PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרטוטים לבניית אגזוז זרימה חופשית \ אגזוז " לחץ"

buggy 1600
06-01-12, 19:38
שלום,
יש לי באגי בנייה עצמית עם מנוע של סובארו 1600 גיר ידני של טרנספורטר ואני מעוניין לבנות לה אגזוז שיעשה הרבה מאוד רעש.

למישהו יש אולי שרטוטים או תמונה של תהליך בנייה של אגזוז כזה או קישור לתמונה שאני יוכל לראות איך זה נראה?

מידות הקוטר של הדוד ומה צריך להיות בתוך הדוד אם בכלל?

תודה, טל.

lizard
06-01-12, 20:27
הרבה מאוד רעש? תסע רק עם צינור ללא משתיק.
אם אתה רוצה אגזוז פתוח אז זה בסה"כ צילינדר כלשהו שיש לו כניסה ויציאה. שום דבר בפנים.

buggy 1600
06-01-12, 20:53
אני רוצה משהו עם דוד שיראה נורמלי. לא כמו של ***נמחק*** (אין מקום להתבטאויות לא ראויות ואו גזעניות בפורום הזה - ההנהלה)

איזה קוטר בערך של הצילינדר ואיזה אורך?

omri_t
06-01-12, 21:30
טל, נכנסתי במטרה לסייע, לשם כך קיים הפורום.
אך נידהמתי לקרוא את שכתבת-

אני מעוניין לבנות לה אגזוז שיעשה הרבה מאוד רעש.

לבנות אגזוז בשביל לעשות רעש? מה עוד? אולי תשאל איך אפשר גם להגביר את זיהום האוויר?
אולי תשאל היכן הכי קל לשפוך שמן שרוף כדי לזהם את מי התהום?
איזה הנאה יש לך מעשיית רעש והיותך מפגע סביבתי המפריע לכלל האנשים בסביבתך?

בקיצור, שיהיה לך ולבגי שלך בהצלחה.

GodsFather
07-01-12, 10:02
מספר תגובות נמחקו בשל ניסוחם ואופן ההתבטאות. תגובות אלה הגיעו כתוצאה מאופן ההתבטאות הראשונית של פותח השרשור אשר גם היא אינה ראויה לפורום.

במידה והשרשור ימשיך בצורה זו, הוא יסגר.

תודה, אמיר.

boaz avrahami
07-01-12, 10:34
גם אני מקווה שתכשל במשימה.
אני סובל ומתעב אנשים קטנים שעושים הרבה רעש ומפריעים לסביבה.

בכך מקרה, אני מאחל לך הרבה שכנים שעושים המון רעש מסביב לשעון ולאורך שנים רבות.

buggy 1600
07-01-12, 11:13
אני לא יודע איפה אתם גרים (אולי בלב העיר) אבל אני גר בישוב קטן שגם לשכנים שלו יש טרקטרונים עם אגזוזי לחץ והם חברים שלי. וואללה לא מפריע לנו הרעש שאנחנו עושים אחד לשני. ועוד דבר, אני לא מהאנשי פוזה שנוסעים עם הטרקטורון או הבאגי שלהם בתוך היישוב כדי להראות "היי אני עושה רעש ואני מגניב" , אני ישר יוצא לשטח! במקרה החצר האחורית שלי מופנת ישר לשדות של כל האזור ואני לא מפריע לאף אחד.

תודה רבה לכל החכמולוגים.

דרור ברלי
07-01-12, 11:40
חכמולוג אתה בעצמך.
בוא קבל טיפ קטן - צנרת פליטה שבנויה נכון צריכה להיות לאו דווקא רועשת.
אם תרכיב סתם צינור ללא משתיק (לטובת המון רעש) מה שתקבל זה נפילת כוח רצינית, בעיקר בסל"ד נמוך ובינוני. אני רציני.
כדי שצנרת פליטה תעבוד נכון, צריך להתקיים בה משהו שנקרא "לחץ חוזר" (back-pressure) ואת זה לא תשיג ללא משתיק. סתם צינור שיוצא מהראשים ללא משתיק ייצר לך רעש אימים ואת הכוח תקבל רק בסל"ד מאוד גבוה. לא מומלץ, מפגע סביבתי הן לבני אדם והן לטבע - זה שאתה נוסע בבאגי רק בשבילים מחוץ ליישוב, לא אומר שגם חיות בטבע צריכות להיחרד מנוכחותך.

buggy 1600
07-01-12, 11:58
תשמע, אני לא רוצה להישמע כאילו אני מגן על עצמי עכשיו, אבל יכול להיות שבאמת הרעש הזה לא בסדר.

