PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיים עם גי'פ

ekau20
03-06-03, 18:34
שלום לכולם
תמיד רציתי ג'יפ אני פשוט אוהב את הרכבים הפונקצינלים האלה,הייתי רוצה CJ5 קצר.
אבל לעניין, כבעל משפחה (נשוי+1) הייתי רוצה לדעת אם אפשר לחיות עם גי'פ כמו סופה כרכב שני/לאשה.
אני לא מתכנן שיפורים הסטריים וגם לא טיולי שטח גדולים.
אשמח לקבל חוות דעת בנושא
תודה
ערן

ekau20
04-06-03, 00:11
נראה סביר, קצת יותר אנושי מסמוראי אבל עדיין עם נפח מנוע ריאלי ולא מפלצתי אז אולי זו אופציה יותר שפויה ומתורבתת עבורי

אלון_ק
04-06-03, 02:01
לעניות דעתי,

לסופה אין מנוע צנוע. 4 ליטר זה בהמה, יחסית.

בסופה סגורה אתה תתקל בבעיות חניה, בייחוד עם מראות קטנות - פשוט קשה לראות איפה האוטו נגמר. זה מנסיון, אחרי שבערך 3 חיילים שלי דפקו סופות צבאיות סגורות בחניה. לי אישית לא הייתה בעיה עם זה.

נוחות כביש של הסופה סביר למדי (אני בעליו המאושר של סמוראי, אז קח בחשבון שלזה אני משווה), אפילו טוב עם בולמים וקפיצים נכונים. יכולת שטח טובה מאוד גם ללא שינויים קיצוניים.

בעל משפחה אני לא, קח גם את זה בחשבון. איך זה סופה לילד אין לי מושג. אני מניח שדיפנדר ישמח אותו יותר (נוחות).

מאחר ואתה שוקל רכבים כמו פרוזה (לא מכיר טוב), אז קח גם בחשבון סוזוקי ויטארה, אם התקציב מאפשר. יהיה הרבה יותר נוח, בייחוד בעיר, כתוצאה מהמימדים שלו. המנוע 1600, אוכל הרבה פחות דלק, ולא חסר כוח (לא שיש עודף, בניגוד לסופה).

בהצלחה,

אלון.

נמרוד
04-06-03, 09:22
האם הסופה יכולה לשמש את אשתך ביום-יום? על פניו, סופה סגורה היא רכב כביש נוח ונעים לנהיגה הרבה יותר מג'יפ CJ או מסמוראי. מנוע חזק מספיק בשביל לשמור על קצב התנועה, קלאץ' הידראולי שאפשר לתפעל עם רגל אנושית (בניגוד לCJ), מזגן, מתלים נוחים יחסית, התנהגות כביש מהודקת וצפויה יותר. אבל זה עדיין רחוק מאד ממכונית פרטית. האם אשתך תאהב את זה? תלוי בה, תלוי בך - בקטע השיווקי, אתה יודע...

יש את עניין השיפורים. אם תקנה ג'יפ, ותתחיל לטייל, ותמשיך לשוטט בפורומים האלו, הוא לא ישאר סטנדרטי... :lol: אתה תוסיף נעילה, צמיגים, תגביה... ואז הוא יהיה הרבה פחות "כבישי", ותכנס עוד "עז" למשוואה - הוא יתחיל למשוך את תשומת לבה של ה"עין הכחולה", וזה קטע שאשתך לא תאהב. חכה לערב, לסיפורים של דרור שאשתו נהגה זמן רב בסופה ברחבי חולון וראשון.

זאביק
04-06-03, 12:03
אם אשתך מסודלת להתמודד עם סופה ביומיום, זה החלטה שלכם.

סופה בכביש זה לא פרייבט ולא יהיה פרייבט. אם עושים הרבה ק"מ כביש, זה גם לא כלכלי.
לטיולים, סופה ארוכה מספיקה למשפחה בעלת 4 נפשות.
סופה סטנדרטית מספיקה לעבור 95% ויותר ממסלולי הטיול בארץ.
מנסיון של חברים אני יודע שזה לא נוח להכניס ולהוציא ילדים מהספסל האחורי ברכב שתי דלתות.

ekau20
04-06-03, 20:38
האם מרביתם כבר שחוטים, יש גם גרסאות סגורות?
ובכלל מה המחיר הממוצע לגי'פ כזה?
תודה על העזרה

אדי
04-06-03, 22:55
ערן , עד כמה שאני זוכר כל הפרוזות הגיעו עם גג פיברגלס מתפרק .

