PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהו כלב השטח האידאלי ?

KOOKE
08-01-12, 13:58
ייתכן והשאלה תראה קצת הזוייה לרבים אבל לעניות דעתי לכלב הנלווה לטיולי שטח בעיקר במדבר בדרום צריך ויהיו כמה תכונות אופו ומבנה פיזיולוגי מתאים ואבהיר את כוונתי:

הכלב צריך להיות מספיק גדול וחזק פיזית כדי להגן על עצמו מפני זאבים/ תנים/ צבועים בלילות המדבר הקרים - כבר שמעתי ספורי זוועה על כלבים קטנים שנלוו לבעליהם בטיולי שטח ומצאו את מותם לאחר שהותקפו על ידי זאבים.

הכלב צריך להיות מסוגל להתמודד מבחינת מבנה פיזיולוגי לתנאים הקשים שיכולים לשרור במדבר יעני חום ובעיקר קור קיצוני - לכן קצרי או נטולי פרווה לא יתאימו.

הכלב צריך להיות בעל רמת פעילות לא גבוהה - כדי שיוכל לנמנם לו בנחת ברכב במהלך חלק גדול משעות הנסיעה בשטח. כלבים אנרגטיים מדיי לא יתאימו.

הכלב צריך להיות בעל אופי מאוזן ולא טריטריאלי מדיי או אגרסיבי מדיי כדי שחלילה לא תקרה תקלה בינו ובין משתתפי הטיול האחרים (מבוגרים, ילדים או כלבים אחרים)

רצוי שלא יהיה גדול מדיי כדי שבכל זאת יישאר גם לי ולציוד מקום ברכב (אם כי זו הדרישה הפחות חשובה)

היה לי כלב שדיי ענה על הקריטריונים הנ"ל ומאד אהב להתלוות אלי בטיולים - כלב הרים שוויצרי (ברנר זננהונד) החיסרון היחדי שלו שהוא היה ענק...

כרגע שוקל לאמץ/ לרכוש כלב אחר שיהיה בן הלוויה שלי בטיולים ומתלבט...לא חייב להיות גזעי אבל צריך שהגזעים שמעורבים בו יהיו בעלי התכונות שאני מחפש..

אשמח לדעתכם כי כרגע הכיוונים שאני חושב עליהם עדיין כלבים גדולים מגזעי הרועים כמו נניח כלב הרים פירנאי, טרייר רוסי שחור, מרימנו וכו' (רועים קווקזי לא בא בחשבון בשל אגרסיביות יתר)..אבל הם גדולים לי מדיי...

תוך כדי כתיבה צץ לי רעיון - בטיול הבא עלינו לטובה - לעצור באחד ממאהלי הבדואים ולאמץ גור משלל הכלבים שיש שם..

בכל מקרה מעניין מה דעתכם

yes1952
08-01-12, 14:08
כעיקרון רצוי שהוא יהיה עם 4x4
וברצינות
כלב כנעני ניתן למצוא רבים מהם אצל הבדואים
הכלבים משויכים למשפחת כלבי השפיץ----------האסקי ,מלמוט,סמןיד,אקיטה יפני,צ'או צ'או,קייסהאונד,אלק האונד נוורווגי-ועוד כמה שכחתי
מאפיינים עיקריים
נטולי ריח לוואי
הסתגלות לתנאי מזג אוויר
נאמנות ללא סייג למנהיג הלהקה0במקרה שלנו -הבעלים)
ניתנים לאילוף יחסית בקלות
תוקפניים ביותר ככלבי הגנה
הרעיון שלך להשיג גור כלבים ממאהל בדואי מתאים ביותר לדעתי
יוסי

KOOKE
08-01-12, 14:26
תודה על ההתייחסות העניינית.

שקלתי כלב כנעני אבל לטעמי הוא עלול להיות אנרגטי מדיי וטריטוריאלי מדיי לצרכיי. אני לא רואה כיצד כנעני יושב לו שעות ארוכות בג'יפ ומנמנם לו בנחת או כיצד הוא מסתדר עם יתר חברי הקבוצה שמטיילת איתי (חיישן וחשדני מדיי לזרים)

לבסוף, לצערי, על אף שהכנעני הוא גזע ישראלי למהדרין משום מה דווקא בארץ הגידול שלו לא ממש מפותח וקשה להשיג כאלו .