אז שאלה בחזרה לנושא, איך בכל הטרקטרונים שיש להם אגזוז זרימה חופשית יש רעש אדיר ויש להם גם כוח בסל"ד נמוך?
מה יש בתוך האגזוז?
אתה אומר שצריך משתיק אבל משתיק מעמעם את הרעש... אז זה לא ברור לי, אם תוכל להסביר אני אשמח לדעת איך זה עובד.

תודה, טל.

riko
07-01-12, 12:35
עכשיו אתה מתחיל לדבר .................!

GodsFather
07-01-12, 13:30
לטרקטורונים כמו גם רכבים אחרים שמוכרים לתחום שלנו, יכול ויש להם יחס העברה נמוך יותר ואו מנוע עם רצועת כוח מכוונת למומנט רב בטורים נמוכים. החסרון בכך - מהירות סופית נמוכה יחסית לסל"ד הגבוה בו הם נמצאים.

רעש לשם רעש - מזיק.

תכנון מערכת פליטה צריך להיעשות בצורה נכונה על מנת להשיג נצילות יכולות המנוע באופן הנכון.

לעניין הביקורת על ההתנהגות שלך וההתבטאויות שלך - אני מציע שתקח נשימה עמוקה לפני כל תגובה וכן תקרא קצת את חוקי הפורום הזה ועל רוח הגולשים בו (בראש האתר למעלה יש כמה לינקים מועילים), אחרת אתה סתם תתעצבן על איך שאנשים מבקרים אותך בשל אופן הדברים שאתה מציג שניכר שאתה כנראה מבין שהם לא נכונים בתפיסתם.

lizard
07-01-12, 20:08
מה שאתה צריך לעשות זה לראות איזה אגזוז מקורי בא עם המנוע שלך בבאגי ולהשיג אחד כזה.
אתה פותח את הדוד ע"י חיתוך הדופן התחתונה שלו (או עליונה, לא משנה). אחר כך אתה מרוקן את כל מה שבפנים (רשתות, צמר פלדה כלשהו, לא יודע לא עשיתי אף פעם) ומרתך בחזרה את החתיכה שחתכת. חייב להיות ריתוך טוב שלא יעוות את הדוד וכמובן שלא יצאו ממנו גזים ויש לך אגזוז פתוח.

GodsFather
07-01-12, 21:00
או לקנות דוד פתוח בלבד מאגזוזן, ולהתקין במקום הדוד הקיים...

lizard
07-01-12, 21:03
אפשרי גם כן. אם כי עולה כסף :-)

shay_love_off_road
07-01-12, 21:53
רק אני אוהב לשייט על שבילים עם סל"ד נמוך ברעש של גירגור עדין ממנוע V8?

GodsFather
07-01-12, 22:02
שי, לא לכולם יש V8 אבל עדיין רוצים את הגרגור שהוא נותן. גם אני בהתחלה פתחתי את הדוד לסמוראי והיה לי רעש שבעלי סופות קינאו בו, אבל לא עבר הרבה זמן והחזרתי את הדוד המקורי והרכב חזר לתפקד כמו שצריך.

shay_love_off_road
07-01-12, 22:09
אצלי הרכב מקורי לגמרי, לא שינתי בו כלום, ואני נהנה מהרעש ומהכוח,
אבל יש משהו נעים לאוזן בגרגור השקט שלו

יסלח לי פותח האשכל, על ניצול האשכל לשאול שאלה,
אבל מה עושה אגזוז זרימה חופשית חוץ מרעש של "ספיט-פייטר"?
האם יש שוני בתגובת המנוע? בתגובת הנסיעה פרט לרעש?

ועוד שאלה, מה ההבדל בין "אגזוז פתוח" לבין "אגזוזי זרימה חופשית" ?
או שזאת אותה גברת בשינוי אדרת?

