PDA

צפייה בגרסה מלאה : דפק לי את הרכב ומנסה להתנער..-צריך עצה

dudu
03-01-12, 09:06
לפני חודשיים בערך נהג משאית קטנה דפק לי את הפרייבט , נכנס לפגוש האחורי של הרכב שלי כשעמדנו בפקק,
עצרנו בצד ,הנהג הפוגע יוצא בסערה מהרכב מתחיל לצלם ולדחוף את הנוסעות שהיו איתי ברכב,ומסרב לתת פרטים,
במקרה מי שהיו איתי ברכב הן סוכנות הביטוח שביטחו לי את הרכב, והן התעקשו לקבל פרטים או שיערבו את המשטרה,
בשלב הזה אני עומד בצד ומקווה שזה יגמר בהחלפת פרטים ובלי אלימות (כי הנהג שידר "אני אלים אני משוגע אל תתעסקו איתי") ,
בסוף הוא נתן לסוכנת שלי את השם והטלפון שלו וכמובן מספר רכב והתחייב להעביר את פרטי הביטוח שלו למחרת בבוקר,
הנזק לא נראה גדול ואנחנו מיהרנו לאירוע, ככה שהכל נראה בסדר,
למחרת בטלפון הנהג דיבר עם נציגת הביטוח - לא הסוכנת- וטען שאנחנו פגענו בו ושאיימנו עליו ולא נתנו לו לצאת מהרכב והוא בדרך למשטרה להגיש תלונה,
(הוא לא הגיש תלונה- בדקתי), לאחר כמה שעות בשיחה חוזרת איתו הוא נתן את הפרטים של הביטוח שלו, ובשיחה עם הסוכן אמר הסוכן שאין בעיה הוא מודה שהוא פגע בנו ,ושנתקן את הרכב ונעביר את התביעה, וכך עשתה חברת הביטוח- הרכב נבדק על ידי שמאי ותוקן במוסך הסדר- אני נתתי צ'קים בעלות התיקון למוסך ולשמאי, וכשהגיע הזמן לתבוע את חיוב חברת הביטוח של הנהג, מודיע לנו הסוכן שלו שהוא מכחיש את האירוע ושמדובר בנזק ישן (שקר מוחלט) ושהוא מסרב לשלם...

מה אני יכול לעשות עכשיו?
אני לא יכול להרשות לעצמי לספוג את הנזק.
אני ממש לא רוצה שהנהג יתחמק מזה בלי לשלם.

yoav21
03-01-12, 09:27
מנסיון כואב מאוד! רק עורך דין!! וכמה שיותר מהר

יואב

moshik999
03-01-12, 09:28
בעזרת סוכן הביטוח אתה מגיש תביעה
בד"כ זה מסתיים בלי הצורך להגיע לביה"מ
מנסיוני האמת בסוף מנצחת.

dudu
03-01-12, 09:41
מה העורך דין יכול לעשות? הרי מדובר בהליך של תביעות קטנות שבו אני לא יכול להיות מיוצג על ידי עורך דין...
איזו תביעה הסוכן ביטוח יכול להגיש? הסוכן שלי הציע לי לשלם את הנזק
(הוא ישתדל לעכב את פדיון הצקים שאצל המוסך והשמאי) ואח"כ לתבוע את הנהג

האם עורך דין יכול להפעיל לחץ על חברת הביטוח של הפוגע?
מסתבר שהסיבה שהוא לא "מודה" היא שההשתתפות העצמית שלו גבוהה...

benza
03-01-12, 09:45
למה לא להגיש תלונה במשטרה?
אם הוא מתנער מאחריות, זה פגע וברח לא ?

shmil
03-01-12, 10:35
זה לא פגע וברח, ואין מה להגיש תלונה במשטרה.
יש לך פרטים, יש לך חברת ביטוח ויש לך את מי לתבוע.
כמה עלה התיקון?
מי המבטח שלו?
אפשר לשלוח מכתב מעו"ד לחברת הביטוח עוד לפני הגשת תביעה קטנה, או במקביל, זה עשוי לזרז את התשלום.
אכן עורך דין לא יכול לייצג אותך בתביעה קטנה, אך הוא יכול לכתבו את הדברים בצורה שתהיה יותר ברורה לבית המשפט, בפרט כשמולך יעמדו נציגי חברת הביטוח שלו, שהם בד"כ מנוסים ומשופשפים ואפילו לפעמים סטודנטים למשפטים.
דבר איתי אם משהו לא ברור.

