PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת בולמים לסופה!

דן סופה
02-06-03, 19:09
לחברי הפורום !
השאלה, נדונה יותר מפעם אולם התשובות שונות מגוונות וקצת מבלבלות ולכן אני רוצה לחזור על הנושא כדי לעשות סדר:
סופה ארוכה, סטנדרטית(כרגע עם בולמי גבריאל מקוריים וקפיצים מקוריים)שנת 92,איזה מידה מתאימה??? לבולם ואני מניח שאים אין בדעתי לשנות מהלך מתלה או הגבהות מידת הבולם תשאר סטנדרטית אז מה המידה???
לפי חלק מתשובות ניתן להבין שכאילו אף סופה שיוצאת מפס היצור לא דומה לשניה ולכן צריך למדוד אורך פתיחת מתלה כדי להתאים בולם מה שלא נשמע לי הגיוני!
שאלה שניה במקרה ומבצעים ערגול קפיצים אני מבין שצריך לקחת בחשבון שקיעה ולכן עדיף, להגביה בחמישה ס"מ מעל הגובה הרצוי כדי למנוע שקיעה מתחת לנורמה?
שאלה שלישית האם רצוי לבחור בולם ארוך יותר בכמה ס"מ מאורך הפתיחה המכסימלי? או שמא זה יפגע ביציבות הרכב?
זה לא מתוך עצלות אבל נרא לי מיותר לפרק את הבולמים למדוד פתיחה מכסימלית כדי לדעת איזה מידת בולם מתאימה כשמדובר בסטנדרט!
לגבי סוג הבולם אני מבין שקימים כחול אשר בשפת הים מותגים במגוון מחירים מדהים!
תודה.
דן.

נמרוד
03-06-03, 09:12
סופה ארוכה, סטנדרטית(כרגע עם בולמי גבריאל מקוריים וקפיצים מקוריים)שנת 92,איזה מידה מתאימה??? לבולם ואני מניח שאים אין בדעתי לשנות מהלך מתלה או הגבהות מידת הבולם תשאר סטנדרטית אז מה המידה???
לפי חלק מתשובות ניתן להבין שכאילו אף סופה שיוצאת מפס היצור לא דומה לשניה ולכן צריך למדוד אורך פתיחת מתלה כדי להתאים בולם מה שלא נשמע לי הגיוני!
.

אם הסופה סטנדרטית, תתיחס אליה כמו לכל רכב אחר. כנס לחנות חלפים (רצוי כזו שמתמחה בג'יפים) ותבקש בולם לסופה, בדיוק כמו שהיית מבקש בולם עבור אופל אסקונה.

שאלה שניה במקרה ומבצעים ערגול קפיצים אני מבין שצריך לקחת בחשבון שקיעה ולכן עדיף, להגביה בחמישה ס"מ מעל הגובה הרצוי כדי למנוע שקיעה מתחת לנורמה?
בעקרון כן, אני לא יודע לגבי המספר 5 ס"מ. לך למערגל עם נסיון.

שאלה שלישית האם רצוי לבחור בולם ארוך יותר בכמה ס"מ מאורך הפתיחה המכסימלי? או שמא זה יפגע ביציבות הרכב?
הבולם צריך להיות עם עודף מהלך הן לפתיחה ובמיוחד לסגירה. אתה לא רוצה שהבולם יהווה את המעצור של המתלה, בשביל זה יש במפסטופ מגומי. לאורך הבולם אין שום השלכה על יציבות הרכב.

לגבי סוג הבולם אני מבין שקימים כחול אשר בשפת הים מותגים במגוון מחירים מדהים!
תודה.

אכן קיימים מותגים רבים מאד. בולמים זה עניין של אופנה. כמו באופנה, אתה יכול לקנות ג'ינס פשוט ב30 שקל בשוק, וב1000 שקל בדיזינגוף עם שם של איזו לסבית זקנה מניו-יורק. אם זה מכנסי יציאה ליום שישי בערב - תפאדל... אבל אם אלו המכנסיים שאתה הולך ללבוש בטיולים שלך בסוף שבוע, מה תעדיף? אני מקווה שהאנלוגיה ברורה.

ההמלצה האישית שלי, שמבוססת על נסיון גם עם מותגים - לג'יפ טיולים ו/או עבירות (כלומר ג'יפ לנסיעה איטית ורגועה), לך על בולם פשוט בסדר מחיר של 150-200 שקלים.

דן סופה
04-06-03, 00:32
לנמרוד שלום!
תודה על התשובות המועילות,ד"א האם אתה מתגורר באזור טבעון? הייתי שמח לתאם אתך פגישה,כדי לנסות לפתור בעיה מאד מציקה בסופה שלצערי אין לי אפילו כוון(בק פייר וזיוף תמידי)
טל-052699771.
דן

נמרוד
04-06-03, 10:14
אשמח להפגש. עניתי לדן בהודעה פרטית.

t_uri
04-06-03, 11:13
דן.

מניסיוני הקצר מאד עם קפיציפ מעורגלים: אם אתה לא הולך למישהו שעושה שיחרור מאמצים אז אתה צריך להגיד לו את המידה שאתה רוצה תהיה לסרן מהבמפ-סטופ + 4-5 ס"מ. בד"כ הזולים לא עושים את שיחרור המאמצים.

צפה לשקיעה הזו השבוע הראשון של הג'יפ (או תוך כדי נסיעה של כמה שעות בשטח טכני).

שים לב שאם אתה מערגל את הקפיצים, לעיתים כדאי גם להוריד את הבמפ-סטופים בכמה ב"מ כדי שהקפיץ לא יצא מהתחום האלסטי שלו בסגירה. אני לא עדיתי את זה ההשארתי מהלך סגירה של 20 ס"מ מאחורה. כתוצאה מכך הקפיצים נסגרו בהצלבות למאות ולא חזרו למצבם. אם הייתי משאיר 12-16 ס"מ לסגירה מאחורה, אני מניח שזה לא היה קורה.

לעומת זאת, יש את אותם בעלי מקצוע רציניים (דוגמת המתלם) שמערגלים את הקפיץ ועושים שחרור מאמצים. הם יודעים גם להגיד לך כמה הוא ישקע (אם בכלל). בד"כ זה יותר יקר. בסוף הרי בכל מסתכם בתקציב שלך.

אורי טל.

אורי טל.

-->