GodsFather
07-01-12, 22:13
אין כזה דבר "אגזוז פתוח" או "אגזוז לחץ". זה מונח שגוי.

מה שכן יש זה אגזוז זרימה חופשית FREE FLOW המאפשר למנוע "לנשום" בכך שיש לו פחות מעברים בדוד (ולרוב גם צנרת רחבה יותר ואפילו הסעפת משודרגת) אבל הוא מיועד למנועי בהמות V8 ושכמותם שהBACK PRESSURE שדרור דיבר עליו למעשה בולם את ההספק שלהם. על דינמומטר רואים את השינוי, אבל כאמור מדובר בתכנון רציני ולא סתם אילתור.

אגב, גם אני נהניתי מהגרגור הטבעי של הCJ7 שהיה לי עם אגזוזו המקורי. בסמוראי זה לא עובד :)

boaz avrahami
07-01-12, 22:51
אגזוז פתוח ומרעיש נותן בעיקר אשליה שיש לך יותר כח.
חוץ מתעצבן את הסביבה ולייצר לעצמך אשליה שאתה נוסע יותר מהר לא תשיג כלום.

גם אני גר במושב וגם לי יש טרקטורון וג׳יפ אבל אני מוכן לחנוק את הטיפשים שנוסעים עם אגזוז פתוח בכל שעות היממה ומשמיעים רעש למרחק של קילומטרים.
לתשומת לבך, חוסר ההתחשבות הזה הוא הגורם מספר אחת לרדיפת חובבי הספורט הזה על ידי הרשויות.

GodsFather
07-01-12, 22:55
בועז, רד קצת מהבחור בבקשה, ניכר שהוא היה בדעה שאגזוז פתוח תורם לביצועים ולאחר ההודעות שלנו הבין שלא כך הדבר. ניתן לו הזדמנות לשאול שאלות בעקבות התשובות שלנו.

ואם טעיתי - אני אקח את האחריות.

תודה,

אמיר.

אמנון
07-01-12, 23:16
דווקא יש דבר כזה שנקרא "אגזוז לחץ" - אבל מעולם האופנועים עם מנועי 2 פעימות.
לגבי אגזוז זרימה חופשית - ממש לא רק למנועי V8...

shay_love_off_road
07-01-12, 23:26
תודה על הידע,

בועז, אצלינו בשכונה יש שני שדים עם טרקטרונים שהורסים לי את הבריאות ואת השינה ב1 בלילה,
מכת טרקטרונים ומופרעים שנוהגים עליהם אינה רק נחלת המושבים לצערי, יש אצלינו אחד עם RZR
שבאמת הגזים! לא מספיק הוא הפך את הכלי שלו לרועש כמו שוטקה ממלחמת העולם השניה, הוא
גם דחף לו מגבר עם רמקולים לא רגילים! לו באמת שלא הייתי מתנגד לטמון מוקש,

אם כבר טרקטרון, לא הייתי מתנגד לאיזה טרקטרון עם עריסות העמסה מלפנים ומאחור עם הנעת כפולה.
http://lh6.ggpht.com/PitbikeSales/SMdS7rsI-4I/AAAAAAAAAac/DSiFbMIAfjE/300ccFarmQuadBikeATV.JPG

kobiarava
07-01-12, 23:44
כדי להינות מהתועלת (בהספק) שבמערכת פליטה פתוחה, לא מספיק להחליף דוד. השדרוג אמור להיות חבילה שלמה, שכוללת בראש ובראשונה שיפור הנשימה של המנוע, ע"י סעפות מוגדלות, בית מצערת מוגדל ופילטר פתוח או בעל ספיקה משופרת, שינויים מעברים בראש המנוע כולל שסתומים מוגדלים, סעפת פליטה "הדרס" עם זרימה חופשית ואורך קנים זהה, ודוד זרימה חופשית על צנרת מוגדלת. לכל זה גם צריך להוסיף את השינויים המתבקשים בניהול המנוע ובאספקת הדלק. כל מה שתגרע מהמכלול הזה יפחית את התועלת עד לכמעט כלום ברוב המקרים, ויכול להביא את המצב לנזק שעולה על התועלת. כל אלה חסרי כל משמעות במנוע סובארו 1.6 זקן, שהפיק כלום כ"ס כשהיה חדש והיום נותן חצי, אז השיפור של האחוזים הבודדים בהספק גם ככה לא תרגיש כלום. לעומת זאת, אם אתה רק רוצה רעש "מגניב", תפתח חור בדוד האגזוז, והוא יצרח לך כמו מטורף בלי השפעה מורגשת בפרמטרים אחרים...

