PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ ממבינים לגבי רכישת סמוראי

aviv1995
13-01-12, 17:35
שלום חברים צריך התייעצות קטנה.
אני רוצה לקנות סמוראי.
בנאדם מבוגר שאני מכיר מוכר סמוראי פתוח 96 יד ראשונה 120000 ק"מ. האוטו במצב מדהים כולו נוצץ בלי שריטה אחת והכל מקורי. לא ראה שטח. הוא סנדרטי לגמרי בלי אף שיפור.
הוא התחיל מ30000 הצלחתי להוריד אותו ל28 ועכשיו הוא התקשר אליי ש25 זה מחיר אחרון. אני חושב שזאת מציאה ושווה לקנות אבל מה אתם אומרים ?
כמה יעלה לי לשפר לו את העבירות (נעילה אחורית, הגבהה איכותית, צמיגים ומה שצריך ) ?
תודה ושבת שלום.

riko
13-01-12, 17:53
לדעתי אם אתה מתכוון להחזיק את הגיפ לתקופת זמן ארוכה , זה לא רלוונטי כמה יעלו לך השיפורים
עצם העובדה שהוא שמור בקנאות עם יד ראשונה מאדם מבוגר ולא ראה שטח , זה הבסיס הכי טוב שאתה יכול למצוא על מנת שעם קצת שיפורים
יהיה לך סמוראי מסודר במצב מעולה
בהצלחה .

foty
13-01-12, 17:56
אביב תקטין את הכתב אנחנו לא עיוורים פה :X
וכבר עניתי לך בקבוצה ....
צמיגים : 2000
נעילה : 2600
יש מזגן בכלל?
הגבהות תלוי באיזה קפיצים יש לו ... (סלילים או עלים)
טרנספר צריך להחליף לאחד של סמוראי יותר ישן (כי אין קיטים לטרנספר של הסמוראים 96-98 )

זרקו
13-01-12, 17:58
+1
מצטרף לקודמי.

הבסיס צריך להיות מעולה בהנחה שהוא הולך לשמש אותך לתקופה ארוכה.
ב"בסיס" הכוונה בעיקר לדברים הגדולים: בודי ללא חלודות, שלם ולא שבור, מנוע וגיר.
אני מניח שייצא לך טוב כיוון שכל השאר- פלסטיקה וכו' במצב תקין.
לשאלתך בכל זאת-
לשיפורים אין באמת קצה- גם אם תלך על ההגבהה הפשוטה נעילה וצמיגים תכין לפחות עשיריה בצד
בהצלחה

ישי.פ
13-01-12, 17:58
דבר ראשון תקטין את הפונט! זה לא קריא.
אם זה הרכב שטח הראשון שלך, אז תתחיחל מהסמוראי הזה ותתקדם איתו ביחד.
אני מאמין שבשלב ראשון אתה תתפלא עד כמה היכולת שלו טובה ואולי אפילו מספיקה לך.
זאת נשמעת עסקה טובה מה שאתה מתאר. עדיף סמוראי שמור ולא משופר מאשר אחד משופר ושחוט.

foty
13-01-12, 18:06
ישי ,
יש לו גם את הסמוראי שלי למכירה :X
מצב מוזאון :)
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=61990&p=428707#post428707

(http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=61990&p=428707#post428707)

ishc
13-01-12, 18:38
לא יודע באיזה סמוראי מדובר סלילים או עלים (כי ב-96 יש גם גום) אבל אם מדובר בסלילים קח בחשבון את הדברים הבאים:
שוק האפטר מרקט מצומצם מאוד, זאת אומרת שכל חלק שהוא ייחודי לדגמי הסליל (משאבות בלם בגלגל אחורי, מיסב גלגל ראשי קדמי) קיים אך ורק מקורי. לא אסון אבל מייקר מאוד הרבה טיפולים.
שוק השיפורים לרכב הזה קטן עד לא קיים. כל מה שמשותף לדגמי הישנים אין בעיה (נעילה אחורית אוט' למשל) אבל, נעילה קדמית לא קיימת, אין קיט יחסי העברה לטרנספר (פתיר, מחיליפים טרנספר לדגם ישן), אין שום קיט הגבהה נורמלי.
לעומת זאת, כאחד שהיה לו סמו מסולסל, איכות החיים ביום יום טובה יותר (נוחות וקבינה מזמינה יותר) וזה משמעותי לפמי שמשתמש באוטו ביום יום.
בקיצור קח בחשבון, אבל אם הרכב טוב כמו שכתבת המחיר נשמע אטרקטיבי מאוד.
בהצלחה ;)

david1971
13-01-12, 22:27
תיקנה ותהנה

סולי
14-01-12, 10:19
ברצוני להוסיף להערות של צחי במידה ואכן מדובר בסמוראי סלילים.
2 נק' נוספות שיש לשים עליהן לב,
1. מחלה של הדגם באיזור תושבות הבולמים הקידמיים, הן נוטות להיקרע.
2. ותושבות מוטות רדיוס אחוריים בחיבור לסרן גם נוטות להקרע, חפש סדקים במידה ויש תקדים תרופה למכה.

