PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם זה חוקי לאסוף חפץ משטח ציבורי ?

BackDoorMan
17-01-12, 12:11
ראיתי בשכונה ליד בנין חדש (אך מאוכלס) לוחות זכוכית עבים במצב מושלם, הן מונחות על מדרכה מחוץ לבנין (אבל נשענות על החומה החיצונית)
כבר 3 ימים.
שאלתי פועלים בבנין ואף אחד לא ידע אם זה שייך למישהו.
מאחר ומדרכה היא שטח ציבורי ואין שום שלט, שרשרת או משהו מגדיר בעלות, מותר לי לקחת אותן ?

meir alony
17-01-12, 12:34
מותר לקחת בתנאי שאתה משאיר פתק :cool:

BackDoorMan
17-01-12, 17:10
תודה, אבל אני מחפש חוות דעת של משפטן.
אתה עו"ד ?

zviki
17-01-12, 17:33
שימי, עד שתחליט יבוא "משפטן" וישתה אותם:p

BackDoorMan
17-01-12, 17:56
התקשרתי לפיקוח העירוני, ליומנאי במשטרה ולעו"ד, כולם אמרו לי שנראה להם שאין שום בעיה ואני יכול לקחת חופשי.
אבל ללא תקנה או משהו פורמלי.

צביקי, אף אחד לא ישתה את זה בזמן הקרוב.
כל פלטה שוקלת בערך 80 ק"ג, מצאתי מישהו עם משאית שיעשה לי את ההובלה, הבעיה זה ההעמסה והפריקה.
צריך 4 להרים כל פלטה כזו, וחסר לי אחד למניין.

whisky
17-01-12, 18:25
דווקא יש חוק ותקנות, צריך להכריז על המציאה ולהפקיד...אם זה מספיק חשוב לך חפש את ״חוק השבת אבידה״ משנת 1973 והתקנות לפיו. אני דווקא משפטן אבל מעדיף לא לתת עצות משפטיות.

BackDoorMan
17-01-12, 18:46
קודם כל, זאת לא אבידה, אז כל החוק/תקנה בנושא אבידות לא תקפים למצב הנ"ל, בתור משפטן אתה אמור לזהות מה מתאים למה.
אבידה זה מצב בו לא התכוון בעל החפץ להשאיר אותו שלא ברשותו.
אף אחד לא מאבד 700 ק"ג בצורת 8 פלטות ענקיות ככה פתאום.

זה מצב בו חפץ הושלך/הונח בשטח הציבורי, במודעות מלאה, ללא הצהרת בעלות, או נסיון כלשהו להגן עליו.

זרקו
17-01-12, 21:21
מה ההבדל בין זה לבין טלוויזיה\כורסא\עציץ שמונחים על המדרכה?
האם אדם שהוציא מהבית חפץ והחליט לא לזרוק אותו לפח האשפה (מקסימום שם אותו במקום שבו אוספים גזם וכאלה) צריך לאשר את לקיחת אותו חפץ? זו אבידה לפי החוק?

whisky
17-01-12, 21:42
מה ההבדל בין זה לבין טלוויזיה\כורסא\עציץ שמונחים על המדרכה?
האם אדם שהוציא מהבית חפץ והחליט לא לזרוק אותו לפח האשפה (מקסימום שם אותו במקום שבו אוספים גזם וכאלה) צריך לאשר את לקיחת אותו חפץ? זו אבידה לפי החוק?

+1

על פי החוק מדובר באבידה. יותר מזה אני אגלה לך, עבדתי פעם בפרויקט של ניקוי שטח משאריות מתכת, אתה יודע מהן שאריות המתכת הגדולות? רכבים שהתהפכו... נדרשנו לאחר כל הוצאת רכב שדורדור לתהום לבדוק ואם ניתן למצוא מספר שילדה לוודא עם פורום חברות הביטוח שאף אחת מהן היא לא בעלת האבידה. (דווקא שם הפתרון היה מעולה, אם הן בעלות האבידה, מטילים עליהן את ההוצאות על ניקוי השטח, ולכן הן מעדיפות להגיד אוטומטית שלא) בכל מקרה. מבחינת החוק, אתה צריך לעמוד בקריטריונים, מה אתה רוצה לעשות בקשר לזה, זו כבר החלטה שלך...