עודד זנטון
08-01-12, 14:52
חשבת על כלב גז?

הכלב צריך להיות מספיק גדול וחזק פיזית כדי להגן על עצמו מפני זאבים/ תנים/ צבועים בלילות המדבר הקרים - כבר שמעתי ספורי זוועה על כלבים קטנים שנלוו לבעליהם בטיולי שטח ומצאו את מותם לאחר שהותקפו על ידי זאבים. - ידוע שזאבים פוחדים מאש.

הכלב צריך להיות מסוגל להתמודד מבחינת מבנה פיזיולוגי לתנאים הקשים שיכולים לשרור במדבר יעני חום ובעיקר קור קיצוני - לכן קצרי או נטולי פרווה לא יתאימו.-הוא יוצר את האקלים, לפחות ברמת המיקרו.

הכלב צריך להיות בעל רמת פעילות לא גבוהה - כדי שיוכל לנמנם לו בנחת ברכב במהלך חלק גדול משעות הנסיעה בשטח. כלבים אנרגטיים מדיי לא יתאימו. - אין עוד כלב שיכול לנמנם כמוהו, שלי מנמנם כבר שנה ללא כל תלונה...

הכלב צריך להיות בעל אופי מאוזן ולא טריטריאלי מדיי או אגרסיבי מדיי כדי שחלילה לא תקרה תקלה בינו ובין משתתפי הטיול האחרים (מבוגרים, ילדים או כלבים אחרים)- כל כך לא תוקפן שתמיד מבקשים שאביא אותו איתי לטיולים.

רצוי שלא יהיה גדול מדיי כדי שבכל זאת יישאר גם לי ולציוד מקום ברכב (אם כי זו הדרישה הפחות חשובה) - באמת זו קצת בעיה אבל יש גגון...

היה לי כלב שדיי ענה על הקריטריונים הנ"ל ומאד אהב להתלוות אלי בטיולים - כלב הרים שוויצרי (ברנר זננהונד) החיסרון היחדי שלו שהוא היה ענק...

כרגע שוקל לאמץ/ לרכוש כלב אחר שיהיה בן הלוויה שלי בטיולים ומתלבט...לא חייב להיות גזעי אבל צריך שהגזעים שמעורבים בו יהיו בעלי התכונות שאני מחפש..

אשמח לדעתכם כי כרגע הכיוונים שאני חושב עליהם עדיין כלבים גדולים מגזעי הרועים כמו נניח כלב הרים פירנאי, טרייר רוסי שחור, מרימנו וכו' (רועים קווקזי לא בא בחשבון בשל אגרסיביות יתר)..אבל הם גדולים לי מדיי...

תוך כדי כתיבה צץ לי רעיון - בטיול הבא עלינו לטובה - לעצור באחד ממאהלי הבדואים ולאמץ גור משלל הכלבים שיש שם.. - רק תדאג שלא יאמצו לך את הכלב החדש, הם ממש אוהבים כאלה.

:rolleyes:

ליאור ק
08-01-12, 14:55
מנסיון, בהחלט כנעני!
הייתה לנו אחת במשפחה ועכשיו יש אחת נוספת.
שתיהן מעורבות ולא כנעני טהור (למרות שגם הכנעני הוא לא באמת טהור.....וזה החוזק שלו).
הכנענית שיש היום אומנם עוד לא הצטרפה להרבה טיולים אך אין ספק שיכולת ההסתגלות של הגזע הזה היא מרשימה ביותר.
אופציה נוספת היא משפחת הרועים הבלגית, נמצאים בשימוש בצבא ויש להם שלל יכולות וגודל שעונים לדרישות שלך.
אם תרצה עזרה באיתור אשמח לסייע בה"פ,
ליאור.

tamir128
08-01-12, 15:01
יש בית גידול בשער הגיא.
הם קונים גורים מהבודואים (בין השאר) ומטפחים את התכונות הרצויות. שווה לנסות.
המהדרין מביאים גורים מהבדואים של סיני מההר הגבוה.

