PDA

צפייה בגרסה מלאה : לוקרים אוטומטיים לסוזוקי? יש חיה כזו?

debilezem
24-01-05, 19:57
במהלך נסיעה שגרתית בכביש הסרגל (פתיחות בצומת מגידו ב 12 בלילה.)
ראיתי לצידי ויטרה קצרה לא יודע מאיזה שנה (כמובן שהיא אכלה פיח אגזוזים אחרי הפתיחה).
שבמקום לוקרים בגלגלים הקדמיים היה לה מין עיגולים שכתוב עליהם AUTO
בלי מפסק או מנוף הזזה כל שהוא.

היתכן?
יש דבר כזה לוקרים אוטומטיים?
או חלמתי חלום?
אם יש, איפה משיגים? (הלוקר הימני שלי מהמהם כמו חתול מיוחם...).

תודה מראש וסליחה.

המהנדס
24-01-05, 20:14
אתה לא רוצה כאלו תאמין לי. הרבה פחות אמין.
תעשה חיפוש.יש הרבה שרוצים להחליף מאוטומטיים לידניים ולא הפוך.

tamit
24-01-05, 20:34
היו לי כאלו בויטרה, אם נישבר אתה מגלה מאוחר מדי, כשאתה רוצה להחליף אתה חייב לקנות שניים.
החלפתי לידניים, אחלא אני יודע מתי נעול מתי לא, אני יכול במקרה תקלה לנתק אחד מהם ותמיד אפשר לקנות בבודדים ולא חייב בזוגות.
עמית

אלון_ק
24-01-05, 23:52
אם אתה מעוניין בזוג "לוקרים" שהם לא אוטומטיים אלא נעולים תמיד, יש לחבר שלי זוג למכירה. תודיע בה"פ אם זה מעניין (זה תופס לכולם, אם יש מעוניינים).

אישית, זה הוצע לי בחינם וויתרתי. אני בעד ידני.

asafk
25-01-05, 00:13
...ואני נגד לוקרים. ידני, אוטומטי- מה זה חשוב. זה יכול להישבר- אז עדיף בלי.

אסף.

debilezem
26-01-05, 20:58
אני חושב שהבנתי את סוגית הלוקרים.
אני לא חושב שאני רוצה לוקרים נעולים תמיד, אני יכול לנעול את שלי ולא לפתוח
אם אני רוצה...
אם ישנה בעית אמינות בלוקרים אוטומטיים זה לא שווה את הנוחות.
לוקר ננעל ולא נפתח - בלאי מוגבר למע' ההנעה הקדמית.
לוקר נפתח ולא ננעל- אי נעימות בשטח (לך תסביר לאשה מה זה לוקר ולמה
אנחנו נאלצים לעשות את הלילה בתוך אפיק של נחל זורם...).
אני אשאר עם לוקריי הבכיינים והמרשרשים.
תודה רבה!!!

asafk
27-01-05, 00:56
אישית, זה הוצע לי בחינם וויתרתי. אני בעד ידני.

טעות, אלון. טעות.
החלפת לוקרים בפלאנג'ים מבטלת את הנקודה החלשה במערכת. לי זה דווקא נשמע כדאי.
תיכף יקפצו כאלה שידברו על "פיוז מכני"... ובוא נגיד שאם עד היום לא שברת כלום, מזה שתעבור לפלאנג'ים עדיין לא תשבור כלום. כלומר- שאר המערכת מספיק חזקה ולא צריך באמת משהו שיגן עליה על ידי זה שהוא יישבר כי הוא מתוכנן חלש מדי.
הבלאי עם לוקרים נעולים (או עם פלאנג'ים) זניח, כנ"ל תוספת הדלק, במיוחד בקילומטרז' המזערי שלך.

אסף.

אלון_ק
27-01-05, 15:30
הבלאי ממש לא מדאיג אותי. הנפילה הקטנה בכח וצריכת הדלק כן, לעומת זאת. אבל כבר למדתי בדרך הקשה שאתה בדר"כ צודק, ולכן מייד לאחר טיפול ה5 הקרוב אני אתחיל בניסוי צריכת דלק נוסף - חודש עם לוקרים נעולים.