יאמר לזכותך, שרוב האנשים שאני מכיר, לא היו שואלים, יישר כוח על היושרה והכנות שלך.

whisky

shmil
17-01-12, 22:03
יש לסוג כזה של שאלות שם קולקטיבי,
נדמה לי שעל שם איזשהו תיק צבאי מיתולוגי,
וזה נקרא "שאלת קיטבג".

polar bear
17-01-12, 22:30
דווקא במקרה הזה לא היתי קופץ למסקנות חפוזות

אתה מתאר מצב כזה - מישהו הניח דבר שאדם יחיד לא יכול להזיז, שם אותו בצורה מאד מסוימת. במקום מאד מסוים. ליד בנין חדש - הווי אומר - יכול להיות שיש מי שעדיין בונה.

אדם סביר, מניח שאם הוא משאיר דבר ששוקל כ 80 ק"ג ברחוב - אף אחד לא יקח אותו, במיוחד אם הוא דבר מאד ספציפי שאי אפשר לעבד אותו לשימוש אחר { כמו מדפי עץ }.

בעל מיקצוע נורמאלי לא ישאיר דבר כזה כי הוא עלול לחטוף דו"ח { מסיבה זו אנחנו לא יכולים למצוא דודים בכל מקום }.

tzagi
18-01-12, 02:36
יש לסוג כזה של שאלות שם קולקטיבי,
נדמה לי שעל שם איזשהו תיק צבאי מיתולוגי,
וזה נקרא "שאלת קיטבג".

ממש לא מתאים(לצד המקצועי שלך), לצד השני, נו..
אם הייתי משפטן הייתי עונה שזה נופל תחת "גנבה במציאה" או איך שזה נקרא.
וכמובן שיש שאלות שלא שואלים....ולצביקה, המילה שחיפשת נקראת בלעז LIQUIDATION, מונח רוסי עתיק יומין שמתאר הסבה של מוצר X לנוזל.

zviki
18-01-12, 03:06
אתה מדבר אתה, "יוזף, שמש העמים"- אתה אחראי ללגימת 50 מיליון רוסים בשלוק אחד.

tzagi
18-01-12, 04:00
כולו קצת תרבות....אין צורך להתחנף(למרות שזה אף פעם לא מזיק)

אמיר ב.א
18-01-12, 09:35
לפי מיטב ידיעתי ,
אם אתה לוקח את הלוחות , לא מדובר בגניבה,
המונח המקצועי ניקרא "לקחתי בהשאלה"

אם מישהו בא אליך בטענות ,
תגיד שרק לקחת את זה בהשאלה ,
או שרצית לעזור בניקיון הרחוב...

למען הסר ספק,
אין לי שום ניסיון משפטי ,
יותר מזה , אל תאמין לאף אחד ,
ואם תחכה מספיק זמן , הבעיה תפטר מעצמה ...

ניר ל
18-01-12, 09:45
באמת שמתי לב שלאחרונה האלטע - זאכן השכונתי מסתובב עם עוזר בחליפה ועניבה שחורה , מהשרשור אני מבין שמדובר בעו"ד...

תהיה רציני ותמצא מי הניח שם את הלוחות - אם מדובר באתר בנייה - גש למנהל העבודה, לא לפועל הסודאני . אני מניח שזה הושלך ולא הונח , רק אדיוט יחשוב שבטוח להשאיר ברשות הרבים דבר ערך כי הוא כבד ולא ילקח . נראה לי מוזר מאד שאם אין על הלוחות השגחה הם עדיין שם.

BackDoorMan
18-01-12, 09:49
יצא לי לדבר עם מישהו מוועד הבניין, הוא גם ראה אותם והתקשר לקבלן שעובד בבניין לשאול אם ידוע לו אם הם שייכים לבניין, הוא ענה שלא.
אני לא מצליח להבין את ההגיון בלהשאיר משהו כזה בחוץ, אבל הבעיה שלי זה ההעמסה וההנפה.

shmil
18-01-12, 10:11
ההגיון הוא שהזבל של אחד הוא ההאוצר של אחר.