yes1952
08-01-12, 15:26
שלמה
"שקלתי כלב כנעני אבל לטעמי הוא עלול להיות אנרגטי מדיי וטריטוריאלי מדיי לצרכיי. אני לא רואה כיצד כנעני יושב לו שעות ארוכות בג'יפ ומנמנם לו בנחת או כיצד הוא מסתדר עם יתר חברי הקבוצה שמטיילת איתי (חיישן וחשדני מדיי לזרים)"
ראשית -כלב כנעני יכול לנמנם עד בלי די
הוא יסתדר נפלא עם הקבוצה עד שמישהו יציק לך או למשפחה בה הוא גדל
שנית-אכן חוות שער הגיא היא מקור לכלבים כנעניים זה בית גידול וותיק
תמסור ד"ש למירנה שיבולת-היושרה שלה לא מוטלת בספק גם לא המקצועיות שלה
יוסי

KOOKE
08-01-12, 16:06
מכיר את חוות שער הגיא ואף את מירנה (היכרות שטחית)

בעברי הייתי פעיל בתחום הכלבנות בארץ ואפילו השתתפתי בכמה קורסים של ההי"ל.

הרושם שלי הוא שכיום חוות השער הגיא כמעט ולא פעילה כבית גידול לכנעני. אני טועה ?

yes1952
08-01-12, 16:13
האמת שלמה מזמן לא הייתי שם-שווה לנסות
אל תשוויץ בפעילות הכלבנית -גם אני יכול להשוויץ בה((זה בהומור כמובן)
גידלתי אלקהאונד נורווגי(החוג לכלבי שפיץ)
יוסי

yes1952
08-01-12, 16:16
חוות שער הגיא פעילה
מירנה שיבולתhttp://www.dogsworld.co.il/images/B_Telephone.png052-3712704
יש להם אתר באינטרנט
יוסי
הוספה =דיברתי איתה כרגע

moshik999
08-01-12, 16:43
אני לא מומחה לכלבים חוץ מזה שתמיד היה לי כלב.

ההרגשה שלי שכלב רוצה ונוח לו להשאר בטריטוריה המוכרת לו קרי הבית וסביבתו.
ובעיקר להיות אתכם.

וכל שינוי בסביבה מכניס אותו לתהליך שלם ומורכב של הכרה הרחה ולמידה של המקום

לכן חשוב קודם כל שזה יהיה כלב שיותר קל לו לעשות את המעברים האלה .

klam
08-01-12, 16:57
בוסרון יענה על כל ציפיותיך, ואף למעלה מכך..
חן

Chili Pepper
08-01-12, 17:00
אני מצטרף לדעה על הרועה הבלגי. הוא קצת יותר קטן מרוב הרועים (כמו הגרמני למשל), וזה כלב מדהים.

אני גידלתי רועה גרמני עד שמת ממחלה בגיל צעיר, וגם הוא היה מדהים. אם כי בגלל אילוף לא נכון הוא היה תוקפני מדי.

TsA
08-01-12, 17:59
חשבת על בורדר קולי? רמות אנרגיה קצת גבוהות אבל הוא נחשב לאחד הכלבים האינטיליגנטיים ואם מדובר בטיולים קבועים, הכלב ילמד להסתגל לנסיעה הארוכה אם ידע שבסופה יש מדורה והזדמנות לשחרר קיטור. כלב נאמן, ממושמע, קל לאילוף ובגודל בינוני. באופן אישי זה כלב החלומות שלי, תבדוק אם הוא עונה לצרכים שלך.

gp1
08-01-12, 18:04
כלבים שמטיילים איתי הנקבה 13 שנים והזכר כבר 7 שנים זה הבלגי המקורי ( גרוננדל) מימנו ייצרו את שאר סוגי הבלגים.

KOOKE
08-01-12, 18:12
בוסרון בהחלט יכול לענות לצרכיי ואפילו ביקרתי בבית גידול שלהם שברעננה וראיתי שם גורים מקסימים. אבל אני חושש שזוגתי לא כל כך תתחבר למראה המאיים משהו שלהם. אני אישית מאד אהבתי.

בורדר קולי לא יאים לצרכיי. אכן גזע מקסים שהינו פצצת אנרגיה אינטליגנטית ודווקא בגלל תכונה זו, לצערי בשל אילוצי עבודה לא אוכל להקדיש לו את הזמן הדרוש לו מדי יום לגירוי והוצאת אנרגיה. כזה כלב אינטלגינטי עם כזו רמת אנרגיה וללא תעסוקה וגירוי יום יומיים יכול לפתח בעיות התנהגות קשות.

דידו
08-01-12, 19:27
קוקי - אתה מחפש קרבש .