יונתןמצפה
03-01-12, 11:30
ובשיחה עם הסוכן אמר הסוכן שאין בעיה הוא מודה שהוא פגע בנו ,ושנתקן את הרכב ונעביר את התביעה,

שמיל, אם אכן נאמר לו ע"י חברת הביטוח שזה המצב, האם אין כאן הונאה?
בהנחה שחברת הביטוח תודה שזה מה שנאמר לפותח השרשור, איפה התסבוכת?
האם חברת הביטוח תרשה לעצמה לטעון שהדבר הזה מעולם לא נאמר? (אתה יכול לטעון מולם שיש לך הקלטה של השיחה...)

מנסיון, אני ממליץ בדברים האלו (כמו רבים אחרים) לתעד עד כמה שניתן. ז"א לשלוח מייד מייל לחברת הביטוח שלך. לדרוש מחברת הביטוח שאמרה את מה שאמרה שתשלח מייל בנושא.
אח"כ הכל הרבה יותר פשוט. כך אני מבין.
אגב, אתה תמיד יכול (שוב, להבנתי) להפעיל את הביטוח שלך על התיקון. אתה טוען שהיו אתך ברכב נציגים של אותו ביטוח. זה אינטרס שלהם כמעט כמו שלך שזה יפול על הביטוח שלו.

ובלי שום קשר... איזה ב* זונ*.

shmil
03-01-12, 13:13
שמיל, אם אכן נאמר לו ע"י חברת הביטוח שזה המצב, האם אין כאן הונאה?
בהנחה שחברת הביטוח תודה שזה מה שנאמר לפותח השרשור, איפה התסבוכת?
האם חברת הביטוח תרשה לעצמה לטעון שהדבר הזה מעולם לא נאמר? (אתה יכול לטעון מולם שיש לך הקלטה של השיחה...)

לא סתם שאלתי מי החברה.....

dudu
03-01-12, 15:08
החברה המבטחת היא "הכשרה" קיבלתי מהם הודעת דחייה : " אנו דוחים את בקשתך לפיצוי מאחר ועל פי הודעת מבוטחנו הנזק הנ"ל לא נגרם בתאונה זו ואנו דוחים התביעה"
אם אני מבין נכון המבוטח שלהם מודה שהייתה תאונה אך להערכתו הנזק היה קטן יותר....
האפשרות היחידה שלי היא להכין בעזרת עו"ד כתב תביעה ובמקביל לשלוח מכתב ברוח כתב התביעה לנהג ולחברת הביטוח שלו,
את מי אני צריך לתבוע את הנהג את חברת הביטוח אות את שניהם?

shmil
03-01-12, 16:44
אתה מבין נכון, בהנחה שהציטוט נכון.
אתה יכול לתבוע רק את הנהג, ואתה יכול לתבוע את שניהם.
ממילא אם תתבע רק את הנהג כנראה שחברת הביטוח שלו תצטרף.
כן, הכשרת הישוב חברה לא קלה.

אתה גם יכול להכין את התביעה לבד, אם אתה סומך על כושר הניסוח שלך.

אני מבין שיש לך עדות לעניין התאונה והנזק, זה מצויין.

dudu
03-01-12, 17:02
העדים שלי למקרה ולנזק הם נוסעי הרכב שהיו איתי - אישתי +סוכנות הביטוח שלי , לא חשבתי שזה יגיע למצב הזה ואין לי עדים אחרים שלא קשורים אלי,
האם זה שהעדים הם "שלי" יפגע בעדות שלהם?

ד ו ר ו ן
03-01-12, 17:47
זה ביטוח מקיף?

dudu
03-01-12, 17:52
שלי כן
אני יכול לדרוש את הפיצוי מחברת הביטוח שלי - אבל אצטרך לספוג את ההשתתפות העצמית ועליית הפרמייה בשנה הבאה (העדר תביעות)

YOSIS 2
03-01-12, 18:05
שלום רב
מנסיון של עשרות מיקרים כאלה (קצין בטיחות בתעבורה)אתה מגיש תביעה בתביעות קטנות מצרף דוח שמאי שיש לך מביא את העדים שיש לך
בהנחה שלא תקבל את כספך לפני הגשת התביעה בדרך כלל זה מיסתדר לפני המישפט בבית המישפט רוב הסיכויים שתיזכה בכל התביעה
לא כדאי לך להפעיל את הביטוח שלך
יוסי

shmil
03-01-12, 18:55
אשתך אולי היתה נחשבת "שלך", אבל הסוכנות לא.
אני לא הייתי מפעיל את הביטוח שלי, מה גם שמתקיימת כאן חזקת פגיעה מאחור.
תבע.

