PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתכנון ובהבנה- באגי דו מושבית.

shaked_ivgi
01-01-12, 23:59
שלום,
כמה כמה שנים שהחלום בראשי והחלטתי לקחת כמה צעדים קדימה ולעבור לחלק של התכנון.
יש לי ידע בסיסי- ויש לי כמה שאלות שאני בטוח שתוכלו לעזור לי בהן!

אז ככה:
גודל-רוחב מקסימאלי 1.5, ואורך קצת פחות מ2 מטר (אורך העגלה שברשות המשפחה שלי באורך 2 מטר).
מטרת הרכב: רכב בעל הנעה 2/4 אחורית, לא מיועד לעלות הרים וסלעים אלא לשבילים אם יתאפשר גם חול ים ואם לא אז בפרוייקט עתידי (בעז"ה).
צמיגים וג'נטים : כרגע יש בחזקת המשפחה שלי את הרכב 'סוזוקי סוויפט' 93 שהוא מיועד לברזל עקב מספר בעיות במנוע ובגיר. בשלב זה אני אשתמש בארבעת הגלגלים של הסוזוקי. בקשר לברקסים-אני מתלבט על שימוש בברקס דיסק בודד על הציר האחורי או על ברקסים על שתי הגלגלים האחוריים.
מתלים: אני מעוניין במתלים קידמיים כפולים (זרועות A) שיגביהו את הבאגי מהרצפה - ראו את הRZR שהוא גבוה. אך יש לי מספר שאלות בנוגע אליהן-
למשל: כמה ארוכות צריכות להיות הזורעות בהתאם לכך שאין לי רצון שהרכב יעבור מכשולי סלעים, או אם יש צורך בזרועות כפולות או יחידות?
ברזל: כמובן שהצינורות הן המובחרים והיפים אך אין לי ידע בכיפוף ואני חושב שזה יהיה יותר מידי בשבילי, לכן חשבתי ללכת על ברזל ריבוע אני מתלבט בין הגדלים השונים הקיימים.. 4-3.5 ס"מ.
מנוע:כמו שכבר בטח הבנתם אין לי רצון לבניה של מפלצת אלא של משו נחמד לטייל איתו, אין לי מושג כמה כוחות סוס \ סמ"ק אני אצטרך לכלי. חשבתי אולי על מנוע של אופנוע או אולי משהו חזק\ חלש יותר.
כיסאות: את הכיסאות (נהג ועוד נוסע נוסף) אני אקח מהסוזוקי .

הערות- 1.הרעיון של הבניה שאני חשבתי עליו הוא יותר בסגנון GO KART שהוא פחות מסיבי, עדין יותר..
2.בעבר פתחתי אשכול שבו גם שאלתי על בני'ה שהגיע לבור פתוח , אז עכשיו חזרתי עם יותר מידע ומקווה שיעזרו לי!
3.בתמונות בבקשה אל תתייחסו למבנה של מערכת ההגה. כמו כן התוכנה היא תוכנה שלא מיועדת לתיכנות כזה לכן זה נראה כך.

תודה מראש!

lizard
02-01-12, 08:07
תחפש באגי קיימת בגרושים ותסדר אותה.
הכוונה לכל החיפושיות למניהן. יש כמה כאלו למכירה ב1000-3000 ש"ח. יתן לך מספיק התעסקות וכבר די מוכן.
אם אתה בכל זאת רוצה לבנות, תתחיל בלמצוא פרוייקט דומה ולראות איך עשו אותו.

shaked_ivgi
02-01-12, 10:00
lizard - דבר ראשון תודה!
דבר שני, הפכתי את האינטרנט בחיפוש פרוייקטים שמהם הבנתי ולמדתי על מה שאני רוצה\מחפש.
ברמת העיקרון יש לי כמה שאלות שאני בטוח שחברים פה יוכלו לענות לי ועשיתי טעות שלא כתבתי אותם בהודעה הראשונה.
באמת שחיפשתי מקומות שכתוב בהן את התשובות ולא מצאתי ובגלל זה אני פתחתי את האשכול הזה.
רוב השאלות שלי הם על המתלים כך ש-מי שיש לו סבלונות להסביר לי אני אודה לו מאוד!
1.מתלים: אני מעוניין במתלים קידמיים כפולים (זרועות A) שיגביהו את הבאגי מהרצפה - ראו את הRZR שהוא גבוה. אך יש לי מספר שאלות בנוגע אליהן- למשל: כמה ארוכות צריכות להיות הזורעות בהתאם לכך שאין לי רצון שהרכב יעבור מכשולי סלעים, או אם יש צורך בזרועות כפולות או יחידות?
מה הם ההגבלות של המתלים וכיצד להגביל אותם? האם ההגבלה מתבצעת על ידי הבולם?
http://www.up2me.co.il/thumbs/13311662.png
(http://www.up2me.co.il/v.php?file=13311662.png)
2. מנוע- על איזה סוג של מנוע ללכת?

תודה רבה לעוזרים!

lizard
02-01-12, 12:02
שיהיה לך בהצלחה. את דעתי כתבתי.

נמרוד
11-01-12, 22:06
את זה קראת?

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2294

shaked_ivgi
11-01-12, 22:54
קראתי את זה ועוד רבים אחרים..
דיברתי כבר עם כמה מהאנשים מהפורום והתייעצתי איתם, אני אעבור לתוכנית קנוי-ה אחרת שיותר מתאימה למה שאני מחפש.
תודה בכל זאת נמרוד!

-->