PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהו העומק המקסימלי שאפשר לעבור במעברי מים פרדו 2001 ארוך

freedom
01-01-12, 22:42
שלום חברים
מהו העומק המקסימלי שאפשר לעבור במעברי מים
הרכב הוא פרדו 2001 ארוך
תודה מראש
טובי

shahav
01-01-12, 23:53
אל תצפה שמספר סנטימטרים יתן לך מענה, זה יותר לצורך השוואה בין רכבים שונים. דיי דומה לצריכת דלק.
חשוב שתדע: רכביי שטח אמורים להיות אמידים יותר לפעילות מים, אבל המים יוצרים נזקים מצטברים ב99% ממכלוליי הרכב.
לדוגמא חשוב לתת לסרנים מעט להתקרר ליפני כניסה למים עמוקים, אחרת הם שואבים מים פנימה.

לגביי גובה צליחה: רוב היצרנים מיתחייבים על גובה של חצי גלגל, אבל לרוב תוכל לחצות מעבר מים עד לגובה של כמעט מיכסה המנוע - לרגע קט.
שם לב, אם יכנס מים למנוע , אז הוא הולך קפוט, כי המיים לא כלכך דחיסים. נדמה לי שקוראים לתופעה נעילה הדרוסטאטית.
אם ממש חשוב לך תתקין שנורקל שמעבר לפוזה אמור לתת לרכב לנישום אוויר נקי יותר.

בתיקווה עוד מעט אחד החברה יגיב פה עם המס המדוייק שהיצרן הצהיר, אבל הכי טוב, תפתח את מיכסה המנוע ותביט בפילטר האוויר, מאיפא הוא נושם? זה מציין את הגבול העליון ...

רבין

sos4u
02-01-12, 00:47
שים לב שלפני ואחרי מעבר מים, יש לבצע מס' הכנות וטיפולים שאחרי.
לסרנים, ולגיר יש נשם, רצוי להרים אותו מעל לגובה הפילטר. כמוכן מים חודרים את מחזירי השמן שאמורים למנוע משמן לצאת, לכן לאחר מעבר במים רצוי לבדוק שלא חדרו מים לסרנים, לגיר , ולטרנספר.
שלא לדבר על נזקים הנובעים מהפרשי הטמפ', מחלודה במקומות שלא תאמין, ומהצטברות של בוץ במקומות שלא ניתן לשטוף.
כמוכן שים לב שהתנועה במים צריכה להיות רגועה ובמהירות שלא תיצור גל שיגרום למים לעבור את גובה הפילטר. וכמובן לוודא אטימות של הפקקים באיזור תא הנוסעים. שנמצאים כמובן מתחת לשטיח...

בקיצור, נזקים בלי סוף.
דבר נוסף, כיוון שנקודות העיגון שלנו נמצאות נמוך, מומלץ לחבר רצועות, לפני שנכנסים למים, ע"מ שלא תצטרך לצלול בבוץ העכור ...

אבל, אין כיף גדול מזה ...
אז, בדוק טוב והכן רכבך לפני המעבר, סע בזהירות, ותהנה מכל רגע שאתה לא נתקע בשלולית ...

טל חסיד
02-01-12, 07:40
רבין לא ברור לי למה כתבת שהסרן צריך להתקרר אחרת הכנסו מים, הסרן צריך להתקרר במידה והיה שימוש במערכת הבלימה בצורה חריגה, אחרת חלק ממנה הדיסק או הדרם עלול להתעוות בגלל שינוי טמפרטורה מהיר בעקבות הכניסה למים קרים (יש רכבים שמאד רגישים לזה כמו סוזוקי גימיני). מים הכנסו או ממחזיר שמן לא תקין וגם תקין או מנשם הדפרנצייל.
לגבי גובה הכניסה למים לא הייתי ניכנס יותר מגובה גלגל, יש רכבים ששאיבת האויר מתחילה מתוך הכנף הקדמית. גובה מכסה המנוע זה כבר הימור מאד מסוכן לגבי המנוע מספיק כמה CC קטנים של מים בשביל להרוס מנוע לחלוטין !

טל

סטובצקי
02-01-12, 09:03
לגבי כל רכב
מעבר מים יכול להיות הרסני
בעיקר ברכבים החדשים והממוחשבים
אבל ...... איזה כיף זה???

shahav
02-01-12, 09:09
חוץ מבעיית עיוותים, סרן חם שבא במגע עם מים "מתכווץ", כתוצאה מכך נוצר מעט ווקום בתוך הסרן. ווקום בסרן יכול לשאוב מים: מספיק שהנשם סתום ריגעית בגלל קיפצות של שמן...
אצלי בטרנו הפילטר נושם מתוך הכנף, זה מעין "קבל" של אוויר, הציל אותי באחת הפעמים שעוד הייתי ירוק, עברתי עם גלים *מעל* למיכסה המנוע...מזל שמהנדסי הרכב חושבים על טיפשים כמוני.
רבין

טל חסיד
02-01-12, 18:40
מה שאתה כותב מאד מעניין אני אבדוק אם זה נכון, אבל מה שנכון, סרן תקין ומכלוליו לא חם ברמות של התקווצות וכו רק מערכת הבלימה עלולה להגיע למצב של חום שעלול לעוות משהו כתוצאה של מגע של מים קרים מה עוד שהקורנה והפיניון שמתחממים מאט לא באים במגע ישיר אם מים להבדיל מהברקסים.
אני לא הייתי בונה אל הפיוז שלך הוא מאד בסיכון זה לא כבל.

טל

ד ו ר ו ן
02-01-12, 19:43
טל,
מה שמתקרר זה האוויר בסרן, ואויר קר תופס פחות נפח=משהו צריך למלא את החלל=יניקה פנימה.
על אותו המשקל של חימום האוויר בתוך הביצה הזמן עבודה והנשם שמאפשר התפשטות שלו ללא פיצוץ המחז״ש בגלל לחץ חיובי.

אבל לדעתי, היניקה די זניחה, כי שינויי הנפח קטנים, במיוחד בסרן תקין עם מחז״ש במצב טוב ונשם שעובד כמו שצריך.
יש סרנים שיותר מועדים לכניסת מים ממרווחים מובנים בתכנון שלהם, סרן אחורי של פראדו הוא לא אחד מהם, וגם לא הקדמי אצלך.

כל זה נכון לרכב שאקראית טובל במים, ולא לרכב שע״ב קבוע שוחה.

אמיר מ
03-01-12, 11:03
מנסיון עם מגנום, לפני כמה שנים, לאחר מעברי מים בדישון עד גובה המראות, הנזקים היו כבדים. לאחר מספר ימים הופיעו חריקות מהגלגלים הקדמיים שהגיעו עד לתפיסת המיסבים וצורך בהחלפתם בעלויות כבדות. לאחר מכן רעשים ותקתוקים מהציר האחורי. כל השמן היה עם מים ובצבע נס קפה שהצריך פירוק צירים נקוי שטיפה והחלפת מיסבים. בקיצור כיף יקר למרות שמדובר בעלות חלקים בלבד. באותו יום נתקעו שם כמות מכובדת של רכבים. ווינר ששאב מים, פגרו שחדרו לו מים לקבינה בכמוית, שלא לדבר על מונעי הבנזין שעמדו וייבשו מערכות הצתה.
לדעתי לא שווה לבדוק.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

-->