תמיד תוכל לסמוך על זה שהוא כבר ידאג לארוחת ערב לחבר'ה..

אך הגעגועים...

ברצינות- רודזיאן ריג'בק נקבה- קלאסי לצרכיך

סולי
08-01-12, 19:40
כל זכר יהיה טריטוריאלי למיטב ידיעתי, .. אומנם אינני מאלף כלבים , אפילו לא קרוב לכך, אבל ברשותי לברדור שנזנח בפח אשפה ע"י בעליו לפני כשנה.
מאז הוא איתי, בהתחלה בדירה בבניין עכשיו בקיבוץ.
הוא היה נהדר גם בדירה וגם בקיבוץ, הוא אומנם כלב בוגר, אבל עם כושר למידה מדהים.
הוא בעל פרווה בינונית, בחום הקיץ הוא בעיקר רובץ... אלא אם כן אנחנו בים.., אך עם זאת גם בחורף בליל גשום וקריר הוא יזהה מאגר מים ויקפוץ בכיף.
כך שאפשר לומר שהוא שורד יפה בטמפ' קיצוניות.
הוא רוב היום באוטו או רץ אחרי האוטו... למרות שאמרו לי כי לברדורים עצלים.. לא ברור לי מהיכן האנרגיות שלו.
אני נפגש בשטח עם מטיילים רבים... רוכבי אופניים,משפחות ילדים תינוקות וכו'... כולם מוצאים אותו ככלב חביב חוץ מ... אופנועים וטרקטורונים, חתולים... וכלבים זכרים בוגרים לא מסורסים.

אין ממש לעשות, כלבים לרוב, לא אוהבים חתולים אלא אם כן גדלו איתם מגיל צעיר, כנ"ל לגבי זכרים אחרים.
כלבים מטבעם אם תשחרר אותם בטבע יתנהגו בקבוצה כלהקה, עם מנהיג וטריטוריה.
חשוב להקפיד על משמעת לדעתי , וזה לא חשוב כל כך מה הגזע.

באופן אישי לא הייתי קונה כלב, ובטח שלא גיזעי.
הגיזעיים נוטים למחלות לרוב ובצער בעלי חיים לא חסרים גורים יפים מעורבים וחכמים...
אני ממליץ לך לבקש חוות דעת מרועי מהפורום, בעל סמוראי אדום, הוא מאלף כלבים.. בין השאר, לי הוא עזר רבות בחינוך של בוץ.

הנה בוץבחורף שעבר:
https://lh6.googleusercontent.com/-xT9g03Hz8X8/TwnCeTjPzjI/AAAAAAAABmk/8D0seAGVbiQ/s640/1.jpg

והנה הוא היום:
https://lh4.googleusercontent.com/-gzt3bNmCpMA/TwnApNtiv4I/AAAAAAAABkk/IYw1Chn-nzQ/s640/384609_10150477119574040_537859039_85763 11_635639538_n.jpg

yoni 110
08-01-12, 19:43
שלמה, אני משוחד אבל רק כנעני.
הכנעני הוא הכי הרבה כלב מבין כל הכלבים, הגזע לא עבר ביות והכתמה כמעט להבדיל נכל שאר הגזעים.
אבל מצד שני הכנעני הוא גזע חכם ופיקח שכל הזמן רוצה לבדוק גבולות בגלל ייצר סקרנות מפותח- הוא חייב לדעת הכל. ולכן הוא לא כ"כ קל ונוח לאילוף.
הוא נאמן ברמות שקשה לתאר, ]שוט סוג של זנב חדש אצלך.
לי יש ניסיון עם 3 כנענים במרוצת השנים, הראשון והנוכחי מהחווה של מירנה והסנדויץ היה בדואי אמיתי מאזור שדה בוקר שלצערי הורדם בגיל 6.
הכנעני הוא לא כלב נוח ושקט הוא דורש יחס ותשומת לב ומנגד הוא יכול להעביר יום שלם ברביצה בשמש לבד.

הכנעני הוא כלב טריטוראילי שלא מסתדר עם כלבים אחרים אבל זו בעית התנהגות שניתן לפתור בקלות יחסית.

יוני

klam
08-01-12, 20:50
בוסרון בהחלט יכול לענות לצרכיי ואפילו ביקרתי בבית גידול שלהם שברעננה וראיתי שם גורים מקסימים. אבל אני חושש שזוגתי לא כל כך תתחבר למראה המאיים משהו שלהם. אני אישית מאד אהבתי.
.

