דיברת על הטייקונים כגורם המרכזי למצב , מי אתה חושב שנותן להם את הכח לרדות בעם ????? הטיקונים משמנים את כיסי הפוליטיקאים ע״מ לקבל מהם אישור חוקי להכנס לך לכיס ...ועמוק .

צא מהבועה שלך המצב הרבה יותר גרוע ממה שנדמה לך , 400,000 איש צעקו את זה לא מזמן - לא שמעת ????

ד״א - הכוונה היתה לגלעד ומושיק

yes1952
06-01-12, 16:02
מושיק הצלחת לגרום לי להסתקרן מי אתה "האזרח השלו עם חצי הכוס המלאה"
איזה טוב לך ואיזה בטיח
אני את כספי הפנסיה שלי לא משקיע בקרנות הפנסיה-אני לא מאמין להם
אתה בדיוק הפרופיל שהשלטון אוהב
אני בדיוק הפרופיל שהשלטון לא אוהב
אני לא שם את תו הנכה בחלון מפני שאני מאמין שאדם צריך לשקם את עצמו ואני משלם את המחיר מפני שאני לא מוכן לחיות על חשבונך ולהיות תלוי תרתי משמע
בפקיד ציבורי כזה או אחר
אין עובד סוציאלי כפקיד מכס שמשגע את העולם בשטויות
הארץ הזו הינה מדינת ליסינג-כולם מנסים לרמות והאוצר מנסה לגזור קופה על כולם
רכב צמוד=פטנט נפלא
חברה פרטית יכולה להרשות לעצמה =הממשלה לא
שישלמו כיאות לעובדי ממשל שיהיו חשופים לביקורת של נותני שירות כמו בחברותפרטיות
זה שיש טייקונים וריכוזיות במשק?זו לא בעיה שילטונית
הממשל צריך לנווט את הוצאותיו לטובת האזרח ולא לגזור קופון
כבר היינו במדינת הסתדרות=חשבנו פעם שאם הליכוד יעלה לשלטון(מהפך 77 בגין יעמוד על דעתו
מהר מאוד גם הם הסתאבו והחלו להשמין מנחת
אינני יודע בן כמה אתה--אך אני זוכר כילד בתקופת השר דב משה-תקופת הצנע
המשפחה שלי התביישה להראות שיש להם כסף אז אבא שלי היה צד יונים שיהיה לנו בשר-והשחיתות והשוחד היתה על פני המים
החלום האוטופי הקומוניסטי והסוציאליסטי הינו בגדר רעיון בלבד-לא הצליחו לישמו
מטבע הבריאה אנו לא שונים מכל עדר חיות החזק שולט וההיררכיה קיימת
אצל האנואטים(אסקימוסים)הזקנים היו יוצאים למסע אל שדות הצייד הנצחיים ברגע שהם הבינו שהם לנטל על החברה-כנ"ל בשבטי הסמויידים בסיביר.
באפריקה נטבחים יום יום אלפי בני אדם -עזוב זה אפריקה
אז אספר לך-אני נוהג ברכב אמריקאי זולל דלק בלי מינוס בבנק ועובד מפני שאני רוצה ולא מפני שאני חייב
ואני נלחם על זכויותי ולא מוותר-מאידך אינני לוקח מקופת המדינה אגורה שחוקה שלא מגיעה לי על פי חוק ושילמתי על כך בדם-הרבה דם
אבל זה אני =אני שמח בחלקי מפני שאני בניתי אותו ולא משכורת של עובד מדינה שחי על חשבוני-כן על חשבוני לא על חשבונך ולא על חשבון הציבור
טוב לי מפני שאני נלחם על כך=
אז אל תטיף לנו מוסר ותהלל את עובדי המדינה כל כך
נכון הרוב בסדר
גם אנחנו אנו רוב בסדר
את הכבש בתנור שיעלה הערב על שולחני קניתי בכספי אף אחד לא שם לי אותו בשקט בשקט בתא המטען
וכן אני מכין בבית מפני שאני לא מבזבז כסף על מסעדות כך סתם
רק שמתחשק לי מעצלנות
ועכשיו אני הולך לזרוק את הזבל לפח ולטייל עם הכלבה
אני מניח שאכנס שוב יותר מאוחר
שבת שלום
כך את החיים בקלילות בסוף יקברו אותנו בשורות שורות וגם על זה אני משלמים
יוסי

Gilad
06-01-12, 16:02
שמעתי וצעקתי גם.

שום דבר מהיומיים עבודה האלה לא בא בהפתעה, זה פשוט מאד - יש מהירות מותרת לפי החוק, עברת אותה? קח בחשבון שזה עולה כמו יומיים עבודה. תעשה בעצמך את החשבון אם מתאים לך לעבור על החוק או לא. הוא לא קיבל את הקנס כי למישהו התחשק לדפוק אותו על כלום, דווקא במקרה הזה העבירה מוכחת ומצולמת.

בקיצור מי שלא גומר את החודש שלא יסע מהר - גם יחסוך דלק וגם ימנע מקנסות מיותרים...

דרך אגב, להגדיר דוח כיומיים עבודה במקום סכום כסף מוגדר יכול להיות מעניין :) סוף סוף משהו יהיה דיפרנציאלי.

moshik999
06-01-12, 16:05
גלעד , נמנעתי מלהגיב עד כה אבל נראה לי שאתה חי במדינה אחרת מזו שאני גר בה.

אתה מדבר על לקחת מאדם סכום של יומיים עבודה כאשר רב העם ״לא גומרים את החודש ״ ! הכסף שנגזל מאותו אדם הוא לא בעקבות סיכון הציבור או עצמו אלה אך ורק ע״מ להעשיר את קופות המדינה ולשמור אותו עם הראש מתחת למים !

דיברת על הטייקונים כגורם המרכזי למצב , מי אתה חושב שנותן להם את הכח לרדות בעם ????? הטיקונים משמנים את כיסי הפוליטיקאים ע״מ לקבל מהם אישור חוקי להכנס לך לכיס ...ועמוק .

צא מהבועה שלך המצב הרבה יותר גרוע ממה שנדמה לך , 400,000 איש צעקו את זה לא מזמן - לא שמעת ????

כשהייתה ההפגנה שכנים שלי הציעו לי לבוא ואני סרבתי

לשכנים האלה שהלכו להפגנה הזו יש בית מרווח שתי מכוניות עבודה מכניסה וחסכונות רבים.

אז אל לך להקיש ממספר האנשים על איכות הטענה.

כשאתה אומר שהטייקונים משמנים את הכיס של הפוליטיקיאים אני מניח שאתה יודע
גם את השמות שלהם ומתי זה קרה?

אבל כשתשובה מגייס 1.4 מיליארד שקל מהציבור ואח"כ אומר "סורי הפסדתי לא יכול להחזיר" זו לא טענה כללית
זו אמת לאמיתה.

אודי פ.
06-01-12, 16:09
מושיק, רציתי לשאול:
אם הכל כל כך טוב, אז איפה ברלי?

ולמי שלא מכיר את הבדיחה המקורית:

באסיפה החודשית בקולחוז הפוליטרוק מדבר ומדבר איך הכל נפלא ופורח.
אחרי חצי שעה שהוא מדבר יד מורמת בקהל, ורשות הדיבור ניתנת:
"שלום, שמי בוריס, ורציתי לשאול:
אם הכל כל-כך טוב, אז איך זה שכל-כך רע?"...

אחרי חודש באסיפה הפוליטרוק שוב מדבר ומדבר איך הכל נפלא ופורח.
""שלום, שמי ולדימיר, ורציתי לשאול:
אם הכל כל-כך טוב, אז איפה בוריס?"...

zagi
06-01-12, 16:28
כשאתה אומר שהטייקונים משמנים את הכיס של הפוליטיקיאים אני מניח שאתה יודע
גם את השמות שלהם ומתי זה קרה?

אבל כשתשובה מגייס 1.4 מיליארד שקל מהציבור ואח"כ אומר "סורי הפסדתי לא יכול להחזיר" זו לא טענה כללית
זו אמת לאמיתה.

נו באמת , אני צריך לציין לך שמות ותאריכים ? תפתח עיתון ! כמעט הכל רשום שם כולל שמות תאריכים וכו׳ לפעמים בגלוי ולפעמים צריך לקרוא בין השורות .

הנה דוגמה לאיש שאותו ציינת - אתה זוכר כשתשובה מצא את הגז הורידו לו את האחוזים מהחוזה החתום ... עדיין האחוזים הם עצומים .

עכשיו תנסה אתה לקרוא בין השורות ...

moshik999
06-01-12, 16:28
מושיק, רציתי לשאול:
אם הכל כל כך טוב, אז איפה ברלי?

ולמי שלא מכיר את הבדיחה המקורית:

באסיפה החודשית בקולחוז הפוליטרוק מדבר ומדבר איך הכל נפלא ופורח.
"שלום, שמי בוריס, ורציתי לשאול:
אם הכל כל-כך טוב, אז איך זה שכל-כך רע?"...

אחרי חודש באסיפה הפוליטרוק שוב מדבר ומדבר איך הכל נפלא ופורח.
""שלום, שמי ולדימיר, ורציתי לשאול:
אם הכל כל-כך טוב, אז איפה בוריס?"...

מה הקטע שלכם עם ציטוטים מהעבר?
אין לכם משהו מקורי?
אם אתה חושב שאתה חי בקולחוז סבבה תבלה
אולי נטשה בסוף תסכים.

אני לא השלטון שאומר שטוב פה אתה מתבלבל
אני אזרח שאומר שטוב לו

אז הסיפור נחמד אבל לצערי לא ממש קשור.

zagi
06-01-12, 16:41
שמעתי וצעקתי גם.

שום דבר מהיומיים עבודה האלה לא בא בהפתעה, זה פשוט מאד - יש מהירות מותרת לפי החוק, עברת אותה? קח בחשבון שזה עולה כמו יומיים עבודה. תעשה בעצמך את החשבון אם מתאים לך לעבור על החוק או לא. הוא לא קיבל את הקנס כי למישהו התחשק לדפוק אותו על כלום, דווקא במקרה הזה העבירה מוכחת ומצולמת.

בקיצור מי שלא גומר את החודש שלא יסע מהר - גם יחסוך דלק וגם ימנע מקנסות מיותרים...

דרך אגב, להגדיר דוח כיומיים עבודה במקום סכום כסף מוגדר יכול להיות מעניין :) סוף סוף משהו יהיה דיפרנציאלי.

תקרא שוב את שורה 3 ו-4 בהודעה מס׳94 שלי , בהחלט למישהו התחשק לדפוק אותנו ! אם יוציאו עכשיו חוק שאסור להתעתש בציבור ומי שיעבור אותו יחטוף 1000₪ קנס מה תגיד אז ??? אההה.. אני יודע , חוק זה חוק !!!

מיקי וייס
06-01-12, 17:05
הבעיה היא לא הממשלה הבעיה היא הריכוזיות
שם תחפש ותמצא את האשמים
כשעשרה אחוז מהציבור חולשים על 90 אחוז מההון ויוצרים מונופולים
שם תמצא את הקושי בלהחזיק מעמד
המדינה דווקא עושה הרבה על מנת להקל על החיים שלך אבל היא לא קובעת כמעט כלום
בכמה תשלם על פלאפון גבינה וכו.

למדינה עם התנהלות קואליציונית יש מגבלות שלא ניתן לגשר עליהם
אם נהיה מאוחדים לפחות בדברים הבסיסיים אולי לא נהיה נטל להסכמים קואליציונים כאלה ואחרים
שדווקא מפלים את הרוב.

למדינה קשה במצב הזה (הסכמים קואליציונים הוצאות בטחון וכו) להחזיק איזון והיא מנסה בכל דרך חוקית
להוציא מאיתנו יותר מיסים כי הרבה ברירה אין לה וזה לא בגלל שיושבים שם אנשים רעים שכל מטרתם
היא להציק לנו.

תסתכל על הדוחות שאתה משלם כעל תוספת מס שבו מי שנוסע מהר ממן את מי שנוסע כחוק
זה כל הסיפור , כמו בסיגריות אתה רוצה לעשן תשלם , אתה רוצה לעבור על החוק תשלם .

