PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה שמן לסרנים עם lock right?

מוני_הכוכב
24-01-05, 21:17
שלום,

אחרי שהתקנתי את הלוק רייטס, היו לי לא מעט נזילות, טוב אני לא מקטר על המכונאים, נניח שהרכב הצטנן.

בקושי נסעתי עם הרכב, והשתמשתי בנעילות רק בטיול אחד לדרום.

למיטב זכרוני לא ביליתי במים מאז התקנת הנעילות.

לפני כחודש שברתי את היוק שיוצא מהטרנספר אל הדרייבשבט האחורי וכנראה גם את הלוקר הקדמי. סידרתי את השניים והרכב לכאורה תקין.

לכבוד הנזילות שראיתי, החלטתי לבדוק את מצב השמנים שהוחלפו לפני זמן לא רב במהלך התקנת הנעילות ואשר גם בקושי נדרשו לתפקד ולתדהמתי:

חסרים 3.5 ליטרים בטרנספר. זה כנראה משהו ותיק ולא שייך.
השמן בסרן הקדמי היה מהול במים - מין עיסה מגעילה.
השמן בסרן האחורי היה מהול במעט מים.

טוב, כמובן נדרשתי לפרק את המכסים, לנקות הכל, לרוקן שמנים בסרנים ולמלא שמנים מחדש.

שאלות:

1. האם השמן הסטנדרטי לסרן דורש גם איזו תוספת במקרה של נעילת lock right? שלחתי שאלה ל- richmond שמייצר את הpowertrax lock right וטרם קיבלתי תשובה.
2.כיצד ייתכן שנכנסו מים בשעה שאני משוכנע שלא נסעתי במים מאז התקנת הנעילות. במיוחד בסרן הקדמי?

תודה על תגובותיכם המלומדות,

מוני

נמרוד
24-01-05, 23:00
1. לא נדרש שמן מיוחד לנעילות לוקרייט.
2. שיהיה ברור שאין שום קשר בין הנעילה לבין זה שיש מים בדיפרנציאל. המים נכנסים כי הדיפרנציאל לא אטום - טוב את זה אתה יודע, כתבת שהיו לך נזילות... תשאל את המכונאי שהתקין את הלוקרייט אם הוחלפו מחזירי השמן של הציריות על הדרך. סביר להניח שהתשובה היא לא (או "לא זוכר" או "לא צריך"...). זה די מטומטם להחזיר ציריה , קדמית או אחורית בלי, להחליף מחזירי שמן שעולים 20-30 ש"ח.

מוני_הכוכב
24-01-05, 23:28
נמרוד, אתה צודק כל כך בקשר לחסיכון הדבילי של החלפת האטמים.

אני פשוט רותח על המכונאי. כל העסק עלה לי 440$ ועוד כ- 1000 ש"ח עבודה ועוד כ- 200 ש"ח שמנים, מאה פעמים אמרתי לו להחליף מחזירי שמן + מיסבים, זו הוצאה שולית, ומה קרה? הוא חסך, אמר לי שהם טובים!!!!!!! למרות שביקשתי להחליפם.

המכונאי הראשון סגר המכסה ללא אטם, שבר בורג שלא ניתן היה להוציאו -> בשלשה מוסכים שונים.
כשפתח את המכסה לצורך תיקון, רוקן את השמן למיכל במטרה להחזירו, ואז שבבים של הבורג נפלו לתוך השמן והוא רצה להחזיר את השמן עם השבבים - אם לא הייתי שם לב לזה, היה גומר לי את הנעילה עם כל מה שהיה בביצה ואולי גם את הצירים!

לא מבין למה מוסכניק לא יכול לעבוד נקי, מסודר ושעבודה תתבצע פעם אחת טוב ונכון!

אין לי כח למכונאים האלו, ואני לא בנוי לעשות כלום לבד.

גם עכשיו, החלפתי שמנים בלבד וכנראה לא פתרתי את הבעייה.
עמדתי על הראש של המכונאי במוסך מכובד מאוד, ווידאתי שהוא מנקה את בורג בדיקת והוספת השמן כך שלא ייכנס חול, ניקיתי בעצמי את השמן הפגום באמצעות לחץ אוויר באיזור שהוא לא חשב שיש בו שמנים, ובפועל לא ניקינו את כל השמן הישן מתוך הציריות כך שיש לי כמות קטנה של שמן דפוק, וזה די מעצבן.

לא יודע מה לעשות איתם, מתחיל להימאס לי לבלות ימי שישי במוסכים כך שרוב הקילומטראז' שלי הוא למוסכים וחזרה.

מוני_הכוכב
02-02-05, 21:25
שמן סרנים מאיכות טובה, אין צורך בתוספות.

להלן הציטוט:

There is no certain oil you need to use with these lockers. Any high quaility lube will be fine.

t_uri
02-02-05, 21:38
לא מבין למה מוסכניק לא יכול לעבוד נקי, מסודר ושעבודה תתבצע פעם אחת טוב ונכון!

אין לי כח למכונאים האלו, ואני לא בנוי לעשות כלום לבד.

תראה. הסיפור שלך הוא סיפור קלאסי וכמוהו יש כמעט לכל חבר באתר.

אם יש לך שתי ידיים, למה אתה חושב שהמכונאי מוטי/ גדעון/ אחמד מסוגלים לבצע עבודה כל שהיא (ועוד פשוטה כמו הרכבת נעילות) יותר טוב ממך?
האתר הזה הוקם בין היתר בדיוק בשביל אנשים כמוך. יש לנו הרבה מה לתרום ויש לנו הרבה איך לעזור לך. בשביל זה אתה צריך לבקש עזרה.

אורי טל.

מוני_הכוכב
03-02-05, 05:46
כן, יש לי ידיים ימניות, אני עושה הכל בבית וגם בגינה, נדיר מאוד שמזמין בעלי מקצוע אבל התירוצים שלי הם:

אין לי זמן בכלל! :( אני עושה הרבה יותר כסף בעבודה שלי :) מאשר החיסכון במוסך
אין לי כלים :(
אין לי ניסיון :(
אין לי מקום סביר לעבוד :(

כתוצאה, כל דבר יקח פי כמה זמן מאשר למסור הרכב למוסך, לכן אני משלם את המחיר הכספי והאיכותי :( . אפילו אם אני מבלה עם המכונאי, זה עדיין יותר מהר.

-->