מראה מאיים???? הגזמת..

סולי
08-01-12, 21:32
בכל זאת.. הוא נראה כמו דוברמן , רק באקסטרא לארג'.

ד ו ר ו ן
08-01-12, 21:48
שלמה,
בזמנו טיילתי הרבה עם הכלב, פירינאי מעורב עם גולדן, אופי של פירינאי בגודל של גולדן (35ק״ג בזמנים הכי כבדים שלו), אבל מספיק גדול להרתיע כל כלב בדואי או אנשים מלהתקרב לפני ששאלו אם אפשר, יותר מבדואי אחד שעצרו לידינו לא ירדו מהרכב כשהוא בא לבדוק אותם- דוקא השקט שלו הרתיע כי לא הצליחו להבין מה הוא רוצה- נראה אותך כשכלב כזה בוהה בך בלי אף הבעה שאפשר להבין מה הוא רוצה..
הוא ענה לרשימה שלך כולה, למעט אולי עניין התוקפנות, כי פשוט לא יצא לנו להיתקל באמת במישהו עוין.
מה שכן, האופי שלהם כל-כולו שמירה ושרידות בחוץ.
הוא מעולם לא הסכים לשבת ליד המדורה, בהתמקמות לחניון לילה הוא היה עושה סיבוב, מחליט איכשהו מה הכיוון הבעייתי ומתיישב עם הפנים החוצה לכיוון החושך..
לא משנה קייץ או ינואר בבורות לוץ, אפילו על שטיח הוא לא הסכים לשבת.
אם הוא נבח זה היה רק בגלל שהיתה סיבה- כלומר לא שיגע לנו את השכל בנביחות סרק.
במהלך הנסיעות הארוכות הוא היה במצב ״תוק״ בספסל האחורי, והתעורר רק בעצירות.
לא נגע באוכל שנשאר בחוץ או בשום דבר שלא היה בתוך הקערה שלו.
לא היה יוצא לשיטוטים אלא נצמד למאהל- התנהגות קלאסית של כלב שמיועד לשמור על עדרים..
כשטיילנו איתו ישנו מאד רגועים.

meir alony
08-01-12, 22:03
http://img225.imageshack.us/img225/2070/37331730.jpg

ניצן40
08-01-12, 22:06
אין ספק שהסדר צריך להיות כזה1 רודאזין ריצ-בק (כלבה מהזן האתלטי) כלבת שמירה ללא סייג ואף אחד כולל זאבים לא ינסה את מזלו מולה שער קצר אך עמידות מושלמת(היה לי אחד כלב מדהים הייתי משאיר אותו בסופה פתוחה אבל אף אחד לא ניסה לגנוב מעניין למה....2 כנעני (יש גם בקיבוץ משמר העמק אצל יאיר) כרגע אני עם כלבה מעורבת שניה כזאת כלבים נהדרים עם יתרון חשוב בריאות מהטובות שפגשתי

ד ו ר ו ן
08-01-12, 22:15
הבעיה עם רידג׳בק זה שהם יותר מידי מגוננים ומאד מהר עוברים לתקיפה אם מישהו נכנס למה שהם מגדירים הטריטוריה שהם מופקדים עליה.
גם למישהו שבטעות נכנס למה שהם החליטו שהוא המרחב שלהם.
היתה לנו נקבה כזו, משפחתית בצורה מדהימה אבל לא נתנה לאף אחד להתקרב לבית, כולל לא בשביל הציבורי שמשום מה היא החליטה שהוא שייך לשטח הבית.
זה יצר לא מעט בעיות.

KOOKE
08-01-12, 23:20
דידו

כן גם אני מתגעגע לבנסון.

קרבש אכן אידאלי אבל לך תמצא כזה וגם אני חושש שביום יום כשאני לא בבית שאר משק הבית לא ממש יסתדרו איתו.

רודיז'יאן גם הם כמעט גזע נכחד בארץ וקשה למצוא כאלו מה גם שאני חושש לשרידות שלהם בקור המדברי בלילה וחושש מהאגרסיביות היתרה שלהם.