מושיק שלום.
אני שמח לשמוע סוף סוף אזרח הגון אחד במדינה שכל כך מפרגן לממשלתו ונהנה מהנטל העולה וגובר שממשלתינו הנאורה מטילה, אני חייב לאמר שאתה כנראה נמצא במיעוט.
רק רציתי לתקן לך טעות קטנה אחת : רוב האנשים הנורמטיבים, גם אלה שמגיבים כאן בפורום (למרות שאת רובם אני לא מכיר) לא "רוצים לעבור על החוק". העבירה על החוק היא לרוב טעות. אילו כל טעות כזו באמת היתה גורמת לתאונה עם נפגעים אולי היה מוצדק להעלות את רף הענישה ולמקד את האכיפה בתחום הזה. אך כולנו יודעים שזה לא העניין ועל זה בדיוק ההתרעמות.
בנוסף להזכירך שבשבוע האחרון הועלה שכרם של נבחרי הציבור שלנו, אלה שאתה כל כך מוקיר ומעריך, מבלי להניד עפעף, ללא שביתות, ללא הרבה רעש בתקשורת, ממש פחות מחודש לאחר סיום שביתה ארוכה ועיצומים במערכת הבריאות כאשר שם רופאים השתכרו 26 ש"ח לשעה וודרשו העלאה של כמה מאות שקלים בחודש.
http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-9e9a3047cdc2c21004.htm
אני לא יודע מאיזה מדינה אתה, אבל נראה לי שזה די רחוק מכאן...

moshik999
06-01-12, 17:45
תראה כמו שאמרתי אני נמנע מלחוות דעה על סמך מה שכתוב בעיתון
כי כבר שבעתי מרורים מהמידע המכוון שיש לו מטרה אחת
להשפיע על דעתי הפוליטית .
גם לעניין שביתת הרופאים אני לא יכול להתייחס כי אני ממש לא יודע את האמת מאחורי הפרסומים.

אני לא מסתכל כמה אחרים מרוויחים כולל מה מרוויח חבר כנסת אם זה חוקי מבחינתי זה בסדר.
מנכ"ל מזרחי מרוויח 18 מיליון שקל בשנה אתה חושב שזה לא בא מהכיס שלך?
אז למה דווקא השכר של חברי הכנסת מטריד אותך.
תשובה דנקנר והשאר מרוויחים על חשבונך משכורת של כל חברי הכנסת ביחד וזה על חשבונך.
אתה רוצה שחברי הכנסת יהיו רגישים לרחשי הציבור בסדר , השאלה האם רחשי הציבור זה מה שכתוב בעיתון הארץ?
אתה משוכנע שחצי מהאזרחים בארץ עניים כי ככה כתוב בעיתון ואז אתה לא מבין למה הם מעלים את השכר שלהם.

תראה אני ב20 השנים האחרונות לצערי לא פגשתי באופן אישי אף עני(בהגדרה הקלאסית של עני), תציע לי אתה
איך אני אמור להתייחס לאמירה שבארץ חיים הרבה מאד אנשים מתחת לקו העוני.

אני אגיד לך מה אני חווה (לא קורא בעיתון)
הכבישים עמוסים במכוניות, הקניונים מפוצצים, כולם מדברים בטלפונים משוכללים, אין מקום בטיסות יוצאות
מעדניות וחנויות יין ואלכוהול צצים כמו פטריות. בפורומים מדברים על שיפורים של רכבים טיולים ארוכים וכו.

אז יכול היות שיש עניים אבל אם בחיים שלי אני לא פוגש כאלה קשה לי מאד להתייחס לעובדה הזו כמשהו מאד
מהותי בחיים פה.

אני ילד עשירי למשפחה שעלתה בשנת 55 חסרת כל תהיה בטוח שאני יודע מה זה עוני חוויתי את זה על בשרי כמעט כל הילדות שלי.

תסתכל על החיים שלך על החיים של הסביבה שלך עזוב מה אומרים לך או מה מנסים לשכנע אותך תנסה לחוות דעה על סמך החיים שלך בלבד.
הרי מספיק שהגעת למצב שבו יש לך מחשב, אתה חבר בפורום של גיפים ויש לך זמן לקרוא ולהגיב אתה כבר נמצא בעשירון העליון מבחינה כלל עולמית
בסדר יש לך טענות כאלה ואחרות אבל החיים שלך הם סבירים ביותר גם אם חברי הכנסת (שיש להם גם חלק קטן בהצלחה שלך) מעלים להם את השכר.

zagi
06-01-12, 18:12
אתה יותר ממוזמן אלי למושב , ישנם כמה משפחות שתוכל לראות במו עיניך מה זה המושג עוני , אבל צריך להזהר אין מסביבם גדר גבוהה ואי אפשר לצפות מה הם יעשו עוד רגע ....

אתם באמת חיים במדינה אחרת , לא ראית עניים ???? תפתח את העיניים ואם הייתי יותר בוטה הייתי אומר שתוציא את הראש מהתחת !

אני מקווה שאתה מבין שכל הנכתב כאן נאמר מבלי לפגוע ולהעליב ואני שמח לשמוע דעות מנוגדות לשלי .*

moshik999
06-01-12, 18:26
אתה יותר ממוזמן אלי למושב , ישנם כמה משפחות שתוכל לראות במו עיניך מה זה המושג עוני , אבל צריך להזהר אין מסביבם גדר גבוהה ואי אפשר לצפות מה הם יעשו עוד רגע ....

אתם באמת חיים במדינה אחרת , לא ראית עניים ???? תפתח את העיניים ואם הייתי יותר בוטה הייתי אומר שתוציא את הראש מהתחת !

אני מקווה שאתה מבין שכל הנכתב כאן נאמר מבלי לפגוע ולהעליב ואני שמח לשמוע דעות מנוגדות לשלי .*

עדיף מראש לא להיות בוטה ואז גם לא תצטרך להתנצל על זה שאתה בוטה
זה סוג מסויים של מרמה ופחדנות אתה גם בוטה וגם חושב שאתה יוצא ידי חובה בכך שאתה מתנצל מראש.
משום מה אני לא מאמין להתנצלות שלך.

אז יש לך שכנים עניים מעולה, אתה עני?
הרי אתה לא מגיב פה בגלל מצבם של אחרים אתה מגיב פה בגלל המצב שלך לא?

zagi
06-01-12, 18:40
כן , המצב שלי בזמן האחרון לא להיט בלשון המעטה , העסק שלי קשור קשר ישיר למותרות , אף אחד לא חייב דק או או פרגולה , ובתקופת מיתון העבודה שלי יורדת בצורה דרסטית .
בעיסוק השני שלי אני נותן שירות לתנורי הסקה , ובגלל עלית מחירי הדלק אנשים פחות ופחות משתמשים בחימום הזה .

אני עדיין חי טוב ואמשיך לחיות טוב גם באוהל במדבר זה עדיין לא אומר שצריכים ללחוץ אותי עד לשם רק בגלל שאני יכול להסתדר .

רגע לא אמרת שלא ראית עניים בכלל , אז מה זה משנה אם תסתכל עלי או על שכניי ???

נ.ב - לגמרי לא הבנת את מטרת השימוש ה״בוטה״ שלי רק אחזור ואומר לך שהכל ברוח טובה ונסיון לא מוצלח לנער אותך מעט .

yes1952
06-01-12, 18:57
מושיק היקר
אתה מערבב דברים וזה לא מרק זה פורום
העובדה שכולנו כאן איך שלא תסתכל על זה בני המעמד שיש לו(עליון לא עליון זה זניח)היא עובדה שאין עליה עוררין
עצם זה שאתה מצהיר שאינך קורא עיתון ושוב לא משנה הסיבה-הינך משול לבת יענה-אני מקווה שאתה כן קורא חדשות בוואלה או ynet
זה שראשי השלטון ומנהלים בכירים במגזר הציבורי /ממשלתי חיים על חשבוננו -ידוע והוכח גם בבתי המשפט
עניים יש בארץ ולצערי רבים-ההפגנה למען צדק חברתי לא היתה למען עניים אלא למען צדק חברתי
הטייקונים מוכרים איגרות חוב?לא אנחנו קנינו באופן ישיר-הבנקים וקרנות הנאמנות קנו
הכותרת של שרשור זה היתה נגד מצלמות המהירות-אף אחד לא כתב נגד מצלמות הרמזורים מצלמות צומת ועוד כמה שכתבתי כבר שתהיינה בהמשך
פגשתי היום בחור מהפורום-הוא ואחו נוסעים ברכבים מדהימים שעולים הון-אלא מאי-האבא שלהם מעביד אותם קשה והם עובדים מאוד קשה
הם בחרו לבזבז את כספם בכיבוש סלעים-נפלא-זכותם-לא אנחנו משלמים להם
מכל אילו שפגשתי כאן בפורום לא ראיתי אחד שנוסע ברכב על חשבון המדינה-ורובנו גם לא יכולים לנסוע מהר מאוד מפני שהרכבים שלנו עמוסים לעייפה בעיקר בציוד חילוץ כדי לעזור לאחר-ללא תמורה
יש פה מתנדבים יש פה את כל מיגוון התרבויות העדות וסולמות השכר השונים
מדלפונים שאהבתם לשטח מניעה אותם באיזה ג'יפון שנבחרי הציבור אפילו לא היו מצטלמים לידו ואני מאוד מעריך את החברה האילו.
ולידם באותו שפך נחל זהר בחצות הלילה יושבים כאילו שמה שאתה מרוויח בשנה הם יורקים בחודש-אבל הם עשו זאת ביושר ולא המדינה מממנת אותם
אז נכון אנו די אמידים לשתות וויסקי משובך ולהשאיר את הבקבבוק לאילו שעדיף להם לקנות עוד ליטר דלק-אך אנו מלמדים אותם איך להגיע לויסקי המשובך שלא על חשבון הקופה הציבורית
ולכן
יש לנו את כל הזכות לנהום לרטון לכעוס ולפעול נגד עושק רמיה אחיזת עיניים שחיתויות התעמרויות באזרח וכו'
ואני לא מתנצל שארוחת הערב שאני מיד הולך לאכול עם עוד 7 מסובים ורבע(הנכדה הקטנה שלי)מעשה ידי רעייתי הינה חלום של הרבה משפחות בארץ
הגענו לזה בדם יזע ודמעות
יוסי

moshik999
06-01-12, 19:32
מושיק היקר
אתה מערבב דברים וזה לא מרק זה פורום
העובדה שכולנו כאן איך שלא תסתכל על זה בני המעמד שיש לו(עליון לא עליון זה זניח)היא עובדה שאין עליה עוררין
עצם זה שאתה מצהיר שאינך קורא עיתון ושוב לא משנה הסיבה-הינך משול לבת יענה-אני מקווה שאתה כן קורא חדשות בוואלה או ynet
זה שראשי השלטון ומנהלים בכירים במגזר הציבורי /ממשלתי חיים על חשבוננו -ידוע והוכח גם בבתי המשפט
עניים יש בארץ ולצערי רבים-ההפגנה למען צדק חברתי לא היתה למען עניים אלא למען צדק חברתי
הטייקונים מוכרים איגרות חוב?לא אנחנו קנינו באופן ישיר-הבנקים וקרנות הנאמנות קנו
הכותרת של שרשור זה היתה נגד מצלמות המהירות-אף אחד לא כתב נגד מצלמות הרמזורים מצלמות צומת ועוד כמה שכתבתי כבר שתהיינה בהמשך
פגשתי היום בחור מהפורום-הוא ואחו נוסעים ברכבים מדהימים שעולים הון-אלא מאי-האבא שלהם מעביד אותם קשה והם עובדים מאוד קשה
הם בחרו לבזבז את כספם בכיבוש סלעים-נפלא-זכותם-לא אנחנו משלמים להם
מכל אילו שפגשתי כאן בפורום לא ראיתי אחד שנוסע ברכב על חשבון המדינה-ורובנו גם לא יכולים לנסוע מהר מאוד מפני שהרכבים שלנו עמוסים לעייפה בעיקר בציוד חילוץ כדי לעזור לאחר-ללא תמורה
יש פה מתנדבים יש פה את כל מיגוון התרבויות העדות וסולמות השכר השונים
מדלפונים שאהבתם לשטח מניעה אותם באיזה ג'יפון שנבחרי הציבור אפילו לא היו מצטלמים לידו ואני מאוד מעריך את החברה האילו.
ולידם באותו שפך נחל זהר בחצות הלילה יושבים כאילו שמה שאתה מרוויח בשנה הם יורקים בחודש-אבל הם עשו זאת ביושר ולא המדינה מממנת אותם
אז נכון אנו די אמידים לשתות וויסקי משובך ולהשאיר את הבקבבוק לאילו שעדיף להם לקנות עוד ליטר דלק-אך אנו מלמדים אותם איך להגיע לויסקי המשובך שלא על חשבון הקופה הציבורית
ולכן
יש לנו את כל הזכות לנהום לרטון לכעוס ולפעול נגד עושק רמיה אחיזת עיניים שחיתויות התעמרויות באזרח וכו'
ואני לא מתנצל שארוחת הערב שאני מיד הולך לאכול עם עוד 7 מסובים ורבע(הנכדה הקטנה שלי)מעשה ידי רעייתי הינה חלום של הרבה משפחות בארץ
הגענו לזה בדם יזע ודמעות
יוסי