BackDoorMan
18-01-12, 10:23
טוב, קיבלתי גושפנקא סופית, מבחינה חוקית אני מכוסה.
דיברתי עם חבר, חוקר במשטרת ישראל שמתעסק כל היום עם גנבים,
הוא גם אמר שהמצב המתואר נקרא מבחינה משפטית "גניבה במציאה",
ומאחר ועשיתי את כל המאמצים לאתר את בעל המציאה, לא יכולה להיות שום טענה כלפי, ליתר בטחון הוא הציע לצלם את המקום.

ודרך אגב, הבחור מהוועד התקשר למנהל העבודה בבניין, אמנם קוראים לו עאבד אבל הוא לא סודני, וזה לא אתר בנייה, הבניין מאוכלס ברובו.

zviki
18-01-12, 10:33
שימי שלום,בהתחלה חשבתי שמדובר על סדר גודל של מראות, הסתבר שטעיתי. מה אפשר לבנות מהלוחות האלה?
לגבי החוקיות: חמי ז"ל היה קבלן בנין. לאחר שרכש מגרש ולפני תחילת הבניה, עליו היה לפרסם בתקשורת הכתובה משהו בסגנון- גוש מס, חלקה מס, נרכשו לצורך בניית בנין מגורים החל מתאריך......... על המתנגדים להעלות טיעוניהם בפני בית המשפט עד לתאריך............. מדובר היה על מי שחשב שבניית בית בסמוך לביתו תסתיר לו את השמש,הירח. מאדים, יופיטר. תוריד את ערך הבית שהוא דר בו ,או אפשרות לשאר יורשי המגרש להתנגד למכירה,נקמנות, קנאה, רוע לב, או נימוק לגיטימי בכלל וכו וכו.
במדינת הקומבינות הקבלנים היו מפרסמים בעיתונים כמו "הצופה" "אומר" שכנראה רק אתה ואני קראנו אותם. וזה היה חוקי למהדרין.
הזמנים השתנו, אולי פרסום בפייס תופס. אני באמת לא יודע, לא מבין בזה אבל אם זה יקל עליך מצפונית,או יהיה לך בדל הוכחה שלא ניסית לגנוב, [לך תבין את רוח החוק עכשיו] עצתי הלא מלומדת -זרוק איזו מילה בפייס על הצהרת כוונות. מצד שני אולי זה יפעל לטובת זריזים ממך. קודם להכניס לכיס ונראה מה יהיה בהמשך.

yes1952
18-01-12, 10:50
שימי
אתה לא די עשיר כדי להתעסק עם "מציאות, שכאלה
אני מניח שמי שהשאיר לוחות זכוכית כה גדולים כפי שאתה כותב ,לא השאיר אותם לנחלת הכלל
האם בדקת יש בבניין לוחות כאילו?או בביניין שכן?
אולי מתקין הזכוכית הזמין מידה לא נכונה או שלוחות אילו נשארו מיותרים?
אולי אין לו את הזמן לפנותם.?או שהוא צריך להחליף?
לא פשוט ידידי לא פשוט
זה חסכון שעלול לעלות לך ביוקר
יוסי

BackDoorMan
18-01-12, 11:03
מה שהבנתי, הוא שגם במקרה שאותו אחד שהניח אותם שם לא התכוון לזרוק אותם, אני מכוסה.
מאחר והם עומדים בשטח כבר שבוע ללא דורש, ללא הצהרת בעלות או הגנה כלשהי
ומאחר ופעלתי באופן סביר לאתר את בעל המציאה.

אין בבניין עליו הם נשענים זכוכיות דומות, יש בבניין ממול (קצת יותר ישן מהראשון) זכוכיות דומות
, אבל הקפתי את הבניין מסביב לראות אם יש חסר הממתין להשלמה ולא מצאתי.

zviki
18-01-12, 11:12
שימי
אתה לא די עשיר כדי להתעסק עם "מציאות, שכאלה
אני מניח שמי שהשאיר לוחות זכוכית כה גדולים כפי שאתה כותב ,לא השאיר אותם לנחלת הכלל
האם בדקת יש בבניין לוחות כאילו?או בביניין שכן?
אולי מתקין הזכוכית הזמין מידה לא נכונה או שלוחות אילו נשארו מיותרים?
אולי אין לו את הזמן לפנותם.?או שהוא צריך להחליף?
לא פשוט ידידי לא פשוט
זה חסכון שעלול לעלות לך ביוקר
יוסי

נכון מאד,למרות שכתבתי בעד לקחת.