שכחתי לציין שכרגע כבר יש בבית שני כלבים - פקינז זכר + ג'ק ראסל נקבה. הג'ק ראסל הייתה מתאימה אלמלא הגודל שלה ...כמה שהיא אמיצה עדיין היא לא תשרוד מול זאב/ תן/ צבוע. בכל אופן הכלב הנוסף שיצטרף ללהקה יצטרך להסתדר עם הקיימים - לכן מחפש את גזעי הרועים שיסתדרו עם מה שייראה בעיניהם כ"עדר" שלהם.

ראיתי ביד שתיים מודעה על גורי פירנאי מעורבים - עדיין קטנים מדיי למסירה אבל אבדוק את העניין.

תודה למשיבים.

klam
09-01-12, 02:59
54594

ממש מפחיד..

פלוצר70
09-01-12, 11:23
ממליץ לישקול רואה קווקזי רק נקבה קו דם עבודה כלב מדהים חזק ונאמן ללא גבולות
כל בעיות ההיתנהגות נובעות מחינוך לקויי וחלק קטן בעיות נפשיות של הכלב
אני מגדל 5 כלבים ו4 חתולים וכולם חיים ביחד בשלום הכל חינוך
אתה מוזמן לראות את הרואה הקווקזית שלי נותנת כבוד לציווה וליורקשר טריר
כלבי רועים פירינאי ומרמינו קשים מאוד לאילוף בגלל האופי שלהם כלב עצמאי
באופן כללי כמה שהכלב יותר קרוב למקור שלו הוא היה יותר מפותח מבחינת התכונות והיהתנהגות המיוחסות לגזע גם לבריאות
כלב מעורב זה סיפור שונה ממליץ לקחת כלב בוגר לפחות בן שנה + כדי שתראה את האופי וההיתנהגות לגבי בריאות או שהכול דבש או פעם בחודש וטרינר לא ניתקלתי במעורבים באמצע
ומדוע לא לקחת שוב ברנרד ? כלב יפיוף מדהים ונדיר

BackDoorMan
09-01-12, 14:35
העיקר שיחגוג בר-מצווה (http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1612589).

או בארק מיצווה (http://blogs.forward.com/the-shmooze/149137/).

http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.1612590.1326101373!/image/924807938.jpg_gen/derivatives/landscape_436_326/924807938.jpg
http://forward.com/workspace/assets/images/articles/b-barkmitzvah-010512.jpg

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eBKjD9sdrbU

gilad888
09-01-12, 15:34
אני לא יודע אם אתה מכיר אבל הכלב האידאלי ביותר לכל מה שהצגת בצרכים שאתה מבקש הוא כלב בקר אוסטרלי בלו הילר או רד הילר זה אותו דבר

כלב חכם לא משתגע בנסיעות עמיד בכל התנאים עם פרווה מדהימה שזורה כנגד גשם שלג וקור וכן חום עובד בשטחים ומסתגל לכל באוסטרליה נוסע שעות עם הבעלים בשטח היה לי אחד מדהים ומת לחזור לקחת עוד אחד

תיכנס ליד 2 יש גורים בחינם זה כלב של 2000 ש"ח לפחות אין הרבה הוא לא גדול נאמן בצורה טוטאלית לבעלים שומר ומגן ומוביל עדרים של בקר וכבשים מסוגל להתמודד עם פרים במשקל טונה ויותר ומזיז עדר שלם ב10 דקות ומצד שני בן לוויה נהדר
אם תרצה אוכל לספק לך יותר מידע ובלי אינטרס כלכלי סתם מאהבת בעלי החיים
גלעד

בורדר קולי לא יאים לצרכיי. אכן גזע מקסים שהינו פצצת אנרגיה אינטליגנטית ודווקא בגלל תכונה זו, לצערי בשל אילוצי עבודה לא אוכל להקדיש לו את הזמן הדרוש לו מדי יום לגירוי והוצאת אנרגיה. כזה כלב אינטלגינטי עם כזו רמת אנרגיה וללא תעסוקה וגירוי יום יומיים יכול לפתח בעיות התנהגות קשות.

omri_t
09-01-12, 22:57
לדעתי ומנסיוני האישי:
אני אישית גם נגד גזעיים, ובאופן כללי מוצא כלבים ולא קונה- אמונה שהגורל מביא את הכלב הנכון אלי. והיו לנו המון כלבים תמיד מילדות.
בלגי- כלב מקסים-מקסים-מקסים. עמיד, לא מפונק, אוהב, בלי קריזות, נאמן, חסון.
כנעני - הוא כנראה האידאלי למטרות שאתה מתאר, לטעמי ומהכרותי אינו אנרגטי יתר על המידה.
בורדר קולי- זה סיוט של כלב. דורש שיפעילו אותו 25 שעות ביממה, קריזיונר עם נטייה לדיכאון. צריך להיות בנוי לכלב כזה. והוא בהחלט הרבה יותר חכם מאיתנו.