אני שמח שהחיים שלך טובים ואתה נהנה מהם מהנכדים ובכלל ואני מאחל לך בריאות ואריכות ימים.
אני יודע שיש פגמים בהתנהלות השלטון אבל צריך גם לתת להם קרדיט גדול
כי נכון שמה שבנית היה במו ידיך אבל בהרבה משטרים אחרים היית יכול עבוד מאד קשה
אבל לא היית מגיע לכלום. הגענו למה שהגענו בתוך מעט מאד זמן ,מדינות רבות היו חולמות על רבע מקצב הצמיחה
שהיתה פה בשלושים השנים האחרונות כל זה בא גם כי היה לנו שלטון שאפשר את זה ומאפשר את זה גם עכשיו
צריך להיות זהירים לא לשפוך את התינוק עם המים, ההשוואה למשטרים של מצרים לוב וסוריה היא מקוממת
במדינות האלה אזרח מרוויח בממוצע 100 דולר לשנה והוא מעולם לא שמע את השאלה "מה עדיף נעילה קדמית או נעילה אחורית"
יש פה שלטון שמאפשר למי שעובד ומעיז להגיע למשהו בחיים שלו
ואם לא היו לו אילוצים קואליציונים הוא גם לא היה מאפשר סחטנות וטפילות.

אני בעיקר טוען נגד הצגת הדברים של דרור בבלי שהיא משתלחת בוטה וקיצונית והיא לא מתיישבת
עם החוויות שאני עובר בחיי כאזרח ואם אני מרגיש ככה אז לדעתו זה תסמונת שטוקהולם.
אני חווה את הדברים אחרת וכך אני מציג אותם.

אתה ואחרים תשפטו אם אנחנו חיים במדינה פאשיסטית שסופה קרב או במדינה שהחיים בה טובים בסה"כ.
הדינמיקה והמאזן של שחיתויות ועוולות שילטון נראות לי סבירות ולא חורגות באופן קיצוני מתאוות שלטון נורמליות.
אני אוהב את המדינה שבה אני חי קיבלתי ממנה כמעט כל מה שהייתי צריך על מנת לבנות לעצמי חיים טובים בריאות
משפחה וחברים.

שבת שלום

דרור ברלי
06-01-12, 19:36
מושיק, אני לא רואה במה ח"כ זה או אחר תרם לאיזו שהיא הצלחה שלי. כל ההצלחות בחיי הן תוצאה של עבודה קשה מאוד. זיעת אפיים, וזו לא מליצה.
אני כן רואה איפה חברי הכנסת, ממשלה מנופחת, מאסות של פקידונים מיותרים שנותנים שירות רע וממררים את חיינו כמדיניות מוצהרת, כן פוגעים באיכות חיי, ואני דווקא לא נכנס להם לתלוש המשכורת - מה שמפריע לי זה שהם תוחבים את אפם ואת ידיהם המזוהמות הרבה יותר מדי עמוק לתוך החיים שלי.
אם טוב לך כאן ככה, בצורה שזה מתנהל - אני באמת מקנא בך, כי אומרים שעולם ורוד רואים רק דרך עיניים אדומות מרוב חומרים טובים...

אבל אני חושש שעל אנשים שמבחינתם הכל תמיד סבבה ונפלא וכל מה שהשלטון אומר הוא תמיד קדוש, המערכת המסואבת הזו מסתמכת.
בסוף זה יתפוצץ, שלא תדאג ושלא תופתע. תשאל את חוסני מובארק, הוא יסביר לך איך זה קורה.

ארז
06-01-12, 19:49
מצלמת האבטחה שלה, ופשוט "לנטרל" אותהhttp://www.forestofdeanpaintball.co.uk/airsoft%20an%20rays%20wedding%20058.jpg

אדיוט.

מיקי וייס
06-01-12, 21:04
מושיק, אני מסכים איתך שלתקשורת או (עיתונות) היום יש חלק נכבד ב"בניית המציאות" שלנו, ולא אחת מגמדים מצבים או מגדילים בעשרות מונים תופעות או מאורעות. אין ספק שהתקשורת לא רק מעורבת במציאות שלנו, אלא אף יוצרת חלק נכבד ממנה וזה ויכוח בפני עצמו.
אולם אני מדבר על מציאות יומיומית, דע לך יש עוני במדינתינו, ישנן שכונות עוני ויש הרבה מאוד משפחות קשות יום.
יתכן שמי ששייך לעשירון העליון כבר לא רואה מה שנעשה נמוך יותר. אני מסתכל סביבי, בתוך עמי אני חי. אך כמו שדרור אמר לך, גם אני, בזיעת אפי הרווחתי את אשר יש לי, ולאחר ששילמתי נתח כבד וגדול לחברה/מדינה/ממשלה/מס הכנסה.
אילו הנתח שנתתי (או שכולנו נותנים) היה הולך לאן שצריך ללכת, דהיינו, לפתח את סביבתינו, לדאוג לרווחתינו בתחומים השונים, לבנות חברה טובה יותר ונעימה יותר (כולל בטחון), אזי הייתי מוקיר ומכבד (כפי שכנראה הדבר בשוודיה), אלא שכמו שאתה יודע, חלק נכבד מהנתח הזה הולך לנהנתנים - נבחרינו, אלה אמורים לדאוג לרווחתינו ולמעשה דואגים קודם כל לרווחתם ורק אם נשאר משהו יחולק אליך, אם לא, יציבו מצלמות ו"יחלבו" ממך עוד כדי שיהיה מה להראות לנו.ואם גם המצלמות לא יספיקו לגזול ממך עוד "תרומה" ל"בור בלי תחתית שבקופת המדינה", אזי ימצאו פטנטים אחרים, המוח היהודי עובד, אל תדאג.
כל שערוריות השחיתות והמשפטים שמתנהלים כנגד נציגי הציבור כולל ראש ממשלה לשעבר, שר אוצר וכו', הם לא המצאה של התקשורת. חלקם כבר הורשעו.
אומנם טוב להיות שמח בחלקך, יחד עם זאת יש הרבה מקום לביקורת, בקרה ובוודאי למחאה, כי ממש ממש, לא הכל טוב, אלא בדיוק ההיפך, יכול להיות הרבה, הרבה יותר טוב, ולא רק לי או לך, לכולנו במדינה הקטנה והמיוחדת הזאת - שנבנתה בשבילנו.

moshik999
06-01-12, 21:46
מושיק, אני מסכים איתך שלתקשורת או (עיתונות) היום יש חלק נכבד ב"בניית המציאות" שלנו, ולא אחת מגמדים מצבים או מגדילים בעשרות מונים תופעות או מאורעות. אין ספק שהתקשורת לא רק מעורבת במציאות שלנו, אלא אף יוצרת חלק נכבד ממנה וזה ויכוח בפני עצמו.
אולם אני מדבר על מציאות יומיומית, דע לך יש עוני במדינתינו, ישנן שכונות עוני ויש הרבה מאוד משפחות קשות יום.
יתכן שמי ששייך לעשירון העליון כבר לא רואה מה שנעשה נמוך יותר. אני מסתכל סביבי, בתוך עמי אני חי. אך כמו שדרור אמר לך, גם אני, בזיעת אפי הרווחתי את אשר יש לי, ולאחר ששילמתי נתח כבד וגדול לחברה/מדינה/ממשלה/מס הכנסה.
אילו הנתח שנתתי (או שכולנו נותנים) היה הולך לאן שצריך ללכת, דהיינו, לפתח את סביבתינו, לדאוג לרווחתינו בתחומים השונים, לבנות חברה טובה יותר ונעימה יותר (כולל בטחון), אזי הייתי מוקיר ומכבד (כפי שכנראה הדבר בשוודיה), אלא שכמו שאתה יודע, חלק נכבד מהנתח הזה הולך לנהנתנים - נבחרינו, אלה אמורים לדאוג לרווחתינו ולמעשה דואגים קודם כל לרווחתם ורק אם נשאר משהו יחולק אליך, אם לא, יציבו מצלמות ו"יחלבו" ממך עוד כדי שיהיה מה להראות לנו.ואם גם המצלמות לא יספיקו לגזול ממך עוד "תרומה" ל"בור בלי תחתית שבקופת המדינה", אזי ימצאו פטנטים אחרים, המוח היהודי עובד, אל תדאג.
כל שערוריות השחיתות והמשפטים שמתנהלים כנגד נציגי הציבור כולל ראש ממשלה לשעבר, שר אוצר וכו', הם לא המצאה של התקשורת. חלקם כבר הורשעו.
אומנם טוב להיות שמח בחלקך, יחד עם זאת יש הרבה מקום לביקורת, בקרה ובוודאי למחאה, כי ממש ממש, לא הכל טוב, אלא בדיוק ההיפך, יכול להיות הרבה, הרבה יותר טוב, ולא רק לי או לך, לכולנו במדינה הקטנה והמיוחדת הזאת - שנבנתה בשבילנו.

אני מסכים עםרוב מה שאתה אומר
אבל, אתה מייחס חשיבות גדולה מידי להשפעה של השלטון על החיים שלנו (וטוב שכך) ומקיש ממקרים ספורים של שוחד על הכלל
שלטון ,כל שלטון מטיבעו נגוע בשחיתות ואינטרסים זה טבעי זה המחיר שאנחנו צריכים לשלם עבור זה שאחרים מתעסקים בזה.אני לא חושב שאצלנו זה חריג.
איך יראו החיים שלנו תלוי בעיקר בנו כאזרחים ופחות בשלטון .האנשים בשלטון הם תבניתנו ודומים לנו להפליא
איך שאנחנו נראים כך הם נראים זה אותם אנשים זה לא הם ואנחנו זה אנחנו פקיד מס ההכנסה ופקיד משרד התחבורה זה השכנים ממול ההורים של החברים שלך וכם אלה מהפלוגה שלך במילואים.
הם לא חייזרים שהוצנחו אלינו מהחלל וקיבלו הוראה לרדות בנו .כמו שדרור בבלי מגדף אותם ללא הרף וללא אבחנה ובגסות מבחילה ומאחל להם למות מטילים ומצהיר שהוא שונא אותם ולא יגיש להם כוס מים.
ככה יש כמה " דרור בבלי " מתוסכלים במשרדי הממשלה שכל מטרתם היא לרדות באזרח הממוצע .אבל דרור ודומיו בשלטון הציבורי הם חריג שלא ניתן להקיש
מהם על הכלל.

M-ASHER
06-01-12, 22:00
האח האפל הגדול הוא לא אנחנו,משרד הרשע יודע שרוב העם אצלו בכיס הקטן,כל זמן שאין מלחמת קיום מצד אלה שרוצים לרשת את מקומנו על הארץ הוא בטוח ויכול לעשות ככל העולה על רוחו,למכור נתחים משובחים מנכסי המדינה למקורביו ולדאוג לרווחתם על חשבוננו האזרחים הקטנים,הבלתי נספרים ולבסס יותר את עמדת הכח שלו בדרך לעריצות "לטובתנו".
משטרת המס ממלאת את תפקידה בדרך הקלה ביותר לביצוע,ומי שמנהל אותה לא מביא בחשבון שבטווח הארוך הוא יכל לחסוך הרבה יותר כסף במלחמה אמיתית בתאונות דרכים במקום במשחקי מהירות ושאר ירקות.

zagi
06-01-12, 22:14
אז יש לך שכנים עניים מעולה, אתה עני?
הרי אתה לא מגיב פה בגלל מצבם של אחרים אתה מגיב פה בגלל המצב שלך לא?