לא נראה לי , יכול להיות שאני טועה בגדול- שהלוחות רובצים שם כל כך הרבה זמן ומן הסתם [לא יודע] מהווים מפגע בטיחותי ומישהו בעל עניין,לא דאג לפנותם או להחליפם.

yes1952
18-01-12, 12:51
"אין בבניין עליו הם נשענים זכוכיות דומות, יש בבניין ממול (קצת יותר ישן מהראשון) זכוכיות דומות
, אבל הקפתי את הבניין מסביב לראות אם יש חסר הממתין להשלמה ולא מצאתי."
בבקשה נתת את התשובה
תחפש את בעל המקצוע בביניין ממול-
אתה מסתכן בגניבה
גם אם יטען מאן דהוא לרשלנות מצד מניח הזכוכיות -האחריות על הפינוי הינה על הרשות העירונית ולא ע"י עובר אורח
אך זו דעתי כמובן ואני סך הכל איש פשוט רק עם ניסיון רב בשמיעת תירוצים כאלה ואחרים שמתנפצים מול מכתב תביעה,
ולחדד את הנושא!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
באם אין לך אישור בכתב מבעלי הזכוכיות לפנותם אתה יכול למצוא עצמך בסיבוך משפטי שאין לו סוף אך העלות שלו היא רצחנית
שקול שוב באם זה שווה לך
יוסי

BackDoorMan
18-01-12, 13:06
יוסי אתה לא נסחף?
אם הפיקוח העירוני,
יומנאי בתחנת משטרה,
חוקר משטרתי,
עו"ד,
אומרים שזה חוקי ולא גניבה, מה עוד אני יכול לעשות ?
נגיד שבבניין ממול אמצא מישהו מהוועד שיגיד לי שזה לא שייך אליהם, אז זה כן יהיה מותר מבחינתך ?
איך לעזאזל אני אמור למצוא את בעלי הזכוכית ?

zviki
18-01-12, 13:25
שימי אל תנסה למצוא אותו, עשית כבר את כל מה שדרוש, אני כבר מזמן לא הייתי מתלבט ואני מחשיב את עצמי כאזרח למופת. זרוק בפייס- נמצאו לוחות זכוכית במקום כזה וכזה, הועברו למקום כזה וכזה, תשאיר במקום פתק, מס טלפון,צלם את הכל. תן לזמן לעשות את שלו, אני לא משפטן אבל נראה לי שיותר מזה אי אפשר לעשות עוד כלום. אולי אפילו מישהו ישבח אותך בסופו של דבר על הסרת מפגע בטיחותי, מי יודע? ואם הכתף שלי לא היתה פרוקה הייתי בא לעזור לך בסבלות.

yes1952
18-01-12, 14:13
צביקי
זה שאתה היית שואב את זה מזמן אם היה לך צורך בכך
וזה שגם אני הייתי עושה את זה-זה לא מכשיר את ה"לקיחה"
אך החבר שלנו שאל שאלה ומן הראוי לתת לו תשובה אחראית ומנומקת
ולא לתת לו דוגמא מה אתה או אני היינו עושים-וביננו הוא יודע שאם הייתי פיסית יכול לעזור לו הייתי עושה זאת
שוב עדיין זה לא חוקי לדעתי
אך לדעתי זה שהרי מי אני שאתן דוגמא?קרי-האוספים שלי שהיו זרוקים לצידי הדרך-
ולהודות על האמת רק פעם אחת ניגשתי למשטרה עם מציאה-טלפון גלקסי שהיה זרוק בצידי הדרך עם עוד כמה דברים שנזרקו מרכב כנראה גנוב,
הפקדתי אותו במשטרה ואחרי שלושה חודשים קיבלתי אותו והיום משמש את יורש העצר
יוסי

גלדיאטור
18-01-12, 14:25
קח אחד מהם
ואז תראה אם הם לוקחים אותם משם כי החליטו שגונבים להם
אם אחרי כמה ימים זה עוד שם
תקח את השאר...