קובי

אפיז
08-01-12, 00:02
נחמד מאד שסיננתם תגובות אבל הם היו כאמור בהתאם לצורת ההתבטאות של פותח השררשור
לעינין שאלתו , אגזוז פתוח לא אמור להרעיש כלל תפקידו לשחרר כפי שנאמר התנגדות לזרימת הגזים , אבל מחייב הוספת דוד/ים/משתיקים יחד או בטור להשתקת הרעש שאסור על פי החוק , הוספת המשתיק רק תתרום לאיכות ,רעש מפריע לשמוע ולחוש כראוי את כלי הרכב שלך ומשדר התראות שגויות , אם ישבר או יסדק משהו שימנע ממך מצב תאונה שבשקט תישמע אותו וברעש ואדרנלין יעלה לך ביוקר ,וגרוע יותר למישהו אחר , מעבר לחוק גם מפריע לסביבה , גם אני מושבניק ו,,, מחוץ לישוב אבל זה רק עושה את זה חשוב יותר , בסביבה עירונית ורועשת הרעש פחות מורגש , בשטח פתוח נישא לקילומטרים ומפריע לכול
תתפלא לכל כלי הרכב שהיו ויהיו (המון ) יש ''אגזוז פתוח /חופשי '' אבל הם שקטים כמו פרייבט כי כך אני שומע וחש כל פיפס ברכבים שלי וגם ה''גירגור '' שלהם נורמלי ושקט (וכפי שהתבטאת בתחילה לא יהייה נעים לך שמישהו יגיד שהרכב שלך נישמע וניראה כמו איזה ערס .... )

סולידי זו לא מילה גסה ,זו דווקה מחמאה , בהצלחה

shay_love_off_road
08-01-12, 17:59
לפותח האשכל, למה ללכת על באגי מאולתרת ולא על הדבר האמיתי?
אתה יכול להביא ג'יפ CJ במחיר מצחיק, גם פחות ערסי, גם יותר הנאה, גם אתה יכול לעלות על הכביש (בערך)
וגם יש לך כלי שיתן יותר כוח מכל באגי שמבוססת על שילוב בין טראנספורטר לסובארו,

אבל בעצם עזוב.... גם ככה יש כמה ערסים ביינינו שבגללם מלכלכים על כל הג'יפאים, תשאר עם הבאגי,
מקסימום כמו שהציעו לך, תחורר לה את האגזוז, ואין לך מה לחשוש, גם ככה המשטרה בארץ חדלת אישים

buggy 1600
08-01-12, 18:04
כל מה שרציתי זה אגזוז שנראה בערך כך.!

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/buggy_dror_and_rafi/PICT0009.JPG

lizard
08-01-12, 18:46
סבבה. תמצא זוג אגזוזים דומים וחבר אותם. לא ביג דיל.

דרור ברלי
08-01-12, 18:54
הבאגי בתמונה שלי, ונמצאת כאן לידי. ברצינות.
רוצה לקנות את האגזוזים האלה?

buggy 1600
08-01-12, 20:10
הייתי קונה בשמחה אבל אני מעדיף לקנות את החומרים ולבנות כאלה. כל הכיף זה לדעת שאתה בנית את זה ולא סתם קנית והרכבת כי זה הרי כל הקטע בבאגי שאתה מיצר אותה ומשפר אותה אם הזמן אם אני לא טועה חח.

אם אפשר לדעת מה עוצמת הרעש מהאגזוזים היפים האלה והאם המנוע לא מאבד מהכוח שלו ?

ומידות של הדוד ואורך הסעפת וקוטרים אני אשמח מאוד.

וסתם שאלה אולי חבר שלי ירצה אותם בכמה אתה מוכן למכור?