חוץ מזה נראה שיש לך מזל, תקנה תקנה תקנה.

נ.ב ע"פ מי אתה קובע שהוא עשה 120אלף ק"מ?

aviv1995
14-01-12, 10:28
טוב חברים החלטתי לקנות את הסמוראי אני אנסה להוריד עוד כמה אלפים ולשאוף לכיוון ה20K אבל גם אם אני לא אצליח, זה מציאה שאי אפשר לוותר עליה.
היום הלכתי לראות את הרכב וזה סמוראי עלים. הבנתי שזה חסרון. איך בכל זאת ניתן להגביה אותו במידה וארצה וכמה זה כואב בכיס ? האם יש לעלים עוד חסרונות חוץ מהגבהה מסובכת יותר ?
תודה ושבת שלום חברים

שגיא S
14-01-12, 11:00
טוב חברים החלטתי לקנות את הסמוראי אני אנסה להוריד עוד כמה אלפים ולשאוף לכיוון ה20K אבל גם אם אני לא אצליח, זה מציאה שאי אפשר לוותר עליה.היום הלכתי לראות את הרכב וזה סמוראי עלים. הבנתי שזה חסרון. איך בכל זאת ניתן להגביה אותו במידה וארצה וכמה זה כואב בכיס ? האם יש לעלים עוד חסרונות חוץ מהגבהה מסובכת יותר ?תודה ושבת שלום חבריםלא הבנת נכון.לעלים יש חיסרון בנוחות(יחסית)ויתרון באפשרויות הגבהה..יש הרבה דרכים להגביהה רק תן תקציב ודרישות..

סולי
14-01-12, 11:17
הבנת לא נכון, בסלילים ההגבה מורכבת, לדעתי 96 עלים הוא הדגם המוצלח ביותר.

הזרקה, יש.
סרנים רחבים, יש.
טרנספר גלג"ש, יש.
אופציה לנעילה קידמית אוט', יש.

מתכון זול ואמין לרכב עביר מאוד.
יד ראשונה, 25 מחיר ראוי במידה והכל תקין כמו שאתה אומר.
קשה לי להאמין שירד עוד כמה אלפים, ..

אני בטוח שפספסתי עוד כמה יתרונות שיש בדגם המדובר..
לדעתי הוא גם יחס העברה 3.9 בסרנים.
אין לו אף אחת מהמחלות של המסולסלים, אבל יש לך כבר הזרקה, תוספת מבורכת.
בסט הגבהה של 2" , תוכל לדחוף כבר 31", בלי חיזוקים מיותרים (בנהיגה שקולה), 400$ במזוודה והוא נעול ק+א... קיט יחסי הפחתה וחיזוק לתושבות 4,500.. עביר יותר מכל מסולסל שתקנה.. ותעמיד אחרי שיפורים גם ב-70000, השקעה שוות ערך ב-15000ש"ח על סמוראי עלים. (להגיע לאותה רמה במסולסל תשקיע , 40,000)
חוץ מזה העלים קשוח יותר באופן כללי, גם תצורת המתלים עמידה יותר מסלילים, אבל דפרנציאל קידמי, מיסבי גלגל, טרנספר.
וואו .. עפתי, טוב לאט לאט , לך תבדוק טובטוב שאתה לא מפספס כלום ותחנה אותו בחנייה.

omri_t
14-01-12, 11:19
סמוראי עלים, שנת 96, יד ראשונה, שמוק בקנאות- אם באמת כל זה נכון, זה כלי מאוד מאוד מאוד אטרקטיבי- אל תהסס אחרת תפספס.
לעלים בסמוראי אין חסרונות מול סלילים- להיפך.
מבחינת נוחת שניהם לא נוחים ושווים לת^%.
זול ופשוט להגביהה את עלים מאשר סלילים.

ishc
14-01-12, 11:42
שמוק בקנאות.

הכי טוב :)
אכן נשמע אטרקטיבי, אם הכל כמו שכתבת תחטוף אותו ומהר מהר לפני שיגמר, גם אם מדובר ב-25K.
בהצלחה

סולי
14-01-12, 12:02
לעלים בסמוראי אין חסרונות מול סלילים- להיפך.
מבחינת נוחת שניהם לא נוחים ושווים לת^%.