ממש לא משפטן...

shmil
18-01-12, 16:33
קרא את החוק שיריב (ויסקי) כתב לך, אם אתה באמת רוצה לדעת מה לעשות.
אם לא, כל מה שקורה כאן בשרשור הוא אוויר חם.
ואני כן עורך דין.

snirjeepdreamer
18-01-12, 17:24
תגידו, אתם רציניים בכל הדיון ההזוי הזה ! ! !
אתה חופרים כבר 2 עמודים, הבחור עשה "מעל ומעבר"

פשוט תיקח ותפסיק לשגע את כל העולם ואחותו !

גם אני הייתי עושה כמוך אבל באיזשהו שלב יש גבול.

בקיצור, ת-ת-ק-ד-ם !!!!!

zviki
18-01-12, 19:59
צביקי
זה שאתה היית שואב את זה מזמן אם היה לך צורך בכך
וזה שגם אני הייתי עושה את זה-זה לא מכשיר את ה"לקיחה"
אך החבר שלנו שאל שאלה ומן הראוי לתת לו תשובה אחראית ומנומקת
ולא לתת לו דוגמא מה אתה או אני היינו עושים-וביננו הוא יודע שאם הייתי פיסית יכול לעזור לו הייתי עושה זאת
שוב עדיין זה לא חוקי לדעתי
אך לדעתי זה שהרי מי אני שאתן דוגמא?קרי-האוספים שלי שהיו זרוקים לצידי הדרך-
ולהודות על האמת רק פעם אחת ניגשתי למשטרה עם מציאה-טלפון גלקסי שהיה זרוק בצידי הדרך עם עוד כמה דברים שנזרקו מרכב כנראה גנוב,
הפקדתי אותו במשטרה ואחרי שלושה חודשים קיבלתי אותו והיום משמש את יורש העצר
יוסי
אכן רוב מהומה על לא מאומה. ההתלבטות בין שמירת החוק לחוקן. הקלות הבלתי נסבלת שבה מונחים לוחות קריסטל ברחוב ואין דורש. אוצרות כנען חשופים לכל דכפין ואין גואל ומושיע להם.פעם ישבתי בחורשת הצנחנים לבד, תוך כדי הכנת קפה ראיתי על הרצפה קצהו של משהו מבריק , חשבתי - נו עוד כפית, מזלג טמונים בחול. בכל זאת נתתי בעיטה וגיליתי רב אולר - לדרמן חדש דנדש מסוג סופר צארג' עם ביטים. הלכתי מאקליפטוס לאקליפטוס ושאלתי- זה שלך? אף אחד לא ענה לי אז הכנסתי לכיס. נוסף עוד 1 לתריסר שכבר יש לי. סה"כ עשיתי את המוטל עלי כאזרח שומר חוק וסדר.
בזאת אני יורד מהשרשור, אמרתי את מה שחשבתי שעלי לומר, סליחה עם פגעתי במישהו, אני מתנצל בפני כל מי הרואה את דבריי כמסיתים לדבר עברה, כסרסור לחטא, כמסיג גבול. תם ונשלם.

שימי.......... עוד לא שאבת את הלוחות?

moshik999
18-01-12, 20:18
אתה יכול לקחת מה אתה מודאג זה אותם שוטרים "לא יוצלחים מהפוסט הקודם"

BackDoorMan
18-01-12, 20:48
אני לא בטוח שזה נועד להרמה ע"י בני אדם.
חבר אחד השתפן אתמול ואמר שזה כבד מידי, גם ל 4 אנשים.
אני צריך אחד כזה

http://www.shachar-manof.co.il/var/ag/13398/511418-pics4.jpg

אבל כנראה שאנסה להתארגן על מנוף קרן של מנועים.

