PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש, מבקש רשמים על GMC Jimmy, Blazer, Dodge RAM ושאר המשפחה.

Shahar.b
25-01-05, 19:09
שלום,

לאחרונה התחלתי לשקול ברצינות לרכוש את אחד הרכבים האלו.
אני חייב לציין שהסיבה העיקרית למחשבה הנ"ל היא משיכה עזה לעיצוב ולרעיון. הם פשוט מדהימים בעיני.
ראיתי Dodge RAM Charger 1983 למכירה למשל ב- 19K. הוא י-פ-ה, הוא מדהים הוא עוצמתי ומה לא.

יחד עם זאת עברתי על כל הפורום "Fullsize" (מזל שזה רק 4 עמודים..) ונראה שאני חסר כמה איפיוני יסוד לבעלי בהמה שכזו.
כולם פה יודעים לדקלם מרווחי סרנים, היקפי צמיגים, הספקי מנועים ומחירי קילו בננות שלא לדבר על זה שהחלפת מנוע בנזין במנוע דיזל היא משהו שרובכם נראה מסוגלים לעשות רבע שעה לפני שמקפיצים את הילד אל הגן.

השימוש המיועד לרכב הוא -
- נסיעה יומיומית קצרה לעבודה.
- טיולים עדינים (אני לא איש שטח ונראה לי שבשלב הראשון, השטח היחיד שהוא יראה, אם בכלל, יהיה שבילים כבושים היטב).
- נסיעות תל אביב ירושלים בסופי שבוע וכאלה.
- לדרוס אוטובוסים.

הבעייה היא שאני מוקף באנשים שלא מכירים רכבים מהסוג הזה ולכן כולם עמוסי סטראוטיפים שאני לא יודע אם הם נכונים או לא. עד עכשיו שמעתי בעיקר:
- אתה מפגר (אני רגיל אומרים לי את זה כל הזמן).
- אתה תצטרך לגרור איתך טאנקר של דלק (אוקי אני יודע שהם אוכלים דלק אבל לנסיעות קצרות ופה ושם טיולים אני חושב שאני אעמוד בזה).
- ההוצאות אחזקה של רכב כזה יקרעו אותך. (עלול להיות נכון, כמו שאמרתי אני חסר ניסיון מוחלט בלתחזק רכבים).
- הביטוח לדבר כזה יקר בטרוף. (זה נכון? מבטחים דבר כזה במקיף בכלל?).
- איפה תחנה דבר כזה בתל אביב? (יש לי חניון מתחת לבית, יש חניונים בתל אביב ואני מתכונן לשים אופניים/קורקינט/סקטים בבגאז' ולהשתמש בהם במקרה של חנייה רחוקה).
- אתה לא נורמלי (ראה תשובה לסעיף 1).

לכן, כאדם מיושב חלקית בדעתו, אני פונה אליכם העוסקים במלאכה ומבינים אולי לנפשי בשאלה האם התשוקה עולה על החסרונות? האם הסטראוטיפים נכונים? האם יש מקום לאדם כמוני בקרב חובבי הבהמות האמריקאיות?

תודה על הסבלנות ועל התשובה.

ערן CJ
25-01-05, 20:43
שחר שלום
אני עדיין חדש ודל ניסיון ב"פולסייז".
לשאלתך, כל הסטראוטיפים נכונים !
לכן, רק אנשים עם ראש טוב ונכונות לראות את חצי הכוס המלאה, נמצאים בין בעלי הרכבים הללו.
להזכירך, בחצי כוס "פולסייז" יש כמות גדולה מבכוס קטנה ומלאה. (תגדיל את המק-בורגר שלך ותבדוק מול הכוס שקיבל הילד שלך, במנת הילדים...).
בהצלחה בכל דרך שתבחר.
ערן CJ

נ.ב
אתה בטוח שאתה שואל את השאלה הנכונה, במקום הנכון ?
הידעת שבפורום "פולסייז" ההתייחסות לנושא מאוד סובייקטיבית ?
אולי היית צריך לשאול את השאלה בפורום סוזוקי? :wink:

