PDA

צפייה בגרסה מלאה : בחירה בין דיזל ובנזין

ofird
11-01-12, 14:54
לאחר 20 שנה של רכב פרטי החלטתי להקנות גיפ ראשון.
צרכים: 1. 8 מקומות (יש לי 5 ילדים),
2. הרכב רב הזמן חונה לא נוסע איתו לעבודה רק קניות וטיולים,
3. יש לי רקע במנועי בנזין הספקתי בצעירותי לעשות שני אובראול, כל הרכבים שלי עד היום אני טפלתי ותיקנתי לבד, יש לי המון כלים בבית. לכן אני מעוניין גם את הגיפ לטפל ולתקן לבד.
4. יחסית זול, לא מודל חדש.

השאלה היא האם בנזין או דיזל, האם זה יפגע ביכול אחזקה שלי בגיפ אם אבחר בדיזל(מנוע) ובכלל האם יש יש ידע שחסר לי באחזקה במעבר לגיפ מפרטי?.
אפילו הייתי מעדיף לקחת גיפ שהלך לו ראש מנוע או מנוע ולעשות לו בעצמי אובראול.
תודה רבה
אופיר

שגיא S
11-01-12, 15:02
אין הרבה רכבים עם 8 מקומות..הרוב 7.

מה שאתה יכול לבדוק : סופות וסיג'יים ארוכים.
דיפנדר 110.

אלו רכבים שניתן לטפל בהם לבד, הג'יפים הם בנזין בנפח 4000-4300. ואם אתה מטפל לבד זה יהיה קלי קלות בשביך, במיוחד הסיג'יי שיש לך מקום לשבת בפנים ולעשות אוברול.

א הדיפנדר אני לא ממש מכיר, אני רק יודע שהוא סוג של טרקטור והוא דיזל.

שים לב לרכבי הבנזין צריכת דלק של ליטר לכל חמישה קילמטרים, והם כבר דיי ישנים ושחוטים, צריך להתאמץ כדי למצוא אחד טוב.
לא אמרת מה תקציב הקנייה שלך.

אגב, הם גם לא ממש נוחים, אבל אם נותנים את החוויה הכי טובה שיש כל טיול

ofird
11-01-12, 15:44
1. 50,000 ש"ח
2. לא דיברת על המעבר לדיזל האם צריך עוד ידע?
3. האם הצריכה הנקובה היא גם לבין ערוני.

אפיז
11-01-12, 17:25
רוצה שקט ? נסיעה נעימה וואפשרות לטפל לבד ? רק בנזין !!!
עכשיו בתקציב שלך רכב 7 מקומות מרווח באמת אין הרבה אפשרויות בבנזין זה פולסייז או הכי מתאים מבחינת יחס מחיר /תועלת /נוחיות זה טרופר ארוך בנזין
מהשנים 2000+ , עכשיו מתחילה הבעייה לך תימצא אחד במצב טוב (למי שיש לא רוצה למכור .....) נוח גדול ואחזקה פשוטה וזולה (אל תפחד מהמנטרה =הגיר בעייתי , פשוט להתקין קולר גיר ,שעון חום, והחלפת שמן לפי השימוש , ואם הלך ......אחרי 150-200K שטויות 7K לשיפוץ וסע עוד 5-10 שנים )

moshik999
11-01-12, 18:11
תוודא שאכן כל הילדים שלך רוצים לסוע איתך בשטח
מהר מאד הילדים זונחים את הרעיון ואתה נשאר לבד בשגעון.

אם אתה בעניין של טיולי שטח אמיתיים (ילדים באוטו זה לא משהו)

עדיף לטעמי שני רכבים אחד למשפחה ורכב שני לשטח עדיף קצר.