אם רק אפשר להבין למה שאלת אותי את זה אם אתה לא מתכוון להתייחס למה שעניתי לך ?

אל תרגיש חובה לענות , לפעמים השתיקה יפה .

מיקי וייס
06-01-12, 23:43
מושיק, נכון מאוד!! נבחרי הציבור שלנו הם נציגנו ובעצם מייצגים את החברה שלנו. נכון שהם בעצם אנחנו, אבל זה נכון עד שהם נבחרים, כלומר לפני שהם נבחרים הם השכן ממול, האבא של ההוא מקצה הרחוב, החבר מהמילואים וכו'. אך לאחר שהם נבחרים ומתחילים לטעום ממנעמי השלטון, בא גם התיאבון להון וככל ששני אלה חוברים התיאבון גדל, הכוח וההשפעה גדלים ומסנוורים עד שלא רואים אף אחד ממטר...
נכון שהתופעה לא קוראת רק אצלנו, אבל זה לא מנחם. זה לא אומר שלא צריך להלחם בתופעה ובחורמה.
לבוא ולאמר אשרי וטוב לי, אני מודה לנבחרי, זה בסדר שאתם לוקחים לעצמכם את הרבה, העיקר שאתם מחזירים לי כמה פירורים, זה לטמון את הראש בחול כמו יען. ורק יחזק ויגביר את התופעה. לעומת זאת- ביקורת קשה, חשדנות, העמדה לדין, שאיפה ודרישה עיקשת לטוהר מידות מוחלט אצל אנשי הציבור,ללא יוצא דופן, הוא הסיכוי היחיד שלנו (אולי) להשיג אנשי ציבור טובים יותר, נקיים יותר, תאבי בצע פחות הדואגים לאינטרסים של בחריהם ולא דואגים לקדנציה הבאה ולהון ורווח אישי.
אל תדאג נבחרי הציבור לא עושים טובה שהם נבחרים, גם אם לא ימעלו מתפרנסים בכבוד רב!!!

yes1952
06-01-12, 23:54
ושוב למושיק
אני חושב שאתה מערבב
נכון שכאשר קמה או נוצרה התשתית למדינת ישראל לאחר כמה גלי עליות שבנו את היסודות לתשתית זו ובמצבה של המדינה אז לעומת היום זה הישג שאין שני לו בעולם
זה לא בזכות השלטון אלא בזכות האזרחים-עובדים ,התיישבות עובדת,סוחרים גדולים וקטנים-ובעיקר בעלי חזון
לתפארת?אינני יודע-להישגים מרשימים?בהחלט
כי מה זו תפארת?חללי המלחמות?נכי המלחמות?-זה מצב קיומנו מאז העליה הראשונה-סייפא וספרא
לולא לו היינו בסכנת הכחדה לא היינו מגיעים לכאן-נלחמנו עם הגב לקיר-כאשר בשנים הראשונות נהגו מנהיגינו בזהירות יתרה מול מה יגידו אומותהעולם
אין ספק שהיהודים בארצנו רובם הינו אוד מוצל מאש
אך המרחק להלל ולשבח את השלטון היום בארץ הינו רחוק
אנו מדינה דמוקרטית עם התנהלות מיליטריסטית-ניצית-ולצערי עדיין בציביון פלמחני"קי ביחס לאזרח
טעויות של ראשי השלטון בארץ בשנות השמונים כמעט והובילו אותנו לפשיטת רגל לאומית
והיום?הפנסיה התקציבית הממשלתית מאיימת על כל תקציב מדינת ישראל-כמו באירופה וארצות הברית(למי שיש שם פנסיה)
על פניו המצב בארץ נפלא הוא
שאל את מפוטרי ההיטק שאין להם היום ממה לגמור את החודש
חיו וחיים כאן מיגזרים שלמים בחגיגה מטורפת-רובם עובדי ציבור עם חשבון הוצאות והטבות שאתה רק יכול לחלום עליהם-למזלנו הם מיעוט-לרוע מזלנו הם המחליטים
פעם בימי הביניים רב מכובד באיזה כפר במזרח אירופה היה רוכב על חמור כמקבילו בארצות האיסלם
היום יש להם רכב מפואר ונהג
חזרנו לימי בית שני בו הכהנים שלטו בבית המקדש ועשירי הארץ היו מתיוונים-עד פרוץ המרד הגדול
נגד רומא הוא היה?לא ולא
נגד "שועי"הארץ שנגסו בכל חלקה טובה-השלטון הרומי נתן להם אוטונומיה שארכה זמן קצר מאוד
ומה יש לנו היום?
עשרות אלפי כלי הרכב בכבישים.ברר וצא ולמד כמה מהם בליסינג
המיסוי על רכב?מהמטורפים בעולם
יש מה לתקן וצריך להחליף את ההנהגה בהנהגה צנועה שאחריותה לאזרח מעל הכל
מפני שללא אזרחים אין מדינה ואוי לך אם אתה לא שייך למגזר מסוים-בדיוק כמו שיטת הגילדות
אז רד מהעץ הגבוה ופקח עיניים
יש לנו ארץ נהדרת -היא שלנו-נבנתה נכון בדם ואש ועבודת כפיים והשכל היהודי
יש פה חבורת מטורפים שיאכלו אחד את השני כמעט עד זוב דם
הדבר היחידי שאנו יכולים להתגאות בו זה שאם חלילה תפרוץ מלחמה 70 אחוז יצאו להגן עליה ללא שאלות מיותרות
זה חוסננו ועוצמתנו
ותו לא
יוסי

moshik999
07-01-12, 01:06
אני עדיין חושב שהחולי לא נמצא בשלטון
הוא נמצא בחלוקה המאד לא שיוויונית של ההון
כאשר כל כך מעטים שולטים בכל כך הרבה מההון.
תעשה סריקה פרטנית של כל אחד ואחד מחברי הכנסת לפי שמות
ותראה שמעטים מאד מטילים צל כבד על השאר.
זה שהשלטון מצליח לזהות תפוחים רקובים ולהעמיד אותם לדין זה רק מראה שהוא שלטון טוב
זה לא אומר שמי שנשאר הוא גם כזה.
תקדיש לזה כמה דקות ותראה שדעתך נשענת על שמועות ולא על ממצאים אמיתיים
יש בכנסת הנוכחית רוב של אנשים שבאמת מקדישים את זמנם ומרצם ע"מ שנוכל לחיות פה בצורה סבירה.
נכון יש חברי כנסת שמייצגים רק את המגזר שלהם , לא צריך לשפוט אותם על זה בשביל זה הם נבחרו.

אני מאמין ביכולת שלנו לבחור נכון את נבחרי הציבור .כי אם אנחנו
לדבריך לא יודעים לעשות את זה אז הכשלון הוא שלנו.
לא יכול להיות שכל אחד הוא מועמד מצויין וברגע שהוא נבחר הוא הופך את עורו

תמיד יום אחרי הבחירות הממשלה כבר לא שווה שום דבר
עברתי פה לא מעט ממשלות אף פעם לא הייתה פה שביעות רצון מהממשלה הנבחרת
למה זה קורה ?
אנחנו באמת לא יודעים לבחור?
יכול להיות שהטובים משאירים את הזירה לאנשים בינוניים? יכול להיות אבל צריך
לקחת בחשבון את התוצאות.

אני מסתכל על החיים שלי ואני אדם ממוצע שדומה מאד לאחרים ברמת ההכנסה .
ב30 השנים האחרונות אף ממשלה לא הפריעה לי להגשים שום דבר ממה שרציתי להיפך
בכל מקום שהייתי צריך עזרה ממוסדות השלטון קיבלתי אותה במלואה.
אני חי פה בבטחון כמעט מלא (שזה הישג מדהים יחסית לסכנות שיש )
הקצב שבו המדינה מתאימה את עצמה אל מסלול הצמיחה שלי הוא מצויין
בעיקר בפיתוח של כבישים איזורי תעשיה מוסדות חינוך מוסדות מחקר
בתי חולים מפעלים מענקים למפעלים ועוד.
יש סתירה מהותית בין השלטון שאתה מתאר לבין רמת הצמיחה והפיתוח פה
זה לא הולך ביחד, התוצאות הכלכליות פה מצביעות בוודאות על שלטון אחר לגמרי ממה שאתה מתאר
מדינת ישראל מוכנה טוב יותר כמעט מכל מדינה אחרת במערב למיתון כלכלי זה לא יכול לקרות
במדינה עם שלטון כמו שאתה מתאר.
אני לא עובד ציבור אבל אני מכיר כמה שעובדים במשרד האוצר במשרד המסחר והתעשיה
הם ממש לא דומים למפלצות שמתוארות פה על ימין ועל שמאל.

בארה"ב אתה בוחר ממשלה ל 4 שנים ונותן לה לעבוד בלי חשש .
פה אם ממשלה מחזיקה שנתיים זה הישג וגם בשנתיים האלה היא סובלת מרורים.

כל השרשור פה התחיל בגלל שאני פשוט נדהמתי מעוצמת התגובות והנאצות שמטילים בנבחרים ועובדי ציבור רק
כי החליטו להתקין מצלמות לאכיפת מהירות . מה שנקרא "אוי אוי אוי"
אולי אני במיעוט אבל אני מרגיש צורך להגן על אלה שנבחרו ואלה שבחרו לעבוד בשירות הציבורי
כי בפועל הם עמדו ועומדים לרשותי תמיד .יש כמובן חריגים אבל זה עדיין חריגים שלא מעידים על הכלל.

BackDoorMan
07-01-12, 01:14
הבעיה שלך מושיק היא התפיסה של אני ואפסי עוד, כל תמונת העולם שלך מבוססת על מה שאתה יודע מיד ראשונה,
אתה חף מכל ידע אמיתי , עובדות קשות.
טוב לך, ראית קניונים מלאים ואנשים טסים לחו"ל וזה הספיק לך לדעת שהמצב מעולם לא היה טוב יותר.

מציע לך לקרוא דו"חות ומאמרים של ארגון אדוה (http://adva.org/), לפחות תלמד משהו.

"שכר והכנסות של משקי בית·
פסגת פירמידת ההכנסות הולכת ומתרחקת משאר הפירמידה:
במהלך השנים 2000-2010, ההכנסה השנתית של רוב משקי הבית גדלה, אם בכלל, באחוזים ספורים.
לעומת זאת, ההכנסה של משקי בית במאון העליון גדלה ב-19%.
· העלייה בהכנסות משקי הבית במאון העליון נבעה בין השאר מן הגידול הרב בשכר שכבת המנהלים הבכירים במשק:
בקרב החברות הנכללות ברשימת "תל אביב 25", עלות שכר המנהלים גדלה בין 2000 ל-2010 ב-142%.
· נתוני ההכנסות בעשור האחרון סותרים את ההבטחה של ראשי המדינה והמשק,
לפיה צמיחה כלכלית תיטיב "בסופו של דבר" עם כולם. התמ"ג של 2010 היה גבוה ב-36% מזה של 2000,
אך ההכנסות של רוב משקי הבית גדלו, כאמור, באחוזים ספורים, אם בכלל.
משקי הבית שהכנסותיהם גדלו מאוד בעקבות הצמיחה היו אלה של המאון העליון – 19%.
· ב-2010 גדלו ההכנסות של כל משקי הבית בישראל; ברוב המקרים הן חזרו לרמתן ב-2008,
לפני פרוץ המשבר הפיננסי העולמי. הגידול היחסי הרב ביותר נרשם אצל חמשת העשירונים הנמוכים
– שאצלם גם נרשמו ההפסדים הגדולים ביותר ב-2009.
· במבט על פני כל העשור, הגידול הרב ביותר בהכנסות משקי הבית נרשם בעשירון העליון:
בין 2000 ל-2010 גדלו הכנסות משקי בית אלה ב-3.7%, או 1,682 ש"ח.
כפי שצויין לעיל, גידול זה נובע בעיקר מהגידול בהכנסות המאון העליון (העשירון העליון של העשירון העליון).
· האי שוויון בישראל הוא מן הגבוהים בארצות ה-OECD. על פי מדד ג'יני,
ישראל ממוקמת במקום ה-5 מבין 27 מדינות. יתרה מזאת,
בעוד שהאי שוויון (מדד ג'יני) בארצות ה-OECD גדל מאז אמצע שנות ה-1980 בשיעור ממוצע של 4.3%,
בישראל עלה מדד הג'יני מ-0.326 ל-0.371 – גידול של 13.8%."

moshik999
07-01-12, 01:26
הבעיה שלך מושיק היא התפיסה של אני ואפסי עוד, כל תמונת העולם שלך מבוססת על מה שאתה יודע מיד ראשונה,
אתה חף מכל ידע אמיתי , עובדות קשות.
טוב לך, ראית קניונים מלאים ואנשים טסים לחו"ל וזה הספיק לך לדעת שהמצב מעולם לא היה טוב יותר.