נמרוד
25-01-05, 21:18
הבעייה היא שאני מוקף באנשים שלא מכירים רכבים מהסוג הזה ולכן כולם עמוסי סטראוטיפים שאני לא יודע אם הם נכונים או לא. עד עכשיו שמעתי בעיקר:
- אתה מפגר (אני רגיל אומרים לי את זה כל הזמן). כן, עושה רושם שכן.
- אתה תצטרך לגרור איתך טאנקר של דלק (אוקי אני יודע שהם אוכלים דלק אבל לנסיעות קצרות ופה ושם טיולים אני חושב שאני אעמוד בזה). צריכת דלק של כזה כלי עם מנוע V8 תהיה 4-5 קילומטר לליטר. אם אתה יכול לעמוד בזה, אתה יכול, ואם לא לא. זה לא משהו שאמור להפתיע.
- ההוצאות אחזקה של רכב כזה יקרעו אותך. (עלול להיות נכון, כמו שאמרתי אני חסר ניסיון מוחלט בלתחזק רכבים). בכזה רכב, כמו בג'יפים, מטפלים לבד, או לפחות מנהלים את הטיפול לבד. אם אתה תקנה כזה דבר ותכנס למוסך ממוצע, זה אכן יהיה כצאן לטבח. אבל אם אתה פותח את הראש ומצטרף לתחביב באמת - וזה אומר ללמוד ולהכיר ולברר ולשאול... יהיה בסדר גמור.
- הביטוח לדבר כזה יקר בטרוף. (זה נכון? מבטחים דבר כזה במקיף בכלל?). בולשיט. מי מבטח מקיף משהו שהערך שלו במחירון, אם קיים בכלל מחירון, הוא כמה אלפי שקלים? בקיצור, אין ביטוח מקיף, חובה וצד ג' כמו כל רכב אחר.
- איפה תחנה דבר כזה בתל אביב? (יש לי חניון מתחת לבית, יש חניונים בתל אביב ואני מתכונן לשים אופניים/קורקינט/סקטים בבגאז' ולהשתמש בהם במקרה של חנייה רחוקה). ענית לעצמך
- אתה לא נורמלי (ראה תשובה לסעיף 1).

נשמע מהשאלות שלך שאתה בסדר. יש אנשים שג'יפ עושה להם את זה (כמוני), יש כאלו שדווקא לנדרובר, ויש כאלו שפולסייז עם מנוע V8. אם זה מה שמדבר אליך, לך על זה, אבל בזהירות, בצורה מושכלת. קשה לקנות רכב שטח ישן במצב טוב, קל מאד להתפתות לגרוטאה עם צמיגים גדולים וצבע מרשים.

border
25-01-05, 21:50
שום דבר לא ירפא אותך
בהצלחה

מוני_הכוכב
26-01-05, 10:37
ובכן ככה,

אם אין לך ידיים ימניות - אל תתעסק עם זה.
אם אין לך מספיק כסף למוסכים, אל תתעסק עם זה.
אם אתה לא יודע לשבת על הראש של המכונאי שיעשה עבודה נקייה, שיחליף גם חלפים משניים תוך כדי עבודה, אז אל תתעסק עם זה.
אם אין לך מספיק כסף לדלק - אל תתעסק עם זה. צריכה ממוצעת של 1:4 וביום טוב 1:5, מחוץ לעיר קצת יותר טוב.
אם אין לך רכב חליפי, אל תתעסק עם זה. מספר הימים שהרכב יהיה מושבת יפריע לך לנהל חיים תקינים.
אם אתה לא מחפש את הרכב לשטח - למה אתה צריך את זה כי זה גדול? שטויות, רכב יפני גדול בנוי עם חלל פנימי מנוצל טוב יותר.
ביננו, יש לי את הבלייזר כבר שנתיים, אכלתי איתו כל כך הרבה חצץ, נסעתי איתו כל כך מעט וחלק ניכר מהנסיעות שלי הן למוסכים ובחזרה. כיום הוא נמצא בחניון שלי ומופעל פעם בשבוע לנסיעה לבור או למוסך.