היום התקבלה ההחלטה סופית - אני הולך לטכניון (נרשמתי). זה אומר 60 ק"מ ביום, 5 ימים בשבוע, 4 שבועות בחודש. עוד 1000 ק"מ להא ודא וקיבלנו 1200 ק"מ בחודש (או 14400 בשנה, לערך). לא הרבה - ולא מעט. בחלק התחתון של הסטטיסטיקה הממוצעת. בק"מ כזה צריכת הדלק עדיין לא רלוונטית לדעתך?

asafk
27-01-05, 18:11
צריכת הדלק שלך מושפעת הרבה יותר מגבה הרכב (מוגבה טיפה, נכון? אתה יודע שההתנגדות הכי חזקה לתנועת הרכב היא גרר, שנקבע משטח הפנים כפול ריבוע המהירות? אתה יודע שמקדם הגרר של האוטו שלך בשמים, וההגבהה משנה המון את שטח הפנים?), ההתנגדות לגלגול (עלית במידת הגלגלים, אתה חושב שאין על זה תשלום? ), וכל הההפסדים האחרים שיש לך במערכת (מערכת הנעה של ג'יפון יעילה בערך 80% ביום טוב). זה לפני שדיברתי על זה שהרכב שלך מגלגל יותר מסמוראי רגיל, מה שמחייב אותך ליותר האצות והאטות בנסיעה, מה שמגדיל מאוד את הצריכה. ההפסד על סיבוב המסה של גל קדמי וציריות קדמיות זניח, לדעתי. אתה יכול לאזן אותו על ידי הורדת קמ"ש אחד או שניים ממהירות הנסיעה, או החלפת שמן המנוע ל10W40 כדי להעלות בטיפ-טיפה את נצילותו.
בכל מקרה- זה עניין ששווה בדיקה מעשית- מעניין.

אסף.

GodsFather
12-04-06, 17:16
מכל הסיפור הזה עדיין לא הבנתי - שווה או לא שווה ?

על הדרך אני רוצה לנעול את הקדמי בנעילה אוטומטית ולכן השיקול הוא כפול שכן תקלה בלוקר אוטומטי כשהסרן גם כן נעול אוטומטי, נראה לי צרות.

אז מה אתם אומרים ?

נעילה קדימה - לא צריך לשכנע אותי , אני רוצה אבל סבלן (כסף וכד')

לוקרים אוטומטים - יש אומרים שלא יש אומרים שכן ויש את היצרן שעשה ידני אבל בדגמים אח"כ (ג'ימני וויטרה) עשה אוטומט - מה לבחור ?

אלון_ק
13-04-06, 13:07
אולי כי אצלי המנוע ישן ועייף וממילא אין לו חיים קלים עם מקדם הגרר והצמיגים, אבל ניסוי סגירת הלוקרים נקטע באיבו אחרי שגיליתי שזה ממש מעיק על הרכב שלי. המהירות הסופית יורדת, קשה לו יותר לשייט במהירות גבוהה. אין לי מושג מה ההשפעה - אם בכלל - על צריכת הדלק, אבל התנהגות הרכב הייתה עוד יותר בלתי נסבלת אצלי. אף אחד לא אומר שזה יהיה כך אצלך, זה רק מנסיוני שלי וברכב שלי ששונה משמעותית משלך בדברים האלו.

תקלה בלוקר - אוטומטי או לא - נהיית הרבה פחות משמעותית עם סרן נעול, כי אז אתה לא מאבד את כל ההנעה הקדמית והופך ל 2X4 אלא נשאר 3X4.

GodsFather
13-04-06, 14:22
אלון, כנראה שהשאלה לא נכתבה נכון...או שהתירוש עלה לך למוח :wink:

השאלה היא לא לגבי נסיעה עם לוקרים נעולים אלא עם לוקרים אשר ננעלים אוטומטית בעת שילוב 4X4 - ראיתי כאלה על סמוראי השבוע אך הנהג היה "צעיר בשטח" ולא ידע לומר לי לגבי הבדלים, טוב או רע וכד'.

יכול להיות שאני טועה כאן בחשיבה שיש כזה מנגנון , אך את זה אני מסיק מהסמוראי שראיתי שעוד היה רשום לו במקום שבו אמור להיות הלוקר -AUTOMATIC.