לא לחינם רואים במהלך השבוע כמעט רק נשים על הגיפים.

ofird
12-01-12, 08:40
אפיז שלום
האם אתה יכול יותר לפרט לגבי בעיית הגיר.
1. קולר , שעון , שמן - האם ניתן לעשות הכל לבד.
2. האם בבדיקה שלי אני יכול לזהות גיר בעייתי כזה.
3. האם ניתן לשפצו לבד?
4. האם ההרס שלו תלוי במאמץ בשטח או גם בסתם נסיעה בין ערונית.
5. מה הצריכה של טרופר בעיר ומחוץ לעיר?
תודה רבה
אופיר

אפיז
12-01-12, 14:27
זהו שאין בעיה ,רק עם הופכים אותו להמר צריך גם מיכלולילים של המר וזה אין !! לטרופר או אחר מסוגו
הרכב כמו כל המודרניים ,כולם= טיוטה ,אינדיאנים ,וכל השאר כביש שטח קל עד בינוני , אבל קיימים שיפורים כמו לכולם במחיר סביר לשימוש י שטח אפילו קשים קטן עליו (בנזין חזק ואמין מאד )
במיסגרת ישור קו של מיגונים וכו' עקב המנוע החזק במיוחד בסידרה הגיר צריך הגנה בצורת קולר ניפרד עם מאוורר חזק (500-900 ש'ח כולה....)
המיכלולים שלו ומהלך המיתלה הטובים ביותר בסרייה בלי כל שינוי מהמקור,
תצרוכת דלק לרכב סטנדרטי ללא תוספות ומטופל 7-8.5 ק'מ ליטר תלוי בסגנון הנהיגה , לאחר שיפורים וצמיגי שטח וכו' סביב ה-6 ק'מ ליטר
גיר לא כדאי לשפץ לבד
גיר בבדיקה יכולים לזהות בעייה בקלות יחסית, ושוב גיר זו הוצאה חד פעמית לזמן ארוך וכל רכב בגיל כזה אוטומטי יכול להיות עם גיר לשיפוץ או בדרך
אם אתה לא נעול על 7 מקומות יש גם קצרים ופחות נדירים ,אבל הארוך הוא המיוחד נוח גדול ושקט נכל הבחינות

ofird
12-01-12, 16:45
לא הבנתי משהו - כל הבעיה של הגיר היא בגיר אוטומט לא ידני?

אפיז
12-01-12, 23:30
אמרתי אין בעיה ,פשוט גיר אוטמטי לא ניבנה ותוכנן לזה שהרכב יהייה תחליף לסופה או המר , לכן צריך לשפר עם קולר ,זה נכון לאינדיאנים ולכל SUV גדול וזה לא מה ש משמש לדעתי לעילה נגד אוטמטי (קלאצ' וכו' עולה בחלק מהרכבים לא פחות )

ניר ל
13-01-12, 08:54
אני לא מבין מהשאלות שלך אם אתה מחפש רכב לנסיעה או לפירוק והרכבה כי זה בכיף שלך. אני לא יודע מתי ביצעת שיפוץ מנוע או גיר בעבר ולאיזה כלי רכב, אז אני מציע לך לקנות רכב תקין ולא לזמן הרפתקאות. אין סיבה שתצטרך לשפץ גיר או מנוע או שום דבר אחר , ברכב שקנית תקין ועומד רוב הזמן בחנייה. תקנה טוב , יתקלקל לך משהו , תבוא להתייעץ איפה ואיך מומלץ לתקן או להחליף. רוצה לשחק בעצמך - גש למגרש גרוטאות, אמץ לך מנוע ותהנה בזמנך החפשי . יש טרופרים בנזין למכירה , אם כי פחות מדיזל כמובן, צריך לעיתים קצת סבלנות והם יותר יקרים בד״כ מדיזל מקביל. הוספת / הגדלת קולר גיר מומלצת לכל רכב אוטומאטי שעובד בעומס גבוה . גיר אוטו׳ לא תקין קל לזהות בנסיעה ואם לא ברור לך איך - כל מכון גירים יבצע עבורך בדיקה חינם.

Tsafrir
13-01-12, 09:05
מצטרף להמלצות על הטרופר בנזין מכל השנתונים (עדיף חדש ככל הניתן באופן טבעי).
ככלל הרכב נותן תמורה טובה למחיר מבחינת יכולות שטח, נוחות, מרווח פנימי, אמינות כללית וכו'.