תודה רבה, טל

shay_love_off_road
08-01-12, 20:27
דרור אתה אומר את זה ברצינות? אתה מפרק את הבאגי?

yehiel583
14-01-12, 21:25
הבאגי כבר פורקה לפי מה שראיתי את השילדה למכירה.

hogi
14-01-12, 22:56
אמנם אני לא ממש מבין בלחצים חוזרים אבל כמה גרושים אני יכול לתרום לטובת העניין:
אם האגזוזים של דרור מוצאים חן בעיניך, תבנה כאלה.
בעולם אופנועי הצ'ופר היו שתי שיטות מרכזיות לטיפול באגזוז:
א. לקחת צינור רגיל ולרתך בקצהו שייבה גדולה שמקטינה את פתח היציאה - אין משתיק אמנם אבל בטורים נמוכים הרעש לא מחריד וההנאה עולה עם הטורים. כך רכבתי על הטריומף מספר שנים.
ב. לקחת צינור, לחרוץ עם דיסק חצאי עיגולים במיקומים משתנים לאורך הצינור, לרתך בתוך החריצים חצאי עיגולים. מקבלים משתיק חלקי ועדיין יש יותר צליל [כבר לא כל-כך רעש] מאשר משתיק 'רשמי'. על כל הספור הזה מלבישים צינור במידה אחת יותר רחבה [אני שמתי צינורות ניקל של שואב אבק ישן...] וקיבלת יופי של אגזוז. בהרלי רכבתי כך תקופה מסויימת. אבל בהרלי זה לא חוכמה, גם צינור פתוח וגם לנסוע בלי שום צינור [בדוק!] זה נפלא. זה לא הגרגור המפעים של V8 אבל זו מוזיקה שמימית.
אבל סוברו 1600 זה לא מנוע של הרלי וקח בחשבון שיש לזה מחיר כבד - 1. השכנים שונאים אותך [כבר קיבלת 'שטיפה' כאן בפורום]. 2. המחיר של הרכיבה עם שתי ההמצאות הללו [שתיהן לא המצאות שלי] לאורך זמן -אני שומע פחות טוב באוזן ימין.

GodsFather
15-01-12, 17:03
אם כבר הזכרת נעימה/נהימה של הארלי - כמדומני להארלי יש רישום פטנט על הרעש שלהם, תקן אותי אם אני טועה.

hogi
15-01-12, 20:22
אם כבר הזכרת נעימה/נהימה של הארלי - כמדומני להארלי יש רישום פטנט על הרעש שלהם, תקן אותי אם אני טועה.

אכן, זו לא אגדה. חב' הארלי-דוידסון אכן רשמה לפני מספר שנים פטנט על צליל המנוע שלה, לא ברור לי איך אוכפים את זה, בעיקר שמאז הארלי עצמם נאלצו לרסן את הצליל המופק כדי שיוכלו לבנות מנועים שיוכלו לנוע גם בקליפורניה עם חוקי הרעש והזיהום הדראקוניים שלה.
לפני שני עשורים התהלכה אגדה: 'אוכלי האורז' בנו חיקויים להארלי אבל הייתה להם בעיה - המנועים היפאניים היו כל כך מאוזנים ומשובחים שלא הצליחו להפיק את הצליל הרצוי ונשמעו כמו מכונת תפירה. מה עשו הצהובים? גמרו לתכנן ולבנות מנוע ואז 'קלקלו' קצת את האיזון שלו כדי שהצליל יהיה יותר אותנטי.

ואכן, הצליל ממכר, אני מכור כבר כמעט 20 שנה...:cool:

buggy 1600
17-01-12, 21:07
אם הבנתי אותך נכון אתה אומר לקחת צינור ולחתוך אותו עד שמגיעים לעומק של חצי ממנו בכל מני מקומות . ולא הבנתי "לרתך בתוך החריצים חצאי עיגולים" אחרי שאני עושה את החריצים האלה צריך לרתך אותם שוב?

תודה טל.

