PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיכום שינויים נדרשים לשתילת מנוע סוויפט בסמוראי + מס' שאלות

סולי
10-01-12, 11:51
שלום לכולם,
לאחר תקופה ארוכה שהרכב עומד נמצא מנוע סוויפט מתאים.
חיפשתי וקראתי את הדיונים בפורום והייתי רוצה לסכם את השינויים, יש נושא אחד שהדעות עליו חלוקות.
מדובר בסמוראי מוזרק 98, והמנוע הנבחר ירד מסוויפט 97, שעברה תאונה ולפני שהלכה לעולמה גל לה הוחלף המנוע, מיבוא.
קודם כל האם ניתן ע"פ מס' מנוע לבדוק שנת ייצור או באיזה רכב היה מורכב?

סיכום השינויים הכרחיים להסבה מוצלחת: מעבר לסעפות טיימינג ומותחן.
1. אביזרים כגון: משאבת מים, שמן, סטארטר אלטרנטור ופולי.
2. אגן שמן מנוע.
3. ומסנן השמן מתוך האגן.
4. מפלג.
5. קאמשאפט?? הכרחי? ואם כן הייתם ממליצים כבר להתקין קאמשאפט משופר? ניתן להשיג בארץ? והאם נדרשת עבודה מסביב בעת החלפה לקאמשאפט משופר?

תודה לעוזרים...

ישי.פ
10-01-12, 21:51
למה לא מנוע של גימיני?
חדש יותר וחזק יותר!

סולי
10-01-12, 22:53
כי זה מה היה זמין,

אתה יודע אילו שינויים נדרשים למנוע של ג'ימיני? אני יודע שעד 99 הבלוק עוד דומה אבל אח"כ זה מנוע עם תושבות שונות וגם ראש מנוע פחות עמיד.
בכלל עם 16שסתומים אני בספק שהסעפות או מערכת ההזרקה שבסמוראי שלי תתאים לג'ימיני ואני לא אוהב את הרעיון להסב את המנוע לקרב'.

ישי.פ
11-01-12, 04:49
אני זוכר שיש "פוסטים" על שינויים כאילו פה בפורום. (צריך לנבור ולחפש)
אני לא יודע בדיוק מה זה מצריך, אבל אני חושב שיש לך הזדמנות לשידרוג נחמד :)
מה קרה למנוע הישן? אוליי אפשר להחליף רק בלוק או לחילופין רק ראש.
מחשבה נוספת: מה לגבי מנוע של יורו סוויפט? הוא גם יותר חדש וגם הזרקה שדומה לדגמי הסמוראי 98.

GodsFather
11-01-12, 05:26
כמה שיותר פשוט, יותר טוב. השתלה של מנוע של ג'ימני יכולה להיות קצת יותר מסובכת אם אין נסיון קודם. מערכת הזרקה וכד'.

לגבי השאלה על הקמשפט - בהחלט כן. אם כבר פתחת והוצאת, שים קמשפט משופר. לא כזה של הטורים הגבוהים (מה שנקרא "חם" ומיועד למהירויות ולא ממש עושה טוב לסמוראי) אלא הקמשפט המוכר בארה"ב כMID-RANGE. לא יקר ויש להשיג בארץ, אם אני לא טועה גם אצל אחד מחברי הפורום.

תיעוד של התהליך שעברת ותעבור מעניין מאד, את כולנו.

סולי
11-01-12, 07:02
המנוע שהבאתי גם ככה הינו הזרקת TBI, והבלוק זהה לשל הסמוראי שלי.
לגבי הקאמשאפט,אני מעט חושש מהתוצאה של מנוע שגם ככה מגיע לנצילות בסל"דים גבוהים לשנות את טווח שיא המומנט לבין 1000-4000, במקום 5000+סל"ד.
קראתי במס' פורומים בחו"ל שקאמשאפט משופר דורש גם החלפת רוקרים, חלק כתבו שיש במקביל להחליף לרוקרים חדשים ולא לעשות שימוש ברוקרים המשומשים, והיו שכתבו שיש לעשות שימוש ברוקרים המותאמים לקאמשאפט.
שנית מדובר במנוע הזרקה ולא קרבורטורים, האם יש לכך משמעות?
אשמח לשמוע דעות מבעלי ניסיון, יש כאן כאלו שעשו את השינוי ומוכנים לתרום מניסיונם.
לא בא לי ממש לניסוי וטעייה...