עיקר היתרון בהתקנת רדיאטור חיצוני לתיבת ההילוכים היא כדי למנוע פריצת מעברים וערבוב נוזל קירור מנוע עם נוזל תיבת ההליוכים.
הרדיאטור שמצנן את המנוע כולל בתוכו רדיאטור שמצנן את נוזל תיבת ההלוכים. קרו בעבר מיקרים שהמעברים ברדיאטור נפרצו והנוזלים התערבבו וכתוצאה מכך נגרם נזק לתיבת ההלוכים.

בהחלט מומלץ לבצע את ההתקנה.

קח בחשבון ששני המושבים האחוריים (6,7) לא הכי נוחים.

BlackStar
13-01-12, 11:15
מכול הרכבים שציינתם הקל ביותר לתיקון ביתי הוא הדיפנדר 110
מ גם שהוא הנוח מבין כולם לנסיעה במיוחד עם ילדים יש שפע של מקום אני גם קניתי אותו בשביל האישה והילדים ואני מוצא את עצמי לא מעט נוסע לבד
הוא עדיף על הקצר בכול מקרה על אמינו אין מה להשוות מנוע דיזל טיפש
ולא 6 צילנדר טורי בעיות הצתה קוהל פלאגים לחץ דלק אמאל'ה מחלות מ גם שדיפנדר ארוך עושה 1:10 +\- וסופה CJ יותר כמו 1:5
אין מה להשוות את הנוחות נסיעה בשטח שמיים וארץ הדיפנדר מרגיש כמו פרייבט מגהץ כמעט כל משטח בזמן שסופה סיגי על קפיצי עלים תנער לך כול חלק בגוף ותעיף את הילדים שלך לשמיים ( מזל שאין הרבה מקום ) בהצלחה

אפיז
13-01-12, 16:23
לא שיש לי משהו נגד דיפנדר (יש אחד כזה בחניה ורק אם אני מחפש תרוץ לאישפוז אני יסע בו , החתן שלי אוהב לסבול בשביל הפאסון ..... שיערב לו )
אבל להמליץ עליו כנוח ? וואלה כמו להשוות נסיעה בטרקטור ישן עם מנוע טוסטוס מסריח ומרעיש לגו'ן דיר אוטומטי וממוזג עם מיזוג אויר ובר .
הבנאדם מחפש רכב טיולים סביר ונוח למישפחה לא טנק T23 עם פטיש 10 ק'ג לתפעל אותו רוצה להנות מטיול מישפחתי לא סאדו מישפחתי !!!

מכול הרכבים שציינתם הקל ביותר לתיקון ביתי הוא הדיפנדר 110
מ גם שהוא הנוח מבין כולם לנסיעה במיוחד עם ילדים יש שפע של מקום אני גם קניתי אותו בשביל האישה והילדים ואני מוצא את עצמי לא מעט נוסע לבד
הוא עדיף על הקצר בכול מקרה על אמינו אין מה להשוות מנוע דיזל טיפש
ולא 6 צילנדר טורי בעיות הצתה קוהל פלאגים לחץ דלק אמאל'ה מחלות מ גם שדיפנדר ארוך עושה 1:10 +\- וסופה CJ יותר כמו 1:5
אין מה להשוות את הנוחות נסיעה בשטח שמיים וארץ הדיפנדר מרגיש כמו פרייבט מגהץ כמעט כל משטח בזמן שסופה סיגי על קפיצי עלים תנער לך כול חלק בגוף ותעיף את הילדים שלך לשמיים ( מזל שאין הרבה מקום ) בהצלחה

BlackStar
13-01-12, 16:56
לא שיש לי משהו נגד דיפנדר (יש אחד כזה בחניה ורק אם אני מחפש תרוץ לאישפוז אני יסע בו , החתן שלי אוהב לסבול בשביל הפאסון ..... שיערב לו )
אבל להמליץ עליו כנוח ? וואלה כמו להשוות נסיעה בטרקטור ישן עם מנוע טוסטוס מסריח ומרעיש לגו'ן דיר אוטומטי וממוזג עם מיזוג אויר ובר .
הבנאדם מחפש רכב טיולים סביר ונוח למישפחה לא טנק T23 עם פטיש 10 ק'ג לתפעל אותו רוצה להנות מטיול מישפחתי לא סאדו מישפחתי !!!