אמנם אני לא ממש מבין בלחצים חוזרים אבל כמה גרושים אני יכול לתרום לטובת העניין:
אם האגזוזים של דרור מוצאים חן בעיניך, תבנה כאלה.
בעולם אופנועי הצ'ופר היו שתי שיטות מרכזיות לטיפול באגזוז:
א. לקחת צינור רגיל ולרתך בקצהו שייבה גדולה שמקטינה את פתח היציאה - אין משתיק אמנם אבל בטורים נמוכים הרעש לא מחריד וההנאה עולה עם הטורים. כך רכבתי על הטריומף מספר שנים.
ב. לקחת צינור, לחרוץ עם דיסק חצאי עיגולים במיקומים משתנים לאורך הצינור, לרתך בתוך החריצים חצאי עיגולים. מקבלים משתיק חלקי ועדיין יש יותר צליל [כבר לא כל-כך רעש] מאשר משתיק 'רשמי'. על כל הספור הזה מלבישים צינור במידה אחת יותר רחבה [אני שמתי צינורות ניקל של שואב אבק ישן...] וקיבלת יופי של אגזוז. בהרלי רכבתי כך תקופה מסויימת. אבל בהרלי זה לא חוכמה, גם צינור פתוח וגם לנסוע בלי שום צינור [בדוק!] זה נפלא. זה לא הגרגור המפעים של V8 אבל זו מוזיקה שמימית.
אבל סוברו 1600 זה לא מנוע של הרלי וקח בחשבון שיש לזה מחיר כבד - 1. השכנים שונאים אותך [כבר קיבלת 'שטיפה' כאן בפורום]. 2. המחיר של הרכיבה עם שתי ההמצאות הללו [שתיהן לא המצאות שלי] לאורך זמן -אני שומע פחות טוב באוזן ימין.

lizard
17-01-12, 21:21
אתה עושה חריצים עד חצי קוטר הצינור.
אחר כך יוצר חצאי ירח בקוטר של הצינור ומרתך אותם בתוך החריצים שעשית.
את כל זה אתה שם בתוך צינור ויוצא לך משתיק. לא כמו רגיל של רכב שבו יש גם רשתות וצמר כלשהו, אבל עדיין משתיק.

buggy 1600
17-01-12, 22:48
את החצאי ירח אני מרתך כך שהם מופנים כלפי פנים הצינור או כלפי חוץ הצינור? (לאן הם אמורים לבלות )
והאם זה משתיק לגמרי את הרעש כמו בפרייבט או שזה עושה צליל רועש ויפה?

אתה עושה חריצים עד חצי קוטר הצינור.
אחר כך יוצר חצאי ירח בקוטר של הצינור ומרתך אותם בתוך החריצים שעשית.
את כל זה אתה שם בתוך צינור ויוצא לך משתיק. לא כמו רגיל של רכב שבו יש גם רשתות וצמר כלשהו, אבל עדיין משתיק.

lizard
18-01-12, 08:45
כלפי פנים הצינור לדעתי. אבל תשאל את HOGI ליתר בטחון.

hogi
18-01-12, 14:22
אתה מכניס את הדיסקית/חצי ירח לחריץ. נותן שני פיקים ומלטש את העודף כדי לקבל צינור 'חלק' בחוץ. מה שקורה הוא שאתה בעצם יוצר בתוך הצינור חסימה חלקית. שמצד אחד לא ממש חונקת את המנוע כמו דוד 'ממשי' ולכן מאפשרת יותר 'רעש' ויותר כוח [לפחות בתחושה] ומצד שני כן מייצרת קצת לחץ חוזר ומפחיתה את הבק-פיירים [לפחות בהרלי, שוב, המנוע של הסוברו הוא הרבה יותר מאוזן ומתורבת].

buggy 1600
27-01-12, 18:23
כמה חריצים לעשות בערך??

hogi
27-01-12, 23:57
השרשור הזה הזכיר לי שיש לי במחסן צינור 'פיש-טייל' [זנב דג] חדש להרלי שאני לא משתמש בו כי הוא פתוח לחלוטין. מצאתי גם את הצינור הישן של הטריומף [ככה זה כשלא זורקים כלום...] שיכול להתלבש בתוכו ובו אני אעשה את החריצים. שני הצינורות זרוקים עכשיו על השולחן ומחכים שאני אעשה 'מפלט' פתוח. הבעיה היא שמרוב פרויקטים אין זמן לכלום. לשאלתך - אצלי אני חושב שאעשה חריץ, אחרי שני ס"מ את השני בזווית של 45 מעלות מהראשון וכך הלאה, סה"כ 4 שיצרו מעגל שלם. לתחושתי מעגל שלם ישמור על איזון - אבל זו רק תחושה.

