PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה‏ ‏מעניינת‏ ‏בנוגע‏ ‏לסופה‏ ‏3

foty
03-01-12, 01:43
שלום‏ ‏לכם‏ ‏,‏‏ היום‏ ‏ראיתי‏ ‏שבסופה‏ ‏3‏ ‏יש‏ ‏קפיצי‏ ‏סליל‏ ‏מקדימה‏ ‏,‏ ‏וקפיצי‏ ‏עלים‏ ‏מאחורה...‏ ‏אפשר‏ ‏בבקשה‏ ‏להסביר‏ ‏לי‏ ‏למה‏ ‏הם‏ ‏עשו‏ ‏תצורה‏ ‏כזאת‏?‏‏ ‏מה‏ ‏מיוחד‏ ‏בזה‏ ‏ומה‏ ‏היתרונות‏ ‏,‏ ‏חסרונו‏ת‏?‏? וסליחה‏ ‏מראש‏ ‏על‏ ‏זה‏ ‏שאני‏ ‏כותב‏ ‏בשורה‏ ‏ארוכה‏ ‏,‏ ‏הלך‏ ‏לי‏ ‏מקש‏ ‏האנטר‏ ‏לצערי‏ ‏:(‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏

arnonshoshani
03-01-12, 06:13
הסופה שלוש היא רכב שנבנה בעיקרו על בסיסו של רכב רנגלר JK רוביקון שעבר כמה שינויים להתאמתו לתנאי צבא ומשקל שונים מעט.
הסרן דנה 44 האחורי הוחלף לטובת סרן דנה 60 מחוזק יותר והסלילים הוחלפו לעלים בשביל יכולת נשיאת משקל משופרת.
כיוון שברכב בכלל העמסת המשקל היא כמעט כולה מאחור היה צורך לחזק את המתלה האחורי (גם הטנדרים הגדולים היום הם עלים אחורה וספירלות/מתלה נפרד קדימה)
החסרונות ברורים המתלה הזה ללא משקל הוא קשה (בעיקר כי הוא בנוי לעומס) ויכולת מהלך המתלה שלו מוגבל.

דרור ברלי
03-01-12, 08:48
אם אפשר להרחיב - סופה 3 הצבאית היא למעשה ג'יפ J8 שהוא הדגם הצבאי של הרנגלר. מספר השינויים שנערכו בה ביחס לדגם המקורי - קטן יחסית.
ברכב צבאי כל נושא ה-PAYLOAD (יכולת העמסת המשקל) הוא קריטי, בוודאי ברכב שמלכתחילה אמור לתת תשובה גם לצורך בגירסה ממוגנת ירי שמין הסתם הרבה יותר כבדה. וזו אחת הסיבות שעברו לקפיצי עלים מאחור, למתלה קדמי מחוזק ולסרנים כבדים יותר (דנה 60 מאחור, דנה 44 מלפנים, יחסי העברה 4.10)

-->