לא מדויק, לסלילים כן יש יתרונות קטנים על העלים.
קודם כל הסלילים נוח יותר מעלים. אתה יכול להגיד שסמוראי הוא לא אוטו נוח, אבל השיפור מוחשי וקיים.
הסלילים מגיע עם דש נורמלי יחסית, למי שזה חשוב.
זוhigh pinion בדפנציאל הקידמי, לגבי היחסי העברה בסרנים, טעיתי, אז בסלילים יש 3.9 לעומת 3.7.
עיצוב חזית שונה, למי שזה משנה.
אז .. יש מעט יתרונות..
מעט מידי כנראה, כי הנה נזכרתי עוד יתרון בסמוראי עלים פתוח, אופ' לקיפול השמשה הקיד'.

שגיא S
14-01-12, 13:26
אם אתה לא הולך עליו בסוף ב25 אז יש לי חבר שכן יירצה..

שגיא S
14-01-12, 13:26
אם אתה לא הולך עליו בסוף ב25 אז יש לי חבר שכן יירצה..ככהשאני אשמח אם תעביר לי אתה ספר שלו במקרה ולא תרצה לקנות.

aviv1995
14-01-12, 15:17
חברים סגרתי ב24K. הרכב פשוט מדהים כל פעם אני יותר מופתע מחדש מהאופן שבו הבנאדם טיפל. כמו שאמרתי הוא יד ראשונה. אז לקחתי סיבוב והוא ישב לידי בקיצור אני מגיע לשלולית על 40 ככה ההוא מתחיל לצעוק עליי שאני אאט כדי שהמים לא ישפריצו על הרכב רק שתבינו איזה בנאדם פדאנט !!
אני מבסוט לגמרי מהקניה. ומבסוט עוד יותר שהבנתי לא נכון ודגם העלים טוב יותר. בתור התחלה אני אשים לו את הצמיגים מהספורטאז' של אמא שלי maxis 771 ואני אתחיל ליסוע איתו ככה לאט לאט אני אשפר אותו לפי הצורך.
הבעיה היחידה היא שהברזנט קרוע מאחורה (בכל זאת הברזנט המקורי בן 18). כמה יעלה לי ברזנט איכותי ?

יונימוג אדום
14-01-12, 16:43
אביב . מזל טוב על קנייה מוצלחת .
לגבי ברזנט יש לי ברזנט איכותי במצב חדש - צבע שחור והוא יכול להיות שלך תמורת 1000 ש"ח .

אילן - 050-5249686

aviv1995
14-01-12, 21:08
אביב . מזל טוב על קנייה מוצלחת .
לגבי ברזנט יש לי ברזנט איכותי במצב חדש - צבע שחור והוא יכול להיות שלך תמורת 1000 ש"ח .

אילן - 050-5249686
תודה רבה, בינתיים דיברתי עם חבר שלי הוא כנראה יארגן לי במחיר זול יותר ..
דרך אגב איזה שיטות יש להגביה ומה השיטה הכי משתלמת מבחינת המחיר והאיכות?

סולי
14-01-12, 21:14
סט קומפלט, של קפיצים + בולמים, של אחת מהחברות הגדולות.

תעלה תמונה של הכלה..

foty
14-01-12, 21:27
אביב מזל טוב!
תעלה תמונות לקבוצה כדי שנראה את היפיוף!
הכי טוב לך למומחים בנוגע להגבהה!
יש לך את מורי , את ליאור , את רמי (ואני לא ממש מכיר עוד )

aviv1995
14-01-12, 21:33
הרכב עוד לא אצלי. נתתי לו בינתיים מקדמה של 4000 ש"ח והוא התחייב שהוא יותר לא נוגע ברכב. השבוע אני אסגור את כל עניין הביטוחים ואז ביום שישי הרכב יהיה אצלי ואני מבטיח להעלות תמונות. אני אגיע איתו למפגש בתל- חדיד. הרכב בצבע תכלת מטאלי.
אני אתייעץ עם המומחים לגבי הגבהה אבל כמה זה אמור לעלות ? הבנתי שגם רצוי למגן את הטנק דלק, יש עוד דברים שבירים שכדאי למגן?
שוב תודה רבה לכל העוזרים :)

foty
14-01-12, 21:52
רשמת את הקילומטרז' העדכני???
אני אישית נגד לתת מקדמות.... במיוחד אם זה לא כתוב איפה שהוא....
בסמוראי רק טנק דלק ומיגוני סף..... (תלוי גם במה שאתה הולך לעשות)