אצלך תעבוד בשיטת הניסוי והטעיה - תתחיל משלוש, תרכיב ותקשיב ותוסיף עוד אם תרצה 'יותר שקט'.

hogi
28-01-12, 00:58
קצת תמונות:
צינור 'זנב-דג'+הצינור מהטריומף:
https://lh3.googleusercontent.com/-5hV-bYTza0Y/TyMcJ-RY6_I/AAAAAAAAAoo/7Kzqlo6N0TA/s400/%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%94%20%D7%9C%D7%90% D7%92%D7%96%D7%95%D7%96%20%D7%9C%D7%97%D 7%A5.JPG

זה יכנס בתוך זה?
https://lh5.googleusercontent.com/-Miggj_rRp2U/TyMcz7xum1I/AAAAAAAAAow/vmwmn9x9wA0/s400/%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%94%20%D7%9C%D7%90% D7%92%D7%96%D7%95%D7%962.JPG

לפני שאתה רץ לעשות את כל העבודה הזאת אולי תנסה את הפתרון הפשוט שהצעתי בתחילת השרשור - לרתך בקצה הצינור שייבה - כמו שבזמנו היה לי בטריומף. זה הפחית את הרעש, עבר כמה טסטים [!!!] ובכל זאת נתן צליל נחמד:
https://lh5.googleusercontent.com/-oHEMn1ax0ms/TyMdti1_SfI/AAAAAAAAAo4/NjCVusZ5rtM/s400/%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A3.JPG

hogi
31-01-12, 21:39
התמונות מועלות לצורכי המחשה בלבד, אל תנסו את זה בבית. ואם אתם מנסים - שיהיה לכם ביטוח לאומי:cool:

https://lh3.googleusercontent.com/-BhVMEj7fCaY/Tygx3CaS1ZI/AAAAAAAAApA/esQ-Vlu1K-U/s400/1.JPG

קודם כל חרצתי את הצינור - צריך לחרוץ פחות מחצי ההיקף.
אח"כ חתכתי שייבות עבות - כדאי עבות כדי שיהיה יותר קל לרתך.

חצי השייבה מוכנסת למקומה:
https://lh4.googleusercontent.com/-Qsqc_c2DUwo/Tygx_RZmh1I/AAAAAAAAApI/zsTuHOPTeIs/s400/2.JPG

מכיוון שאני עם רתכת פשוטה בלי גז ווהציור דק ונוטה להתחורר בקלות [נו, תשאלו איך אני יודע:mad:], ביצעתי את הריתוך בשיטה החובבנית - פיקים קטנים, ליטוש, פיקים נוספים, ליטוש, פיקים להשלמה והשחזה.

תוצאה:
https://lh5.googleusercontent.com/-K6T4rjnHKXo/TygyIPLoOLI/AAAAAAAAApQ/B083nreDfuI/s640/3.JPG

יחסית ליכולת הריתוך הבינונית שלי, יצא לא רע. סה"כ ארבע מחיצות+שייבה שלמה בסוף הצינור.
כשיהיה לי שוב זמן אני ארכיב את זה על ההרלי ונראה מה יצא.

תודה 'שהדלקת' אותי לצאת לפרוייקט הקטן הזה [לא יותר משעה עבודה, בלי ההרכבה על האופנוע] ושבזכות הפוסט שלך נזכרתי בפתרון ה-'אולד-סקול' הזה.

buggy 1600
03-02-12, 00:19
מה הרעיון של השיבות האלה? מה תפקידן לעשות?

תודה, טל.

lizard
03-02-12, 08:13
כבר הסבירו לך, הן יוצרות מחסום חלקי ועל ידי כך יוצרות לחץ ופחות רעש.

buggy 1600
03-02-12, 16:46
וזה אמור לתת יותר כוח למנוע? או סתם לעמעם את הרעש?

lizard
03-02-12, 16:53
לעמעם את הרעש.

-->