אני לא בטוח שההנאה (המפוקפקת) מנסיעה ברכב כ"כ גדול, וגם לא יציב ומסוכן מהעדר שדה ראייה שווה את המחיר שציינתי לעיל.

אם בכ"ז אתה הולך על רכב גדול, אז נדמה לי שרג הבלייזירם / GMC כדאיים כיוון שניתן להשיג חלפים לא יקרים אם יודעים היכן לקנות ולהתמקח.

הדבר היחדי שהרכב נותן, זה גאוות יחידה.

אריה פאהן
26-01-05, 22:31
כמעט כל הבלייזרים הם גורטאות מוזנחות , מכיוון שכך אתה תיאלץ לסדר פה לתקן שם,וזה לא ניגמר , אני אמליץ לקנות בלייזר רק למי שרוצה לקנות משהו זול ,והוא חייב להיות אחד שמסוגל ואפילו נהנה לטפל בו בעצמו ,צריך להיות מזוכיסט רציני בשביל לקנות רכב כזה לנסיעה יומיומית וטיולים , נראה לי במקרה שלך תקשיב לחברים שלך ורד מזה

polar bear
27-01-05, 02:10
וואי וואי איזה רואי שחורות.

לא יודע, אני הצלחתי לנהל חיים מאד תקינים עם בליזר שהיה יותר פריוט בשבילי מאש רכב לטיולים.הכיף הגדול שלי היה הידיעה שכל בוקר אני מניע ונוסע, ואם ח"וח יש תקלה - הי תודיע על קיומה בשלבים. ואם אני לא אעשה יותר מדי שטויות - אני אגיע למחוז חפצי.
חוץ מתקלות בלאי הגיוני הוא לא עשה לי בעיות, סחב וסחב, נכון, טיפלתי בו לבד וזה מאד עזר.

אבל עדיין - זו לא ההחלטה הכי אופרטיבית להישתמש בכלי כזה ליום יוןם.בעיקר בגלל עלויות הדל
ק וחוסר התאמה לתנועה עיורנית צפופה.

Shahar.b
27-01-05, 16:54
דבר ראשון תודה לכולם על התשובות המקיפות. שמחתי שלמרות החשש לתשובות משוחדות כפי שציין ערן, זכיתי לקבל תשובות לעניין.
כפי שחלקכם הבינו אני לא קהל היעד הרגיל של הבהמות.
אודה ואתוודה אני נמשך למראה ולקונספט שלהם אבל אני נטול ידיים ימניות בעליל. אני טוב בלפרק בעיקר ולהשאר עם ספיירים ודברים שפעם עבדו...
המחשבה הראשונית שלי הייתה בכלל שמכיוון שמדובר במפלצת-על עם מנוע של טנק אז כל מה שצריך זה דלק (הרבה) ואיזה לבנה בריאה עם יד חזקה למקרה שיש איזה קילקול. מאז קראתי את הפורום ולמדתי..

כרגע יש המון דברים שאני מוכן לחיות איתם בשביל האושר מהידיעה שה- fullsize בחנייה הוא שלי. הדלק, החנייה וכו'. יכול להיות שאני אתבדה במידה וזה ייהפוך למעשי ויכול להיות שלא, אבל כרגע אני גיליתי שאני צריך לעשות חושבים מאוד רציניים עם עצמי בנוגע לתחזוקה השוטפת. די הבנתי שאין לי מה לסמוך ב 100% על המוסכניק ושאני אהיה חייב לפנות זמן ללמוד ולהתעסק עם קרביו של הרכב, במיוחד אם אני מתכונן להשתמש בו כפרייבט.

אני מקווה ללכת ולראות מקרוב איזה דודג' צ'ארג'ר חינני בסופהשבוע ואולי זה יעזור לי להחליט ובינתיים אני מודה שוב לכל מי שהשיב ולמי שישיב ועוזר לי להחליט.