מציע לך לקרוא דו"חות ומאמרים של ארגון אדוה (http://adva.org/), לפחות תלמד משהו.

"שכר והכנסות של משקי בית·
פסגת פירמידת ההכנסות הולכת ומתרחקת משאר הפירמידה:
במהלך השנים 2000-2010, ההכנסה השנתית של רוב משקי הבית גדלה, אם בכלל, באחוזים ספורים.
לעומת זאת, ההכנסה של משקי בית במאון העליון גדלה ב-19%.
· העלייה בהכנסות משקי הבית במאון העליון נבעה בין השאר מן הגידול הרב בשכר שכבת המנהלים הבכירים במשק:
בקרב החברות הנכללות ברשימת "תל אביב 25", עלות שכר המנהלים גדלה בין 2000 ל-2010 ב-142%.
· נתוני ההכנסות בעשור האחרון סותרים את ההבטחה של ראשי המדינה והמשק,
לפיה צמיחה כלכלית תיטיב "בסופו של דבר" עם כולם. התמ"ג של 2010 היה גבוה ב-36% מזה של 2000,
אך ההכנסות של רוב משקי הבית גדלו, כאמור, באחוזים ספורים, אם בכלל.
משקי הבית שהכנסותיהם גדלו מאוד בעקבות הצמיחה היו אלה של המאון העליון – 19%.
· ב-2010 גדלו ההכנסות של כל משקי הבית בישראל; ברוב המקרים הן חזרו לרמתן ב-2008,
לפני פרוץ המשבר הפיננסי העולמי. הגידול היחסי הרב ביותר נרשם אצל חמשת העשירונים הנמוכים
– שאצלם גם נרשמו ההפסדים הגדולים ביותר ב-2009.
· במבט על פני כל העשור, הגידול הרב ביותר בהכנסות משקי הבית נרשם בעשירון העליון:
בין 2000 ל-2010 גדלו הכנסות משקי בית אלה ב-3.7%, או 1,682 ש"ח.
כפי שצויין לעיל, גידול זה נובע בעיקר מהגידול בהכנסות המאון העליון (העשירון העליון של העשירון העליון).
· האי שוויון בישראל הוא מן הגבוהים בארצות ה-OECD. על פי מדד ג'יני,
ישראל ממוקמת במקום ה-5 מבין 27 מדינות. יתרה מזאת,
בעוד שהאי שוויון (מדד ג'יני) בארצות ה-OECD גדל מאז אמצע שנות ה-1980 בשיעור ממוצע של 4.3%,
בישראל עלה מדד הג'יני מ-0.326 ל-0.371 – גידול של 13.8%."

אני לא מטיל דופי באבחנה שלך שאני חף מכל ידע . ואתה גם מציע לי ללמוד משהו, אני מאד מודה לך
אני אקח את זה לתשומת ליבי , לעשות העתק הדבק אני כבר יודע תודה

tzagi
07-01-12, 01:31
מושיקו, ברשותך תיקון קל,
אי אפשר להשוות בין ממשלה בארץ לבין הממשלה ה פ א ד א ר ל י ת בארה'ב.
לפדראלים אין כול השפעה על חיי האזרח, כלום, גורנישט
אתה חייב להבין שאנשים חיים במדינות, 50 מהם, לכול מדינה יש מושל וסנאט(סוג של), והם מחוקקים חוקים לענייני פנים, וזה כן משפיע על האזרח של המדינה הספציפית.
לי אישית.....מי שורץ בבית הלבן? מעניין לי את השמאלית. דווקה כן מעניין אותי מי שורץ ברמות עירוניות, מחוזיות וSTATE., הם משפיעים ישירות על חיי.

דרור ברלי
07-01-12, 11:49
מושיק, סלח לי, הנבחרים האלה הם אולי תבניתך, לא תבניתי.
אתה אולי מרוצה מהם, שיהיה לך לבריאות. רוב האזרחים החושבים במדינה הזו מאדו לא מרוצים, וגם בכלל אין להם עבור מי להצביע. (למעט אותם סתומים שהצבעתם ממילא מותנה מראש על ידי איזה רב-אליל)

אם תתעמק קצת בשיטת הבחירות בישראל תבין שחברי הכנסת הם לא תבניתנו. שאנחנו בוחרים במפלגה - שמציגה רעיון כללי שכולו ססמאות נבובות (שממילא אינה רואה כל צורך לקיים אחרי שנכנסה לכנסת), ואין לנו שום השפעה על מי ייכנס לכנסת ואיך ינהל את חיינו. שרוב האנשים שבוחרים בקריירה פוליטית לא עושים את זה משום שטובת המדינה או טובתך כאזרח לנגד עיניהם, אלא רק טובתם האישית - צבירת כוח והשפעה, שיקדמו אותם בהמשך לקראת הכסף הגדול - תפקידים בכירים ומשתלמים עד מאוד בשירותו של איזה טייקון.

ואם היית עונה לעניין היית מבין שהכעס שלנו לא נולד אתמול. שהאנשים שגולשים כאן אולי רחוקים מלהיכנס להגדרת "עניים" (כי "עני" בישראל זה מי שהכנסתו לנפש היא 1500 שקל כמדומני) אבל רבים מאוד כאן, נאבקים בשיניים ובציפורניים לגמור חודש למרות שהם מביאים הביתה משכורת של חמש ספרות, וזה ממש לא בגלל הג'יפ שלהם. העובדה שאתה נכנס לנו לסטייקים, לנעילות ולג'יפים בני 20 שבכל מקום אחר בעולם היו נחשבים לגרוטאות, וכל זה רק כדי לקבוע שאנחנו "מאיון עליון" היא מגוחכת במקרה הטוב, ומזכירה את הבולשביזם של ימי בן-גוריון, שהגדיר כ"מותרות" כל דבר שמעבר לקיום בסיסי. גם לחם לבן ופולקע פעם בשבוע.

כן, אני עובד קשה מאוד, ואני כועס בטירוף על מי שגוזל את פרנסתי כדי לפרנס ערב רב של פרזיטים, ועוד טומן לי מלכודות בדרכים.
כן, אני שונא את מי ששולח קלגסים כדי לשדוד ממני כסף. אם שודד היה מתנפל עליך ברחוב היית מתגונן? אפיל ובכוח? ברור. אבל כשהמדינה שלך עוסקת בשוד דרכים מאורגן ושולחת שודדים במדים כדי לגזול ממך כספים? וכמובן שאסור לך להתגונן פיזית מפניהם וזה בסדר, אבל מעכשיו אוסרים עליך באיומים לנסות להתגונן גם בבית המשפט (לא ידעת, או שידעת וזה טוב בעיניך), אז זה בסדר כי זה החוק?...

אנשים כועסים כאן על צביעות ונבזות - על שהנבחרים הנפלאים שלך מספרים לנו שהם "נלחמים בתאונות" אבל בפועל כל מה שמעניין אותם זה לגבות עוד מיסים, ולחדור עמוק יותר לחייו של כל אזרח. אלפי המצלמות שהם מתכוונים לפזר ברחובות כדי למדוד לך קילומטראז', לעקוב אחרי הסלולרי שלך, לנטר כל אפצ'י שלך, לדעת איפה היית ולאן הלכת ועם מי דיברת - אותך הן לא מדאיגות? אותי הן מדאיגות מאוד, ולא כי יש לי משהו להסתיר או שזה נוגע בכלל לדעתי הפוליטית, כמו בגלל שזה, ביחד עם החקיקה האנטי-דמוקרטית שעולה לאחרונה כמו פטריות רעילות מתוך ערימת חרא (וזה משום מה נעלם מעיניך, או שחמור מזה, אתה תומך בזה בכל ליבך, ולא אני ממש לא הגזמתי עם הדימוי) דוחפים אותנו עוד כמה צעדים ממה שפעם היה דמוקרטיה והיום סוג של דמוקטטורה, לכיוון של שלטון אימים טוטליטרי. אתה קורא לזה דמוקרטיה?.... הצחקת אותי. לחיי התמימות שלך...

ועוד משהו קטן:
ברלי, לא בבלי. ב-ר-ל-י.

yes1952
07-01-12, 13:15
אני מודה למי שטרח ופתח את השרשור הזה
נושא המצלמות הינו טריגר למצב בארץ
מושיק
אני חושב שאתה כותב נפלא ועוד יותר אני שמח שאתה כותב איך שאתה כותב מפני שזה מראה שהצליחו ליצור בינך לבין החיים שמעבר ל ד אמותיך מסך עשן ענק
הדפסתי את התגובה האחרונה שלך כדי שיהיה לי קל לענות ולא להסתמך על הזכרון
מראש אני מתנצל שלא אכתוב יותר מידי פרטים אישיים עדיין אנו במדינה ובעולם בו כל פיסת מידע מנוטרת או תנוטר
לגבי מר בבלי(נכון ברלי)אך הוא עיתונאי לוחם וככזה אפילו שלפעמים אינני מסכים עם סיגנונו עדיין הוא לא כותב מטעם וזה נדיר(תודה על כך דרור)
החולי לא נמצא בשלטון?נכון הוא נמצא בידי מי שמנהלים אותו
אין קשר בין בעלי ההון לבין השלטון?בעל הון יעשה הכל על מנת להגדיל את הונו ומנצל את המרחב הקיים לשם כך-תוך כדי פעולתו הוא מוודא שאישית הוא לא ינזק
-הלוואות מבנקים-מכירת אג"ח למוסדות פיננסים-בדרך כלל גם יישם את עיקרון האוקטופוס(תמנון)אם זרוע אחת נכרתת יש עוד שבע פעילות הכרותה עם הזמן תצמח מחדש
מידע?הייתי עוזרו של טייקון שהלך לעולמו לפני הרבה שנים-אפרופו זו תרבות ופילוסופיה עיסקית יפנית וסינית(סתם לידע מפני שאתה לא קורא עיתונים)
אני יודע אני ציני לפעמים
לגבי תפוחים רקובים
זה לא השלטון מגלה-אילו מחלקות הביקורת והחקירות
מידע-הייתי מספיק שנים שם
יש בכנסת מיעוט של חברי כנסת שמקדישים את זמנם לעבודתם בכנסת
הרוב שוהים בחו"ל במסגרות שונות ומשלחות שונות על חשבונך חשבוני
וכן צריך לבקר את מעשיהם ולשפוט את דרכם כדי שיעבדו עבורנו בכנסת-לשם כך הם נבחרו-אנחנו העם אנו המעסיקים שלהם לא הם המעסיקים שלנו
מידע-סנהדרין וכנסת גדולה בתקופת בית ראשון ובית שני-וביתר רצינות-סבי היה פוליטיקאי-ממקימי המדינה ןאבי לא הסכים לרוץ לכנסת מפני שהעדיף לדאוג לביתו ולא להיתפס כשקרן(לדבריו)
אכן יש צדק רב בדבריך בנושא בחירת אנשי ציבור
אנו כאזרחים נכשלנו ונכשלנו בגדול
הן הציבור החילוני והן הציבור הדתי-לנו החילונים נתנו שעטנז של כפיה דתית-ולחרדים לא נתנו מדינת הלכה אלא למחצה בלבד
הטובים לא ירוצו לפוליטיקה אלא אם הם או עסקנים פוליטיים או אילו שממונם בכיסם והעבודה בכנסת או כשרים הינה תוספת קטנה להונם
מועמד מצוין איך שלא יהיה נתון למו"מ קואליציוני
הסיבה להתחלפות ממשלות נטועה בהיסטוריה של העם היהודי-מלחמות אחים-זרמים שונים ומיגוון דעות
אתה מציין שלך הכל מתאים ומתאים לחייך-נפלא-חכה שיום אחד תיזדקק למשהו חריג-אז לא אצחק עליך להייפך ננסה לעזור
מה אתה יודע על פיתוח כבישים?אני יודע אני שם
כמה כביחשים נסללו מהחלטות פוליטיות?רק בשנים האחרונות בעקבות לחץ ציבורי כבד החלו לשדרג כבישים אדומים-על חשבון פיתוח מערכת התחבורה ביהודה ושומרון
(טוב זה כבר תקציב אמריקאי נניח לזה)
בתי חולים?נניח לזה זה לא הפורום המתאים-אכן יש כמה מחלקות המפוזרות בבתי חולים שהן נפלאות-יש רבות שלא הייתי מציע לך להיכנס לשם
התוצאות הכלכליות הן לא בגלל הממשל שפעל וחסך והשקיע בנו האזרחים-הן משום שהאזרחים עובדים ומעבר למס הנגבה משכרם גובים גם מהנותר באמצאות היטלים אחרים-עיין בסיכום הגבייה והתפלגות הגבייה בדו"ח מינהל הכנסות המדינה-אם תצליח
אנו בפני פשיטת רגל יקירי-כמו כל העולם המערבי-מזל שהנגיד לא נותן לממשלה יד חופשית ומרסן את ההוצאות הממשלתיות
לגבי עובדי ציבור
הרבה עושים את עבודתם נאמנה הרבה עובדים בשתי מישרות-אילו הם השכבה הנמוכה הבכירים?לא נדון בכך בתי המשפט דנים בכך
ידע?אני עובד ציבור
ארה"ב?אחד הכשלונות הגדולים של ממשלות ישראל שהן ניסו להיות דומים לארה"ב
תתעורר אני מדינה קטנה אפילו לא 8 מיליון תושבים-ארצות הברית למעלה מ-250 מיליון
ולסיום אחזור לפתיח
השרשור התפתח לוויכוח ציבורי כיאות לפורום אוף טופיק שבאתר ג'יפולוג וזה אחד השרשורים הנפלאים שהיו פה
לגבי התדהמה שאחזה בך?אינני מופתע אתה לא היחיד שנדהם שהוא קורא על האמת הפשוטה והעירומה
וטוב שהגבת מפני שאתה מאמין בדבר מסוים-חלקינו מאמינים אחרת
המצלמות זה רק טריגר מבחינת שבר הקש את גב הגמל
אני מקווה שהבהרתי את עצמי והייתי מובן אף כי להט הכתיבה לפעמים גורם לי להתפרע
יוסי