כמה הנזק, אגב?

dudu
03-01-12, 19:16
אז הולכים על תביעה... את הטופס לבית המשפט כבר הורדתי ....
הנזק + השמאי + ירידת ערך מתקרב ל6000 ש"ח

תודה רבה

coas
03-01-12, 20:22
על סכום זה תוסיף את עליית הפרמיה שלך, אם הביטוח שלך שילם.

כדאי להבהיר לנהג השני, שבמקרה ויפסיד בתביעה, הוא ולא חברת הביטוח שלו ישאו בעלויות.

shmil
03-01-12, 21:01
אתה טועה , אשר.
בכל מקרה חברת הביטוח של הפוגע היא זו שתשלם, ותוריד לו השתתפות עצמית..
עוד לא עשית "דיני ביטוח"?

דרך אחרת, אגב, דודו - לתבוע את החברה שלך, לקבל מהם את הכסף בניכוי השתתפות עצמית, ובתביעה הקטנה לתבוע רק את ההשתתפות העצמית ואת העדר הפרמייה לשלו השנים הבאות.
זה, אם יש לך בעייה ממשית במימון ביניים.

יובל48
03-01-12, 21:13
מקרה דומה שקרה לי לפני שנים הסתיים בתביעה בתביעות קטנות וזכיתי.
הבעייה היא בדמי ההשתתפות העצמית הגבוהה בביטוחי משאיות,זה מביא
את הנהגים לנסות להתחמק מאחריות.

ניר ל
03-01-12, 22:37
מקרה שהיה- נעצרתי בתוך מגרש חנייה ואשתי פתחה את דלת הנוסע האחורית בכדי לרדת, רכב שניסה לעקוף אותנו פגע בדלת ונגרם גם לו נזק. החלפנו פרטים. אנחנו תבענו את המקיף שלנו, מסרנו לחברת הביטוח את כל פרטי המקרה כולל איורים ושרטוטים, לא האשמנו את הצד השני כי לדעתי לפחות חלק מהאשמה עלינו. אנחנו שילמנו השתתפות ונקבל פרמיה גבוהה יותר, אולם חברת הביטוח שלנו לא תמהר לשלם לצד השני אם בכלל- השמאי וגם הסוכן הציעו לנסות לתבוע את הצד השני כי לטענתם , היות ומדובר בחניון, גם הוא אשם לפחות חלקית, לא מן הנמנע שחברת הביטוח תשתמש בטיעונים כאלה ואחרים גם אם אנחנו בחרנו שלא, על מנת להימנע מתשלום לצד שלישי וזה לא תלוי בנו. אז קח בחשבון שלאו דווקא הנהג הוא זה שמכחיש, יכול להיות שיש כאן שיטת מצליח של חברת הביטוח ואיום בתביעה יספיק.

dudu
03-01-12, 22:53
מבחינה כספית יש לי בינתיים זמן - מנהל המוסך ששמע את פרטי המקרה בחר לא לממש את הצ'ק כך שאני לא צריך לתבוע את הביטוח שלי
כמו שיובל אמר -ההשתתפות העצמית שנדרשת מהנהג הפוגע היא גבוהה וזו הסיבה שהוא עושה שרירים...
אני לא חושב שזו חברת הביטוח שמנסה להתחמק אלא הנהג וזאת על סמך התנהלותו מהרגע הראשון
אני מקווה שהודעה על כך שאני מתכוון לתבוע תגרום לנהג ולחברת הביטוח לחסוך מעצמם וממני את כל העניין ויבחרו לשלם
במידה וזה לא יעשה עליהם רושם אני ממשיך עם התביעה

4x6vo
03-01-12, 23:51
שלום דודו

4x6vo
04-01-12, 00:00
שלום דודו
שתי אפשרויות לפניך :
1. תבע את הביטוח שלך אשר ישלם מיד את ההוצאות שהוצאת (שיקים דחויים וכו') למעט השתתפות עצמית. דרוש וקבל מהביטוח אישור על גובה ההשתתצפות העצמית וכן על הפסד הנחת העדר תביעות אם קיים בביטוח שלך. עם המסמכים הללו הגש תביעה לביהמ"ש לתביעות קטנות ולישיבה שתקבע לשמיעת הדיון הבא את העדות שלך. ליד ביהמ"ש לתביעות קטנות ישנם מדריך, בד"כ סטודנט למשפטים אשר יסיע לך בהכנת כתב התביעה.

2. אל תתבע את הביטוח שלך אלא תבע ישירות את הנהג הפוגע בביהמ"ש לת. קטנות בהליך המפורט לעיל (נוכח סכום הנזק הנמוך).

בהצלחה

4x6vo

-->