אלון_ק
13-04-06, 15:22
יש כזה מנגנון, יש אפילו כמה וכמה סוגים.

אם השאלה היא האם שווה להתקין לוקרים שננעלים אוטומטית, התשובה שלי היא לא. זה עניין של דעה, לכן הגיוני שלא כולם יסכימו איתי. הנימוק שלי הוא פשוט - המערכת הידנית אמינה הרבה יותר.

הדיון עם אסף היה לא על לוקרים שננעלים אוטומטית, אלא על פלאנג' שתמיד נעול - זה עוד יותר אמין... וגם זה לא מזיז לך עם נעילה קדמית (ע"ע סופות).

נמרוד
13-04-06, 23:40
מכל הסיפור הזה עדיין לא הבנתי - שווה או לא שווה ?

על הדרך אני רוצה לנעול את הקדמי בנעילה אוטומטית ולכן השיקול הוא כפול שכן תקלה בלוקר אוטומטי כשהסרן גם כן נעול אוטומטי, נראה לי צרות.

אז מה אתם אומרים ?

נעילה קדימה - לא צריך לשכנע אותי , אני רוצה אבל סבלן (כסף וכד')

לוקרים אוטומטים - יש אומרים שלא יש אומרים שכן ויש את היצרן שעשה ידני אבל בדגמים אח"כ (ג'ימני וויטרה) עשה אוטומט - מה לבחור ?

אתה זה שעושה מזה סיפור - איפה ראית, בשרשור הזה או בכל מקום אחר בפורום ג'יפולוג, דעה בעד נועלי טבור אוטומטיים? הם קיימים בדגמים מסויימים כי הייצרן חושב שהקונה הממוצע דביל מדי כדי לסגור ידניים בעצמו.

GodsFather
14-04-06, 09:43
לא ראיתי דעות בעד או נגד הנושא בחיפושי בפורום, שמעתי דעות בעד ונגד מאלו שהיו להם כאלה על הרכב מאנשים שפגשתי על הכביש.

אני אניח לנושא הזה בנתיים , אם יפלו לי לידיים זו אוטומטים ארכיב ואחזור לדווח, עד אז אשאר עם הידניים...

yoav
14-04-06, 10:55
הלשנה: אמיר רוכב כל במו 97, עם לוקרים אוטומטיים (amirke80 ). אני לא יודע אם הוא מרוצה או לא- אבל זה מנדה אותו חברתית מהטקס של לצאת ביחד מהרכב ולסגור לוקרים בכניסה לשטח:razz:

yoav
14-04-06, 10:56
הלשנה: אמיר רוכב כל במו 97, עם לוקרים אוטומטיים (amirke80 ). אני לא יודע אם הוא מרוצה או לא- אבל זה מנדה אותו חברתית מהטקס של לצאת ביחד מהרכב ולסגור לוקרים בכניסה לשטח:razz:

כן- אני צריך מקלדת חדשה... "כל במו" = על סמו...

amirke80
14-04-06, 11:30
אכן נכון מה שיואב הלשין. יואב אמרנו שזה ישאר סוד בנינו.
בכול מקרה אם זה כבר התגלה, האמת היא שכך קניתי את הסמו או כמו שיואב קורה לו "במו".
אין לי שום בעיה עם הלוקרים האוטומטיים,עד היום! חוץ מזה שלפעמים הידית לא יוצאת בקלות מ-4X4 אבל אני לא חושב שזה קשור ללוקרים אלא לידית עצמה.
ממה שאני הבנתי, הלוקרים האוטומטיים חלשים יותר. אבל שוב עד היום לא היתה לי שום בעיה.
דבר נוסף הוא שאני משער שאם היו לי לוקרים רגילים כמו לרוב חברי הקהילה, לא הייתי מחליף לאוטומטיים!

אמיר, שאתם תמיד בליבו כאשר אתם יוצאים מהאוטו לביצוע הטקס הפולחני...

אלון_ק
14-04-06, 13:37
אני לא חושב שחולשה היא הבעיה, זו פשוט מערכת מורכבת יותר ופשוטה פחות. זה תמיד מתכון לבעיות.

-->