moshik999
07-01-12, 13:49
דרור ברלי (אני מתנצל על הטעות)

אני באמת חושב שחרדה ומחשבות רדיפה הם מיותרות
בחיי הארוכים שבעתי כבר מכל אלה שמפחידים אותי מה יהיה בעתיד ואם אני אבחר בהם יהיה נפלא
אני מעדיף להסתכל בבהירות על מה קורה לי כאן ועכשיו ולהימנע מאלה שכל הזמן מפחידים אותי.
טוב לי אני אוהב את המדינה שלי ומעריך את האנשים שמוכנים לקחת על עצמם את העבודה הציבורית
להשמיץ אותם באופן כללי ביותר זו חוכמה קטנה.

בסה"כ רציתי להראות לך צדדים אחרים . לא כולפ חושבים כמוך ויש עוד כמה "שבויים" כמוני.

אני בעיקר מתרעם על האופן בו אתה מקלל מגדף ומשמיץ במילים בוטות את כולם ללא יוצא מן הכלל
אני משוכנע שכמנהל פורום אם מישהו היה מגדף אותך או חבר אחר בפורום בצורה הזו מודעתו הייתה נמחקת מיד.

אני מקווה שבעתיד תמתן את ההתבטאויות שלך או תהיה יותר מדוייק ולא מכליל.

moshik999
07-01-12, 13:54
אני מודה למי שטרח ופתח את השרשור הזה
נושא המצלמות הינו טריגר למצב בארץ
מושיק
אני חושב שאתה כותב נפלא ועוד יותר אני שמח שאתה כותב איך שאתה כותב מפני שזה מראה שהצליחו ליצור בינך לבין החיים שמעבר ל ד אמותיך מסך עשן ענק
הדפסתי את התגובה האחרונה שלך כדי שיהיה לי קל לענות ולא להסתמך על הזכרון
מראש אני מתנצל שלא אכתוב יותר מידי פרטים אישיים עדיין אנו במדינה ובעולם בו כל פיסת מידע מנוטרת או תנוטר
לגבי מר בבלי(נכון ברלי)אך הוא עיתונאי לוחם וככזה אפילו שלפעמים אינני מסכים עם סיגנונו עדיין הוא לא כותב מטעם וזה נדיר(תודה על כך דרור)
החולי לא נמצא בשלטון?נכון הוא נמצא בידי מי שמנהלים אותו
אין קשר בין בעלי ההון לבין השלטון?בעל הון יעשה הכל על מנת להגדיל את הונו ומנצל את המרחב הקיים לשם כך-תוך כדי פעולתו הוא מוודא שאישית הוא לא ינזק
-הלוואות מבנקים-מכירת אג"ח למוסדות פיננסים-בדרך כלל גם יישם את עיקרון האוקטופוס(תמנון)אם זרוע אחת נכרתת יש עוד שבע פעילות הכרותה עם הזמן תצמח מחדש
מידע?הייתי עוזרו של טייקון שהלך לעולמו לפני הרבה שנים-אפרופו זו תרבות ופילוסופיה עיסקית יפנית וסינית(סתם לידע מפני שאתה לא קורא עיתונים)
אני יודע אני ציני לפעמים
לגבי תפוחים רקובים
זה לא השלטון מגלה-אילו מחלקות הביקורת והחקירות
מידע-הייתי מספיק שנים שם
יש בכנסת מיעוט של חברי כנסת שמקדישים את זמנם לעבודתם בכנסת
הרוב שוהים בחו"ל במסגרות שונות ומשלחות שונות על חשבונך חשבוני
וכן צריך לבקר את מעשיהם ולשפוט את דרכם כדי שיעבדו עבורנו בכנסת-לשם כך הם נבחרו-אנחנו העם אנו המעסיקים שלהם לא הם המעסיקים שלנו
מידע-סנהדרין וכנסת גדולה בתקופת בית ראשון ובית שני-וביתר רצינות-סבי היה פוליטיקאי-ממקימי המדינה ןאבי לא הסכים לרוץ לכנסת מפני שהעדיף לדאוג לביתו ולא להיתפס כשקרן(לדבריו)
אכן יש צדק רב בדבריך בנושא בחירת אנשי ציבור
אנו כאזרחים נכשלנו ונכשלנו בגדול
הן הציבור החילוני והן הציבור הדתי-לנו החילונים נתנו שעטנז של כפיה דתית-ולחרדים לא נתנו מדינת הלכה אלא למחצה בלבד
הטובים לא ירוצו לפוליטיקה אלא אם הם או עסקנים פוליטיים או אילו שממונם בכיסם והעבודה בכנסת או כשרים הינה תוספת קטנה להונם
מועמד מצוין איך שלא יהיה נתון למו"מ קואליציוני
הסיבה להתחלפות ממשלות נטועה בהיסטוריה של העם היהודי-מלחמות אחים-זרמים שונים ומיגוון דעות
אתה מציין שלך הכל מתאים ומתאים לחייך-נפלא-חכה שיום אחד תיזדקק למשהו חריג-אז לא אצחק עליך להייפך ננסה לעזור
מה אתה יודע על פיתוח כבישים?אני יודע אני שם
כמה כביחשים נסללו מהחלטות פוליטיות?רק בשנים האחרונות בעקבות לחץ ציבורי כבד החלו לשדרג כבישים אדומים-על חשבון פיתוח מערכת התחבורה ביהודה ושומרון
(טוב זה כבר תקציב אמריקאי נניח לזה)
בתי חולים?נניח לזה זה לא הפורום המתאים-אכן יש כמה מחלקות המפוזרות בבתי חולים שהן נפלאות-יש רבות שלא הייתי מציע לך להיכנס לשם
התוצאות הכלכליות הן לא בגלל הממשל שפעל וחסך והשקיע בנו האזרחים-הן משום שהאזרחים עובדים ומעבר למס הנגבה משכרם גובים גם מהנותר באמצאות היטלים אחרים-עיין בסיכום הגבייה והתפלגות הגבייה בדו"ח מינהל הכנסות המדינה-אם תצליח
אנו בפני פשיטת רגל יקירי-כמו כל העולם המערבי-מזל שהנגיד לא נותן לממשלה יד חופשית ומרסן את ההוצאות הממשלתיות
לגבי עובדי ציבור
הרבה עושים את עבודתם נאמנה הרבה עובדים בשתי מישרות-אילו הם השכבה הנמוכה הבכירים?לא נדון בכך בתי המשפט דנים בכך
ידע?אני עובד ציבור
ולסיום אחזור לפתיח
השרשור התפתח לוויכוח ציבורי כיאות לפורום אוף טופיק שבאתר ג'יפולוג וזה אחד השרשורים הנפלאים שהיו פה
לגבי התדהמה שאחזה בך?אינני מופתע אתה לא היחיד שנדהם שהוא קורא על האמת הפשוטה והעירומה
וטוב שהגבת מפני שאתה מאמין בדבר מסוים-חלקינו מאמינים אחרת
המצלמות זה רק טריגר מבחינת שבר הקש את גב הגמל
אני מקווה שהבהרתי את עצמי והייתי מובן אף כי להט הכתיבה לפעמים גורם לי להתפרע
יוסי

טוב אני מניח שלא נגיע להסכמה אנחנו כנראה חיים במדינות שונות
תראה לא תשכנע אותי על ידי ציטוטים ממה שכתוב בעיתון זה לא רלוונטי
החוויות שלי מהמדינה בא אני חי הם טובות .

yes1952
07-01-12, 15:00
היפה כאן בפורום שיש דעות מנוגדות
אנו חיים במדינה אחת
אין פה אף אחד ששונא את המדינה
כן יש שנפשם נקעה מסגנון המערכת הציבורית
לו כל החברים שלי היו מאמינים בדרכי זה היה משעמם
החוכמה היא החברותא האמיתית שלנו והרצון לתת והעזרה ההדדית ללא תלות בדעות כאילו ואחרות
וויכוח הוא לגיטימי
ביקורת היא לגיטימית
תענוג לקרוא את ואיך שאתה כותב אפילו שאין אנו בדעה אחת
אל תפסיק
יוסי

GodsFather
07-01-12, 15:01
מושיק, אין לי אלא לומר לך אתה בר מזל אם אתה לא מצליח לראות את הרע שבמדינתנו.

נכון, לא הכל רע אבל יש רע. עוני, שחיתות, אפליות בגיבוי המשטר, קומבינות ועוד.

כשאני מגיע לביקור בארץ (ואני בסה"כ לא בארץ מ2010 ), אני נדהם מהדברים הטובים שבה שעד שעזבתי לא ידעתי להעריכם מרוב שהם כל כך בסיסיים, אבל עדיין יש דברים שאי אפשר להבליג עליהם בהתנהלות המדינה כלפי אזרחיה. עצם העובדה שהרוב הגורף של האזרחים חש ממורמר על השלטון ומעשיו מזה עשרות שנים, אומר שנבחרי הציבור לא עושים את עבודתם נאמנה. כי אם היו יודעים לשווק את מעשיהם כראוי, כולם היו מוכנים לאכול את הרעל שלהם ולבקש עוד.

shay_love_off_road
07-01-12, 18:26
אדיוט.
הפוסל במומו פוסל ...... לך תבין....