באופן כללי, זכר בד"כ נאמן לאדם ספציפי, יותר עצמאי, יותר פעיל- ומכאן פחות מתאים לטיולים עם אנשים וחבר'ה בכלל.
נקבות יותר מאוזנות, נאמנות יותר למקום ולבית ולא לאדם ספציפי. לטעמי הרבה יותר נוח לטיול. ואישית אני מעדיף נקבות (גם בכלבים...)

KOOKE
10-01-12, 00:30
גלעד

אם הכוונה לכלב רועים אוסטרלי אז מכיר שטחית (מראה בלבד) את הגזע. ראיתי שגם מרבים לשתף כלב רועים אוסטרלי בתחרויות אג'ליטי. מתוך ידיעה כללית זהו גזע מאד אינליגנטי ואכן חסון וכלב עבודה טוב. אבל חששתי שזו מעין גירסה קצת יותר מסיבית וגדולה של הבורדר קולי מבחינה אנרגטיות ורמת פעילות ולכן נרתעתי מכיוון זה.

אחרי שכתבתי את התגובה הנ"ל גיגלתי קצת וכלב הבקר האוסטרלי הוא גזע אחר ושונה מכלב הרועים האוסטרלי. קראתי מהן תכונות האופי של הגזע ונראה לי שגם גזע זה בעלת רמת אנרגיה ופעילות גבוהות מדיי לצרכיי.

אומרי

העדפה שלי היא דווקא כלבים גזעיים או מעורבים ששני ההורים הם גזעיים ומזוהים (ולא כאלו שהם דורי דורות של מעורבים). הסיבה לכך היא שברכישת כלב גזעי או תוצאת עירוב שני גזעים ידועים מראש, יש לך יכולת לצפות את המבנה הפיזיולוגי הכללי של הכלב הבוגר ולא פחות חשוב את קוי האופי הבסיסיים של הכלב.

אולי לא הדגשתי מספיק אבל "כלב השטח" שלי ממש כמו רכב השטח שלי יבלה את מרבית זמנו בבית ויצא לטיולי שטח בתדירות של כאחת לשלושה שבועות. אני עובד מדיי יום משעות הבוקר עד שעות הערב ובמהלך היום לא אוכל להקדיש את הזמן הדרוש לכלבים בעלי רמות אנרגיה ודרישות תעסוקה גבוהות.

לכן נטיית לבי היא לגזעים בעלי רמת פעילותו ואנרגיה נמוכה יותר ובעלי אופי עצמאי יותר בסיגנון כלבי הרועים הגדולים. כן גם כלבים אלו דורשים טיול ותרגול יום יומי אך לא ברמות של הגזעים האנרגטיים יותר.

whisky
11-01-12, 09:29
רק הערה קטנה, בעלי פרווה קצרה יכולים להיות מאוד מתאימים למזג אויר קיצוני. דלמטים, פוינטרים, רוטביילרים, דוברמנים, לברדורים... כולם בעלי פרווה קצרה והם גזעים אירופאים ממדינות קרות בעלי יכולת עבודה בקור וגשם. מבחינת אומץ הייתי ממליץ על דלמטי, אבל אני מודע לסטיגמה המטופשת עליהם. מניסיון לא נכונה. מבחינת הרתעה דוברמן, קצת מסריח לעת זקנה לא ברור למה. אבל אצלי לפחות זה לא הגזע אלא החיבור עם הכלב, הדלמטי כמובן.

ניצן40
13-01-12, 08:13
יום שישי טוב ושום
עם עוד לא מצאתה כלב כרגע מפורסמת ריצבקית נראית מדהימה למסירה בס או אס חיות
שווה............ בצבע

KOOKE
06-03-12, 13:26
עידכון - אתמול בערב, "דיווה" הצטרפה למשפחתנו.

המדובר בגורה מגזע בוסרון, מקסימה ומדהימה בת 6 חודשים.

תמונות בהמשך.

-->