aviv1995
14-01-12, 21:57
רשמת את הקילומטרז' העדכני???
אני אישית נגד לתת מקדמות.... במיוחד אם זה לא כתוב איפה שהוא....
בסמוראי רק טנק דלק ומיגוני סף..... (תלוי גם במה שאתה הולך לעשות)
כן הכל רשום וצילמתי את הרשיונות של האוטו. למה אתה נגד מקדמות ?
אני אתחיל מטיולים בינוניים ולאט לאט אני אעלה את הרמה ואשפר בהתאם

foty
14-01-12, 22:02
אז אביב ,
אתה מוזמן להצטרף לטיולים שמציעים לך בקבוצה!
לעולם אל תיסע לבד לשטח! (תאמין לי שלא כייף להיתקע באמצע שום ומקום ולנסות להסביר איפה אתה לחבר)
תהנה מהאוטו ! תשמור עליו! תטפל בו!
תיסע אם הרכב לפני שאתה מוסיף תוספות... הכי טוב ככה לדעת בדיוק מה אתה צריך....
אולי להתחיל דווקא בצמיגים ולא בהגבהות...

aviv1995
14-01-12, 22:55
אז אביב ,
אתה מוזמן להצטרף לטיולים שמציעים לך בקבוצה!
לעולם אל תיסע לבד לשטח! (תאמין לי שלא כייף להיתקע באמצע שום ומקום ולנסות להסביר איפה אתה לחבר)
תהנה מהאוטו ! תשמור עליו! תטפל בו!
תיסע אם הרכב לפני שאתה מוסיף תוספות... הכי טוב ככה לדעת בדיוק מה אתה צריך....
אולי להתחיל דווקא בצמיגים ולא בהגבהות...
כן ברור שאני לא אסע לבד, היינו מטיילים טיולי משפחות עם הספורטאז של אמא שלי דווקא יש לו יכולות נחמדות מאוד, עשיתי מסלולים די טכניים ככה שאני לא חדש בתחום הג'יפים. ציינתי כבר שאני אעביר את הצמיגים מהספורטאז' (מקסיס 771). אני אשמח לטייל עם הקבוצה, נעשה היכרות במפגש בתל חדיד

ישי.פ
15-01-12, 01:59
ניהיתה לי אסטמה מהשרשור הזה.. זה מרגיש כמו מרתון.
הרכב עוד לא אצלך וכבר אתה רוצה להגביהה אותו? תסע עליו קצת, תכיר אותו, ורק אז תחליט מה יהיה לך מתאים.

e-Pit@m יש בנאדם חדש שמתעניין ברכב (כנראה בחור צעיר) ואתם שולחים אותו לשפר חצי מהרכב?!
רגע אוויר.. תנו לו לנשום, הוא אפילו לא מבין את ההבדל בין המסולסלים והעלים.

בכול אופן שיהיה בהצלחה!

aviv1995
18-01-12, 00:04
חברים עוד שאלה אליכם,
בסמוראי שקניתי מותקנים לוקרים ידניים. המוכר השתמש בהם לפני 10 שנים בפעם הראשונה וגם האחרונה. האם הלוקרים יהיו תקינים עכשיו אם במשך 10 שנים הם היו משוחררים ולא נגעו בהם?

GodsFather
18-01-12, 05:40
עד עכשיו לא התערבתי... עכשיו אני מתערב -

למה הוא לא נגע בהם 10 שנים ?

איך בדקת את ה4X4 לפני הקניה ?

ובכלל מה הבדיקות שעשית, אם רק עכשיו נחשף הפרט הזה ?

aviv1995
18-01-12, 20:53
עד עכשיו לא התערבתי... עכשיו אני מתערב -

למה הוא לא נגע בהם 10 שנים ?

איך בדקת את ה4X4 לפני הקניה ?

ובכלל מה הבדיקות שעשית, אם רק עכשיו נחשף הפרט הזה ?
לא נגע בהם 10 שנים מכיוון שלפני 10 שנים הוא נסע לטיול הראשון שלו עם אישתו בדרום, אישתו לא אהבה את הקטע ומאז הרכב לא ראה שטח והלוקרים לא היו בשימוש.
לא בדקתי את ה4X4 לפני הקנייה אבל שאלתי אותו והוא אמר שהוא עובד. ואת כל הבדיקות עשיתי לבד על סמך מה שלמדתי פה בפורום (בדיקת חלודות, הסתכלתי במכסה מנוע וגם נסעתי ברכב).