----------------------------------------------------------------------------------------------
שגיא אני מסכים עם מה שאתה אומר,
אני בגיל 14 יצאתי לעבוד לכלכלת הבית, הפסקתי כשהתגייסתי,
כבר אז המצב לא היה מזהיר - ברוך ה' המצב היום יותר טוב אצלינו .
אך עדיין - אני לא שוכח מאיפה אני בא, זאת גם הסיבה שאני לא
ממהר להתחתן במדינה הארורה וחדלת האישים הזאת....

עד שמשהו כאן לא ישתנה סביר להניח שלא אביא לעולם נפשות
תמימות שיסבלו את זה, כי אם המצב היום חרא, לך תדע מה יהיה
עוד 20 שנה, בכלל אני חושב שישראל צריכה התחלה חדשה בהכל!

היפה כאן בפורום שיש דעות מנוגדות
אנו חיים במדינה אחת
אין פה אף אחד ששונא את המדינה
כן יש שנפשם נקעה מסגנון המערכת הציבורית

יוסי

יוסי, אני אוהב את הארץ, אוהב את האדמה הזאת, שירתתי בקרבי,
עבדתי את האדמה הזאת ובניתי עליה,

אז את מה אני שונא? לא את הארץ, זאת ארץ אבותי והארץ המובטחת לנו עוד מאברהם אבינו,
אני שונא את השלטון הדפוק והעושק שלה, אני שונא את הצביעות התקשורתית שלה, אני שונא
שמצדיקים צעדי שטן כדרך למטרה טובה (הדרך לגהינום רצופה מטרות טובות)

אל תשכח את מה שקרה עם השלטון הסובייטי, הציגו את מטרת השיטה הקומניסטית
כדבר שיטיב עם האזרחים, ותחת השיטה הקומניסטית אסור היה לך לדבר נגד הממשל,
ואלפי מעשי רצח בוצעו בשם המהפכה הקומניסטית האדומה, (כולל את הטיהורים הגדולים של סטאלין)

אותו דבר גם עם היטלר, גרמניה אחרי מלחמת העולם הראשונה הייתה מדינת עולם שלישי,
מדינה במצב של חרפה מבישה, והיטלר טיפס על זה ועלה לשלטון בדרך דמוקרטית בזכות הכריזמה
שלו, וכך הגדיר את עצמו שליט אחד ויחיד לגרמניה, הוא שלט בגרמניה ביד רמה, 43 ניסיונות התנקשות
רשומות על שמו מאז תחילת דרכו הפוליטית, ורבות מהן גם בתוך המפלגה הנאצית,

ומה משותף בין שני הדוגמאות? שבשניהם כביכול הלכו "לטובת האזרח" ובשורה תחתונה הורידו אותו
כמו שמורידים כלב אשפתות מפוחד, וכמו שדרור הזכיר, גם שלטונות תוניס, מצרים, לוב, נפלו (ואסד בדרך)
כי יש גבול כמה אפשר להתעמר באזרחים ולענותם, ואני מחכה ליום שנלמד מהמצרים, נכון! הם עם מפגר
וחסר שכל! אבל בדבר אחד הם התעלו על עצמם, בזה שהם העיפו שלטון רודן,

talw
07-01-12, 18:34
שייקה,יש אנשים שמקלידים מה שהם חושבים,יש כאלה שחושבים על מה שהם מקלידים.
אני לשם שינוי מעריך את אלה מהסוג הראשון (כל עוד הם רק מקלידים).
אהה ...ויש כאלה שרק מקלידים .....כמוני.

tzagi
07-01-12, 19:16

קודם כול שכחת קרוב ל100 מליון,
רסמית עברו את ה300 לפני כמה שנים, ראליסטית תוסיף 10-15% לזה,
אני לא חושב שאני מסכים איתך, כאחד שמביר ומבין בדיוק איך זה עובד, אני לא רואה כול מחנה משוטף,
אולי התכוונת שהם ניסו, ואולי זה נכון, אבל אי אפשר לבנות גג באוויר, צריך יסודות ריצפה וקירות קודם.

moshik999
07-01-12, 20:15
אצלנו לא צריך הפגנות כדי להחליף שלטון
פעם בארבע שנים (אפשר גם לפני אם הרוב רוצה)
אפשר ללכת לקלפי ולהחליף את השלטון זה יחסית פשוט.
עכשיו רק נשאר לך לקוות שיש מספיק אנשים שחושבים כמוך כדי שזה יקרה.

400 אלף איש צועקים בככר זה לא מספיק.

אם שני מליון לפחות יחשבו כמוך יש סיכוי שהתחזית שלך לשלטון כמו של היטלר לא
יתממשו ואולי נינצל.

והפעם צריך גם להשתדל לבחור את האנשים הנכונים כי לך תדע כבר אמרו פה
שהשלטון משחית ואנשים הופכים את עורם ויכול להיות שכל המאמץ הוא ברכה לבטלה.

ש"ס לא הפגינו בככרות ודרשו מימון לאברכים, הם הלכו לקלפי וקיבלו מימון לאברכים.
אתה רוצה להחליף את השלטון כי הוא מושחת ואתה לא רוצה את היטלר תתארגן תשכנע
ואולי תצליח.
אתה לא צועק בככר והופ כבמטה קסם השלטון מתחלף.

הבעיה היא שאנחנו לא מאוחדים
אפילו בדברים הכי בסיסיים של מדינה שזה מה השטח שלה או מה התרבות שלה.

וכל עוד לא נהיה מאוחדים תמיד יבואו מיעוטים וינצלו את זה . יש פה עדיין רוב חילוני
זה כבר נקודת התחלה טובה צריך לעזוב בצד לרגע את הסכסוך עם השכנים שלנו
ןלהתמקד בדברים שיש לנו שליטה עליהם : חברה כלכלה בטחון יש על זה הסכמה רחבה בציבור החילוני.

הרי 50 שנה מתעסקים בסכסוך הזה ולא קורה כלום אז אולי עדיף לעזוב את זה לרגע

ולהתאחד אפילו אם אין לנו הסכמה לגבי הסכסוך הזה.

הסכסוך הזה הוא הגורם העיקרי לכך שאנחנו החילונים השפויים לא מאוחדים
ולא יכולים לתרגם את הרוב לרוב שיש לו השפעה.

GodsFather
07-01-12, 20:26
אתה לא באמת מחליף שלטון כשכולם עוסקים עם כולם. כשיש "חבורה" שהחליטה להוביל את המדינה לכיוון מסוים, ולא משנה כרגע האינטרס אבל ברור שהוא לא הולך בקו ישיר עם האזרח הפשוט, לא עשית כלום בבחירות.

אם תבדוק את תוצאות הבחירות בשנים האחרונות תראה שרה"מ המכהן לא באמת זכה ברוב הקולות של העם אלא רק ביותר קולות מהמקום השני. ואם תחבר את הקולות של המקום השני עם כל אחד תחתיו (להוציא מפלגות שוליים), אתה עוקף את המפלגה שלכאורה ניצחה.

שיטת הבחירות כל הזמן משתנה כי עוד לא עלו על נוסחה מנצחת אצלנו. מאידך, אנשי הממשל נשארים כל הזמן בסצינה ולא משנה מהיכן הם מגיעים, הם יגיעו לאן שירצו ויעשו לביתם. עובדה, רובם נתפסים על כך. הדוד של ההוא, הסבתא של ההיא, הבת של השכן וכמובן הרווחים שבדרך.

דרור ברלי
07-01-12, 20:26
זה מה שאתה לא רוצה להבין.
הבחירות כאן הן סוג של בדיחה. דמוקרטיה רק למראית עין.
כשאתה אומר "להחליף שלטון" = להחליף את המפלגה שבשלטון.
מי שפשט רגל זו שיטת השלטון, לא המפלגה שבשלטון. מה שצריך כאן זה להחליף שיטה.
שיטת השלטון הישראלית לא רק שמבטיחה שחתולים גרגרניים במיוחד ימשיכו לשמור על השמנת, אלא שגם אי אפשר להחליף אותה בבחירות - וזו בדיוק הבעיה. החלפת השיטה.
זו שיטה שלא קשובה לרחשי הלב של הציבור. היא לא זזה כשמבקשים ממנה, ואפילו לא כשדורשים ממנה.
לדעתי, השיטה הזו תזוז רק בכוח, רק אם הציבור יבעט אותה החוצה בעוצמה וללא רחמים.

moshik999
07-01-12, 20:41
זה מה שאתה לא רוצה להבין.
הבחירות כאן הן סוג של בדיחה. דמוקרטיה רק למראית עין.
כשאתה אומר "להחליף שלטון" = להחליף את המפלגה שבשלטון.
מי שפשט רגל זו שיטת השלטון, לא המפלגה שבשלטון. מה שצריך כאן זה להחליף שיטה.
שיטת השלטון הישראלית לא רק שמבטיחה שחתולים גרגרניים במיוחד ימשיכו לשמור על השמנת, אלא שגם אי אפשר להחליף אותה בבחירות - וזו בדיוק הבעיה. החלפת השיטה.
זו שיטה שלא קשובה לרחשי הלב של הציבור. היא לא זזה כשמבקשים ממנה, ואפילו לא כשדורשים ממנה.
לדעתי, השיטה הזו תזוז רק בכוח, רק אם הציבור יבעט אותה החוצה בעוצמה וללא רחמים.

בסדר אין לי בעיה תחליף את השיטה ואל תבכה לי אני לא יכול כי אכלו לי ושתולי
יהיה לך רוב בכנסת תוכל גם להחליף את השיטה

זה "בת יענה" להגיד אני רוצהל החליף את השלטון אבל השיטה מזורגגת ולכן אני לא יכול.

א ת ה י כ ו ל

אבל צריך גם לקחת בחשבון שיש כנראה רוב דומם או "לשון מאזניים" שדווקא מתאים לו מה שקורה פה רק הוא לא ממש
צריך לצעוק את זה הוא כל 4 שנים הולך לקלפי ו.....בינגו.

GodsFather
07-01-12, 20:46
בתאוריה מושיק, כן הוא יכול, גם אני. אבל הוא לא באמת יכול גם לנסות לשנות את השיטה וגם להאכיל 2 ילדים, לשלם מזונות, לשלם שכ"ד בסיסי (דרור לא גר בוילה) ולנסות לחיות בכבוד, בלי המותרות של הסופה.

כך רוב העם גם. וזה בלי לספור את העניים, ממש כמו שאתה עשית כשמחקת אותם מהסטטיסטיקות.
אה ויש גם אתיופים, אני מניח שאתה יודע עליהם...

moshik999
07-01-12, 20:52
בתאוריה מושיק, כן הוא יכול, גם אני. אבל הוא לא באמת יכול גם לנסות לשנות את השיטה וגם להאכיל 2 ילדים, לשלם מזונות, לשלם שכ"ד בסיסי (דרור לא גר בוילה) ולנסות לחיות בכבוד, בלי המותרות של הסופה.

כך רוב העם גם. וזה בלי לספור את העניים, ממש כמו שאתה עשית כשמחקת אותם מהסטטיסטיקות.
אה ויש גם אתיופים, אני מניח שאתה יודע עליהם...

טוב אז אולי יתמזל מזלך וינחת פה חייזר שישכנע את כולם שאתה צודק.
לא מחקתי אותם מהסטטיסטיקה פשוט לא פוגש אותם
אם אתה אומר שיש אני מאמין לך.

אני גדלתי במשפחה עניה אפילו מאד אבל תמיד הייתה שמחה בבית
כי אף אחד לא דפק לנו בראש וניסה לשכנע אותנו שדופקים אותנו

עוני הוא מצב משפחתי סביבתי הוא לא תמיד קשור לשלטון

BackDoorMan
07-01-12, 20:56
החייזר פה זה אתה.

GodsFather
07-01-12, 21:01
לא חייזר, גל חברתי וזה קורה. אתה מוזמן לבדוק באקדמיה בין היתר (אני מקורב לכמה שמזיזים עניינים אז אני מכיר את זה מקרוב). תנועות חברתיות שרצות גם בפייסבוק וברשתות אחרות.

דרור ברלי
07-01-12, 21:23
אמיר, כל עוד הפייסבוק הזה לא יוציא כאן מיליון איש לרחוב כמו בקהיר, שיצעדו אל הכנסת ויעלו עליה פיזית, תרתי משמע, השיטה לא תתחלף.