אריק זמר
27-01-05, 17:35
אני דווקא מסתכל על זה באור טיפה שונה !
מבטיח לך שגם אני "התחלתי" עם ידיים שמאליות. מבטיח שגם אני לא ציפיתי לאיזה עומק אגיע ואדרדר עם ה"תחביב".
אמנם בתקופה האחרונה אני לא מצליח זמן לפנות זמן ועבודה על הרכב בגלל עבודה על מה שמכניס לי "משכורת" לבנק...
אבל אתה עלול לגלות שלאריה הזה בדמות רכב השטח יש טפרים מגומי...שכשהוא שורט זה לא כלכך ממית...לא כלכך פאטלי...

מצאתי את עצמי לא פעם מפרק את קרביו ומרכיב חזרה, בהתחלה וגם באמצע עשיתי טעויות...אבל זה יותר כיף כשאתה עושה טעויות...וסלח לי, ברכב של 250K ש"ח אתה לא תעשה טעויות כי אתה לא תנסה - ועל טעויות של אחרים אתה תשלם סכומים לא מבוטלים.

עם כל הפחד, קצת יוזמה תתן לך את הידע שהפשטות שכה אפיינה את הרכבים הללו היא לעזר. החוסר במורכבות מקלה עליך עד מאד ב"לגשת".

רכבים מבית GM נותנים לך את כל הביטחון שבעולם לגבי חלקי חילוף זמינים וזולים. נהיגה עדינה ונכונה תציג בפניך רכבים שהם כן אמינים. לא הרבה יותר ממה שנדבק מסטראוטיפ כזה או אחר, אלא בערך מליון מונים יותר.

אני סמוף ובטוח כי חוסר משחק ברכב שלי והשארתו במצב הסטנדארט - היתה מציגה אותו כקליל האמינות. באמת.

לא, לא מנוע. לא, לא חשמל. לא, לא גיר או תיבת העברה. כמובן שלא סרנים שידעו קודם להתמודד עם משקלים אימתניים.

ואתה, כאמור, לא חותר לכיוונים הללו. לא כיום.
בכנות, אני לא רואה סיבה של "למה לא" מכל מה שכתבת.

הסיבות של "למה לא" מבחינתי נופלות על המקומות הבאים:
1. שנתון ומשמעות העברת טסט מחדש פעמיים בשנה - רכב סטנדארטי, מלבד היום הנוסף בשנה שמתבזבז על מכון רישוי - זו אינה בעיה.
2. בחירת הקנדידאט קשה, צריך רכב במצב תקין ועובד אחרי בדיקה מקפת, כולל גם מצב חיצוני של פח ורקבונות.
3. דודג' יכול להיות יופי של בחירה, אבל מלבד חלקי הינע כמו סרנים - קח בחשבון שאת השאר קשה יהיה למצוא. אבל אול אתה לא מפחד לעשות מה שרבים אחרים עושים ולהזמין ח"ח דרך האינטרנט.
4. בחירה ב"מוסך"...זה קשה אחי, קשה קשה. יש אנשים או מוסכים ספורים שהייתי יכול להמליץ עליהם...בעצם אולי אחד בלבד שהרוויח את זה בכבוד - וכבוד רב !
5. תחזוקה שוטפת.

רק שתדע, שהחלום שלך הינו לא רק ישים, אלא שהלוואי וחלומותיהם של רבים כאן היו בכזה מרחק מישום.

הדלק באמת אמור להיות ההוצאה ה"כבדה" וברצינות, האמינות לגבי רכב "מיושר" שאינו נועד לטפס בולדרים בגובה 2 מטר הינה גבוהה מאד.
כנס למוסך מורשה לטיפול שיגרתי עם רכב חדש (מכיוון שאתה חייב) ותראה את העלויות...שלא נדבר על תקלות...

בהצלחה כמובן !

קונסטון
17-03-15, 13:00
אם קנית את הראם צ'ארג'ר, מאז ויש תובנות...תשתף בבקשה
יש בארץ כלים כאלה.....חיים עם טסט?

-->