GodsFather
11-01-12, 07:08
על איזה קמשפט אתה מדבר ?

בHIGH-RANGE, אתה צודק.

בMID-RANGE זה לא מחייב.

בכל מקרה, צריך לבדוק מה מצב הרוקרים הקיימים. הSAFE SIDE הוא להחליף למשופרים / חדשים, אבל כאמור, זה לא מחייב.

אתה לא אמור להגיע לטורים גבוהים, רצועת הכוח משתנה, זה כל הסיפור פה.

סולי
11-01-12, 19:01
שמעתי על התקנה של קאמשאפט "קר" במנוע אחר, לא סמוראי, גרם לרכב לשיהוקים בסרק ולא עמד יפה.
אני תוהה אם יש השפעה של ההזרקה ולא קרב' על תפקוד הגל זיזים ו/או על ההחלפה.

וכן אני מדבר על קאמשאפט קר זה מה שזמין כאן ושים לב לתוספת באתר של lowrange:
Note: With new cams we highly suggest a set of new or the re-manufactured rockers. If you choose to use the rockers you have on a new or different cam, you run the HIGH risk of destroying it. Been there, done that! Don’t waste your money and time for a simple part ahead of time

חן דן
11-01-12, 22:40
שרשור שקיים מדובר על מנוע קרבורטור
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20071
גם מכסה שסתומים ואם הדיסטרבוטור ישר ולא בזווית שצריך להחליף את קמשפט

GodsFather
12-01-12, 07:10
שמעתי על התקנה של קאמשאפט "קר" במנוע אחר, לא סמוראי, גרם לרכב לשיהוקים בסרק ולא עמד יפה.
אני תוהה אם יש השפעה של ההזרקה ולא קרב' על תפקוד הגל זיזים ו/או על ההחלפה.

וכן אני מדבר על קאמשאפט קר זה מה שזמין כאן ושים לב לתוספת באתר של lowrange:
Note: With new cams we highly suggest a set of new or the re-manufactured rockers. If you choose to use the rockers you have on a new or different cam, you run the HIGH risk of destroying it. Been there, done that! Don’t waste your money and time for a simple part ahead of time

נו ? ומה הוא אומר שם ? שמומלץ לשים רוקרים חדשים לגמרי או משופרים. למה ? כי יכול להיות שהרוקרים שיש לך עכשיו, עבר זמנם...

לגבי שיהוקים ושאר ירקות - אם לא יודעים לכוון את המנוע לאחר השינוי, אין מה לבוא בטענות למוצר. בתכלס, זה כלל לכל שדרוג שקשור במנוע. גם קרבורטור משופר צריך לדעת לכוון ולהתאים גם הצתה וספיקת דלק... קיצר, לעשות את העבודה כראוי. זה לא סיפור גדול והכל אפשרי ויש את הידע בשפע פה בארץ, צריך רק אחד שמוכן לעשות את הצעד.

סולי
12-01-12, 19:55
מה זה רוקרים משופרים? אין כאלה באתר שלהם..

בכל אופן, כרגע נשאר לפתוח לבדוק את הגל זיזים אצלי במנוע הגמור ואת הרוקרים אם יוחלט שעבר זמנם אני כנראה אכנס לפרויקט הזה...
תודה לכולם על העזרה... אני אעדכן בהמשך.

נ.ב אני מפחד לצלצל למכשילי תנועה לברר עלות רכישה של רוקרים.. גנבים.
צפויות להיות בעיות בהזמנה של חלק כזה בארץ?

itziksamurai1
12-01-12, 20:15
אתה חייב להחליף קאמשפט ואתה צריך גםם את המתאם של המפלג מהמנוע של הסמוראי ...כל השאר (חוץ מהדברים שרשמת) מתאים בול

קאמשפט משופר לא יעבוד יפה בסרק לא משנה מה ... אין לך יותר מדי כיוונים ב tbi... ואם כבר נכנסים לכיוונים במערכת המעפנה הזאת אז לא יוצאים מזה... תשאר עם הקאמשפט המקורי... בלי צרות של רוקרים ושאר שטויות לא שווה את זה ...

ד"א תחליף את כל המחזירי שמן במנוע ואת הגומיה בין הראש למתאם של המפלג....

-->