יוני5
05-06-03, 09:33
ערן,

אני נשוי +1 + סופה ארוכה סגורה.
למעט תגובתו של אלון נקסוס לגבי החניה, שהיא קצת תמוהה בעיני (תחליף מראות - 2 של טנדר 240 ש"ח לשתיהן - מה שעשיתי ביום שישי שעבר אחרי שגנבו לי רואים מצויין).

יש בעיה מסויימת (לי בכל אופן) להכניס את הילד למושב האחורי. עניין של נוחות שתקף בכל אוטו עם שלוש דלתות (טראנו פראדו פג'ארו קינג... קצרים). הרבה חיים עם זה באושר. אני דווקא החלטתי להחליף לרכב עם 5 דלתות.

אישתי נוהגת על הסופה. אם אישתך תאהג את זה? אתה מוזמן להזמין אותו לנהוג על שלי ולהחליט. זה עניין אישי מאוד. אני לא מסוגל לנהוג בדיפנדר. על הסופה אני מת.

יוני5

דרור ברלי
07-06-03, 17:56
לחיות עם סופה ביומיום? תעשה רשימה של הדרישות שלך מהאוטו ואז תחליט.

קילומטראז' יומי גבוה ישחט אותך בדלק. אני נוסע כל יום 15 ק"מ פלוס מינוס, אז בינתייםזה לא מהווה בעיה בכלל.
סופה כרכב שני לאישה? אולי. אני לא מכיר את אשתך. אשתי שהיא קטנטונת (150 ס"מ) הסתדרה יפה מאוד עם הסופה, עד שהרכבתי נעילות, מאז היא לא נוהגת בסופה בכלל (ולשונות רעות לוחשות, שהנעילות הורכבו אך ורק בשביל שהיא תחזיר לי כבר את הגיפ...)

offers
08-06-03, 00:11
דרור
מדוע דוקא הנעילות הן אלו שהרתיעו אותה?

דרור ברלי
09-06-03, 01:16
למה? משום שנעילות אוטומטיות משנות את התנהגות הג'יפ על הכביש בצורה מאוד מורגשת. בימים הראשונים, כאשר הנעילה האחורית (הקדמית לא משחקת תפקיד על הכביש) עוד חדשה לך ולא מוכרת, הזינוק מהמקום נותן תחושה מאוד מוזרה, צריך ללמוד איך לקחת סיבובים, צריך להיזהר יותר על כביש רטוב. וכו' וכו'. וישנם גם הרעשים התיקתוקים למיניהם, ופעם בכמה זמן ה"בום" הגדול - השיחרור המפורסם של הדטרויט, שממש נדמה לך לרגע שמשהו שם פשוט נשבר...
ועכשיו תחשוב על אשתך שאיתרע מזלה להשתמש בג'יפ שלך ביומיום, רק בעיר, לקחת ילדים לגן, לעשות קניות, לנסוע להורים שלה. שטח לא ממש מעניין אותה. גם ככה מדובר ברכב גבולי עבורה, שהסכימה שנקנה אותו רק כדי שאני לא אפרוש לבית משוגעים... מין אוטו בסיסי גדול יותר מדי שאפשר רק לסבול אותו ולא יותר מזה, וגם זה רק בזכות הגה כוח, חלונות חשמליים ומזגן, ובמקרה של אשתי שאוהבת לתת בגז, אולי גם כוח המנוע.

ופתאום - שגעון הנעילות. הכל יותר קשה, ולא נעים, והרעשים, והדפיקות, והפידבקים ממערכת ההינע... נפלאות הנעילות בשטח לא מעניינות אותה. מבחינתה, גם בזבזתי המון כסף וגם הרסתי את הג'יפ.

-->