PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קנית ג'ימני

shlomibs
04-01-12, 11:49
שלום,

אני מתכנן לקנות ג'ימני וכרגע ההתלבטות המרכזית היא איזה שנה. משיטוט בפורום ראיתי כמה פעמים טענות כי הג'ימני אחרי 2005 הוא פחות טוב לשטח וכו'.
יש מישהו שיכול להרחיב בנושא?
זה כולל 2005 או לא?

תודה,
שלומי

zerez
04-01-12, 13:54
אין לי מושג ירוק על מה אתה מדבר.
היה לי אחד 2002 ועכשיו אני בעליו הגאה של אחד מ 2006 ואני לא רואה שום הבדל בשטח.
אולי הכוונה היא לטמבון השונה-אבל זה קישקוש.

shlomibs
05-01-12, 09:39
מה לגבי הגיר? זה אותו גיר בעייתי?

ניר_לב
05-01-12, 14:32
להבנתי יש שני הבדלים מרכזיים בג'ימנים לפני ואחרי שנת 2005: מעבר למנועי VVT ומערכת שילוב 4X4 והילוך כוח חשמלית.

אני לא חושב שהתוצאה של המעברים האלו הובילה את הגי'מני להיות פחות טוב בשטח, בייחוד כאשר לא נעשה שינוי (לעניות דעתי) בשילדת הסולם, הסרנים החיים, הגובה, המשקל ושאר המאפיינים של הג'ימני.
ידוע שמערכת הטרנספר החשמלית היא אכן בעייתית יותר, אבל לא משהו שאי אפשר להתגבר עליו או להחליף פשוט למערכת ידנית בעלות לא גדולה.

חוץ מזה, מי אמר לך שהגיר בעייתי? להבנתי (המצומצמת) הגיר האוטומטי עלול להתחמם יתר על המידה במאמץ בשטח, אבל הידני (טפו-טפו-טפו) לא אמור לעשות בעיות בכלל.

בכל מקרה שיהיה לך המון בהצלחה ובשעה טובה.

Chili Pepper
05-01-12, 16:41
למיטב הבנתי-

הגיר בג'ימני עד 2007 אכן מעט בעייתי. לא נורא בכלל, וזה שהוא בעייתי לא אומר שכל רכב בשנתונים האלה הוחלף או יוחלף לו גיר. מומלץ להתקין קולר גיר (כמה מאות שקלים), להוריד סיכויים לתקלה, ולהיות ערים לאפשרות התחממות הגיר.

מבחינת המערכת החשמלית לשילוב 4X4 בג'ימני משנת 2005- המערכת עצמה אינה בעייתית. אין לה בעיה או מחלה מיוחדת. היא יותר מהמערכת המכנית מעצם היותה חשמלית ולא מעבר לכך. מתוקף היותה חשמלית, ברכב שטח שסופג זעזועים ומכות, היא אכן יכולה להתקלקל יותר ממערכת מכנית. אני עם מערכת חשמלית (ג'ימני 2008) ולא סובל מבעיות (טפו טפו טפו..).

shlomibs
05-01-12, 18:55
הגיר החדש זה מדגמי 2007 או 2008?

-->