GodsFather
07-01-12, 21:27
התחלנו עם 400 אלף. מספיק בשביל להוביל מפלגה חדשה לעורר שינוי או לחזק מפלגה קיימת שתחרוט על דגלה את דרישות המחאה.

אגב, עכשיו ממש יש פינוי של הפגנה בשכונת התקווה, למעשה זה כשלון פינוי, השוטרים לא מחזיקים מעמד. והפגנות כאלה יש כבר תקופה ארוכה.

גם מה שהיה בקהיר ושאר מדינות ערב התחיל בקטנה והתלקח. אגב, שם הדיכוי היה הרבה יותר חמור ולכן יכולת ההצתה הייתה קלה יותר.

talw
07-01-12, 21:32
דרור,אי אפשר להכניס שילטון למיקרוגל ללחוץ על הכפתור של החצי שנה ולקבל שיטה חדשה.
שיטת ברירת המחדל היא דמוקרטיה,אממה פה לכל אחד יש דוד שעושה מילואים עם השכן של ראש העיר ....
חזרתי לחינוך,שכל בעיותנו מתחילות וניגמרות בו ,שעד שהוא לא ישתנה ונקבל פה דור הומוגני משכיל ונקי כפיים חבל לנו על הזמן.

GodsFather
07-01-12, 21:34
דבר עם רובינשטיין ששינה את שיטת הבחירות בשנות ה90. זוכרים שבחרתם רה"מ לחוד ומפלגה לחוד ? וזו לא הייתה הפעם הראשונה.

talw
07-01-12, 21:40
שיטה בשבילי ,היא האנשים שבוחשים בה ומנצלים אותה לטוב ולרע.בעיקרון כל שיטה יכולה לעבוד מצויין עם מנהלים ראויים.

yes1952
07-01-12, 22:34
בתגובתו האחרונה מושיק צודק
אנחנו לא מאוחדים וזה חלום של כל מערכת שילטונית לנהל לעם שסוע את החיים
אנו במדינה שלנו מאוימים ע"י שכנינו
אנו במדינה מאוימים כלכלית
אנו במדינה מאוימים ממלחמת אחים שלא ירחק יום ואיזה צד קיצוני ירים נשק ולא אבן וקרש-רגע -עצרו עם התגובות
בפינוי הראשון של יצהר-הרים מישהו קרש היכה קצין מג"ב בצווארו ומאחור ושבר לו חוליה בעמוד השדרה הצאוורי-זה
לא רק מהעיתונות זה בן משפחתי
ואמחנו לא עם מאוחד
וגם צודק דרור-צריך לשנות את שיטת ניהול הממשל-לרסן את הבזבוז ולנהל משק אמיתי ולקעקע את פקידוני הבירוקרטיה באשר הם
לשם כך צריכה להיות ממשלה עם ראש ממשלה ישר הגון וצנוע
חלום באספמיה?אולי אך כדאי שהוא יתגשם
יוסי

moshik999
07-01-12, 22:49
אמיר, כל עוד הפייסבוק הזה לא יוציא כאן מיליון איש לרחוב כמו בקהיר, שיצעדו אל הכנסת ויעלו עליה פיזית, תרתי משמע, השיטה לא תתחלף.
זה שוב דיבורים

אפשר להתחיל בהתיחסות יותר רצינית ביום הבחירות
עם כל הדיבורים והטענות כשמגיע יום הבחירות שהוא היום הקריטי לכולם
מגיעים אולי 50% לבחור ואני משוכנע שזה גם יהיה אחד מאלה שהגיב פה נחרצות אבל
בדיוק היה בסקי או בענייני עבודה דחופים.

אתם רוצים לשנות תביאו 85-90% הצבעה אם לאנשים באמת כואב כמו שאתם משערים הם יגיעו
אם לא אתם כנראה לא מייצגים כל כך הרבה כמו שאתם חושבים.

מחאה של מחירי קוטג מחירי הדיור +הופעת אומן לא רלוונטית

אז תכבוש את הכנסת ביג דיל צריך למחרת ללכת לעבודה להוציא את הילד מהגן יש מפגש גיפולוג חייב להגיע למשחק פוקר ואתה לא מפסיד "מעושרות"..

רק אנשים שהגיעו באמת לתחתית (מצרים לוב סוריה)ואין להם ברירה יכולים להחליף שלטון דרך הרגלים אנחנו לא שם אנחנו רחוק מאד משם.

יש לנו שיטה טובה יותר אפשר בנעימות וללא בעיות מיוחדות להגיע לקלפי וזהו (זה גם יום חופש אפשר אח"כ ללכת לקניון לים מה שבא)

shay_love_off_road
07-01-12, 22:50
כל המערכת השילטונית פה דפוקה! צריך לעבוד כמו השיטה האמריקאית,
אדם במערכת הממשל שסרח - פשוט עף! ותראה איזה שינוי (לרעה) הביא איתו
חוסיין אובמה לאחר 8 שנות כהונה של ג'ורג' בוש הבן, שם כשמתחלף נשיא
משתנים הרבה דברים, פה שמתחלף ראש ממשלה צריך להתפלל לחסדי
שמים שהוא לא יהיה מטומטם מקודמו,

ואתם צודקים, אדם שמגיע לשלטון ללא פיקוח וללא בקרה פשוט הופך את עורו,
ביבי שהיה אדם ימני, פתאום נראה לי כמו שמאלן, (וכן אני ימני מאוד) השיטה פה
דפוקה! גם הממשל מתנהל על פי צליל חלילו של התקשורת, (השמאלנית קיצונית יש לציין)
אז לא משנה עם בחרת ימין, שמאל, או קדימה, כולם בממשל בסוף נעים ע"פ התקשורת,
ולמה? כי את התקשורת הם שומעים! את העם לא!

ויש פה דמוקרטיה, אבל היא דמוקרטיית דמה, לא מציאותית, ולא מחוברת למציאות!
אם הייתה פה דמוקרטיה היית רואה אנשים מתחלפים במצע הפוליטי, ולא היית רואה
את אותם אנשים בתחלופת תפקידים, השלטון צריך אנשים צעירים, עם ראש צלול,
ולא את אותם חלאות שנמצאים כל חייהם בפוליטיקה ואינם מתחלפים (פואד, ברק, פרס ויש עוד) .

דרור ברלי
08-01-12, 00:30
וכל זה מתחיל מ-300 מצלמות מהירות, ואחר כך הגדלת סכום הפיצוי על "לשון הרע", ואחר כך מכשירי GPS במכוניות למדידת קילומטראז' נסיעה, ואחר כך מצלמות ניטור ברחובות, ובסוף אולי גם השתלת צ'יפ בצוואר של כל אחד, כמו שמכניסים לכלבים, שישדר למוקד מיוחד כל מילה שלך, ותוכנה מיוחדת תדע לזהות מילים "חריגות" כדי שיוכלו להטיל עליך קנס או אפילו לעצור אותך אם דיברת לא יפה על הממשלה... זה נראה כמו תסריט אימים מסרט מד"ב אפוקליפטי אבל בקצב החקיקה אנטי-דמוקרטית הנוכחית זה עוד מעט כאן - מושיק, אני ממליץ לך על סרט מד"ב מצויין שמעורר הרבה מחשבות בנושא הזה - "דו"ח מיוחד" עם טום קרוז, מאד מומלץ.

אפרים
08-01-12, 00:38
עאלק דמוקרטיה.נראה את כל החכמולוגים משנים את "השיטה" בבחירות הדמוחרטיות (לא טעות כתיב)
http://www.youtube.com/watch?v=8YXSrt4XCcc&context=C32342b5ADOEgsToPDskKzbDeeypfdJh 1tZRUldKJm

moshik999
08-01-12, 08:17
וכל זה מתחיל מ-300 מצלמות מהירות, ואחר כך הגדלת סכום הפיצוי על "לשון הרע", ואחר כך מכשירי GPS במכוניות למדידת קילומטראז' נסיעה, ואחר כך מצלמות ניטור ברחובות, ובסוף אולי גם השתלת צ'יפ בצוואר של כל אחד, כמו שמכניסים לכלבים, שישדר למוקד מיוחד כל מילה שלך, ותוכנה מיוחדת תדע לזהות מילים "חריגות" כדי שיוכלו להטיל עליך קנס או אפילו לעצור אותך אם דיברת לא יפה על הממשלה... זה נראה כמו תסריט אימים מסרט מד"ב אפוקליפטי אבל בקצב החקיקה אנטי-דמוקרטית הנוכחית זה עוד מעט כאן - מושיק, אני ממליץ לך על סרט מד"ב מצויין שמעורר הרבה מחשבות בנושא הזה - "דו"ח מיוחד" עם טום קרוז, מאד מומלץ.

תראה איך אתה מתבטא נגד השלטון ועדיין לא עשו לך כלום ... אתה חי בסרט
להטיל אימה זה "פטנט שעבר זמנו" אתה רוצה לשלוט להשפיע לקבוע תביא אלטרנטיבה אופטימית

כמו בכל דבר "הציפיות מגשימות את עצמן" תחשוב אופטימי יהיה אופטימי .

בכל קנה מידה עולמי חופש הביטוי פה הוא אבסולוטי ואל תנסה להביא לי דוגמאות הפוכות יש כאלה אבל הם שוליות לחלוטין.

השלטון פה כורע תחת נטל כמעט בלתי אפשרי בניהול מדינה מסובכת להפליא , אתה חושב שיש לו זמן לרקוח מזימות מעקב.?
השלטון צריך להתמודד עם כמעט 35 אחוז מהציבור שלמעשה לא משלם מיסים באופן חוקי ועדיין לתת שרות לכולם.

אנחנו (יש חריגים) מדינה של אזרחים תחמנים בני תחמנים ויש מלחמה מתמדת בין גורמי שלטון לאזרחים שרוצים להתחמק
כמעט מכל דבר (ממצלמות מהירות,מתשלום מס מתשלום מכס מחריגות בניה ..הכל)
לא מזמן עשו ביישוב שאני גר סקר בניה ב 75% מהבתים בישוב היו חריגות בניה.

השלטון מחזיר מלחמה זה הכל . אין לו ברירה הוא צריך לממן את השרות שאנחנו מקבלים
כל שלטון מטבעו הוא מושחת (אין שלטון שאין בו שחיתות זה לא טבעי) אני לא חושב שאצלנו השחיתות היא חריגה . היא נסבלת
אפשר לחיות איתה.

GodsFather
08-01-12, 09:13
תתחיל בזה שהסקר שהראה שרק 50 אחוז מציבור הבוחרים באמת הלך לבחור, הראה גם את הסיבה לכך - אי אמון בנבחרים וביכולת שלהם לשנות. קרי, אלה שבשלטון הצליחו בתכניתם (גם אם היא לא רשמית) ועכשיו המטבע עובר מכיס אחד לכיס האחר, או במקרה הזה הראש מוחלף בראש זהה.

ואת דרור לא יכלאו ולא יתבעו כי הוא כותב באיזה פורום. מקסימום ינסו לזייף איזה ראיון עבודה איתו בנסיון לגשש אחר מניעיו האמיתיים וגם זה אחרי עבודת מחקר מעמיקה בהנחה ויסיקו שהוא אכן מהווה איום, כמו שעושים לאנשי ימין ושמאל קיצוניים במסגרת ש.ב. . אם הוא היה כותב את הדברים שלו בעיתונות הפומבית ולא במגזין שטח אינטרנטי "קטן יחסית" אז אולי מישהו היה חושב על לתבוע או לפחות היו מגיעים לעורך הראשי ונותנים לו בראש.

shay_love_off_road
08-01-12, 21:45
למה למי יש לך כאן כבר להצביע?

כולם אותו חרא! אז אתה מצביע למי שהכי משקף את דעתך הפוליטית ובסוף גם הוא שובר שאמלה עבור כסת"חים של התקשורת

boaz avrahami
11-01-12, 11:42
תצביע למרזל... יש לו מספיק שולים בשביל לשבור שמאלה ועדין לא לעבור לנתיב הנגדי

shay_love_off_road
11-01-12, 14:10
הבעיה שאת מרזל פסלו ואת רע"מ - תע"ל בג"צ התיר,

-->