שגיא S
18-01-12, 21:19
כדי לבדוק הלוקרים וה4X4 עובדים יש דרך מאוד פשוטה.
תמצא משטח חולי ליד ביתך.

תיקח חבר עם רכב שטח או עם ידיים חזקות שיבוא איתך, תסתובב ב2X4 עד שתשקע.

אז תעביר ל4X4 בטרנספר, ותנעל את הלוקרים...הגלגלים מסתובבים? יצאת מהתקיעה? יופי ה4X4 עובד.

גלגלים לא מסתובבים? תבדוק האם הדריישפט הקדמי מסתובב?

ואז תחזור אלינו עם תוצאות...

aviv1995
18-01-12, 22:26
כדי לבדוק הלוקרים וה4X4 עובדים יש דרך מאוד פשוטה.
תמצא משטח חולי ליד ביתך.

תיקח חבר עם רכב שטח או עם ידיים חזקות שיבוא איתך, תסתובב ב2X4 עד שתשקע.

אז תעביר ל4X4 בטרנספר, ותנעל את הלוקרים...הגלגלים מסתובבים? יצאת מהתקיעה? יופי ה4X4 עובד.

גלגלים לא מסתובבים? תבדוק האם הדריישפט הקדמי מסתובב?

ואז תחזור אלינו עם תוצאות...
אוקיי תודה רבה אני אעשה את זה.
אבל באופן כללי האם אמורה להיות סיבה שהלוקרים לא יעבדו כתוצאה מחלודה או משהו כזה?

GodsFather
19-01-12, 04:46
אם הוא באמת פדנט אז הוא דאג לגירוז ראוי (לא יתר על המידה) ולבדיקה של הלוקרים אפילו אם לא השתמש בהם. כמו כן הוא דאג לשימוש במכלולי ה4X4 ולו בשביל ה"הרצה".

אתה גם לא חייב לגשת לחולות, אתה יכול להרים את הרכב על כל 4 גלגליו לשלב ולראות מה קורה.

foty
19-01-12, 12:23
כמו שGodsFather (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=3770) ​אמר...
יש לך גם את האופציה ללכת למוסך ולבקש שיעלו אותך על הליפט , לשלב 4X4 ולבדוק!
וכמובן , תלך בכל מקרה למוסך , תחליף שמנים (גם בטרנספר ובסרנים ) , תגרז , ותעשה טיפול כללי ....

GodsFather
19-01-12, 12:27
למה ללכת למוסך ? למה לא לעשות לבד ? להכיר את הרכב כראוי ואולי אפילו לתת לו את הטיפול הראוי כמו שהבעלים הקודמים נתן ?

אני מציע לך לברר עם הבעלים הקודמים באילו חומרים הוא השתמש ברכב. אילו שמנים ופילטרים ולנסות לשמור על הקו הזה, בלי התחכמויות. נכון שזה לא פרארי, אבל עדיין.

foty
19-01-12, 12:56
לפי דעתי את הטיפול הראשון עדיף לעשות במוסך....

GodsFather
19-01-12, 12:59
למה ?

מה ההבדל ?

אתה מצפה ללמוד משהו מאיך שעובדים במוסך בזמן הטיפול ?

ואם במוסך יזיקו לרכב במקום להועיל לו ? (וכבר היו דברים מעולם)

מילא אם אין הידע ואו היכולת, אבל אם יש ?

foty
19-01-12, 13:31
אתה יודע מה ,
אני מודה בטעות...
אם יש לך ניסיון אז תעשה בעצמך... אבל אם אין לו , שילך לאחד מהמומחים ... (ליאור , רמי , מורי )

aviv1995
19-01-12, 15:06
אני אלך לעשות לו טיפול כללי של גירוז ושמנים וכל זה, בעיקרון יש לי בסיסי אבל אבא שלי כל הילדות שלו טיפל בכל המכוניות לבד, לכן את הטיפול הראשון אני אעשה בבית איתו, ככה אני אכיר את הרכב ואת חלקיו ואלמד אותו, הבנתי שזה לא צריך להיות מסובך.
את ה4X4 אני אבדוק בשטח מחר, יש לי עלייה נחמדה ליד הבית שבלי 4X4 הרכב מחליק, אני אנסה לעלות בלי ואז עם..
תודה רבה חברים על העזרה

סולי
19-01-12, 18:32
הדיון הזה לא שווה בלי תמונות. :p

aviv1995
19-01-12, 23:32
הדיון הזה לא שווה בלי תמונות. :p
חחחח מחר היום הגדול :)

aviv1995
20-01-12, 21:01
חברים איך מעלים פה תמונות ?? אני לא מצליח ......

-->