אפיז

אני חייב לציין שאצלי הרכב יושב על 4 פוקסים ומערכת מתלים של אקוויפה
לא סאדו ולא מאזו במיוחד עם אתה משווה את זה מול סופה סיקסי וכו...

ישי.פ
13-01-12, 18:30
+1 לנד רובר הכי נוח בשטח
אני לא מצליח לחשוב על רכב יותר נוח ממנו בשטח.
בכביש זה כבר סיפור אחר

אפיז
14-01-12, 00:36
שינעם לכם וזה בכל הרצינות כ''א ונקודת המבט שלו ,אבל אני שאין לי עכוז גדול וגם לא ארוך במיוחד , לא מבין איך המושב של הנוסע גדול משלי (תוכנן להגה ימני , פאק רציני .....) המושב שלי יצר צפוף הכתף מקבלת מכות מהדלת הרגליים....אוח..... הרגליים בכלל לא מול הדוושות ..... יד שמאל מיותרת כי איו מקום אם החלון (אבוי חלון אמרנו ..)לא פתוח . להמשיך ?
לא מדברים על יכולות השטחשלו את זה כולם יודעים ,נוחיות ? ספר לי מה לקחת גם אני רוצה ... הבחור רוצה רכב מישפחתי נוח גם לילדים עם יכולת שטח טובה ,
אגלה לך סוד זה מה שכולנו רוצים ! להציע דיפנדר כרכב נוח די עם ההזיות , אמרתי לך יש לי כזה כרכב אספנות , והוא עוד אוטומטי הנבלה שיא הנוחיות ..... נהיגה לתחנת דלק וחזרה מנטרלת אותי לכמה שעות , כולה הבחור רוצה פחון נוח על גלגלים , מה חשוב האגו ?
זה לא על מנת ללגלג , זה פשוט דיסאינפורמציה למי שאינו מבין ומבחינת ''ולא תשים מיכשול ביפני עוור ''

ofird
15-01-12, 08:29
תודה רבה לכולם - נראה לי שדי גיבשתי דעה והיא טרופר ידני סביב 2000+.
אני חייב להבהיר מכיוון שטענו שלא הייתי ברור - המוטיבציה היתה מכיוון שאין לי תקציב כלכך גדול לחפש רכב עם ראש מנוע חצי מת או כזה שצריך לבצע חצי אובראול במטרה לחסוך בכסף הקניה שאין לי הרבה כלכך.
תודה רבה לכולם, ממש עזרתם לי.

סוזי המשתוללת
15-01-12, 09:04
אפיז

אני חייב לציין שאצלי הרכב יושב על 4 פוקסים ומערכת מתלים של אקוויפה
לא סאדו ולא מאזו במיוחד עם אתה משווה את זה מול סופה סיקסי וכו...

סתו
בולמים קפיצים הם רק חלק קטן בסעיף הנוחות

אפיז
15-01-12, 22:17
תודה רבה לכולם - נראה לי שדי גיבשתי דעה והיא טרופר ידני סביב 2000+.
אני חייב להבהיר מכיוון שטענו שלא הייתי ברור - המוטיבציה היתה מכיוון שאין לי תקציב כלכך גדול לחפש רכב עם ראש מנוע חצי מת או כזה שצריך לבצע חצי אובראול במטרה לחסוך בכסף הקניה שאין לי הרבה כלכך.
תודה רבה לכולם, ממש עזרתם לי.

אם החלטת על ידני חפש 3100 (עד 98 ) ישרוד לעולם ווללא הצרות של ''המיתקדם '' 3 ליטר שאגב הקלץ אצלו יקר כמו גיר אוטמטי !!!
ואפשרויות לשיפור זולות וקלות בנוחיות ועבירות זהה לחלוטין לכל הסידרה

-->