צביקי, אני חייב לומר שמאז שהערתי לך, ההודעות שלך סוף סוף ברורות לי.

zviki
18-01-12, 22:58
[QUOTE=zviki;429787]אכן רוב מהומה על לא מאומה. ההתלבטות בין שמירת החוק לחוקן. הקלות הבלתי נסבלת שבה מונחים לוחות קריסטל ברחוב ואין דורש. אוצרות כנען חשופים לכל דכפין ואין גואל ומושיע להם.פעם ישבתי בחורשת הצנחנים לבד, תוך כדי הכנת קפה ראיתי על הרצפה קצהו של משהו מבריק , חשבתי - נו עוד כפית, מזלג טמונים בחול. בכל זאת נתתי בעיטה וגיליתי רב אולר - לדרמן חדש דנדש מסוג סופר צארג' עם ביטים. הלכתי מאקליפטוס לאקליפטוס ושאלתי- זה שלך? אף אחד לא ענה לי אז הכנסתי לכיס. נוסף עוד 1 לתריסר שכבר יש לי. סה"כ עשיתי את המוטל עלי כאזרח שומר חוק וסדר.
בזאת אני יורד מהשרשור, אמרתי את מה שחשבתי שעלי לומר, סליחה עם פגעתי במישהו, אני מתנצל בפני כל מי הרואה את דבריי כמסיתים לדבר עברה, כסרסור לחטא, כמסיג גבול. תם ונשלם.

סליחה- צ"ל סליחה אם פגעתי במישהו[ היה לי יום קשה]...............................
שימי..............עוד לא שאבת את הלוחות?

zviki
18-01-12, 23:22
אני לא בטוח שזה נועד להרמה ע"י בני אדם.
חבר אחד השתפן אתמול ואמר שזה כבד מידי, גם ל 4 אנשים.
אני צריך אחד כזה

http://www.shachar-manof.co.il/var/ag/13398/511418-pics4.jpg

אבל כנראה שאנסה להתארגן על מנוף קרן של מנועים.

צביקי, אני חייב לומר שמאז שהערתי לך, ההודעות שלך סוף סוף ברורות לי.

ואני חייב להודות על שאני קורא את הודעותיך בשקיקה, ביחוד את המאמרים הפילוסופיים. על שאתה מציב אתגרים, שאלות בנושא העבירות, חוקר.
כן כן, בגילי אפשר להיות כבר דוגרי אמיתי, ללא חנופה, אין אינטרסים קטנוניים, כבר לא מעביר כרטיס נוכחות בבוקר, לא מחפש קריירה חדשה. רק בריאות.

ח.שמואל
19-01-12, 11:01
אין לי תשובה, אבל יש לי סיפור אמיתי שהיה.

בחור אחד (כנראה חוזר בתשובה) היתה לו אחות ששההתה זמן רב בהודו אצל כל מיני גורואים ואשראמים וכאלה..
הוא ניסה להשפיע עליה שתעזוב, אך ללא הועיל.
פעם הגיעה לחופשת מולדת והם הגיעו להסכם שהיא תשתתף בהרצאה אחד ביהדות ואם זה מדבר אליה, היא מבררת לעומק ואם לא הוא יורד לה מהווריד.
הוא פנה לארגונים שעוסקים בתחום ואכן עדכן אותה על הרצאה כלשהי בתל אביב שכנראה עוסקת במהות היקום בקיום הבורא או משהו מעין זה.
בשעה היעודה הגיעו הצמד, אך המרצה בושש לבוא. לאחר זמן מה נכנס המארגן והתנצל שלמרצה קרתה תקלה או משהו, אך הוא הביא איזה אברך שידבר על משהו.
קיצר, נכנס אברך ואמר תראו חברה, אני לא מבין בנושא שהיה אמור להיות פה, אך אנו לומדים כעת הלכות אשבת אבידה, אז אמסור שיעור בנושא וכאן הוא דיבר על ההלכות , מה נקרא אבידה ומהם סימנים וייאוש ועוד כהנה וכהנה.
הבחורה עמדה בהסכם ונשארה עד הסוף, אח"כ אמרה לאחיה, עמדתי בהסכם ואתה תצא לי כעת מהורידים ונסעה חזרה להודו.
לאחר זמן מה, קרה שבאחד הטיולים של הקבוצה עם הגורו, ראה הגורו משהו על הרצפה, הרים והנה ארנק עם כסף ומסמכים. תחב הגורו את הארנק לכיסו מלמל משהו והמשיך.
שאלה הבחורה, מה קורה עם הארנק, השיב הגורו, אם מישהו איבד ואני מצאתי, כנראה זה צריך להגיע אלי.
המקרה עורר את זכרונות השיעור, הבינה שגורו שיכול לקבוע את החוקים לעצמו, לא מתאים לה ולאחר זמן, עזבה את הגורו 'הצדיק' וחזרה לאחיה בארץ.
מה רציתי להגיד בזה?

אתה יכול לשאול רב!
אתה יכול לשאול עו"ד!
ואתה יכול.. אאה.... לקבוע בעצמך.

KOOKE
20-01-12, 09:41
מצטרף לדעת חברי הנכבדים למקצוע. קרא את חוק האבידה והמציאה

אני בהחלט מציע שתקרא היטב את תגובתו של שמיל כולל הגדרת השאלה בנוגע לתיקים צבאיים מסויימים...

BackDoorMan
20-01-12, 11:51
לקרוא אני יודע, מה לא ברור ?
סעיף 383 (http://www.lehitgaresh.co.il/doc.php?id=54&src=legislation) ד:

383. (א) אדם גונב דבר אם הוא -
(1) נוטל ונושא דבר הניתן להיגנב, בלי הסכמת הבעל, במרמה ובלי תביעת זכות בתום לב, כשהוא מתכוון בשעת הנטילה לשלול את הדבר מבעלו שלילת קבע;
(2) בהיותו מחזיק כדין דבר הניתן להיגנב, בפקדון או בבעלות חלקית, הוא שולח יד בו במרמה לשימושו שלו או של אחר שאינו בעל הדבר. גניבה - מהי
[א/263]
(ב) לענין גניבה לפי סעיף קטן (א) אין נפקא מינה שהנוטל או השולח יד הוא חבר דירקטוריון או נושא משרה בתאגיד שהדבר שייך לו, ובלבד ששאר הנסיבות מצטרפות כדי גניבה.
(ג) לענין גניבה -
(1) "נטילה" - לרבות השגת החזקה -
(א) בתחבולה;
(ב) בהפחדה;
(ג) בטעות הבעל ובידיעת הנוטל שההחזקה הושגה כך;
(ד) במציאה, אם בזמן המציאה מניח המוצא שאפשר באמצעים סבירים לגלות את הבעל;
(2) "נשיאה" - לרבות הסרת דבר ממקומו, ובדבר המחובר - הסרתו לאחר ניתוקו הגמור;
(3) "בעלות" - לרבות בעלות חלקית, החזקה, זכות החזקה או שליטה;
(4) "דבר הניתן להיגנב" - דבר בעל ערך שהוא נכסו של אדם, ובמחובר למקרקעין - לאחר ניתוקו מהם. [א/268]

shmil
20-01-12, 14:07
סליחה, חלה טעות בשם החוקים:

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"טבלה רגילה"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> חוק השבת אבידה, תשל"ג-1973[/URL]

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"טבלה רגילה"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> תקנות השבת אבידה, תשל"ג-1973[URL="http://www.jeepolog.com/forums/#_ftn1"] (http://www.jeepolog.com/forums/#_ftn1)

אותם עליך לקרוא, ולא מה שציטטת

BackDoorMan
20-01-12, 15:29
החפץ המתואר לא עונה להגדרה של אבידה גם לפי החוק הנ"ל (http://he.wikisource.org/wiki/חוק_השבת_אבידה).

<dt style="font-weight: bold; margin-bottom: 0.1em; color: rgb(0, 0, 0); font-family: sans-serif; line-height: 19px; ">1. הגדרות</dt><dd style="line-height: 19px; margin-right: 2em; margin-bottom: 0.1em; color: rgb(0, 0, 0); font-family: sans-serif; ">בחוק זה -</dd><dd style="line-height: 19px; margin-right: 2em; margin-bottom: 0.1em; color: rgb(0, 0, 0); font-family: sans-serif; ">"אבידה" - מיטלטלין שאבדו לבעליהם, או שבנסיבות הענין יש להניח שיצאו משליטתם;

אני מודה שהמחוקק במקרה הזה מטומטם גמור, בגלל השימוש בהגדרה מעגלית, אבל הכוונה עדיין ברורה.</dd>

zviki
20-01-12, 15:43
לקרוא אני יודע, מה לא ברור ?
סעיף 383 (http://www.lehitgaresh.co.il/doc.php?id=54&src=legislation) ד:

383. (א) אדם גונב דבר אם הוא -
(1) נוטל ונושא דבר הניתן להיגנב, בלי הסכמת הבעל, במרמה ובלי תביעת זכות בתום לב, כשהוא מתכוון בשעת הנטילה לשלול את הדבר מבעלו שלילת קבע;
(2) בהיותו מחזיק כדין דבר הניתן להיגנב, בפקדון או בבעלות חלקית, הוא שולח יד בו במרמה לשימושו שלו או של אחר שאינו בעל הדבר. גניבה - מהי
[א/263]
(ב) לענין גניבה לפי סעיף קטן (א) אין נפקא מינה שהנוטל או השולח יד הוא חבר דירקטוריון או נושא משרה בתאגיד שהדבר שייך לו, ובלבד ששאר הנסיבות מצטרפות כדי גניבה.
(ג) לענין גניבה -
(1) "נטילה" - לרבות השגת החזקה -
(א) בתחבולה;
(ב) בהפחדה;
(ג) בטעות הבעל ובידיעת הנוטל שההחזקה הושגה כך;
(ד) במציאה, אם בזמן המציאה מניח המוצא שאפשר באמצעים סבירים לגלות את הבעל;
(2) "נשיאה" - לרבות הסרת דבר ממקומו, ובדבר המחובר - הסרתו לאחר ניתוקו הגמור;
(3) "בעלות" - לרבות בעלות חלקית, החזקה, זכות החזקה או שליטה;
(4) "דבר הניתן להיגנב" - דבר בעל ערך שהוא נכסו של אדם, ובמחובר למקרקעין - לאחר ניתוקו מהם. [א/268]

אחד מל''ו, מצאצאי נח, מי צריך להתאמץ להגיע לגן העדן כשאתה כבר בסביבה?
קיטבג:
1. מכיל - את ציודו האישי של החייל,מתוכננן לנשיאה על הכתף.
2.בטחון- לולאות מתכת היקפיות המשתלבות במנעול תליה ללא אטימה מוחלטת ,לפעמים זולגת גרב
3.חומר- בד קשיח בצבע בלתי מוגדר, נוטה לחאקי
4. נוחות- לעיתים משמש ככרית או להרמת רגליים מיובלות
5.כושר גופני- שק חבטות
6.שם בעברית- צ'ימידן
7.אפליקציות אזרחיות- אכסניה לציוד רכב4X4
8.ריח- שומר נפשו ירחק
9.גרפיטי- עודד כהן פלוגה ג' "הנמרים", הולך טוב עם טוש אדום.

10. שאלות ותשובות- המפקד- עם החגור או בלי ? עם החגור והמיטה !!!!!

zviki
20-01-12, 16:58
אחד מל''ו, מצאצאי נח, מי צריך להתאמץ להגיע לגן העדן כשאתה כבר בסביבה?
קיטבג:
1. מכיל - את ציודו האישי של החייל,מתוכננן לנשיאה על הכתף.
2.בטחון- לולאות מתכת היקפיות המשתלבות במנעול תליה ללא אטימה מוחלטת ,לפעמים זולגת גרב
3.חומר- בד קשיח בצבע בלתי מוגדר, נוטה לחאקי
4. נוחות- לעיתים משמש ככרית או להרמת רגליים מיובלות
5.כושר גופני- שק חבטות
6.שם בעברית- צ'ימידן
7.אפליקציות אזרחיות- אכסניה לציוד רכב4X4
8.ריח- שומר נפשו ירחק
9.גרפיטי- עודד כהן פלוגה ג' "הנמרים", הולך טוב עם טוש אדום.

10. שאלות ותשובות- המפקד- עם החגור או בלי ? עם החגור והמיטה !!!!!

שימי,מיותר לציין שאני בא מאהבה:) אבל -בכל זאת אציין למען הסר ספק

-->